Schoonmaak f. «4. Tammer, Bloemendaal. Stofzuiger en I Lampekappentijd COMMUNIST Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. blOp Dinsdagavond, 23 dezer, hield de afdee- ling Bloemendaal en Omstreken der K.N.M.v.T. en P. haar maandelijksche bijeenkomst in café Rusthoek te Bloemendaal. Na opening der ver gadering werden de notulen der vergadering van 23 Februari j.l. voorgelezen en zonder wijzigingen goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken werd de circulaire van het Hoofdbestuur behandeld, waarin verzocht werd, in afwachting van de Wet ter bescherming van wilde planten, moeite te doen eene Gemeente lijke strafverordening te verkrijgen waarbij het plukken, vervoeren en te koop aanbieden van be paalde plantensoorten zal worden verboden. Het bestuur werd opgedragen in die richting werk zaam te zijn. De Voorzitter vestigde verder de aandacht op de Voorjaarstentoonstelling „Mar quette" waarvan het bezoek vergemakkelijkt wordt door eene regeling met den Dienst der N.S., waardoor het bezoek niet meer dan f 0.75 per per soon per keer zal kosten, alles inbegrepen. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer G. J. Boeschoten voor zijne causerie over „Voorjaarsbloeiende potplanten e.a. en heesters. Spreker behandelde dan achtereenvolgens de kwet'kwijze en de vermenigvuldiging van de ver schillende Primula-soorten, de Calceolaria's, de Cineraria's, Genista de Erica's en diverse klein- bloemige volle gronds plantjes. Verder passeerden de heesters de revue: Andromeda, Rododendron praecex, Daphne, Jasminum nudiflora, Forsythia, Viburnum, diverse Primussoorten, Hazelaar, Ribes. Hamamelis alsook enkele boomen die in het voor jaar bloeien. Bij de daarop volgende bespreking werd van gedachte gewisseld over de beste berookings- middelen. |Ook werd gereleveerd dat bij dubbel- bloemige planten de vermenigvuldiging door zaad alleen mogelijk is door de enkelevoudige bloemen die daar tusschen altijd voorkomen. Het stuifmeel dezer bloemen brengt men over op een onvolledige dubbele bloem die ook altijd daaronder zijn te vinden. De Voorzitter dankt spreker voor zijn leer rijke causerie en niet minder dank aan de inzenders voor het Puntenstelsel die zorgden voor buiten gewoon mooie inzendingen van voorjaarsbloeiende planten e.a. Ingezonden waren door den heer H. Boegschoten: gr. Primula, malacöides Treu rose 10 10 gr. Prim, obeonica 10 gr. Cineraria's div. var. 10 vaas met bloemtakken Cymbidium Pauwelsi 10 Dendro- bium agrogatum 10; door den heer An. Jager: gr. Primula malacöides Pink beauty 10, gr. prim. Kowensis 10, gr. Saintpaulia ionanthe 8; door den heer W. Plukker een zeer mooie Begonia semper- floTens „Wintermarchen" ter opluistering, terwijl de Ga. van Empelen van Dijk gezorgd had voor eene collectie kleine bloeiende plantjes. Bij de rondvraag deelde de heer Jager mede van een dubbelbloemige Cyclamen, waarvan wel alle meel draden waren vergroeid doch de stampers niet, deze te hebben bevrucht met stuifmeel van een andere plant. Hij vraagt of iemand weet welk resul taat hiervan te verwachten is, daar de stamper reeds begint te zwellen. Hieromtrent had niemand ervaring, doch werd vermoed dat enkelbloemige planten zouden worden verkregen. Alvorens de vergadering te sluiten, wilde de Voorzitter niet nalaten hier den heer Jager te be danken voor de moeite die hij zich gegeven heeft om door de cursus in behandeling van steenvruch ten een zestal jonge tuinlieden meer vakkennis bij te brengen waarvan zij in hun werk profijt zullen hebben. Uitvoering Bloemendaalsche Gymnastiek-Vereen. blTn hotel „Vreeburg" gaf de Bloemendaal sche gymnastiekvereeniging haar jaarlijksehe uit voering. Zooals dat bij haar directeur den heer D. Beets, gebruikelijk is, had precies acht uur de opmarsch plaats. Uit de bezetting van het :tno- neel, mogen wij coneludeeren, dat het bestuur in de afgeloopen twee jaar niet heeft stilgezeten, doch alle krachten heeft ingespannen, de B.G.V. Weer even sterk en krachtig te maken als voorheen. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer W. Pronk de aanwezigen welkom en wel in 't hijzonder de vertegenwoordigers van de zusterverenigingen. Hij wijdde ook eenige woor den aan het programma en wees er op, dat men door omstandigheden tijdens de oefenuren geen gebruik heeft kunnen maken van een piano. Door een bi jzondere maatregel heeft men echter toch nog één nummer op muziek kunnen instu- deeren. Het programma in zijn geheel gaf een beeld van degelijke voorbereiding en mocht als zoodanig dan ook goed geslaagd lieeten. In 't bijzonder viel op het nummer staafzvaaien der dames. Hierbij bleek wel, dat voor dergelijke oefeningen muziek een vereischte is. Wij hadden dan ook graag meer van dit soort oefeningen gezien, maar nemen aan, dat dit om de voormelde redenen niet mogelijk was. Het toestelwerk der adspiranten-afdeelingen was ook goed verzorgd. De lieeren-afdeeling lijdt aan hetzelfde euvel, als die bij andere vereni gingen; n.l. een te klein aantal, zoodat men niet genoeg onderverdeeling kan maken in meerdere graden. Na afloop van het gymnastiek-programma trad de heer Pronk weder naar voren en bracht den heer Beets hulde voor zijn werken en deed'dit vergezeld gaan van een bloemenmand. De pianist kreeg ook een aandenken in ontvangst te nemen. Tot twee uur bleef men nog gezellig bijeen onder het maken van een dansje. o— Ook een razzia. blIn den nacht van Zondag op Maandag is te Vogelenzang een achttal zwervers aange houden, die daar den nacht in een hooiberg door brachten. De boeren van Vogelenzang worden sinds lang geplaagd door deze zwervende per sonen, waaronder verschillende spiritusdrinkers, die liever hun geld voor een borrel dan voor een goed nachtverblijf geven. Zeven zwervers zijn J Maandag ter beschikking van de Justitie gestehi en dienzelfden dag reeds veroordeeld' we§$i landlooperij. De achtste is Dinsdag naar de Justitie getransporteerd. Wist U dat wij de beste Stofzuigers van de wereld verkoopen. Merk „ERRES" vanaf f45.-. In huurkoop (zonder vooruitbetaling] 65 ct. per week, en wij nemen 2 jaar risico voor ons. Vraagt juist nu demon stratie! En een prima Stofzuiger maakt voor U schoon. Voor Kamer-, Salon- en Schemerkappen munten wij Speciaal uit door onze aparte modellen. Eerste klas mate riaal en uiterst lage prijzen, naar elke keus, kleur en eigen ontwerp. Vraagt U eens prijs. Ook voor nieuw overtrekken zeer billijk. Beleefd aanbevelend, Electro Techn. Radio- en Sanitair Bureau. Erk. Install. G.E B.en P.E.N. Hoofdkantoor: Kleverlaan 176 Haarlem (t.o. Sportveld) Tel. 14753 Giro 210007 Filiaal te Bloemendaal: Bloemendaalscheweg 119 Tel. 23937 (na 20 uur 14753) Arbeidsbeurs. 61— Zaterdag j.l. stonden bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven 209 mannelijke werkzoeken den, gesplitst als volgt: Loodgieters A-3 Behangers1 Timmerlieden Schilders Metselaars2 Opperlieden2 Grondwerkers5 Electriciens2 Monteurs (div. soorten)15 Bankwerkers4 Chauffeurs Bloemist-, land- en tuinbouwarbeiders 55 Handels- en kantoorpersoneel21 Losse aibeiders42 Diverse beroepen2(i 209 Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 Le Overveen on geopend iederen werkdag van 9—12 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. Ontvreemd. blVan een op 'n bouwwerk onbeheerd staande fiets werd het rijwielbelastingmerk ontvreemd. Eenzelfde lot onderging een rijwiel, dat in Aerden- hout eenigen tijd onbeheerd bij een woning bleef staan. Diefstal in eigen huis. bl-— Door het Gemeentelijk Gasbedrijf werd aangifte gedaan dat in een woning in deze ge- gemeente een opengebroken muntmeter was aangetroffen, terwijl daaruit een geldsbedrag was ontvreemd. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleek dat de bewoner van het perceel een inbraak in z'n eigen muntmeter had ge pleegd. Proces-verbaal is opgemaakt. Uitbreiding Tennispark „Duinwijck". blWij hebben het gezien. Drie nieuwe banen zijn bijgebouwd, zoodat het aantal banen nu in totaal 6 is. Het gravel is roode barsteen. De omge ving is open, zoodat den heeïen dag door de zon het heele park beschijnt, bovendien is het een der prachtigste deelen'van Bloemendaal. In het pros pectus zagen wij zeer matige prijzen terwijl ook lessen gegeven worden door een vakkundigen tennisleeraar. Bovendien zijn rackets en ballen in het sporthuis verkrijgbaar, hier is tot verhooging van de gezelligheid gelegenheid tot tafeltennissen; twee wedstrijdtafels zijn aangeschaft. De banen zijn gelegen aan de Joh. Verhulstweg en zijn vanuit Haarlem met bus C in 10 minuten te bereiken. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij W. E. v. d. Broer, Bloemendaalsche Straatweg 73, Santpoort-St. Telefoon 383, Santpoort, of II. Gold berg, Wilhelminaweg 20, Zandvoort, Tel. 513. Van deze voorstelling worden fraaie, in 2 kleuren gedrukte platen, voor onze lezers beschikbaar gesteld tegen overlegging van den bon elders in dit nummer. blVoor het doctoraal examen in de rechts wetenschap slaagde aan de Universiteit te Am sterdam de heer J. van Gulik te Overveen. of Nederlander Controleert Rusland de munitie fabriek aan de Hembrug en het Philips concern te Eindhoven Hoe misbruiken de communisten de RadioOp welke wijze laten de communisten de Nederlandsehe Predikanten, Evangelisten, Officieren van het Leger des Heils, Doctoren en andere vooraanstaanden voor de comm. propa ganda betalen Hoe wordt de Nederlandsehe kin derziel vergiftigd? Op welke wijze grijpt men in Haarlem naar de massa Nog honderden vragen zijn te stellen, die echter allen beantwoord worden in het zoo juist verschenen boek; „MOSCOU ZONDER MASKER" geschreven door het voormalig communistisch ge meenteraadslid van Haarlem, de heer G. Over steegen. Aarzelt niet, maar koopt nog heden dit hoogst belangrijke werk; het kost maar 60 cent en wan neer U het ons per postwissel of giro no. I28I59 bestelt, dan zenden wij het U gaarne franco huis. N.V. Uitg. Mij. Nauta Zoon, Velsen. P.S. Bij afname van minstens 5 stuks in eens (be langrijk voor clubs, vereenigingen enz.), geven wij korting; prospectus op aanvrage. Naar een reproductie van een schilderij uit het Pittt-Peleis to Florence DE AFNEMING VAN HET KRUIS Gevonden Voorwerpen. bl— Gevonden en terug te bekomen bij: H. Schoo, Dennenweg 10 een Zeeuwsehe broche en een missiekruis; Koper, Elswoutslaan 5, een kapok matras; Zwiersen, Sinneveldlaan 25, Santpoort, een heerenarmband horloge; T. Visser, Prins Hendrik laan 162, een vulpotlood; Westerling, Dr. D. Bak kerlaan 75, een hazewindhond; L. Smith, Elswout- laan 4, een ring met steen; J. Vollinga, Midden Tuindorplaan 3, Haarlem, een rozenkrans; Krit- meijer, Olmenstraat 8, Haarlem, een drukmeter voor autohanden; Damsteek, Hofmeijerstraat 35, Haarlem, een hamer; P. Koomen, Wouwerman- straat 22, Haarlem, een vulpenhouder; M. A. Joos- ten, Heerenweg 69, Heemstede, een paar regen pijpen; T. Sclioorl, Alb. Thijmlaan 89, een venn. zilveren broche. Politiebureau Overveen: een por- temonnaie, een bal, 2 sleutels (I Lips) aan een ring, een broche. Examens.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 3