DAMESJASSEN Juist nu P. A. Tammer Uu) kolenhok leeg £rres Slede-Stofzuiger Bloemendaal. N.V. Hoenderdos Brandstoffenhandel D. J. JANSSE 2 Vrijdag 25 Maart 1938 Electro-Technisch Radio Bureau *Bekend door zijn: 100 procentservice 1 blEen per auto op den Hooge Duin en Daal- scheweg surveilleerend hoofdagent en agent zagen bij het passeeren van een paar wandelaars, dat een van hen bij het naderen van den auto een pak liet vallen. Dit was voor dfe agenten aanleiding om te stoppen, doch vóór de auto stil stond en de inzit tenden bij de wandelaars konden zijn, waren de laatsten met achterlating van het neergeworpen pak de duinen ingevlucht. Direct werd een achter volging ingesteld, doch het mocht niet gelukken de voort'vluchtigen in de duinen terug te vinden. Bij onderzoek bleek het pak een achttal kippen te bevatten. De agenten namen hierop een aantal maatregelen waardoor het aan een Haarlemschen agent dienzelfden avond gelukken mocht twee personen op de grens der gemeente Bloemendaal aan te houden. Het bleken te zijn de 22- en 18- jarige gebroeders D. en P. de B. uit Haarlem, die de kippen uit een hok, staande in een tuin aan den Hooge Duin en Daalscheweg, hadden ontvreemd. Nadat de broers door de Haarlemsehe politie waren verhoord, die met hen ook nog een appeltje moest schillen, werden zij ter beschikking van de Bloe- mendaalsche politie gesteld. Uit een door de recher che ingesteld onderzoek kwam tevens vast te staan, dat de heeren ca. 14 dagen' geleden een poging hadden gedaan om uit een perceel in Bloemendaal lood te ontvreemdenin deze poging waren zij echter eveneens gestoord door ontdekking, doch zij had den zich door de vlucht aan de politie weten te onttrekken. Zij hebben voorts bekend, dat zij uit een buitenplaats te Overveen een d»r afgeloopen dagen drie fazanten hebben gestolen. bl Een van de Prins Hendriklaan komende wiel rijder, wilde links af de Julianalaan opgaan, doch verzuimde voorrang te geven aan een uit de rich ting Stoop's Bad naderenden motorrijder. De wiel rijder, W. D. uit Haarlem, werd door den motor rijder, H. H. S. uit Aerdenhout, gegrepen en tegen dén grond gesmakt, waardoor hij een beenbreuk en een hoofdwonde opliep. Na door Dr. Lütge verbonden te zijn, werd D. per Mathot-ziekenauto naar het St. Johannes de Deo ziekenhuis, Haarlem overgebracht. De fiets werd geheel vernield. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. blIn hotel „Rusthoek" werd Dinsdagavond door de afdeeling Haarlem en Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een gecombineerde vergadering gehouden. blIn hotel „Roozendaal" werd Dinsdagavond j.l. een ledenvergadering gehouden door de afdee ling Bloemendaal van „Volksonderwijs", onder leiding van haren voorzitter, Mr. J. H. Sehultz van Haegen. Deze sprak er zijn verheuging over uit, dat de opheffing van de O.L. school te Vogelen zang geen feit behoeft te worden, daar deze school door vermeerdering van het aantal leerlingen inder daad levensvatbaarheid blijkt te bezitten. blBlijkens reeds in ons blad opgenomen mede- deelingen heeft de heer J. A. Willemse, dezer dagen in perceel Bloemveldlaan 43, Overveen, zijn kleer makerij „Elswout" geopend. blWoensdag j.l. heeft de heer J. D. Meeuwig onder veler belangstelling zijn zilveren zaken- jubileum gevierd. Van de gelegenheid tot geluk- wensclien hebben tallooze relaties dien middag gebruik gemaakt; de kapsalons en de winkel waren in bloementuinen herschapen; ruim een zestigtal boi.quetten en bloemenmanden, sommigen van cliënten die mee hun zilveren jubileum als cliënt konden vieren, sierden het interieur; daaronder bevond zich een groot bloemstuk van de Bloemen- daalsche Brandweer, die hiermee in den heer Meeu wig haar commandant en mede-opriehter eerde. Familie en vrienden schonken een stalen „zitje", een werktafel voor de permanent, een stalen kap stok, e.d. Op dezen dag is ondubbelzinnig gebleken dat de heer Meeuwig in z'n 25-jarige Bloemcndaal- sche zakenperiode zich een eigen plaats heeft weten te verwerven. blZaterdag 26 Maart a.s. geeft de Bloemen- daalsche Gymnastiekvereeniging haar winteruit- voering in Hotel „Vreeburg", onder leiding van den heer D. Beets, Leeraar M.O. 3.60 3.40 3.00 2.50 blGevonden en terug te bekomen bijZand- voortschelaan 159 Heemstede, een zilveren col liertje; Dijkstra, Kraantjelek, Duinlustweg, een paar kinderschoentjes; Huizinga, Boschlaan 21, een duimstok; Pronk, Duinlustparkweg 4 een belastingmerk; Schönhart, Lage Duin en Daalsche weg 5b, een paar wollen handschoenen; Boude- wijn, Bispincklaan 9, een zilveren polshorloge; Dellemijn, H. Roozenlaan 3, Haarlem, een bloe- menspuit; Van Deelen, Duinvlietspad 9, Haarlem, een jongenspetje; De Boer, Julianalaan 319, Haar lem, een portemonnaie met inhoud; Roozen, Oranje-Nassaulaan 120, een sierspeldje: Bikkel, Noordlaan 13, een vulpotlood; Schipper, Kinheim- weg 83, een paar regenpijpen; Drukkerij Timmer, De Genestetweg 23, een vulpenhouder, Memeling, Vijverweg 23, een gouden armband; Filippus, Julianalaan 65, Overveen, een sjaal, Hagen, Diek- manstraat 5, Haarlem, een handschoen (dames); Voerman, Kinheimweg 23. een bagageriem; Dr. Nolthenius, Brederodelaan 87, een armbandhor loge; Helmbrekersteeg llrood, Haarlem, een hand schoen; Kennel Haerlem. een witte foxterrier; Van Velzen, Bloemendaalscheweg 267, een vulpot loodje, Politiebureau Overveen (alleen op werk dagen van 1012 uur voormiddags) 2 hand schoenen, 2 mutsen, 1 sleutel. Burgerlijke Stand. blEvenals reeds vele voorgaande jaren, richtte de afd. Bloemendaal van den Volksbond, Vereeni ging tegen Drankmisbruik ook dezen afgeloopen winter voor jonge meisjes een huisvlijt-cursus in. Voor de jongste deelnemers werd deze 's Woens dagmiddags gehouden; voor de oudere 's Woen- dags-avonds en zulks in het liandenarbeid-lokaal van de Juliana-school. De lessen werden door 34 meisjes gevolgd; het lesgeld bedroeg tien cent per weck. Van de vervaardigde voorwerpen werden j.l. Zondag in genoemde school een tentoonstelling gehouden, die zich in een druk bezoek mocht ver heugen. Ze toonde een keur van dames-handwer ken, als kleeden en kleedjes in alle formaten, wand- lappen, boek-omslagen, handtassclien, poppen- en baby-kleertjes, schoorsteenvalletjes, pianoloopers en al wat zich verder door kunstvaardige vingers met kruissteek, doorstop-, haak- en breiwerk door wol. zijde, garen, enz. laat opschikken tot een behoorlijk, vaak ook grappig sierstukje, dat lange jaren een vreugd voor 't oog kan zijn. De leidster 'der lessen, mej. Matheau, verdient een woord van hulde voor de kunstzinnige opvatting van haar (stellig dankbare) taak. En het zijn niet alleen de leerlingen, die van haar onderricht profiteeren; ook in de huiselijke omgeving, waarin de handwer ken tot stand komen, beleven de liuisgenooten mee van de vreugde, die het scheppen van iets schoons verschaft. Vaak gebeurt het, dat een vader het versieringsmotief teekent, dat een broer een beugel voor een tasch of iets dergelijks maakt, of dat het heele gezin, als om strijd, een steekje wil bijdragen voor de vervaardiging van een fraai werkstuk. hlOp Woensdag 30 Maart n.m. 8 uur belegt bovenvermelde gemeenschap een openbare op wekkingssamenkomst in gebouw „Ons Huis", Ged. Voldersgracht 15. De evangelist A. Vries hoopt te spreken. Muzikale en vocale medewerking o.l.v. John Minderman. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Predikbeurten. DAMAVE Agenda. „Meubileer-Onrichting" Tlieuwenhof met de schoonmaak de beste stofzuiger der wereld in uw huis. in huurkoop van 70 ct. p. week af. Alle typen stofzuigers voorradig. Kleverlaan 176 (t.o.'t Sportveld) Telefoon 14753. «Erres» Radio, «Invenfa» Gasfornuis, Haarden en Kachels. KIPPEN-, LOOD- EN FAZANTEN- DIEVEN GESNAPT. De gebroeders zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Geen voorrang. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De Voorzitter, de heer Mr. J. D. van der Plaats, moest aan het begin der bijeenkomst mededeelen, dat de secretaris der afdeeling, de heer P. L. van Bueren, wegens gezondheidsredenen zal aftreden. Hierna werd door den heer Ir. C. E. van der Stadt, ingenieur van het Ceirtraal Bureau der Vereen, van Directeuren van Electriciteitsbedrijven in Nederland, een voordracht gehouden over „Toe passing van electriciteit in den Tuinbouw", welke lezing met een serie fraaie lantaarnplaatsjes werd verduidelijkt. Ledenvergadering „Volksonderwijs". De Secretaresse, Mej. T. Noorman, constateerde in haar jaarverslag dat het openbaar onderwijs i;, deze gemeente tot het maken van bijzondere op merkingen geen aanleiding geeft, hoewel betreurd moet worden dat in de leerlingenschaal alsnog geen verbetering kon intreden. De kleuterscholen, zoowel die te Vogelenzang als te Bloemendaal, groeien gestadig, zij worden resp. door 25 en 30 leerlingen bezocht. De financiën der vereeniging vonden haar uit drukking in een op f 132.sluitende begrooting, die werd goedgekeurd. Nadat de heer \V. Noorman een resumé had gegeven aan de in November te Utrecht gehouden algemeene vergadering van Volksonderwijs, en de wenschelijkheid van een 7de leerjaar aan alle Bloemendaalsclie scholen onder oogen was gezien, volgde sluiting. o Kleermakerij „Elswout". De heer Willemse, was voorheen werkzaam als hoofdcoupeur-bedrijfsleider van de Mashco-ateliers te Amsterdam en heeft derhalve een ruime prac- tisclie ervaring, waarmede hij zijn clientèle ten dienste kan staan. Aan deze kennis paart de heer Willemse een bijzonder goed gesorteerde collectie stalen en stoffen die den meest verwenden smaak kunnen bevredigen. Speciaal voor de Eng. stoffen, de Tweed-mantel en Tweed-jas, en den verkoop van de Malinine Regenjas mogen we nog even de aandacht vragen. Een uitgebreide sorteering mode platen voor Dames en Ilceren naar de laatste eischen doet de keus van een model zeer verge makkelijken. Wie voornemens mocht zijn zich iets aan te schaffen, ook in rij- en sportklceding e.d. ga dus eens zien bij „Elswout". Zilveren zakenjubileum. o Bloemendaal sche Gymnastie kvereeniging. Een leuk nieuw model en een goede pasvorm zijn noodig om een jas met plezier te dragen. In prijzen van DE SPECIAALZAAK Paarlaarsleeg 1 - Telefoon 12842- Haarlem Gevonden Voorwerpen. Een goede gelegenheid om eens een proef bij ons ie bestellen. U ZULT ZEKER TEVREDEN ZIJN! KINDE8HUISSINGEL 2 - TELEFOON 11979 BLOEMENDAAL. Geboren: B. M. van Steenwijk-den Heijer, zoon; M. P. Broers-Peters, dochter; J. J. Korte- kaas-van de Reep, zoon; T. Jongebloed-Wit, dochter. Ondertrouwd: J. II. W. Habermelil en M. E. A. Raadersma. Getrouwd: H. M. Baaij en Z. Droll. Overleden: S. de Kadt, 62 jaar; L. J. A. Baureis, 70 jaar, overleden te Leiden. o Tentoonstelling Huisvlijtartikelen. B. o Practisch Christendom. Kinderoperette „Sneeuwwitje' Door de leerlingen van het Noorder Kleuterhuis. Zaterdagmiddag 19 dezer, gaven de leerlingen van bovengenoemde kleuterschool, in de nieuw- verbouwden tooneelzaal van hotel „de Leeuwerik" te Haarlem, een uitvoering van de bekende kinder operette „Sneeuwwitje". Er bestond voor deze opvoering een meer dan gewone belangstelling, waardoor het bestuur der Noorderkerk en -school, van wien dit feestelijk gebeuren uitging, niet bij machte was, aan het verzoek om toegangskaarten ten volle te voldoen. De nieuwe tooneelzaal be schikt over een heel breed en diep tooneel, zoodat er voor de zestig medespelertjes voldoende plaats was voor een gezamenlijke groepeering, waar het spel dit hier en daar vereischte. De elfen- en kaboutergroet, die door alle kleuters gelijktijdig vebracht werd en waarmede het spel een aanvang nam, kwam daardoor goed tot haar recht en intak e, dat er niets verloren ging van het effect, dat al die schalksche dreumesjes in hun kleurige en fleurige costuumpjes maakten. De kleine zangers hebben er voor gezorgd, dat er voortdurend een opgewekte stemming in de zaal heerschte. De bekende tafe reeltjes uit de avontuurlijke jeugd van Sneeuwwitje werden heel aardig en rolvast door hen uitgebeeld. Sneeuwwitje-zelf verraste de toeschouwers door een gracie van gebaren, een soepelheid van bewe ging en een dictie, die bewondering afdwongen. De leiding van het sprookjesspel berustte in handen van mej. C. Wens, directrice der kleuterschool; Adèle Drees begeleidde aan den vleugel. De dank, door den voorzitter van het schoolbestuur, den heer A. J. de Landmeter, aan deze dames in zijn slotwoord gebracht, was alleszins verdiend. In dit slotwoord deed hij tevens uitkomen, dat deze uitvoering ten doel had, aan het bestaan, karakter en de vriendelijke sfeer der christelijke kleuterschool aan de Velserstraat, in ruimere kringen bekendheid te geven. Het slot van den feestmiddag droeg nog een bijzonder karakter door liet plechtig afscheid, dat mej. Boogaard nam, die zes jaar als onderwijzeres aan de school verbonden is geweest en op wier paedagogische talenten men thans is Amsterdam beslag gelegd heeft. Als bewijs van waardeering werd haar door collega's en ouders van leerlingen een prachtige leeslamp en een wekker zoomede een ruiker witte seringen aangeboden; ook het schoolbestuur liet zich niet onbetuigd en vereerde haar een enveloppe met inhoud. Wij willen niet onvermeld laten (het kan bij mogelijke kinderfeestjes, voor onze lezers zijn nut hebben dit adres te weten) dat de costumes voor deze kinderoperette ven ciêpe-papier gemaakt waren en dat zij ontworpen en vervaardigd zijn door mevr. v. Lunenburg (die daarbij de haar aan geboren Fransche kunstsmaak niet verloochende) in haar atelier van feest-artikelcn, Jansstraat 13 Haarlem. B. Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- abriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw bc- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen GEN. CRONJéSTRAAT 88. Groote keuze Tui nparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. D 45 Een paar druppels D.D.D. doen dadelijk de folterende jeuk be daren. Tallooze lijders aan Ec zeem, Puisten, Open Beenen en andere huidaandoeningen hebben met groot succes dit heilzame middel aangewend. Het is geen vettige zalf, maar 'n heldere vloei stof, die de ziektekiemen doodt en de huidweefsels verfrischt en versterkt. Bij Apothekers en Drogisten. Flacons f. 0.75 f. 1.50 f. 2.50 ZONDAG 27 MAART 1938. o BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Geni., v.m. 10 uur, Ds. P. J. de Jong, Amsterdam. Donderdag 31 Maart in gebouw „Maranatha", n.m. 8 uur, Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. Joh. C. Brussae-rd. (Radiouitz. op golfl. 245.9 M.) Ned. Protestantenbond, v.m. 10.30 uur, Kinder- kerk. Vrije Kath. Kerk, v.m. 10.30 uur, Gezongen H.Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring, v.m. 10.30 uur, Ds. J. C. van Dijk, Ned. Herv. Pred., Bloemendaal. SANTPOORT. Ned. Herv. Gcm., v.m. 10 uur, Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur, de heer C. Redert. HAARLEM. Evang. Luth. Gem., v.m. 10.30 uur, Ds. C. H. Brandt. N.m. 7 uur, Jeugddienst. Eglise Wallonne a 10h:30, Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin. 3e Collecte pour l'Eglise. a 9h:15 Ecole de Dimanclie. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur, Ds. M. Hinlopen, Amstelveen. Heilig Avondmaal. N.m. 5 uur, dezelfde. Heilig Avondmaal, dank zegging. Gem. Gods, Frans Halsstraat 4, v.m. 10 uur en n.m. 5 uur, de heer Jeninga, IJmuiden. Donderdag 31 Maart, n.m. 8 uur, Bijbellezing cn Bidstond. Wijde Geldeloozepad 14. Coll. t. verbr. v. Spir. Begins. „Theosofia", Nassau- plein 8. v.m. 10.30 uur, Wijdingsmorgen. Spr. 11. J. Nieukerke. Trance toespraak. ZANDV00RT. Geref. Kerk (II.V.), v.m. 10 cn n.m. 5 uur, Ds. P. v. d. Vloed. Wij maken van Uw oude hoed een mooie nieuwe hoed. Fa. WILLEM F. TEL. 16884 HAARLEM WILHELMINASTRAAT 16 VERVORMEN* VERVEN-STOOMEN Stadsschouwburg: Zaterdag 26 Maart, 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker", „Asmodee". Zondag 27 Maart, 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker", „Jean". Maandag 28 Maart, 8.15 uur: Amsterdamsche Tooneelvereeniging, „Het lied van het Meisje en den Moordenaar". (6e Abonnementsvoorst., 2e ser.) Dinsdag 29 Maart, 8.15 uur: Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel, „Carrière". Woensdag 30 Maart, 8.15 uur: M. T. S. voor Brokkenhuis, „lm weissen Rösel". Vrijdag 1 April, 8.15 uur: Ballet Tilly Sylon, met de Haarl. Orkest Vereeniging. Rembrandt-Theater: „De Leugen van Nina Pctrovna" met Isa Miranda cn Fernand Gravet. Zondagmorgen 11 uur „Bibayak", het leven der ocrwouddwergen van het Equatoriaal Afrika van Dr. Paul Julien. Cinema-Palace: „De ontbladerde Roos", de geschiedenis van den levensgang van de Heilige Thérèse. Luxor Sound Theater: „Mevrouw blijft ontbij ten" met Herbert Marshall en Barbara Stanwijck. Frans Hals Theater: „Het Balboekje" met Harry Baur, Marie Bell, Pierre Blanchar, Franjoise Rosay, Pierre R. Willam. ste Klas werk onder garantie. Prijzen zeer laag Esschilderstraat 29, Tijdelijk Telet. 12530

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2