I HOE KLEEDEN WIJ ONS Beleefd aanbevelend OM ZELF TE MAKEN 'erteert (it Blad. D IZ., behoeft u niet angen, want bij mij ■rne schilderijen en last voor niets koo- andel „Goedkoop", NES voor elke sport lüensen o kazerne, Tel. 17256 Vereent". tpoort. Bloemendaalsche- ember: Oosterkwar- 2Oosterkwartier 2 jr als leden: Noordlaan 20, R. en M. Rikkerink, endaal. s. begint de H.K.B.- ï-ploegen zijn inge- igelwet. ghebbenden bij den •rs en aanverwante :lt ons het volgende laatste weken ver- ït de uitvoering der dielijk voor het vol- jrengen veeken van vogels is i, vervoeren en han- rworpen. ver de in Europa in nrtweg genoemd in- zeggen, dat alle z.g. de Vogelwet vallen. van in Europa in indsehe vogels dus) en, die aangevraagd eur van den Land economische Zaken, )en Haag. elliefhebbers, die in- kweeken, aan den Bezuidenhoutsche- geven, hoeveel in- ■li van welke soort, vogelhouders dit te lat, in geval van be- op geoorloofde wijze b.v. wanneer een eniakkelijk een ver- Ie beschermde vogels :n ook onder het 1 e- niit volgt, dat het len in doode en ge- Is niet zonder ver ten wenselien te ont- tot den gemachtigde Hansma, C. J. van lie bij K. B. van 9 lid van de Vogelwet- rWIMQ- EEN GEBREID MANTELPAK. Voor dit elegante gebreide mantel pakje heeft men noodig: 900 gram 6- ctraads wol, naalden nr. V/2 en naalden nr. 2'/2, 5 leeren knoopen en 'n paar gram dikke wol in een donkerder tint dan die \\atnu WiéM pp» - van het pakje. De maten op het schema zijn goed voor maat 42. Het patroon wordt op de volgende ma nier gebreid: men zet een aantal steken op, dat deel baar is door 5. lste toer: 3r, 2a, enz. 2de toer: lr (A), 3a 2r (B). Herhalen van A naar B. In den 3den en 4den toer laat men de steken telkens 1 steek naar links verspringen. Den 5den toer laat men echter 1 steek naar rechts verspringen, terwijl de 3 vol gende toeren wederom naar links ver springen. (Zie de illustratie). Voor men begint te breien, verdient het aanbeveling, eerst een patroon te ma ken, zooals dat op het schema staat aan gegeven en goed na te meten, of alle maten kloppen. Men kan het patroon na tuurlijk naar verkiezing vergrooten of verkleinen. Rok: deze bestaat uit 4 banen, die alle precies hetzelfde zijn. Op de dikke naal den zet men 32 centimeter steken op en mindert aan beide zijden regelmatig tot DE AANSTAANDE HERFSTMODE. „Le roi est mort, vive ie roi!" Met een kleine variatie op dit gezegde, zouden we kunnen zeggen: „De zomer- mode is gedaan, leve de herfstmode!" Het is waar, de zomer is nog niet eens voorbij; maar de interesse in de zomermode is gedaald tot onder het nul punt en het is thans de aan staande herfstmode, waar iedere vrouw belang in stelt. Heel veel is er eigenlijk nog niet van bekend: de vooraan staande Parijsche mode-hui zen waken zorgvuldig óver hun geheimen en de employé's zijn al even gesloten, waar het de nieuwe creaties be treft. Enkele détails lekken echter toch wel uit. Zoo is het bijvoorbeeld een vast staand feit, dat de rokken, die dezen zomer reeds een schuchtere poging waagden om korter te worden, in dit nieuwe seizoen slechts even over de knie zullen vallen. Heel sportieve kleeding is zelfs knievrij. Ook dit seizoen zal men niet van één mode kunnen spreken. Alle modehuizen creeëren hun eigen modellen, zonder re kening te houden met elkaar. Zoo kan het bijvoorbeeld gebeuren, dat Patou heel wijde rokken voorschrijft, terwijl de mannequins van Worth zulke nauwe crea ties dragen, dat ze, zonder het reddende split, niet zouden kunnen loopen. Al moge al deze verschillen niet pleiten voor de ideale samenwerking der ver schillende mode-ontwerpers, de vrouw is er zeer mee gebaat. Zij kan namelijk dat gene kiezen, dat het best bij haar per soonlijkheid past, zonder onmodern ge kleed te gaan. Wat de kleuren betreft, donkerblauw en zwart altijd geliefde kleuren der Parisiennes zullen ook dit seizoen een groote plaats innemen op het winter - sche kleurenpalet. Nu zal niemand kun nen ontkennen, dat deze beide kleuren de grootste mogelijkheden bieden voor het combineeren en completeeren tot toiletten voor verschillende gelegenheden. Aan één don kere japon van feen mooi mo del en van goede kwaliteit heeft men veel meer dan aan drie gekleurde japonnetjes van een minder soort. Het onderscheid tusschen sportieve en gekleede mantels en japonnen zal dit seizoen duidelijker dan vroeger geac centueerd worden. Zoo is de mantel op onze afbeelding bijvoorbeeld een uitgesproken sportief model. Het materiaal is een lósse wollen stof van een mooie gedekte kleur don kergroen. Behalve de twee knoopen, van voren bezit de jas geen sluiting. De breede overslag wordt door de cein tuur vastgehouden. Een vier tal doorgestikte zakken ac- centueeren het sportieve ca chet. In de vierkante hals opening wordt een vroolijk gekleurd shawltje gedragen. Bij deze sportieve mantel wordt, vanzelfsprekend ook een sportief hoofddeksel en dito schoeisel gedragen. Heel grappig is bijvoorbeeld het zoogenaamde „Senner-kappi" een rond mutsje, dat kennelijk geïnspi reerd is op de kapjes, die de Zwitsersche koeherders dragen. Op de aardige krulle- kopjes, die de vrouwen en meisjes tegen woordig, dank zij de geperfectionneerde „permanent-wave"-apparaten bezitten, staan deze „kappi's" alleraardigst. Alles wat handgebreid is, is modern. Jumpertjes, truitjes, handschoenen, sok jes, alles wordt gebreid van dikke soepele wol. Wie heel goed breien kan, kan zelfs heele mantelpakjes vervaardigen. Het succes is bij voorbaat gegarandeerd. Suède wordt, vooral voor sportieve schoenen veel gebruikt. Het prettige van dit materiaal is, dat het zoo gemakkelijk in verschillende kleuren geverfd kan worden, zoodat het mogelijk is bij ieder toilet een paar passende schoenen te hebben. Dat ook de handtasschen op het geheel afgestemd zijn, spreekt van zelf. JEANNE DE FL. r. 880: deze eenvoudige drie-kwart ïange jas van wollen stof, kan in een neutrale tint gehouden, op zeer veel ver schillende jurken gedragen worden. Benoodigd materiaal: 2.50 meter van 130 centimeter breedte. Wanneer men den mantel wil voeren, dan heeft men evenveel voering noodig van 100 centi- men bij een hoogte van 75 centimeter een breedte overgehouden heeft van 18 centimeter. Afkanten. De 3 andere banen worden hetzelfde gebreid. Rugpand van het jasje: men begint aan den onderkant, zet op de dikke naal- aen 38 centimeter steken op en breit 10 centimeter in het patroon. Daarna de dunne naalden nemen en 4 centimeter breien. Verder gaan met de dikke brei naalden en 19 centimeter breien, ter wijl men aan beide zijden regelmatig meerdert, om bij het armsgat een breedte van 42 centimeter te verkrijgen. Voor de armsgaten kant men 4 centimeter steken aan iederen kant, daarna 2 steken en vervolgens 1 steek om de 2 toeren tot de breedte nog slechts 32 centimeter be draagt. Bij een totale hoogte van 51 cen timeter afkanten. Rechtervoorpand van het jasjes op de dikke naalden 15 centimeter stekert op zetten. Volgens het patroon aan den rechter kant van het werk de ronding meerderen. Als men 10 centimeter gebreid heeft, breit men 4 centimeter op de dun ne naalden. Na 2 centimeter gebreid te hebben (dus in het midden van de taille), maakt men een knoopsgat van 2 centimeter breedte en op V/2 centime ter afstand van den kant. Om de 5V2 centimeter maakt men zoo'n knoops gat. Terzelfdertij d maakt men aan den anderen kant de meerderingen. Op een totale hoogte van 33 centimeter maakt men de minderingen voor het armsgat, volgens het patroon. Op een hoogte van 36 centimeter maakt men de minderin gen voor de halsopening, ook volgens het patroon. Als men een totale hoogte van 51 centimeter heeft, begint men aan het afschuinen van den schouder. Deze moet 10 centimeter breed zijn; de totale hoog te van het jasje bedraagt ongeveer 55 centimeter. Het linkervoorpand wordt precies hetzelfde gebreid, maar in spie gelbeeld en zender knoopsgaten. Mouw: met de dikke naalden 17 centi meter steken opzetten en aan iederen kant meerderend doorbreien tot men bij een hoogte van 48 centimeter een breedte heeft van 34 centimeter. Aan iederen kant 4 steken afkanten, daarna volgens het patroon minderen tot men bij een totale hoogte van 60 centimeter een breedte heeft verkregen van 18 centime ter. De steken afkanten. Kraag: met de dikke naalden 2 steken opzetten en al breiend meerderen aan den rechter kant. Als men een breedte heeft van 8 centimeter, niet meer meer deren en aan den halskant de laatste 2 steken 2 maal om de 4 toeren breien, om de vereischte ronding te verkrijgen. Als de kraag 28 centimeter lang is, heeft men het midden bereikt; de 2de helft wordt natuurlijk hetzelfde gebreid, terwijl men goed het patroon volgt voor de minde ringen. Zakje: 11 centimeter steken opzetten en volgens het patroontje breien voor de minderingen. Als het zakje 6 centimeter hoog is, afkanten. Af werking: men strijkt alle deelen goed op onder een vochtigen doek; daarna zet men de rokbanen aan elkaar en laat aan één zijde een split je, dat men met druk kertjes of haken en oogen sluit. Daarna stikt men zij- en schoudernaden van het jasje dicht en naait er de mouwen met ruimte aan den bovenkant in. Dan maakt men aan alle kanten een omslag en stikt dezen er met de machine in om vervolgens met een draad dikke donker/» wol nog een handstiksel te maken. Voor men de zakjes opnaait, verdient het aan beveling eerst te passen of men geen taillenaadjes moet stikken, opdat het jasje goed aansluit. Daarna zet men er de knoopen aan. M. B meter breedte. Het patroon is te verkrij gen in maat 42: bovenwijdte: 96 centi meter; taillewijdte: 74 centimeter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets., plus 4 ets. voor porto- en administratiekosten Nr. 796: elegante kazak voor minder slanke dames. Als materiaal kan men zijde of zwart crêpe kiezen. Ook dunne wollen stof voldoet echter bijzonder goed. De kazak is in princesse-model geknipt, d.w.z. zonder ceintuur. De mouwen vallen zeer wijd. Men heeft 4 meter materiaal van 90 centimeter breedte noodig. Het patroon is te verkrijgen in maat 46: bovenwijdte: 107 centimeter; taille wijdte: 90 centimeter en heupwijdte: 120 centimeter. Door het al of niet aanknip pen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets., plus 4 ets. voor porto- en administratiekosten. Deze patronen zijn te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uit geversmaatschappij: „De Mijlpaal", pin gel 91,. Amsterdam, Centrum. Toezending der bestelde patronen zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt pér post wissel, in postzegels of wel per postgiro: 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het nummer van het bestelde patroon en tevens naam en adres zoo volledig en nauwkeurig mo gelijk op te vangen; men voorkomt daar door onnoodige vertraging in de verzen ding. Gelieve verder uw bestelbrieven vol doende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. Bovenstaande patronen zijn ook naar maat te verkrijgen: prijzen zijn dan: nr. 880: 85 ets. per stuk; nr. 796: 70 ets. per stuk. Verder leveren we niet alleen patronen van de gepubliceerde modellen; maar van ieder gewenscht model. Toezending van een afbeelding of schetsje met ver melding van maten, is voldoende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn: een mantel: 85 ets.; een japon: 70 ets.; lingerie en kinderkleeding: 45 ets.; blou se: 40 ets; rok: 35 ets. per stuk. N.B. Wij maken er onze lezeressen op attent, dat toezending der patronen zoo spoedig mogelijk na binnenkomst der be stelling geschiedt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 7