CRAMA Help! "f' BAKFIETSEN Fa. E. FRANKEN A. G. POST - WAGENMAKER Stofzuiger- en Motorspecialist T. SCHAT - POELIER Van de Leestafel. Predikbeurten. hlWoensdag j.l. bracht mevrouw A. C. de Jonge, baronnesse van Wassenaer, echtgenoote van den vorigen Gouverneur-Generaal ran Neder- landsch-Indië, een bezoek aan het Dierenasyl van de Vcreeniging Dierenbescherming te Haarlem, gevestigd in de Ridderstraat. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. GROOTE PRIJSVERLAGING öndanthren ^Breikatoen 48 c. 36 c. 30 c. 22 c. HAARLEM - BLOEMENDAAL Zomerhuis Schoort te huur. N. V. Schoenmagazijn v.h. „100-JARIGE REPUTATIE" Schoenmakerij „Het Kleverpark ORTHOPAEDISCHE STEUNZOLEN Mien Labberlon: „De groote vraag". 'Uitgevers maatschappij W. de Haan N.V., Utrecht. In dit boek houden twee hoofdpersonen ons afwisselend bezig: de moeder, die door eigen teleurstelling 'n Wcenschen jongen heeft aange nomen, die later schilder wordt en deze Mamix Bauner, die in de veronderstelling leeft, het eigen kind te zijn. Hoe sterk weet de schrijfster deze in twijfel levende vrouwenfiguur van Dorothee uit te beelden en hoe aandoenlijk mooi is de angst het kind te verliezen, door licm het geheim te verklappen, weergegeven. De opbouw van het leven van Max Bauner is met meesterlijke hand in elkaar gezet. Kerst de hulpelooze baby, wiens „blijde klatertjes van den parelenden kinderlach waren als een afgebakend stukje vreugde", dan het schoolgaand kind, met al z'n overpeinzingen en overwegingen: „Opschieten", zei Dirkje, ..denkc je dat je 'n prins bent, al doet je moeder zoo. k Heb meer te doen hoor 1 Het zou wel leuk zijn een prins te wezen, dan reed je met acht paarden voor je wagen en je had de grootste verfdoos uit het heeie land, maar mooier dan van het meisje in den hemel konden de kleuren toch niet zijn", Dan het op groeien tot jonge man, z'n aangroeiend kunstenaar schap, z'n ontmoeting met het meisje, wier ziel hij doet ontwaken en dan de ontnuchtering van de opgeheven leugen en de vlucht naar Parijs, 't Is alles van een buitengewoon meesterschap over taal, stijl en visie op menschen en dingen als alleen 'n kunstenares vermag te geven. Om deze twee hoofd figuren: de man, die zich levenstoesehouwer, niet medespeler voeltde oude. wijze grootmoeder, onder wier berusting het geheim van de geboorte is. En het neisje, in wie ..in deze minuten de vrouw werd geboren, die paraat w il zijn op het onverwach te oogenblik, dat haar intuïtie haar met onfeilbare juistheid aanwijzen zal, het oogenblik waarop zij, en zij alleen, onmisbaar zal zijn voor hém". Allen, hoofd- en bijfiguren, die het verhaal aan trekkelijk en hooiend maken, zijn weloverwogen. Ook de allen bevrijding brengende oplossing, de verzoening, aan het einde van het boek. 'n Sterk oprecht boek. Welk '11 vreugde moet de schri jfster ervaren heb ben bij het maken van dit kunstwerk. ESYEA. „CERDA". Een roman voor jonge menschen door Anke Servaes. Uitgegeven door de N.V. „Hollandia" Drukkerij te Baarn. Prijs: ing. f 1.75: gebonden f 2.50. Dit is nu eens een boek, dat door onze jonge dames (en ook ouderen) gelezen, neen, verslonden zal worden. Want boeiend is deze moderne roman vanaf het begin, met zijn vroolijke, zorgelooze H.B.S.-belevingen en zijn reis door Zuid-Frankrijk, tot het verheugende slot, na heel wat beproevingen; bovendien is ze vlot zakelijk geschreven ook. Anke Servaes teekent hierin de gelijktijdige ont waakte liefde van een egoïstischcn, cenigszins vereenzaamden weduwnaar van goede huize voor de weduwe van een vroegeren collega, en die van z'n eenig kind, Gerda, een meisje, dat zoo juist van de „vijfjarige" ontslagen is, voor een school vriend, die voor dokter gaat studeeren. Vader en dochter zijn dus gelijktijdig verliefd, dat geeft een lastige situatie, temeer, wijl de vader niets weten wil van een eventueelen schoonzoon, die, zooals hij zegt, „pas over zes jaar misschien, een droge boterham zal verdienen" en wijl de dochter afkeerig is van den zoon van gemelde weduwe, die als aanstaand koopman, nu juist zoo bijzonder in papa's smaak valt. Gevolg: een heftige botsing tussehen vader en dochter, waardoor Gerda zich genoodzaakt voelt a la bonne aventure, de wereld in te trekken, om door eigen kracht zich door het leven te slaan, in afwachting van het heerlijk oogenblik. dat haar tot doktersvrouwt je zal promoveeren. Hoe dapper ze zich, ook in de nederigste positie, weert, hoe ze zich ontpopt tot veelbelovend schrijfster en een studie-spaarpot kweekt om voor medisch-analyste te kunnen studeeren en hoe ze door een sportieven daad, vurige kolen op vaders hoofd stapelt geeft Anke Servaes in haar pittige stijl natuurgetrouw weer. Ontroerend is tenslotte de hereeniging van vader en dochter, als ze weer tegenover elkander staan: „Gerda, verlangend, zonder aarzeling, zonder leed meer, met diep in haai- hart zijn brief: zijn biecht, zijn schuldgevoel, zijn liefde en zijn ver langen". De rede is geteekend en niets staat Gerda nu meer in den weg om samen met „haar Geert" te Amsterdam te studeeren en eenmaal haar liefsten wensch vervuld te zienals doktersvrouwt je samen met hem de praetijk te doen; hij als inter nist, zij op zijn laboratorium! B. „WAT IS DAT"? De Encyclopaedic voor Jongeren. Uitgeefster: N.V. „Hollandia Drukkerij", Baarn. Aflevering 3. loopende van „Bayadere" tot „Boerenoorlog" en aflevering 4, loopende van „Boerhave" tot „Julius Caesar", zijn thans ver schenen. Beide nummers munten weder uit door prettige en boeiende tekst, scherpe foto's en over zichtelijke teekeningen. Bovendien bevatten zij elk een gekleurde plaat en wel een voorstelling van „Ben Hur" naar een plaat van .1. II. Isings en een gezicht op bunkerende schepen, naar een schilderij van J. H. Mastenbroek. Evenals de beide voorgaande afleveringen, zijn ze tot op den huidigen tijd bijgewerkt. Een levens beschrijving van Prins Bernhard der Nederlanden, met portret, een foto van den modernsten tin- baggermolen, een dito van de nieuwe Berlage-brug te Amsterdam, 0111 slechts eenigen te noemen, ontbreken niet. „Wat is dat?" geeft een antwoord op de vele vragen, die de jeugd aan ouderen voorlegt en 't vult aan, wat ouders en school vertellen. De frissche stijl, zonder iets van zijn begrijpelijkheid voor de jeugd in te boeten, is ook aantrekkelijk voor de ouderen. Het bo U is compleet in 24 afleveringen, waar van er iedere maand één verschijnt. Elke aflevering kost f 1.10 franco huis. Men kan zich in eiken goeden boekhandel en bij de uitgeefster abonneeren. „CONTACT". Maandblad voor de Ned. Jeugd. Afl. Mei en Juni. Uitg. „Hollandia Drukkerij", Baarn. De Mei-aflevering is een Indië-nummer, waar het minder bekende aetueele in opgenomen is. Diverse belangrijke aangelegenheden en pro blemen worden onder de loupe genomen, zoowel over Oost- als West-Indië. Interessante artikelen over cultuur en kunst zijn met typeerendc foto's verlucht. Een geslaagd nummer De Juni-aflevering is als van ouds gevarieerd. Een origineel artikel isHoe wordt ik schoonheids specialiste Wereld-Jamboree 1937Zangbundel. Bij de N.V. Hollandia-Drukkerij te Baarn is verschenen de Wereld-Jamboree 1937-Zang- bundel, samengesteld door A. E. van Voorthuiscn Jr., de Jamborce-Kampvuurleider en JanWaldorp, de samensteller van de bekende bundels Zangzaad voor Kampeerders. Deze bundel bevat foto's en inleidingen van Lord Baden Powell of Gilwell, Hoofd-Verkenner van de geheele wereld. A. E. van Yoorthuisen Jr., Jamboree-Kampvuurleider, Wereld-Jamboree1937, Dr. Pal de Sztrilicli, Hoofd-Kampvuurleider Jamboree 1933, Gödörö (Hongarije), A. Tótli, Jambotee-Kampvuurleider 1933, Gödüllö (Honga rije), dr. F. 11. Lucas, Jamboree-Kampvuurleidcr 1929, Arrowe-Park (Engeland) en J. S. Beet, Kampvuurleider van de Wereld Rover Moot 1931, Kandersteg (Zwitserland), de openings-ceremonie en de openingsliederen der publieke kampvuren en verder alle liederen, canons en yells, welke in de Fransche, Duitsclie, Engelsclie en Nederlandsclie taal aan de publieke- subkamp-kampvuren ge zamenlijk ten gehoore gebracht zullen worden. De prijs van het boekje, in handig zakformaat, met vroolijk omslag en duidelijke muziek- en tekst-druk, is slechts f 0.65. Tijdschrift voor Parapsychologie. We ontvingen no. 4 van dert 9en Jaargang (het Juli-nummer) van het „Tijdschrift voor Parapsy chologie", (waarin opgenomen de mededeelingen van de Studievereeniging voor Psychical Research) welk tijdschrift is gewijd aan de studie van het occultisme in zijn vollen omvang. Het Juli-nummer bevat behalve de gebruikelijke rubrieken, als boek bespreking r.d., een artikel van Dr. P. A. Dietz over „Prognose en het Tijdsprobleem" en van Dr. W. H. C. Tenhaeff over „Proefnemingen met Psychoskopistcn". Zondag 25 Juli 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem„ v.m. 10 uur Ds. G. J. Duyven- dak, Haarlem. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Katli. Kerk. Zaterdag 24 Juli v.m. 7.25 uur, Gesproken H. Mis. Zondag 25 Juli: 10.30 v.m. Gezongen H. Mis. Woensdag 28 Juli. 8 uur n.m. Completen en Lof Donderdag 29 Juli, 7.25 v.m. Gesproken H. Mis. O VER VEEN. Ned. Herv. Gem„ v.m. 10 uur, Prof. Dr. A. H. de Hartog, Amsterdam. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem., 10 uur v.m., Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Evang., 10 uur v.m., de lieer G. van Duinen, Heemstede. HAARLEM. Evang. Lutli. Gem., v.m. 10.30 uur, Ds. A. de Kat Angelino, Herv. Prcd. te Eramen. Eglise Wallonne a 10h. 30. Service présidé par Mr. Ie pasteur S. Cler pasteur Emérite. 3e Col lecte pour l'Eglise. Geref. Kerk (II.V.), v.m. 10 uur, Dr. J. G. Ubbink, van Zevenhoven. N.m. 5 uur, Ds. G. J. Duyvendak, Evang. Lulh. pred. alhier. VEREENIGING „DIERENBESCHERMING". Hoog bezoek aan het asyl. Mevrouw de Jonge, rondgeleid door den aan de polikliniek verbonden dierenarts dr. Witkamp en eenige dames-bestuursleden, bezichtigde met zeer groote belangstelling de apotheek, tie behandel en operatiekamer, het lichte ruime asyl en den tuin. waar de dieren eiken dag eenigen tijd in de frissche lucht kunnen rondloopen. Vanaf haar komst in onze koloniën heeft mevrouw de Jonge met haar warme belangstelling voor de dieren en hun leed, al het mogelijke gedaan om verbetering te brengen in de daar lieerschende toestanden, en zulk zegenrijk werk verricht, dat de Indische dierenbescherming door haar vertrek naar Holland inderdaad een enorme steun verloren heeft. Op boeiende wijze wist mevrouw de Jonge van haar ervaringen in Indië te vertellen. Voor haar zeer gewaardeerd bezoek werd aan mevrouw de Jonge door het bestuur hartelijken dank gebracht. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelheid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig iQfWJ om te stoppen) 2x2=4 maal zoo groot! Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn linkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af. (Indien geen enke' deel van den wagen verder dan 30 meter van een brandende straatlantaarn verwijderd is, moger »lle lichten gedoofd zijn.) 22286 Biezen cld, Ir. N., Lage Duin en Daalsehe- weg 9, Bloemendaal. 2702(i Fah ren fort, Jac. financieel redacteur Alg. Handelsblad, Amsterdam. Verbenalaan 14, Aerdenhoul. 1*39.' Fransen, Jan, ex] ert, llooropkade 6, Heem stede. 1737:1 Gouwcnberg, café, Gen. Cronjéstraat 139. 1738X „Hagrinta" Groothandel in tabaksfabri katen, Spaamc 36. 1737! flecking Colcnbrander, Ir. P. A. van, Prins Mauritslaan 108, Cverveen. 17370 Holzhaus, Ferd., vakkleeding en onder- klccding, Gen. Cronjéstraat 73. 27110 Oldenboorn. Veldlaan 6, Beltveld. 17383 Patlic, n ej. I'll. II. J. Racer, Koninginne weg 20. 17370 Pennock, C'. I'., Groothandel in lampen, Wagenweg 104 ïood. 17380 Schuit Zn., S. v. d„ schilders, I.inscho- lenstraat 75. 17391 Geveke, Baan 43. 17390 Transito Veem. (Het Coöperatieve), Spaarn- damscheweg 52. 17377 Vellekoop, G„ Alg. fonds voor voetier- zorging, inr. voor massage enz., v. Ileyt- huijzenweg 20. Haarlemsche Diner-Vereeniging Opgericht in 1909. UITZENDING VAN DINERS aan huis bezorgd tegen kostprijs. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27, Tel. 14393, Haarlem 17382 Verwer, K„ café „Flora", Pres. Steijnstr. 95. 22290 Vis, C. J. v. d„ Hazcrwoudsche Zuivelhan del en Poelierdcrij, Van Hesstraat 80. 17379 Vries, S. de, caféhouder, Ged. Oude Gracht 69. 22269 Weber, VV., Mr., stucadoor, Lindenstr. 24. 17381 Westdorp, E., dames- en heerenkapper, Kijkstraatweg 37. 22289 Ebbing M„ Aannemer Bouw Gemeente school Haarlem N„ Gijsbrecht v. Aemstel- straat. 17601 Fikkcrt Jr., H„ Huize „Clematis", Wagen weg 62. 29540 Foto Muns, Bronsteeweg 35, Heemstede. 22093 Franken, J.C., Vrijburghlaan, Overvecn. 17393 Heezuis, C„ Kruistochtstraat 33. 17389 Hissink w.i. Ir. H„ Spaarnelaan 36. 17314 ilofgeest N.V. Bouw en Exploitatie Mij. Groote Markt 25. 17391 Goog, C.J.M., Lorentzplein 21. 2228. Jaeger's Woningbureau, Accountants- en Assurantiekantoor, Overtonstraat 18. 1739? Kaarsenfabriek Gouda Kon. Stearine. Pro pagandist en Depothouder C. van Vliet, Xobelstraat 8a rood. 29437 Luining J„ Molenlaan 12, Heemstede. 17399 Sanberg v/h II. C. Louw. ,T. J. G., Aard- appelhandel, 't Krom 29 rood. ...den man, die 'n witten wandelstok draagt als hij de straat moet kruisen! (Want zoo'n stok wordt gedragen door menschen, die slecht kunnen zien) VERBINDINGSWEG 53- BLOEMENDAAL Verhuut* en Verkoop van VLUGGE BEDIENING - BILLIJKE PRIJZEN Kennemerstraat 21 le Kruidbergerweg 51 HAARLEM TEL. 16990 SANTPOORT Malsche Soepbraadkippen 35 et. per pond Fijne Poulardes van 1 1.50f 2.per stuk Groote Braadkippen 1 0.90, f 1.fl.25 p. stuk Braadkuikens 30, 40, 50, 60 en 75 et. per stuk Kippenpoulets45 ct. per stuk Jonge Eendvogels 75 ct. en f 1.per stuk P1ETER KIESSTRAAT 13 - TELEFOON 17090 „SUPERIOR" Crêpe katoen. Het nieuwste „EVERLASTING", 36 kleuren voorhanden „DURABLE" Pracht kwaliteit. „SUPERIOR" Prima kwaliteit Alles 100 gram vol gewicht! Lichtecht, Zonecht, Waschecht „Durable" patronen 5 cent Voor de maand Augustus gemeubileerd Zomerhuis te huur, bevattende: groote tuinkamer, eetkamer, keuken, hall, 9 bedden, badkamer, voorzien van gas, electriciteit, str. water, met schuur, garage en grooten tuin, rustige ligging in het mooiste gedeelte der gem. Schoot 1. Huurprijs f 200.— per maand. Te bevragen: Stationsstraat 21, Koog aan de Zaan en bij K. P. Zuurbier, Laanweg, Schoorl, Telefoon no. 4. Anegang 5 - Haarlem - Telefoon 107 32 Opger. 1836 Uitsluitend 1e klas schoeisel O BILLIJKE PRIJZEN Het Huis met de meer dan WELF: ARCH M. SCHREGEL, VELSERSTR. 10 TELEFOON 15692 t&ST Z0BGE DKTDEZE PftffEWlTgtllFT door^iOEE!6E=Z WIJ npmna VSSEQHSfG. WIJ «vbm&JKIEENmu Wt| !d»< UITSLUITEND HANDWERK Heeren zolen en hakken f 1.60 Dames f 1.20 Kinder v.a. f 0.80 Ook gel ijmd et genaaid werk. i

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5