e Ir c u KLEVERPARKWEG 24, HEEFT VANAF V RIJDAG ELKEN DAG SSEM'S olkorenbrood Bloemendaal. GRATIS FLESCH PRIMA ADVOCAAT Burgerlijke Stand. A. G. G. M. GIORGIS Zn. Predikbeurten. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. EN U BLIJFT GEZOND. ÏELEF. 11070 Arbeidsbeurs. blZaterdag j.l. stonden bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven 241 mannelijke en 3 vrouwe lijke personen, in totaal 244 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Stucadoors1 Loodgieters3 Behangers3 Timmerlieden10 Schilders10 Metselaars 3 Opperlieden4 Grondwerkers7 Overige bouwvakarbeiders 2 Electriciens4 Monteurs (diverse soorten)19 Bankwerkers4 Chauffeurs20 Bloemist-, land- en tuinbouwarbeiders. 63 Handels- en Kantoorpersoneel*29 Losse arbeiders47 Diverse beroepen**15 Totaal244 is: waaronder 1 dame. is: waaronder 2 dames. Het kantèo. is gevestigd BrouWersTKloKWeg 3 te Overveën en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. Ter gelegenheid hiervan (prijs f 0.80) bij aankoop van minstens f 2.50 (z.g. beschermde artikelen uitgesloten). Deze reclame geldt alleen VRIJDAG en ZATERDAG. blBevallen: J. Laanvan Beek, \i A. M. BraaijJellies, z.J. HeuleWijnands, Ondertrouwd: J. Uuijleman en K. Tschei schner. Getrouwd: J. ter Kuile en M. L. H. JlJ huizen. Overleden: J. Broersma, 85 jaar. Propaganda-avond Luchtvaartclub. IIZaterdag j.l. hield de Bloemendaalsche Jeugd Luchtvaartclub, aangesloten bij de Kon. Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, in hötel „Vreeburg" een Luchtvaart-avond. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer Vink, dezen avond, waarna de heer Hagelen, de algemeen secretaris der Centrale Jeugd-Commissie van de K.N.V.v.L. het doel der talrijke jeugdluclitvaart- elübs in Nederland uiteenzette. Spr. verheugde zich over de groote belangstelling, die goede hoop voor de toekomst geeft. De Nederlandsche luchtvaart neemt al een belangrijke plaats in, doch men wil haar op nog hooger niveau brengen. De belangstelling der jeugd, die straks de taak der tegenwoordige leiders moet overnemen, kan haar luchtvaartkundige oriëntatie ten goede komen. Reeds werden op 39 plaatsen jeugdclubs opgericht. De modellen-bouw bevordert de ken nis van de constructie. Hierna volgde „De K.L.M. in ontwikkeling, welke film werd toegelicht door den heer Hagelen. Als tweede film volgde de „Jeugdluelitvaart- dag 1936", die niettegenstaande de slechte af werking toch insloeg bij de aanwezigen; vele leden zagen zichzelf een prijs in de wacht sleepen. Na de pauze, die met een pianoconcert werd gevuld, kwam de lang verwachte nieuwe K.L.M.- bedrijfsfilm. Deze film werd vervaardigd en ver toond door de heeren Theo de Wit en Henk Weener van den Foto-teclinischen dienst der K.L.M. Deze heeren hebben veel succes geoogst met de in één woord gezegd „Prachtfilm", die niet het karakter droeg van een reclamefilm. Tn het eerste bedrijf gingen we mede met de Europeesche toestellen naar London, Paris, Rome, Milano, Boedapest en Stockholm, in welk laatste toestel wij onze kranige Nederlandsche zwem- stertjes ontmoetten, juist toen ze danig verwend werden door de Airliostes. In het tweede bedrijf bezochten we den tech- nischen dienst der K.L.M., waar de PH-ALI (Dc3) geheel werd gedemonteerd, nagekeken en gemon teerd. De rondleidingsdienst werd niet vergeten, evenmin als de proefbank en de laboratoriums. In het derde bedrijf nam Duimelaar ons mede naar Indië, op dien tocht zagen we drie wercld- deelen onder ons door schuiven. Om liet negerjongetje in Britsch-Indië werd door alle aanwezigen in de geheel gevulde zaal hartelijk gelachen. De aanwezigen waren zichtbaar teleurgesteld toen het woordje „Einde" op het doek verscheen. De heer Hagelen besloot dezen avond met de opwekking om lid of donateur te worden van de J.L.C. Het secretariaat is Berkenlaan 10, Bloemendaal; het adres der propaganda-afdeeling Koninginneweg 8*. De Bloemendaalsche Kerkramen.jr blIn bet Jeugdhuis werd Maandagavond eli Gemeente-avond gehouden, die speciaal belegt was om de velen, die belangstellen in den terug koop van de vier ramen uit de Bloemendaalsehi Hervormde Kerk, over de mogelijkheden daarto in te lichten. De Weleerw. Heer Ds. .T. C. van Dijk zette ,'ii een kort openingswoord uiteen, dat de bedoeliij van den avond was om te zien, welke middellij aangewend zouden kunnen worden om de vil) ramen, die zich momenteel bevinden in het kastfjfel Heeswijk in Brabant, terug te krijgen. 1 Het idee is uitgegaan van de commissie, djre zich bij het 300-jarig bestaan der kerk hééft gevormd en toen, in Maart 1936, een geschenk heeft aangeboden; nu de mogelijkheid zich voolr- doet om vier Tarnen terug te krijgen, werd <jie commissie direct weeractief; namens kerkvoogdfin, kerkeraad, en allen, die zich voor het doel intents- seeren, dankt spr. reeds bij voorbaat die com missie, wier arbeid alleen kan slagen als allien medewerken. S Het woord was hierna aan den heer H. vim Kempen, die met den heer Dick Boer een ri as naar het kasteel Heeswijk heeft gemaakt omdin toestand der ramen op te nemen. I Spr. zeide, dat het terugkrijgen der ramen ni st is een particuliere liefhebberij, doch een gemeente belang. De heer Bierens de Haan is langen tijd bezig geweest met de eigenaren van Heeswijk ojn tot overeenstemming te komen; het uiteindelijk resultaat is, dat zij zich thans bereid verklaaiid hebben de ramen voor f 4000.te verkoopen. v Het kerkgebouw zelve is als protestantsch ke^:]\_ gezet, waartoe de bouwers door, giften en,/g in sfaat'wareivgesteld. IX ramen werdén van- schillende kanten geschonken; die van de Staten', van Holland en Beverwijk zijn nog aanwezig; in Heeswijk bevinden zich die van Dordrecht, Leiden, Alkmaar en Hoorn. Het kasteel te Hees wijk dateert uit 1100. Er bevindt zich een toren, die speciaal is gebouwd ongeveer in 1870, om daarin de Bloemendaalsche ramen aan te brengen. In het Bloemendaalsche kerkje veroorzaakten de oude ramen vroeger veel last; men kon aan vankelijk in vroeger jaren geen groote stukken glas fabriceeren, en daartoe vatte men kleine stukjes in lood; nadat eerst allerlei gekleurde brokken waren gebruikt, ontstonden langzamerhand de gekleurde figuren, o.a. van de Evangelieschrijvers, waardoor het begrip van hen, die noch lezen noch schrijven konden, werd verlevendigd. Maar toen de ramen verwijderd waren, en men door het aanbrengen van grootere ramen van den tocht bevrijd was, werd er door de gemeente een dank dienst gehouden! Het is thans een buitengewoon gunstig oogen- blik om de ramen terug te krijgen. Indien het kasteel weer bewoond zou worden, of aan anderen verkocht, zou de kans ontglippen, en wij zouden in dezelfde positie komen te verkeeren als de voorvaderen, die de ramen verkochten, indien deze gelegenheid om de ramen weer in bezit te krijgen, niet werd benut. Dr. J. Kalff heeft den daadwerkelijken steun van Rijksmonumentenzorg voor het terugbrengen in den oorspronkelijken toestand reeds toegezegd. Hij acht herstel van het grootste belang. De heer Bierens de Haan las hierna nog voor een schrijven van Dr. Kalff, waarin wordt mede gedeeld, dat Rijksmonumentenzorg de kosten van het uitnemen, herstellen en herplaatsen voor haar rekening zal willen nemen. De commissie kan reeds beschikken over een bedrag van bijna f 2000.— en spr. wekte op een bijdrage te schenken voor de ramen. De talrijke aanwezigen, die den avond bij woonden, deden van hun daadwerkelijke belang stelling blijken. Door den lieer Dick Boer werd een keurige serie lantaarnplaatjes vertoond van interieur en exterieur van het Bloemendaalsche kerkje, van de reis naar Heeswijk en het kasteel zelve met de ramen. De vertooning dezer plaatjes en het aan schouwen van de prachtige ramen zal de belang stelling voor den weder-aankoop zeker geanimeerd hebben. Zendingsavond. Aangehouden. blTer zake van diefstal van boter en andere ingrediënten in dienstbetrekking, is door de politie aangehouden de 19-jarige H. N. te Santpoort, en terzake medeplichtigheid de 20-jarige H. v. d. W„ uit Overveen. Beiden zijn ter beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem gesteld. Voor eigen zak. blEen uit Amsterdam afkomstig colporteur, J. G. M„ trachtte in deze gemeente bonnen te verkoopen, die voor borstelwerk ingeruild konden worden. De opbrengst van dit werk zou z.g. ten bate van blinden komen. Het bleek echter dat dit philantropische doel niet werd nagekomen, zoodat de politie de bonnen in beslag heeft genomen en tegen M. proces-verbaal heeft opgemaakt. blIn de Geref. Kerk werd Woensdag j.l. een zendingsavond gehouden, waar als spreker optrad de Weleerw. Heer Ds. A. Pos, missionnair predi kant te Djokja. De Weleerw. Heer Ds. Joh. C. Brussaard verwel komde den spreker na opening met psalmgezang en gebed, namens de Zendingscommissie, die dezen avond belegde. De commissie prees zich gelukkig dat zij Ds. Pos bereid vond hier te willen spreken omdat deze zelf door Gods genade mag bezig zijn op het zendingsveld. In dezen eritieken tijd geeft ons Westersch Christendom vaak reden tot be zorgdheid, er is inzinking van geloof en verachtering van genade en het kan niet anders dan bezielend en vertroostend zijn te hooren hoe Gods werk ook in de zending doorgaat. Ds. Pos zeide hierna dat Christus' opdracht aan Zijn discipelen„Gaat heen in de geheele wereld, predikt het Evangelie aan alle creaturen", een groote eere geeft waarover wij ons van harte mogen verheugen. Het is heerlijk van het heil Gods tot anderen te mogen spreken en die heerlijkheid blijft ondanks alle moeilijkheden. Want moeilijkheden zijn er vele: van uitwendigen aard, als het zich aanpassen bij en gewennen aan de gewoonten van den Javaan, de kennis der Javaansche taal, maar ook de tegenwerking van hen die den Islam be lijden. Doch Jezus Christus opent de harten van den mensch en niemand kan die weer sluiten. Spreker verhaalt uitvoerig van den tegenslag die o.a. werd ondervonden bij de verspreiding van den eersten druk eener Javaansche Evangelie vertaling; de weinige exemplaren die onder de in beslagneming vandaan kwamen, hebben echter een zegenrijke uitwerking gehad. Thans telt de Christe lijke gemeente op Oost-Java 50.000, en op Midden- Java 12.000 zielen. De Javaansche christenen leven in de kinderlijke verwondering over hetgeen God aan hen schenkt; op dit kinderlijk geloofsleven sluit aan een blij moedig getuigen en een vertrouwen op God. Spr. wekt op tot gebed en offer voor den arbeid der zending; naarmate het geloof der gemeente krachtiger is, naar die mate zal ook het Koninkrijk Gods op Java met meer kracht voortgang hebben. Na het zingen van Gezang 27 veTs 1 sloot Ds. Pos den avond met dankgebed. -j~ -->• verzoek sjap Dsu Brussaard werd hierna aan Ds. Pos en diens ecïngehoote,~3ië straks weer naar het zendingsveld terugtrekken, toegezongen het laatste gedeelte van Gezang 29. Oneerlijke dienstbode. blTen nadeele van mevr. S. te Aerdenhout, werden door haar dienstbode T. W. verschillende goederen ontvreemd. Na een dag op het politie bureau doorgebracht te hebben, is het meisje weer in vrijheid gesteld. Vele kleintjes bl-Heden is ter beschikking van den Haarlem- schen Officier van Justitie gesteld de 23-jarige J. P. uit Haarlem, die ten nadeele van een Bloemen daalsche apotheek vele drogerijen had ontvreemd. Bij huiszoeking vond de politie in de woning van P. een bijna complete apotheek in 't klein. Gevonden voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bij: P. v. Klink, Rijnegomlaan 22, een dameshandschoen; J. v. d. Horst, Hyacintenlaan 10 rood, Haarlem, een springtouw; C. v. Daatselaar, Waldeck Pyr- montlaan 13, een zakmes; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15, een hockeystok* An- driessen, Zandvoorterpad 2, Overveen, een ruw harige foxterrier; W. Nieuwpoort, Zomerzorger- laan 38, een trommelkachelpijp en een rozenkrans; J. Nieuwpoort, Noordlaan 9, een fittingtang; Thoolen, Zuider Tuindorplaan 6, Haarlem, een zakmes; aan het politiebureau Overveen, een bos sleutels, een wollen handschoen (beige), een wollen handschoen (bruin). Politiepost Aerdenhout: een omslag met boek en tijdschriften, een im. Lips- sleutel, een nummerplaat met achterlicht G-Z 30564. o Personalia. blMaandag 1 Maart a.s. herdenkt de heer J. G. Nieuwpoort den dag waarop hij vóór 12 jaar in dienst trad bij de Gebrs. van Riessen, groenten- en fruithandelaren te Bloemendaal. Het ligt in het voornemen dezen dag voor den jubilaris, die tot volle tevredenheid is werkzaam geweest, niet ongemerkt te doen voorbijgaan. o Chr. Nat. Werkmansbond. blDe afd. Bloemendaal van den Clxr. Nat. Werkmansbond houdt Maandag 1 Maart a.s., 's avonds 8 uur, in gebouw Maranatha een ver gadering. Ds. de Beus, predikant te Overveen, hoopt te spreken over de kerk en de richtingen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. o- Feestavond „Sport Vereent". blDe Santpoortsche Korfbalclub „S.V." hield haar feestavond met bal op 20 Februari. Bij afwezigheid van den voorzitter sprak de heer Klaij een openings- en welkomstwoordje. Het programma bestond uit twee dolle kluchten, waarvan de 2-acter „Henkie" wel het meest op de lachspieren gewerkt heeft. De spelers waren erg los, hier en daar wat zacht van stem, maar gebruld werd er'. „Henkie" is het z.g. wonderkind van 10 jaar, manslengte, behaarde beenen en kaken. De ver troetelingen van jonge dames zijn hem niet on- SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 welkom. Mina echter kan hij niet uitstaan. De situatie is kostelijk, maar is bedrog om de vcr- brasserijen van een student te kunnen dekken. Het bedrog komt uit en zelfs de bedrogene bleek het geval van meet af aan „door" gehad te hebben. Was er veel „tooneel" spel. de gebruikelijke om helzingen van twee gelukkige tooneelparen vast niet. Achter in de zaal klapte het zelfs tegen de muren. Het was maar een voorbereiding. (Het bal!). Muzikale medewerking gaven, „The Jazz Brothers". Er waren goede vooruitzichten, dat het bal goed zou slagen. ZONDAG 28 MAART 1937, BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. 51. 51. den Hertog van Den Haag. Donderdag (geb. „Maranatha"), n.m. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kmheimpark), v.m. 10 Y2 uur Gez. II. 51is. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10^ uur Ds. J. C. van Dijk, Ned. Herv. Bred. 4e Bloemendaal. SANTPOORT. Ned. Herv. Evang. v.m.10 uur uur Ds. P. Cornet te Gent, (Beigië). N.m. 5 uur de heer J. A. Hoekendijk Jr. te Heemstede. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 y2 uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Wallonne (Begijnhof), n 10 h. 30 Service présidé par Mr. Ie pasteur E. Mahieu de Delft. 3e Collecte pour 1' Eglise; a 9 h. 15 Service des Enfants. Geref. Kerk (H.V. (geb. „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20) v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer C. Redert van Zeist. 5r.m. 10 uur (in de voorzaal) Kinderdienst. Coll. tot verbr. van Spir. Begins, (geb. „Theoso- fia", Nassaupl. 8), v.m. 10)4 uur Wijdings morgen. Spr. de heer Th. Vermeer.; onderw. „Liehaam-Geest-Ziel". Toegang vrij. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H. V'.) v.m. 10 uur Ds. P. v. d. Vloed. N.m. 5 uur de heer A. Renijl. 22887 29318 17903 17887 22079 17889 12349 29314 22596 17896 17904 17883 17897 26779 26559 22113 17908 17898 17879 Berg, II. v. d.; Orionweg 112. Dil, Th. van; Cloosterlaan 1, Heemstede. „Fort" Schoenenindustrie N.V.Bloemhof- straat 14, b. g.g. telef. 17904. Heerölt, J. R. P.; Schouwtjeslaan 104. Horst, J. H. v. d., Agentuur- en Commissie handel, vert. Orenstein en Koppel, A'dam; Rijksstraatweg 453. Kenselaar, J. V„ meubelmaker en stoffeer- derij: de Clercqstraat 79. Kooten, J. J. van, Rijwielen, motoren, leeren kleeding; Gr. Houtstraat 140. Lambertz Martin H„ koopman; Heemst. Dreef 168, Overveen. Marsman, W„ Heilgymnastiek en massage; Delftlaan 163. Maison Jenny, Dames kapsalon; Vosmaer- straat 113. Oosterdijk, A„ directeur „Fort Schoenen industrie" N.V.; Bloemhofstraat 21. Pranger, G. J„ Groothandel in tabaksfabri katen; Fr. Halsstraat 6. Putten, C. J. van der, Mr. Smid, autogen. laschinrichting en reparatieinr.; Spaansche- vaartstraat 14. Schaaper, Johan; Zonnebloemlaan 1, Aer denhout. Smeth, Mr. R. Baron de; Spiegelenburgh- laan 4, Aerdenhout. Taf N.V., Boekhouder J. L. Hijink; Juno- plantsoen 3. Sangster, Mej. C. J.; Julianalaan 301. Volkersz Renny, Kapster aan huis; v. Oosten de Bruijnstraat 5. Weehuizen, Mevr. B. A. Ch; Kleverpark weg 80rd (niet opbellen tusschen 1315 th)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2