IMMIdlrlSIrldH GEBAKKEN BOKKING Bloemendaalsche Middenstandsoereenigingen Sport en Spel. BALM Vrijdag 11 Maart 1938 5 Wij zijn er geheel op ingesteld om Uw TENNISRACKET H. SCHOLTE, HAARLEM Het tennisseizoen begint Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Winkeliersvereeniging „Kleverpark". Predikbeurten. Tooneel te Amsterdam. KORTE KLEVERLAAN 40 TELEF. 22393 Warm Xhuis bezorgd RIJWIELHANDEL WONINGINRICHTING DROGISTERIJ GROENTEHANDEL VISCHHANDEL vlug en vakkundig opnieuw te BESPANNEN of te REPAREEREN GIERSTRAAT 59 - TELEF. 11524 B. V. C. Bloemendaal. Doordat Bloemendaal in den vriendschappelij- ken wedstrijd tegen Hillegom, welke de vorige Zondag 's ochtends op het Bloemendaal-veld werd gespeeld, niet volledig kon uitkomen, verloor deze ontmoeting voor de thuisclub, die deze gelegenheid tot het nemen van een enkele proef had aangegrepen, wel iets van haar waarde. Intusschen kon men wel de ervaring opdoen dat Kloos, ondanks zijn goede wil en voorbeeldige ijver, niet de aangewezen man is om tot verbete ring van het spel der witte voorhoede bij te dragen. Daarvoor demonstreerde hij te duidelijk, dat zijn kracht in het verdedigen ligt. Verder vonden we Hartman beter als rechts binnen dan als linksbinnen en v. d. Meij de Bie beter als linksbinnen dan als middenvoor voldoen, zoodat het probleem van de middenvoorplaats o.i. zijn oplossing nog niet vond. De na de rust op die plaats staande (junior) invaller toonde welis waar bepaalde te apprecieeren kwaliteiten, maar bracht nog te veel, hem door den goed spelenden van Bragt geboden kansen, om zeep. Overigens dienen de opgedane ervaringen ook in het licht van het vrij zwakke spel der tegenstan ders gezien te worden. Dat laatstbedoelden 3 doel punten scoorden, was eer te wijten aan de zwakte van het witte backstel (zonder Kloos) vóór de rust en eenige zwakke momenten in diezelfde periodc van den Bloemendaal-doelman, dan aan het goede spel der H.-voorhoede. De 6 door Bloemendaal gescoorde doelpunten waren ook niet uitsluitend het gevolg van goed spel, maar gedeeltelijk te danken aan de niet te sterke H.-verdedigingechter vooral na de rust vertoonden de beide Bloemendaal-wings toch af en toe spel, waarin veel te waardeeren viel. A.s. Zondag wordt het weer ernst, want dan moet het eerste elftal eindelijk weer voor de com petitie uitkomen en wel thuis tegen S.D.Z. Hoe wel de ranglijst doet zien, dat het voor laatst genoemde vereeniging een vrijwel hopelooze taak is de laatste plaats nog te ontloopen, schijnt zij daarover zelf anders te denken, want juist de in de laatste weken door haar bevochten resultaten schijnen erop te wijzen, dat zij nog krachtige pogin gen wil aanwenden om de twijfelachtige eer om als hekkensluiter te fungeeren aan een ander over te laten. Indien deze stemming nog steeds over haar vaardig is, kan Bloemendaal dus op felle tegenstand rekenen. Hopenlijk worden dan onze plaatsgenooten door de wil zich de kampioenskans niet te laten ontnemen, beheerscht. Dat de weg naar het kampioenschap niet be paald makkelijk is, moest 1.1. Zondag Ivinheim nog ondervinden, dat het op eigen terrein tegen Ahrends V.C. niet verder dan tot een gelijk spel kon bren gen en daardoor bij Bloemendaal en Zandvoort een punt ten achter kwam. Bloemendaal 2 ontvangt a.s. Zondagmorgen Haarlem 4, waarmede onze reserves nog een reke ning te vereffenen hebben. De uitwedstrijd ver loren zij namelijk destijds op weinig eervolle wijze, zoodat zij wel op revanche zullen zinnen. Laat Uw rackets besnaren bij een vakman in het SPORTHUIS TE NUYL Schoterweg 27. Korfbalclub „Sport Vereent". BLOEMENDAAL-SANTPOORT. Seer.: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Gespeeld: Zaterdag 5 MaartS.V. 2Aurora 03Water vliet 1—S.Y. 1 9—0. Zondag 6 Maart: S.V. 3Oosterkw. 5 04. Te spelen: Zaterdag 12 Maart: AnimoS.V. 2. 3 uur. Zondag 13 Maart: S.V. 1Westerkwartier 1. 2uur; Rohda 3—S.V. 2 122 uur.; S.V. 4Ooster kw. 5.10 uur. Wij hebben ingeschreven met het eerste en tweede twaalftal resp. voor den Zilveren Korf en N.v.d. Dag-bal. Op onze bestuursvergadering werd o.m. besloten de trekking onzer verloting te doen plaats hebben op Zaterdag 26 Maart a.s. in Hotel „Vreeburg", Kerkplein te Bloemendaal. o Bridgeclub „Santpoort". Secr.Schaepmanlaan 4, Santpoort (St.) 3 Maart had een onderlinge drive plaats: A kl. N.Z. 1. Heeren v. Ilooff Jr. cn Handgraaf. A kl. O.W. 1. Heer en Mevrouw Handgraaf-Kol. A kl. N.Z. 2. Mevr. Nieuwenliuis en de heer Boogaard. A kl. O.W. 2. Heeren Bierman en Joore. B kl. N.Z. 1. Mevr. Schotel en de heer Ringlcs. B kl. O.W. 1. Heeren^ Broertjes en Frederiks. B kl. N.Z. 2. Mej. Pastoor en de heer de Vries. B kl. O.W. 2. Mej. Bosma en de heer Rients. Tevens maken wij bekend dat ons speellokaal i vanaf 3 Maart is Paviljoen Brederode, Brede- 'oodschewcg Santpoort (St.). 4 Nieuwe leden werden voorgesteld. Haarlem. Aanstoot. K. J., Architect „H.B.O.", Pr. Hendriklaan 129, Overveen. Baas en Zonen. Fa. D., Aannemer, Flores- straat 57. Buuren-de Jonge. Jos. v., Schilderes, Jae. v. Ruysdaellaan 40, Heemstede. Dik. K., Kleermakerij en Heerenmodes, Zandv. laan 95, Heemstede. Herkenhoff Konersmann. A. W. M., Garen- kokerskade 83. Ned. Toonk. Bond. Secr. D. E. Schild, Rijn straat 11, Haarlem-Noord. Ooms. W., Café, Jansstraat 55. R.K. Volksbond, Kring Haarlem-Noord, Bantamstraat 54. Spruit A. K. D., Hoofd eener School v. U.L.O., Directeur der Handelsavondschool, Leidschevaart 74. Vattier Kranne. C. G., Huize Westerduin, Koeduinweg 2, Aerdenhout. Westerwoudt. Th. J. B. M., Comm. in Effecten ,,'t Westerduin", Hooge Duin en Daalscheweg 26, Bloemendaal. Zaadstra. P., Schilder, Beukenstraat 13. o Harmonische Lichaamsontwikkeling Zaterdagmiddag a.s. om half vijf zullen in het gebouw van de Bloemendaalsche Schoolvereeni- ging te Bloemendaal aan de deelnemers van de II.L.O.-vaardigheidsproeven de diploma's worden uitgereikt. Tevens zullen mededeelingen worden gedaan omtrent de volgende H.I,.O.-proeven. Zij die hier omtrent inlichtingen wenschen of zich willen op geven zijn welkom. De eischen voor de dames zijn iets gewijzigd. Het comité voor Haarlem en omstreken heeft voor het jaar 1938 nog dispensatie verkregen ten aanzien van de overgangsbepalingen, zoodat de ouderen dit jaar voor het laatst direct het diploma eerste graad kunnen verkrijgen. 19702 19603 15981 27206 19403 23078 19503 19701 19601 27204 22775 23067 Dinsdagavond Maart vergaderde in café restaurant ,,'t Pc rk" te Haarlem een groepje winkeliers uit het everpark. Doel van deze ver gadering was om te komen tot stichting van een winkeliersvereeniging. Nadat een uiteenzetting was gegeven, waarom het van belang was hiertoe over te gaan, werd tot oprichting besloten. Als voorloopig bestuur werd gekozen de heeren N. Franken, Voorzitter; H. v. d. Ham, secretaris, Ostadestraat 4 en J. van Es, penningmeester. Het bestuur werd opgedragen zich te beraden welke middelen tot propaganda aangewend moes ten worden. Tenslotte werd overeengekomen tegen Dinsdag 22 Maart a.s. een vergadering uit te schrijven, die gehouden wordt des avonds 9 uur precies in café- restaurant ,,'t Bolwerk" aan het Kennemer- plein te Haarlem. Iedere winkelier in het Kleverpark die interesse heeft zich aan te sluiten, zal hartelijk welkom zijn. Men wende zich voor nadere inlichtingen tot het secretariaat Ostadestraat 4 of tot een der overige bestuursleden. ZONDAG 13 MAART 1938. BLOEMENDAA' Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Donderdag n.m. 8 uur (geb. ,,Maranatha")i Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. van Nes van Den Haag. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m.). Nederl. Protestantenbond geen dienst. Vrije Kath. Kerk v.m. 10% uur Gezongen H. Mis Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. S. H. N. Gorter, Doopsgez. pred. te Rotterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Kapel v.m.10 uur de heer H. Heeresma van Amsterdam. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. B. A. Venemans. Bevestiging ambtsdragers. HAARLEM. Evang.. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Donderdag n.m. 7% uur (Weeshuis) Ds. G. J. Duijvendak. Eglise Wallonne, (Begijnhof), Dimanche a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin. 3e Collecte pour 1'Eglise a 9 h. 15 Ecole de Dimanehe. Mardi a 20 h. Circle Biblique. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Prof. Dr. F. W. A. Korff. N.m. 5 uur Ds. J. J. Buskes Jr. V.m. 10 uur (voorzaal) Kinderdienst. Gem. Gods (Fr. Halsstr. 4) v.m. 10 en n.m. 5 uur de lieer Jeninga van IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur (W. Geldeloozepad 14), Bijbellezing en Bidstond. College tot Verspr. van Spirit. Begin. (geb. „Theo- sofia", Nassaupl. 8) v.m. 10% uur Wijdings morgen. Spr. mevr. Alblas-Rutèl. Toeg. vrij. Onafh. llelig. Gem. („De Nijverheid", Jansstr.) n.m. 7% uur Ds. A. R. de Jong van Bussum. Onderw.„De maskers af". Toegang vrij. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. Bevestiging ambtsdragers. N.m. 5 uur Leesdicnst. „Le voyageur sans bagage" door Jean Anouilh, Galas R. Karsenty. Wéér eene voorstelling onder auspiciën van l'Alliance franpaise. Het stuk heb ik ca. een jaar geleden te Parijs gezien met Pitoëff in de hoofdrol, overigens vrijwel hier in dezelfde Parijsche bezetting. De hoofdrol werd zeer goed gespeeld door Jean Marehat en deze was zeker niet minder goed dan Pitoëff, tegen wien ik dit tegen hebdat hij Fransch spreekt met een Russisch accent. Het stuk is heel interessant. Gaston men noemt hem maar zoo. want zijn eigen naam had hij vergeten komt uit den oorlog en is zijn geheugen kwijt, d.w.z. hij herinnert zich zijn jeugd niet meer, niets van den tijd vóórdat hij naar het front is gegaan. Hij wordt naar een hospitaal ge zonden en er wordt melding gemaakt van de opname van een patiënt met dit en dat signalement. Duizenden, die een „zoon vermist" hadden in hunne familie komen hem zien, totdat de oude dokter verdere bezoeken verbiedt. Nu komt na hem een jonge, eerzuchtige psychiater, die naam wil maken en op aansporen van zijne hem liefhebbende tante, de elegante Duchesse Dupont-Dufort (Charlotte I.yses), de eenige humoristische persoon in het stuk, de enquête opnieuw begint. Als familie van Gaston komt nu de familie Renaud opdagen. Inderdaad doemt bij Gaston een straal van herinnering door en ook de Renauds kerkennen hun Jacques (want zóó heette de jonge Renaud, die op 18-jarigen leeftijd het huis voor het slagveld had verwisseld). Nu is Gaston een zeer zachtmoedig, zeer gelaten menscli en wat blijkt nu Dat Jacques een monster was vol ondeugden en fouten, die een makker half dood had geslagen, wild op onschuldige dieren jaagde, de dienstmeid had verleid, ja zelfs het aangelegd had met de vrouw van zijn eigen broer Bovendien had hij zijne moeder streng gegriefd, zoodat zij hem niet vaarwel zei vóór hij het huis verliet. Langzamerhand wordt hem die zich niets meer van dit alles herinnerde, dit alles bijge bracht: Doode opgezette dieren, die hij vermoord had, werden onder zijn oogen gebracht, de jonge vrouw van zijn broer, zijn gewezen geliefde, be groette hem met een wilden gil, wilde hem later wederom naderen, hetgeen hij weigert, want hoe zou hij zoo slecht kunnen zijn om de vrouw van zijn broer, die altijd zeer goed voor hem was, te nemen? „Maar dat had hij toch al eens gedaan". Dat geloofde hij niet en de andere zei dat zij dat bewijzen kon: Toen zij samen waren had zij hem per ongeluk een kleine wonde met een naald toe gebracht en daarvan was een lidteeken "bleven. Hij kleedt zich echter een scherm uit, de Knechten en meiden luisteren en constateeren„hij huilt". Met het bewustzijn dat het lidteeken inderdaad aanwezig was werd het heele niet zeer gunstige verleden van Jacques herconstrueerd. Maar de gelouterde Jacques kan het in deze familie niet uithouden en tot zijn geluk komt een knaap, die zijn eigen bloedverwant ging zoeken, tot hem en meent in hem zijn neef te herkennen en hij vluchtte met dezen. Men ziet: een wel wTang stuk, maar origineel genoeg, en superieur door allen gespeeld. Moet ik namen noemen? Slechts enkele: Marthe Mellot als de zure Mme RenaudNadine Picard als hare slechte schoondochter; Georges Renaud, Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 0.90 Idem met soep of toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Jacques' zachtzinnige, wat melancholieke broer door Samson Fainsilber, de verleide keukenmeid Mej. Leforester. JfC „Reünie in Weenen", door Robert Emmet Eberwood, bij „Het Rotterdamsch Hofstad Too neel" (regie Cor v. d. Lugt Melsert). Wanneer men alles naar zijn pretentie neemt en veronderstelt dat deze niet te hoog ligt, dat er volstrekt geen chef d'oeuvre, maar een boeiend amusementsstuk wordt geboden, dan is ons oor-, deel dat men van geslaagd spreken kan. Waarmee wij willen zeggen dat als men niet te diep schouwt, niet Al te veel op de logica of op de psycho-analyse die hier door één der personages wordt vertegen woordigd, let, wij met den inhoud wel ons genoegen beleven. Die is dan: Het Habsburger huis is gevallen, de charmante, maar nogal vlegelachtige Rudolf Maximiliaan (v. d. Lugt Melsert) verbannen. Op den honderdjarigen verjaardag van Keizer Frans Joseph komen alle berooide edellieden van de gewezen regeering samen bij mevrouw Luclier, met wie de eigenares van het beroemde restaurant Sacher te Weenen schijnt bedoeld. Zij spelen dan hun oude rol van grands seigneurs. Dezen keer is Rudolf Maximiliaan met groot gevaar voor zijn leven daar in het geheim bij, omat hij zijne vroegere geliefde Elena (Annie v. d. Lugt Melsert) per sé nog eenmaal wil ontmoeten en nog één nacht met haar samen wil zijn. Elena echter is gelukkig ge trouwd met een psychiater (Ludzer Eringa) en deze is het zelf, die Elena aanspoort naar het feest van Sacher te gaan. Rudolf treedt als veroveraar, van vrouwenharten op Elena toe, draagt haar zelfs naar zijn slaapkamer, maar zij weet te ontvluchten en komt bij haar man terug. Kudolf geeft het nog niet op, komt bij den professor binnen en eischt van hem zijn vicuw. Een wel aardig dialogen-duel ontspint zich tusschen de beide mannen, waarin Rudolf het onderspit delft. Het spel was over het algemeen goed: Zeer bijzonder los, vlot en zooals 't moest imper tinent van Cor v. d. Lugt Melsert en van den vader van den professor, een oude praatvaar van Adolph Engers. Goed en charmant was Annie v. d. Lugt Melsert-van Ees. Ludzer Eringa veel te slap en te weinig indrukwekkend als de professor. Goed de berooide heeren van het gewezen hof. Goed ook daar en in het algemeen de regie. EDMOND VISSER. Versche Spinazie, per pond0.10 Versche Andijvie, per pond0.10 Brusselsch Lof, per pond0.08 Spruitjes, per pond i 0.08 Raapsteeltjes, per bos 0.02 Rabarber, per bos 0.15 SLA, BLOEMKOOL EN KOMKOMMER TEGEN MARKTPRIJS Zoolang de voorraad strekt: 5 Blik Groenten als: Doperwten, Snijboonen, Spercieboonen, Spinazie en Andijvie, samen voor 90 cent! 2 Fl. Bessensap, prima kwaliteit 25 cent HET VAN OUDS BEKENDE ADRES: vJflBLOEMENDAAL \p- TELEF 23280, M Taihvsen) (V CORN. JAS de Genestetweg 25, Tel. 23995 Laat nu uw rijwiel vakkundig opknappen. Billijke prijzen. Fa. ANT. CASSEE Zn. Kerkplein 12 Telef. 22260 Opgericht 1828. Fa. GRAS SPOOR Behanger!], Stoffeerderij Matrassenmakerij Bloemend, weg 47 Telef. 22268 W. SCHEEPSTRA Gedipt. Drogist. Bloemd.weg 75 Telef. 22029 Apoth. assistente Bloemend.str.weg 50, Tel. 23554 Santpoort-Statiom. J. VERMEER Aardappelen, groenten en fruit Korte Kleverlaan 40, Tel. 22393 Gevestigd sinds 1911. Telefoon 23280 (3 lijnen) Sinds 1861

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5