IVOROL N.V. Hoenderdos Brandstoffenhandel Bloemendaal. 7. Tlieuwenhof Soetó nviïukdqoedjb Uw kolenhok leeg? 2 Vrijdag 25 Februari 1938 'n Mooie Hoed van Uw Oude Hoed DAMAVE Burgerlijke Stand. H. O. V. Muziek. Ingezonden. DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60CT. 7m Een paar druppels D.D.D. doen dadelijk de folterendejeuk be daren. Tallooze lijders aan Ec zeem, Puisten, Open Beenen en andere huidaandoeningen hebben met groot succes dit heilzame middel' aangewend. Bet is geen vettige zalf, maar 'n héldere vloei stof, die de ziektekiemen doodt en de huidweefsels v'erfrischt en Flacons versterkt. f. 0.75 B V - f. 1.50 45 Bij Apothekers en Drogisten. f. 2.50 fj School-Huisbroei. HUiDAANDUËNINGEN U Afkondiging Grondwetsherziening 1)1Dinsdagmiddag te lialf drie is van de puien der Nederlaridsche raadhuizen op de voorgeschre ven plechtige, zij het hier en daar sobere wijze, de jongste herziéning van de Grondwet afgekondigd, evenals dit het geval is geveest in Oost- en WCst- Indic. In Bloemendaal geschiedde de plechtigheid door den gemeentesecretaris, den lieer C. J. de Groot, die dit deed in tegenwoordigheid van de leerlingen van het Kenncmcr Lyceum. Het afgekondigde document luidde als volgt: 's-Gravenhage, 22 Februari. Op twee en twintig Februari negentienhonderd acht en dertig, des namiddags half drie, wettelijken tijd in Nederland, zijn uitgegeven de navol gende Staatsbladen: No. 100, wet van 10 Januari 1938, tot ver andering in de grondwet, strekkende tot wijzi ging en aanvulling van de bepalingen be treffende liet inkomen der Kroon. No. 101, ijfet van 19 Januari 1938, tot ver andering in de grondwet, strekkende tot wijziging en aanvulling van de bepalingen betreffende de schadeloosstelling en het pen sioen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. No. 102, wet van 19 Januari 1938, tot ver andering in de grondwet, strekkende tot het openen van de mogelijkheid, ministers te befióemen, ftiet belast met de leiding van een ministerieel' département. Nó. 103, wet van 19 Januari 1938, tot ver andering in de grondwet, strekkende tot aan vulling van de bepalingen betreffende het kiesrecht. No. lot, wet van 19 Januari 1938, tot ver andering in de grondwet, strekkende tot het openen van de mogelijkheid, openbare licha men voor beroep en bedrijf in te stellen. No. 105, wet van 19 Januari 1938, tot ver andering in de grondwet, strekkende tot wijzi ging en aanvulling van de bepalingen van het overgangsrecht. BIJ FA WILLEM P. TEL. 16884 HAARLEM WILHELMINASTRAAT 16 VERVORMEN'VERVEN-STOOMEN Gevonden Voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bij: Kluit, Dr. Bakkerlaan 78, een hondje; Burck, Velsér- straat 70, Haarlem, een vulpenhouder; Waasdorp, Dompvloedslaan 1, een kinderwant; Jurrema, Goudsbloemplein 15, een hondje; Droog, Ooster Tuindorplaan 7, Haarlem, een stéeksleutel; Nieuw- poort, Noordlaan 9, een portemonnaitje met inh.; Koelemeij, Oranje Nassaulaan 125, een zilveren rozenkrans; Van der Weide, Veldlaan 29, een roode ceintuur; Sehoo, Dennenweg. Bloemendaal, een rozenkrans; Göttgens, Dr. Bakkcrlaan 57, een armbandje; Huijsser, Bloemveldlaan 57, Haarlem, een broché; Schoo, Dennenweg 10, een belastingmerk; Zomerzorgerlaan 16, een heeren rijwiel. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur voormiddags) een jongenshand- schoen, Cen vulpenhouder, een handwarmer, een sjaal, een heerenrijwiel, een wantje, 2 sleuteltjes, een handschoen, een paar handschoenen. Post Aerdenhout: een pakje kleeren. Practisch Christendom. JiaOp Woensdag 30 Fcbr. belegt bovenver melde Gemeenschap een openbare opwekkings samenkomst in gebouw „Ons Huis", Ged. Volders- gracht 15. Verschillende sprekers. fiMeubileer-ünrichting'" 1ste Klas werk onder garantie. Prijzen zeer laag Esschilderstraat 29, Tijdelijk Telet. 12530 Op Julianaschool te Overveen. blIn het najaar van 1937 werden er, door tus- schenkomst van de oudercommissie der Juliana school alhier, voor de kinderen hyacintenbollen verkrijgbaar gesteld om die tegen het voorjaar in bloei te trokken. Er werden 176 hollen uitgereikt. Woensdagmiddag hadden de ouders in de school gelegenheid, de resultaten van dezen séhool-lmisbroei in oogenschouv te nemen. Deze eerste proef is volkomen naar wensch geslaagd, p.lm. 120 hollen warén er voor het tentoon- stcllinkje teruggekomen. De uitslag was als volgt: Eerste prijzen be haalden: Hans Hamburg, Freddv Bacliliüys, Friedel de Boer, Bet tie Scholten, Miep Scheffer, Ina Eschauzier, Willy Heinkes, Jan Bachhuys, Ina Van Donkelaar en Annie Jansen. Tweede prijzen: Freddy Bachhuys, Friedel de Boer. Miep Scheffer, Loekie Hoogstraten, Hanny Vink, .Tola Melchers. Huib Rowaan, C'ath. Jager, WiUv Ileinkes, Joh. Eschauzier, Lipkjc Jager en en Annie Jansen. Derde prijzen: Hans Hamburg, Beppie Brink man, Eddy van 15 elsenes, Gerrie Karst, Loekie Hoogstraten, Gerda Thijssen, Ilarry Groeneweg, Ina Eschauzier. Herman Brusse, Chr. Nyhof, Gr. Pijpers. Gerda Pregel, Tonny Bangcrt, Willy Heinkes, Theo Jansen, F'r.Reichman, Joh.Eschau- zier, Fr. Jansen, P- v. Truyen, Robbie Janse, G. v. Wengen, Julia Vink en Loes van Zon. hl— Bevallen: H. M. HoevenbergVan Galen, zoon. Getrouwd W. K. S. van Haastert en M. J. Lau. C. de Graaf en A. C. Henneman. M. van Lammeren en A. C. E. Korsman. Overleden: J. de Visser, oud 73 jaar (overleden te Haarlem). J. P. de Klerk, oud 80 jaar (overleden te Haarlem). M. van Voorthuvsen, oud 88 jaar. Tentoonstelling van Toegepaste Kunst. blIn de toonzalen van de fa. J. A. Boskamp te Overveen, wordt een tentoonstelling van Toe gepaste Kunst gehouden van 26 Februari tot- 19 Maart a.s. De opening geschiedt Zaterdag 26 F'ebruari n.m. 3 uur door Paul Bromberg, met een causerie over de noodzakelijkheid van goede voorwerpen in ons interieur. Men zie voorts de advertentie in dit nummer. o Aanrijding. blDoor liet licht van een achterop komende auto, werd II. IV. te Heemstede op de Julianalaan gaande naar het Viaduct Zijlweg, zoodanig door de weerspiegeh'ng in zijn voorruit verblind, dat hij een ter zelfder hoogte rijdenden motorrijder niet bemerkte. De ontstane aanrijding deed den motorrijder, G. W. te Bloemendaal, van zijn motor aftuimelen, terwijl het voertuig zonder bestuurder doorreed en zwaar beschadigd tegen het hek langs de Delftstraat bleef liggen. De motorrijder kreeg eenige niet-ernstige wonden, doeh klaagde over inwendige ijpnen; hem werd door Dr. Liitge de eerste hulp verleend. o- Jaarfeest Geref. Jeugdcentrale. In hotel Vreehurg werd Woensdagavond het Jaarfeest der Gereformeerde Jeugdcentrale ge vierd. Voor een stampvolle zaal opende de voor zitter der Centrale Commissie, Ds. Joh. C. Brus- saard. den avond met gebed, schriftlezing en een kort welkomstwoord. Voor dezen feestavond was cyn aantrekkelijk .programma samengesteld, dat den talrijken aan wezigen Cen mooien avond heeft bezorgd. De kleine Meisjesclub A opende dit programma met het zangspel „Vogeltje fuit fuit", waarna door de Meisjeselub B, Knapenvereeniging, Oratorische en Debating Club een drietal stukken voor het voet licht werd gebracht. Door de aankleeding van het podium, de bijzondere verzorging van de costumee- ring en niet het minst door de goede regie van den heer II. van den Brink kregen we het Cliineesche spel „De Gouden Pantoffel", de Middel-Nederland- sche Marialegende „Beatrijs" en de Middeleeuw-- sehe oostersehe roman „Floris ende Blanehefloer" een bijzonder gewaardeerde weergave. Elk voor zich hebben de medewerkenden, van klein tot groot, hun aandeel tot het welslagen van den avond bijgedragen. Ds; Brussaard werd gedurende het feest verrast met een prachtige bloemenmand ter gelegenheid van het feit dat Z.Eerw. juist dezen dag 20 jaar aan de Geref. Kerk te Bloemendaal is verbonden, ter wijl de heer H. v. d. Brink voor het vele dat hij voor dezen avond heeft gedaan, een fauteuil ten ge schenke kreeg. Met het zingen van den Avondzang werd de zeer geslaagde bijeenkomst gesloten. o Stichting „Huize Wildhoef". bl- Onlangs hebben wij melding gemaakt van de vestiging op de buitenplaats „Wildhoef" van een tehuis van ouden van dagen. Wij ontvin gen nu de volgende circulaire: liet plan is opgevat om in Bloemendaal een Tehuis voor Ouden van Dagen te stichten. De oprichtingsacte der Stichting werd op 10 F'ebr. gepasseerd. Reeds wisten de oprichters op een gedeelte van de prachtige buitenplaats „Wild hoef" beslag te leggen (ruim 3 H.A. voor den prijs van f 60.000.—). Het tehuis, dat den historischen naam „Wild-; hoef" zal vereeuwigen, zal bestemd worden voor die categorie van menschen, die voor liefdadige in stellingen niet in aanmerking komen en weer niet kapitaal krachtig genoeg zijn om ziel) datgene te permitteeren, wat ouden van dagen zoo dikwijls van nöode hebben. Door gezamenlijk te dragen dezen natuurlijken ouderdomslast, zooals bediening, verzorging, verpleging, enz, kunnen oo k zij zich van een zeer draaglijken ouden dag verzekeren. Het' benoodigde kapitaal bedraagt f 400.000. Het bestuur nam zelf reeds voor f 43.000 obliga ties. In deze gemeente ontbrak tot heden zulk een tehuis, en daarom zou het zeer verheugend zijn indien de pogingen zouden slagen. Reeds gaven zich pl.m. 50 personen als bewoners op. Beethoven Cyclus. Eigenlijk is het overtollig erop te wijzen, al thans te bewijzen, dat een Beethoven Cyclus tot de bijzondere muzikale geneugten behoort. Eveneens mogen we het overbodig achten, dat indien de bezoekers van de II.O.V. concerten iets hebben ervaard, 'dat zeker dit is: dat ons orkest het devies „Semper Crescendo" tot het zijne heeft gemaakt; want waarlijk, steeds wassend staat het peil der prestaties van het orkest. Deze beide factoren: en de steeds groeiende sympathie voor onze H.O.Y., zullen zich ver eenigen in dit culminatiepunt, in deze Cyclus, waarvoor de belangstelling zich reeds nu iu ver heugende mate uit, door het nemen van abonne menten. Deze zijn laag geprijsd gehouden; het moet ook die aantrekkelijkheid hebben en men behoeft daarbij niet naar elders te trekken, voor een Beethovenfeest. Ons orkest weet deze opgaaf te verzorgen. In deze cyclus komen tot uitvoering: de Onver ture „Colorian" en „Fidelio"; de symphonieën 1.2.3. (Eroièa) 5.7.9. (met slotkoor), waarbij het H.O.V. koor zal meewerken, alsmede de zang solisten Ilélène Ludolph, Ans Stroink, Michel Gobets, Otto Couperus; het vioolconcert met Louis Zimmerman, het 3c piano concert met Wil lem Andriessen en de Aria „Ah Perfido". die door Corrie Bijster gezongen zal worden. Alzoo: een belangrijk slot aan het eind van het winter seizoen der II.O.V. Mogen de dirigenten (Marinus Adam leidt het tweede en F rits Schuurman het eerste, derde en laatste concert) volle zalen aantreffen. Zie voor verdere bijzonderheden de advertenties en affiches. Haarlemsche Bachvereeniging. De Haarlemsche Bachvereeniging geeft haar zesde concert op Dinsdag 1 Maart a.s., in desge- meentelijkë concertzaal ..Het Residentie-orkeet" speelt onder leiding v an Prof. Georg Szell; sofist Benno Moisewiteh, piano. ProgrammaEerste Symphonie, C-moll op. 68, (Joh. Brahms, 18331897): 1. l'n poco sostenuto, Allegro, 2. Andante sostenuto, 3. L'n poeo alle gretto e grazioso;. 4. Adagio, Piü andante, Alle gro non troppo ma con brio. Pauze. Concert voor klavier met orkest Bes-moll op. 23, (P. Tschaikowsky, 18401893); 1. Allegro non troppo e molto maestoso, Allegro con epirito, 2. Andantino semplice, 3. Allegro eon fuoco. Solist: Benno Moisewiteh. Variationen iiber ein eigenes Thema, (Georg Szell, geb. 1897). MARKIEZEN EN SCHERMEN Laat deze nu maken en overtrekken. Wij verwerken uitsluitend BARA-WEEFSELS. Stalen en prijsopgaaf vrijbl. Eleetrische Markiezenfabriek Fa. Ver we ij v. Heerden Sophiaplein 20, Telef. 11609 Dr. S. v. d. Ley herdacht. haIn de Woensdag j.l. gehouden openbare samenkomst van de Gemeenschap voor Practise!) Christendom te Haarlem heeft de heer G. Over steegen een korte rede gehouden over het rijk ge zegende levenswerk van wijlen Dr. S. v. d. Ley, oud-geneelieer-direeteur van het Zendingshospitaal „PitoCloengan" te l'oerwodadi-Grohogang (Java), laatstelijk gevestigd te Bentveld. Spr. iegde vooral den nadruk op den persoon van den thans ontslapene, die tot in zijn laatste levensdagen evangeliseerde en overal zich belange loos gaf waar hij werd ontboden. Het is geen over drijving als ik dezen zendeling-arts, die in zijn daden getoond heeft in de juiste verhouding te staan lot God en de mensehen, een ware navolger v an Christus noem, aldus spr. Dr. S. v. d. Ley vvas ons, die'zoo gaarne levende lidmaten van een alge- meene Christelijke Kerk willen zijn, tot een v oor beeld: een man die wars van eiken vormendienst, seetarisme en kerkisme zich onder Gods leiding stelde en uit zijn rotsvast geloof en vertrouwen de goede werken putte, die zoowel tijdelijke als eeuvvigheidswaarden bezitten. Naast God zijn wij u dankbaar Broeder! En wij hopen nog lang die zelfde Leiding in ons leven toe te laten die het uwe in volle overgave, zoo vruchtbaar maakte, be sloot spr. Joh. Minderman speelde hierna toepasselijke orgelmuziek. o Dlckensmarkt. haHet Diekensmarkt-comité deelt ons mede, dat de netto opbrengst van de Ilickensmarkt ruim f 3200.bedraagt. Alle prijzen van de verlotingen op één na zijn afgehaald. De schemer lamp, gemaakt te Groesbeek, viel op no. 57. De eigenaar van dit nummer kan de lamp bij de fa. Gerzon op vertoon van dit lot, afhalen. PR0.16-0205A OECUMENISCHE SAMENKOMST. o Vrienden, Een zaak, die ons allen zeer zeker ter harte zal gaan. is de Hereeniging der Kerken. In liet Rapport van de groote Conferentie der kerken, welke ver leden jaar te Edinburgh gehouden is, wordt gezegd: „Een verblijdend verschijnsel bij de oecu menische bew eging is de groeiende en diepe belang stelling voor dit onderwerp, welke aan den dag wordt gelegd door de christelijke studentenvereeni- gingen en andere christelijke jeugdorganisaties. Deze belangstelling moet op iedere passende wijze worden aangemoedigd". Dit houden wij ons voor gezegd. En wij zullen het onze doen om hieraan mede te arbeiden. Een aantal jongeren uit verschillende christelijke jeugdorganisaties, en in het bijzonder die van de 7 kerken, die in Nederland in de Oecumenische beweging samenwerken, is dezer dagen bijeen gekomen ter voorbereiding van een in Haarlem te houden groote Oecumenische Samenkomst op Maandag 28 Februari a.s., des avonds om 8.15 uur in de Bakenesserkerk. De algemeene secretaris van de Oecumenische beweging in Nederland, Dr. J. C. Wissing uit de Bilt zal dien avond spreken over de Hereeniging der Kerken. In hetzelfde kerkgebouw zal zich de jeugd der verschillende kerken en jeugdorganisaties in gebed, gezang en in het aanhooren van het oecumenisch getiugenis vereenigen. Jongeren van de Ned. Hervormde Kerk. Luthersclie Kerk, de Alg. Doops gezinde Sociëteit, de Remonstrantsche Broeder schap, de Oud-Katholieke Kerk, de Gereformeerde Kerken in Hersteld Verhand en van tal van Christelijke jeugdorganisaties zullen dien avond in waarlijk broederlijken geest elkaar ontmoeten en bijeenzijn in de sfeer des gebeds, die hen in gemeen schappelijke verootmoediging voor God en in gemeenschappelijk vertrouwen op God als jeugdige Christenen nader zal brengen tot elkaar en zoo ook nader tót Christus. Vrienden! de Kerk van Christus rekent op ons. Wij willen blijk geven, dit te beseffen in leven en werken. En laten wij dit ook op overtuigende wijze toonen op ons aanstaand samenzijn in de Bake nesserkerk: hier in Haarlem de eerste stap op den langen en moeilijken weg van toenadering en her eeniging. Met broederlijken groet, Het Comité van Voorbereiding, een aantal jongeren van de volgende organisaties: Yereeniging van Jong Hervormden. F'ederatie van Vereenigingen san en voor Vrouwen en Meisjes. Het Religieus Cultureel Jeugd Centrum. Yrijz. Christ. Jeugd Gemeenschap. Vrijz. Luthersclie Jongerenkring. Luthersclie Jongemannenvereeniging. Doopsgezinde Jongerenbond. Oud-Katliolieke Jongeliedenvereeniging. Jeugdwerk Gereformeerde Kerk in H. V. Haarlem, F'ebruari 1938. poets dus met De Nederlandsche tandpasta KINDERHUISSINGEL 2 Een goede gelegenheid om eens een proef bij ons te bestellen. U zult zeker tevreden zijn! TELEFOON 11979 I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2