VAN VESSEM lHuwelijksdatum 7 Januari en Uw Radiol Sport en Spel. GRANDS VINS DE CHAMPAGNE t hm M n BiigHBiBiHHiBnDiiiinoBmHiiBnBn FONGERS RIJWIELEN A POL ROGER CLE BERT G. VAN HAARLEM Bloemendaal. Kerstviering aan de Hartenlustschool. Arbeidsbeurs. Tooneel. U Vraagt! Wij Bakken KLEVERPARK - TELEF. 11070 NOG ENKELE GARAGE VERBEEK A. G. G. M. GIORGIS Zn. BINNEN 3 O HETER AGENT GÉNÉRAL: JAGER GERLiNGS HAARLEM Accountant, Bei*»ting-Expert-Consulent (Lid N. G. v. A.) Alle Accountantswerkzaamheden. Gespecialiseerde Afdecling „Belastingzaken". Adviseerend Bedrijfseconoom. Wulverderlaan 4, Telefoon 239, Santpoort-Dorp. heelen avond gemeenschappelijk de Kerstliederen zongen, werden in de pauze getracteerd, terwijl de voorzitter den geslaagden avond met een woord van dank tot allen, sloot. blDe gewoonte getrouw werd er ook dit jaar aan de openbare school voor IJ.L.O. aan den Vijverweg ben tweetal Kerstmiddagen gehouden, een voor de oudere en een voor de jongere leer lingen. Wij, die deze stemmingsvolle samen komsten bijwoonden, kunnen niet nalaten er met een enkel woord de aandacht op te vestigen, hoe goed het mogelijk bleek op een inrichting voor openbaar onderwijs als de genoemde, het ethische en religieuze element tot hun volle recht te doen komen. In onzen tijd, waarin de cultus van sport cn jazz bij een groot deel van de rijpere jeugd hoogtij viert, waarin het soms schijnt, of de romantiek in bioscoop en danszaal het hoogste genot verschaft, zijn dergelijke bijeenkomsten weinig minder dan een verkwikking voor het gemoed. Niet weinig droegen daartoe op de Hartenlust school bij de met volle overgave door mevrouw A. M. Y. Popma-Tymstra gezongen Kerstliederen, waarvoor de zangeres een drietal van Cornelius had uitgekozen. Ook dit jeugdige auditorium kwam onder de bekoring van het mooie stemge luid en wij kregen den indruk, dat de gul ge schonken bijvalsbetuigingen, waarin de talent volle begeleidster mej. N. Takken terecht deelde, een uiting waren van de ontroering, die de tot uitdrukking gebrachte Kerstgedachte vermocht te verwekken. Zelf zongen de leerlingen onder leiding van den aan de school verbonden leeraar I'. de Nobel een aapjal Fransche, Duitsche en Nederlandsclie Kerstzangen. Zacht, of blij, of toegewijd vertolkten de nog niet gewisselde stemmen op haar wijze en niet de minste, daarvoor was de leiding van den heer De Nobel borg de Kerstvreugde en de Kerstwijding. Wij vonden, dat in het bijzonder het „Stille Nacht" zeer mooi klonk en correct werd gezongen. Het Kerstverhaal, voorgedragen door den heer D. Kuiper, eveneens aan de school verbonden, bestond voor de oudere leerlingen uit Dickens' vermaarde Christmas Carol. De verteller slaagde er in niet alleen Scrooge, maar ook diens com pagnon Marley, al was hij dan ,,as dead as a door nail", voor zijn jeugdige toehoorders te doen JeVen. Diep kwam mqn onder den indruk van het droevig lot van Tiny Tim, maar helder klonk de lach bij het ten tooneele verschijnen van moeder Fezziwig. Een hartelijk applaus en een Kerstge schenk vertolkten den dank der toehoorders. Voor de jongere leerlingen behandelde het hoofd der school, de heer Dr. T. Popma, de positie der Joden te midden der lieidensche volken en de geboorte van Christus tijdens de regeering van den Romeinschen keizer Augustus. Op toe passelijke wijze sloot hierbij een der schoone Christuslegenden aan, door de leerlingen en hun ouders, die in niet gering aantal van deze Kerst viering getuige waren, met groote aandacht ge volgd. Het litteraire gedeelte van den middag werd verzorgd door mevrouw W. de Lange-Relleke. Geestig of pakkend, al naar het genre, droeg de Bloemendaalsche declamatrice op talentvolle wijze gedichten en proza van Nederlandsclie schrijvers voor. De bijeenkomsten, die door het hoofd der school met een toespraak tot de leerlingen waren geopend, werden met een woord van dank aan de medewerkenden en aan de oudercommissie, die mede aanwezig was, gesloten. Kerstfeest Volkszang. blEvenals vorige jaren heeft de afd. Bloemen daal van „Volkszang" ook dit jaar in het Jeugd huis haar Kerstavond gehouden. Woensdagavond j.l. waren daartoe in de met Kerstgroen en -kaarsjes versierde zaal velen bijeengekomen. Gesteund door het koor, zongen alle aanwezigen met piano begeleiding van den directeur, den heer P. de Nobel, talrijke Kerstliederen. Door den heer D. Kuiper, voorzitter van Volks zang, werd als Kerstverhaal voorgedragen „De Kerstroos" van Selma I.agerlöf. Blijkens de groote aandacht werd dit verhaal met interesse gevolgd. Mevr. C. C. E. J. Bosman-Butte verleende dezen avond haar medewerking met enkele zangnum mers, welke door mevr. Fokker-Kessler aan de piano begeleid, bijzonder gevoelvol werden ge zongen en zeer in den smaak vielen. Beide dames kregen een bloemetje, evenals de leider, de heer De Nobel. Een extra attractie gaven eenige meisjes-leer lingen van de Haarlemsche Rijkskweekschool, die na de pauze twee nummers zongen. De gasten van Volkszang, die verder den ge- Filmavond „Elswoutgroep". blDe Elswoutgroep van de Nederlandsclie Padvinders-vereeniging meldt ons: Ook te Bloemendaal zal een film vertoond worden, opgenomen in Den Haag op 7 Januari a.s. Natuurlijk zal het een film zijn van de Bruids stoet. Op Maandag 11 Januari a.s. zal deze film tweemaal gedraaid worden, n.l. om 8 uur en om half 10, in het Jeugdhuis. Kaarten a 25 et, zijn verkrijgbaar in het Jeugdhuis, Donkerelaan te Bloemendaal. Voor een aardig bijprogramma wordt gezorgd. bl— Zaterdag j.l. stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 238 mannelijke en 2 vrouwe lijke personen, in totaal 240 werkzoekenden, ge splitst als volgt: StucadoorsJ Loodgieters4 Behangers3 Timmerlieden6 Schilders11 Metselaars 4 Opperlieden 3 Grondwerkers6 Overige bouwvakarbeiders4 Electriciens4 Monteurs (div. soorten)19 Bankwerkers5 Chauffeurs20 Bloemist- land- en tuinbouwarbeiders 59 Handels- en Kantoorpersoneel *18 Losse arbeiders6] Diverse beroepen*12 240 Waaronder 1 dame. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 9— 12 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. installeert U nog tijdig met een Kleverlaan 176 (tegenover 't Sportveld), Telefoon 14753. Filiaal: Bloemendaalseheweg 119, hoek Dr. D. Bakkerlaan, Telefoon 23937 „Een Lentedag", door Doddle Smith (regie Bets Ranucci-Beckman) bij „Het Rotterdamsch Hofstad Tooneel" (dir. Cor v. d. Lugt Melsert). Dit inderdaad lieve stuk speelt van 's morgens 8 tot middernacht. En in 16 uren kan er veel ge beuren, al„gebeurt" er eigenlijk niets. Wel gebeurt er haast iets en wel dat Roger Hilton, i»1 net, eerwaardig huisvader (Dfck VeibeePj-w liefdesavontuurtje 't is in de lente, 't is in de] Mei zou hebben met een aardige atrice (Ceesje Speenhoff), Mpar dit avontuurtje wordt verijdeld door een acteur, die juist bij haar binnen treedt en des braven huisvaders brave vrouw (Fie Carelsen) zou eveneens haast eene amourette aan gaan knoopen met den plotseling op haar ver- liefden, nogal excentrieken heer Haines (Piet Bron). Dit niet alleen: Hunne dochter Catherina (Adrienne Canivez) .was bijna het slachtoffer van den ouderen, doch liclitzinnigen schilder Paul Francis (Paul Steenbergen), maar dit wilde hij zijne brave vrouw (die vrouw was het eenige vlekje op de vertooning) niet aandoen. En dan is er nog een bijzonder aardig zusje van Catherina in deze vertooning (Enny Meunier), die huppelde en trippelde door het stuk heen en een aardige oude keukenprinses (Juliette Roos) en nog andere aardige menschen meer en een gelukkig jong paartje. Dit stuk heb ik toevallig in Weenen ook gezien en ook deze maal was de Nederlandsclie voor stelling stellig niet minder, 't Was prachtig in één woord en we hadden 'n allergenoegelijksten avond. „Uit het leven der Oranjes", door Ben van Eijsselsteijn (regie Cor v. d, Lugt Melsert), bij „Het Rotterdamsch Hofstad- Tooneel" (dir. Cor v. d. Lugt Melsert). Een „gelegenheidsstuk" te schrijven is altijd een hachelijke onderneming en wanneer men dat zoo goed doet als Ben van Eijsselsteijn, dan is dat een dubbele felicitatie waard. Niet dat hier een drama geschreven is van streng tooneel- technisch standpunt gezien zou het niet zóó te prijzen zijn maar we zagen een reeks kleurige, fleurige tafereelen, beeldjes uit de vaderlandsehe geschiedenis: „Leiden's Ontzet" (1574), de „Moe der der Oranjes" (Juliana van Stolberg, 1580) en nog 4 andere tafereelen. Allen waarom ze te noemen, omdat de een niet uitstak boven de anderen, maakten er een prettig Oranjestuk van (Cor v. d. Lugt was Willem, Prins van Oranje) en in een verhoogd vaderlandsehe stemming kwamen we thuis. „Veel heil en zegen", door Johan Elsen- sohn (regie van den schrijver) bij hef „De Boer Van Rijk Ensemble". Veel heil en zegen wensch ik de lezers van dit blad toe. En een voorstelling te zien van dit stuk, tenminste wanneer ge houdt van een lach en een traan. Zoo iemand, dan kent Elsensohn „het vak" en zijne Pappenheimers. Het licht bewogen publiek van den Plantage- Schouwburg (Het Volkstooneel bij uitnemendheid) heeft dan ook gereageerd op wat op het tooneel gebeurde. Daar had je dan ook de gevierde Aaf Bouber als de ruwe bolster met de edele pit, de kamerverhuurster juffrouw Dora met hare com mensaals, mannelijke en vrouwelijke, van welke twee vrouwelijke ieder een bijna buitenechtelijk kind zouden krijgen, maar dit buitenechtelijke en nog iets ergers werd voorkomen door de lieve juffrouw Dora. En dan was er een werklooze (Willem v. d. Veer), een zeeman, die op 't eind toch weer werk kreeg en een verloopen Baron (Ludzer Eringa), ie voor „dienstmeisje" spelen moest voor juffrouw Dora, maar die aan het eind van het stuk ook weer, haar verloofde bleek. Enfin, nog veel snikken en lachen meer. Maar er werd gespeeld, dat de vonken er af vlogen! Dus ook het De Boer-Van Rijk-ensemble niet de lieve, oude mevrouw De Boer-Van Rijk, die we spoedig geheel hersteld weer op het tooneel liopcn te zien, aan het hoofd: veel heil en zegen! EDMOND VISSER. BloemendaalV.S.V. Deze op Zondag gespeelde wedstrijd, geldende voor het „Kampioenschap van Haarlem", is door de gasten met 42 gewonnen, zoodat zij zich in de volgende ronde geplaatst hebben. Ondanks het zeer goede weer en liet beperkte voetbalprogramma, was het bezoek maar matig te noemen. Voor de rust was het een zeer aantrekkelijke wedstrijd, met uiterst snelle en gevaarlijke aanvallen, het meest van Bloemendaal-zijde. Geen moment was het te bemerken, dat hier twee partijen tegenover elkaar stonden, waarvan de eene een trap lager geklasseerd was. Zelfs verkreeg de tweede klasser het beste deel van het spel cn ware de schieteapaciteit der voorhoedespelers wat grooter geweest, zou dit vast en zeker geresulteerd hebben in een hoogeren stand dan 20 voor de gastlieeren. Eenmaal schoot de Bloemendaal-middenvoor zeer hard tegen de bovenlat, absoluut buiten bereik van den V.S.V.-doelman, waarna Leemhuis het terug- geketste leder over schoot, zoo verrast was hij. Voor de rust had V.S.V. kans gezien den stand gelijk te maken, door misverstand in deBloemen- daal-achterhoede. Na de rust werd de bewegelijke voorhoede door de V.S.V.-middenlinie meer in 0 iebollen Saucijzenbroodjes Kaaskoekjes enz. enz. bedwang gehouden, die intusschen ook nog kans zag, haar voorhoede met lange passes aan 't werk te zetten. Door dt meer open spel werd de Bloe- mendaal-achterhoede, die de situatie aanvankelijk meester was, uit elkasr getrokken, ontstonden er misverstar den en hiaten, zocdat V.S.V. kans zag nog twee doelpunten aan de score toe te voegen. Eén er van was een beauty. Hiermede werd de stand 4—2. A.s. Zondag wordt voor de competitie de reis ondernomen naar Den Helder. Aangezien H.R.C. thuis niet voor de poes is, en zij bovendien zelf de puntjes ook best kan gebruiken om definitief uit de gevaarlijke zóne te geraken, kunnen we bij voorbaat zeggen, dat het een zwaren wedstrijd zal worden. Zien de binnenspelers echter kans om de hen geboden schietgelegenheden te benutten, dan verwachten we een goed resultaat. De opstelling is aldus: de Haas Immer v. d. Meij v. d. Linde Beijk Leemhuis Hartman de Bock Kesting Hartendorp Noordhoff Bloemendaal 2 speelt uit tegen den voormaligen concurrent Brederode.Deze wedstrijd zal onge twijfeld winstpunten opleveren, ofschoon het niet zoo gemakkelijk zal gaan als den eersten keer. Immers speelt Brederode nu in eigen omgeving en voor eigen publiek, en dat is altijd een prikkel voor de thuisclub om alles op alles te zetten. Laten de Witten het dus niet te gemakkelijk opnemen, want dat zou fataal kunnen worden. De reserves komen in de volgende opstelling: v. Domselaar Donkervoort v. d. Linde Meijers Kluën de Vries Ruijter A. Cassee v. Bragt Tullenaar v. Leuven Korfbalvereenlglng „Sport Vereent", Bloemendaal-Santpoort. Gespeeld 26 December: S.V. 1S.V. 2 62. Gespeeld 27 December: S.V. 1—Oosterkwartier I 20, S.V. 2Oosterkwartier 2/3 20, S.V. 3—Oosterkwartier 4 02 (competitie), S.V. 8/4 Meerlebosch 40. Adspiranten S.V. a—Meerlebosch a 10; S.V. bMeerlebosch b 1—0; S.V. cMeerlebosch c 0—0. Sportingciub „The Haarlem Boys". Terreinen gelegen Boekercdeweg bij Mariën- bosch. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leid- scheplein 50. Voetbal. Zondag 27 December j.l.: T.H.B. 2 behaalde een zwaar bevochten zege op Kennemers 4, die verdiend was. Het einde kwam met 65 voor de Boys. T.H.B. 3 zette liaar overwinningenreeks voort. Nu werd H.F.C. 8 op eigen terrein met 182 verslagen. De Boys kwamen nu weer een stap dichter bij het kampioenschap. T.H.B. 4 spee'de een belangrijken wedstrijd tegen Swastika 2. voor het bezetten van de onderste plaats. Het is de Boys gelukt om dezen wedstrijd te winnen met 42. Maar de Boys zijn niettemin nog niet geheel buiten gevaar. Voor Zondag 3 Januari a.s.: T.H.B. 3 gaat op bezoek bij V.V.B. 3 en zal ook dan wel de punten mee naar huis nemen. Te 10 uur ontvangt T.H.B. 4 Haarlem 6. Door het succes van Zondag j.l. kan Haarlem opgrooten tegenstand rekenen. Verdeeling der punten is niet uitgesloten. T.H.B. 5 ontvangt te 10 uur Swastika 3. Als men volledig uitkomt, kan dit wel een overwinning voor de Boys worden. Het eerste en tweede elftal zijn vrij. Korfbal. T.H.B. 2 speelde een belangrijken wedstrijd voor het bezetten van de bovenste plaats tegen Aurora 2. Het resultaat was een gelijk spel (22). Van het begin af was Aurora in den aanval door haar betere m'ddenvakspel. De verdediging van T.H.B. had het zwaar te verantwoorden en na een half uur spelen nam Aurora door een heer de leiding. De Boys kwamen er nu iets beter in en wisten door een mooi schot gelijk te maken, maar kort daarop slaagde een Aurora-dame er in haar club weer de leiding te geven en zoo kwam de lust met 21 voor A. Na de rust nam T.H.B. het spel in handofl, fna'T haar aanval wist de kansen niet te benutten Eenige malen kwam de korf van de Boys nog in gevaar, maar ook hier weTd er slecht geschoten en zoowaar 3 minuten voor het eirde wist een heer van T.H.B. den gelijkmaker in den korf te schieten, en zoo weiden de punten samen gedeeld, waarmee Flora 2 het meest gebaat is, want die bezet nu de bovenste plaats met één j unt voorsprong op Aurora 2 en T.H.B. 2. Voor Zondag 3 Januari a.s.: T.H.B. I gaat naar A'mum, waar de Boys op een warme ontvangst kunnen rekenen, want de Amsterdammers zullen 1 uil 71 ncdirlaag wel willen wreken. Vermoedelijk zal hen dit ook wel gelukken, want het is nog niet aan één twaalftal gelukt hen op eigen terrein een nederlaag toe te brengen. T.H.B. 2 gaat naar Meerlebosch J. Daar de Boys een mooien kans hebben voor de bovenste plaats, zal er beter gespeeld moeten worden dan tegen Aurora 2. Zoo niet dan is de kans voor een nederlaag niet uitgesloten, want Meerlebosch is op eigen terrein een geduchte tegenp utij. T.H.B. 3 ontvangt om 10 uur Oosterkwartier 5, wat vermoedelijk op een nederlaag voor de Boys zal uitloopen. Het bestuur van T.H.B. wenscht ten slotte de leden en donateurs(trices) en vrienden een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. C. K. VOOR DEN OUDEN PRIJS KERKPLEIN - TELEFOON 22276 SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om vrijgesteld te zijn van de plicht om licht op te hebben F

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 2