7. Tlieuwetihof Fa. van Weert HENSEN'S OVERALLS 2 Vrijdag 11 Maart 1938 DAMAVE Bloemendaal. blAls reactie op het vorige, meer ernstige stuk, bracht B.T., j.l. Zaterdag in Hotel „Vreeburg" een klucht getiteld „De ridder van den Kouse band". We kunnen gerust vooropstellen, dat de B.T.'ers ook in dit genre volkomen thuis zijn. Wat in 't stuk minder geslaagd mocht worden genoemd, was de wel wat overdreven typeering der personen, vooral bi j de schoonmoeder. De inhoud van het stuk is als volgt: Gevonden Voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bijHuize „Boschrand", De Genestetweg 21, een duw- wagentje; Bikkers, Plataanlaan 5, een want; Pasma, Noordlaan 34, een handschoen; Spie- gelenburghlaan 30. een hondje; Koebrugge, Kle verparkweg 08, Haarlem, een plaid; Mazurel, Kleverlaan 259, een autoped; Grootegoed, Bosch laan 32, een ceintuur; Hoofd der Chr. Mulo-school te Bloemendaal, een heerenrijwiel; Reedijk, Ceara- laan 2, een sjaaltje; Partridge, Grenslaan 3, een hond; Troost', Westerduin 2. een zakmesje; H. Boorsma, Zandvoortenveg 29. een polshorloge met armband; Weentjes, Pijlslaan 51, Haarlem, een paar rolschaatsenSmit, Theehuisje Brouwers- kolkweg, een hond (bouvier); Schuit, Zomer- zorgerlaan 22, een kinderportemonnaie met in houd; Nieuwpoort, Noordlaan 9, een handwarmer met bont. Burgerlijke Stand. blBevallen: F. C. NiemanDerksema, zoon; M. L. J. van den ElshoutKlarenaar, doch ter. A. G. G. M. GIORGIS Zn. Een mooie Engelsche Kinderwagen NU Anegang 46 blDe Commissaris van Politie deelt mede dat het Bureau voor den Vreemdelingendienst in het vervolg geopend zal zijn op werkdagen van 911 blDe Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt getuigen van een op Donderdag 3 Maart, 's avonds 5.45 uur op de Xepenlaan plaats gehad hebbende aanrijding tusschen een vrachtauto en een luxe auto zich voor het geven van inlichtingen aan zijn bureau te willen melden. blDoor de gemeentepolitie werden twee per sonen aangehouden die zoogenaamd ten bate van blindenwerk borstels e.d. verkochten. Bij onder zoek bleek ecliter dat de opbrengst van den ver koop in eigen zak werd gestoken, terwijl de koop lieden zich hadden voorzien van verschillende Iegimitatiebewijzen.'die zij in diverse plaatsen van het land, al naar de omstandigheden het wensche- lijk maakten, gebruikten, beter gezegd misbruik ten. Bovendien gaven zij bij hun aanhouding een valsclien naam op, terwijl een van beiden nog gesignaleerd stond voor bet ondergaan van straf. blGed. Staten van Noord-Holland hebben goedgekeurd het raadsbesluit van Bloemendaal, waarbij goedkeuring werd verleend tot den bouw van 26 arbeiderswoningen op het terrein aan de Recifelaan en het Joh. Mauritzplein (achter het raadhuis). blTot Hoofdagent van politie is met ingang van X April 1938 bevorderd de agent van politie J. van Kleeff. VAKKLEEDINGMAGAZIJN Bij Beatrix' Geboorte. Muziek. Kunst. MARKIEZEN EN SCHERMEN Fa. Verweij v. Heerden Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN Van de Leestafel. GENEESMIDDEL TEGEN 11 lï tl HUIDAANDOENINGEN U.U.U MeubUeer-Onrichting Wij maken van Uw oude hoed een mooie nieuwe hoed. fa. willem f. TEL. 16884 HAARLEM WILHELMINASTRAAT 16 VERVORMEN'VERVEN-STOOMEN BLOEMENDAALSCH TOONEEL. Een zekere Hofstede, welke rol de heer Meijer uitstekend weergaf, was op zakenreis te Berlijn. Op den dag van zijn thuiskomst werd er een pakje, dat hij in zijn hotelkamer achtergelaten had, thuis bezorgd. Groote verontwaardiging, opgwwekt en versterkt door de schoonmoeder; omdat de inhoud een rose kouseband was, waar schoonmoeder direct iets verdachts achter zoekt. U begrijpt: zijn thuiskomst was minder prettig. Hofstecfe gaf aan schoonpapa een uitlegging. Hij had een dame op zijn kamer ontmoet, zij had zich in 't kaïnernummer vergist; kennismaking en een soupetje was hiervan het gevolg. Misschien dat hij die kouseband vergeten had. Schoonmoeder nam een detective in den arm, zij wilde alles haarfijn weten. Jammer voor haar had zij niet een detective, maar den loodgieter, dien Hofstede omgekocht had, aangenomen. De echte detective speurde bewijzen van onschuld op voor Hofstede. Beide detectives kwamen tot oplossingen, die geld kostten. Tot overmaat van ramp kwam nog de man van de dame, die Hofstede op zijn kamer ont moet had, bij Hofstede op bezoek. Hij eisclite een precies relaas van de gebeurtenissen van den gedenkwaardigen nacht in Berlijn. Nu kwam uit, dat hij ook een kouseband thuisgestuurd gekregen had. Direct hierop kwam de echte detective weer geld vragen. Hofstede begon nu lont te ruiken. Hij maakte er politiewerk van en net op het aller laatste moment wordt de echte detective ontmas kerd, als internationaal zwendelaar, die er zijn beroep van maakte om gehuwde alleen reizende zakenmenschen, rose kousebanden op hun dak te sturen. Naast deze ontgoocheling van den waren detective was er ook nog een voor de schoonmoe der en den pseudo-detective, die voor schoon moeders oogen tot loodgieter werd gedegradeerd. Vanzelfsprekend werd tallooze malen de lach lust opgewekt. B.T. kan terugzien op een zeer geslaagde uit voering. Na dit komische stuk, werd nog gezellig gedanst tot 2 uur met goed verzorgde muziek van The jolly Jokers. Politiebureau Overveen: 1 want, 1 sleutel. 1 ieeren handschoen, 1 hondenpenning no. 4012, 2 kinderhandschoenen, 1 heerenhandschoen, 1 ceintuur. Ondertrouwd: H. M. Baaij en Z. Droll. Overleden: A. C. H. Beksvoort, 65 jaar, wed. van A. Vergers, overleden te Haarlem; G. M. Teunissen van Manen, 17 jaar; G. Damstra, 43 jaar; S. C. Soerds, 58 jaar. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Bureau Vreemdelingendienst. Oproeping getuigen. o Proefverlichting. Van gemeentewege is dezer dagen op een ge deelte Bloemendaalsclieweg te Overveen een proefverlichting aangebracht middels een aantal booglampen die midden boven den weg zijn ge hangen. Velen zullen met spanning het resultaat van deze proefneming tegemoet zien. Niet voor de blinden. o Bouw van 26 arbeiderswoningen. De woningen zullen worden gebouwd onder den architect J. A. van Asdonk te Bloemendaal; de aanbesteding zal dezer dagen plaats vinden. o Bevorderd. Practisch Christendom. Op Woensdag 16 Maart n.m. 8 uur belegt de Gemeenschap voor PractischChristendom een open bare getuigenissamenkomst in gebouw „Ons Huis" Ged. Voldersgracht 15. De inleiding tot de getuigenissen zal worden gehouden door den heer G. Oversteegen, muzikale medewerking zal worden verleend door den heer John Minderman. WAARBORGEN U: PRIMA KWALITEIT PRETTIGE PASVORM BETERE AFWERKING In prijzen van: 4.65 4.45 met ritssluiting 3.75 3.— 4.35 2.45 3.50 Paarlaarsieeg 1 - Telefoon 12842 - Haarlem Ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix, heeft Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, tijdens den kerkdienst der afdeeling Bloemendaal van den Ned. Protestanten-Bond, op Zondag 6 Februari 1938, de volgende toe spraak gehouden: Een kort woord, op verzoek van het bestuur, maar zeker ook overeenkomstig de verwachting en wensch van U allen. Het is hier niet de plaats om de gebeurtenissen van den dag breed uit te meten, maar evenmin om wat daar buiten geschiedt te negeeren. Neder land is zoo vervuld geweest van de blijde ver wachting en nu evenzeer vervuld van de blijde verwerkelijking, dat wij het feit van de geboorte eener prinses niet onopgemerkt mogen laten voorbijgaan. Sinds Willem de Zwijger is Oranje liet symbool van geestelijke vrijheid en democratie geworden en juist in onze dagen, nu openlijk of bedekt, op die goederen allerwege, ook hier te lande, aan slagen worden gepleegd, is voortduring van de dynastie niet zonder beteekenis. Moge Béatrix zooals wij haar immers volgens haar Vader zullen noemen moge Béatrix Béatrix blijken, d.w.z.: gelukkigmaakster, om te beginnen van haar ouders, haar grootmoeder, haar om geving, straks van heel het volk. Voor haar later leven wenschen wij liaar toe: de gelukkige combinatie van eenerzijds huwelijk en moederschap, anderzijds een veeleischende taak in de maatschappij. Ook als zij niet Hoofd van Staat zou mogen worden, vindt een prinses van den bloede stellig sociaal werk in overvloed. Die combinatie van Moederschap èn arbeid buitens huis, is op zoo schoone wijze getoond door haar Grootmoeder Willielmina en Overgrootmoeder Emma. Deze jongste nazaat van Willem van Oranje, den Vader des Vaderlands, moge zoo de gelukkig makende Moeder des Vaderlands worden. Humanitaire Tentoonstelling. Een 20 vereenigingen, aangesloten bij de Broe derschapsfederatie, organiseeren tezamen een groote humanitaire tentoonstelling van 1113 Maart a.s. in gebouw „St. Bavo", Smedestraat 23, te Haarlem. Deze tentoonstelling, die alleen beoogt propa ganda te maken voor de idealen, die elke vereeni- ging afzonderlijk nastreeft, zal demonstreeren hoe naast elkaar en tóch met elkaar gewerkt kan worden. Deze samenwerking vindt haar symbool in liet Pantheon der Menschheid, het prachtige ontwerp van wijlen den architect Dr. Berlage, dat het middelpunt van de tentoonstelling zal worden. Hedenavond, half acht, zal de tentoonstelling officieel geopend worden door Mr. P. Yssel de Schepper uit Den Haag, voorzitter van de Broe derschapsfederatie. Dienzelfden avond is de ten toonstelling open voor het publiek van 810 uur. Verder Zaterdag van 210 uur en Zondag a.s. van 1010 uur. De toegang is vrij. Men zie voorts de advertentie. ZONDAGMIDDAG-CONCERT H.O.V. UITGESTELD. In verband met het groote succes van het Bas- kiscli Ensemble „Eresoinka", zal een extra uit voering op Zaterdag in Amsterdam en Zondag in den Haag gegeven worden, waardoor het Zondag middag-concert waarop Riek de Vries (alt-mezzo) en Giacomo Aletrino (tenor) Joodselie muziek en opera fragmenten zouden voordragen tot nadere bekendmaking worden uitgesteld. Haarlemsche Bachvereeniging. Het Zevende Concert zal plaats vinden op Dins dag 15 Maart 8.15 uur in de Gemeentelijke Con certzaal. Het orkest van het Concertgebouw te Amsterdam speelt onder leiding van dirigent Prof. Bruno Walter, met solistische medewerking van Prof. Bruno Walter, piano. Het programma luidt; Syinphonie D gr. t. (B.u.II. No. 10) van Joseph Haydn. (Adagio, Allegro con spirito; capriccio: Largo; menuetto; finale: Allegro con spirito. Concert A gr. t. (KV 488) voor piano met orkest begeleiding van W. A. Mozart. (Allegro, andante, presto). Na de pauze „Tod und verklarung, Tondiehtung (Op. 24) Richard Strauss;',Voorspel „Dei Meistersinger von Nürnberg", Richard Wagner; „Siegfried-Idyll", Richard Wagner. Heinrich George met het Schiller-Theater naar Nederland. Onder auspiciën van Impressario Ernst Krauss zal het Schiller-Theater te Berlijn (liet gezelschap der Berlijnsclie Stadsschouwburg) in April 'n tour- née door Nederland maken. Van dit groote tooneel- gezelscliap maken verschillende goede bekenden van de film deel uit, in de eerste plaats de beroemde acteur en filmster Heinrich George, aan vele iand- genooten ook bekend door de prachtige creaties van dezen grooten tooneelspeler gedurende de Heidel- herger Schloss-Festspiele, die in de laatste jaren veel opgang hebben gemaakt en door zeer talrijke Nederlanders werden bezocht. Heinrich George werd kort geled n met ingang van het nieuwe seizoen benoemd tot Intendant van het Schillertheater, dat zich op 't oogenblik in verbouwing bevindt en spoedig zal kunnen wed ijveren met de andere gerenoveerde groote theaters, zooals liet Deutsche Opernhaus (Rijksopera), Staatsoper (Preuss, Staats-opera) en het Staat- liche Sehauspielhaus am Gendermanmarkt. Het Schiller-Theater maakt op het oogenblik een groote tournée door Duitschland, Scandinavië (Koninkl. Theater Kopenhagen. Nationaaltheater Oslo, Koninkl. Theater, Stockholm, enz.) en een tiental andere Europeesche landen en oogst overal overweldigende successen. De eerste gastvoor- stelling in ons land zal plaats vinden in de Konink lijke Schouwburg te 's Gravenhage. Ter opvoering komt Calderon's „Der Richter von Zalamea" in de vertaling van Wilhelm von Scholz. Het gezelschap speelt in eigen decors. DUO LILI KRAUSS—SIMON GOLDBERG. Derde tournée door Nederland. Het Duo Lili KraussSimon Goldberg, dat gedurende dit seizoen reeds twee tournée's door Nederland heeft gemaakt, in October en Decem ber j.l., zal binnen kort nog eens naar ons land terugkomen en onder auspiciën van de N.V. Intern. Concertdirectie Ernst Krauss een derde tournée door Nederland maken. Nieuwe liederen van Paul Katz op gedichten van Ernst Krauss. Van Paul Katz, den kortelings overleden Zuid- Duitschen componist, zijn twee cyclen liederen verschenen op verzen van Ernst Krauss (Amster dam). Enkele dagen na het overlijden van den componist werden zoowel de Cyclus „Seclis Leider" van Ernst Krauss alsook de Cyclus „Fünf Lieder" van dezelfden dichter door den „Südfunk" (Zen der te Stuttgart) ter uitvoering gebracht. Laat deze nu maken en overtrekken. Wij verwerken uitsluitend BARA-WEEFSELS. Stalen en prijsopgaaf vrijbl. Electrische Markiezenfabrick Sophiaplein 20, Telef. 11609 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 HET LAAGST IN PRIJS ErN BOVENAAN IN KWALITEIT! PR0.22-0205A Hygiëne voor Vrouwen. Een boek voor vol wassen meisjes en vrouwen, door W. F. Bijvoet, vrouwenarts te Bussum. Uitgegeven door de N.V. Uitgevers Mij. „Kosmos", Amsterdam. Ing. 1 1.50 geb. f 1.95. Op uitnoodiging van den uitgever werd W. F. Bijvoet, vrouwenarts te Bussum, bereid gevonden, de door hem veelvuldig gehouden voordrachten voor de Volksuniversiteit van het Gooi, die door duizenden vrouwen gevolgd zijn, in druk te doen verschijnen. Deze voordrachten beoogden, in een afgeronde cursus, te voldoen aan een sterk levende behoefte onder de vrouwen en jonge meisjes, inge licht, te worden, op een begrijpelijke manier, over allerlei dingen, die hun zoo nauw aangaan en waar over gebrek aan inzicht als gemis wordt gevoeld. Op dit door hem betreden gebied heerscht altijd nog een belangrijke mate van onkunde. En toch is hier zeker een gezond, eenvoudig inzicht beter, dan een verkeerd en zeker beter, dan allerlei geheimzinnig gefluisterde fantasieën of heimelijk verdroomde onjuistheden. Waarbij komt, dat de direct tastbare voordeelen, eener dergelijke voor lichting niet alleen belangrijk kunnen zijn voor ons zelf persoonlijk, maar bovenal voor ons nage slacht. Om dat, in de kiem reeds aanwezige nage slacht te behoeden, het de gelegenheid te geven tot ontwikkeling, het te voeden en het op te voeden, draait het geheele vrouwenleven en is het voor die verheven functie vervolmaakt. Het is den schrijver gelukt, op eenvoudige, be grijpelijke wijze, zonder schijngeleerdheid en zonder zich te begeven op het terrein van den medicus als geneesheer, bedoeld inzicht te geven. Tegelijker tijd deed hij Hierbij het licht vallen op enkele bijzonderheden van het vrouwen-leven, waarvan een goed begrip voor het volwassen jonge meisje en de vrouw, (én, als gezegd, ook voor ons nage slacht) van zoo groot belang is. Dr. Bijvoet ver deelde zijn stof over de volgende hoofdstukken: L Bouw en verrichtingen der specifiek vrouwelijke organen en opmerkingen over hun beteekenis en verzorging; 2. De menstruatie, de bevruchting, de zwangerschap; 3. De baring; 4. De verzorging van de kraamvrouw; 5. Voeding, kleeding, sport en lichaamsbeweging. Eenige schetsteekeningen verduidelijken den tekst. De uitgever heeft het uiterlijk van dit kloeke boek, met zijn 120, op zwaar papier gedrukte blad zijden, op dezelfde verdienstelijke wijze verzorgd, als de competente schrijver zulks voor den tekst deed. B. D 45 Een paar druppels D.D.D. doen dadelijk de folterende jeuk be daren. Tallooze lijders aan Ec zeem, Puisten, Open Beenen en andere huidaandoeningen hebben met groot succes dit heilzame middel aangewend. Het is geen vettige zalf, maar 'n heldere vloei stof, die de ziektekiemen doodt en de huidweefsels verfrischt en versterkt. Bij Apothekers en Drogisten. Flacons f. 0.75 f. 1.50 f. 2.50 1ste Klas werk onder garantie. Prijzen zeer laa. Esschilderstraat 29, Tijdelijk Telet. 12530 Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2