STEMT LIJS EHuejeuO I m c nnoiBHnnngEiB „WIJ EN DE FISCUS" Ie Klas Rijwielen Fa. Gebr. Beekman Spreker: BERT G. VAN HAARLEM m Tweede Kamerverkiezingen. UITNOODIGING LEZING 8.15 ure, in de zaal van het Café-Restaurant „RUSTHOEK", Bloemendaal. bl Het zal veel ouders, oud-leerlingen, en tal- looze anderen, verheugen te weten, dat de 500.000ste K.L.M.-passagier, die vorige week een gratis lucht reis aangeboden kreeg, de heer P. Vermeulen is, die gedurende een achttal jaren werkzaam was als onderwijzer aan de school aan den de Genestetweg hoofd de heer K. Tinholt, en aan wicn zoovelen, zooals ons bekend is, een aangename herinnering bewaren. Drs. Vermeulen, die na liet verlaten van de Genestetweg-sehool zich volledig aan de studie giC'\ wijden, is thans werkzaam als biologisch as( 'ent aan de Amsterd^mseho Hortus Botanicus, fijt leraar aan het Gumriasium te Doetinchem, de Middelbare Handelsdagschool te Wageningen, terwijl hij met ingang van 1 Mei j.l. mede een betrekking aanvaardde aan de Middelbare Han delsschool te Amsterdam. blJ.l. Zaterdag stonden bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven 187 manl. en 1 vrouwel. perso nen, in totaal 188 werkzoekenden, gesplitst alsvolgt: blDe verkiezingen voor de Tweede Kamer, te houden op Woensdag 26 Mei a.s., werpen hun schaduwen vooruit, in den vorm van tailooze strooibiljetten, die dagelijks de brievenbussen vullen, of van reclame-platen, die op de van gemeentewege aangebrachte borden worden ge plakt, ook door de verkiezingsvergadering, door verschillende partijen belegd. A. G. G. M. GIORGIS Zn. bl— De afdeeling Bloemendaal van de Neder landsche Vereeniging voor den Volkszang geeft Dinsdag 11 Mei a.s. onder leiding van den liper P. de Nobel, evenals andere jaren, haar Lente avond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. Bezoekt het Tinholthuis STOFFEN COLBERTS FLANEL PANTALONS TEN NISPANTALONS PLUS FOURS ZEILKLEEDING Vakkieedingmagazijn blDe Overveensche kermis, die behalve liet door 't gemeentebestuur aangeboden concert van „Sursum" in 't Bloemendaalsche Boseli, de eenige attractie vormde ter gelegenheid van Julianadag, heeft niettemin getoond een succesvolle attractie te zijn. Beide dagen, vooral des avonds, mochten de kramen en spullen zich in een druk bezoek verheugen; in de hotel „Roozendaal" en „Van ouds 't Raadhuis" werd tot laat in den avond een dansje gemaakt. blEen oud brikje, bestuurd door P. B. uit Amsterdam, wilde de tramovergang aan de Eiken- Iaar!®passeeren, doch had door plaatselijke onbe kendheid geen acht geslagen op het stopsein dat onveilig stond. De juist van Zandvoort komende tram greep den auto, die zwaar beschadigd werd. De inzittenden, man, vrouw en eenige kinderen, kregen gelukkig geen letsel. blOnze plaatsgenoot de kunstschilder Simon de Heer, komt op de j.l. Zaterdag geopende schil derijen-tentoonstelling van „Kunst zij ons doel", voortreffelijk uit met een levensgroot portret in olieverf van Dr, Max Euwe, de Nederlandsche schaakkampioen, zittende voorover gebogen in gespannen aandaoht voor een schaakbord, waar op stukken in eenigszins fantastische rangschik king. „Dat doet er niets toe", zegt Euwe zelf. De hoofdzaak is, dat de schilderij zelve goed is. Ze behoort o.i. tot het l este, wat onze de Heer tot nu'toe gemaakt heeft. Burgerlijke Stand. Agenda. Gazelle (Raleigh (Royal Enfield - -1 ODD VERKLAREND, POPULAIR EN ACTUEEL OP DONDERDAG 13 MEI 1937, des avonds precies Bloemendaalscheweg 141, BLOEMENDAAL OVER: „ONZE BELASTING-WETGEVING IN 1 937". TE BEHANDELEN ONDERWERPEN: le. De Rijks-Inkomstenbelastingwet van 1914. De Wet zelve: de uitwerking in de praetijk en de fiscaalrechterlijke verhoudingen. 2e. De elementaire belastingkennis van den belastingschuldige (betaler). De Belastingschuldige in het gedrang. 3e. De Boekhoudplicht (voor zoover daarvan kan worden gesproken). 4e. „1 Mei 1937". Welke rechten en plichten moeten er tot uitdrukking worden gebracht 5e. Moraal en fatsoen, in Fiscale-zaken. Vragen van algemeenen, niet persoonlijken aard, zullen staande de vergadering door spreker worden beantwoord. Erkend Accountant en Belastingconsulent (Lid v.li. Nat. Genootschap v. Accountants) SANTPOORT, WULVERDERLAAN 4 BLOEMEND.WEG 141, BLOEMENDAAL De 500.000ste K.L.M.-Passagier een oud-Bloemendaler. Dat het den heer Vermeulen zoo goed is gegaan, zullen heel velen in onze gemeente, die den sym pathieken onderwijzer niet zijn vergeten, met blijdschap vernemen. Het buitenkansje, hem thans ten deel gevallen, is het gevolg van een voorgenomen studietocht ter gelegenheid van de Pinkstervaeantie, naar de Westkust van Ierland om aldaar de Flora te bestu- deeren. 12 Mei vertrekken de heer en mevrouw Vermeulen, die met deze reis hun luchtdoop onder gaan. per vliegtuig naar Londen, om vandaar naar Ierland door te reizen. Als 500.000ste passagier van de K.L.M. werd de lieer Vermeulen voor die reis geboekt. De keuze, tussclien een gratis reis naar Boeda pest, Rome of Stockholm de verrassing voor de 500.000ste passagier is gevallen op een reis naar de Zweedsehe hoofdstad, met een verblijf aldaar van vijf dagen. Dezen tocht bewaart de heer Vermeulen voor de zomervacantie. Arbeidsbeurs. Loodgieters3 Behangers 1 Timmerlieden 3 Schilders3 Metselaars 1 Opperlieden 2 Grondwerkers5 Eleetricicns2 Monteurs (div. soorten)10 Bankwerkers Chauffeurs Bloemist- land- en tuinbouwarbeiders Handels- en kantoorpersoneel Losse arbeiders Diverse beroepen 4 18 49 19 51 17* Op Hemelvaartsdag heel Utrecht in Oxford-licht. Dat de nieuwsgierigheid bovenal uitgaat naar de straks te hereiken resultaten, ligt voor de hand. Ten gerieve van onze lezers, geven we hieronder een overzicht van de stemmen-aantallen die door de partijen in de laatste zes verkiezingei in de gemeente Bloemendaal werden behaald. Vele kleine- partijtjes (men denke aan de Tweede Kamer-verkiezing 1933) werden onder één cijfer, aan het slot, verzameld. De staat geeft reeds bi voorbaat vergelijkend materiaal, waaraan op deii avond van den 2öen Mei talrijke beschouwingen vastgeknoopt kunnen worden. Zooals op een voorjaarsdag als de lucht is vol grijze dreigende wolken, in eens hij doorbraak van de zon eerst langs enkele stralen, dan in één zich alom uitbreidend licht het geheele landschap plotseling staat in den vollen bloei der lente- kleuren, zoo is de boodschap, de eenvoudige heer lijke Evangelische boodschap der Oxford-groep op Hemelvaartsdag gedaald over een groot deel van Nederland met Utrecht als een blij en dank baar en gastvrij centrum: Blije menschen. rustige mensclien, hoopvolle menschen stroomden uit de treinen, vloten in veel kleurige bussen, in auto's, per rijwiel en te voef aan en meer dan tienduizend zijn in de groote hal der Groentenveiling en aan de open deuren van dat gebouw hijeen geweest onder de leus: Njejjv Nederland loopt, van Stap>el. Slagzinnen lat.ig'; wanden als: „In Gods plan werk voor iederen man'"" en „Iedere man, iedere vrouw en ieder kind door God geleid". Aan de voorzijde van het podium deze: „Door God geleid, ons Land bevrijd". Op liet podium de leiding, Friezen en Friezinnen en Zeeuwsehen in eigen costuum en de muziek. Een landelijke gemeente: Waardenburg met een tiende der bevolking, den burgemeester aan liet hoofd. Het eerst weerklinkt liet Friesclie volkslied; „Frysk bloed tsjuch op! Dan het lied van „Nieuw Nederland" (op de wijze van „In naam van Oranje doe open de poort „Wij luiden nu juichend Nieuw-Nederland in". Straks het. internationale Bruggenhouwerslied in Nederlandsche versie: „Staand op vaste gronden, strand aan strand verbonden, spant de brug, sterk zijn rug, waar Gods plan wordt gevonden, als land zich bindt aan land, volk aan volk, houden wij stand, nauw saem verbonden, op vaste gronden, houwende aan Gods plan, een brug van man tot man". Hier heel Nederland vertegenwoordigd, man en vrouw, jong en oud, arm en rijk, werkgever en werknemer, geestelijk hand in hand, staan zij, bezield door den Heiligen Geest openhartig, een voudig en enthousiast als zusters en broeders bij een, levend uit de blijde boodschap van bijna 2000 jaar geleden. Getuigenissen worden gegeven door velen. Een volk vindt zijn bestemming. De wereld wordt herbouwd. Door daden, gaan nu ook de Nederlanders onder besef hunner verantwoorde lijkheid, ook van de millioenen broeders en zusters der overzeesclie geweesten, hij zichzelf beginnend, de wereld opleiden naar een beteren tijd. Het zal, en het moet, en het kim! De arbeid der Nederlandsche Oxford-Groep, die van 6 tot 17 Mei a.s. duren zal, is schitterend ingezet. Zondag a.s. volkeren-dag. \'oor inlichtingen: Oxford-Groep, Nieuwekade 30, Utrecht. Telefoon 14264. T. o 18S waaronder 1 dame. ITet kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te O verveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Lente-zang van „Volkszang". Dien avond zal Geert Dils, bij de meesten beter hekend als Oom Geert (Assumburg's Jeugdherberg- Vader), bij den Meiboom weer z'n liedjes zingen met de luit, terwijl ITenk van de Wateren met z'n club Volksdansertjes den Meiboom zal planten en Meidansen daaromheen zal uitvoeren, met enkele boerendansen in costuum. Een ieder, die de mooie Lente- 'en Meiliederen met „Volkszang" wil meezingen tome Dinsdag avond naar het Jeugdhuis, en zal meegenieten van de frissche Voorjaarssfeer die daar aanwezig zal zijn. Het belooft voor Volkszang een mooie avond te worden. bij de Ruïne van Brederode Toegang 10 cent, Kinderen 5 cent Jaarabonnementen 40 cent p. pers. Tweede Kamer 1929 Gemeente raad 1931 Provinc. Staten 1931 Tweede Kamer 1933 Gemeente raad 1935 Provinc. Staten 1935 R. K. Staatspartij 1410 1352 1468 1577 1446 1574 Lib. Staatsp. de Vrijheidsbond 1391 795 1579 1601 1238 1251 750 622 716 826 980 851 704 643 839 681 812 632 Anti-Rev. Partij 325 278 409 882 323 603 445 294 297 509 491 527 1020 Nationaal Herstel 118 562 692 333 82 119 131 24 44 85 8 23 42 57 Staatk. Geref. Partij 31 12 8 4 Herv. Geref. Staatspartij 22 11 45 259 121 24 Paarlaarsteeg 1 Telefoon 12842 - Haarlem Julianadag. o Aanrijdingen. De wielrijder J. v. E. te Overveen wilde den noordelijken inrit van het Raadhuis in, had een auto en motorrijder reeds laten passeeren, doch werd toch nog in de bocht aangereden door een auto, bestuurder D. v. d. W. uit Haarlem. De heer v. E. kreeg wonden aan heide handen, die door Dr. van Oldenborgh werden verhonden. De materiecle schade beperkte zich voor den auto tot een kapotte kop- en bcrmlamp; de fiets werd eveneens beschadigd. o Een door het „Handelsblad" vergetene. Ondertrouwd: J. J. van Bork en A. Th. M. van der Erf. C. N. Albracht en M. Th. van Laarhoven. J. J. Planjer en J. Prcnen. Getrouwd: H. P. J. M. Lohman en A. J. D. Weller. M. van Esch en J. Schouten. Overleden: C. Eichhorn, oud 81 jaar. M. van 't Land, oud 19 jaar (overleden te Arnhem). Stadsschouwburg: Vrijdag 8.15 uur, A.B.C.» Cabaret, „Mensehen kijken u aan". Zaterdag 2.30 uur Leerlingen uitvoering. Ruth Tobi m.m.v. Yoma Sasburg. Zondag 2 uur Kinderuitvoering mej. Teves. Zondag 8 uur H.O.V. Bart Kreeft. „De. Kino- koningin." Maandag 8.15 uur. Haarl. Handelsvereen. Dinsdag 8.15 uur. Ver. Rotterd. Hofstad- Tooneel. „Boefje". Donderdag 8.15 uur Haarl. Muziekinstituut. „De burger ais edelman". Frans Hals-Theater: „De man zonder hart" met Louis de Bree, Dolly Mollinger, Elias van Praag, Lilly Bouwmeester, Jan Musch, John Gobau, Louis Saalborn, Greta Eigenfeldt enz. Rembrandt-Theater: „Onder het asphalt van een wereldstad", met Gustav Fröhlich, Heli Finkenzelier, Paul Hoffmann. Cinema-Palace: „Op een avond in Mei", met Henk Speijer, Cissv van Bennekom, Jolian Elsen- sohn, Adoiphe Engers. Luxor-Theater: „Ziegfeld, de Revue-Koning". tegen nog billijke prijzen Vraagt prijscourant bij de Agente: Dorpsstr. 52-54 BLOEMENDAAL

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2