PUESTO 12. Sp^iafe Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Agenda. Predikbeurten. ^VOORDE SCHOONMAAK; i PAKKEN VOOR Van de Leestafel. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. loodaLSOTOin DE KRACHT ZIJNER OPSTANDING 17952 Aanmeldingslokaal Moderne Werkloozen, Bakennessergracht 8. Belle, H., Zaanenlaan 183. Bloemenmagazijn Boseli en Vaart, Wagen weg 112, filiaal van de Kweekerij de Dahlia, Zijlweg 370, „Bosko" Tapperij en Slijterij, Doelstraat 15. „Bron" de, Manufacturen, Leidschestr. 53. 22997 17908 I 17977 17904 28790 Caner Barasch Rose, Instituut voor Moderne Haar en SchOQnhejdsyerzorging, Camplaan 30, Heemstede. 17903 Dantzig \V, van, Rijwielhersteller, Jacobijne- straat 9, 22681 Dekker S. H., Potgieterweg 19, Bloemen daal. 28956 Qruijter en Zn X.V., P. de, Koffie-, thee- en Grutterswaren, Binnenweg hoek Juliana- laan, Heemste4e. 22804 Jongbloed, M., Yrijburglaan 39, Overveen. 17063 Ivals, Fride, Wiener Coupeuse, Einden- houtstraat ?3b, 17953 Konings, I,., Schilder, Pr. Schaepmanstr. 114 17969 Maaren Jansen, P. A., van der, Julianalaan 58, Overveep. 17970 Matra Sigarenmagazijn, Jujianapprk 22. 17958 Meij, R. E, v- d„ Aannemer van Schilder werken, Oosten de Brpynstraat 57. 27007 Ondkerk, B. P-, Belastingconsulent, Boek houdingen, Administratieve- en Bedrijfs- controle, Zandv. laan 295, Bentveld Zand- voort, b.g.g. Boodschappendienst 17555. 17984 Cyen W. Th. van, Aquariumhandel, Kam persingel 48zw. 17859 Sehmieder, F., Caféhouder, Amsterdam- sehevaart 86. 22218 Smith, A. J., Dr. Dirk Bakkerlaan 79, Bloe mendaal. 17978 Sipits, G. P. J., Fabrikant van Suikerwerken, Zuider Buiten Spaarne 100. 27010 StormEngel, Mevr. A. C., Asterkade 32 Heemstede. 17971 Timmer v. Alderwereld, v, Rosenburgh Mevr. de Wed. M. H., Pripcessekade 53. 17000 Voet, Arie van der, Comestibles eq fijne vleeschwaren ,,De Concurrent", Oranje boomstraat 97, 28918 Yroes, Maison de, Damesmodeartikelen, Binnenweg 116, Heemstede 17072 Warmerdam, P. E., Yleeschhouwerjj, Mo- lukkenstraat 55. 17966 Winters, J., Anna v. Bureplaan 38. Stadsschouwburg. Zaterdag 27 Maart 8.15 uur: Louis Davids Revue „Groote Polonaise". Zondag, le Paaschdag 8.15 uur: idem. Maandag 2e Paaschdag, 8.15 uur: idem. Dinsdag 8.15 uur: Nieuwe Haarlemsche Kunst kring. Gez. Saalborn-Parser. Markiezin Ascis. Woensdag 8.15 uur: Nieuwe Haarlemsche Kunst kring, idem. Donderdag, 8 uur: Het Masker. Koningin Elisa beth. Vrijdag 2 uur: Matinée A.V.R.O. Vrijdag 8.15 uur: Geloof en Wetenschap. Bxp. film. Mr. Regopt. Rembrandt-Theater: ,,Het Arme Meisje" met Shirley Temple. 2e Paaschdag v.m. 11- uur „Sportvreugde en sportsensatie", Luxor-Theater„San Francisco", met Jeanette Mac Dppald, Clark Gable en Spencer Tracy. Frans Hals-Theater: „De kandelaars van "den Keizer", met Sybille Sclimitz, Karl L. Diehl en Friedl Czepa. Cinema-Palace: „De Banjo-speler van den Mis sissippi" met Barbara Stanwijek en JoelMe.Crea. ZONDAG EN MAANDAG 23 EN EN 29 MAART. Ie en 2e PAASCHDAG. BLOEMEND AAL. Ned. Herv, Gem. Zondag v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk- Koorzang. Collecte voor Clir Belangen- Maandag v.m. 10 uur Ds. C, M. Briët van Heemstede, Collecte voor Chr. Belangen. Geref, Kerk Zondag v,(jp 1° en n.m. 5 uur Ds. Jolj. C. Brussaard. Maandag y.m. 10 uur Ds. N. A, Waaning te Zandvoort. Nederl. Prot. Bond, Goede Vrijdag n.m. 7 Va Wijdingsdienst, mej. T. A. Voute, Zondag v.m. 10% UUT mej. T- A- Yoiite. Vrije Katlp Kerk (Popellaan, Kinheimpark) Zon dag v.m. 10 UW Hoogmis niet predikatie van Priester Ivo Borsten. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Dof. Donderdag v.m, 7-2.5 uur Gesproken JL Mis. OVERVEEN. Ned- Herv. Gein. Zondag v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Collecte voor Chr. Belangen. Maandag v.m. 10 uur Ds. P. A. de Boer van Berkenwoude. Collecte voor Chr. Belangen. AERDENH0UT. Vereen. Rel, Kring Zondag v.m, 10 uur Ds. J. C. van Dijk, Ned. Herv, pred. te Bloemen- daal. SANTPOORT, Ned. Herv. Evang. Zondag v.m. 10 uur de heer II. W. Hofmeester van Hilversum. N.m. 5 uur lis. J. R. Oskamp van Den Helder. Geref. Kerk (H.V.) Goede Vrijdag n.m. 8 uur de heer K. v. d. Berg. Zo.idag v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. Medewerking zangkoor. N.m. 5 uur dezelfde. Medew. zangkoor. Maandag geen dienst. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. Zondag v.m. 10% uur Ds. C. R. Brandt. Maandag v.m. 10% uur Ds. G. J. Dujjvendak. Eglise Wallonpe (Begijnhof) Dimanche a 10 h. 30 Service preside par Mr, le pasteur G. Forget de la Haye, 3e Collecte pour l'Eglise. Epple dn Dimanche pas de Service, Geref. Kerk (H.\(geb. „Blauwe Kruis", O. Groenmarkt 20), Zondag v.m. 10 en n.m. uur Ds. P. A. Sillevis Smitt. Maandag geen dienst, In de voorzaal Zondag y.m. 10 qur Kinder- djenst, Coll. tot Verbr. van Spir. Begins, (geb. „Teosofia" Nassauplein 8), Zondag v.m. 10% uur Wij dingsmorgen, Spr. mevr, J. K. Alblas-Rutèl. Toegang vrij. Nel. Vereen- v, Spir. „Harnionia", afd, Haarlem II (Soc. „Vereeniging", Zijl weg j), Zondag v.m. 10% uur. Wijdingsmqrgen. Spr. de heer Th. H. Kookx van Den Haag. Onderwerp: „Opstanding". ZANDVOORT. Geref Kerk H.V. Zondag v.m- 10 en n.m. 3 uur Ds. p. van der Vloed. Maandag geen dienst. o UjcvnxMje^cUngfy als derde volgt. De mediamieke schilderes Roswitha Bitterlich en haar werk wordt door Frank de Vries besproken. Bijlage: 2 schilderstukken van Bitterlich. De Trom Orgaan v.h. N.J.V. Wij ontvingen hiervan liet Maart-nummer. Contact. Dit nummer bevat het vervolg „Het Land van Staljn" met twee geestige teekeningen. J. C. Netto geeft een uiteenzetting over de „Tunnel bouw onder Water". We nemen een kijkje in het Spoorwegmnzeum. Naar aanleiding van het artikel „Wij gaan naar de maan" (niet figuurlijk) wordt het schema gegeven voor een eenvoudige sterre- kijker. Zeer interessant is het artikel van Otto v. Tussenbroek over Moderne reclamekunst. Corrie Vonk verteltAmé Lijsen behandelt het emacipatie-vraagstuk „Meisjes en Schaken". J. V, Amerongen beschouwt H.B.S.-ers en Gym nasiasten als Opera-aR isten. Fanaal J4-daagsch tijdschrift voor jonge men sehen, evenals Cantecleer een nieuw tijdschrift dat aan de verwachtingen voldoet. Yee! sprekende namen in de lijst van medewerkers. Na ruim 3 maanden is het blad gaan uitbreiden. Abonnement op de loopende jaargang kost f 2.Administratie J. A. A. Diening, Ouderkerk a.d. Amstel. Heel actueel is de „Burgeroorlog in Spanje" behandeld, waarbij een goed jnziebt in historie en plaatselijke toestanden getoond wordt. Op veler verlangen is de lectuur wat zwaarder gemaakt, wat aan het blad zeer ten goede komt. Laat expressionistisch is „Litanie van de regen" door Jan Hendrik. Nationale Reclasseeringsdag. Zaterdag 5 Juni 1937. Cqmité van uitvoering Haarlem. Bestuur: Mr. J. H. Schultz van Haegen, voor zitter; W. P. J. Overmeer, yjce-VQörzjtter; R, H. Hagedorn, le secretaris, Westerhoutp. 34; W Kelder, 2e secretaris; M. A. M- Langemeijer, le penningmeester; G. J. Bouwens, 2e penmngm. mevr. Mr. .J. H. G. Schutte-Struick, dames-comité. Werkende leden: J. G. A. Klein, K. Brants, L. F. G. Herkes, C. M. J. Neeteson, A. Cornet, W. J. A. Matla, B. C. Oormar. Dames-comité: mej. M. A. Adelink, mevr. C. B. Bennit-Museh, mevr. A. J. Beunders-Vroesom de Haan, mevr. J. J. Biele-Arens, mevr. E. Cohen- Folak, mevr. L. M. A. van Dijk-Liesliout, mevr. Thea J. M. Eelman-Gantzert, mevr. B. Haye- Vuerhard, mevr. A. M. Holtzapffel-Bakx, mevr. Laat ons tijdens de Schoonmaak Uwe maaltijden bezorgen. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 J. A. B. Klein Schiphorst-Klappers, mevr. F. J. Ozinga-Dusseldorp, mevr. H. C. Sinnecker-Kraan- stuijver, mevr. A. Steenhuis-Polman, mevr. J Stalling-Van Hetem. Comité Heemstede: mevr. H. Droog-Deckers mej. L. Hille, mej. T, Maes, II. J. Moes, S. Rijkes H. Visser. Comité Bloemendaal: mevr. A. Bührmann-le Gras, mevr. E. W. Schultz van Haegen-Ypey, mevr. G. Vissering-Kraijcnhof van der Leur Comité van aanbeveling (Haarlem en Omstre ken: C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester van Haarlem: Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede; Jlir. Mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal Prof. Dr. A. Anema, hoogleeraar Vrije Universi teit; Mr. P. E. Barbas, secretaris Armenraad; J. I'll. II. Castrieum lid gemeenteraad; P. Crama; Ds. G. J. Dujvendak, Ev. Luth. predikant; Ds. P. W. Foeken, Ned. Herv. predikant; S. C. Haas van Dorsser, directeur Maatsch. Hulpbetoon; Dr. A. II. Haentjes, Rem. predikant; Mr. J. N. J. E. Heerkens-Thijssen, voorzitter afd. Haarlem der Z.V.Ds. C. R. Ilylkema, Doopsgez. predikant; H. J. L, Klein-Schiphorst, voorzitter R.-K. Bond van Bouwpatroons; Prof. Dr. H. H. Kuijper, hoog leeraar Vrije Universiteit; W. J. B. van Liempt, wethouder; Mr. P. A. M. A. Löben-Sels, voor zitter Voogdijraad; A. W, Micliels, lid Ged. Staten van N.-H.Jhr. Dr. J. C. Mallerns, secretaris Kamer van KoophandelMgr. M. P. J. Mallmann, oud-vice-generaal Bisdom Haarlem; R. Peere boom, directeur-hoofdredacteur Haarlem's Dag blad; Mr. Th. F. Raedt, Kantonrechter; Redactie Nieuwe Haarlemsche Courant; idenr Stads-Editie Oprechte Haarlemsche Courant; idem Haarlem's Dagblad; idem Dagblad „Het Volk"; idem Eerste TIeemsteedsche Courant; idem Bloemendaalsch Weekblad; M. At Rejnalda, wethouder, Mr. G. Sluis, president Arr. Rechtbank; II. C. J. Sondaal, DekenDr. Tj, Sterrjnga, inspecteur Lager Onder wijs; P. IC. J. Tervooren, voorzitter R.-K. Reclas- seering; G. van Tienhoven, secretaris Voogdij raad; J. H. Varenkamp; Mr. Dr. Vis, voorzitter Armenraad; S, Pb. de Yrjes Mzn., Rabbijn. „MOSKOU ZONDER MASKER". Van de N.V. Uitgevers-Maatschappij Nauta Zoon te Velsen ontvingen we een bij haar uitge komen hoek van den heer G. Oversteegen „Mos cou zonder Masker". De heer Oversteegen is communistisch raadslid van Haarlem geweest, en heeft voor rekening der Comm. Partij een geheel jaar in Rusland door gebracht. In zijn brochure „Van Moscou naar Golgotha", onlangs door ons gerecenseerd, heeft hij zijn totaje verandering en wat hem daartoe dreef, uitvoerig beschreven. Naast dit meer persqqplijke woord dus, is thans van de hand van denzelfden schrijver yerschencn het hoek „Moscpu zonder Masker", dat speciaal handelt over bolsjewistische toestapden en wan toestanden. Schr. begint met de beschrijving van het ont staan van het Bolsjewisme, dat geen landsgrenzen kent. aan de „369 milliocn ontzielde mensehen" schijnbaar nog geen voldoende prpoi heeft en door haar yereldpropaganda de weTeld tracht te veroveren. Schr. iaat duidelijk uitkomen, hoe vanuit Moscou de bolsjewistische draden over de hee|e wereld gaan om, waar het niet legaal kan gebeuren, door iRegale actie de sikkel en hamer te doen doordringen. Ook Nederland en Indië worden met deze draden omspannen. De strijd tegen godsdjenst en gezin wordt door pers, radio,correspondentie, kortom door elk bruikbaar middel gevoerd. In een met vele citaten gedocumenteerd betoog richt schr. een waarschuwend vermaan. De stuks-prijs van het boek moest noodzakelijk op 60 cent gebracht worden, doeli om zooveel mogelijk Nederlanders in de gelegenheid te stellen zich zoo'n hoek aan te schaffen, wordt bij afname van minstens 5 stuks in eens, een belangrijke korting verleend. 5 stuks a 55 cent; 12 stuks a 50 cent; 25 stuks a 45 cent; 100 sluks a 40 cent). Plnbs, vereenigingen enz. kunnen liiervna profi- teeren en weike Nederlander is nu geen lid van een vereeniging. Strijd tegen de tuberculose, 22 Maart. Dit num mer behandelt het gevaar van „helder water" en wijst vooral op de Emmabloemcollectie van 21 April. Voeding en Hygiëne. Redactie: Keizersgracht 732. Uit de aard der zaak weer smakelijk, zoowel wat betreft inhoud, als de aard der besproken qnderwerpen. De Bazar weekblad voor winkeliers, grossiers en fabrikanten "in galanterieën etc. Red. 2e Kost- verloren Kade 104, A'dam. Allerlei wetenswaardig heden op industrieel - en handelsgebied. Z.a. Verzilveren Leipziger Messe Klokkengieten Herleving der Oueliy- en Oslogedachte. Het Kompas Uitg. v. d. Nationale Levensver zekering-bank N.V. Boompjes 86, R'dam. Wij ontvingen hiervan het Maartnummer. Toegevoegd Verkort verslag over liet jaar 1936. Tijdschrift voor Parapsychologie Maart 1937. Uit gever: Emil Wegelin. Heuvellaan 27, Bussum. Gewijd aan de studie van het occultisme in zijn vollen omvang. Dr. P. H. v. Os behandelt liet be staan der toekomst. Dr. W. H. C. Tenhoeff be spreekt det Magnet iseursvraagstuk als tweede uit zijn reeks artikelenKwakzalverij en occultisme, waarbij in het zelfde nummer „De Pehedsgenezers" Opdat ik Hem kenne en de kracht Zijner opstanding. (Philipp. 3 vs. 10a). Ik vermag alle dingen door Christus Die mij kracht geeft. (Philipp. 4 vs. 13.) Deze bovenstaande woorden zijn afkomstig ran een en denzelfden man, van den Apostel Paulns. Merkwaardig toch deze woorden. Opdat ik Hem kenne Als we niet beter wisten, zou den we tot elkaar zeggen: Roort ge 't wel? Dat zijn woorden van iemand, die tast en zoekt naar den weg des levens en ten zeerste begeert om de kracht van Jezus' opstanding voor zijn eigen hart te mogen ontvangen. Woorden van een man, die geblikt heeft in de diepe afgronden van het kwaad, die den schrik der duisternis hpeft ervaren en nu hijgt naar liet licht en de kracht om een nieuw en rijker leven aan te vangen Inderdaad. Zoo spreken niensclien, die door schreienden nood hun handen rekken naar Jezus, om iets van Zijn kracht in hun ziel te mogen ont vangen om hoven dien nood uit te komen. In dit woordOpdat ik Rem kenne, beluisteren we de taal van liet kleingeloof, dat de geloofsmoed mist, om zich ten volle de schat des lieils, door Jezus verworven, toe te eigenen. Het klinkt ais een zwakken roep van niensclien, die liet Evan gelie van Jezus hooren als een melodie der verten. Het komt wel naderbij, maar met al hun tobben, dringen en bidden zijn zij nog zoo heel ver van het doel verwijderd. Toch is deze man, deze Paulus, geen zoeker. Hij tast niet met onzekere handen naar het levens brood. Tusschen het eerste woord, waarin hij hulpeloos zijn nood schijnt te klagen en het tweede waarin hij als een held roemt over hetgeen verkregen is, bestaat in feite geen tegenstelling. Paulus is een geloofsheld van groot formaat. Toen hij deze woorden sprak was hij zoo om en nabij de zestig jaar en het was vijf-en-twintig jaar geleden, dat Jezus Christus zich aan liem heeft willen openbaren. Vanaf dat oogenblik heeft hij Jezus gekend en de kracht Zijner opstanding aan zijn ziel ervaren. Die eerste kennismaking met Jezus op den weg naar Damascus zal hij nooit vergeten. Daar kwam liem de kracht van den op- gestanen Heiland tegemoet, toen hij in verkeerden godsdienstijver de volgelingen van Jezus ver delgen wilde. Dat is het eerste wat hij van Christus te weten kwam: Zijn opstandingskracht, die zieli uitwerkte in de ziel van Paulus. Deze eerste aanraking met Jezus was voor Paulus beslissend. Hij „kende" Hem... Natuur lijk was die kennis niet aanstonds volledig. Die moest groeien. Maar tocli „kende" hij Hem en de kracht Zijner opstanding. Het verstandelijk in zicht was zeer gering en dat bedoelt Paulus ook niet in de eerste plaats. Met „kennen" zegt hjj: Ik heb Hem aangeraakt met mijn ziel, met mijn verstand, met mijn wil en begeeren en al de ge voelens van mijn hart. Sinds vijf-en-twintig jaar was Christus geweest de belieersehende macht jn Paulus' leven En zoo juist lieeft hij een loflied gezongen voor zijn Pliillippijnsche broeders: Het leven is mij Christus. Als hij dan op dat oogenblik uitroept: „Opdat ik Hem kenne en de kracht Zijner opstanding" dan is hetgeen kleingeloof (iets wat nochtans te begrijpen zon zijn van een gevangen man), maar dan is dat de taal van een echt „levend" mensch. Dat „levend" Christendom is gelijk aan een stroom, die een steeds diepere bedding zoekt voor de haar toevloeiende watermassa's. De grondtoqn van elk waar Christen, 't zij jong of oud, zal altijd zijn: „Opdat ik Hem kenne en de kracht van Zijn opstanding". Zoodra zij met Christus in levende aanraking kwamen, hebben zij dit begeerd en lioe ouder zij worden, hoe meer daarnaar hun hart snakt. Dat is immers het wonderlijke in al wat waarlijk leeft en groeit! Zooals een rank, die veel vrucht draagt, zich nog vaster hecht aan den wijnstok; zooals een boom, naarmate zijn stam breeder wordt met zijn wortels al dieper in den grond grijpt, zoo is het ook met liet leven van den waren Christen. Daar is bij al liet rijper en grooter worden, een hunkering naar dieper inzicht nog, in de beteeke- nis van Christus' persoon en arbeid. Daar is bij genietend geestelijk contact, een verlangen naar steeds inniger en bewuster gemeenschap met Plem. Wie eenmaal gedronken heeft van het water des levens, 't yelk Jezus geeft, zal dezen beker van verlossing en kraehtsvermeerdering steeds weer opnieuw lieilbegeerig aan de lippen zetten om Hem nog meer en beter te kennen, nog meer te leven als een eclit opstandingsmeftsch, voor wien alles nieuw is geworden. Daarom is het niet ongerijmd wanneer Paulus, de geloofsheld, als in één adem zegt: „Opdat ik Hem kenne en de kracht Zijner opstanding", en: „Ik vermag alle dingen door Christus, Die mij kracht geeft". In beide uitspraken domineert de goddelijke kracht van Jezus, Die, vooral na de opstanding uit den doode, met .de uitstorting van den H. Geest overvloedig tot de gemeente uitstroomde. Geen zelfhandhaving, geen roemen in eigen kracht, maar een begeeren en verkrijgen van de opstandingskraelit van Jezus, om altijd getrouw en paraat te zijn in liet werk van het Apostelschap. Zóó verstaan wij den roep van Paulus, den groo- ten heiden-Apostei. Het is de brandende ijver voor de zaak en voor den naam des Heeren, die hen? drijft om Jezqs te kennen in Zijn overwinnende kracht. Niet op de geloofskracht van menschen, zelfs niet van de beste Christenen, is de kerk gebouwd; maar op de kracht van den opgestanen Jezus. Hij houdt haar bijpen, opdat de blijde boodschap van liefde en verlossing overal wordt gebracht waar menschen wonen. Hij, de Levensvorst kwam uit Zijn donker graf om over de gansche wereld een blij licht te spreiden; het licht van Zijn won deren vrede, die allen verstand te boven gaat. Waar Hij Zijn intrek neemt, daalt een stukje hemel neer met hemelvreugde. De heerlijke Paaseh- morgen, die Hem zag verschijnen als de menscbe- lijke en goddelijke realiteit in een verscheurde, duistere wereld, straalt nog haar licht uit. En liet wenkt ons om toe te treden, opdat wij door dat licht zouden worden overstraald en de kracht van Jezus' opstandig in onze eigene ziel heerlijk zouden ervaren. Hij, de Opgestane uit een duister graf, de Overwinnaar van den dood en de goddelijke Krachtbron voor alle ware geloovigen, moet blinken in Zijn volk. Pasclien is een flonkerende parel ln het koste lijk snoer der heilsgebeurtenissen. Laten wij liaa toch niet opbergen in het doosje onzer Christelijke vacantiedagen 1 Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per naf is die remweg niet

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 7