it A. G. G. M. GIORGIS Zn. MANCHESTER ENGELSCH FANTASIE LEER Bezoekt het Tinholthuis Raadszitting Bioemendaai. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 bij de tiu ne van Brederode Toegang 10 cent, Kinderen 5 cent Jaarabonnementen 40 cent p. pers. (Vervolg van pagina 1). Diénst 1936: voordeelig saldo ruim f 80.000. Uit de door B. en W. aangeboden rekening van inkomsten en uitgaven over 1936 blijkt, dat de gewone dienst sluit met een voordeelig saldo van f 81.534.01 en de kapitaaldienst met een nadeelig saldo van f 386.518.40. Dat de gewone dienst sluit met een voordeelig saldo van t' 81.534.01, niettegenstaande de op brengst der personeele belasting in hoofdsom en opcenten per saldo rond i' 13.300.-is tegenge vallen, stemt tot tevredenheid. Dit gunstig resul taat is verkregen doordat le. op onderscheidene posten met het doen van uitgaven beneden de raming is gebleven, tenge volge waarvan ongeveer is overgehouden f 24.000; 2e. van geraamde rente en aflossing voor een nieuw aan te gane geldlcening niet is behoeven te worden uitgegeven, wegens uitstel der leening f 21.000.—. 3e. de ontvangsten de raming hebben over troffen met ongeveer f 36.500.totaal f 81.500. De meerdere ontvangsten zijn veroorzaakt door: opbrengst zandverkoop f 3546.bijdragen van particulieren in de verpleging van arme krankzinnigen f 827.opeenten gemeente fonds- belasting f 44.852.uitkeering uit het gemeente fonds in verband met. het aantal aangeslagen in gezetenen in de gemeentefondsbelasting f 575.—. Tezamen f 49.800.—. Hiervan moet in mindering- worden gébracht: Tegenvaller opbrengst perso neele belasting f 13.300.zoodat per saldo een meerdere ontvangst blijft vaat f 36.500:— Kapitaaldienst. Het nadeelig saldo van den kapitaaldienst is ontstaan door in 1936 gedane kapitaalsuitgaven, waarvoor kan worden geleend, doch welke, met het oog op rentebesparing, voqrloopig zijn gefinan cierd uit de reserve en met.andere gemeentegelden. Het nadeelig saldo van den kapitaaldienst is o.a. ontstaan door de volgende posten: stichting'gé- bouw kantoor gemeêrité-'bntvariger 'f 11.Oft.21: stichting gebouw voor de politie f 23.128.01aan schaffing auto-ladderwagen brandweer f 4721.29 min bijdrage ad. f 1000.— van den gewonen aan den kapitaaldienst. is f 3721.29: aankoop per- ceelen 12, 14, 16, 18, 20 en 26 aan de Graaf Floris- laan te Vogelenzang f'716,7.23 en bouw 16 arbei ders-woningen aan de Graaf Florislaan te Voge lenzang f 6444.79; drie vrachtauto's en twee luxe auto's f 7200. (nadeelig saldo 1935) min f 3600 bijdrage in deze kosten van den gewonen- aan den kapitaaldienst, is f 3600.stichting gebouw voor openbare werken f 49.839.70; grondaankoop en materialen verbreeding en verbetering van wegen f 14.202.07; viaduct over de spoorbaan Overveen- Zandvoort f 22.962.98; aanleg wegen ten Noorden van de Julianalaan f 54.351.04: asphalteering gT- deelte Korte Klgverlaan f 4326.80; opnieuw ver harden Zeeweg met rijwielpaden f 24.87-3.57; aan leg Brouwerskolkweg f 26.875.81; aanlèg .AVJ1- lielminapark f 27,543.39. Hoofdstuk VII levert een voordeelig saldo- op wegens grondverkoop san f 33.600.69. Daar het voornemen bestaat het nadeelig saldo van den kapitaaldienst over te brengen naar de begrooting 1937. zal den Baad zoodra mogelijk een daartoe strekkend voorstel bereiken. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 8 Uitbreiding bebouwde kom. 'De voorgenomen uitbreiding van de bebouwde kom te Overveen, behoorende bij de Bebouwings- voorschriften ex artikel 43 der Woningwet, "met bet gedeelte tusselien den Zeeweg, de Spoorbaan en het pad langs Middenduin, ontmoet bezwaar bij Ged. Staten en den inspecteur der Volksgezond heid, naar wier oordeel het duinterrein ten Westen en ten Zuid-Westen van den Tetterodeweg niet in de bebouwde kom behoort te worden opge nomen. Mitsdien wordt op beperking aangedrongen en stellen B. en W. voor: Ie. om de raadsbesluiten van 18 Februari 1937 en 18 Maart 1937, met betrekking tot de in den aanhef genoemde uitbreiding van de bebouwde kom, in te trekken; 2e. om een nieuw raadsbesluit te nemen tot uit breiding van de bebouwde kom, behoorende bij de Bebouwingsvoorschriften ex art. 43 der Woning wet, beperkt tot het gedeelte, omgeven door den Zeeweg, de Spoorlaan en den Tetterodeweg. Zonder hoofdelijke stemming aangencmen. Reglement autovervoer personen. Tér uitvoering van het Reglement Autovervoer Personen, Koninklijk besluit van 12 Januari 1937 (Staatsblad no. 562),. is het noodzakelijk, dat.het beroep bedoeld in de artt. 13, 15, 17 en 18 door den Baad wordt geregeld. Een concept-verordening, waarbij deze materie is uitgewerkt, wordt den Raad ter vaststelling aangeboden. Zonder hoofdelijke stemming aangencmen. Verbetering spoorwegovergang Kleverlaan. In de raadsvergadering van 19 November 1936 is besloten om,aan de Zuidzijde van de Kleverlaan •en rijwielpad van basaltinetegels aan te leggen. Kiwtr aanleiding daarvan is het B. en W. wenscbe- lijk voorgekomen" om dit rijwielpad tot over den spoorweg Haarlem-Uitgeest door te trekken (over den ouden trambaan), omdat juist bij dien over gang een gevaarlijke verenging zou ontstaan. Om tot deze oplossing te geraken, hebben B. en W. zich gewend, zoowel tot de directie van de Ned. Spoorwegen als tot het gemeentebestuur van Haarlem Ee Eerstgenoemde is bereid om hare medewerking'an ,Per 'P~j komt B. en W. aannemelijk verleencn als haar betaald worden: Mitsen stellen z,j voor tot verkoop over te o. de werkelijke kosten van uitvoering, ver hoogd met 10 voor administratie en toezicht f 3.030.— b. als vergoeding voor de lioogere kosten van onderhoud, vernieuwing en bediening een jaar lijks te betalen bedrag van f 520.84. Het gemeentebestuur van Haarlem daarentegen is van meening, dat mét de doortrekking van het rijwielpad een onvoldoende verkeersoplossing wordt verkregen en geelt daarom voorkeur aan de uit- op kosten tussehen een spoorwegovergang, geschikt voor rijverkeèr, en een, geschikt voor rijwielver- keer. Indien tie Raad met deze laatste oplossing, die vooral met het oog op de toekomst wen- selielijker lijkt, zich zou vereenigen, verzoeken B, en W. de benoodigde gelden voor genoemd doel toe te staan. Deze kosten omvatten dus: le. de gelieele kosten der rijwielovergang ad f 3030.— in eens en f 520.84 per jaar; 2e de huur van 147 m2 meer grond van di N'.V. E.N.E.T. Maatschappij; 3e. het bestraten van het gedeelte tegenover de lepenlaan in aansluiting aan den spoorwegover gang-. Op een vraag van den heer CASSEE (V.T).) ant woordt weth. PRINSENBERG dat juist met het oog op het feit dat de Kleverlaan in het uitbrei dingsplan als een twee-banen-weg is geprojecteerd, de thans voorgestelde oplossing de meest ge- wenschte is. De heer NOORMAN' (S.D.A.P.) zou de beste •plossing achten alleen het rijwielpad door te trekken De heer CASSEE (V.D.) onderschrijft deze woorden. Van verkeersstandpunt bezien is deze. verbetering het meest te prefereeren. De heer Q! 'ARLES VAN UFFORD (V.B.) ge voelt meer voor het voorstel Aan B. en IV.: dit voorkomt het ontslaan van een gevaarlijk kruis punt. Naar aanleiding van eenige opmerkingen wordt besloten een proef te nemen met afsluiting van des Kleverlaan voor verkeer uit de richting Haarlem terwijl het voorstel van B. en W. wordt aanvaard Verkoop grond. Mr. J. C. van Buuren te Overveen verzoekt aan zijne echtgenoote, mevrouw E. M. L. van Buuren- Van Kampen, tegen den prijs van f 10.per m2 te verkoopen: een bouwterrein gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan (Westzijde) van ongeveer 39.52 x 35 m., alzoo pl.m. 1400 m2. Een prijs I BROEKEN MOUWVESTEN COLBERTS BROEKEN BROEKEN in uitgebreide sorteering van kwaliteit en maat tegen de laagste prijzen. VAK KLE DING MAGA2VN CHsma PAARLAAR STEEG 1. TEL: 11842 Verbetering politiepost Vogelenzang. Voor den politiedienst te Vogelenzang is het noodig, dat etn vertrekje aan de politiewoning te Vogelenzang wordt gebouwd, waarvan de kosten op f 600.worden geraamd. Tevens vereisc-ht de- cel aldaar, verbetering; kosten f 200.Voor een en ander verzoeken B. en W. een crediet groot f 800.—. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Omlegging Bergweg. Reeds bij het aangaan der huurovereenkomst van de boerderij „Bleekenberg" werd overeenge komen, dat tusselien de Erven Van der Vliet en de gemeente later een grondruiling zon plaats hebben, ten behoeve van een zeer gewenschte om legging van een gedeelte van den Bergweg achter de boerenwoning, zoomede van een betere uit monding van den Bergweg op de Brederodelaan. Voor de beoogde omlegging is ook een strookje grond noodig van de Provincie. Ged. Staten heb ben zich bereid verklaard bij de Prov. Staten te bevorderen, dat dit strookje grond om niet aan de gemeenje wordt afgestaan. Het in de raadszitting van 20 Mei j.l. genomen besluit tot ruil van grond met de Erven van Vliet en de provincie Noord- Holland kan, nu bet oorspronkelijk voorgenomen drielioekseontract niet doorgaat, ingetrokken wor den. Intussehen is de rentmeester van Elswout in liet bezit gekomen van de vereiselite machti ging tot bet aangaan van de grondruiling van zijne principalen de Erven Van der Vliet, zoodat thans gevolg kan worden gegeven aan dat vdornemen, waartoe B. en IV. een besluit aanbieden. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aankoop grond. De directie van de Binnenlandsclie Exploitatie- Maatschappij van Onroerende Goederen alhier, beeft zieli bereid verklaard om tegen den prijs van f 1.per m2 aan de gemeente in eigendom af te staan een baar nog toebelioorende strook grond ter oppervlakte van 420 m2, in het ver lengde van de Waldeck Pyrmontlaan, tusselien de Prins Ilendriklaan en de Spoorbaan. Overwegende, dat liet bezit van dezen grond voor de doortrekking in de toekomst van de Wal deck Pyrmontlaan onontbeerlijk is, stellen B. en W. voor tot aankoop over te gaan. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. te gaan. Zonder hó'ofdelijke stemming aangenomen. Een voetpad langs de Elswoutslaan. Met den Rentmeester van Elswout zijn bespre kingen gevoerd over de mogelijkheid tot het ver krijgen van een voetpad langs „Elswoutshoek" aan de Westzijde van de Elswoutslaan. De eige naresse van Elswoutshoek, mevr. E. Leonard geb. E. A. Cannon, wonende te New-York, heeft zich bereid verklaard voor dit doel een strook van baar buitenplaats voornoemd over een lengte van pl.m. 175 in. en een breedte van 2 m. beschikbaar te stellen, te doen verharden en als voetpad voor liet Openbaar verkeer te bestemmen, onder voor waarde le. dat de gemeente aan haar gratis in eigen dom afstaat een strook grond ter oppervlakte van pl.m. 160 m2. langs de Zuidzijde van <!<-n Duin- lustweg hoek Elswoutslaan; Te. dat door en op kosten der gemeente op de ïeuwe grens een andere afscheiding wordt ge- aakt, zoodanig, dat op den boek Duinlustweg- Iswoutslaan over een lengte van pl.m. 80 m. een nieuwe afrastering worde gemaakt en van klimopplantjes voorzien, verderop in Zuidelijke richting over een lengte van pl.m. 68 m. een muur worde gebouwd en nog verderop in Zuidelijke richting de bestaande afrastering 2 m. naar ach teren worde verplaatst. De kosten van de rasterwerken en liet bouwen van den muur worden geraamd op f 1750.B. en W. zijn van oordeel, dat het voetpad, dat aldus verkregen kan worden langs een gedeelte van de smalle Elswoutslaan van genoegzaam belang is om daarvoor bedoelde strook grond af te staan en om daaraan een bedrag van f 1750.ten koste te leggen. Zij bieden een daartoe strekkend voor stel aan. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Overname grond. In verband roet, liet voornemen tot. liet in ex ploitatie brengen van de gronden ten Noorden van liet laantje Van Geheels en een lijn in liet ver jongde van dat laantje tot de Willem de Zwijger- laan, zijn Onderhandelingen gevoerd met de exploilanten. de heeren S. Rinkema en II. F. Roosdorp. Deze onderhandelingen hebben voor- ioopig tot overeenstemming geleid tusselien ge noemde exploitanten en B. en W. Deze overeen stemming betreft de volgende punten: le. de aan te leggen weggedeelten, zullen, tegen totaling der kosten door exploitanten, van ge meentewege in orde gemaakt worden; 2e. deze wegen, alsook de voor plantsoen en rpartijén bestemde gedeelten. Uitgezonderd liet voor uitbreiding bestemde gedeelte, zulleit te zijner tijd door exploitanten gratis aan de ge meente iii eigendom moeten worden overgedragen; 3e. liet ten Noorden van de Julianaschool voor uitbreiding van het sportveld bestemde terrein, dat een oppervlakte heeft van pl.m. 5100 m2, zal door de gemeente worden aangekocht voor de som van f 8100. 4e. de kosten san wegaanleg, voor zooveel be treft de uitmonding van de Cearalaan op den Bloemendaalsoheweg, begroot op f 3000.zullen voor Tekening der gemeente komen; 5e. de kosten van ophooging eenerzijds en af graving anderzijds van liet in te richten sport veld ten Noorden van de Julianascliool, welke uiteraard voor rekening^ der gemeente komen, worden begroot op f 4000. B. en W. stellen bovenstaande maatregelen te nemen. Ten aanzien van den grondaankoop voor uit breiding van liet sportveld wordt voorgesteld, ten einde dubbel transport te voorkomen, bedoeld terrein direct san de tegenwoordige eigenaresse, de kerkelijke instelling genaamd „De Roomsche Catliolyke Armen van Overveen", over te nemen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verlaging rentevoet. Door toekenning van een extra-bijdrage van het Rijk was het mogelijk de huren der met rijks- voorschot gebouwde woningen in het begin dezes jaars opnieuw te verlagen, ingaande op den an nuïteitsdatum 7 Februari 1937. Een nieuw e liuurverlaging ook voor de woningen die met gemeentes-oorschot gebouwd zijn, n.l. 9 arbeiderswoningen van de woningbouwvereeni- ging „St. Jozef", 65 arbeiderswoningen san de verecniging „Bloemendaal-Noord" en 56 midden- standswonirigen van de vereeniging „Bosch en Duin", kon tegelijkertijd niet doorges-oerd worden, omdat het de gemeente toen nog niet gelukt was leeningen aan te gaan tegen een geringer per centage dan 4 Door B. en W. sverd de toe zegging gedaan, dat soorstellen tot renteseiminde ring aan de orde gesteld zouden worden, nadat de gemeente de betreffende leeningen zou hebben omgezet in leeningen met een lagere rente. Deze leeningen zullen weldra in hoofdzaak in 3% en 3 leeningen omgezet zijn. Mitsdien stellen B. en W. thans voor om de rentes oet der annuïteiten san de gemeentes'oor- sebotten te verlagen tot 3% ingaande s-oor „St. Jozef" en „Bloemendaal-Noord" op annuï teitsdata, en s-oor „Bosch en Duin" op 1 Januari 1938, svaardoor bet huurserschil bedraagt Voor „St. Jozef" pl.m. 33 cent per week per svoning, Voor „Bloemendaal-Noord pl.m. 35 cent per week per woning. Voor „Bosch en Duin" pl.m. f 2.per maand per woning. Zonder hoofdelijke stemming aangencmen. VERKOOP GROND. Het Woningbureau „Ksveekduin", alhier, en S. Rinkema te Aerdenhout en H. F. Roosdorp te Bioemendaai, verzoeken aan laatstgenoemden te s'erkoopen tegen den prijs \Tan f 8.per M2, eenige stukken bouwterrein, ter gezamenlijke GEEN ANDER MIDDEL, WIST JE DIT P MAAKT HET WASGOED RADION-WIT. óppers-lakte s-an pl.m. 2020 M2, n.l.; een stuk san pl.m. 480 M2 aan de Vrijburglaan (Westzijde); een stuk s an pl.m. TOO M2. aan de Rio Grandelaan (Oostzijde); een stuk san pl.m. 840 M2. aan de Reeifelaan (Noordzijde). B. en W. stellen s-oor liet s erzoek in te willigen en den ges-raagden grond tegen f 8.- per M2. te verkoopen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. De s-olgende ontheffingen worden verleend aan a. H. H. Hagedorn, s-oor liet bouwen san een s-illa met garage op het terrein Tetterodeweg bock Spoorlaan. b. Mes-r. de wed. Bcrnhard, s-oor het bouwen s-an een garage aan den Ruysdaelwcg bij perceel ter Hoffsteedeweg 21. c. D. Middelkoop, voor liet vergrooten van een garage bij perceel Flatanenlaan 36. d. J. II. s-an Kampen, s oor het bouwen van een woonhuis aan den Zandvoorterweg (vervallen dispensatie). e. S. Nijkerk, s-oor liet bouwen s an een dubbel woonhuis aan de Lonbar l'etrilaan (vervallen dispensatie s an 2 Juni 1936). M. Hoogendijk, voor het bouwen van een garage bij perceel Lonbar Petrilaan 20. g. E. Witsen, s-oor het bouwen san 3 woon huizen op een terrein aan den Aerdenhoutsduinweg, de Eikenlaan en den Schulpweg. h, S. Rinkema en II. F. Roosdorp, voor het bou wen s-an 40 woningen aan de Pernambucolaan, de Rio Grandelaan en de Vrijburglaan. ■i. F. de Jong, voor het verbouw en van een woon huis aari den Heuvelw eg 1. j. Mes-r. s an Velzen Camphuis, voor het bouwen s an een garage bij perceel Zomerzorgerlaan 7 EERVOL ONTSLAG MR. DR. J. F. VJEÈREN Aan het einde der agenda bréngt de VOOR ZITTER in herinnering de sverkzaamheid van den secretaris, den lieer Mr. Dr. J. F. Veeren,, die door zijn minder goede gezondheid zich genoodzaakt heeft gezien zijn ontslag aan te s-Tagen, welk ontslag op eervolle wijze svordt s-erleend. RONDVRAAG. De heer POSTHUMUS MEIJJES (V.B.) deelt mede dat hij Zaterdag a.s. de opening van het politiebureau niet kan bijwonen. Daarom wil hij reeds tlians uitspreken hetgeen hij dien dag zeggen wilde, en wenscht den s-oorzitter als hoofd der politie geluk met het nieuwe bureau; Bioemendaai mag zich gelukkig prijzen een dergelijk gebouw- te bezitten. Spr. voegt hieraan woorden van lof toe s oor den architect, den heer Van Kempen. De lieer CASSEE (V.D.) vraagt of de s-oorzitter reeds mededeelingen kan doen over het financieele resultaat s an de Jamboree voor de gemeente. De heer QUARLES VAN UFFORD "(V.B.) s-raagt in aansluiting hierop of de gemeente ook een aandeel beeft in de eventueele svinst. De laatste sraag svordt door den VOORZITTER ontkennend beantwoord. Ten opzichte van de eerste vraag deelt wetb. PRINSENBERG mede, dat de gemeente 10 van de ontvangen entree gelden krijgt als sergoeding voor de gemaakte onkosten; spr. meent niet te optimistisch te zijn als hij de s-ersvaehting uitspreekt dat alle gemaakte kosten terug onts-angen svorden en bet deel in het garantiefonds niet gestort behoeft te worden. De heer SCHULZ (S.D.A.P.) s-raagt of de moge- beid bestaat dat de Commissie soor Sociale Zaken de wenschelijkheid s'an de instelling van een Raad s-an Beroep voor de tewerkgestelden onder het oog ziet. De VOORZITTER meent, dat de svijze, waarop de lieer Schulz deze kwestie in den Raad brengt, in strijd is met den geest van de zegelwet, nu een dergelijk verzoek in deze zelfde zitting, door den R.-K. Volksbond gedaan, niet in behandeling is genomen, als zijnde het s-er/.oekschrift ongeze geld. Het opnieusv in den Raad brengen, van deze kwestie maakt de zegelwet tot een doode letter. De lieer SCHULZ zegt, dat zijn vraag geheet los s-an genoemd verzoek staat. De VOORZITTER blijft bij zijn meening. dat bet feitelijk een „ontduiking" van de zegelwet zou zijn indien deze kwestie opnieusv werd aan geraakt. De lieer BOUW (R.-K.) informeert of een rege ling omtrent de taxi-standplaatsen al gereed is. De VOORZITTER antwoordt, dat bet in de heden gehouden zitting aanvaarde reglement op personens-ersoer een gedeeltelijke stap daartoe is. De materie is eeliter zeer lastig daar de zaak in os-erleg met Haarlem zou moeten worden geregeld, terwijl in Haarlem nog geen regeling is getroffen. De heer OUM EHAND (C.IL) vraagt of de soor- zitter reeds iets kan mcdedeelen omtrent de ver vulling van de sacature gemeente-secretaris. De VOORZITTER deelt mede, dat na de open bare zitting in comité-generaal os-er deze aan gelegenheid zal svorden gesproker. De openbare zitting wordt hieina te vijf auli. vóór vieren gesloten.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2