IR. A. I. 1 mm Fa. A. Vernout I Nash - Packard Leesbibliotheek Garage J. G. Verbeek Raadszitting Bloemendaal A. G. G. M. GIORGIS Zn. Vrijdag 21 Januari 1938 Onze HAARLEM - BLOEMENDAAL - OVERVEEN Feestelijke Samenkomst. Bloemendaal. Gevonden Voorwerpen. Burgerlijke Stand. STAND 75 DE NIEUWSTE MODELLEN VAN K jjj WORDEN HIER TENTOONGESTELD Vereert ons met Uw bezoek SB Bloemendaal Telefoon 22276 De VOORZITTER: liet College heeft deze zaak wel onder het oog gezien. Wanneer echter de over. eenkomst niet verlengd werd, moest het buizennet worden overgenomen. Practiséh is dit natuurlijk wel mogelijk, doeh finantieel zeer bezwaarlijk. B. en AV. kunnen evenwel de voor- en nadeelen weieens met cijfers aantoonen. De heer QUARLES A AN UFFORD (A'.B. vraagt, of de prijzen overeenkomen met de vroegere AVethouder PRINSENBERG (R.K.) antwoordt dat voorheen f 70.per lantaarn werd betaald, De verlaging is dus wel zeer belangrijk. Men zat echter aan een 25-jarig contract vast. Z.h.st. wordt het voorstel aangenomen. INSTANDHOUDING GRAAF FLORISSCHOOL. Ingevolge het le lid van art. 22bis der Lager Onderwijswet 1920, welk artikel in die Wet werd opgeiiomen bij de z.g. ,,Coneentratiewet", is de gemeenteraad verplicht tot opheffing van de open bare lagere school, de „Graaf Florisschool" te Vogelenzang, omdat deze over 1937 gemiddeld minder dan 50 leerlingen telde. In drie gevallen behoeft de opheffing evenwel niet te geschieden. Het wil B. en W. voorkomen, dat de school ge handhaafd moet worden en wel daar naar de mee ning van het college één der drie gevallen hier aanwezig is, daar zonder die school niet gezegd kan worden, dat de gemeente overeenkomstig art. 19 zorgt, dat in de gemeente voldoend lager onderwijs wordt gegeven in een genoegzaam aantal scholen, welke voor kinderen zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid toegankelijk zijn. De naastbijgelegen openbare school in de gemeente is die te Aerdenhout. De leerlingen van de school te Vogelenzang wonen allen meer dan 5 k.m. van die Aerdenhoutsclie schooi verwijderd. Op dien grond stellen B. en W. voor te besluiten dat de instandhouding van de openbare lagere school, de „Graaf Florisschool" te Vogelenzang in de gemeente Bloemendaal ingevolge artikel 19 der Lager Onderwijswet 1920 wordt gevorderd. Daargelaten de vraag of de school niet gehand haafd moet blijven, om te voldoen aan artikel 19 der AVet zijn B. en AV. van meening, dat hier een bijzonder geval aanwezig is op grond waarvan de Minister kan bepalen, dat de school in stand ge houden wordt. De groei van de school toch is ge durende de laatste jaren van dien aard, dat met grond mag worden aangenomen, dat zij binnen afzienbaren tijd gemiddeld door meer dan 50 leer lingen zal worden bezocht, B. en AV. stellen daarom voor, behalve hoven- vermeld besluit, bovendien een besluit te nemen waarbij aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en AVetensehappen op grond van het 6e lid van art. 22bis der Lager Onderwijswet 1920 wordt verzocht te bepalen, althans voor een jaar, doch zoo moge lijk tot wederopzegging, dat de school in stand gehouden wordt, ook al is liet aantal leerlingen minder dan 50. Z.h.st. aangenomen. VERGOEDING SCHOOLVEREENI- GING „AERDENHOUT". B. en AA'. stellen voor: a. aan het bestuur der Schoolvereeniging „Aer- denhout-Bentveld" te Aerdenhout, ten behoeve van de onder zijn bestuur staande school voor gewoon lager onderwijs, over 1936 te vergoeden de jaarwedde van mej. Debora van Hall tot een bedrag van f 1779. b. afwijzend te beschikken op de aanvrage voor zooveel betreft vergoeding van de jaarwedde van Hendrik Jacs. Rosendahl en George Albert de Bock. Z.h.st. aangenomen. BENOEMINGEN. Tengevolgde van het aan de onderwijzeres in de lichamelijke oefening mej. P. I/. F. J. de Roos, wegens huwelijk verleende ontslag, bestaat sinds 1 September 1936 aan de Hartenlustsehool (U.L.O.) te Bloemendaal een vacature, waarin tot lieden door de aanstelling van de tijdelijk onderwijzeres mej. G. W. Selle is voorzien. Nil deze tijdelijke voorziening reeds meer dan een jaar geduurd heeft, achten B. en AV. liet ge- wenscht haar door een definitieve te vervangen, waartoe de volgende voordracht wordt aangeboden SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 1. Mej. G. AV. Selle te Heemstede, thans tijdelijk aan de school verbonden; 2. Mej. G. van Gelderen te Haarlem; en 3. Mej. G. A. Garssen te Haarlem. Ten gevolge van het aan Mej. J. E. van de Vlier voet, wegens huwelijk verleend eervol ontslag, be staat sinds 1 September 1936 aan de Bornwater- scliool (G.L.O.) te Bloemendaal een vacature, waarin tot heden door de aanstelling van een tijde lijk onderwijzeres is voorzien. De termijn, waar binnen een vacature vervuld moet worden, bedoeld in art. 59 der Lager Onderwijswet 1920, behoefde in casu niet in aclit genomen te worden, aangezien het hier betrof een z.g, „boventallige" leerkracht. Door liet ontslag aan een mannelijken leerkracht dier school in den loop van 1936, in wiens plaats een vrouwelijke kweekeling met acte is aangesteld, is liet gewenseht in de bestaande vacature wederom een mannelijken leerkracht, in het bezit van de hoofdaete en de bevoegdheid voor handenarbeid, te benoemen, waartoe B. en AA', de volgende voor dracht aanbieden: 1. P. S. N. Oost te Den Helder; 2. K. van Meurs te Haarlem. 3. B. C. Betzema te Haarlem. Benoemd wordt tot onderwijzeres lichamelijke oefening aan de Hartenhistschooi Mej. G. AA'. Selle, Heemstede met 12 stemmen. No. 2 van de voordracht Mej. G. van Gelderen, Haarlem. 2 stemmen, een blanco. Tot onderwijzer aan de Bronwaterscliool wordt benoemd bij derde stemming de heer B. C. Betzema te Haarlem, no. 3 van de Voordracht, met 8 stem men de heer K. van Meurs. Haarlem 7 stemmen. Bij eerste stemming werden de volgende stem men uitgebracht: 1. P. S. N. Oost te Helder 3; 2, K. van Meurs, Haarlem, 7; 3. B. C. Betzema 5 De tweede vrije stemming leverde op voor: P. S. N. Oost 2 stemmen; 2. K. van Meurs, 7 stem men; 3. B. C. Betzema, 6 stemmen, zoodat een herstemming tusschen de heeren van Meurs en Betzema noodig was. De Raad stemming. besluit hiertoe zonder hoofdelijke GRONDRUIL. De directie van de N.A'. Levensverzekering Maat schappij „De Nederlanden" van 1870 te Amsterdam biedt aan om een ruil van grond aan te gaan, met dien verstande, dat de gemeente aan „De Neder landen" voornoemd in eigendom overdraagt een strook grond aan de Noord-AVestzijde van het Joan Mauritsplein, en „De Nederlanden" voornoemd aan de gemeente in eigendom overdraagt een strook grond aan de Zuid-Oostzijde van liet Joan Mauritsplein. Beide partijen zijn in verband met den voor genomen woningbouw aan liet Joan Mauritsplein met den voorgestelden grondruil gediend. Overwegende, dat deze grondruil Voor beide partijen aannemelijk is, indien overeengekomen wordt, dat verrekening tusschen partijen zal plaats hebben van het verschil in oppervlakten, tegen den prijs van f 8.per M2„ stellen B. en AA', voor tot den ruil over te gaan. De heer HONDIUS (Nat. Herst.) wil hierover in geheime zitting eenige vragen stellen. Wordt toegestaan. NAMEN VAN WEGEN. Met het oog op het bouwen aan het nieuwe weggedeelte in het verlengde van de Prins Hendrik laan in AA'estelijke richting, dat parallel loopt met de spoorbaan en dood loopt op de Oostzijde van de tennisbaan van AA'imbledon Tennispark, wordt voorgesteld dien weg een naam te geven, n.l. de Ernst Casimirlaan. Toelichting: Ernst Casimir (1578-1632), Graaf van Nassau, Dietz, enz., was een zoon van Jan den Oude, nam mot zijn broeder Willem Lodewijk deel aan de belegering van Groningen (1594), onder scheidde zich in den slag bij Leffinghen (1600) en veroverde in 1606 Locliem. in 1607 kwam hij door erfenis in bezit van liet graafschap Dietz, na het overlijden van zijn broeder werd hij stadhouder van Friesland (1620), na het overlijden van Maurits stadhouder van Groningen en Drente. Hij stierf bij het beleg van Roermond. De A'erordening tot vaststelling van namen der openbare wegen behoeft daartoe aanvulling. Tegelijkertijd wordt voorgesteld deze verorde- nin te wijzigen ten aanzien van de aanduiding der olgende wegen: Binnenpad, Prins Mauritslaan en Tetterodcweg, aangezien de bestaande aanduiding niet juist meer is. 11. en AA', bieden een daartoe strekkend Voor stel aan. De heer ENSCHEDE (V.B.) heeft geen bezwaar tegen dien naam. Spr. heeft echter al eens eerder naar voren gebracht den naam „van Kijst". De drager van dezen naam, welke hier geheel is uit gestorven, heeft Aerdenhout beboscht en mooi gemaakt. Het- is geen naam voor een straat, doch voor een laan. De A'OORZITTER zal het in gedachten houden. Het voorstel Wordt dan zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. Zonder hoofdelijke stemming worden de volgende ontheffingen der behouwingsvoorschriften ver leend: <7. N.A'. Handelsvennootschap v.h. P. J. A'oorne- eld, voor den bouw van twee garages hij een blok an 3 woonhuizen aan de Rio Grandelaan; b. Ir. AA'. Koppen, voor het houwen van een garage bij een woonhuis aan de Pernambucolaan c, A. Brand te Haarlem, voor het bouwen van een woonhuis met aangebouwde garage aan de Catalaan (I. A'cr. voor Jeugdwerk Bloemendaal, voor het houwen van een slöjdlokaal hij het Jeugdhuis aan de Donkerelaan e. E. E. Stoel, voor het verhouwen van oen berg ruimte tot garage en bergruimte bij perceel Midden Duin en Daalsebeweg 14; Fa. J. D. Wildeboer, voor het bouwen van een enkel woonhuis aan den Hooge Duin en Daalsebe weg. A'oorts verzocht E. J. van Donselaar ontheffing oor liet houwen van een dubbel woonhuis aan den Vogelenzangscheweg. B. en AA', en de Commissie voor Publieke werken stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, omdat i.e. geen sprake is van een der gevallen raarin krachtens art. 6 der Bebouwingsvoorsehrif- ten ontheffing zou zijn te verleenen. AANVULLING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN De bebouwing aan dc Zuidzijde van den Duin Weg (de weg die van het station Santpoort naar de(n) Brederode(weg)laan voert), langs het gedeelte tussrhen de Brederodelaan en den Conollyweg staat op Bloemendaal's gebied. Reeds zijn daar twee winkelhuizen, terwijl het voornemen bestaat daar nog een dubbel woonhuis tot winkelhuizen in te richten. Het wil ons voorkomen, dat er geen bezwaar tegen bestaat om bedoeld gedeelte voor winkel huizen te bestemmen, doch daartoe is het nood zakelijk de Behouwingsvoorschriften aan te vul len, waartoe B. en AV. een voorstel aanbieden, dat door den Baad z.h.s.t. wordt aanvaard. VERKOOP GROND. Het AA'oningbureau „Kweekduin" alhier en van R. Reitsma alhier, verzoeken om aan laatstgenoem de of aan zijn nader te noemen lastgever(s) voor den bouw van een woonhuis te verkoopen tegen den prijs van f 8.— per m2. een bouwterrein ter oppervlakte van pl.m. 665 m2, op den hoek van de Bio Grandelaan (AA'estzijde) en de Recifelaan (Zuidzijde). Het AA'oningbureau „Kweekduin" en de N.V. Handelsvennootschap voorheen P. J. A'oorneveld te Haarlem, verzoeken om aan laatstgenoemde te verkoopen tegen den prijs van f 8.per m2. een bouwterrein ter oppervlakte van pl.m. 860 m2, gelegen aan de Rio Grandelaan (Oostzijde) tegenover de Recifelaan. Beide verzoeken worden overeenkomstig het voorstel van B. en AA', ingewilligd. RONDVRAAG. De lieer HONDIUS (Nat.Herstel) zou het waardeeren indien de Zeeweg niet heelemaal vlak werd gemaakt, doch zooveel mogelijk het karakter van duinweg behield. Bovendien zou spr. liet op prijs stellen, indien zooveel mogelijk de in de eigen duinen voorkomende planten en heesters werden aangewend. AVeth. PRINSENBERG (R.-K.) antwoordt, dat er zooveel mogelijk naar gestreefd is het duin- aspect te behouden. Wat de aanpassing van de beplanting betreft, is hier volgens spr. inderdaad de aangewezen weg om de typische heestersoorten te behouden. De lieer A'AN TILL (C.H.) merkt op, dat de Zee weg prachtige vergezichten heeft, Welke, indien mogelijk, ook bewaard moeten blijven en niet door beplanting weggenomen. De heer NOORMAN (S.D.) zegt, dat zijn er varing in de commissie voor Publieke AA'erken is, dar zoo goed mogelijk het aspect van het duin landschap wordt bewaard. De peppels bij den watertoren zullen ook gekort worden volgens toe zegging van wethouder Prinsenherg, zoodat het vergezicht niet verloren gaat. De lieer QUARLES A'AN UFFORD (A'.B.) merkt op, dat- van het P.E.N. een nieuw tarief voor straatverlichting is afgekomen, waardoor b.V. A'elsen reeds voordeel heeft kunnen behalen. Spr. adviseert B. en AA', ook zoo spoedig mogelijk onderhandelingen hiervoor te openen. De heer A'AN BEISSEN (A.R.) dient namens zeven raadsleden een voorstel in om te komen tot wijziging van art. 29 van liet Reglement van Orde voor de raadsvergadering. In Verband met hetgeen is geschied bij de behandeling der kwestie-Pouver, kömt liet deze raadsleden ge wenseht voor, dat de mogelijkheid wordt geschapen om blanco te kunnen stemmen, zoodat een raads lid, dat niet vóór of tegen wenscht te stemmen, dc raadszaal niet behoeft te Verlaten. Dit voorstel wordt in handen van B. en AA', ge steld om prae-advirs. A'oorts informeert de lieer A'AN REISSEN naar de verbetering van de verlichting der AA'inkel- straat en van de Krommelnan. AVeth. PRINSENBERG (R.-K.) antwoordt, dat de zaak der verlichting nog in onderzoek is in verhand met de toezegging van den heer Ouwe hand. Een vergadering van de commissie van publieke werken is reeds hieraan gewijd. Indien de besprekingen gesloten zijn, komt er een voorstel in den Baad. Hierna sluiting en comité. wordt steeds met de nieuwste boeken uitgebreid. Grootste en uitgebreidste Leesbibliotheek te Overveen en Bloemendaal. blOp den dag na de geboorte van een Prins of Prinses zal D.A'. om 3 uur in de Geref. Kerk te Bloemendaal een feestelijke samenkomst plaats vinden, voor welke bijeenkomst het volgende programma is samengesteld: 1. Orgelspel, N. A. Jansen. 2. Declamatie van enkele coupletten van het AVilhelmus, H. v. d. Brink. 3. De aanwezigen zingen staande het 1ste en 6de couplet. Koor-. 4. „Komt nu met zang van zoete tonen", uit A'alerius' Gcdenkklank. Declamatie van eigen gedichten. Mevrouw Ria DraakGroeneveld. a. Aan het Prinselijk Paar. b. A'erwaehting. e. Aan de Koninklijke Ouders. Kwartel 6. „Looft nu den Heere, o mijn ziele", Melodie Uit 1665. „Komt prijst nu allen," Matth. App. von Löwenstein. 7. Gebed en rede door Ds. Joh. C. Brutsaard. 8. Declamatie Danklied. Tekst: H. v. d. Brink. Muziek: Mej. Bets Nederkoorn. Koor 9. „Gelukkig A'aderland", uit „A'alerius' Gc denkklank". 10. Declamatie Ps. 72 en 98, H. v. d. Brink. Kwartet 11. „Dankt, dankt nu allen God," Johan Criiger. „Zegen hen, Algoede," Chr. Gregor. 12. De aanwezigen zingen Ps. 67 la en 3b. 13. Dankzegging. 14. Orgelspel, N. A. Jansen. Het Koor staat onder leiding van den heer N. A. Jansen. Het Kwartet, bestaat uit de dames: Kitty Neder koorn, sopraan; mevr. Beji Missetvan Andèl, alt; en de heeren Han le Févre, tenor,; én Bram Misset, bas; pianiste mej. Bets Nederkoorn. blGevonden en terug te bekomen bijC. v. Iperen, Zandvoorterweg 147, een hondje; L. A. Reitsma, A'erbenalaan 2, een padvindersmes; AV. v. Rhenen, De Ruijterweg 40, Haarlem, een verm. gouden schakelarmband; v. d. AA'ateren, Dickmanstraat 4, Haarlem, een damestaschje met inhoud; v. d. Pavert, Bleekerspad 5, een doublé armband; J. A. v. Buggenum, Veldlaan 27, een leeren want; P. v. d. Meij, AA'estcrduinweg 9, een heerenarmbandhorloge; To A'ersteeg, Leidsche- vaart 294, A'ogelenzang, een blauwe sjaal; M. Meeuwes, Bollandslaan 29, Haarlem, een fox- terrier; Hellebrekers, A'ijverWeg 4a, een dekzeil; P. Schipper, Kinheimweg 83, een belastingmerk; H. Ilesseling, Zuider Stationsweg 7, een paar damesliandsphoenenE. J. van Dijk, AA'Ouweri. an- straat 1, Haarlem, een kinderbril; A. Bruinis, Kenhemenveg 13, een zwart hondje; J. J. Swarts, Raephorststraat 4, Haarlem, een handwarmer: Prins Hendriklaan 142, een ring. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 10 tot 12 uur voormiddags), een jongenspet, een blauwe want, een bos sleutels, een roode sjaal, een groen beursje met inhoud. Aanrijding. blOp den Slingerweg te Aerdenhout reed een dame met 4 kinderen. De heer F. J. S. wilde met z'n auto passeeren en week daardoor naar links uit, waardoor hij in hotsing kwam met een auto, bestuurd door H. A. O. Beide auto's werden zwaar beschadigd. o Bevallen; S. J. GrootVan Es, dochter. Getrouwd: P. M. Hiemstra en J. A. van der Slikke. AA'. G. S. ten Berge en J. A. A. M. Hillem. Over leden: H. Misset, oud 86 jaar, wed. van II. VA', van Eijkern. H. de la Basseeour Caan, oud 58 jaar. Wed. van Jlir. A. AV. G. van Riems dijk. A. E. Hagcman, oud 68 jaar, echtgen. vhn J. van Muiswinkel. bl Voorzitter Protestantenbond. De heer H. M. Schieferdeeker is afgetreden als voorzitter van de afdeeling Bloemendaal van den Protestantenhond. In zijn plaats is in de Zaterdag gehouden ver gadering benoemd de heer T. Terwey te Overveen. o— Gearresteerd. blIn de afgeloopen week werden 4 personen aangehouden, waarvan drie in verzekerde bewaring zijn gehouden wegens diefstal en inbraak. o- Kijk toch voor je! Een 82-jarige hloemenhandelaar, S., uit Santpoort, welke op den Kennemcrweg ter hoogte van de Joh. Verhulstweg fietste, keek achterom, waardoor hij met z'n rechtervoorwiel in aanraking kwam met den trottoirband. Met een bloedenden hoofdwond bleef de man liggen. Dr. Mansholt constateerde een zware hersenschudding. Na ver honden te zijn is S. vervoerd naar liet Qiaconessc' huis. Buurtvereniging Overveen. Steeds meer nadert dc dag van de heugelij, gebeurtenis. Overal krijgen de plannen van feest viering vasteren vorm. Zoo ook voor Overveen. Reeds eerder werd medegedeeld, dat behalve den muzikale rondgang en hal-champêtre door de buurt- vereeniging Overveen meer gedaan zou worden. De verdere plannen hingen in hoofdzaak af van den finantieelen toestand van de kas der nog jonge vcreeniging. Nu kunnen eetiter de verdere plannen bekend gemaakt worden. Zoo spoedig mogelijk na den officieelen feestdag zal op een AA'oensdag een feestavond gehouden worden in de zaal van Domi. A'oor de kinderen zal dienzelfden dag, ook in Domi, een matinée ge houden worden. 11e toegang voor die uitvoeringen is voor de leden van de vcreeniging en hun kinderen vrij. De toegangsprijs voor anderen is zeer laag gehouden. A'erder zal er drie dagen kermis zijn. Er wordt dus heel wat gedaan door de buurt vereen iging Overveen. Men had we) meerdere plannen, doeh die konden door te geringe gelden niet uitgevoerd worden. Daarom inwoners van Overveen, geeft u op als lid der vereeniging.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2