§£®§^§§3PAMS€H§ MIDDENSTAfflDSViftEëlfllGJNGElf J Sport en Spel. KENNEMER TYPE- EN COPIÉER-INRICHTING B. V. C. Bloemendaal. Kunst. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. V0ÜR DE SCHOONMAAK DROGISTERIJ W. SCHEEPSTRA Fa. HOUTGRAAF EN BOLSENBROEK G. M. W. MARGADANT Accountant De wedstrijd SchotenBloemendaal heeft in zooverre niet aan zijn doel beantwoord, omdat door al of niet gemotiveerd wegblijven van eenige spelers, het elftal gecompleteerd moest worden met inderhaast bijeen getrommelde leden en zoo doende begrijpelijker wijze het nut voor het oe- proeven van eenige moeilijke plaatsen in de voor hoede problematisch is te noemen. In geen geval is het onze bedoeling de verdiensten dezer over winning te verkleinen, daar deze zeer zeker aan Schoten toekwam, maar bij volledigheid van de Oranje-witten zou het resultaat er wel eenigszins anders uitgezien hebben. De overwinning kwam dus aan de partij, die er volgens het vertoonde spel het meeste recht op had, al zou met een beetje meer geluk de score er wel gunstiger hebben uitgezien, indien Bloemendaal in de opstelling verschenen was, zooals oorspronkelijk bedoeld was. Dan hadden we van een nuttige oefening kunnen spreken, doeli nu verscheidene spelers verstek hebben laten gaan, kunnen we maar van een matig succes spreken, zoodat het bestuur weinig wijzer is geworden, wat de opstelling betreft van het elftal voor den wedstrijd BloemendaalII.Y.C. Het is natuurlijk vast aan te nemen dat de Amersfoorters er alles op zullen zetten, om hun behoorlijke kans te be houden en te vergrooten, door de overwinning in de vracht, te sleepen. Niet minder bekend is het, dat Se H.V.C.-ers met vrij groote vreezc dezen dag tegemoet zien, daar hel hun bekend is, dat de Witten op eigen terrein zeer onberekenbaar zijn. Dezen hebben toch bewezen, dat er behoorlijk spel geleverd kan worden in de breedte en dat zij deze gepaard kunnen doen gaan met bet noodige ent housiasme en verbetenheid, gevolgd door het be slissende schot. Dan is Bloemendaal nog niet ver loren te noemen. Mits er niet tot in het oneindige gecombineerd wordt tot bij den doelmond, daar door aan de vijandelijke achterhoede gelegenheid gevend in te grijpen. Schieten is bet parool, al zou ook 75 procent der schoten naast of over gaan. Blijft de overwinning niet aan de Brederodelaan, dan is het lot definitief bezegeld en zullen Vole- wijekers en H.V.C. gezamenlijk uitmaken wie pro- moveeren zal. Een kleine kans rest den Oranje-witten nog en gesteund door een talrijke schare aanhangers zou het niet tot de onmogelijkheden belmoren, dat zij deze minieme kans ook zouden benutten. A.s. Zondag dus de eerste overwinning. De vermoedelijke opstelling wordt aldus: De Haas v. Waard v. d. Meij Immer Beijk Tuilenaar v. Bragt de Bock N. N'. Hartman Leemhuis Korfbalclub „Sport Vereent", Bloemendaal-Santp. Seer.Bruno Klauwersstraat 5. Santpoort (S.) Gespeeld Zaterdag 3 AprilS.Y. bS.V. a 0II. Gespeeld Zondag 4 AprilS.V. 3Aurora 3 31, S.V. 4—Alw. Ready 3 00. Te spelen Zaterdag 10 April: S.V. aHaarlem b, 2.15 uur; S.V. bAurora, 3.30 uur. Te spelen Zonda» li April: Oosterkce 3—S.V. 2, 10 uur; Haarlem 4S.V. 3, 10 uur; Aurora 5 S.V. 4, 10 uur. S.V. 1 speelt vriendschappelijk. Wij nemen met ons 4e twaalftal deel aan de series van Haarlem d.d. 2 Mei en met ons eerste en een combinatie aan de series van Watervliet op den 2en Pinksterdag. Aangenomen als adspirantJan Rigtcr, Joh. Ver hulstweg 12, Bloemendaal. Bridgeclub „Santpoort". Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Op Donderdag 1 April vond de tweede openbare drive plaats in hotel „Zomerzorg" te Bloemendaal. Hieraan werd deelgenomen door 72 personen, zoodat in 3 afdeel ingen moest worden gespeeld. De uitslag was: Afdeeling A: le prijs N.Z. de lieeren Woning; 2e prijs N.Z. de heeren Zwager en Bobbeldijk; le prijs O.W. de beer en mevr. Schaap; 2e prijs O.W. de heer en mevr. Stoutenbeek. Afdeeling B: le prijs N.Z. de heeren Soontjes en Mouthon; 2e prijs N.Z. de heeren Kuiper en de Wiel; le prijs O.W. de heer en mevr. Handgraaf 2e prijs O.W. mevr. Somers en de heer Jonker; Afdeeling C: le prijs N.Z. de heeren Jore en Bierman: 2e prijs N.Z. de heeren Terstal en Nieuivpoort; le prijs O.W. de heeren Frederiks en Munsterman2e prijs O.W. mej. Bosma en de heer Stolk. Een woord van lof komt toe aan de Technische commissie, de heeren Mulder en Wiegman, voor hunne correcte en vlotte leiding, benevens aan de dames Bosma en Pastoor voor haren aankoop van de 24 keurige prijzen, welke zeer in den smaak vielen. Een uitstekend geslaagde avond inderdaad. 30 K.M. Wandelmarsch. De 30 k.m.-wandelmarseh. Zaterdagmiddag j.l. door de Bloemendaalsche Politie-sportclub ge houden, is dank zij allerlei meewerkende factoren tot een goed succes, een goede propaganda voor de wandelsport, en tevens voor ons sehoone Bloemen daal, geworden. De voorbereidingen voor dezen marsch, waaraan niet minder dan circa 200 per sonen deelnamen, waren zoodanig getroffen, dat alles een vlot verloop kon hebben. Voeg daarbij nog het gunstige weer, dan mag de Bloemendaal sche Politie-sportclub op een goeden dag terugzien. Een zeer gemengd gezelschap, zoowel wat ver eenig ingsverband. als leeftijd betreft, begaf zich te half drie op weg. Met de deelnemende Bloemen daalsche politiemannen aan den kop, trok de stoet deelnemers, uit verschillende plaatsen van ons land afkonstig, en route. Behalve de vereenigingen, bevonden zich onder de wandelaars vele particu lieren. De eerste 20 kilometer werd door de eerst-aan- komenden in 2% uur „genomen", enkele jongelui uit Lisse en Haarlem kondigden de komst van den stoet aan, want na deze eersten kwamen geleidelijk de overige deelnemers aan het eerste rustpunt aan, en ongeveer zes uur was de heele groep weer compleet. De tweede start vond te half zeven plaats, en in Bloemendaal aangekomen, zette de Chr. Harmonievereeniging „Sursum" zich aan den kop om een feestelijke aankomst te ver zekeren. Te kwart over acht werd liet eindpunt bij liet hotel Roozendaal te Ovcrveen bereikt, waar allen, die den tocht binnen den vastgesteldcn tijd hadden volbracht, een vergulde medaille met lint voorzien van een afbeelding van het Pannekoeken- huisje, ontvingen. De lieer A. Hiemstra, commissaris van politie, deelde hierna namens de jury, bestaande uit den burgemeester van Bloemendaal, den commissaris van politie en overste van Loon, den uitslag van den marseli mede. De prijzen werden als volgt toegekend: n. Politie-, groot en beker, eereprijs: Zandvoort- sche politie; kleinen beker, le prijs: Velsensclie politie; beker. 2en prijs: Haarlemsche politie; idem: Enschedésehe politie. b. Bnrgcrgrocpenheeren-afd., beker: Nat Jeugdstorm; dames-afd., beker, idem; plaquette. Trampersoneel N.Z.H.T.; plaquette: Wandel groep Haarlem. c. Burgerwachten: beker, Bloemendaalsche Bur gerwacht. De Enschedésehe politie ontving als „verst- komende groep" een extra prijs, evenals de oudste deelnemer, de 73-jarige heer Mook. De groepen, die ongewijzigd binnenkwamen, ontvingen tevens een groepsprijs. Nederlandsch Kunstverbond (Haarlem). Jlir. F. Teding van Berkhout Jr. opende j.l. Zaterdag om 4 uur de in het Frans Halsmuseum, ingang Klein Heiligland, gehouden tentoonstelling van beeldhouwwerken van wijlen mevrouw Julia Mendlik geb. Mijnssen temidden 'van Schilder werken (zee-stukken en portretten) van Oscar Mendlik. haar man. De piëteit, waarmede deze tentoonstelling is opgesteld, geeft haar een eigen cachet. Het fijne portret van wijlen mevrouw Mendlik neemt de ecreplaats in, het midden van den ongebroken rechterwand. Dooi een krans van bruine beukenbladen met donkergeel lint onder het portret neergevleid, komen de zachte rose en grijze tinten en de donker bruine - oogen der met veel liefde geschilderde, voornaam gehouden beeltenis des te beter uit; ter zijde staat het door de beeldhouweres ver vaardiade brons, de kop van Oskas Mendlik zelf, in klein formaat, evenals het andere beeldhouw werk uitsprekend de beschaafde, zachtmoedige en voorname geest der kunstenares. Het meest trof ons haar borstbeeld van prof. Rotgans. Dit is op en top bloeiend van leven, een schoon voor beeld van wat. in v it marmer aangaande een bewonderde, beminde en gave persoonlijkheid v alt uit te spreken. Wie de zeestukken van Oscar Mendlik kent, kent de zee heter dan uit eigen aanschouwing. Wie dus de zee wil leeren kennen, trekke op naar het KI. Heiligland. Het frissche, tevens magistrale zeestqk^ght over den ingang is op zichzelf dien gSn|ï»wiard. I-Iet is bestemd voor een ten- toonslclling of museum in Hongarije. Laat ons tijdens de Schoonmaak Uwe maaltijden bezorgen. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 De zee is wat kleur, toon, beweging, gedrag betreft een element of factor van liet aardsche leven met geheel eigen karakter. Wij rekenen het ons als een groot voorrecht toe. dar Oscar Mendlik ons land heeft gekozen om van hier uit zijne kunst te beoefenen. Wat evenwel zijne figuur op deze tentoonstelling nog treffender maakt, zijn de prachtige levensgroote olieverfportretten achter glas, waarvoor elke definitie die ze zou willen beschrijven, besterft. Hier is alles bereikt wat op dit gebied te bereiken is, gelijkenis, poëzie, har monie, klaarheid en rust. Vermelden wij alleen al het portret ten voeten uit van den zittenden heer Ernst Krelage. Hier is de rechtschapen, moderne regentenfiguur in een stralende kracht met een rust als een lichtgevend tooverstuk op het doek gevoerd, zoodat het in niets een teveel en in alles iets bevredigends bezit. En van de andere portretten geldt hetzelfde. Het is een belangrijke tentoonstelling. Om er te komen moet men één gulden offeren, dat zal voor velen wel een bezwaar zijn, maar men krijgt daarvoor ook een lot op een van drie door de af deeling aangekochte kunstwerken (van anderen). T. Sp&GÓa&2 KORTE KLEVERLAAN 66 - BLOEMENDAAL TELEFOON 23453 (Haarlem) Adressen (schrijven en typen) Agenda's Begrootingen Bestekken Brieven Briefkaarten Bruiloftsliederen Catalogi Circulaires Cluborganen Feestgidsen Huurcontracten Jaarverslagen Ledenlijsten Notulen Prijscouranten Rapporten Reglementen Roosters Staatwerk Statuten Teekenwerk Toegangsbewijzen Zangstukken enz., enz. worden Vlug, Goed en Goedkoop vermenigvuldigd door de KENNEMER TYPE- EN CO PIËER-fN RICHTING Bloemendaal, Korte Klever laan 66 Tel. 23453 (Haarlem). Gediplomeerde Drogisten Apotheker Assistente Van u's bekend, verkoopt BETERE WAAR en voor den LAAGSTEN PRIJS Onze adressen zijn: Bloemendaalscheweg 75 Blocmendaalschestraafweg 50 Bloemendaal, Tel. 22029 Santpoort-Station, Telef. 554 VRAAGT ONZE VERKEERS-VERZAMELPLAATJESÜ 2 KEEREttEER'S WONINGINRICHTING s j KINHEIMWEG 5 TELEFOON 22565 2 beveelt zich beleefd aan voor Behangerij, Stoffeerderij, Matrassen, Meubelen, enz. De nieuwe Stalen liggen ter 1 inz»ge. VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN BERGING VAN INBOEDELS - CENTRAAL VERWARMD TEL. 22299 - BLOEMENDAAL Dr- D BAKKERLAAN 8-10 Dr. D. BAKKERLAAN 57 - BLOEMENDAAL TELEFOON 23789 Hel gaai beter. Gefeliciteerd zakenman, de kansen zijn voor u wederom aan bet toenemen. Er is een opleving te bespeuren, waarvan ook bij de neringdoende, de resultaten zullen komen. De zoo lang gehoopte omkeer is dan eindelijk een voldongen feit. Maar wat nu? Och ik hoor u al uitroepen, goed praten, maar ik merk er nog niets van, bij mij gaat het nog even slecht. Natuurlijk, ik geef 11 eensdeels gelijk, maar, slechts voor een zeer klein gedeelte. Immers als ge maar alwaeht, en niets bijzonders gaal doen, dan loopt bet misschian nog wel een paar jaar aan, voordat ge vanzelf die verandering gaat gevoelen. Maai zóó moet het niet. Ga uit. van bet vaststaande feit, dat liet een groot aantal van uw afnemers, ieder uur van den dag beter gaat. l'rob er 1111 eens vast te stellen wie van uw afnemers er vermoedelijk reeds profi- teeren van de verbeterd Dat aantal kan groot zijn, vooral, indien u eens iets verder blikt en binnen uw gezichtsgebied ook eens betrekt, anderen, dan uw relaties. En begin dan eens een nieuwe, niet te kostbare, maar wel doel matige reclamecampagne op touw le zetten. Hierb kunt gij gerust aannemen, dat er in ieder gezin, «een uitgezonderd, een achterstand in het doen van aanknopen aanwezig is. Hiervan moet u allereerst een portie zien te krijgen. Het volgende punt is probeeren vast te stellen, waaraan behoefte bestaat, welke aankoopen zijn in de laatste jaren niet meer gedaan, of werden dus uitgesteld, omwille der dubbeltjes. Door op deze manier uw terrein te verkennen, zal ongetwijfeld het aantal verkoop kansen toenemen. Zóó kunt u dan mee prof iteeren van de opleving, welke gij echter in beginsel eerst zelf moet aan horen. Let eens op de K.L.M. die nieuwe toestellen gaat gebruiken, op de posttarieven, dat alles wijst op liet geloof in een betere toe komst. Probeer nu uw geheele omgeving eens te zien van uit den hoek der „verbetering", dan ziet ge wederom alles anders. (Alg. Weekbl. v. d. Middenst.) Doornroosje en de Huisschilder. Eenige weken geleden verscheen in deze rubriek een artikel, waarin werd gewezen op de nalatigheid van een schilderspatroon. Deze had n.l. verzuimd een huiseigenaar, dien hij prijsopgave had verstrekt en niet direct de opdracht had gegeven, „warm" te houden. Ik heb een flauw, doeli niet ongegrond, vermoeden, dat dit geen op zich zelfstaand geval was. Er zullen zeer zeker hier en daar meer opdrachten en hestellingen klaarliggen, die door stoffigheid van de zijde der klanten niet worden verstrekt. Hoe gaat het dikwijls? Iemand heeft bij zichzelf besloten, dat „dit of dat" toch maar eens moet gebeuren, of, dat dit of dat artikel moet worden gekocht. Stond nu direct de leverancier achter de deur, welnu de kans was groot, dat het voornemen tegelijkertijd in een koopdaad werd omgezet. De volgende stap is meestal, wanneer het een uitgave betreft, die men niet onder de dagelijksche uitgaven kan rekenen, te infor- meeren naar den prijs. Doch er zijn soms 1001 oorzaken, waardoor de beslissing uitgesteld wordt. De lust bij den klant is, om zoo te zeggen, sluimerende. Evenals Doornroosje uit haar slaap werd gewekt door den ridder, die door de doornenhaag in dit geval is het een haag van „uit stellen"—- heendrong, zoo zal ook de zakenman, die meer doet dan zijn concurrenten, de meeste kans krijgen om de prinses de order de zijne te mogen noemen. Maar ja, er zijn veel ridders, die bang zijn om zich te prikken aan de doornen en liever wachten totdat Doornroosje zich zelf hij hen komt aanbieden. Toch doet het goed aan, indien men kan constateeren, dat er toch ridders worden gevonden, die pogingen doen om zich dooi de haag heen te werken. O.a. de Rotterdamsche huisschilder, die naar aanleiding van het 1 ovengenoemde artikel ons een brie! schreef, waarin hij verzocht het werk te mogen uitvoeren. Verboden te rooken. Ren huisvrouw, die geregeld per week pl.m. f 8.besteedde in ■en leveiismidrfelenz.auk. was er weggegaan. De oorzaak? Zij werd ei huiverig van, wanneer zij onverpakte artikelen zag aanraken en opnemen door patroon en bedienden met vingers, die geel zagen van de sigarettenrook. Iedereen rookte er, den gari- schen dag. Zij zeide op verontschuldigde wijze, dat zij wellicht tè kieskeurig' was en dat het haar niet aanging, doch intussehen ging deze klant toch maar voor de zaak verloren.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5