MARTIN T""is M 15 Oct. W S' 2Tr'in-9 3 Bloemendaal. VAN DER GRAAF Co. -f Huis en Tuin N.V. DAN S ACADEMIE Burgerlijke Stand. Rijkstelefoon. Van de Leestafel. Agenda. Predikbeurten. HANDELS-INFORMATIES MET B.B.D.-SERVICE OP 1% TARIEF Weekblad „Handelsbelangen" dverzorging ÏELT en LIKDOORN». rpasta. Alleen echt met Iteekenlng, per doos 50 IPs Goedkoope Apo- Kruisstr. 20, Tel. 1X174 -VEN 12558 OP! Nelly ned. gedipl. pedicure, inicure. Rustenburgcr- iehandeling ook bij u VAN TOL, med. ge- k. en pedicure. Voet en -gymnast. Gedipl. Bloemend.weg 112, Spreekuur v. Zieken- Dinsdagmidd. 25 1 per behandeling. huisdieren ENUIL" levert prima mannenkanaries tegen van f 2.25 met de be- 1 Veeninga-garantie. :eninga, Naturalisten, :traat 12-14, Tel. 13265. L OF JOY, eig. mevr. lekking. Tel. 17810, cialiste, plukt persoon- dit werk is vakkennis g noodig. Vele terriers huidaandoening door ;undig plukken. S wenseht een hygië- ttenbak van de Eerste ttenbak Afhaaldienst, v. 109, Tel. 22541 1EVISSCHEN, prachti- i, o.a. import Betta's, rgus, Percetus Argus. Timorstraat 144, Nrd. 'OER. Het beste voeder katten is Felix katten- •krijgbaar bij K. E. van Zijlstraat 6, Telefoon ITY-KENNEL". Leve- ille soorten rashondjes lukken, trimmen, sche- Warmoesstraat 2, Tel. larlem. (N VOORRAAD mooie ls, in buiten-volières. krielen en sierduiven. 1. Begijnestr. 18, (b.d. Tel. 13208. IM- en Vogelliefhebbers, in een schitterende col- pische en koudwater nzoo onze vogels. Alle ropische vogels tegen n. Ook nog voorradig Las Palmas hondje en e Bob Thee]. Beleefd nd W. J. Zomerdijk, e Gracht 30, Telefoon EEN POESJE v. Diet hebben Bloem" nd. kooien, aquaria, ter- schen enz. enz. Het meest gesorteerde adres em. Fa. A. C. van Nik- per, Doelstraat 18, Tel. KL E IST, Houtvaartpad Haarlem). Tel. 15858. ■oor alle soorten huis- i REEDS Uw Tuin- en en repareeren. Beleefd nd: G. J. Brinkman. 7, Haarlem. Gevestigd 19, Telefoon 12155. )HUIJ ZEN.AIb. Thyml. itp. 240. Handel in zand, inspeciën, enz. Tegels t. Opr. van tuinvuil Aanleggen, sehoonma hten, beplanten, bevol- lariumhuis Mollinisias, lertstraat 4, Haarlem N GEEN KUNST MEER, vlieghorren te maken nieuwste vinding van landsche Houthandel, lerdstraat 812, Tel. implaan 35. 0 Giovanni Piazza, a van schoorsteenen 75 Tevens graniet en met- Et iviervisch markt a 19, ,DRES voor al uw repa- van Dijk en H. la Duk, eden en Aannemers, erenstraat 10, Haarlem, 15 sTEENVEGEN vanaf Riëtmah, Leidschesi leak sei"°enn}gJ?V"^i^!^ Haarlem Amsterdam Hilversum Bussum bl— Bevallen E. C. A. LondoWijnands. dochter. Ondertrouwd: L. Eisfeld en J. A. Hinz, W. Niermeijer en J. W. Hartog. P. de Cock en E. M. Sor'dorp. Getrouwd Th. A. Vogel en M. A. Robben. Overleden J. Nieliuis, oud 55 jaar (over leden te Haarlem). I. C. Kruijer oud 70 jaar. Overvener op onbewaakten overweg gewond. blWoensdagavond om lien minuten voor half acht is op den onbewaakten overweg nabij het station Schoorl een personenauto in volle vaart in botsing gekomen met een motortram van de Noorder Stoomtram Mij., welke op weg was van Warmenhuizen naar Alkmaar. De wagenvoerder van de tram had het ongeluk zien aankomen en had de tram, welke langzaam reed. halverwege den overweg tot stilstand weten te brengen. De auto werd door de buffers van de tram opengereten. De auto werd bestuurd door den heer De Waal Malefijt uit O verveen, die tusschen de wrakstukken bekneld raakte en moest worden uitgezaagd. Hij was er zeer ernstig aan toe. Nadat door Dr. Heringa de eerste hulp was ver leend. is hij in bewusteloozen toestand, met. ver schillende Woedende wonden en inwendige kneu zingen, naar het stadsziekenhuis te Alkmaar ver voeTd. De dame, die naast den bestuurder zat, lcreeg een bloedende hoofdwonde, doch van niet ernstigen aard. Ook zij werd naar het ziekenhuis evergebrppht. 0 Ondeugdelijke rem, bl—,-De 14-jarige A.,,v. B„ in dienstbetrekking te Overveen, wilde van den Tetterodeweg af den Bloemendaalscheweg oprijden; door haa1- groote vaart en een ondeugdelijke rem kwam zij echter in botsing met een zeswielige vrachtauto, 'die vóór de gesloten spoorwegboomen stond. Het meisje kwam onder haar rijwiel terecht, doch kreeg slechts onbeteekenende wonden. Haar fiets werd vernield Portemonnaie ontvreemd. ■blBij de politie werd aangifte gedaan, dat een dienstbode, in betrekking bij een hotel te Overveen, van haar kamer een portemonnaie, in houdende een bedrag van ruim tien gulden, miste. De vermissing werd geconstateerd op denzelfden dag waarop een tweede,mannelijke hotelbediende zijn ontslag had gekregen en vertrokken was. Deze, zekere K. uit Haarlem, werd aldaar ge zocht, doch bleek verdwenen te zijn. Hij werd in Roermond opgespoord en is vandaar, verdacht van den diefstal, door de marechaussee, naar Bloemendaal teruggebracht, waar hij in verzekerde bewaring is gesteld. De kracht van den sterkste. blEen paard en wagen, komende uit dc Merel laan te Aerdcnhout, en bestuurd door E. V. S. uit Aerdenhout, werd op den Zandvoorterweg gegrepen door een uit de richting Zandvoort komende auto, bestuurder N. H. te Vogelenzang. De botsing ontstond door een misverstand over de te volgen" richting, waarbij het paard 't slacht offer werd; het brekende lemoen drong'het beest in de maag. Spoedig waren drie dierenartsen en een lid van ..Dierenbescherming" aanwezig, die eenstemmig adviseerden het dier af te maken. Nadat het paard per veewagen naar het Haar- lemsche slachthuis was vervoerd, is het aldaar afgemaakt. De aanrijdende auto werd in beslag genomen en is den volgenden dag, nadat proces verbaal was opgemaakt, weer vrij gegeven. Examens. hlOp het dezer dagen gehouden V.E.V.- examen te Amsterdam, slaagde voor diploma- electro-monteur sterkstroom o.a. de heer H. de Kruijff, alhier. o Spreekuur Wethouder Prinsenberg. blDe vétliouder van Publieke Werken is de Maandagen 20 en 27 September en 4 October, verhinderd spreekuur te houden. o Floralia-wedstrijd. blEvenals vorige jaren, waren ook ditmaal door de Ycrceniging voor Jeugdwerk in Mei stek ken beschikbaar gesteld voor schoolleerlingen, om na aan de plantjes eenige maanden te hebben ver zorgd, daarmee aan den Floraliawedstrijd deel te riemen. De kweekproducten waren Zaterdag j.l., de meesten in volle glorie, voor de ouders in ver schillende scholen ter bezichting gesteld, terwijl tevens de bekroningen vóór de beste planten, bestaande uit le, 2e en 3e prijzen, werden vast gesteld, waarbij sommige bijzonder geslaagde exemplaren behalve hun eersten prijs tevens het praedicaat „met lof der jury" verkregen. Gevonden voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bij: Wij- gerse, Bosehlaan 2, een bruine kinderpoTtemon- naie; J. van Meurs, Verbindingsweg 19, een zil veren sigarettenkoker; A. C. Dissevelt, Kin- heimweg 01, een paar bruine handschoenen: J- Brussen, Pr. Mauritslaan 104 een zwarte porte monnaie; Berkemeijer, Karei van Manderstraat 45, Haarlem, een zak aardappelen; Postkantoor Overveen, een zwarte vulpen; Beers, Boschlaan 53, een autoped; K. v. d. Woude, Pallastraat 22, Haarlem, een regenjas; D. Oortliuizen, Overbilt- weg 9, Santpoort, een belastingmerk; J. H. Ver* zandvoort, Lourens Kosterstraat 12, Haarlem, een rijwielsleutel; F. A. Mooij, Oranje Nassau- laan 31, een rijwielslot; Sanders, Leeuweriken laan 14, een beiast ingmerk; Plevier, Wilhelmina- straat 48, Haarlem, een wollen sjaal; G. 1voll- behr, Zijlweg 14a, Overveen, een vulpotlood; Offenberg, Bosch en Duinlaan 10, een dames- parapluie. Politiebureau IJmuiden-Oosteen groote bou vier; L. Veen, Zijlweg 288, Haarlem, een blauwe hoed. Politiebureau Overveen: een belastingmerk: een dameshoed, een kerkboekje, een damesrijwiel Het publiek wordt er op attent gemaakt, dat de aan het politiebureau gedeponeerde voorwerpen alleen kunnen worden afgehaald op werkdagen van 10 tot 12 uur voormiddags. De laatste Stranddag blVoor het laatst van dit jaar waakte de Bloemendaalsche Reddingsbrigade Zoridag over strand en zee. Langs een zeer stillen Zeeweg fietsten we strand- waarts. De dagen er voor waren zoo van regen doordrenkt geweest, dat, al had ook menigmaal de zon zich laten zien, wij toch niet durfden hopen op een vollen dag mooi weer. Als het maar niet aldoor regent, zeiden we. 's Morgens goot liet. Maar de zon kreeg medelijden en terwijl we strandwaarts trapten, was het droog. Gelukkig! Daar lag de zee, wonderlijk hardblauw gekleurd vandaag, waarover fchvit de schuimranden Tt golven, in heftig tempo om de Zuid gingen. Straffe Noordenwind kuilen in zee pas op! Even bleven we kijken naar dat diepe blauw en 't prach tige wit, dat opblonk in de zon, terwijl de lucht er boven zwaar Iring van grijze en grauwe wolkcom plexen. Daar lag het strand, wonderlijk hard verstoven vandaag, waaruit helder wit opflikkerden de schelpen tot dicht bij het duin. Zoover kwam de zee kortgeleden nog. Thans ligt het strand ver stoven om de hclmstoppels, geheel verlaten. Slchts enkele ruiters koersten hun Zondagsrit hierheen. Daar lag het grijze strandgebouw der Bloemeii- daaische Reddingsbrigade nog mét de luiken dippfi Dcoh wij komen er en we zijn met velen. Telkens komen er meer bij. Op het stille strand staat een huis vol leven nu. Er wordt gelachen en gezongen en er worden mooie prijzen gewonnen. Behalve zwemmen kunnen leden van een reddingsbrigade ook hard loopen. verspringen, touwtrekken, enz.! De Technische Commissie bezorgde, den leden een zeer prettigen dag. En het was dan ook met spijt,' dat we om zes uur huiswaarts keerden. Het weer had zich best gehouden, de zon bleef ons trouw al zag menigeen blauw van de kou door den wind. We lieten dc zee achter ons, grijs en mat, zooals de zee gewoonlijk is en zooals de zee zoo typisch kleurloos haast, omstroomt het kleurrijke land met zijn goudgele zandvlakten, zijn bloemige weiden en zijn paarsige heidevelden en eeuwig- groene dennenbosschen. In optocht huiswaarts. Moegespeeld, maar reeds vol van de komende winteroefeningen. Toch keken we nog even om ons heen naar de duinen, waarover de schaduw al lag, terwijl daar boven toch de hemel nog in zonnekleuren stond, in haar schoonste avondkleed van rossigbruin en goudverguld. Ons winterwerk gaat beginnen, de cursussen staan voor de deur. Inwoners van Bloemendaal en omgeving, begrijpt u het nut van zwemmen, van zwemmend redden, van het verleenen van juiste eerste hulp? Natuurlijk, nietwaar, u leest dagelijks in de kranten hoevelen er nog verdrinken, hoe- velen er verongelukken. Begrijpt ge, hoe nuttig het zou zijn, als iedereen, ook u, kon zwemmen, zwemmend redden en die eerste hulp verleenen in het dagelijksche leven Sluit u dan aan bij de Bloemendaalsche Red dingsbrigade en leert daar, dat zwemmen, leert E.H.B.O.' De cursussen beginnen thans. U zult er nimmer spijt van hebben. Secr. B. R. B., Platanenlaan 83, Bloemendaal. o Opening Politiebureau. blMorgen, Zaterdag 18 September wordt te 10.30 uur v.m. het nieuwe politiebureau op den hoek Zeeweg/Bloemendaalscheweg, officieel ge opend. KEES VERWE1J. Deze kunstschilder heeft 56 zijner werken ge ëxposeerd gehad in de fraaie toonzaal van den heer en mevrouw Loujitzky aan het Mauritsplein te 's-Gravenliage„Kunst van onzen tijd". Ons troffen de pracht van houding van Ver- weij's figuren; hij is dus ook een goed teekenaar. In tonaliteit begint hij te ontgroeien aan zijn leer meester Boot. Het is alles proletariaat, wat hij aan mensehelijks afbeeldt. Het proletariaat heeft nu eenmaal zijn liefde om de schoonheid van die volksfiguren in hunne onbedorven verwaarloosd- lieid en levensliefde. Prachtige zwart- en wit- stukken zijn ook onder deze werken, terwijl aan zijne stillevens een zekere monumentaliteit eigen is. Gunstige kritieken verkreeg Verweij in „Vader land", N.R.Cr., „Haagsche Crt." en „Handcis- blad". BOEKEN. Wij ontvingen van de N.V. „Plet Nederlandsche Boekhuis" te Tilburg ter recensie, Anton E. Zischka's: „Wetenschap vernietigt monopolies". Van onze Adverteerders. Onze plaatsgenoot, de heer L. Vogel, eigenaar Tan de dames- en heeren-kapsalons „Maison Leny" aan de Kleverlaan, die door de zaakkundige wijze, waarop hij zijn groote kapperszaak op de Wereld- Jamboree inrichtte, getoond heeft, met de jongste vorderingen van zijn vak vertrouwd te zijn, brengt thans zijn dames-cliënten het nieuwste van het nieuwste op het gebied der kapkunst. Het is in de eerste plaats de zeer ingenieus ge construeerde installatie voor het z.g. „draadloos" aanbrengen van een permanent wave, die onder den naam „Wella Nolectra" op het jongste con cours te Parijs uit 82 verschillende apparaten, den eersten prijs verwierf en zulks niettegenstaande het feit, dat zij een Duitsche vinding is. Wij zullen de technische bijzonderheden van dit toestel niet verklappen; wel willen wij zeggen, dat het den tijdsduur der behandeling belangrijk verkort en deze voor een compleet permanent terug brengt tot twee uur. Welk een prettige sen satie deze behandeling daarenboven geeft, en hoe ze geheel vrij is van mogelijke inconveniënten, die de tot nu toe gevolgde systemen aankleven, zullen cliënten onmiddellijk en tot hun genoegen, constateeren. In de tweede plaats betreft het een vernuftig bedachte droogkap voor watergolf, wier werking op een nieuw principe berust. Bij gebruik van deze kap is hinderlijke warmte op het hoofd en op het gelaat ten eenemale uitgesloten. De geheele bewerking is in twintig minuten afgeloopen en vormt onder meer voor dames met springend of krul lend haar een unieke uitkomst. Niettegenstaande de hooge aanschaffingskosten dezer ultra-moderne toestellen, heeft „Maison Leny" haar bestaande pri jzen voor permanent wave niet verhoogd. Het is een verheugend feit voor de vaderlandsche in dustrie, dat beide apparaten gebouwd en geleverd zijn door een Nederlandsche fabriek, die hiervoor de licentie verworven heeft. Voor de speciale afdeelingen van „Maison Leny verwijzen wij onze lezers gaarne naar haar annonce in dit blad. B. Opening filiaal Tip-Top. haParfumerie Tip-Top, welke zaak nog on langs van zich deed spreken bij de viering van een lustrum, komt weer de aandacht van het publiek vragen, waaronder zeer vele vaste cliënten, voor de uitbreiding van het bedrijf, niet door verbou wing of vergrooting, maar door de opening van een filiaal in de Groote Houtstraat 129. De opening van het filiaal kan ten dienste van het publiek genoemd worden, want ondanks het feit dat Tip-Top in de Paarlansteeg drie ingangen heeft om het publiek te bedienen, kan men toch als regel er op rekenen dat men wachten moet op cliënten die eerder waren, vandaar dat het publiek met genoegen kennis zal nemen van deze filiaal-opening, Wij wenschen den ondernemer succes met deze uitbreiding. Ten slotte mogen wij nog wel deze ewmerking maker,, nd, dat-het aantal cliënten bij Tip-Top gestadig toeneemt vindt niet zijn oorzaak in het feit dat het er „zoo goedkoop" is, maar o. i. zal de prettige bediening en de goede kwaliteiten welke Tip-Top levert, hier wel het voornaamste woord spreken. Opening Sigarenmagazijn. De heer A. C. Timmer, bekend als de heeren kapper in het Kleverpark aan de Santpoorterstraat no. 29, heeft gisteren in zijn reeds bijna een kwart eeuw bestaande heerenkapperszaak een sigaren magazijn geopend. Voor de talrijke cliënten van den heer Timmer is dat zeer geriefelijk, doch niet alleen de bestaande cliënten, ook de bewoners van deze omgeving in het Kleverpark zullen dit weten te waardeeren door van hun belangstelling blijk te geven, hetgeen gisteren trouwens reeds het geval was. Het interieur van de kapsalon is door de intrede van deze branche aantrekkelijker ge worden, tenminste voor de lieeren rookers. Wij wenschen den heer Timmer gaarne succes en venvijzen onze lezers naar een betreffende ad vertentie voorkomend in dit nummer. 28358 Beekman, E., Joh. Wagenaarlaan 2, Heem stede. 14898 Bork, W. van, Wilhelminapark 6. 17639 Brugghen, Mr. A. G. van der, Advocaat en Procureur, Kenaupark 9a. 17727 Egmond, P. van, Huize „Flora", Koningin neweg 101. 22495 Gessel, P. van, voorzitter Coöperatie „Voor uitgang" U.A., Middenweg 101. 29484 Kolthoff, H. D„ Adr. Pauwlaan 11, Heem stede. 17734 Kreunen Schuitemaker, A. C., Uit den Boschstraat 1. 28213 Krieger, Zr. C., Gedipl. zieken- en kraam verpleegster, Kerklaan 129, Heemstede. 28119 Pointl Christiaan, Cineast en Kunstschilder, Dr. P. Cuiperslaan 21, Heemstede. 17732 Sepp, Chr., Assurantiën, Kleverparkweg 111. 27138 Storm, G., Asterlaan 10, Aerdenhout. 14068 „Tuinwijk" (Zuid), W. B. M. Kantoor, Vijverlaan 14. 28257 Verkoopkantoor van Rubberartikelen, Ga- renkokerskade 61. Haarlem. 12476 Voeeht, Mevr. M. A. dc, Bosch en Vaart- straat 27. 12785 Vrij, J. de, Spaarnelaan 28. 17726 Water, M. R. van de, Sigarenmagazijn, Keizerstraat 1. 17729 Walter, P. C. M., Korte Heerenstraat 21. 15637 Woud, E., Directiekeet, Brouwerskade. 28285 Zwang, J. A., Richard Holplein 3, Heem stede. 17627 Staatsboschbeheer „Houtvesterij Haar lem", Statenbolwerk 14. 17725 Stokmen, Pieter, Barteljorisstraat 43. 17630 Veldwijk, G. J., Zijlweg 107. 29290 Vosse, Frans, loodgieter-electricien, Achter weg 34, werkplaats, Raadhuisstraat 24, Heemstede b.g.g. Tel. 28752. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Stadsschouwburg. Zondag 8 uur: R.-K. Gem. Tooneelver. „Ludamus". „Kinderen van ons Volk". Dinsdag 8.15 uur: Kon. Letterl. Ver. „J. J. Cremer". „Geen dubbeltje in z'n zak". Zaterdag 25 Sept., 8.15 uur: N.V. Amsterdam- sclie Tooneelvereeniging. 111 Cinema-Pxlace: „Op Hoop van Zegen" met Esther de Boer-Van Rijk Luxor Sound-Theater: „Drie handige meisjes" met Deanne Durbin, Nan Grey, Barbara Read. Frans Hals-Theater: „De veroveraar van Indië", met Ronald Colman en Larette Young. Rembrandt-Theater: „Mister Flow". ZONDAG 19 SEPTEMBER 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. '0 uur Ds. G. Barger van Heemstede. Geref. Kerk v.m. '0 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond v.m. 10uur Ds. J. P. C. Polder vaart van Naarden. Vrije Kath. Kerk (Kinheimpark) Zaterdag v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. Zondag v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Toe diening van het H. Doopsel. Woensdag n.m. 8 uur Vespers en Lof. Donderdag v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur Ds. G. Grootjans, van Amsterdam-Oost. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. N.m. 7 uur Ds. G. J. Duijvendak. Jeugddienst. Eglise Wallonne a 10 h 30. Service présidé par Mr. le pasteur J. Luzac. 3e Collecte pour l'Eglise. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. v. d. Vloed, van Zandvoort. N.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth, van Bussum. Coll. tot Verbr. van Spir. Begins, (geb. „Theoso- fia", Nassaupl. 8) v.m. 10 uur Wijdingsmorgen. Spr. de heer Th. Vermeer; helderz. waarn. door mevr. Remmelts-v. d. Lans. Toegang vrij. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. H. C. v. d. Brink. N.m. 7 uur Leesdienst. BSSSbsbSBS Behandeling van retourquitanties Credietbeschermings-Diensten Deponeeren van Handelsmerken Incasseeren van dubieuse koopmans vorderingen met o! zonder verzekering tegen on ver haalbare gerechtskosten Amstelstraat 14-18 Amsterdam (C.) Telefoon 32000 (6 lijnen) Binnen 8 meter van straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te- genwoordtg verf) oden

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5