KASTPAPIER N.V. Hoenderdos Brandstoffenhandel PUNAISES Fa. A. VERNOUT C. H C. VOS Fa. van Weert Uw kolenhok leeg? 2 Vrijdag 4 Maart 1938 „Meubileer-Onrichting'' 7. Ylieuwenhof fantasie Hanlalons „SHEMEN" OLIJFOLIE PALESTINA's OPBOUW Agenda. Tooneel. alle kleuren N.V. Nederl. Aluminium Mij. opgericht. Uitsluitend Heerenkappersbedrijf Een mooie Engelsche Kinderwagen NU Anegang 46 Bioemendaalsche Burgerwacht. bl- Vrijdagavond vergaderde de Bioemendaal sche Burgerwacht in restaurant ltoosendaal te Overveen. De voorzitter, de heer H. Smidt van Gelder sprak een woord van welkom. „Wij zijn bijeen", zei spr. „om twee redenen, een van aangenamen en een van minder aan n-enamen aard. De Bond van Burgerwachten heeft de verdiensten van den lieer Apeldoorn willen erken nen door hem de medaille voor bijzondere toewijding toe te kennen. Hieruit blijkt, dat door zijn toe wijding de afdeeling met eere wordt genoemd". Spreker bood den heer Apeldoorn zijn geluk wensehen aan. Da commandant de heer A. F. Haccou, memoreer de, dat het de heer Apeldoorn was, die bij de jon gelui de militaire eigenschappen moest aanbrengen èn dat hij dit zoo heeft gedaan, dat zij zijn gebleven, ondanks de straffe tucht. Spieker spelde hem de medaille op den borst hij hoopte, dat de heer Apeldoorn de Burgerwacht nog vele jaren mag dienen. De heer Apeldoorn, bracht dank voor deze onder scheiding. De scheidende luitenant de heer H. E. Everard, die naar N.O.-Indië gaat vertrekken, werd toege sproken door den voorzitter en den commandant. De heer Smidt van Gelder bracht hem namens het bestuur dank en prees zijn groote energie en werkkracht. Hij hoopte dat liet den heer Everard goed moge gaan, beval de Burgerwacht in zijn her innering aan en bood als bewijs van dankbaarheid een sigarettendoos aan. De heer Haccou schetste in dankbare woorden den grooten steun, dien hij van zijn luitenant had ondervonden. Namens het corps bood spreker hem een reis- klokje aan en persoonlijk een boek over Indië. Ook hij sprak de beste wensclien uit voor de car rière van den scheidenden luitenant. De heer A. Hiemstra, dankte namens den burge meester voor de voorbeeldige wijze, waarop de heer Everard de Burgerwacht heeft gediend. De heer Everard sprak woorden van dank tot allen. Na de pauze werd een marinefilm getoond van het Comité „Onze Marine" te Helder. (Haarl. Dagblad) o Overname Sigarenmagazijn. blZooais in de advertentiekolommen in het vorige nummer reeds is aangekondigd heeft de heer L. G. Cremer, Bloemendaalscheweg 119. hoek Dr. D. Bakkeriaan, met ingang van 1 Maart zijn sigaren magazijn overgedaan aan den lieer Corn, l'aarlberg. De he'erCrerfier gaat Bloemendaal verlaten omdat zakelijke belangen hem elders noodigden, de heer Cremer 'laat echter geen „verloopen" zaalc, in den volksmond aldus aangeduid, achter, integendeel. Dit sigarenmagazijn is een loopzaak, een winkel die et teeZen mag, de bestaande talrijke cliënten weten dit bij ervaring. Te dien opzichte kunnen wij den nieuwen ondernemer gelukwenselien. Het feit hierbij aangestipt dat de heer Paarlberg „vak man" is op dit gebied, doet ons de verwachting uitspreken dat deze ondernemer de bestaande relaties zal weten te handhaven niet alleen, maar het aantal cliënten zal weten uit te breiden. Algemeene Ned. Vrouwen Vredebond. Afd. Bloemendaal-Santpoort. blIn samenwerking met de Int. Vereen. „Bellamy", afd. Velsen, heeft de Algem. Ned. Vrouwen Vredebond, afd. BloemendaalSant poort, een bijeenkomst belegd op Dinsdag 8 Maart des avonds 8 uur in Hotel de Weijman Santpoort (dorp), waar Mevrouw Heuff uit den Ilaag zal spreken over „Bellamy en de Vrede". 0 Tegen boom gebotst. blDoor verblinding van een tegenligger botste de bestuurder van een auto, zekere K. te Santpoort, met zijn wagen tegen een boom in de Elswoutslaan. Dr. Ililbrink uit Haarlem, die den getroffene de eerste hulp verleende, constateerde een lichte her senschudding. De ernstig beschadigde wagen moest wegge sleept worden. o Omgeslagen. blOp den hoek MilitairewegTer Iloffstede- weg kwamen twee auto's, bestuurd door v. d. L. uit Zandvoort en Mej. H. te Overveen, met elkaar in botsing doordat de heer verzuimd had aan de dame den vereischten voorrang te geven, naar hij mededeelde, tengevolge van het feit dat hij z'n tegenligger niet tijdig genoeg opmerkte. De wagen van v. d. L. werd door de botsing omvergeworpen. Bij nader onderzoek bleek dat de handrem niet voldoende functioneerde. De beide bestuurders kwamen er zonder ongelukken af. lste Klas werk onder garantie Prijzen zeer laag Esschilderstraat 29, Tijdelijk Telel. 12530 MARKIEZEN EN SCHERMEN Laat deze nu maken en overtrekken. Wij verwerken uitsluitend BARA-WEEFSELS. Stalen en prijsopgaaf vrij bi. Electrische Markiezenfabrick Fa. Verwelj v. Heerden Sophiaplein 20, Tclcf. 11609 Gevonden Voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: Sanders, Leeuwerikenlaan 14, 2 sleutels; Van der Bos, Schr van der Kolkweg 20, een ruigharige hondLangen- dam, Ign. Bispineklaan 7, een gehaakte kinder muts; Van der Wal, Schalkburgerstraat 85, Haar lem, een huissleutel; Lasthuis, Julianalaan 84, een liondenriem; J. Barnhorn, Zandvoorterwcg 115, een mand met wasehgoed; Van de Pavert, Bleekerspad 5, een dameshoedje; Van der Zande Noorder Tuindorplaan 28, Haarlem, een paar jongensschoenen; Rikkers, Platanenlaan 5, een geruit wollen wantje. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 10 tot 12 uur v.m.) een bril met doublé mon tuur, 2 paar kinderhandschoenen, een dienstboden schortje, een sokje, een kindertaschje, een nikke len polshorloge, een handschoen, een ceintuur. DIRK HARTING EN HERMAN HEUFF IN KUNSTZAAL REEKER. Kunstzaal Reelccr, Wagenweg 102, Haarlem herbergt op dit oogenblik een verzameling etsen aquarellen en teekeningen van Dirk Harting, die een beeld geeft van de geperfectioneerde, vaak ver bluffend meesterlijke techniek en liet groote kunstenaarsschap van dezen ras-etser-teekenaar. Van zijn weergave van schilderachtige, oude huizen en stadsgezichten te Amsterdam en Amers foort, zijn ,,'t Binnenhof" te 's Gravenliage en zijn middeleeuwsclie kerktorens, gaat een ontroerende bekoring uit. In den laatsten tijd hadden duinen en waterpartijen zijn groote liefde en met een toe wijding, die geen enkel detail versmaadde, wist hij de poëzie en vredige stemming te wekken, die deze verrukkelijke etsen weerspiegelen en hem o.i. boven zijn vroegere werken verheffen. In dien op gang deelen ook zijn latere aquarellen van bloemen haarfijn en in teedere koestering van kleur en bouw behandeld. Harting's kunst houdt met deze stijging der poëtische weerspiegeling boven de reeds zoo volmaakte ets-techniek een stellige belofte voor de toekomst in. Van de ongebroken werkkracht en scheppings drift, die Lierman Heuff nog steeds ontwikkelt, nadat hij gedwongen was het penseel voor altijd te laten rusten, getuigt een reeks zijner ceramieken, die meerendeels na zijn laatste fexpositie (in het Waaggebouw te Haarlem) ontstonden. Klein-plastieken zijn liet, die bewijzen, hoe sterk de blinde kunstenaar anatomie en versie- rings-kunst beheerscht. Een der jongste schep- pinngen is o.a. zijn ,Beatrix-beker". DeN.V.Brou- wer's Aardewerkfabrieken te Leiderdorp verzorg de wederom het bakken en aanbrengen der geëigende kleuren, waardoor deze bewerking aan vakkundige handen was toevertrouwd. Naast dit ceramisch werk toont hij diverse schilderstukken, die hij in het voorafgaand kunste naars-tijdperk schiep. Stadsgezichten in Holland en Zuid-Frankrijk, alle voortreffelijk in hun eigen belichtingssfeer en in na-impressionistisehe opvat ting weergegeven, ook een formidabel bloemstuk zijn het en zij spreken van de groote hoogte, waarop het talent van dezen schilder stond. Liefhebbers zullen deze werken voornamelijk als bezits-stuk apprecieeren en tegelijk door hun aankoop den blinden kunstenaar willen steunen. De tentoonstelling blijft tot 12 Maart a.s. van 105 uur, 's Zondags van 24 uur geopend. De toegang is vrij. B. in sterke kwaliteit goed passend model prima des sins Zoowel voor kantoor, magazijn of werkplaats IN PRIJZEN VAN 3.75 3.25 2.90 VAKKLEEDINGMAGAZIJN Paarlaarsteeg 1 - Telefoon 12842- Haarlem Vondel's „Lucifer". blOver bovenstaand onderwerp houdt Ds. J. C. van Dijk, Donderdag 10 Maart a.s., een lezing in het Jeugdhuis, als laatste in de serie Winter- lezingen, georganiseerd door de Vereeniging voor Jeugdwerk alhier. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Practlsch Christendom. haBovenvermelde Gemeenschap belegt op Woensdag 9 Maart, n.m. 8 uur, een openbare samenkomst in gebouw „Ons Huis", Ged. Volders gracht 15. Mej. Joh. E. C. Kunne, uit Zandvoort, heeft zich bereid verklaard een actueel onderwerp te behandelen. Het gesprokene wordt afgewisseld met zang en muziek. gebruikt bij bakken en braden verhoogt de smaak en verteer baarheid, en is door zijn hoog vetgehalte voordeelig in gebiuik PRIJS PER FLESCH f 1.55 Kinheimplein 1, Teief. 22194, Bloemendaal Dir. L. RODRIGUESJPEREIRA STADSSCHOUWBURG. Zaterdag 5 Maart, 8.15 uur: Drostc's Tooneel- vereemging N.A.V., Kok en Springer. Zondag 6 Maart. 8.15 uur: Gezelschap Jan Musch, 1.odewijk XI. Maandag 7 Maart, 8 uur: T.O.N.E.V.O., Oh, die Professor. Dinsdag 8 Maart, 8.14 uur: A.B.C.-eabaret, Dokter A.B.C. Woensdag 9 Maart, 8.15 uur: Gelieel-Onthou- dcrstooneelvereeniging. Donderdag 10 Maart, 8.15 uur: Dr. W. P. Thenissen. De Monniken van den Berg Atlios. (Voor Geloof en Wetenschap). Vrijdag 11 Maart, 8 uur: Toonkunst, Calvet Strijkkwartet. Frans Hals Theater: „De weg terug" naar het boek van Erich Maria Remarque. Rembrandt-Theater: „Serenade" met Hilde Krahl, Albert Matterstoch en Igo Sym. Zondagmorgen 11 y2 uur met de Josselin de Jong naar Amerika. Cinema-Palace: „Puberteit", met Gaby Morlay, Charles Vanel en Gilbert Gil. Luxor Sound Theater: Prolongeert .Marie Walewska" met Greta Garbo en Charles Boyer. Uw drogist verkoopt thans ook ROD ONT - doodelijk voor rat en muis, doch onge vaarlijk voor huisdieren en pluimvee. Per doos 40 cent. D 75 TE HAARLEM. Dokter A.B.C. De Stadsschouwburg te Haarlem is in Februari van dit jaar vier maal als A.B.C.-ziekenhuis ge bruikt. De laatste maal, op j.l. Zaterdag, was dr. Lau Ezerman, de wijze, jarig, hij jubileerde en het publiek, zijn patiënt, is na een behandeling van drie uren, 's avonds geheel hersteld, kerngezond weer op het Wilsonsplein terechtgekomen. Het groote verschil met een echt ziekenhuis was, dat de pleegzusters hier tot op het laatste oogen blik vriendelijk en hartelijk bleven voor den patiënt. In echte ziekenhuizen geven de pleegzusters hart en ziel aan de patiënt alleen zoolang hi j op apegapen ligt, daarna worden ze stijf en afgetrokken op niet meer dan net even welwillend af. Trouwens, waar zou 't anders naar toe! Prof. Grimberg's Cabaret heeft een goeden avond gehad Publiek en van de weeromstuit de spelers, de tooneelknechten, de vestiaire-juffrou wen, de heer Deinum Jr., de feestcommissie met Dr. Tjebbo Franken aan het hoofd, alles was op dreef. Haarlem bleek goedlachs. Niet alles was van even hoog peil, de denneboomen en vooral het hondje met z'n watertje-watertje-gieten was er zelfs be paald naast, de nieuwe mensch die met zagen en hamers werd „opgebouwd" was ook een beetje apocrief, maar wij weten niet wat van de rest meer te prijzen viel, de mooie uitspraak van haar Neder- landsche taal van Lizzy Valesco (bepaald een pseu doniem voor heelemaal-geen-boere-doclvter), het altijd verrukkelijk brutale reuzekind Corry Vonk, Lau zelf als pracht kruijenier, de kruidkunde, de zielkunde, de andere verlaklcerijkundeMen had wat ons betreft gerust nog een paar uur zoo door kunnen gaan. Maar nu zijn wij maar gewone plattelanders en niet te vergelijken met enkele (gelukkig maar heel enkele) hoog-beschaafde Ilaarlemieten, die 't wel aardig vonden'doch eigen lijk maar „zoo-zoo". Maar ik ben bang, dat die hooge cultuur soms een beletsel is voor het goed luisteren. Want behalve allerlei leutigheid en aar dige flauwe grapjes hebben Belmonte, Viruly en Wim Kan in de tekst en de actie van hun „Gezond heidskuur" een zee van levenswijsheid en zede- preeken in den goeden zin van het woord de zaal ingeworpen, die in dezen verwerpelijken tijd het oudere menschenliart waarlijk verkwikten. Wat waren de in het duister roddelende lasteraars goed. En wat klonk „het liedje van de liefde" op de muziek van Han Beuker fijn! En wat een schat Bloemendaalscheweg 53 Bloemendaalscheweg 255 van sarcastische parodie op de domheid van poli tieke massabewegingen (eigenlijk dictatoriale wor- gingskunsten) gaven Ezerman, Kan en van Pcursen. Grimberg zelf en Tilly Bouwmeester waren ook best op streek. Voor deze mannen en vrouwen van het Leidsche Plein-theater geven wij twee biosco pen cadeau. Tot wederziens bereid, Professor! T. TE AMSTERDAM. „Scotland Yard", detective-stuk door Galtono Fazio bij „De Vereenigde Schouwspelers" (dir. Pierre Mols, regie Eiich Sorban). Het is niet altijd verstandig een voorwoord in een programma te zetten. Dan wordt de verwachting gespannen en wanneer dan de schrijver eenige ver wantschap met Pirandello moet vertoonen (volgens dat voorwoord) dan wordt men in zijn verwachtin gen bedrogen. Verwacht men echter een wel boeiend detectivestuk zonder meer, dan kan men dit stuk onder zijn collega's wel waardeeren. Wat ziet men nu in zulk een stuk Mensclien, die „het" wel gedaan zullen hebben en het dus niet hebben gedaan en dan menschen, die „het" wel niet zullen hebben gedaan en het dus wel hebben gedaan of men blijft in twijfel en niemand heeft het gedaan. Hier is het 't verhaal van een niet slimmen detective (goed speurend gespeeld door Jan Mul der), van een overdreven romancier (goed gema niëreerd door Pierre Mols gespeeld) en van diens vrouw (een beetje dik, maar dat mag hier wel. gespeeld door Enny de Leeuwe die van moord verdacht is, maar dood- en dood-onsehuldig is). Dan ziet men typische getuigen (uitstekend spel van Gerard Hartkamp, een eandidaat technicus, die niet zoo onschuldig is als hij er uit ziet en vooral van John Tincott, een kousenkoopman). Meer ver tel ik niet, want ik wil geen roet in het toch wel smakelijke eten gooien en het moet een verrassing blijven wat op tafel komt. EDMOND VISSER. Nog even vermelden we al hoort het niet pre cies in deze rubriek thuis dat wij een bijzonder aardige kindervoorstelling zagen van de V.B., d„t is: de Vrije Brigade, gevormd uit allerlei kinderen van ca. 810 jaar uit allerlei standen, die kleine stukjes speelden door de kinderen zeiven gemaakt. Het geheel staat onder leiding van Mevrouw Last. Men ziet ook de meest krasse toeren in een geïmpro viseerd circus. Er is o.a. een klein meisje, dat voor de beste acrobate niet onder doet. Ik vestig hier< >p de aandacht en deel mede dat het lidmaatschaps bedrag, waarvan onkosten van decors etc. bekostigd worden, f 1.is per jaar en per persoon. Het is een mooi en nuttig werk, omdat het initiatief aanwak kert en het den kinderen en ook den ouderen, die het aanschouwen, vermaakt brengt. AMSTERDAM, 4 Maart. Naar wij ver nemen is hier ter stede opgericht de N.V. Nederlandsche Aluminium Maatschappij met een maatschappelijk kapitaal van één mil- lioen gulden, met het doel aluminium te produ- ceeren langs electrolytischen weg. De oprichters der vennootschap zijn 'de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. en de heer G. J. J. Both te Overveen, oud-direc teur van de Nederlandsche Fordfabrieken. Hiermede is dus de grondslag gelegd voor de eerste aluminium-industrie in ons land. Bezoekt U ook eens het van Lambrecht van Dalenlaan 9a KINDERHUISSINGEL 2 Een goede gelegenheid om eens een proef bij ons te bestellen. U zult zeker tevreden zijn! TELEFOON 11979 I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2