Sport en Spel. Vliegtuigreparatie tusschen Hemel en Aarde. Agenda. Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. Bloemendaal. Burgerlijke Stand. Haarlem. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. STADSSCHOUWBURG. Zondag 7 Februari 2.30 uur. Haarl. Middenst. Operette Kindermatinée: „De Sneeuwkoningin.". Zondag 7 Februari 8.15 uur. Gez. Jan Musch, ;,De Sabijnsche Maagdenroot". Maandag 8 Februari 8.15 uur. De Ned. Tooneel- groep: „Een hoed, een jas, een handschoen". Dinsdag 9 Februari 8 uur, Jacob van Lennep. Werkloozenvoorstelling..Prodomo". Woensdag 10 Februari 8.15 uur. Ku^l aan het volk. Tibor de Machula, cello. Vrijdag 12 Februari 8.15 uur. Het Masker: „Het Nest". Zaterdag 13 Februari 8 uur. Feestavond M.T.S. „Het valsche Bankbiljet". Rembrandt-Theater: „Burg-Theater" met Wer ner Krauss. Luxor-theater: „De Man die teveel wist", met Peter Lorre, Leslie Banks, Edna Best en Nova Pillbean. Frans Hals-theater: „Rigolboche", met Mistin- guett. Zondagmorgen 11 y2 uur: ..De Drie Stuivers, Opera". Cinema-Palace: „Haar grootste schat", met Francisca Gaal. Spaarne Sound-theater: „De Held van Zilver- City", met Richard Dicks, en „De Vroolijke Mata dor". 26940 Apeldoorn, Gs. W. van, lecraar in de Plant en Dierkunde aan het Christelijk Lyceum te Haarlem, Oamphuysenlaan 1, Aerdenhout. 17900 A.V.R.O. bijkantoor, Wilhelminastraat 27. 17862 Beem v.h. R. L. Huyboom van, Groenten, Fruit en Aardappelen, Nassaulaan 10. 17865 Bolleurs, H. A., Hooimarkt 30. 22102 Burk, E. A„ Lod. v. Deyssellaan 168. 17877 Dekzeilenfabriek „Helmond", Zijlweg 111. 17866 Doorn en Andree van, Fijnstrijkinrichting, Zonnebloemstraat 3032. 22529 Groot, K., Bloemist, Tuinaanleg. Saxen- burgerweg 5, Blocmendaal. 22472 Geerlings-Boer, M. L., Raadslid, Juno- plantsoen 70. 26721 Hayn, H. E. L., Vondellaan 14, Aerdenhout. 26514 Hepner, W. A., Zandvoorterweg 52, Aer denhout. 17863 Instruma Taxameter Snelheidsmeter- en Instrumentmakersbedrijf, Zuiderstraat 37. 26502 Josso, J. M., Commissionnair in effecten, Const. Huygenslaan 18, Heemstede. 17861 Maas-de Veer, Mevr. W., Baan 41. 22336 Mulder Hzn., J., Architect, Iepenlaan 14, Bloemendaal. 17869 Oppenheim, R. M. R., Eindcnlioutstraat 69. 26896 Rosenstein. Mevr. R. R., Tollenslaan 9, Aerdenhout. 17870 Rijksverzekeringsinspectie, Kenaupark 12. 22654 Rijnierse Gründemann, Wed. J., Bloemen- daalscheweg 231, Ovcrveen. 23527 Schumacher, H. J. W., Vertegenwoordiger G. II. Biihrmann's Papiergroothandel N.V., A'dam, Veenbergstraat 7, Haarlem-Noord. 17852 Sluijs, J. P. w. van der, Voorzitter Bond van Ned. Onderwijzers, Marnixstraat 20. 17873 Spitz, Wed. F., (M. S. Spitz Instituut voor Hulp bij Huiswerk), Tetterodestraat 71. 17855 Victor, C. v. d., v. d. Meerstraat 12. 17872 Wal, H. v. d., Anna v. Burenlaan 16. blBevallen: H. SamuelWhitehead, dochter. Ondertrouwd: W. H. Struben en L. H. Maks. G e t r o u w dA. A. A. P. J. van Tetering en G. M. M. Lamp. Overleden: S. M. Burgdorffer. 67 jaar, Wed. S. V. Roggeveen; G. S. E. Schuckink Kool, 52 jaar., echtgen. R. A. Mees, overleden te Haarlem; J. Beeliën, 88 jaar, overleden te Beverwijk. Gevonden voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bij: R. Stoffer, Bosch en Duinlaan 12, een huissleutel; H. J. Nijland, Graaf xFlorislaan 35, Vogelenzang, een benzinedop; Fa. Albert Ileijn, Bloemendaal, een huissleutel; Hotel Zomerzorg, eenige school boeken; Burgers, Noordlaan 36, een paardendeken; De Wit, Rustenburgherweg 3, een schaats; Van Gestel, taxi Militairen weg, een wollen want; Van Eerden, Gen. de Wetstraat 13, Haarlem, een vulpenhouder; Nijland, Graaf Florislaan 35, Vogelenzang, een sleutel; Prins, Acaciastraat 15, Haarlem, een stukje van een oorbel; J. Kerne kamp, Bosch en Duinlaan 20, een autodop,; Bakker, Bloemendaalscheeg 180, een gekleurde halsdoek; Politiebureau Overveen, een Lips- sleutel, een huissleutel, een regenpijp, een wollen want, een schaats, een wollen want, 2 sleutels waarvan een Lips, een wollen kinderhandschoen, een wollen kinderhandschoen, een gestreepte sjaal, een heerenhandschoen, een klut. Politiepost Aer denhout, een Lipssleutel, een ceintuur. o Personalia. blBij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Februari 1937 benoemd voor vast tot Officie van Gezondheid der 2e klasse bij de Koninklijke Marine, met een dienstverband van 5 jaar, onze plaatsgenoot de heer G. J. Puister. Oranje-Garde. De Oranje-Garde. Vendel Haarlem, hoopt op Woensdag 10 Februari a.s. des avonds 8.14 uur in Gebouw „St. Ban", Smedestraat 23, een groote Filmavond te houden. De hoofdfilm is „Film van het Vorstelijk Huis", beginnende bij het jaar 1900 tot het Huwelijk van het Vorstelijk Paar. Verder nog eenige schitterende natuuropnamen en de nooit ontbrekende teeken film. o Examens. Bij de in December j.l. gehouden examens der Vereeniging van I,eeraren in de Handelsweten schappen slaagden voor de Duitsche Handelscor respondentie de heeren A. v. Kersen en P. H. Brussé, beiden leerlingen van Dr. Otto Klipp's Ta lenschool, Kleverparkweg 142, Haarlem. o Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging, Wegens de bodemgesteldheid ging de jachtrit, welke j.l. Zaterdagmiddag in de omgeving van Santpoort en Driehuis gehouden zou worden, niet door. o Examens. De heer A. F. J. C. Habermehl te Bloemendaal slaagde voor het doctoraal examen rechtsgeleerd heid. o „In Spanje tijdens den Burgeroorlog". blOver bovenstaand alleszins actueel onder werp zal Prof. Dr. L. II. Grondijs te Scheveningen, Donderdag 11 Februari a.s. spreken in het Jeugd huis, voor de laatste der serie-lezingen van de Vereeniging voor Jeugdwerk. Men zie de bijzonder heden in de annonce. o Succes voor het Poppenspel. blDe Zaterdag j.l. gehouden voorstelling van Herma's Paedagogisch Poppenspel is een dusdanig succes geworden dat Zaterdagmiddag a.s. opnieuw een voorstelling zal worden gegeven. Bijzonder heden omtrent Kaartverkoop c.d. vindt men in de advertentie in dit nummer. o Examens. blVoor liet door de Vereeniging van Leer aren in de Handelswetenschappen gehouden examen Duitsche Handelscorrespondentie, slaagde de heer J. N. v. d. Heijden te Overveen. o Waarschuwing. bjDe commissaris van politie te Blocmendaal waarschuwt allen, die naar Spanje zouden willen gaan om aldaar in krijgsdienst te treden, niet aan dit voornemen gevolg te geven, omdat ingevolge artikel 7 der Wet op het Nederlanderschap, bij het in vreemden krijgsdienst treden het Neder landersschap verloren gaat. Voornamelijk werk- loozen worden bewerkt om naar Parijs te ver trekken, voor welke tocht reisgeld wordt vei'-\ strekt, terwijl na aankomst aldaar getracht wordt" de slachtoffers in Spaanschen krijgsdienst tc doen treden. o Die had meer op zijn kerfstok. blDe Bloemendaalsche politie heeft van haar Haarlemsche collega overgenomen zekeren 21-jarigen A. A. v. R„ te Haarlem, die aldaar was ingesloten wegens diefstal van metalen en in braken. Het bleek, dat v. R. zicli ook schuldig had gemaakt aan ontvreemding van lood uit een villa aan den Hooge Duin en Daalsclieweg. Voor deze laatste operatie heeft de Bloemen daalsche politie hem voorloopig opgepakt. o Leelijk verwond. blDe timmerman A. G. W., in dienst bij den aannemer S. te Aerdenhout, had het onge luk met zijn hand in aanraking te komen met de machinerie eener vlak- en vandiktebank. Vier vingers van zijn linkerhand werden afgehakt, de duim werd beschadigd. Nadat mevr. S. een nood verband had gelegd, werd W. naar de Maria- Stichting te Haarlem gebracht. Een door de Arbeidsinspectie ingesteld onder zoek deed blijken, dat de voorgeschreven veilig heidsmaatregelen alle genomen en in orde waren. o Goede vangst. blDe politie heeft een persoon aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld ter zake van het plegen van onzedelijke handelingen met min derjarige kinderen. Éen tweede sujet, die verdacht wordt de om geving van Aerdenhout onveilig te maken, is eveneens ingesloten. o De ladder lag klaar. blDinsdagmiddag kwam een kindermeisje bij de politie aangifte doen, dat in de villa van haar mevrouw te Aerdenhout was ingebroken. Toen het meisje om 11 uur de kamer van meneer en mevrouw (die afwezig waren) betrad, vond zij een raam open, en voetstappen op den grond. Het bed gaf den „indruk" van iemand, die zich daar had neergezet. Op het balcon stond een kopje en een aschbakje. Tegen het balcon stond een ladder, die door loodgieters welke den vorigen dag werkzaamheden hadden verricht, was achter gelaten en die den inbreker een welkome en on gevaarlijke toegang had verschaft. Verschillende voorwerpen worden vermist: een tank met papieren, een leege portemonnaie (die denzelfden dag uit de Brouwersvaart te Haarlem zijn opgeviseht); een briefje van tien gulden (dat nog niet terug is); een geldkistje (dat achter in den tuin weergevonden werd), terwijl de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat nog meer dingen mee genomen zijn. De politie zoekt .naar den dader. Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de ié oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! Vereeniging „Haerlem", hl— De vereeniging „Haerlem"' houdt Woens dag 10 Februari a.s. een bijeenkomst in cafc- restaurant Brinkman te Haarlem, waar mevr. Dr. 8. C. Regtdoorzee Greup-Roldanus liet onder werp: „De Blcekerijen bij de Stad Haarlem" zal behandelen. Het bestuur vertrouwt, dat zeer velen deze voordracht zullen bijwonen, aanaezien het hier een zeer bijzonder en bij uitstek Haar- lemseli onderwerp betreft, waarvan de spreekster een diepgaande studie heeft gemaakt. o Ned. Natuurhistorische Vereeniging. hlDe afdeeling Haarlem en Omstreken heeft voor de e.k. weken het volgende programma vast gesteld: Vrijdag 5 Fehmari, 8.15 uur precies, boven- voorzaal Brinkmann, Groote Markt, lezing met lichtbeelden van Prof. Dr. K. II. Hazelhóff. uit Groningen, over „Bestrijding van schadelijke insecten". Leden vrij toegang, introductie f 0.25. Maandag 8 Februari: Bezoek (onder leiding) aan de „Boschplan"-tentoonstelling der gemeente Amsterdam, Militiezaal, Singel 423 (bij de Munt). Vertrek per trein uit Haarlem 7.30. Samenkomen aan de tentoonstelling 8 uur. Vrijdag 19 Februari: Vertooning van de „Maro Bijeni'ilm" door de afdeeling Kenncmerland van de Vereeniging tot bevordering van de bijenteelt in Nederland, toegelicht door den heer J. A. de Meza, des avonds 8 uur, bovenzaal Brinkmann, Groote Markt. Sportingclub „The Haarlem Boys". Terreinen gelegen Boekerodeweg bij Mariënbosch. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leidscheplein 50. Voetbal. Zondag 31 Jan. j.l. werden alle wedstrijden door de slechte terreingesteldheid afgelast. Voor Zondag 7 Februari. - T.H.B. 1 gaat naar D.I.O. Thuis wonnen de Boys met 52. Daar D.I.O. den laatsten tijd niet veel presteert, heeft T.H.B. de meeste kans op een overwinning. T.H.B. 2 gaat op bezoek bij de leiders hunner afdeeling D.C.O. Daar zullen cle Boys wel met een nederlaag terugkeeren, of men moet voor een verrassing zorgen. T.H.B. 3 gaat naar E.H.S. 2, wat voor lien een zware uitwedstrijd zal worden. Dit is voor E.H.S. 2 haar laatste kans. I> stand der drie bovenste clubs ziet er als volgt uit (Ï.DrO. 712 10 1 1 55—22 21 T.H.B. 311 10 0 1 87—17 20 E.H.B. 2 12 10 0 2 74—22 20 Deze elftallen moeten nog spelen tegen T.H.B. 3: thuis Kinheim 6, uit E.H.S. 2, V. V.B. 3 E.D.O. 7: uit V.S.V. 6, H.F.C. 8. E.H.S. 2: thuis T.H.B. 3, uit V.S.V. 6. Kom Boys men weet wat er op het spel staat. Dus doe allen je best en onderschat je tegenstander niet. T.H.B. 5 ontvangt om 10 uur Kemphaan 2. Daar deze de laatste weken flink versterkt zijn, kan dit wel eens een nederlaag worden voor de Boys. Zaterdag 6 Febr. gaan T.H.B.-adsp. naar Zand- voort om tegen Zeemeeuwen C-adsp. te spelen, waar zij wel eens met een nederlaag naar huis gestuurd kunnen worden. Korfbal. T.H.B. 2 ontvangt om 2 uur Meerlebosch. Deze wedstrijd werd al eerder vastgesteld, maar werd na 1 uur spelen gestaakt wegens den regen. Kom Boys onderschat Meerleboseh niet. Als er van begin tot einde toe gewerkt wordt is er kans op een overwinning. C. K. o B.V.C. „BLOEMENDAAL". Het verloop van den interlandwedstrijd in Ducsseldorf vertoonde wel eenige gelijkenis met dien in Amsterdam, toen de Noren onze gasten waren, eenige weken geleden. Ook nu moest telkens een achterstand ingeloopen worden op een tegen stander, die fel van zich afbeet in het vooruitzicht van de nabije overwinning. En wederom was het een der binnenvoorwaartsen, die het genoegen smaakte een gelijk spel te forceeren, door in de allerlaatste minuut een doelpunt te scoren. Groote vreugde bij de duizenden supporters, die zich reeds verzoend hadden met de idee van een eervolle nederlaag, tegen het geduchte Duitsche elftal. Alleen het verschil was nu, dat niet de Bloemen daler de Bock deze eer te beurt viel, doch zijn ver vanger van Spaendonk oorzaak was, dat de ge drukte stemming bij de supporters overging in een uitbundig enthousiasme. Algemeen was men van meening, dat het Tesultaat alleszins bevredigend was te noemen, tegen een elftal, dat eenige maan den in concentratie was geweest voor dezen wed strijd. Inmiddels gaat het competitierad a.s. Zondag wederom draaien. Voor Bloemendaal staat een zeer belangrijke wedstrijd op het programma. Alcmaria Victrix zal een bezoek brengen aan de Oranje-Witten, die een ernstige poging zullen doen de kaasstadbewoners de nederlaag toe te brengen, al was het alleen maar om de balans in evenwicht te brengen. Doch er is nog een zeer belangrijke factor in het geding betrokken, die oorzaak zal zijn, dat de bezoekers op een warme ontvangst kunnen rekenen. De miniem kleine kans voor Bloemendaal om de laatste plaats op de ranglijst alsnog te ontloopen zal behouden worden door een overwinning. Die kans hierop is grooter ge worden, nu de tegenstanders lang niet meer zoo in vorm zijn als in het begin van het seizoen, terwijl de Witten zoo goed als zeker au grand complet verschijnen zullen. Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon - Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. Prospectus op aanvrage GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING De opstelling zal worden, als de blessure van Immer over is de Haas IJfs v. d.. Meij Immer Beijk Hartendorp Hartman de Bock Kesting Leemhuis Noordhoff Het tweede elftal is de gast van R.C.II. VII, en het ligt natuurlijk in de lijn der verwachting, dat de overwinning mee naar huis genomen wordt. Fir zal echter goed aangepakt dienen te worden, gezien het feit, dat altijd getracht wordt de beste resultaten te bereiken tegen den hoogst geplaatste. De opstelling wordt: v. Domselaar Donkervoort v. Waard K. v. d. Linden Kluen Devries De Ruyter Oosterhoff.v. Bragt Tuilenaar v. Leuven HELDENMOED VAN EEN JONGEN ARBEIDER. Amerikaansche couranten berichten Over een verbazingwekkend avontuur van een Amerikaansch passagiers vliegtuig, hetwelk evenwel goed mocht afloopen. Een Amerikaansch passagiersvliegtuig, dat met vijf toeristen een rondvlucht boven Pensacola in Florida ondernam, geraakte dezer dagen in een zeer hachelijke positie. De piloot maakte juist toebereidselen tot een landing, toen hij onder zich op het vliegveld een opgewonden menigte menschen zag, die luid schreeuwden en gebaarden en die onmiskenbaar trachtten, hem te beduiden, dat er iets niet in den haak was aan zijn toestel. De piloot boog zich zoo ver mogelijk uit het toestel en constateerde tot zijn schrik, dat een gedeelte van het landingsgestel had losgelaten van den romp van de machine. Een landing in dezen toe stand was onmogelijk. Het apparaat zou onge twijfeld vernield zijn geworden, waarbij het hoogst waarschijnlijk in brand zou zijn gevlogen. De vlieger, die vulpen noch potlood bij zich had, was evenwel zoo vindingrijk van een der vrouwelijke passagiers een lippenstift te leenen. Hiermee krabbelde hij op een vel papier enkele woorden. Hij verzocht vanaf het vliegveld een andere machine te doen opstijgen, die hem een sterk touw kon brengen en het papier, waarop hij zijn verzoek had neergeschreven, wierp hij naar omlaag. Weldra stegen twee vliegtuigen van het veld op en trachtten de machine, welke in nood verkeerde, een touw toe te werpen. Doch alle pogingen mis lukten. Tenslotte kon de piloot van het gehavende toestel de vlucht ook niet eindeloos voortzetten; de brandstof raakte op en men móest onder alle omstandigheden trachten te landen. Toen bood een 22-jarige jongeman, die tot dp passagiers behoorde, van beroep een bakkenfc knecht, zich aan, om te trachten het landings gestel te repareeren. Ilij boog zich zoo ver mogelijk over den rand van het vliegtuig, werd door de medepassagiers aan de voeten vastgehouden en zweefde alzoo letterlijk tusschen hemel en aarde. In dezen benarden toestand gelukte het hem. het landingsgestel zoo te bevestigen, dat de landing geen gevaar zou kunnen opleveren. Fin inderdaad kon de piloot de machine een kwartier later „op den grond zetten". De vele honderden, die het adembenemend waagstuk van den jongeman vanaf den grond hadden gadegeslagen, bereidden den bakkersknecht een enthousiaste ontvangst op het vliegveld Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn Jinkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af. (Indien geen enkel deel van den wagen verder dan 30 meter van ee* brandende straatlantaarn verwijderd is, raogaa Alle lichten gedoofd zijn.)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5