BADPAKKEN FA VAN VASTENHOVEN, «MU EEN HALF POND KOFFIE GRATIS 1 Litersflesch Spuitwater CADEAU Ai ALLES VOOR DE BABY Van Weert Tooneel. Gezondheid is onze grootste schat in 't zuiver wol voor Dames vanaf 0.98 voor Heeren 1.20 voor Kinderen 0.79 DELANE badgoederen onovertrefbaar. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Bij aankoop van een pond Tik-Talc-Koffie en 1 ons Thee en bij aankoop van 1 flesch Limonade 46-50-65 cent IS DAT NOG WEL GOED? „KELVINATOR" ■lleen wanneer iels bijzonder goed is zal hei publiek hei blijven koopen. Alleen wanneer velen hel herhaaldelijk koopen. kan de fabrikant of de winke lier voortgaan met adverteeren in een goede courant. Maar dan is het ook duidelijk, dat U door bij regelmatige adverteerders ie koopen. de beste waarborg hebt voor de aller beste kwaliteit, voor de billijksie prijzen. Agenda. Gierstraat 20-23 Tooneel te Amsterdam. „Artisten-ingang" door George Kaufman en Edna Ferber bij „De Amsterdamsche Tooneelvereeniging" (regie Alb. van Dalsum). In zekeren zin een probleemstuk. Een probleem stuk is altijd eenzijdig gesteld. Het gaat ecljter hierom: Wat is meerwaardig, het eene of het andere en scherp gesteld is dan dat eene of dat andere niets waardig. Zoo gaat het in dit stuk om film of tooneel. En Terry Randall (Willy Haak) staat pal vóór het tooneel, draagt armoede en allerlei narigheid om haar ideaal getrouw te blijven, terwijl een rijke en roemvolle carrière zon kunnen hebben aan de film. Zij is verliefd op eeöen zonderlingen tooneelschrijver, die niets presteert en revolutionnaire phrasen uitbrult en later toch voor de film gaat werken. Zij laten el kaar los en zij krijgt eenen film-manager tot man, die echter vóór het tooneel is. Het stuk speelt in het huis van de „Voetlicht- club" waar talrijke meisjes van film en tooneel wonen, die daar hun flirts onderhouden en op komen rennen of af gaan hollen. Hetgeen de handeling, welke toch al onbelangrijk is, stoort. Eigenlijk is het allemaal heel vervelend, en de regie laat veel te wenschen over. Het spel van de talrijke meisjes, behalve dat van Marie Sternheim en van Jos van Gasteren was slecht, hoogstens middelmatig. De hoofdpersoon: Willy Haak was echter zeer mooi, zuiver, extatisch, ook wel eens terneer ge slagen. Zij had houding en stijl. De revolutionnaire schrijver van Frits van Dijk was goed en de film-manager van Paul Stern had veel charme. Een kleine rol van Albert van Dalsum, als film magnaat, die bij zijn eene opkomst fiet tooneel vulde, hetgeen bij een groot acteur (zooals ook bij Museh, bij Louis de Vries, bij Saalborn en anderen), altijd het geval is.. Het Rotterdamse!» Hofstad-Tooneel. T. „Het verboden stuk" door Haiis Chlum- ley (regie Cor v. d. Lugt Melsert); II. „De witte ziekte" door Karei Capek (regie Cor v. d. Lugt Melsert). I. Hoogstens wel aardig. Maar langdradig en niet geheel origineel, na Pirandello's oneindig veel be langrijker. „Zes personages op zoek naar een auteur". Ook hier een stuk waar schijn en werke lijkheid dooreenloopen, ook hier een stuk, waarin het publiek betrokken wordt. Op een avond van een première wordt even te voren het stuk, dat aangekondigd was, Verboden. De acteurs waren weggegaan, maar het publiek was in grooten ge tale aanwezig (ook hier schijn en werkelijkheid verward, want het was zeer leeg in deze Stads schouwburg). Wat te doen? Gauw maar hulp van het publiek inroepen. Wie zou willen helpen een geïmproviseerd stuk in te studeeren. Eenigen „even zich op, natuurlijk acteurs, die in de zaal zaten. Een advokaat komt op, zijn vrouw en nog een meneer. Dit althans zijn de hoofdpersonen. Zij spelen hunne eigen geschiedenis. Zeer huise lijk en de derde is de meneer van den eeuwigen driehoek, alias de huisvriend van mevrouw. En nu is die derde quasi acteur inderdaad in het werkelijke leven de huisvriend. De echtgenoot, die denkt, 'dat het comedie is, schiet zich (als come- diant) dood. De vrouw, die denkt, dat hij werkelijk doodgeschoten heeft, krijgt gewetenswroeging en als hij levend weer terugkomt, valt zij hem in de armen. Een nogal simpel gebeuren. Het aardige was het spel van Adolphe Engers als de wan hopige regisseur in het stuk. Zijn mimiek was kostelijk en zijn héele optreden hoogst komiek. Ook de dramaturg van Jan v. d. Linden, die in de zaal kwam vragen wie optreden wilde, was heel goed II. Al weer een tendenz-stuk, nu vóór den vrede en tegen den oorlog. Het probleem is zeer gesteld, onnoozel en onwaarschijnlijk. Het lieele stuk idem dito. Ongenietelijk, saai en dom. De „idealist" is zooals de tegenstanders zeggen en daarin hebben ze gelijk een half gare dochter, die een serum heeft uitgevonden tegen de geheim zinnige „witte ziekte". De helft van het mènsch- dom°is daardoor aangetast, maar de dokter helpt alleen arme menschen en hen, die tegen den oorlog zijn. Als de rijke wapenfabrikant Krüg bij hem komt, zou hij hem alleen willen redden, als hij zijn fabrieken zou willen sluiten. Terwille van het vaderland wil hij die fabrieken niét sluiten. Dus moet hij sterven en schiet zich bij voorbaat een kogel in zijn kop. De maarschalk, die de dictator is in het niet nader aangeduide rijk maar bon entendeur) is, nadat hij den wapenfabrikant de hand had ge geven ook door de witte ziekte aangetast. Eén man kan hem redden, maar die ééne man wil niet, tenzij hij den oorlog, dien hij ontbreidend had, stop zou zetten. Hij wil dit niet, terwille van zijn populariteit en de eer van het vaderland. Ten slotte zwicht hij. Hij zal er wel een draai aangeven, zal voor vredes-apostel poseeren. De dokter wil komen, maar wordt door het saam gestroomd volk gelyncht, dat hem verrader noemt. Den heelen avond hebben wij dat gepliraseer over en weer aangehoord. Eigenlijk van weers zijden (net als op politieke vergaderingen) geen gezond woord. In het spel was veel te waardeeren. Cor v. d. Lugt Melsert speelde plus idéaliste que l'idéalist den dokter, Piet Bron magistraal den dictator en Theo Frenkel met grandezza den wapenfabrikant. A propos van de verhouding tussclien tooneel #rv film. Nog tien zulke stukken per $eizoen en l4bd leve Tuschinsky. EDMÓND VISSER. Gemeen. blEen mevrouw uit de Zonnebloemlaan, per fiets thuiskomende, kwam daar juist op het moment, dat de dienstbode een venter met elastiek en veters wegzond. De venter, die mevrouw zag komen, ging haar achterna toen zij haar fiets in de garage zette, volgde haar ook naar en in de keuken, en wilde ondanks de herhaalde verzeke ringen, dat mevrouw niets noodig had, de keuken niet verlaten. Mevrouw, die een tennisracket in de nabijheid had staan, nam dit er hand en wilde daarmee trachten den venter de deur uit te duwen. De man werd hierover kwaad en gaf de dame een trap tegen de buik, die zoodanig aankwam, dat een bloedende huidwonde ontstond. Toen nam de lafaard de vlucht, en het is de politie nog niet mogen gelukken hem te achterhalen. •„Zonnestraal" klopt aan de deur! Onder dezen titel is in een groote oplage aan de „ZonnestraaP'-vrienden te Haarlem een folder gezonden, waarbij de aandacht wordt gevraagd voor de jaarlijksche „ZonnestraaF'-collecte, welke dit jaar te Haarlem zal worden gehouden op Zaterdag 12 Juni a.s. „Zonnestraal" klopt thans aan de deuren der Haarlemsehe ingezetenen, om medewerking te verkrijgen voor de a.s. collecte. Overtuigd zijnde, dat „Zonnestraal" allerwege sympathie ondervindt, mag worden aangenomen, dat men deze bekende instelling niet tevergeefs laat kloppen. Reeds nu is de gelegenheid opengesteld, zich als collectant aan te melden. Dames en heeren, die bereid zijn, behangeloos een handje te helpen, worden vriendelijk verzocht, zich als collectant beschikbaar te stellen en zich daartoe aan te melden op het bureau der „ZonnestraaP'-collecte in Hotel Royal, Stationsplein 4, Haarlem, telefoon 11027. Ned. Natuurhistorische Vereeniging, Afd. Haprlem en Omstreken. Bovengenoemde vereeniging brengt Zaterdag a.s. een bezoek aan het Tinholt-museum te Sant poort. Samenkomen n.m. 3 uur bij den nieuwen ingang naar de ruïne van Brederode aan den Brederodeweg te Santpoort. Per bus van Kenne- merplein (dienst Haarlem-ruïne), om 5 minuten over half 3. Zaterdag 5 Juni a.s. wordt een excursie naar het Naardermeer gemaakt. Gezien het beperkt aantal plaatsen (afd. Haarlem heeft recht op 11 plaatsen voor niet-leden der Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten) moet opgave van deelname geschieden uiterlijk 31 Mei a.s. bij de secretaresse mej. W. J. van der Velden, Ged. Oude Gracht 115, Haarlem, met vermelding of men al dan niet lid is van de Vereeniging tot Behoud van Natuur monumenten. Vertrek per autobus Lorentzplein 1.30, Kennemerplein 1.45. Terug in Haarlem pl.m. 8 uur. Kosten bus f 1.10 per persoon, te vol doen bij vertrek der bus. Boothuur pl.m. f 0.75 per persoon. Degenen, die onverwachts verhinderd zijn, blijven de kosten der bushuur verschuldigd. Geniet maar veel van zon en bad. Koopt daarom bij ons, de fa.v.V-ee U bent dan goed af en zeer tevree. m- Nieuwe Telefoonaansluitingen te Haarlem. 23757 Bruin Mzn., M. de; Lage Duin- en Daalsehe- weg 9a, Bloemendaal. 23661 Claus, W. F.; Woonhuis, Raadhuisplein 3. 22024. Dierenasyl „Kennel Jan Gijzen", Nachte gaalstraat 37. 17254 Dol's City Kennel, Levering van alle soorten rashonden, trimmen, wasschen, scheren, enz.; Warmoesstraat 2. 17266 Garage Rabo N.V.; Gasthuisvest 11. 17259 Graaf, C. de; Sport- en Lederhuis; Amster damstraat 60. 17255 Haarlemsehe Gids", „De; Teding v. Berk houtstraat 132. 29215 Holleman, S.; Franz Sehubertlaan 20, Heemstede. 27114 Hertz, W.; Juliana v. Stolberglaan 10, Aerdenliout. 17262 Heslinga, J.; Particulier "verpleegster; Mr. Cornelisstraat 44 rood. 17247 Hinlopen v. Batenburg, F. Prins Hendrik laan 15, Overveen. 23864 Klein, H.; Groenten, aardappelen en ff uit; Pegasusstraat 84. 14839 Leupen Jsz., J.; Groote Houtstraat 189 rd. 23743 Loerakker, J.; Aanleg en onderhoud van tuinen; Boschlaan 14, Bloemendaal. 17268 Man, A. de; Zuider Buiten Spaarne 94 rood. 17257 Oderkerk, Th.; Penningmeester Christ. Bakkers Bond, Weltevredenplein 45. 17267 Pennock, J. J. F. J., Kleverparkweg 120. 17271 Roggeveen, C.; Dir. N. V. Ouwelfabriek Ensof te ZaandamWaldeck Pyrmontlaan 4, Overveen. 17215 Rooy, N. de; Garage; Raamsingel 16a en 16b. 23831 Schutte, A.; Vert. P. Pi-oost Zn.,; Papier groothandel, Amsterdam; Delftlaan 221. 17252 Seket, C. Tli.; Sigarenmagazijn „Hofnar", Schouwtjesplein 5. 23785 Sturms, II. Dennenweg 7, Bloemendaal. 17261 Verstraten, S. N.; Rijwielen Radio Electra, Amsterdamstraat 66. 27115 Vischhandel N. Jak; Zandv. laan 24, Heem stede. 27026 Visser-Geyer, F. N.; Rijnegomlaan 61, Aerdenliout. 27112 Voetberg, R.Timmerman-aannemerWoon- en werkplaats, Zandv. laan 59 rood, Heem stede. 29121 Wit-Rousian, Mevr. D. J. de; Timor- st- raat 57. 17263 Witkamp, Dr. Crayenesterlaan 22. 17274 Bronkhorst, W.; Effecten; v. d. Vmne- straat 3. 17287 Directiekeet Openbare Werken, Werk Leid- schevaart Haarlem, Schouwtjesbrug. (Tijdel. aansluiting). 22028 Eeten, A. J. J. van; Saturnusstraat 4, Haarlem-Noord. 17276 Fuchs, J. F. D.; Kleine Houtweg 79. 17272 Gosewehr, J. F.Dames- en Hcerenkapper, V» Marumstraat 6. GRATIS KOFFIE DAT IS TDFFIE W.v.Amerongen Met een ELECTR. KOELKAST behoeft U niets weg te doen! Bovendien kunt U er zelf blokjes ijs en roomijs in bereiden, cocktails, slaatjes, enz. Vraagt ons inlichtingen. KELVINATOR is niet duur en desgewenscht regelen wij de betaling in overleg. Hoofd-dealer voor Haarlem en Omstreken: (^Y/Toen£ f/butstrgg La arfem Mag. open: v.m. 8-n.m.6u. Zaterdags tot 9 uur. 13852 Hilarius Draadindustrie en Handel Mij. N.V., Draad- en draadnagelfabriek, carbid, dak leien; N.-Spaarne. 22030 Josselin de Jong, J. P. de; Heuvelweg 9b, Bloemendaal. 27040 Kampen Sr., J. II. van; Zandvoorterweg 33, Aerdenhout. 17273 Kleeding Verkoop Centrale, De; Schagchel- straat 19c. 29238 Larmené, II.; Binnenweg 100, Heemstede. 29219 Leeuw, N. II. de; Slagerijen te Amsterdam, Heemst. Dreef 88, Heemstede. 27035 Moleman, S., Frederik van Eedenplein 1, Heemstede. 22013 Nederlandsch Reisbureau Stoop (Bijkan toor), Hoofdkantoor Den Haag, Westeinde 43e; Marnixstraat 94. 17277 Nelissen, J. P. A.Verbreeding Raambrug. 17275 Particuliere Bewakingsdienst, Bell. W. van Cijnsbergen, Atjehstraat 71, Haarlem-Nrd. 17265 Prins, Fa. J. F. (Pristley Ltd., London); Zoute Biscuits, Delicatessen; Lange Wijn gaardstraat 1618. 17282 Reiber v.h. Roosen Goedhart; Barendse- straat 30. 17244 Ruijven, J. H. C. v.; Ag. H. G. en Sp., Delft; Raamvest 7 rood. 17281 Steenwijk, K. M.Merkmanstraat 27. 17269 Wit, N.V. Simon de; Levensmiddelenbedrijf; Rijksstraatweg 6264. 17256 Wijnands en van Rensen; 't Medaillehuis Amsterdam-Haarlem; Schoterweg 78 zw. 29216 Wijk Jr., L. van; Procuratieh. van Wijk- Catz Zaadhandel N.V., Vijfhuizen, woonhuis Raadhuisplein 28, Heemstede. Stadsschouwburg. Zaterdag 29 Mei 8.15 uuit Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel „Kinderzegen". Maandag 8.15 uur. Ver. Rotterd. Hofstad-To» neel. „Des Duivels Prentenboek". Rembrandt-Theater: „Als je verliefd bent" met Grace Moore en Cary Grant. Cinema Palace: „De Spion" met Willy Birgel en Lida Baarova. Frans Hals-Theater: Winter-Olympïade 1937, Popeye, en „Jan Ongeluk" met Joe Brown. Luxor Sound-Theater: „My man Godfrey" met William Powell en Carole Lombard.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 4