c J D. J. JANSSE A. 6. G. M. GIORGIS i Zn. Sport en Spel. eve Lijkverbranding Vrijdag 4 Maart 1938 Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN Het tennisseizoen begint Muziek. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Predikbeurten. ft A L EN OMSTREKEN 165 O verveen linimum contributie f 1.50 >rden op aanvrage verstrekt emd Secretariaat. ZAADHANDEL ZUURENDONK is liet adres voor prima bloem zaden. Kleverlaan 26, Haarlem. Telef. 12228. NU TIJD VOOR HET SNOEIEN en spuiten van uw vruchtboomen. Vakkundige behandeling. Aanbe velend, C. Schuyt, Zomerzorger- Iaan 22, Bloemendaal. G. A. VELDHUYZEN, Alb. Thijmlaan 5, tel. 240, Santpoort. Handel in grint, graszoden, sin tels en mest. Opr. van tuinvuil. VOOR HOUT, GRIND EN ZAND: Zaanlandsche Houthandel, Hoo- gerwoerdstraat 8/12 en Ramplaan 35. Telefoon 22730. ZONNESCHERMEN-FABRIEK. Tel. 12164. Opgaaf zonder ver plichting. D. J. Jansse, Gen. Cronjéstr. 88. Tuinmeubelen, tuin parasols, strandtenten, enz. D. J. Jansse. ZAADHANDEL ZUURENDONK levert u alles voor uw tuin. Kle verlaan 26, Haarlem, Telef. 12228 WINKELBETIMMERINGEN en vitrines voor elke branche. Eta- lagefabriek „Modem", Santpoor terstraat 27, Haarlem. DAMES, Iaat nu uw meubelen maken of repareeren door het be kende meubelbedrijf „Modem", Santpoorterstraat 27, Haarlem. ZAADHANDEL ZUURENDONK levert liet zaad. Een bloemenzee is 't resultaat. Klcverlaan 26, Haarlem. Telef. 12228. D. J. N. KOEBRUGGE, Klever parkweg 98, Telef. 15060. Aanleg en onderhoud van tuinen. Huidverzorging TEGEN EELT en LIKDOORNS. Nolf's eeltpasta. Alleen echt met onze handteekenmg, per doos 50 cent. Nolf's Goedkoope Apo theek, 26 Kruisstr 26, Tel. 11174 BELT U EVEN 12558 OP! Nelly Roozen, med. gedipl. pedicure, gedipl. manicure. Rustenburger laan 9. Behandeling ook bij u aan huis GEDIPL. PEDICURE, G. A. v. d. Bilt-Scholten, Sparenbergstraat 20, Tel. 23954. Behandelt ook aan huis. MANICURE 40 et., PEDICURE 50 et., beide beliand. 80 et. Deze prijzengelden alleen op Woensdag avond tusschen 6 en 10 uur, na afspraak. Beauty Parlour, Nell de Boer, Gr. Houtstr. 159, t. o. Proveniershuis, Tel. 17678. MEVR. M. VAN TOL, med. ge- dipl. voetk. en pedicure. Voet- massage- en gymnast. Gedipl. manicure. Bloemend, weg 112, Tel. 22146. Spreekuur v. Zi*t.en- fondsledenDinsdagmidd. 25 uur, 50 et. per behandeling. MEJ. E. SMID, gedipl. pédicure aan huis te ontbieden, per be handeling f 1.Ook eleetrisch. Pr. Hendriklaan 75, Overveen. Sport SP0RTPRIJZEN, bekers, in signes enz. Haarlem's medaille- huis. Sehoterweg 35-37. Tel. 16261. BRIDGEN in het Bridgehome ,,'t Bolwerk". Mevr. Perk, Staten- Bolwerk 2. TAFELB1LJARDS, compl. 1.30 X 70 c.m., 3 queues, 3 ballen enz. f 27.franco huis. KI. Houtstraat 132. SJOELBAKKEN, compleet met 30 schijven f 4.95. Houthandel Ab van Roode, X)ubb. J3uurt 50. P. J. C0PINI, lood- en zinkwerk. Gem. huurk.inst. van geysers, gasforn., enz. Electr. op elk ge bied. Kloosterstraat 2, Tel. 16899. VOOR GLAS IN LOOD, zoowel nieuw als reparatiewerk, is het billijkst adres: C. Sehmit, Gast- huisvest 13. Telefoon 16914. AANBRENGEN VAN MARKIE ZEN. Fa. Willemsen Zoon, Ba- kenessergraclit 12, Telefoon 15957 't Medaillehuis, Sehoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 B. V. C. Bloemendaal. Het tweede elftal van Bloemendaal heeft 1.1. Zondag de halve finale van de wedstrijden om den Stads-Editiebeker niet overleefd en daardoor zijn aanhangers een ware teleurstelling bereid. In het bijzonder voor lien, die wind en regen getrotseerd hadden om van den strijd tegen H.F.C. 3 getuige te zijn, moet de uitslag (01) een deceptie geweest zijn, omdat die Bl.-aanhangcs hun favorieten in de eerste helft al een uitgesproken veldmeerder- lieid zagen verkrijgen, terwijl de strijd na de rust zieh nog duidelijker doo een BI.-overwicht ken merkte, waaraan de wind waarschijnlijk ook nog zijn medewerking verleende. In laatstbedoelde periode borgen de snelle uitvallen van H.F.C. echter nog zooveel gevaar in zich, dat deze bijna tot voor de thuisclub noodlottige gevolgen leidden. Het bleef echter bij het eene kort na het begin van den wedstrijd gescoorde doelpunt, dat evenwel voldoende bleek, omdat de witte voorhoede te weinig doortastendheid en schotvaardigheid toonde om de stug verdedigende H.F.C.-acliterhoede ook maar één maal te passeeren. Toegegeven, dat de II.F.C.-verdedigers eenige malen niet over gebrek aan geluk te klagen hadden, maar de Bl.-achter- hoede zal moeten beamen, dat Vrouwe Fortuna dezen Zondagmorgen haar gunsten vrijwel gelijk opdeelde. Zoodat BI. 2 in dit seizoen weer uitge- bekerd is, na aanvankelijk verdienstelijke successen geboekt te hebben. Hopenlijk zal dit elftal in de nog resteerende competitiewedstrijden weer wat meer productivi teit toonen, hetgeen, zooals uit de hieronder op genomen ranglijst der desbetreffende afdeeling blijkt, nog wel noodzakelijk zal zijn, om zichzelf niet als gegadigde voor de onderste plaats te kwali- ficeeren, al moge dat gevaar op het eerste gezicht niet zoo dreigend lijken. De reserves krijgen 14 dagen gelegenheid om zieh daarop te bezinnen, want voor hen is op a.s. Zondag geen wedstrijd vastgesteld. Laat Uw rackets besnaren bij een vakman in het SPORTHUIS TENUYL Sehoterweg 27. Voor het eerste elftal vermeldt het competitie- programma van 6 Maart nog evenmin een wedstrijd doch de door de spelers van dit team genoten rust werd voldoende geacht en zij zullen a.s. Zondag gelegenheid krijgen zich in een friendly game tegen de derde-klasser Hillegom weer wat in te spelen om paraat te zijn in den voor den Zondag d.a.v. vastgestelden competitie-wedstrijd. Bedoelde vriendschappelijke wedstrijd vindt op het BL- terrein plaats en begint op de ietwat ongewonen tijd half elf, des morgens dus. BI. zal den steun van Ti. Beijk nog moeten ontberen, doch op 13 dezer verwacht hij weer fit te zijn. De vorige week gaven wij een beschouwinkje over BI. 3, waarbij wij opmerkten, dat dit elftal alleen dan een mooie kans op het kampioenschap van zijn afdeeling zou hebben, indien de concurrent Kinheim 5 nog minstens 1 verliespunt boekte. En dit hebben we den eersten den besten Zondag al zien gebeuren, want genoemde concurrent moest zich toen tegen Halfweg 2 met het gelijke spel 11 tevreden stellen. BI. 3 en Kinheim 5 hebben dus in een gelijk aantal wedstrijden evenveel punten, met ieder nog 2 wedstrijden voor den boeg. Aan spanning ontbreekt het hier dus niet! Hieronder volgen thans de bijgewerkte standen van de afdeelingen, waarin BI. 1 en BI. 2 uitkomen: K.N.V.B. Derde klasse B. Bloemendaal17 10 4 3 24 5932 Zandvoort 16 8 6 2 22 4929 Kinheim 15 7 6 2 20 33—21 De Meteoor 16 9 2 5 20 40—29 Beverwijk 17 9 1 7 19 4333 De Zeemeeuwen .15 6 2 7 14 2936 D.E.C16 6 2 8 14 28—29 Schoten16 5 3 8 13 33—48 W.M.S15 4 3 8 11 27—34 Ahrend's V.C. 15 3 4 8 10 21—37 S.D.Z. 16 2 3 11 7 21—56 H.V.B. Eerste klasse B. Zandvoort 2 15 11 2 2 24 4424 De Ce O. 15 10 0 5 20 46- -31 E.D.O. 5 14 8 2 4 18 47- -30 Bloemendaal 2 15 6 2 7 14 51- -38 R.C.II. 4 15 6 2 7 14 4438 R.C.H. 5 15 4 5 6 13 31- -39 4 4 7 12 32- -36 Haarlem 3a 15 4 4 7 12 31- -42 Spaarnestad 15 4 3 8 11 23- -48 Droste 14 5 0 9 10 2245 Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- fabriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. JEN. CRONJéSTRAAT 88. Groote keuze Tuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. Jachtril Haarlemsche Rij- en Jachiver. Dat het vinden van nieuwe parcoursen in de omgeving van Bloemendaal en Zandvoort met moeilijkheden gepaard gaat, is voor ingewijden a'gcmeen bekend. Desalniettemin gelukte het den jagermeester een nieuwe run te vinden in de duinen bij den Zeeweg, waarover de deelnemers aan den jaclitrit van j.l. Zaterdagmiddag na afloop zeer voldaan waren. Om kwart over twee verzamelde zich een gezel schap ruiters, bestaande uit mevr. Mol-Koning en de heeren Bon, Erens, Lammers (fieldmaster), Prins (jagermeester), Roodenburg, K. Steur, J. Steur Jr. en Dingemans zich bij de uitspanning „Kraantje Lek" te Overveen om deel te nemen aan dezen rit, welke wegens de bodemgesteldheid een week was uitgesteld. Reeds spoedig na het vertrek volgden, afgewis seld door een stapreprise, twee mooie runs door het heuvelachtige duinterrein. Hierna daalden de ruiters langs de zeereep bij het Grand Hotel Wüst af naar het strand, waar de derde run werd ingezet. Tot slot van den middag vond langs het Visschers- pad de laatste run plaats, waarna deze jachtrit eindigde bij „Kraantje Lek". en 's avonds na 8 uur. Voor spoedgevallen in die tijden telefoneere men aan no. 17263. Tevens wordt er hierbij nog eens aan herinnerd, dat het brengen van zwervende dieren aan het asyl niet geschieden mag door kinderen beneden 16 jaar. Door den inspecteur van den buitendienst werd o.m. geregeld toezicht gehouden op vervoer van vee en pluimvee, op bespanning van paarden en trekhonden, terwijl tallooze klachten over dieren mishandeling door hem onderzocht werden. Soms waren die klachten ongegrond; dikwijls kwam de onoordeelkundige behandeling voort uit on wetendheid en waren de menschen wel bereid een verbetering aan te brengen. Oecumenische Beweging. .-w Zesde Concert der Haarlemsche Bachvereeniging. Het zesde Bachconcert v. erd Dinsdagavond ge geven door het Residentie-orkest onder leiding van Prof. Georg/Szell, met als solist Benno Moiseiwitch. De dagbladen hebben melding gemaakt van den wensch der orkestleden om tot een vaste aanstelling van Szell als dirigent van het Residentieorkest te geraken, en het was, of zij door hun spel dezen wensch wilden onderstrepen, met zóóveel vreugde en entrain werd er gemusiceerd. Zoo kon de eerste Symphonie in C kl. t. van Brahms een grootsche uitvoering beleven. Strak neemt Szell de tempi, nooit wordt iets overhaast, maar ook nergens is een inzinking merkbaar. Alles komt vol expressie en duidelijk naar voren, een prachtige verzadigde orkestklank wordt bereikt, en af en toe treft een pianissimo passage door groote subtiliteit. De uit voering der geheele symphonie werd één klimax, bekroond door het laatste deel, dat meeslepend, stralend en grandioos verklankt werd. Na de pauze werd Tschaikowsky's pianoconcert in bes kl. t. door Benuo Moiseiwitsch gespeeld. Dit concert eischt groote kracht, uithoudingsvermogen en virtuose glans en deze eigenschappen bezit Moiseiwitch in liooge mate. Zijn forto, dat steeds boven de zware orkestbegeleiding uitkomt, is nooit 'te scherp, terwijl zijn aanslag in de lyrische ge deelten zeer poëtisch is. Een groote eenheid tusschen piano en orkest kenmerkte deze uitvoering. Voor zijn waarlijk schitterende vertolking oogstte Moiseiwitch een groot succes. Aan de romantische sfeer - .ez.er beide werken sloten zich de Yariationen über ein eigenes Thema van Georg Szell, die deze op 17-jarigen leeftijd geschreven heeft, goc'etis knap werk voor zulk een jeugdig fc? 313*»/ -tuigend van groote ïzikaliteit en ,'i jfe Jt, goedklinkend, geest met hier en t, Verrassende, doch steeds logisc harmonische wendingen. Geen wonder, dat het hem in zijn jonge jaren reeds menig.succes bracht. Ook de bezoekers van het Bachconcert wisten deze variaties te waardeeren, getuige het hartelijke applaus, dat er op volgde. We hebben den indruk, een dirigent van uit nemende kwaliteiten te hebben leeren kennen. B. W. H. 0. V. ,Gala- en Ledenconcert" van 8 Maart uitgesteld tot 4 April. De tournée van het „Baskische dans- en koor-ensemble" „Eresoiuka", waaraan de H.O.V. een zeer werkzaam deel zal innemen, heeft ten ge volge, dat het laatste gala en leden-concert verplaatst moet worden. Deze Baskische groep, die behalve zijn danse ressen en dansers een koor van ruim 80 stemmen meebrengt, zal met ons orkest dus over een res pectabel getal uitvoerenden beschikken. De tournée strekt ziel; uit over een aantal der grootste steden en vangt aan te Amsterdam op 4 Maart in den Stadsschouwburg en komt 17 Maart in Haarlem. De programma's zijn van groote verscheidenheid. Ons orkest heeft een drukke maand voor den boeg, waarbij vooral de Beethoven-cyclus niet vergeten mag worden, die in de tweede helft plaats vindt. Daarna heeft het orkest nog eenige ora toria te begeleiden, de balletavond van Tilly Svlon", eenige Zondagmiddagconcerten en het uitgestelde gala-ledenconcert. Moge het zoo voortgaan in de toekomst. Vereeniging Dierenbescherming. Dierenasyl: Ridderstraat 11. Gedurende het 2e halfjaar van 1937 werd op de polikliniek geneeskundige hulp verleend aan: 314 honden (waarvan aan 232 verscheidene keeren); 68 katten (waarvan 40 meerdere malen); 3 kip pen, 4 konijnen, 1 bok en 2 papagaaien. In het asyl werden aan zwervers opgenomen: 219 honden en 431 katten. Een tehuis werd gevonden voor: 122 hor.den en 90 katten; 15 honden bleken geen zwervers te zijn, en werden door de eigenaars teruggehaald. Van de opgenomen dieren moesten pijnloos ge dood worden: 82 honden en 341 katten, terwijl van de inrichting tot pijnloos dooden nog gebruik gemaakt werd tegen betaling, door eigenaars van: 88 honden en 108 katten. Huisdieren van werkloozen kunnen op vertoon van steunkaart, kosteloos behandeld worden. Niet-werkloozen met een jaarlijksch inkomen minder dan f 1300.kunnen gebruik maken van een maam'kaart (f 1voor een hond, 50 et. voor een kat). Voor medicijnen moet in beide gevallen iets betaald worden. Het asyl is gesloten van 1—2 uur 's middags, Op uitnoodiging van verschillende Christelijke jeugdvereenigingen te Haarlem, sprak Dr. J. C. Wissing, de algemeen secretaris van de Oecume nische Beweging in Nederland op Maandagavond 28 Februari j.l. in de volle Bakenesserkerk over de Oecumenische Beweging in het algemeen. De spreker werd ingeleid door den Heer A. J. Bakker, voorzitter van de Ver. van Jong Hervorm den, die eenige woorden sprak naar aanleiding van 1 Cor. 12 om daarop het woord te geven aan Dr. A'h.dng. Spreker begon met te zeggen, dat de Oecume nische Beweging en de jeugd bij elkander behooren. Hoewel de oecumenische gedachte als zoodanig niet nieuw is, treedt ze vooral in deze eeuw sterker op den voorgrond. De bedoeling van de oecume nische beweging is niet, zooals vaak verondersteld wordt, te komen tot één kerkgenootschap, maar om de leden van de verschillende kerken te la ten voelen, dat ze in één groote geestelijke band verbonden zijn, n.I. in Christus. De eenheid is er en wel in Jezus Christus. Spreker liet dit duidelijk uitkomen, omdat er zooveel misverstand bestaat op dit punt. Het komt er dan ook maar alléén op aan die eenheid in Christus meer te laten zien, te openbaren. Dit is onze plicht als Christenen. Wij, die belijden te gelooven in één heilige algemeene Christelijke Kerk moeten voelen dat „Kerk" eigen lijk niet in het meervoud denkbaar is. De oecumenische beweging is een echt verschijn sel van onzen verwarden tijd. In dezen tijd van geruchten van oorlogen, rassenhaat en klassen strijd, staat daarnaast het doorbreken van de oecumenische gedachte met als ideaal en belofte: „Dat zij allen één worden, één Herder en één Kudde". Met dit doel voor oogen kan veel bereikt worden. De kerken zullen hun verantwoordelijk heid gaan voelen en zullen hun taak jegens de menschheid beter kunnen vervullen. De groote eenheid is vooral op de verschillende conferenties als Oxford en Edinburg sterk op den voorgrond getreden, hoewel men de vele Verschil punten wel degelijk onder het oog durfde te zien. De groote verdeeldheid dateert van ecuwen her Men moet daarom vooral niet denken, dat wij in een paar jaar of in een menschenleeftijd hierin verandering kunnen brengen. Dit moet men zeer zeker bedenken, wanneer men tot oprichting van een Oecumenisch Jeugd Comité zou overgaan. Het parool blijft: Moed houden! Het is de plicht van de Christenheid om „oecu menisch" te denken. Ze moet aan de roepstem van God gehoorzamen en ten volle beseffen de woorden van Nathan Söderblom, waarmee spre ker eindigde: „Wee mij, wanneer ik niet aan de oecumenische beweging deel neem". Na deze lezing van Dr. Wissing sprak nog de Oud-Katholieke Pastoor C. F. Nieuwenhuyzen, die liet uitkomen, dat ieder op z'n eigen terrein moet blijven arbeiden in Gods naam, terwijl daar naast de oecumenische gedachte langzamerhand zal moeten groeien. In een na-bespreking na afloop van dezen dienst, waartoe de verschillende Besturen der jeugdorga nisaties uitgenoodigd waren, werd de mogelijkheid overwogen om tot oprichting van een Oecumenisch Jeugd Comité te komen. Na eenige discussie en voorlichting van Dr. Wissing werd besloten een studiekring te vormen, die de vele kanten van het oecumenisch vraagstuk aan een diepgaande studie zou onderwerpen, om daarna eventueel een O.J.C. op te richten. Uit de aanwezigen werd een voorloopig bestuur benoemd. De Weg terug. Met ingang van heden wordt in het Frans Hals- Theater vertoond de film „De Weg Terug", naar Erich Maria Remarque's hoek van dien naam, het vervolg op „Van het Westelijk front geen nieuws". ,De Weg Terug" is een anti-oorlogsfilm, die in schrijnende beelden laat zien hoe moeilijk, bij kans afgesloten den weg terug is voor den oorlogs held, die uit de helsche verschrikkingen plotseling komt te staan voor het feit van den wapenstil stand; waar nog voor enkele tientallen minuten met opoffering van vele jonge levens in een moord dadig gevecht een ruïne van een huis wordt inge nomen, komt even later op den llen November 1918 het bericht: „Wapenstilstand". De jonge mannen gaan terug, naar hun woonplaatsen, hun familie, hun werk, doch die weg terug ligt bezaaid met onoverkomenlijke moeilijkheden: zij worden niet begrepen, en begrijpen zelve niet. Deze men taliteit culmineert zich in den koelbloedigen aanval die de teruggekeerde soldaat, pleegt op den O.W.'er, die Alberts' verloofde misleidt, en dit met den dood bekoopt. Voor dezen aanslag verschijnt Albert voor de rechtbank. Hij wordt schuldig verklaard voor den moord door hen die hem het wapentuig in handen gaven, toen liij moést moorden in den krijg. Een krachtig getuigenis hiertegen slingert Albert's vriend, Ernst, dezen rechters naar het hoofd, om na dit getuigen zich zelf bevrijd te ge voelen, den weg terug vindt en met zijn Elsa een nieuw leven begint. Behalve het soldatenleed, geeft de film een goede dosis soldaten- en levenshumor in de figuren van Tjaden en Willy Hohmeijer. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 0.90 Idem met soep ot toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. 18701 Accountantskantoor E. N. A. v. Meverden, lid Ver. Ned. Ace., Ged. Oude Gracht 82a, le étage, b.g.g. boodschappend. KO 8. 18900 Behrendt, Dr. A„ Wouvermanstr. 102. 19003 Caw's Pen Service, Nieuwe Gracht 5. 23044 Dameskapsalon „Regina", W. Freymutli, Stuyvesantplein 10. 18901 „Dog's Barber Shop", dames Piekema en Vütheim, Wagenweg 34, van 919 uur. 18903 Feller, Y„ vertegenw. N.V. Margarinefabr. „De Valk", W. Gimpels, Zeepfabriek Weesp, Voorhelmstraat 46. 19404 Gils, Ir. J. F. L. van, J. C. v. Oostzanen- laan 14, Heemstede. 19301 Handweverij, Adrie Holm en G. Neter- Kaeler, Emmastraat 24. 29605 Holtring, P„ privé-adres, Electrotechn. Groothandel, Soendastraat 2. 19602 Kerkhoven, E. H„ bur. v. Accountancy en Bel. zaken, Kloppersingel 107, b.g.g. Telef. no. 17906. 19501 Koeman, G„ besteldienst en vrachtrijder, Begijnhof 15. 19402 Koster-Burkens, mevr. de Wed. H. M. P., Oranje-Nassaulaan 61, Overveen. 19401 Krijt, Jac„ Kleverlaan 44. 19502 Luchtbescherming, Ned. Ver. v., Prins Hendrikstraat I. 19202 Prins van Derogéc, electriciens, smeden, loodgieters, Noorder Tuindorplaan 30. 19004 Sportief, speciaalzaak voor rokken en blouses, eigenaar G. Heijmann, Barteljoris- straat 5. 19504 Tandtechnisch Laboratorium H. J. P. Cornet Jr., Hyacintenlaan 44 zw. 27093 Tertholen, C. v„ Oosterduinweg 259, Aer- denhout. 27074 Venemans, W„ Slangenkruidlaan 14. 19304 Weert, Jac. van, kinderwagens en baby artikelen, Anegang 46. 19302 Weyers, C. S„ groothandel in koek, beschuit, chocolade en suikerwerken, Jansstr. 51zw. 19204 Wijnkoop, B. J„ Ruvsdaell. 3, Heemstede. ZONDAG 6 MAART 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gdem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Extra collecte voor de diaconie. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. (Radio-uitz. op golfl. 245.9 m.) Nederl. Protestantenbond v.m. 10% uur Dr. J. C. A. Fetter van Den Haag. Vrije Kath. Kerk v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Meditatie-bijeenkomst. Uitstelling van het H. Sacrament. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. G. Bos van Den Haag. Extra college voor de diaconie. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Dr. J. D. Dozy, Doopsgez. predikant te Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Kapel v.m. 10 uur Ds. G. Grootjans, Amsterdam-O. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 uur Ds. C. H. Brandt. N.m. 7 uur Jeugddienst. Ds. Mol van Cliarante. Eglise Wallonne a 10 h. 30 Service et Sermon, presidé par Mr. le pasteur E. Miehelin-Moreau de La Haye; 3e collecte pour l'Eglise 9 h. 15 Eeole de Dimanche. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. H. Visser, em. pred. Herv. Kerk te Hilversum. N.m. 5 uur Cand. C. A. de Ridder van Den Haag. V.m. 10 uur (in de voorzaal) Kinderdiesnt. Gem. Gods (Fr. Halsstr. 4), v.m. 10 en n.m. 5 uur, de heer Jen inga, van IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur (W. Geldeloozepad 14), Bijbellezing en Bidstond. Ned. Ver. v. Spir. „Harmonia" (afd. Haarlem II, Sociëteit-Vereen., Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. de heer M. L. A. v. d. Heijden v. R'dam; onderw.„Levensraadselen overal". Helderz. waarn. mevr. J. Remmers- v. d. Lans. ZANDVOORT. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband, Brede- rodestraat 31: 's voorm. 10 uur den heer A. C. Reuijl. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5