c PAAP Zondagmorgen MIJLPALEN. Bloemendaal. Aanbesteding. A. 6.6. M. GIORGIS Zn. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Agenda. Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. G C in het nieuwe jaar, waarvan U zelf de gunstige resultaten terug ontvangt, is het sluiten van een advertentie-contract in Een Perzische fabel vertelt van een man, die aan het strand een kistje met edelsteenen vond. Niet denkende aan de mogelijke waarde daarvan, wierp hij den een ha den ar, der aan de meeuwen toe, die daar vlogen. Eén nam hij echter voor de aardigheid mee naar huis. Op zekeren dag zag toevallig een juwelier dezen, die er een groote som voor bood. Toen sloeg de onnadenkende man zich voor 't hoofd en riepOngelukkige, die ik ben, hoe dwaas heb ik gehandeld! Het baatte echter niet. Uit de diepte der zee waren de edelsteenen niet terug te krijgen. Op 31 December hebben wij het jaar 1930 afgesloten. Wij hebben een streep gezet, evenals alle andere jaren, achter allerlei werk en streven. Toch weten wij wel, dat dit afsluiten in de meeste fevallen een fictie is. Neen, met den. laatsten lokslag van het kalenderjaar onzer tijdrekening, hotldt de arbeid, houdt liet jagen naar een of ander doel niet op. Er wordt alleen een mijlpaal gezet. De mijlpaal wijst niet het einde aan van den weg, maar herinnert er alleen aan, hoe lang de weg reeds of hoe kort hij nog is. O ja, zeide mij een kennis toen ik over Oude jaarsavond sprak: „Dan gaan wij eerst naar de kerk en thuis gekomen traeteert mijn vrouw op gebakjes en trek ik een fijne flesch open. Zoo'n laatste avond moet toeli een bijzonder en een ietwat feestelijk karakter dragen". Welke indrukken gewoonlijk de diepste zijn, die van de kerk of die van de lekkernijen, ver telde hij er niet bij. Vermoedelijk balanceerde dat wel zoo'n beetje. Natuurlijk is Oudejaarsavond niet compleet zonder z'n kerkgang, terwille van de stemming. Elk ding heeft zoo z'n eigen eischen. Kerstmis, dat is sneeuw. Als er geen sneeuw ligt, zeggen de menschen: 't is geen Kerstmis. Paschen geeft bloemetjes en lammetjes. Als 't vroege en ook extra koude Paasehdagen zijn, zeggen de menschen tegen elkaar: Je hebt er geen idee van, dat het Pasehen is. En Oudejaarsavord. dat is: een kerk vol men sehen, onder de lichtende kronen, in de hoeken zoo'n beetje mystiek-schemerdonker en dan: „Uren, dagen, maanden, jaren, vliegen als een schaduw heen". Gewoonlijk uit volle borst ge zongen. Ziezoo, nu voel je tenminste, dat het Oude jaarsavond is. En mochten de indi ukken, de stemming al te diep gaan bij de regels: „Al het heden wordt ver leden. Schoon 't ons toegerekend blijft" dan zorgen de gebakjes met de fijne flesch thuis voor het verstoorde evenwicht! Wie zóó de laatste twaalf slagen van liet jaar, die in dj oneindigheid wegdrcunen heeft afge wacht, is tekort geschoten in z'n waardeering voor deze gewichtige stords, m.a.w., hij heeft een kostbare edelsteen, hem in dien mijlpaal ge schonken, onnadenkend in zee geworpen. Elke mijlpaal, die God ons in ons leven schenkt, moeten wij benutten om tot geestelijke rijpheid te komen. Wij bedenken vaak zoo weinig, dat elke jaar wisseling ons onafwendbaar een schrede dichter brengt bij het eind van ons leven. Wij zijn zoo gehecht aan onze behagelijke woning, wij beminnen de gezelligheid en genieten de delicatessen, ons op hoogtijden voorgezet. Maar ze mogen ons de hoofdzaak, waar het toch om gaat, niet uit het oog doen verliezen. Jezus zegt in Mattheus 13 vers 38: „En de akker is de wereld." Burnand heeft, door deze gedachte gegrepen, een plaat geteekend van den zaaier, die uitgaat over zijn akker. Wat het allereerste opvalt, is het onafzienbare van den akker. De akker is de wereld en op dien akker hebben wij weer een jaar lang gestaan. Gof heeft gezonden, al naar Zijn wijsheid het goeddacht, de zonnekoestering, den milden regen, maar ook Zijn onbarmhartige winden en koude. Alles op Zijn tijd, alles in groote wijsheid en liefde gekozen, opdat wij zouden groeien tot geestelijke rijpheid. Nu is het jaar ten einde en wij zitten neer om ons te bezinnen. Hebben wij onze dagen geteld, opdat wij daar door een wijs hart zouden bekomen? O, de tijden, die wij beleven, zijn zoo ontroerend ernstig. Wij hebben niet altoos gelegenheid onze gedachten te verzamelen; er komen perioden in ons leven, waarin we moeten teren op hetgeen wij vroeger hebben ingezameld, en wee ons, wanneer wij dan ledige voorraadschuren hebben! Alle tijd is als verloren te beschouwen, waarin wij niet voor en met den Heer geleefd hebben. God moet het middelpunt van ons leven zijn en alles wat Wij doen, moet in de sfeer van Zijn heilige gemeenschap kunnen worden opgeheven. Den ons geschonken tijd moeten wij met eer bied behandelen, in het liooge bewustzijn, dat ze van ons vraagt onze edelste kracht en onze beste gaven. Wij mogen onze uren niet vermorsen, door dingen te doen waartegen ons geweten ons waarschuwt. En daarom, houdt uw tijd, uw van God geleenden tijd in waarde! Hij is kostbaarder dan de edelsteenen waarvan de Perzische fabel vertelt. God stelt ons, als menschen van goeden wille, in de gelegenheid om deze edelsteenen van den tijd op te rapen en ze aanéén te rijgen tot een kostbaar snoer, waarin het leven fonkelt van een naar omhoog strevende ziel! Zóó, als vernieuwde menschen, die een geeste lijke horizon in de verte zien blinken, moeten wij gezamenlijk optrekken naar het Vredeland, ge tuigend van ons ideaal, noodigend den broeder, de zuster, om in onze rij plaats te nemen. Op nu in den nieuwen jaarkring, als trouwe dienstknechten Gods, den tijd uitkoopend om tot Zijn eer te bouwen aan een betere samen leving, aan de bevordering der vredesidee, aan alles wat goed is en welluidend! Zoodoende worden wij zelf edelsteenen, geslepen in de werk plaats Gods, licht uitstralend in een donkere wereld. blDoor het gemeentebestuur van Bloemendaal werd ten Kaadhuize aanbesteed de bouw van 16 arbeiderswoningen aan de Graaf Florislaan te Vogelenzang. Ingeschreven werd door: H. .1. van Gijn. Haarlem N. Cobelens, Haarlem Th. v. d. Hoorn, Hillegcm J. Mooij, Haarlem H. Oppenkamp, Haarlem Bal-leer en v. d. Mazen's Metselbedrijf N.V., Amsterdam A. Klomp, Heemskerk Veenman en Vink, Hillegom J. Breevoort, Haarlem Doedens Schilder, 't Zandt P. Keizer, Zandvoort Gebr. Broertjes, Bloemendaal Daudey Co., Lisse Joh. v. d. Putten, Haarlem C. van Dijk, NieuwVeen A. Castrioum, Beverwijk C. v. d. Wilde, Hillegom N.V. de Woningbouw, Amsterdam Veldkamp, Amsterdam Tj. de Hoop, Overveen J. v. d. Wal, Zandvoort B. H. Marsé. Diemen A. Bergshoef, Alphen Gunning aangehouden. f 53470.- - 53000.- - 50988.- - 47300.- - 47210.- - 46682.- - 44442.- - 44436.- - 43900.- - 43887.- 43450.- - 42538.- - 42148.' - 41300.- - 41200.- - 40716.- - 40588.- - 40250.- - 40112.- - 39350.- - 38577.- - 35700.- - 35400." Ruim f 5000.voor hef Huwelijksgeschenk. biDe burgemeester van Bloemerdaal ver zoekt ons mede te deelen, dat de netto-opbrengst van de door 't Comité Bloemendaal van het Huwelijksgeschenk aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard gehouden inzameling, gespecificeerd over de volgende districten, heeft bedragen zetting van het Rijksvergunningsstelsel, en de Rijtijdenwet, waarna in gezamenlijk overleg een verordening werd ontworpen om aan de gemeente Bloemendaal aan te bieden. Van de rondvraag maakten velen gebruik; allen werden naar genoegen door den voorzitter beantwoord. De voorzitter sloot hierna met een dankwoord aan den heer Looman voor den door dezen verrichten arbeid; men kan met groote tevredenheid op deze zoo buitengewoon goed ge slaagde vergadering, die een stap in de goede richting beteckcnt, terugzien. Etalagewedstrijd. De zakenmensclien in Bloemerdaal en Overveen hebben hun bést gedaan om door middel hunner etalages de feestvreugde te verlioogen. Het Oranje-Comité had cenige medailles beschikbaar gesteld, die na serieuze keuring door de jury, be staande uit de heeren II. M. van Weel, D. Kuiper, G. M. v. d. Meij, J. B. Klein Poelhuis en G. Eldering, als volgt zijn toegekend: Afd. Bloemerdaal: te prijs J. D. Meeuwig, 450 punten; 2e prijs J. Balm Zn., 440 pnt.3e prijs W. Scheepstra, 430 pnt.4e prijs, Gebr. v. Riessen 370 pnt.5e prijs, Mevr. Wed. A. G. C. Zwart, 360 pnt.; 6e prijs, Gez. van Lierop, 355 pnt.; 7e prijs Mevr. Wed. Hofhuis, 350 pnt. Afd. Overveen: le prijs, A. J. van Schooten, 385 punten; 2e prijs, J. Tullenaar, 340 pnt.; 3e prijs 335 punten. De Commissie voor de Versieringen brengt aan alle ingezetenen hartelijk dank voor de verstrekte bijdragen, waardoor zij haar in staat gesteld hebben de gemeente een feestelijk aanzien te geven. Bloemendaal. Overveen Aerdenhout-Bentveld Vogelenzang I f 2.070,20-' - 1.592,65 - 1.197,05 - 261,01 Totaal f 5.130,— Dit bedrag is afgedragen aan het Provinciaal Comité Noord-Holland. De Burgemeester maakt van deze gelegenheid tevens gebruik om zijne erkentelijkheid uit te spreken jegens het Comité, dat aan zijn verzoek zich te willen belasten met -de inzameling der gelden met zooveel succes heeft vo'daan, en jegens de dames, die als collectanten zulk buitengewoon verdienstelijk werk hebben verricht. Bridgeclub „Santpoort". blAan belangstellenden wordt medegedeeld, dat op Donderdag 14 Januari in haar clublokaal, hotel „Zomerzorg" te Bloemendaal door boven genoemde vereeniging een open drive wordt ge organiseerd volgens verbetefd Scheveningsch systeem. Aanvang 20 uur. Inleggeld fl.per persoon voor niet-leden, 50 cent door leden. Prijzen luxe voorwerpen. Inschrijvingen (paarsgewijs) vóór Dinsdag 12 Januari bij den spelleider: G. H. Wigman, Alb. Thiimlaan 53, Santpoort; ook telefonisch. o Oprichting N.B.L.T.0. blIn een deze week gehouden vergadering is opgericht een afdeeling van den Nederlandschen Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-Ondernemers, waarbij zich aangesloten hebben alle ondernemers in de gemeente Bloemendaal. Thans is men eindelijk, na enkele mislukte vergaderingen, gaan gevoelen, dat een organisatie dringend noodig is; alle tot dusver gedane pogingen waren zonder resultaat gebleven. Het bestuur der afdeeling werd als volgt samen gesteld: de heeren J. A. Aartsen, voorzitter, J. A. Hilgeman, Oranje Nassaulaan 29, secretaris, en L. Pieters, penningmeester. De vergadering stond onder leiding van den heer M. J. H. Looman. Deze juichte de poging tot oprichting toe, en het mag voor de ondernemers een succes worden genoemd, dat alle te Bloemen daal gevestigde ondernemers zich zoo spontaan hebben aangesloten. Spr. gaf hierna een uiteen Hulpprediker. blOnze plaatsgenoot, de heer J. A. Dankbaar, heeft het beroep als hulpprediker bij de Ned. Hen'. Kerk te Kralingen aangenomen. o Personalia. bl- Aan den heer E. Crone, voorzitter van de Kon. Nederl. Zeil- en Roeivereeniging te Am sterdam, wonende te Aerdenhout, is bij Kon. besluit vergunning verleend tot liet aannemen van de versierselen van Ridder van de orde van dc Kroon van België. -o Wijziging data Winterlezingen. blWij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende annonce, waarin wordt medegedeeld, dat de data voor de laatste twee lezingen door de Vereeniging voor Jeugdwerk, dezen winter te houden, zijn gewijzigd en vast gesteld zijn resp. op de Donderdagen 14 Januari en 11 Februari a.s. Sprekers zullen zijn de h.h. Ds. J. 0. van Dijk (14 Januari), over „Franciscus van Assisi", en Prof. Dr. L. II. Grondijs van Scheveningen (11 Februari) over „InSpanje tijdens den burgeroorlog". Voor bijzonderheden omtrent egangskaarten e.d. zie men de annonce. o Inbrabfc. JblTijdens afwezigheid der bewoonsters, is in den nacht van Woensdag op Donderdag inge broken in het perceel aan het Bosch en Duin- plein, bewoond door de dames K. en B. Toen de dames Donderdagmiddag in hun woning terug keerden, bemerkten zij, dat ongenoode gasten een onderzoek naar haar bezittingen hadden in gesteld. Alles was overhoop gehaald, terwijl een schrijfbureau was opengebroken. Verschillende voorwerpen worden vermist: enkele armbanden, gouden horloges, sieraden en gouden tien- en vijfguldenstukken. De dieven hebben hun entree gemaakt via een verbroken ruit aan de achterzijde der woning. o Naar Düsseldorf. blVoor den internationalen voetbalwedstrijd DuitschlandNederland, op 31 Januari a.s., is gelegenheid per één- of tweedaagsche extratrein naar Düsseldorf te reizen, naar vermeld wordt in een annonce voorkomende in dit nummer. Strooi biljetten, vermeldende dienstregeling en prijzen, zijn vanaf morgen, 9 Januari, verkrijgbaar aan het station en bij het sigarenmagazijn J. van Twisk, Bloemendaalsclieweg 90, tel. 228Ó9. Men zie voorts de betreffende annonce. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 zondag 10 januari 1937. bloemendaal. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. J. C. v. Dijk. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. R. W. de Jong, era. pred. te Santpoort. Ned. Prot. Bond, v.m. 10% uur Ds. H. H. Dorgelo van Naarden. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Compl. en Lof. Zaterdag 16 Jan. v.m. 7.25, Gespr. H. Mis. o"Verveen. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur de heer K. Koopman. aerdenhout. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur mej. Dr. Nic. A. Bruining, voorz. V.P.R.O., Den Haag. santpoort. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur de heer H. Heeres- rna, van Amsterdam. N.m. 5 uur Ds. M. G. Blauw, van Schoten. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbellezing. haarlem. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 uur Ds. C. J. Duyven- dak. N.m. 7% uur Prof. Dr. P. Stegenga. Jeugdd. Eglise Réformée Wallonne, 10 h. 30 Service de Communion; 3 h. 30 Service d' Adieux, Pasteur Krafft. Evang. Kerk (Berkenstraat 10), v.m. 9% en n.m. 5 uur Ds. P. v. d. Togt. Onderw. „Voorspoed". Medewerking kerkkoor. Geb. Saturnusstr. 18 Maandag 8 uur Catech. Woensdag n.m. 8 uur C.J.M.V., afd. N.J.V. Vrijdag n.m. 8 uur Zangrepetitie. bl. Bevallen: A. M. van Amersfoord- Bottenheft, d.; B. J. Spek—Van Brummen d. (levenl.). C. M. van AltenaVan Tilburg, d. Getrouwd: G. M. J. A. Kouwenhoven en D. J. M. E. Terheijden. G. H. Vertregt en A. ter Gast. P. R. Laarhoven en P. van de Merwe. Overleden: J. HN Leeflang, oud 76 jaar. Ch. D. M. Lohman oud 78 jaar, echtgen. van L. J. Limburg. Brigadier J. Louisse. blBrigadier J. Louisse heeft Oudejaarsdag den politiedienst verlaten, na een bijna 35-jarigen diensttijd, die met veel toewijding is verricht. In verband met familie-omstandigheden, is aan dit afscheid geen officieel karakter gegeven. De verdiensten van den heer Louisse werden be kroond door de toekenning van de zilveren eere- medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Bloemendaal's burgemeester heeft deze onderscheiding Donderdag j.l. aan den heer Louisse in diens woning uitgereikt. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2X2=4 maal zoo groot! Stadsschouwburg. Zaterdag, 8.15 uur A.B.C. Cabaret. Klanken- parade. Zondag, 8.15 uur, Volksvoorstelling. Gez. Bouber Straatmuzikanten. Maandag 8 uur, Toonkunst. Edwin Fischer. Dinsdag 8 uur, R.-K. Lyceum. De hoed van Stroo. Woensdag, 8.15 uur. Jacob van Lennep. Vrijdag, 8.15 uur. Thalia, Hij, Zij en de Hotten tot. Zaterdag 16 Jan., 8 uur, Fritz Hirsch Operette. Prinzen Hochzeit. 17825 Blerkom, Mr. F. van, Adv. en Proc., Be lastingkantoor, Nassaustraat 18. 17837 Bruggen, G. van, Melkinrichting, Ramp laan 59. 17831 Dam, J. A. van, Aannemer van Stucadoor- werken, Gasthuislaan 34. 28951 Geelen, J. van. kantoorbediende P.T.T., Rijnstraat 26, Heemstede. 12802 Haan, F. W. B. de, Directeur bijkantoor R.V.S., Nieuwe Gracht 5a. 17832 Klaase Jr., P., hovenier aanleg en onder houd van tuinen en parken, Wagenweg 254. 16795 „Nillmij. van 1859", Kenaupark 21. 17838 Sigarenmagazijn „De Bokser", K. v. Graas, Maarten van Heemskerkstraat 54. 22916 Speel, C. H., koopman, Delftlaan 201. 17835 Teunissen, H., pianist-accordeonist leeraar, Dubbele Buurt 13 c rood. 28921 Vernde, J. van, Teclin. ambt. N.V. de Geruischlooze weg, Maasstr. 16, Heemstede. 12039 Wijnbergh Co., fa., Kruideniers en fijne vleeschwaren, Rijksstraatweg 97a.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2