SPORT EN SPEL. eoogelte ^Kerstmis TAMMfR T. HORST s en Zonen ichenken er Wildha marjHM op Woensdag 23 December en Woensdag 30 December SPECIALITEIT fLEESCHWAREN Eet VISCH keuze :FEESTDRANKEN - C. J. Korsman azijn PaSthe V in dit blad. In verband met Kerstmis en Nieuwjaar zullen de eerst-volgende nummers van ons blad verschijnen Wij verzoeken advertenties en stukken voor de Redactie bestemd, uiterlijk den dag vóór den verschijndag, des middags 12 uur, in ons bezit te doen zijn. Administratie „Het Bloemendaalsch Weekblad". Predikbeurten. JWE HAMMETJES e Achterliara 18 cent per ons. ia Leverkaas 14 cent per ons, i Tongenworst, samen v. 23 et. tweg 10: Gen. Cronjéstraat 8: nstraat 50; Kleine Houtweg 7 met Kerstmis TARBOT BAARS GRIET TONG filets TONG TONG filets met zalm HEILBOT TARBOT Hl. SCHELVISCH OESTERS KABELJAUW KREEFTEN KARPER CAVIAAR MOSSELEN VISCH CROQUETTEN 10 ct. p. stuk GARNALEN CROQUETTEN 10 ct. p. stuk VLEESCH CROQUETTEN 10 ct. p. stuk HORS d'OEUVRE en diverse KOUDE SCHOTELS vanaf 25 ct. p. portie VISCHHANDEL DOELSTRAAT 28 Tel. 10828 FILIAAL: BLOEMEND.WEG 38 voorl. Tel. 22240 fELEFOON 11307 linginrichtirig ETALAGES Bisschopwijn v.a. 60c.p.fl. Bordeaux v.a. 75c.p.fl. Champagne, alle bekende merken. VERS - ORANJE BITTER ILEM TELEFOON 23561 ekerd wilt zijn met de gen van prima versch 5, Haarlem, Tel. I273S erstpakketten bevatten: Koffie, Thee, Cacao, pakje Theemaatje. Prijs van dit cket is 94 ct. Zendingen door :ele land 10 ets. verhooging. igt onze 21 cl, Tel. 13749 Onder deze rubriek willen wij de vereenigingen tiit onze gemeente, die sport en spel, hetzij voetbal, korfbal, schaak- of damsport, gymnastiek of welke tak van sport ook, beoefenen, gaarne gelegenheid geven hun officieele mededeelingcn te doen opnemen. Behoudens bijzondere omstandigheden, verwachten wij copie voor deze rubriek gaarne des Woensdags vóór 12 uur in ons bezit. Redactie Bloem. Weekblad. Korfbalclub „Sport Vereent", Bloemendaal-Santp. Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Gespeeld Zondag 13 December: S.V. 1Her cules 2 31; Meerlebosch 2S.V. 4 20. Te spelen Zaterdag 10 December: Meerle bosch 3S.V. 2, 2 uur; S.V. 2Oosthoek, 3.10 uur. Beide adspiranten-wedstrijden worden op ons terrein gespeeld. Het eerste speelt volgende week. De wedstrijden voor Zondag: Zie II.K.B.-nieuws. Voorgesteld als adspirant door de adspiranten- commissie: Ada Polak te Bloemendaal. Op Zaterdag 19 December a.s. Komt Sint- Nicolaas met „Piet" den S.V.-avond in „Vreeburg" Dezoeken. Aanvang 7 uur. Introductie toegestaan op de voorwaarden, in de S.V.-klanken vermeld. Er wordt gekiend om wildprijzen. Gelegenheid tot dansen tot 2 uur. Spribgwedstrijden te Bloemendaal van de Haarl. Rij- en Jachtvereeniging. J.l. Zaterdagmiddag verzamelden de leden van de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging zich in Bloemendaal op het weiland vóór het Hotel Duin en Daal. Het was er een gezellige drukie en het talrijke publiek was zeer dankbaar voor de groote kachels, die een heerlijke warmte verspreidden. Om twee uur startte de eerste ruiter. Van het nieuwe hindernismateriaal was een aardig parcours opgezet, dat echter niet eenvoudig bleek. Voor den 2den en 3den prijs vond harrage „op tijd" plaats. Alle nummers werden vlot achter elkaar gereden en het gelieele programma kon vóór het vallen van de duisternis worden afgewerkt. De deelnemers en vele belangstellenden begaven zich naar Hotel Duin en Daal, waar de voorzitter met eenige welgekozen woorden zijn dank betuigde allereerst aan den eigenaar en den huurder van het bijzonder mooie terrein en verder aan allen, die hun beste krachten hadden gegeven om den deel nemers een middag van goede sport te kunnen bieden. Hierna vond de prijsuitreiking plaats. De uitslagen luiden als volgt: Individueel springen voor introducé's en wer kende leden: 1. Mevr. I'. Gundlaeh met Auditor (Manége A.R.M.) 6ftn.; 2. J. L. Prins met Ruby (Manége A.R.M.) 8 ftn, tijd 53 sec.; 3. Th. Wester- woudt met Irish Gentleman (Manége Hiemstra) 15 ftn., tijd 52 sec. Individueel springen voor junior-leden: 1. Jo Vcrweij met Auditor (Manége A.R.M.), 3 ftn.; John Steur met Coquette (Manége A.R.M.), 4 ftn.; 3. Koos Steur met Irish Gentleman (Manége Hiemstra), 7 ftn. Individueel springen voor landelijke ruiters: I. D. Haremaker (L. R. „Beyaert") met August, 0 ftn.; 2. J. van Leeuwen (L. R. „Bcyart") met Sonja, 0 ftn.; 3. P. Meerburg (L. R. „Kapt. v. d. Wal") met Nora, 2 ftn. Paarsgewijze springen voor introducé's, werkende leden en junior-leden: 1. Mej. R. Israels en Th. Westerwoudt, resp. met Olga en Irish Gentleman (heiden Manége Hiemstra); 2. Geeske de Graaf en Koos Steur met Olga» en Irish Gentleman; 3. Jo Verwey en Robbie Rhodius, resp. met Auditor (Manége A.R.M.) en Mondnaent (Manége Hiem stra). Paarsgewijze springen voor landelijke ruilers: 1. J. Boon (L. R. „Beyaert") met Ghorka en Th. v. d. Most (idem) met Reina; 2. D. Haremaker (L. U. „Beyaert") met August en II. Beets (idem) met Putselïe; 3. A. C. v. Nieuwenhuyzen (L. 11. „Kapt. v. d. Wal") met Akbar en 1'. Meerburg (idem) met Nora. o B.V.C. Bloemendaal. In de spannende ontmoeting BloemendaalDe Kennemers, hebben de oranje-witten kans gezien, gedeeltelijk revanche te nemen voor de indertijd geleden nederlaag op het Kennemers-terrein. Van den aftrap af nam de Bloemendaal-voorlioede het spel in handen en het leek er dan ook op dat het goede werk spoedig door doelpunten bekroond zou worden. Krachtig ingrijpen der Kennemer-aehter- hoede en in laatste instantie der Kennemer-doelman waren oorzaak, dat de Witten geen punt konden scoren. Snelle uitvallen der tegenpartij, meestal geleid door den uitstekend spelenden middenvoor, deden dikwerf gevaarlijke situaties ontstaan voor het doei der gastheeren. Bij een dezer onverwachte uitvallen kreeg de Kennemer-midvoor den bal toegespeeld, dribbelde handig om eenige achter- spelers, een schot volgde waarmede de Bloemen daal-keeper gepasseerd werd. Hoe de thuisclub ook zwoegde, liet. mocht haar niet gelukken den stand gelijk te maken, waarbij echter gezegd dient te worden, dat de fortuin haar ook niet gunstig was. Na de hervatting namen de gastheeren het spel bijna geheel in handen, doch dit overwicht kwam niet tot uiting door een doelpunt voorloopig. Vele corners op het Kennemer doel levérden geen resul taat op, mede door het juiste ingrijpen van den doelman. Ook nu waren de uitvallen van de gasten niet van gevaar ontbloot, waarbij de Haas dikwijls zijn handen kon warmen. Enkele oogenblikken voor het einde, toen reeds langen tijd het doel van Kennemers als het ware een belegering had te doorstaan, kreeg Immer een kleine bons tot scoren, welke hij wist te benutten. Tot het einde bleef Kennemers ingesloten, doch zij wisten verder doelpunten te voorkomen. Nog kreeg een der Bloemendaal-spelers een mooie kans hel winnende punt te fabriceeren, maar dit aanbod werd niet geaccepteerd. Deze zeer vlotte wedstrijd eindigde dus in een gelijk spel, waarbij Kennemers iets meer kreeg dan het toekwam. Zondag a.s. zal Bloemendaal de reis ondernemen naar Hilversum, alwaar gespeeld wordt tegen "t Gooi. waarvan het terrein op 0 December door sneeuwval werd afgekeurd. In den vorm spelend zooals gepasseerden Zondag, is een hoopvol resultaat te verwachten. Wel zal 't Gooi, dat nog degelijke kansen op de eerste plaats heeft, hard nekkige pogingen doen de beide punten binnen te halen, zoodat het zaak is voor de Oranje-Witten hierop voorbereid te zijn. De opstelling is aldus: de Haas v. d. Bijl v. d. Meij v. d. Linden Beyk Leemhuis Hartman de Bock Immer Noordhof Hartendorp De reserves hebben als tegenpartij Kennemers 5, dat zeer waarschijnlijk weinig pleizier zal beleven van deze reis, daar de punten wel bij de gastheeren zullen blijven. Het wordt zoodoende alsmaar moei lijker voor den naasten concurrent Bloemendaal 2 eenigszins te verontrusten. Het tweede elftal verschijnt in de volgende opstelling: Domselaar v. d. Linden v. Waart v. Bragt Kluen de Vries Ruyter Oosterhof Kesting Tuilenaar v. Leuven Club-match voor Honden. De K.C. „Kennemerland" organiseert op 26 December (2en Kerstdag) een clubmatch voor honden van alle rassen in café-restaurant ..Brink man", Plein-1Tempier str. (bovenz.), te Haarlem. Aanvang der keuringen 1 uur namiddag. De matche's van „Kennemerland" zijn bekend door hun prima rashonden en ook deze keer zullen er ongetwijfeld vele pracht-exemplaren te zien zijn. De volgende keurmeesters hebben hun mede werking toegezegd: Voor Windhonden de heer P. M. C. Toepoel. Voor Groote rassen de lieer J. L. J. J. Harms. Voor Duitsche doggen de heer II. Grobhen. Voor Jachthonden Mevr. van Herwaarden. Voor Herdershonden de heer S. Franzen. Voor Boxers en Buldoggen de heer H. Th. de Weert. Voor Terriers de lieer M. J. Nout. Voor Dameshondjes de heer J. L. J. J. Harms. Deelneming aan deze match is opengesteld voor honden uit Haarlem en omstreken en behoeven de eigenaars geen lid van K.C. „Kennemerland" te zijn. De kosten van inschrijven bedragen slechts 50 cent per hond. De honden moeten geregistreerd zijn. Indien dit niet het geval is. kan dit alsnog geschieden a 75 cent per hond. Inlichtingen aan het secretariaat van 6 uur tot 7.30 uur 's avonds. De insehrijfbiljetten moeten vóór 24 December zijn ingeleverd. Tijdens de match zal van ieder voorgebracht ras een beknopte uiteenzetting \v orden gegeven. Entrée is vrij i Het Bestuur, L. P. Knapen, S'rcr. De kerstklanken kunnen tot in Uw woonkamer doordringen RADIO IS HET CONTACT! In den loop der jaren hebben wij honderden onzer cliënten in 't Kleverpark, Bloemendaal en omgeving van ERRES of PHILIPS-RADIO voorzien. Vraagt U eens demonstratie aan en ook U maken wij tot een tevreden cliënt. Het adres met de gegarandeerde service is KLEVERLAAN 176 (t. o. 't Sportveld), Tel. 14753. Filiaal: BLOEMEND.WEG 119, (hoek Dr. D. Bakkerlaan), Telefoon 23937 laatste ronde De Vries nog in ernstige moeilijk heden, de voorsprong van den Amsterdammer was al te groot, hij werd overwinnaar. Op enkele uitzonderingen na waren de Hollan ders gedecideerd sterker dan hun tegenpartij, het is dan ook zeer te prijzen dat scheidsrechter Bergström ingreep als de strijd feitelijk reeds beslist was. Eenzelfde opvatting bij Mollema (de Ring) die in het bijprogramma tegen Onsia spoedig opgaf. Smit (de Ring) werd door Kerkwijk tweemaal ge vloerd. De laatste keer voor tien tellen. BOKSEN. Maandagavond 14 December zijn te Amster dam bokswedstrijden gehouden, waarbij de hoofd partijen bestonden uit wedstrijden tusschen Am sterdammers en Maccabi-boksers uit Keulen. Schindler (Keulen) klopte op overtuigende wijze Kneppers. H. Reiff was op duidelijke wijze de mindere van Post (A'dam) doch wist ondanks de ware regen van slagen de 3 ronden moedig door te komen. Post won royaal op punten. Massee- Kummer (Keulen) was eveneens voor de Amster dammers. Fenner-Cliohcn (Keulen) was een vlotte partij met aan beide zijden een goed begrip van boksen, er was slectbs een keer een clinch. Cbohen moest nog even kennis maken met de planken. Fenner werd winnaar op punten. De Moor (A'dam) sloeg zijn tegenstander Barterer k.o. Bij Wijn- schenk-Laufer (Keulen) greep de scheidsrechter in en verklaarde Wijnschenk winnaar. Halberstadt (A'dam) won van Schneider. De laatste partij F. Reiff-De Vries (A'dam) was weer het aankijken waard. In de tweede ronde haalde De Vries zijn tegenstander op prachtige wijze neer, doeli de Duitscher herstelde zich goed en bracht in de Bloemendaalsche Bridge Club. Deze Vereeniging hield j.l. Zaterdag ter gelegen heid van het Sint- Nicolaasfeest de eerste harer jaarlijksehe gezellige avonden, waaraan door een veertigtal leden werd deelgenomen. Hoewel bridge slechts een ondergeschikte rol speelde dezen avond was een z.g. wilde vlaggen-drive georgani seerd, hoofdzakelijk om \ast te stellen in welke volgorde de leden uit de vele fraaie prijzen, die door Sints goede zorgen aanwezig waren hun keuze mochten doen. De Bridgenummers werden, dank zij de goede zorg van de ijverige feestcommissie, regelmatig afgewisseld door community-singing van toepasselijke bridge-sinterklaas-liedcren, vroo- lijke voordrachten, een amusante toespraak over de radio van Sint, enz. Dat er een vroolijke stem ming van de eerste tot de laatste minuut heerschte behoeft wel geen betoog. De avond werd besloten met een inzameling ten bate der „stille armen" die ruim f 14.opbracht. Tot het sluitingsuur werd nog een dansje gemaakt. Een avond van succes voor de feest-commissie, die zich ongetwijfeld veel moeite moet hebben gegeven om een dermate verzorgd programma samen te stellen. -o Sporflngclub „The Haarlem Boys". Terreinen gelegen Boekerodeweg bij Mariën- boseh. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leid- sejicplein 50. Voetbal. Van Zondag 13 December j.l. T.H.B. 1 bracht E.H.S. een 31 nederlaag toe. De rust ging in met 10 voor de Boys en het einde kwam met een verdiende overwinning van 3_1 voor T.H.B. 1. T.H.B. 2 stelde teleur door met 42 van Zand- voort 3 te verliezen. Na ten goed begin werden de resultaten steeds slechter. Kom Boys, daar moet verandering in komen. T.H.B. 4 verloor van Brederode 2 met 51. Kom Boys, alles is nog niet verloren. Men kan de onderste plaats nog ontloopen. Als men maar blijft voetballen en niet zoo gauw den moed laat zakken, zooals tegen Brederode 2, toen de keeper van de Boys twee blunders maakte en de stand 3j werd. Er zijn toch kansen genoeg geweest, zoodat het resultaat toch ook in ons voordeel had kunnen zijn. Voor Zondag 20 December a.s.: T.H.B. 2 gaat op bezoek bij Ripperda 2 en dit zal wel weer een nederlaag worden voor de Boys. Of men moet voor een verrassing zorgen, waarmee de leiders gebaat zouden zijn. 10 uur: T.H.B. 3 ontvangt N.S.N. 6. De eerste wedstrijd werd door de Boys met 52 gewonnen N.S.N. zal nu ook wel met een nederlaag naar huis-gaan, waardoor de Boys dan dichter bij het kampioenschap komen. msDEBStssnam 10 uur: T.H.B. 5 ontvangt D.C.O. 4. Volgens den stand zou T.H.B. 5 moeten winnen. Daar de D.C.O.-ers er steeds beter in komen, is een gelijk spel niet uitgesloten. T.H.B. 1 en 4 zijn vrij. Korfbal. Van Zondag 13 December j.l.: T.H.B. 1 verloor voor de tweede maal van Haarlem 1 en wel met 41. Het was een slecht gespeelde wedstrijd van beide zijden, maay door beter schotvaardigheid bezorgde Haarlem zich de overwinning. T.H.B. 2 won van Aurora 3 met 31, waardoor zij in de running blijft. T.H.B. 3 verloor van Zwaluwen 1 met 20. Daar T.H.B. 3 onvolledig, ten gevolge van zieke spelers(sters), uit moest komen, is het resultaat niet slecht te noemen. Voor Zondag 20 December a.s. 10 uur: T.H.B. 1 speelt dan een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen Flora IDit kan een aardjgen wedstrijd worden. T.H.B. 3 gaat naar Meerlebosch 3. Kom Boys, dat moet gewonnen worden, en dan is de onderste plaats voor Meerlebosch 3. Veel succes! T.H.B. 2 is vrij. Ons Kerstnummer verschijnt Woensdag 23 Dec. a.s. Predikbeurten-opgaven moeten Dinsdag 22 Dec. vóór 12 uur in ons bezit zijn. ZONDAG 20 DECEMBER 1936. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Protestantenbond, v.m. 10.30 uur, Dr. J. C. A. Fetter, Den Haag. Vrije Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheimpark. v.m. 10.30 uur, gezongen H. Mis. Donderdag 24 Dec., 7.25 uur v.m. Gesproken H. Mis. Des nacht om 12 uur: Viering van het Kerst feest. Hoogmis met predikatie van Priester Kb Borsten. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem., v.ni. 10 uur, Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Religieuze Kring, v.m. 10.30 uur, Ds. W. J. Wegerif, Rem. Predikant te Rotterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Evangelisatie, v.m. 10 uur de heer H. Heeresma te Amsterdam; n.m. 5 uur Ds. C. J. van Paassen te Haarlem. Woensdag n.m. 8 uur Ds. H. J. Visser, Kerstwijdingsure. ZANDVOORT. Geref. Kerk H.V.. v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. HAARLEM. Evang. Luth. Gemeente, v.m. 10.30 uur Ds. J. M. Lindeyer, Ned. Ind. Pred. met verlof. Eglise Réformée Wallonne, 9 h. 15, Service des Enfants; 10 li. 30 Service et Sermon. Con firmation. 3e Collecte pour la restauration 20 h. Servise. Mardi 22 Décembre a 19 h. Arbre de Noël des Enfants. Evangelische Kerk, Berkenstraat 10, v.m. 9.15 en n.m. 5 uur Ds. P. I). van der Togt.. Mede werking kerkkoor. Gebouw Saturnusstraat 18: Maandag 8 tot 9 uur Catechisatie. Woens dag 8 uur C.J.M.V., afdeeling van het N.J.V Padvindersvraag. pa dri In de maand December uit het distriet Haarlem epvallend druk bezig zien. Keurig in uniform gekleed zal men hen dikwijls ontmoeten beladen met groote en kleine pakken. Wat is toch het geval? Aangemoedigd door het prachtige resultaat van vorige jaren hebben zij in tallooze winkels tonnen geplaatst met het opschrift (door de wel pen geteekend): „Koopt een, koopt twee, één in de ton". En het resultaat Gaat u des avonds maar eens kijken. Hun troep wagens (meestal zelf vervaardigd) moeten er aan te pas komen om alles te verzamelen en naar één der troephuizen te brengen. Maar dan het hoogtepunt. Door u allen, die één in de ton gedaan hebt daardoor in staat gesteld, gaan zij den avond vóó Kerstmis naar de, door hen met zorg gekozen, adressen en brengen daar een Kerstverrassing, meestal bestaande uit levensmiddelen. Wie zou niet gaarne medewerken aan deze Kerst Goede Daad in bet belang van behoeftige plaatsgenooten

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 5