Wat is „iMona'l SCHUIFDAK ZEIL EN KAMPKLEEDING KOLENHANDEL KRUL N.V. A. G. G. N. GIORGIS 8, Zn. 71. oati *Deem Bloemendaal. D. J. JANSSE GOED SLUITEND PALESTINA's OPBOUW Burgerlijke Stand. Bezoekt het Tinholthuis Vak kleeding magazijn Voo r een voor Uw wagen bij Tel. 23187 Tel. 23187 ar vv-.^r. v.'.x.s-ew.T: De Fijnste Nieuwe A KOL MAATJES HARING nu ^1. PEK BLIK 12 a 65 CENT 24 a 125 50 a 240 I Iet BESTE ADRES voor versche zeeviscli., Alle soorten. Conetirreerend. brengt XJ de klassieke Schoonheidsmiddelen: Olijfolie, Toiletolie, Olijf zeep, Amandel Olijfzeep, zeer fijn van qualiteit, doch door eenvoudige uitvoerige billijk van nrijs, per stuk 17 cent. - Olijfolie per 50 gram 25 cent, inclusief fleseh. UCinheimptein 1,Zel.22194 Dir. L. Rodrigues Pereira blBevallen: M. C. HofmanRiemens van Laare, d.A. M. Min der PuttenJoosten, E. C. van de LaarCrandcl, levenloos. Ondertrouwd: II. G. Gerssen en II. C. Fouteijne. H. A. Otten en H. S. Th. M. Veling. G e t r o u w d: H. ICoops en J. W. Tates. Overleden: J. Dorsman, 56 jaar, eehtgen. van .1. van den Burg (overleden te Haarlem). J. Wolf, oud 74 jaar (overleden te Haarlem). A. tan Zoonen, oud 70 jaar, eehtgen. van W. Mus (overleden te Haarlem). J. Th. Broekmeijer, oud 57 jaar (overleden te Haarlem). G. P. J. Beccari oud 79 jaar. Gevonden VooiH"^rPen. C 01 Gevonden en terug te hekomen bij: F. Snel, Bloemendaalscheweg 279, een tennisbal; R. Voogt, Brederodelaan 35, een damestaschje; N. Waasdorp. Dompvloedslaan 1, een rozenkrans; De Veer, Bosch en Duinplein 5, een vulpotlood; II. Westra, Seliaepmanlaan 21, een zakmesje; A. Theeuwisse, Ilooge Duin en Daalscheweg 2, een lapssleutel No. 6529; G. Volbehr, Zijlweg 14a, Overveen, een blauw jongenspetje; Schuijtemaker, Bloemveldlaan 3, Haarlem, een vulpotlood; J. l'itendaal, Donivloedslaatt 53, twee binkviljett.cn; De Graaf, Brederodelaan 21, een bruin hondje; Kokkelkoom, Graaf Florislaan 32, Vogelenzang, een schildpad; G. Blijleven, Leidschevaartweg 142, Vogelenzang, een hond: Van dei' Pol. Brede rodelaan 33, een klein hondje; Joustra, Jordens- straat. 61, Haarlem, een portemonnaie met in houd; F. Wilde, Bloemendaalscheweg 190, een oorbel; Van Leeuwen, Tetterodesfraat 104, Haar lem. een klein poesje; Schenk de Jong, Julianalaan 34, een bruin hondje; I,. Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1, een looden rol met figuren; Wag ner, Ruychaverstraat 34rood, Haarlem, een bril in étui; Bogaard, Lage Duin en Daalscheweg 6, een zilveren ringetje; W. Cuperus, Noordlaan 1, een Japansch beursje met, inhoud. Politiebureau Overveen: een groote speld, een beursje met inhoud, een poederdoosje, een paar glacé dameshandschoenen, een grijze ceintuur, een boerenhoed, een sleutel, twee sleutels, een sluitveer van een motorkap, een boodschappen- tasch waarin suiker, een heerenrijwiel. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling Bloemendaal en omstreken. blAls zomer-avond-excursies van boven genoemde Mij. worden aangekondigd: op Don derdag 22 Juli a.s. naar huize „ICareol". Verza melen te 7.30 uur aan den ingang Van Lenncp- weg 20, Aerdenhout. Op Donderdag 12 Augustus a.s. naar de kwee- kerij der Fa. Van Empelen Van Dijk. Verza melen te 7.30 uur aan den ingang Zandvoortsche- laan 159, Aerdenhout. Inschrijving voor deelneming aan de zomer- excursie naar „De Ilooge Veluwe" eindigt Zater dag 26 Juni a.s. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 bij de Ruüne van Brederode Toegang 10 cent, Kinderen 5 cent Jaarabonnementen 40 cent p. pers. Bespeling St. Bavo-Beiaard. Op Woensdag 30 Juni a.s. zullen de Haarlem mers en naar wij hopen, ook de bewoners van om liggende plaatsen vermeerderd met eventiieele vreemdelingen, weer kunnen genieten van een beiaard-bespeling bij avond. Dit concert, hetwelk zal plaats hebben van half negen tot half tien, wordt gegeven door den heer Willem Créman, Stadsbeiaardier van Zwolle. Een aantrekkelijk programma is samengesteld. De initiatiefnemers mochten den steun van het Gemeentebestuur, zoomede van de Stichting „Haarlem's Bloei" ontvangen, waardoor het moge lijk is geworden, dat zij, die komen luisteren, dit ongestoord zullen kunnen doen. De straten achter de Groote Kerk (Spekstraat, Oude Groenmarkt, Warmoesstfaat. Damstraat en het gedeelte achter het koor) worden n.I. tijdens liet beiaardspel vooi alle W/verkeer gesloten, zoodat de stilte, die nood zakelijk is voor volkomen genieten van de klokken- meiodieën, niet voortdurend verscheurd kan worden door allerlei hinderlijke verkeersgeluiden. Ook is men doende om op dien avond een beperkt aantal stoelen op de Oude Groenmarkt geplaatst te krijgen voor diegenen, die niet zelf voor een zit gelegenheid gezorgd hebben door een klaostoeltje mede te nemen. Wie zich nog het prachtige concert, van Staf Nees op dien Zondagmorgen in Octobei 1935 her inneren, zullen zich wel kunnen indenken, hoe mooi het ook nu weer kan worden indien Pluvius tenminste op den dertigsten Juni de Haar lemmers genadig zal wezen. Willem Créman, de beiaardier, is voor de Haar lemmers nog een onbekende. Hij behaalde zijn diploma (met onderscheiding) aan de bekende Beiaardschool, van Jef Denijn te Mechelen. Toen het nieuwe carillon van Zwolle gereed was, ver overde hij in de hij die gelegenheid gehouden prijs kamp voor beiaardiers de eereplaats, waardoor hij tot Stadsbeiaardier van Zwolle werd benoemd. In Amsterdam is het de Oudekerkstorcn wiens prachtige Hemony-klokken geregeld door hem aan het zingen worden gebracht. Haarlem bezit in zijn 35 klokken tellende Bavó- beiaard ook een prachtig speeltuig. Op 2 bellen na werd dit geheele carillon door de beroemde Gebroeders Hemony gegoten Wij kunnen reeds mededeelen, dal indien men hier deze bespeling op prijs stelt, m.a.w. wanneer er veel luisteraars zullen zijn, „Haarlem's Bloei" bereid is, zélf voor nog eenige andere concerten in den loop van dezen zomer zorg te dragen. Wie Woensdag 30 dezer dus wil genieten, make zicli na den maaltijd op naar de omgeving van de Groote Kerk en kieze een rustig plaatsje uit. Paarlaarsteeg 1 - Telefoon 12842 - Haarlem waaronder 2 dames. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolk weg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 mir v.m. Tel. te bereiken onder no. 23250. Alle ^.middeling geschiedt geheel kosteloos. Het Garagebedrijf „Bloemendaal" gereorganiseerd. blHet bekende garagebedrijf „Bloemendaal" aan de Dr. Bakkerlaan te Bloemendaal ver anderd van eigenaar, hetgeen een totale wending in dit groot en modern bedrijf zal teweeg brengen, en ongetwijfeld de belangstelling zal hebben van liet autorijdend en bezittend publiek in deze ge meente. De gebroeders Wiersma zullen Bloemendaal per 1 Juli verlaten en zich elders vestigen aangezien het hen animeerde hun technische kennis meer in een andere richting te benutten, waartoe zij in deze gemeente niet konden blijven. Toch is dit vertrek van de heeren Wiersma tot op zekere hoogte te betreuren aangezien zij in dit korte tijdsbestek zich niet alleen vrienden hadden gemaakt maar ook bestond er tussehen cliënten en eigenaars van ge noemd bedrijf een aangename verhouding, door de coulante en billijke behandeling. Dat neemt niet weg dat verandering altijd geen achteruitgang beteekent want, wij kunnen dat nu wel reeds publiceeren, het garagebedrijf ..Bloemen daal" is overgenomen door den heer Geert Hooge- veen. bij iederen automobilist in Haarlem en om geving niet alleen, maar ook ver daarbuiten bekend, als de ..Packard en Nash-dealer" doch thans meer speciaal vertegenwoordiger van de Renault-Auto- mobielen. Wat de nieuwe eigenaar van dit garagebedrijf van plan is, of in welke richting dit bedrijf zal voortwerken is ons lieden nog niet bekend, wel is ons ter oore gekomen dat naast den autohandel en reparatie-inrichting er een taxi-standplaats hij- komt van het bestaande taxi-bedrijf van den heer Hoogcveen aan dp Mr. Cornel isstraat in het Klever park. Men kan gevoegelijk aannemen dat de lieer Hoogeveen dit bedrijf naar zijn vermogen zal weten op te voeren en dat een auto in de handen van dezen bekenden en bekwamen technicus volkomen veilig is. Personalia. blVoor liet examen eerste deel medisch ana- lyste slaagde onze plaatsgenoote mej. kerk. Tea Bij- IDit vertelt U onderstaand uitknipsel, gevonden in een der plaatselijke bladen uit deze omgeving V Wordt ook tevreden cliënt van OVERVEEN - TELEF 23517-28724 Arbeidsbeurs. .1.1. Zaterdag stonden hij de aibeidsbeurs alhier ingeschreven 173 man], cn 2 vrouwl. personen, in totaal 175 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Loodgieters3 Behangers2 Timmerlieden3 Schilders2 Metselaars 1 Opperlieden2 Grondwerkers2 Elèctricicns3 Monteurs (div. soorlon)6 Bankwerkers 3 Chauffeurs18 Bloemist-, land - cn tuinbouwaib45 Handels- Kantoorpersoneel*20 Losse arbeiders41 Diversen beroepen24 Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- tabriek Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kleeden. in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN CRONJÉSTRAAT 88 Groote keuzeTuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. Nederl. Natuur-Historische Ver. Afd. Haarlem en Omstreken. Excursie naar de Prov. duinen van Bakkum en Castricum. Onder de buitengewoon prettige, deskundige leiding van den rentmeester, den lieer E. Vogelen zang, maakten een 30 leden een wandeling van station Castricum door liet voormalig Gevérsduin naar Bakkum. De tocht voerde eerst door oude bossclien, die hun waarde ais recreatie-terrein hebben, daarna volgden de jongere bosschen, voor den boschbouw van belang. De heer V. vestig de de aandacht op een terreintje, waar, in \oren van M. diep, eikels waren uitgestrooid, waar- jtiiséclien andere looflioutzaden cn waar nu dus opkwamen Amerikaansehe eiken, beuken, pranus, meidoorn, e.d. Dan kwamen we langs bosschen met Prunus Padus, Beuk, Witte Els, Lijsterbes, Acer Pseudoplatanus en A. platanoides met opslag vail Viburnum Opulus. Prachtig bloeide overal het Slangenkruid, voorts Silene, Hypericum perforatum, gele mclkdistel, Boksbaard, de geoorde Silene, verfhrem, Potentilla reptans. Bij het geel walstroo vonden we de wal st roobremraap, doch zochten tevergeefs naar de Bitterkruisbremraap, hoewel liet Bitterkruid er ook veel stond. Het viel ons op, dat het terrein hier veel minder droog was dan dat van de A.W. duinen, hetgeen zijn oorzaak wel zal vinden in liet feit, dat hier liét water niet aan de oppervlakte doch op veel grooter diepte, 60 M„ wordt onttrokken. In een klein plasje bloeiden waterranonkel, Veemvortcl, waterweegbreeaan de kanten water- muur en veeLkoninginnekruid. Als reservaat wordt in zijn ouden toestand gela ten een terrein, door den heer Gevers aangelegd, met verschillende, in dit terrein niet zoozeer thuis- hoorende hoornen, als Abies alba, Oosten rij ksehe den e.a. Bijzonder mooi was de Turksche of Moseik met zijn sterk ingesneden blad. Na het koffiedrinken werd de wandeling voort gezet langs het kampeerterrein naar liet Duinmeer. 't Was werkelijk een verrassing, die rustige water vlakte in het duingebied. Aan den kant bloeiden o.a. l'arnassia en vele soorten Hnndekenskruid. De dreigende onweershui deed ons afzien van liet bezoek aan de kweekerij. Onvoorzichtig overgestoken. blHet 8-jarig meisje R. V. uit de Domp vloedslaan slak plotseling, nabij liet postkantooi te Overveen, den rijweg, over, toen zij aan de over zijde een paar vriendinnetjes zag. Het meisje liep juist tegen den passeérenden 14-jarigen wielrijder II. 1). op. en kreeg de fiets over haai- rechterbeen. Na hij omwonenden te zijn binnengedragen werd door Dr. Heimans, die inmiddels ontboden was, en een vermoedelijke beenbreuk constateerde, liet eerste verband gelegd, waarna het meisje naar een ziekenhuis werd vervoerd. o „De Sierkaa" omvergereden. M— Een driewielige bakfiets van „De Sier- kan" wilde om de vluchtheuvel aan den Korte Zijlweg, de Ramplaan inrijden, en gaf daartoe richting aan. Een uit Beverwijk afkomstige auto, waarvan de bestuurder schijnbaar haast had. wilde de bakfiets echter nog vóór deze de bocht nam, passeeren, maar deze manoeuvre lukte niet, en in een oogenblik was het asphalt bedekt met kapotte fiesschen, eieren cn melk. De politie ver baliseerde den haast igën chauffeur. De beide wagens kregen weinig schade. Aanrijding. blOp den hoek Duinlustparkweg en Joh. erhulstweg kwamen van tegenovergestelde zijden een vrachtauto en een motorfiets, resp. bestuurd door J. K. uit Haarlem en W. A. D. uit Haarlem. 'Toen de auto den motorrijder bemerkte, - stopte hij onmiddellijk; de motor reed ecliter door cn kwam met zijn voorwiel tussehen bumper en radiator terecht! Ook het linkerbeen van den be rijder kwam in de knel, doch dit werd slechts licht ontveld. De motor werd zwaar beschadigd. F 1 4 AUTOBEKLEED ER Bloemendaal Korte Kleverlaan 76 Landavond Gereformeerde Jeugdcentrale. blOp Dinsdag 29 Juni a.s., den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, hoopt de Geref. Jeugdcentrale voor Haarlem en Omstreken een landavond te houden op een weiland van het buiten „Wildhoef", Donkerelaan te Bloemendaal. Als sprekers zullen dien avond optreden Prof. Dr. K. Dijk van 's-Gravenhage over het onder werp „Jeugd om Oranje" en de heer N. Baas van Amsterdam, die zal spreken over: „Zijn dat uw kinderen Voorts vermeldt het programma declamatie van den heer P. Reneman van Zaandam; massa- zang, muziek en tot slot een Oranjefilm. Voor hen, die per fiets gaan is liet terrein ge makkelijk te vinden, daar men langs de hoofd wegen rood-witte pijlen heeft geplaatst. Wie een maal op den Rloemendaalschenweg is, behoeft deze richtingwijzers maar te volgen en vindt vanzelf liet prachtig gelegen terrein. MEDAILLES - INSIGNES voor elke sport Wijnands o. Ülensen 't Medaillehuis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 0]

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2