5 Bloemendaal. Gevonden Voorwerpen. Afscheid van den heer B. de Boer. Wereldjamboree 1937. Concert H.O.V. Van de Leestafel. Haarlemsche Diner-Vereeniging UITZENDING VAN DINERS Predikbeurten. Agenda. Het Prov. Electr.-Bedrijf Noord-Holland in 1936. blGevonden en terug te bekomen bij: R. Vader, Ooster Tuindorplaan 12, Haarlem, een clips; Ivwantes, Con. Huygensstraat 10, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; Snip, Pijnboom- straat 90, Haarlem, een rijzweep; Weicher, Bosch laan 2, een bruine alpinomuts; Mr. Bunker, Bent veldsduinweg 2, een schildpad; L. Elfrink, Kolk- straat 2 rood, Haarlem, een kindertaschjeF. Deylius, Denijs van Hullelaan 26, Haarlem, een tennisbal; De Graaf, Schr. v. d. Kolkweg 28, een dameshandschoen; Kennel Ridderstraat 11, Haar lem, een pinchertje; Evers, Jozef Israëlsweg 5, een portemonnaie met inhoud; Suurland, Bloem veldlaan 5, Haarlem, een ruwharige foxterrier; W. Rechsteiner, Bloemendaalscheweg 269, een gouden ring; J. Buurt, Ramplaan 89, Haarlem, een grijs poesje; C. Coelemeijer, Brouwersvaart pad 12, Haarlem, een schoen, sleutel en bonnen; F. Togtema, Zoerzorgerlaan 14b, een mes; Wed. Fuhren, Korte Kleverlaan 15, een zilveren beursje; Kaandorp, Bloemendaalscheweg 107, een paar handschoenen; D. Langeveld, Tetterodeweg 15, een blauwe muts; Dijkstra, Duinlustweg 22, een vuilnisemmer; Van Waard, Midd. Duin "en Ilaal- scheweg 1, een zilveren oorbel; Looshuis, Aster laan 4, een bruine portemonnaie met inhoud; Ten Have, Zandvoortschelaan 377, Bentveld, een damestaschje met inhoud; H. Beere, Pr. Hendrik laan 62, een kinderbeurs met inhoud; Tanis, Korte Kleverlaan, een jongensrijwiel. Politiebureau Óverveen: een rozenkrans, een zwarte portemonnaie, een medaille, een ceintuur, een kinderjasje, een rozenkrans, een handschoen, een alpino mutsje. Politiepost Aerdenhout: een benzinedop, een radiateurdorp, een Lipssleutel 12558. Tietz Merel laan 9, een broche. Politiepost Noordzeestrand: een Lipssleutel Examens „t Kopje". H.B.S. voor Meisjes. Overgangsexamens. Bevorderd van de 1 ste klasse naar de 2de: M. Aberson, H. de Breuk, C. Drijber, J. Duinker, I. Hautpmahn, W. Hooites Meursing, E. Janse, L. Keg, E. Kerkhoven, W. Kloppenburg, H. Kolkmeijer, I. Meijer, J. Schendstok, E. Sluijter- nan, C. Smits, L. van der Veen en G. Veninga. Niet bevorderd: 2. Fan de 2e naar de 3de: D. Adriani, G. Bakker, T. van Beeck Vollenhoven, L. van Aldenburg Bentinck, T. Brandt, N. Broeksma, N. Crommelin, J. Dyserinclt, J. Etty, L. de Flines, M. van 't Hooft (voorw.), II. Hoogland, E. Laan, M. de Lestrieux Hendriclis, D. Limburg, J. Mellema, D. Memelink, A. Muller, A. Nijland, R. van de Poll, C. van Randwyck, D. Reigersman, M. Reinders, N. Rot, M. Schor, N. Straakenbroek en M. Vink. Niet bevorderd: 3. Van de 3de naar de 4de: I. de Beaufort, M. Bie- rens de Haan, S. Biercns de Haan, Th. Delbrück, E. de Flines, W. Geel, G. Graper, J. Groenevelt, A. ter Haar Romey, E. Heinsius, S. Hennv, N. Hoogland, B. Kalis. N. Kohier, R. de Leede, T. van Leer, R. Schuller, G. van Thiel en P. van Weezel. Herexamens: 2. Niet bevorderd: 5. Van de 4de naar de 5de: T. Adriani, E. van Arkel, R. Beels, IV. Hagedorn, T. Hijmans, C. Kutzleb, T. van der Laan, K. Limburg, A. Men- des de Leon, E. Oudenhoven, L. Lastotsjkin Pelsky, M. van Reenen, N. Siewertsz van Reesema, M. Smidt van Gelder, C. van Toulon van der Koog, L. Vis, F. van der Vlugt en N. van Waveren. Niet bevorderd: 1. Toelatingsexamens. Toegelaten tot de 1 ste klasse: G. van Beusekom, T. van den Broek, L. Cohen, F. van Dam, E. Delbrück, A. Fabius, T. Glerum, M. Janssen, W. van Marken, J. Melchers, C. van Olphen, I. Schmidt, K. Semplonius, A. Swaan, M. Unger, I. Vettewinkel, T. de Vries en N. van Weezel, G. Kal, E. van der Plaat en A. Suvk. Toegelaten tot de 2de klasse: A. Kruijshoop en D. Nienhuis. Toegelaten tot de 3de klasse: C. Kaars Sypesteijn. Toegelaten tot de 4de klasse: D. v. d. Plaat, H. van Elzen en N. Willink. Arbeidsbeurs. blJ.l. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 164 mannelijke en 2 vrouwelijke personen, in totaal 166 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Loodgieters3 Behangers3 Timmerlieden1 Schilders1 Metselaars 1 Opperlieden2 Grondwerkers4 Electriciens4 Monteurs (diverse soorten)11 Bankwerkers3 Chauffeurs 16 Bloemist-, land- en tuinbouwarbeiders 43 Handels- en kantoorpersoneel19 Losse arbeiders 39 Diverse beroepen16 166 Het kantoor is gevestigd Brouwerskolkweg 2 te Óverveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Tel. te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos! Esperanto. blDe heeren S. M. Ilenaud en W. v. d. Hoef, te Bloemendaal, zijn te Amsterdam geslaagd voor lMt Esperanto-d iploma A. Hoold der schoolvereeniging AerdenhoutBentveld. blDe heer B. de Boer, die sinds 16 Maart 1928 als hoofd van de schoolvereeniging Aerden houtBentveld is werkzaam geweest, heeft zich, door gezondheidsredenen, genoodzaakt gezien tegen 1 Sept. a.s., zijn ontslag aan te vragen, welk ontslag hem op de meest eervolle wijze is verleend. Als zijn opvolger is benoemd de heer R. Reinalda, die sedert een tiental jaren werkzaam is aan de Nieuwe Schoolvereeniging te Amsterdam (direc teur de heer C. Vrij) en daartoe de laatste jaren de examen-klasse heeft geleid. In overleg met het schoolbestuur werden de velen die er prijs op stelden den heer de Boer nog eenmaal in de school en te midden der kinderen, te mogen begroeten, daartoe Woensdag j.l. in de gelegenheid gesteld. Het gymnastiek-lokaal was voor deze plechtigheid feestelijk met vlaggen en bloemen versierd en door jong en oud tot in de uiterste hoeken gevuld. Onder de velen, die de gelegenheid hadden aan gegrepen om afscheid van het geachte Hoofd te nemen, merkten wij o.a. opMr. W. L. Troost., Ir. J. L. Bienfait Jzn., mevr. S. J. S. van der Mersch de Bie Leuvelink Tjeenk, mevr. G. M. C. Beels Martron en mevr. T'. Scholtenvan Meeuwen, die met mevr. A. E. II. Baronnesse van Dedem Zubli, (thans buitenslands vertoevende) het huldi- gings-comité vormden. Ook de heeren: Mr. A. F. van Hall, Mr. P. J. Prinsen Geerligs en Mr. F. van Leer, die deel van het schoolbestuur uitmaken waren mede aanwezig. De beide overige bestuursleden, de heeren A. C. A. Baron van Dedem en Mr. I). Giltay Veth, waren uitlandig. Toen de scheidende kindervriend met zijn echtgenoote en dochter op het podium had plaats genomen, dat onder een schat van Flora's kinderen schuil ging, de kinderen zelf die hij steeds met zooveel liefde en zorg om ringd had, hem een afscheidslied toezongen toen moet er wel een gevoelige snaar in zijn binnenste getrild hebben. Van de groote waardeerig en dankbaarheid voor deze zorg, liefde en toe wijding en van de beste wensehen voor het genot van een jaren lange rust, die zoo ten volle verdiend is, gaven achtereenvolgens G. de Boek, waarnemend Hoofd, als inleider; Mr. W. L. Troost, namens het comité van huldiging, Mr. P. J. Prinsen Geerligs, namens het Schoolbestuur en de de onderwijzer de heer E. van Zoest, namens het personeel, in gevoelvolle woorden uiting. En zij onderstreepten hun woorden door het aanbieden van een stoffelijk bewijs dezer waardeering en als souvenir aan den tijd hunner gelukkige samenwerking: een fraaie salontafel, een schitterende bloemenmand, een artistieke kleerhanger en een sleutel, die als met tooverslag de deuren van hotelkamers opent: een enveloppe met inhoud. Bij dit laatste geschenk voegde de voorzitter van het Huldigings-comité namelijk den wenseh, dat het den heer de Boer in staat zou stellen een mooie reis te maken met zijn vrouw en hierbij de noodige rust zou mogen vinden. Zichtbaar getroffen, dankt de scheidende leeraar voor de vele eadeaux en lijf. uitstapje, die hij, als een goed begin var, ;ufn pensioen-tijd hoogelijk waardeerde. Er waren bij deze huldiging nog eenige leuke momenten: Thomasvaer en Pietemei; twee weggeloopen schatjes uit de kleuterklasje gestapt, droegen een heilwensch voor, een groepje ouderen een spreek- koortje, weer anderen boden bloemen aan. Ook werd veel gejuicht en mooi gezongen door de leer lingen. Eén schoollied trof ons door zijn r>or- sponkelijkheid en frisschen klank; het gedicht niet alleen, maar ook tweestemmig getoonzet door een jeugdig leerling; Sas Bunge. Van de gelegenheid persoonlijk van den heer de Boer afscheid te nemen, werd door allen, groot en klein gebruik gemaakt. o NOODWEER. blEen zware onweersbui ontlastte zich gister avond boven onze omgeving. Dikke duisternis gepaard gaande met geweldige slagregens, gaven een angstwekkend natuurtafereel; helle bliksem flitsen en knetterende donderslagen deden onge lukken vreezen, maar tot dusverre bleek slechts een schoorsteen van een woning op den hoek Dr. Bakkerlaan zgn. Bispincklaan door den bliksem getroffen te zijn. De tallooze overstroomingen en door den korten storm afgeknapte boomtakken waren spoedig door de Publieke Werken opgeruimd. Op het Jamboreeterrein heeft het noodweer nog ernstige gevolgen gehad. Door een rukwind is de groote theatertent omgewaaid en de tenten van de padvinders, die reeds op het terrein ver toeven, kregen schade. In de kapperszaak op de Jamboree sloeg de bliksem in, met niet ernstige gevolgen. o Toelatingsexamens. blDe volgende leerlingen van de U.L.O.- school aan den Vijverweg zijn na afgelegd examen toegelaten tot inrichtingen voor middelbaar on derwijs: J. W. Wouterse, E. Blok, Leonardes Ger- meraad, P. Bos, Bertha Luikinga, WT. Branden burg, Louis Wansink, Jeane Wansink. A. de Graaff,Ankie Rechsteiner, Willy Groeneveld, Truus Cremers, Maud van der Palm, B. IJspeert. -o Personalia. blVoor den dagcursus beeldhouwen aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam, is geslaagd mej. E. C. Ghijsels, Óverveen. o Automobiel tentoonstelling. bl— De tentoonstelling van Renault-automo- bielen in Geert Hoogcveen's Garagebedrijf N.V. Dr. D. Bakkerlaan te Bloemendaal ondervindt veel belangstelling. Vooral des avonds is het de moeite waard om in de fraai verlichte showroom een kijkje te nemen. Zondag 18 Juli is het de laatste dag! o Uitbreiding Modevakschool „Kinheim". blBlijkens een advertentie voorkomend in dit nummer is er aan bovenstaande inrichting een afdeeling „modeteekenen" verbonden. Les wordt gegeven door een ervaren leeraar. Vooral voor hen die diploma wensehen te behalen voor coupeur of coupeuse is dit een belangrijke verbetering. o Zeevarend Nederland en de Zeeverkenners. Behalve het aanbieden eener folkloristische demonstratie, zal het Comité van Gastvrijheid o.m. ook door finantieelen steun het Water- kamp te Bennebroek en den gemeenschappe- lijken zeeverkennersdag op de Kaag mogelijk maken. Helpt den naam van ons land hoog te houden door de uitvoering van deze en verdere plannen te bevorderen door Uwe bijdragen op postreke ning no. 8250 of op rekening van het Comité bij de Twentsche Bank N.V., kantoor Bloemen daal. blConcert op Woensdag 21 Juli des avonds te 8 uur in het Bloemendaalsche Bosch. Programma 1. Ungarisehe Marsch Hector Berlioz. 2. Ouverture „Le Barbier de Seville", G. Rossini. 3. Geschichten aus dem Wienerwald, Joh. Strauss. 4. L'Arlesienne Suite No. 1, G. Bizet. 5. Fragmenten uit de Opera „Madame Butter fly", G. PucciniTavan. Pauze. 6. Ouverture „Le Domino Noir", D. F. E. Auber. 7. Humoresque a), Slavischer tanz b) A. Dvorak. 8. Ballet de l'Opera „La Reine de Saba", Ch. Gounod. 0 Ned. Natuurhistorische Vereeniging afd. Haarlem. hlWoensdagavond was de afd. Haarlem te gast op de kweekerij „De Teunisbloem" aan den Zijlweg te Haarlem, waar de directeur, de heer C. Sipkes, zijn bezoekers rondleidde. Van het zeer vele dat op de kweekerij te zien was noemen wij van de Orchideeën: de langgesteelde, purperen Anaeamptie, de Herminium monorchis, de dennonorchis (GoodyeTa repens) en flinke planten van Cypripediums. De in Engeland voor de Cranberry-jam gebruikte Vaccineum maerocarpus stond er, en verschillende soorten brem, o.a. Cytisus decumbens, een lig gende soort. Uit het Japansch bloemzaad noemen wij Nemophila campanularia. Mooi waren de gele Meesdistels. De heer S. vestigd de aandacht op de in den winter bloeiende Vi burnum fragans en de Myrica Caroliane, die een langen bloeitijd heeft. Van de dennen is Pinus nigra var. taurica een flinke groeier. Voorts stonden verschillende soorten populieren en berken geplant. Aardig was te zien de groei van de Maretak (Viscum album). Een mooie, welriekende Primula is de lang gesteelde Primula florindae, die ongeveer half Juni begint te bloeien. Van de Teunisbloemen noe men wij nog de kruipende Oenothera missouriensis en O. Lamarckiana. Bovengenoemde Vereeniging brengt Maandag 19 Juli a.s. een bezoek aan en rondgang door Thijsse's Hof te Bloemendaal, onder leiding van haar voorzitter. Samenkomen des avonds half acht aan den ingang van Thijsse's Hof. Fietsen kunnen gestald worden. Einde Augustus of eerste week van September wordt een dagtocht gemaakt onder leiding van den voorzitter, naar „De Hooge Veluwe" en Otter- loosclie Zanden. Met het oog op de mooiere kleur die het landschap omstreeks dien tijd zal hebben, werd deze tocht tot na de vacantie-periode uit gesteld. o Parfumerie „Tip Top" bestaat 15 jaar. blDe bekende parfumerie „Tip Top" her denkt deze maand het 15-jarig bestaan. Als klein winkeltje, begonnen in 1922, heeft deze zaak, onder bekwame leiding, een uitbreiding ondergaan van zoo groote omvang, dat de ondernemer gereede aanleiding vond deze gebeurtenis te herdenken. De wijze waarop dit jubileum wordt gevierd biedt iets zeer aantrekkelijks voor de talrijke cliënten. Er wordt een gratis koopdag gehouden, waaraan allen die in de maand Juli koopen, automatisch deelnemen. De gelegenheid is er dus nog om van deze bijzondere attractie te profiteeren. Het behoeft geen betoog dat het publiek reeds getoond heeft zulk een jubileum te waardeeren. Rest ons nog te melden dat „Tip Top" wegens uitbreiding begin September een filiaal opent in de Groote Houtstraat. Den ondernemer inmiddels ons beste gelukwenschen. „Met de N.Z.H.T.M. door Noord- en Zuid-Holland". In aansluiting met het destijds door ons aange kondigde eerste nummer, ontvingen wij van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij ook het 2e en 3e nummer van haar propaganda- uitgave, welke in den loop van dit jaar, door een vierde zal worden gevolgd. De beschrijving van de plaatsen, die per N.Z.H. T.M.-bus of -tram bereikbaar zijn, wordt hierin voortgezet en ook nu weder heeft de uitgeefster, „Het Algemeen Publiciteitskantoor", Keizersgracht 188 te Amsterdam, deze beschrijving met aantrek kelijke foto's verlucht, terwijl de officieele mede- werking van verschillende gemeenten en V.V.V's in Noord- en Zuid-Holland eveneens daarbij ver leend wordt. Voor één- of meerdaagsche vacantie- uitstapjes vindt men hierin een rijke keuze. Opgericht in 1909. aan huls bezorgd tegen kostprijs. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27, Tel. 14393, Haarlem ZONDAG 18 JULI 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. W. C. Posthumus Meyjes, Pred. te Hoogland. Collecte voor de geestelijke verzorging van Nederlanders te Davos. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Bed. H. Avondm. en Dankzegging. Ned. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. ÓVERVEEN. Ned. Herv. Gem. n.m. 5 uur Ds. Ch. de Beus. Collecte voor de geestelijke verzorging van Nederlanders in Davos. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur. Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur de heer J. Makkelie, van Amsterdam. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. Mr. D. G. Hoevers, Luth. pred. te Amsterdam. Maandag v.m. 12 uur Ds. G. J. Duyvendak. Huwelijksinzegening. Donderdag n.m. 7% uur Ds. G. J. Duijven- dak. Weeshuis. Eglise Wallonne a 10 h. 30. Service présidé par Mr. le pasteur E. Michelin-Moreau de la Haye. 3e Collecte pour l'Eglise. Res ïats de l'année, sitnation financière de l'Eglise. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer H. A. v. d. Hoven van Genderen te Rotterdam. N.m. 5 uur Ds. C. Vermaat te Baarn. In de voorzaal: v.m. 10 uur Kinderdienst. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. Bed. H. Avondmaal. Luxor Theater: „Obcessie" (Doode Oogen), met Irene Dunne, en Robert Taylor. Frans Hals-Theater: „Hallo, Hier Amerika." Rembrandt-Theater: „Het Dagboek van Maria Bashkirtseff", met Lili Darvas, Hans Jaray, Atilla Hörbiger, Szöke Szakall. Cinema Palace: „Als Mannen Begeeren", met Edward Arnold, Joel Mc Crea, Frances Farmer. Aan het verslagjaar over het boekjaar 1936 van liet Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland ontleenen wij het volgende: Het opwekbedrijf onderging dit jaar geen wij ziging of uitbreiding; de opwekking had een normaal en ongestoord verloop. De terugval in afzet van 1935 kon worden ingehaald: totaal werden rond 180.000.000 kWh. afgegeven, waar mede de Centrale wederom de productie van de jaren 1933 en 1934 bereikte, deze zelfs iets overtrof. De stroominkoop van Amsterdam ten behoeve van het Gooi nam wederom toe; onze totale afzet totale stroomafzet bedroeg 218.447.534 kWh. en was iets grooter dan die van het topjaar 1934. Bleven de stroomverbruiken in de eigen ge bieden en in de gemeenten in de eerste maanden van het jaar ten opzichte van die van het vorig jaar met een klein percentage stijgen, in de laatste maanden vertoonden de verbruikslijnen een duidelijke buiging naar boven. Een nog po sitiever gunstig beeld gaven in de laatste maan den van het verslagjaar de verbruikslijnen van de groot-industrie binnen en buiten de Zaan streek. Onze graadmeters van het economisch leven wezen hier duidelijk op een verbetering van de conjuctuur. Het aantal bedrijfsstoringen bleef beperkt; zij gaven niet tot ernstige moeilijkheid in de stroom- levering aanleiding. De tot totaal resp. 917 k.m. en 909 km. lengte uitgegroeide onder- en bovengrondsehe laag spanningsnetten geven geen aanleiding tot het maken van opmerkingen; het onderhoud daar aan vond regelmatig plaats. Wij bedienden per 31 December 1936 72.890 kleinverbruikers en 3644 kleinkrachtafnemers. Verschillende reeds vermelde tariefsverlagijigei hebben hun invloed op de inkomsten doen géiden De voornaamste daarvan was de met ingan; van 1 Januari 1936 in werking getreden verlagin; van de vastrechten van de Iaagspanningsver- bruikers in het directe verzorgingsgebied dei- Provincie. Daarop volgde de 1 Mei 1936 inge gane belangrijke verlaging van de tarieven voo de poldergemalen, terwijl voorts aan verschillend industrieele grootverbruikers eveneens een ver mindering van het tarief werd verleend. Ten aanzien van de lasten valt het volgende op te merken.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5