KINDERKLEEDING E KLEEDEN WIJ ONS? Blouses nog al tijd favoriet!! Nr. N. 955: elegante blouse voor de niet zoo slanke dame. Het model is zeer een voudig en gekleed. Als materiaal kan men soepele wollen stof of zijde kiezen. Benoo- digd materiaal: 3 meter van 90 centime ter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 46: bovenwijdte: 107 centimeter; taillewijdte: 90 centimeter of heupwijdte: 120 centimeter. Door het al of niet aan knippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets. plus 4 ets. voor potro- en administratiekosten. Nr. N. 937: vlotte blouse van wollen of zijden stof. Eenvoudig gekleed model, dat van voren gesloten wordt. De mouw valt zeer wijd. Benoodigd materiaal: 3 meter van 90 centimeter breedte. Het patroon is te ver krijgen in 'aat 42: bovenwijdte: 96 cen timeter; taillewijdte: 74 centimeter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets. plus 4 ets. voor porto- en administratiekosten. Deze patronen zijn te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uit- HUISHOUDELIJKE WENKEN. Vlekken van kaarsvet in behang kan men heel gemakkelijk verwijderen met behulp van een stuk grauw papier en een heet strijkijzer. Telkens een stukje schoon grauw papier nemen, net zoo lang tot de vlek verdwenen is. veer aan iederen kant 2 steken samen- breit, tot men een hoogte heeft van 55 centimeter. Daarna mindert men in een iets vlugger tempo volgens het patroon, tot men bij een hoogte van 60 centime ter nog slechts een breedte heeft van 39 centimeter.. In de volgende 18 centimeter meerdert men tot men 46 centimeter steken op de naald heeft. Men is aan het armsgat toe en kant aan iederen kant 4 centimeter af; vervolgens breit men om de 2 toeren 2 steken samen tot men nog slechts een breedte van 34 centimeter overgehouden heeft. Wanneer het arms gat 14 centimeter hoog is, breit men ver der in gerstekorrelmotief. Als het arms gat 18 centimeter lang is, schuint men aan iedere zijde 10 centimeter voor de schouders af en kant de rest der steken s". Voorpand: deze wordt hetzelfde ge breid als het rugpand; maar ter hoogte van de armsgaten deelt men de steken in tweeën en breit iedere helft apart verder. Als het armsgat 14 centimeter lang is, gaat men over in gerstekorrel motief en begint de minderingen voor de halsopening te maken. Eerst 10 steken afkanten en daarna 2 maal 2 en net zoo lang in iederen toer 2 steken samen breien tot men nog slechts 10 centimeter op de naald houdt. Als het armsgat 18 centimeter lang is, de steken afschuinen N.B. Wij maken er onze lezeressen op attent, dat toezending der gewenschte patronen zoo spoedig mogelijk na bin nenkomst der bestelling geschiedt. MEISJESJURKEN EN MANTELS. Ofschoon de kindermode eenvoudig moet blijven, mag ze toen wel m groote trekken de damesmode volgen. Men moet eenter in de eerste plaats rekening hou den met de doelmatigheid der verschil lende kleedingstukken. Doelmatig is bij voorbeeld om een deux-pieces van woilen stof te maken met een manteltje van het zelfde materiaal. Wanneer de kleeding stukken dan te klein zijn geworden, be zit men materiaal genoeg, om er iets nieuws van te vermaken. Samenstellingen van effen en geruite wollen stof zijn voor kinderen eveneens zeer gewild. Wanneer men een rokje maakt van geruite wollen stof, staat daar een effen drie-kwart manteltje heel vlot bij. Bovendien is ue mog^-jkheid ge geven, deze beide kieeamgsi^..,.ni, als ze te Klein zijn geworden twat bij onze op groeiende doenters nog al vlug gebeurt) te verwerken tot éei. leuke jurk of deux- pieces. ue manteltjes voor de kleinere meisjes moeten al zeer eenvoudig zijn. Effen oi diagonaal gestreepte stof wordt verwerkt tot een wijd vlot modelletje. Astrakan of imitatie-bontrand is net aangewezen ma teriaal voor de garneering van kinder man teis. Leuk is het, om het noedje of Piutsje eveneens hiermee te garneeren. Tenslotte nog een paar vlotte jurkjes 7oor de bakvisch. De modellen staan af gebeeld op de groote illustratie. De jonge dame links draagt een jurkje van fluweel inet diepe openspringende plooien. De kleur is roestbruin. Zakken, ceintuur en mouwtjes zijn gegarneerd met biesjes van bruin suède en een metalen gespje. Het blousje wordt van voren dichtgehaaid met een „ritssluiting". Het tweede modelletje is gekleeder. Zij de of fluweel kan het materiaal vormen. De rok valt min of meer klokkend, ter wijl het blousje zeer aangesloten is. Klei ne bolvormige knoopjes zijn van voren op den naad gezet. Het lichte coeurvor- nnge décolleté wordt afgewerkt met een ruche van wit glasbatist. zfSXDe smalle ceintuur wordt van achter ge strikt. De haar dracht van onze meis jes is op het oogenblik zeer flat teus. Een lintje om het hoofd gebonden in dezelfde kleur van de jurk of de mate riaal staat allerliefst en jeugdig. En dan nog een raad voor moe ders van van hetzelf- bakvisch- jes: laat het haar GEBREIDE JAPON. Voor de leuke gebreide japon op onze afbeelding heeft men ongeveer 800 gram 6-draads donkerblauwe wol noodig, naal den nr. 350 centimeter rood of wit tres, 5 roode of witte knoopen en een ceintuur van wildleer eveneens in een van deze beide kleuren. Men breit in de volgende patroontjes: gerstekorrel: lr., la. Herhalen. lste toer: 6a., de naald in den volgen den steek steken en den draad tweemaal om de naald slaan, den steek recht breien. Deze 7 steken telkens herhalen. 2de toer: de 6 steken, die in den vorigen toer averecht gebreid werden, recht breien, den draad voor het werk halen, den volgenden steek zonder breien op de naald nemen, men laat daarbij een der lussen vallen, zoodat er een lange steek ontstaat. Deze 7 steken telkens herhalen. Verticale strepen: Den 3den en 4den toer breit men, zoo als men de steken ziet, terwijl men, al naar gelang dat noodig- is, den draad nu eens voor en dan weer achter het werk haalt bij den langen steek. Deze 4 toeren herhaalt men telkens. De lange steek loopt dus telkens langs 4 toeren. Rugpand: 60 centimeter steken opzet ten en daarop in het patroontje breien, terwijl men om de 5 centimeter onge- en afkanten. Mouw: 28 centimeter «teken opzetten en in het patroon breien. In de eerste 13 centimeter steken meerderen, tot men een breedte heeft van 40 centimeter. Aan iederen kant 2 steken samenbreien in de volgende 10 centimeter. De overblijvende steken afkanten. Kraag: 7% centimeter steken opzetten en in het gerstekorrelpatroon breien, ter wijl men de 2 steken aan de halszijde slechts 2 maal om de 4 toeren breit. Men meet na hoe lang het kraagje moet wor den en kant dan af. Bies op het voorpand: deze wordt in gerstekorrelmotief gebreid, is 4M> centi meter breed en 37 centimeter lang. Aan het einde breit men aan iederen kant 2 steken samen om het puntje te vormen. Zak: deze wordt 10 centimeter breed, in gerstekorrelpatroon gebreid en 9 cen timeter hoog. Men kant het zakje in 4 toeren af, om de gewenschte schuinte te verkrijgen. Voor men overgaat tot het dichtstikken der naden, perst men leder deel eerst op onder een vochtigen doek. Kraagje, mou wen, bies en zakken biest men af met het roode of witte band. Het split je haakt men om met een toertje vasten. De mou wen worden aan de bovenzijde geplooid. M. B. Verder leveren we niet alleen patronen van de gepubliceerde modellen, doch van ieder gewenscht model. Toezending van een afbeelding of schetsje met vermel ding van maten is voldoende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn: een mantel: 85 ets.; een japon: 70 ets.; lingerie en kinderkleeding: 45 ets.; blou se: 40 ets. en rok: 35 ets. per stuk. JEANNE DE FL. geversmaatschappij: „De Mijlpaal", Sin gel 91, Amsterdam, centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het be drag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in postzegels of wel per post giro: 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en nauwkeu rig mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de ver zending. Gelieve verder uw bestelbrieven vol doende te frankeeren; daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. Bovenstaande patronen zijn ook naar maat te verkrijgen. Prijzen zijn dan: 40 ets. per stuk. van uw dochtertje niet ondu- leeren of „p e r m a- n e n t e n". zelfs al is het zoo steil als t o u w. Kunstma tigheid be hoort niet bij het jon ge meisje! Als ze maal 19 20 jaar is, is het tijd genoeg, om de natuur met hulp middeltjes te helpen. Voor dien tijd echter niet!!!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5