mmmmm r VERGELIJK GOEDKOOP KENNEMERTYPE- EN COPIËER-INRICHTING j iL@EI0ENDAM$€Hg MPPI1 Wijnhandel „Roozendaal" Zomerprijzen Brandstoffen Firma A. de Graaf Zoon Slecht-Hoorend D. J. JANSSE Verkeers-Commissie Haarlem en Omstreken. Nêeuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. DROGISTERIJ W. SCHEEPSTRA G. M. W. MARGADANT, Accountant Linnaeuslaan 27 te Haarlem. Fa. HOUTGRAAF EN BOLSENBROEK VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN ATTENTIE! Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- fabriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN. CRONJÉSTRAAT 88 Groote keuzeTuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. Wat in 1936 werd verricht. Het jaarverslag van de Verkeers-Commissie Haarlem en omstreken, omvattende de Ned. Unie van chauffeurs, Algemeenen Rond van Politie personeel in Nederl., Ned. vereeniging van Spoor- en Tramwegpers., Nederlandsclie bond van partie. Chauffers, is dezer dagen verschenen. Wij ont- leenen daaraan het volgende: Als wij ons jaarverslag aanbieden aan allen welke belang stellen in onze pogingen om verkeersver- beteringen te bevorderen, dan past ons een oogen- blik stilte voor hen, welke vielen in het afgeloopen jaar als slachtoffer van het verkeer. Velen zijn hierbij, welke door eigen onvoor zichtigheid hun leven waagden. Een onvoor zichtigheid, welke deze zelfden op ander terrein niet aan den dag zouden laten treden. Voor hen is het de lokkende snelheid, welke een ontijdig einde aan het leven maakte. Nog meer deernis hebben wij met de slachtoffers, welke vielen door de snelheidsgevolgen van anderen. De looppaden zijn dikwijls niet veilig. Bovenstaande trieste aanhef is geenszins be doeld om te ontmoedigen, maar is eerder als aan sporing bedoeld om te trachten met onze echte Nederlandsclie koppigheid het toenemend snel verkeer bij te houden niet alleen, maar zelfs voor te komen. Deze aansporing geldt in de eerste plaats voor onze Commissie en de leden van de aangesloten organisaties. Het voorbeeld dat wordt gegeven door oudere vereenigingen, welke beoogen het verkeer in goede banen te leiden wij bedoelen de A.NVV.B. en K.N.A.C. is niet het slechtste voorbeeld. Wordt door deze laatstgenoemde instanties nog niet bereikt wat noodzakelijk is, dan bedenken wij, dat onze Commissie en soortgelijke commissies de ont brekende schakels zijn. Nu wij toch een uitstapje makken buiten ons enger werkterrein, moet ons van liet hart dat de voor enkele jaren opgerichte Vereeniging vopr Veilig Verkeer nog niet op dreef is. De oorzaak is o.i. dat de leden van Veilig Verkeer niet door drongen zijn van de noodzakelijkheid, dat alleen lid zijn niet voldoende is. De leden onzer Commissie wekken wij op, voor zoover zij lid zijn van Veilig Verkeer, in deze actief zijn. Zij die geen lid zijn, sporen wij aan, lid te worden. Onze Comissie was de Vereeniging voor Veilig Verkeer ook dit jaar weer behulpzaam bij het afnemen van de verkeersexamens voor de lagere scholen. Deze arbeid, welke Veilig Verkeer ver richt in het belang van haar doelstelling, kan niet genoeg aangemoedigd worden. Vrienden, helpt daar zoo veel mogelijk aan mede. Dit kunt gij doen door een ieder, ook kinderen, waarmee ge in aanraking komt, het nut van het verkeers- examen aan te toonen en verder actief aan het werk deel te nemen. Dit werk is zeer eenvoudig en eischt niet vee! meer dan een vrijen dag. Ook dit jaar was de samenwerking met alle bij het verkeer betrokken instanties voortreffelijk. Wij achten ons gelukkig, dat de burgemeester van een in den omtrek gelegen gemeente juist zoo ver af is, dat wij ons daar niet met verkeers- aangelegenlieden bezig houden. Wij zijn zoo vrij te veronderstellen, dat ter plaatse voorkomende eigenaardige verkeers- mogelijkheden oorzaak zijn van de aan den dag gelegde boosheid. De vereenigingen waartegen de toorn was gericht, zullen wel ongestoord met den nuttigen arbeid doorgaan en over betrokken gemeente niet anders oordeelen dan dat deze in meerdere op zichten achterlijk is. In het begin van het jaar hadden wij een onder houd met den directeur van den Reinigingsdienst van Haarlem. Wij bepleitten bij dit onderhoud de wenschelijkheid om bij sneeuwval en ijzel de hoofdwegen in de stad en de route van de openbare middelen van vervoer de autobuslijnen in de eerste plaatsberijdbaar te maken. Bij dit onderhoud kregen wij den indruk, dat wij op den Directeur van den Reinigingsdienst konden rekenen. Deze indruk is ten volle bevestigd, toen de wegen in Haarlem in het afgeloopen winterseizoen door de weersgesteldheid glad werden. Voor zoover wij het konden nagaan was ook de betrokken dienst van de Gem. Bloemendaal actief. joverw verweging moet gelden. Boomen welke het ver- keer in den weg staan, worden door bezoekers van Haarlem en omstreken zeker hartgrondig verwenscht. En dit bevordert niet de gast vrijheid. Het belangrijkste werk dat in Haarlem werd uitgevoerd ter verbetering van het verkeer, was de reorganisatie van de Ramplaan. De Ramplaan is een behoorlijke verkeersweg geworden. Dat deze laan niet, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag, weer met boomen werd beplant, is zeker in het belang van het veilig verkeer. Al ligt dit niet direct op ons terrein, verklaren wij toch, dat wij liet uit een schoonheidsoogpunt bezien, het geheel eens zijn met den heer directeur van Openbare Werken. De samenstelling van de commissie bleef onge wijzigd. De leiding bleef bij den voorzitter A. Mars. Secretaris-penningmeester P. de Vries. De leden van de vier aangesloten organisatie's moeten wij met klem adviseeren om met gegronde klachten over het verkeer tot ons te komen. Mèent niet vienden, dat het in leven roepen van een verkeerscommissie voldoende betoonde activi teit is. Wij, de voorzitter, de secretaris en de overige commissieleden hebben wel zooveel werklust, dat wij zeer gaarne werk in ontvangst nemen. Wij bedoelen het zooactiviteit behoort van onder op te komen. Dit is de werkelijke democratische werk wijze en is dringend noodzakelijk in dezen tijd van verslapping en vervlakking. Democratie in het verkeer beteekent dat allen bij het verkeer zijn betrokken, niet in de eerste plaats de eigen per soonlijkheid op den voorgrond mogen stellen doch het algemeen verkeersbelang. Als wij, die hun werkkring vinden bij het verkeer, steeds in het oog houden, hoe het algemeen verkeer het beste gediend is, dan is onze kracht, mede door het aantal, zeer groot. Mag de commissie, als deze in hare taak te kort is geschoten in het afgeloopen jaar, dit van u vernemen De secretaris, P. DE VRIES. Bij besprekingen welke onze commissie voerde, welke uit den aard, der zaak veelal met Politie autoriteiten worden gehouden, blijkt veelal dat het noodzakelijke politietoezicht niet altijd naar wensch kan worden uitgevoerd, doordat er een tekort aan personeel is. Dit is toch een bedenkelijk verschijnsel, daar de Politie de eenige instantie is, welke op het verkeer toezicht moet houden en in sterke mate corrigeerend en opvoedend kan optreden. De commissie nqm met belangstelling kennis, wat in de Plaatselijke pers over ongunstige ver keerspunten in Haarlem en Heemstede werd geschreven. Wij stellen een onderzoek in en con stateerden dat de pers in sommige gevallen juist zag wat de verkeerstoestanden betrof. In de meeste gevallen meenen wij ter verbetering van bedoelde verkeerspunten, andere maatregelen moeten worden genomen, dan de pers aangaf. In sommige gevallen meenen wij dat een enkele boom ten offer van het verkeer moet vallen. Dit raakt echter een heilig huisje van ons mooi Haarlem. Laten wij hier nu maar verzekeren, dat onze com missie niet bestaat uit vandalen, doch uit men sehen, die het.schoono van llaarleiu.cn omstreken! zeer lief hebben. In alle bescheidenheid verrichten wij daarom ook ons werk in onze commissie toch? Laat Haarlem en omstreken begrijpen, dat achter de mooie aantrekkelijkheid, de zakelijke 15649 Accountantskantoor G. M. W. Margadant, Linnaeuslaan 27. 17237 Albers, J. F., Technisch Bedrijf Haarlem, Maerten v. Heemskerkstraat 40. 27105 Bauduin, Ir. J. C. L., Spiegelenburghlaan 17, Aerdenhout. 29092 Baasbank, P. H. A. van, Inspecteur 3e kl. Prov. Electriciteitsbedrijf van Noordholland Javalaan 26, Heemstede. 23514 Berg, A. van den, Acacialaan 30, Bloemen daal. 27101 Bergh, Dames v. d., Veldlaan 4, Aerdenhout. 17932 Bijster, Jacob, Toonkunstenaar, Twijn- derslaan 45. 17251 Bonkerk, I,., Modelslagerij, Jansstraat 24. 27103 Broersma Bouw., Leeuwerikenlaan, Aer- ïi- w ttenhouti 17956 Buis, P. Mi, Melkhandel en Veehouder, Vijfhuizerdijk 189. 27023 Buurman, H. C., Teunisbloemlaan 6, Bentveld (b.g.g. Boodschappendienst 17555) Laat ons tijdens de Schoonmaak Uwe maaltijden bezorgen. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 27104 17232 23789 27016 17250 17955 17305 27109 17241 28369 22255 27106 29104 17949 17234 17235 17231 27015 23613 17954 17240 17245 29053 17243 17994 17227 Eerden, P. van, Lorentzkade 32. Frank, J. L., Ramplaan 60. Göttgens, L. J. II., Vertegenwoordiger N.V. v.hi Spaan Bertram, Sigarenfabrikanten. Amersfoort. Groskamp, H. A. Robbé, Mr. Enschedé- weg 24. Haan, Mr. J. D. de, Advocaat en procureur, Itaamsingel 50 rood. Herp, J. P. F. v., Handel in paarden en varkens, Vijfhuizerdijk 189. Hoogendorp, J., Josef Israelsplein 8, Heem stede. Houten, C. H. v. d., Grenslaan 10, Bentveld (tijd. aansl.) Klant, J. H., Dir. Instituut „Overtoom", Oranje Nassaulaan 149, Overveen. Klapmeyer, D.; Franz Schubertlaan 22, Heemstede. Klerk, J. A. de, Leider Intern. Vacantiehuis, Bloemend.weg 164, Overveen. Kruyer, K. (fa. J. Th. Kort), Laan van Rozenburg 38, Heemstede. Meinecke, Instituut Beauté, Schoonheids salon, Lanckhorstlaan 12, Heemstede. Moen, Adr., Architest, v. Dortstraat 72. Motor Thermic. Lange Heerenvest 14. Bloemveldlaan 24. Onderlinge Herverzekerings Bureau De Nederlanden, Nassaustraat 10. Polak, V. M., Journalist, Irislaan 6, Heem stede. Rosenbaum, W., Berkenlaan 15, Bloe mendaal. Smit, N., Dir. Boerenleenbank Haarlem en Veehouder, Vijfhuizerdijk 182. Sterringa, Tj., Wilhelminapark 17. Urbach's Stoffenhuis, J. de Vries, Gen. Oronjéstraat 28. Weer, A. ter, César Francklaan 19, Heem stede. „Wolkunst", G. J. Smeenk, Santpoorter- straat 57. Veldt, E. v. d., Inruil en Verkoop, verhuur, automobielen, rijwielhandel, Vijfhuizerdijk 181, Post Vijfhuizen. Wijk, J. R. van, Kapitein der Genie, Secr. waterpolocommissie K.N.Z.B., Verspronck- weg 25. Personalia. haGeslaagd voor het examen in Stenografie „Groote", afgenomen vanwege de vereeniging „Het Nederlandsche Handels-Instituut" de dames J. Godefroy en A. Klootwijk, te Haarlem. onze prijzen en kwaliteiten met stadsprijzen en U is evenals onze ve.le cliënten OVERTUIGD dat wij zijn. ONZE ADRESSEN ZIJN: Gediplomeerde Drogisten Apotheker Assistente Bloemendaalschestraatweg 50 Santpoort-Station, Telef. 554 VpAAGT ONZE GRATIS VERKEERS-VERZAMELPLAATJES! Bloemendaalscheweg 75 Bloemendaal, Tel. 22029 s KEEREWEER'S WONINGINRICHTING j KINHEIMWEG 5 TELEFOON 22565 beveelt zich beleefd aan voor Behangerij, Stoffeerderij, Matrassen, Meubelen, enz. De nieuwe Stalen liggen ter Inzage. VERHUISD: van Dr. Dirk Bakkerlaan 57 naar Nieuw Telefoonnummer 15649. Bloemendaalscheweg 260, Overveen, Telefoon no. 13574 Laat ons Uw leverancier zijn. Wij bedienen U a la minute. Prima Wijnen en Gedistilleerd. Roozendaal van voor 1746. Voor partijen bij U aan huis bieden wij U een uitgebreide Service. Ongeopende flesschen worden door ons terug genomen. Vraagt uitgebreide Prijscourant. Bdttld aanbevelend, A. J. VAN SCHOOTEN KORTE KLEVERLAAN 66 - BLOEMENDAAL TELEFOON 23453 (Haarlem) Adressen (schrijven en typen) Agenda's Begrootingen Bestekken Brieven Briefkaarten Bruiloftsliederen Catalogi Circulaires Cluborganen Feestgidsen Huurcontracten Jaarverslagen Ledenlijsten Notulen Prijscouranten Rapporten Reglementen Roosters Staatwerk Statuten Teekenwerk Toegangsbewijzen Zangstukken enz., enz. worden Vlug, Goed en Goedkoop vermenigvuldigd aoor de KENNEMER TYPE- EN COPIËER-INRICHTING Bloemendaal, Korte Klever laan 66 Tel. 23453 (Haarlem). lever TEL. 22299 BLOEMENDAAL - Dr. D. BAKKERLAAN 8-10 voor de maanden Mei en Juni. Ie Soort Wales Anthraciet, afm. 30/50 f2.60, afm. 20/30 f 2.70 p. h.l. 2e Soort Wales Anthraciet, afm. 30/50 f2.40, afm. 20/30 f2.50 p. h.l. Belgische Anthraciet, afm. 30/50 f 1.90, afm. 20/30 f 2.—,afm. 16/20 f 1.80 per h.l. Limburgsche Kwaliteit, afm. 30/50 f 1.85, afm. 20/30 f 1.90, afm. 16/20 f 1.70 per h.l. Industrie IV, afm. 8/15 f 1.35. Eierkolen f 1.30, Parelcokes f 0.95, Geklopte cokes f 0.90. Voor Centrale Verwarming: Brechcokes, alle afmetingen per 1000 kilo f 17.50. Anthraciet afm. 8/15 per 1000 kilo f 16.Alles franco bergplaats. Bloemendaal Telefoon 22240 Bestelhuis: Maarten van Heemskerkstraat 59, Haarlem. Opslagplaats: Spaarndamscheweg 384, Haarlem. zijn wielrijders, die bovenstaand kenteeken op hun flets voeren. („Steunt Hen" wil dat „SH" tevens zeggen: „Iet even extra

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 7