Gullioer's tReizen. SCHOONMAAKTIJD. is PALTHE-TIJD Ouwejan's Sigarenmagazijn A.J. VAN DER PIGGE TOESIT Vrijdag 22 April 1938 IORGIS Zn. FIRMA TONNEMA CE. SNEEK Tooneel. Predikbeurten. U hebt géén voorrang PROFITEERT OOK GIJ HIERVAN? BloemendaalscHeweg 43 Telef. 22341 Ruim I50 jaar worden in Haarlem ENVEGERS iT 18 A ZWART ELEFOON 13310 oorwerpen. te bekomen bij Kennel sarleni, een jonge zwarte od. Van 't Hoffstraat, inkevoort, Vijverweg 17, Swen, Sclioterweg 158, remersplein 28, Haarlem, Iriessen, Berkenlaan 14, rhagen, Bruno Klauwers- belastingmerk in étui; straat 18, Haarlem, een W. L. (lovers, Oranje ikkelen damesarmband- zorgerlaan 14b, een oor- lan 18, Vogelenzang, een raaf Florislaan 35, Voge- e; Van Klink, Rijnegom- ?n armband; Vos. Iepen, ting met banger; Politie- en op werkdagen van 1 overall, 2 sleutels, 1 Lipssleutel, 1 dames- mies; Politiepost Aerden- rootegoed, Bloemendaal- jwiel. a-Feestavond der iging Bellamy. af de afdeel ing Haarlem Bellamy een propaganda- r der Haarlemsclie Kegel- ,,'t Komt Vast", auteur* ipgevoerd onder leiding heer M. H. v. d. Stijl het hoofdbestuur hield ,e de voorzitter, de heer avond met een kort wei dat de Bellamygedachte idervindt. De pers heeft lling voor en ook de om- n buiten de I.V.B. om, roeken besproken. Tevens eze avond gegeven werd verjaardag van Edward noest eigenlijk gehouden eli toen waren de zaal en hikbaar. werd het eerste gedeelte Deze bestond uit tafe- unten der licdendaagsche die dan tevens de op- evue vond veel bijval, Iet Stempellokaal", „Bij witantieloopcr". De tafe- ld door zang en harmo- werkenden waren: Tine irst, Adriaan Rouge, Lc revue werd in zeer vlot woord nog aan den heer nzctting gaf van het Bel- gehaald is uit de beide lamy, n.l. Looking Back- ity (1897), resp. in het ider de titels „Het jaar >or allen". Hij begon met i van onze maatschappij uitvoerige wijze uiteen, Eijn intrede deed. Verder gevolgen, die het winst- t. Het resultaat was, dat zen waren. Dit zijn alle Us men nu aanneemt, dat 3 personen bestaat, zijn die van de koopkracht en. Deze menschen lijden overvloed. Bellamy heeft menschen aan den arbeid teem wordt uitgeschakeld, rdt naar behoefte en ieder lie productie heeft, leven en werken van Edw. teld, eind:gde de spreker raden lid te worden der eens aandachtig te be et tweede deel der revue meer in den smaak viel finale kwam nog even het het tooneel. slaagde avond. o De Steenuil". „De Steenuil" geopend, akkennis! ,De Steenuil" vergroot, er uitgebreid, nog betere Steenuil" weer vergroot. erenliefhebberij in geheel tere sorteering, grootere r keus in de nieuwe berg erbetering aanzienlijker, icstaan heeft „De Steenuil" rsoorten aan haar cliënten haar tropische étalage van Nederland gerekend idienst heeft weetgierigen heel wat nut geboden, ook roeiende groote kennis van bij de eigenaars. Verkoopen eede. „Dat komt vanzelf", enliouders hun hart kunnen •wijl momenteel de speciali- egonnen is. ruimte waarover de zaak deze laatste ook al bijna op de dierlijke ladder, een belangrijke plaats be- van zoowel de dieren zelf, iiy en genezing. Moge, ook Kruidnootjes-plaatsingen, ig zijn. Zocht, en toch krachtig •- heerlijk, van smaak op wekkend en vèrkwikkend, De kenmerken van het edele natuurproduct, waaruit KING pepermunt is bereid. TE AMSTERDAM. „V»n den Vos Relnaerde" bij „De Amsterdamsche Tooneelvereeniging" (regie Albert van Dalsum) Een beestenboel. Ja, maar in den meest letter lijken zin van het woord, want we zagen een boel beesten op het tooneel. Acteurs en actrices in die- rengedaanten. En die speelden een blijspel naar het Middeleeuwsche Dierenepos. De dramaturg wenseht onbekend te blijven en dat was geenszins noodig, want hij heeft dit Middeleeuwsche prachtig verwerkt en gemoderniseerd. Dit is de laatste op voering vart de „Amsterdamsche Tooneelvereeni- ging", want men weet, dat Cor v. d. Lugt Mel- sert voortaan den scepter zal zwaaien in den Stadsschouwburg en gelukkig de meeste leden van de „Amsterdamsche Tooneelvereeni- ging" aan 'Zijn nieuw gezelschap heeft geassu- meerd. Ik juich het een en het ander toe. Nu begin ik hulde te brengen aan Albert van Dalsum voor de schitterende wijze, waarop hij „Van den Vos Reinaerde" heeft geregisseerd. Dit is geen geringe taak, omdat het samenspel van al die dieren: het gekakel van den Haan, het brullen van den Wolf, al die geluiden in koor of in solo, omdat dat samenspel wel heel moeilijk is. En wat kranig heeft het geheele gezelschap met hem medegewerkt. Men kent wel zoo wat de ge schiedenis: De booze vos Reinaerd, die heel wat op zijn geweten heeft (heeft hij niet o.a. de geliefde Kip, de echtgenoote van den Haan Cantecleer ge worgd? Om maar één van z'n streken te noemen), deze Reinaerd wordt voor de vierschaar van Koning Nobel, den Leeuw, gedaagd, om verant woording af te leggen voor zijne daden. De voor naamste beschuldigers zijn Bruin de Beer en Isengrijn de Wolf en vooral Cantecleer. Ja, Rein heeft den Otter en den Kater en zoo menig ander dier kwaad gedaan voor zijn plezier. De Das is zijn advocaat. Rein vlucht naar zijn paleis, waar zijn geliefde Vossin met haar drie Vossenwelpen wonen en de Beer komt als afgevaardigde van Koning Nobel om hem mede te nemen, want Vosje zal veroordeeld worden tot den strop. De Vos speculeert op de vraatzucht van den Beer, belooft hem heerlijke honing, die liij vinden kan in een spleet. Dan sluit hij den spleet dicht en Bruintje zit gevangen. Den Kater speelt hij weer andere poetsen, maar de Das, zijn voormalige advocaat, neemt hem mede en brengt hem voor het hof van den Koning. Zelfs dezen is Rein te slim af, want na berouw te hebben geveinsd, vertelt hij van een groote schat, die hij heeft ver borgen, en die hij aan Konig Nobel wil afstaan. Deze schat bestaat niet, maar Nobel gelooft hem en Rein wordt tot groote waardigheid verheven. Deze laatste voorstelling was één der beste, die „de Amsterdamsche Tooneelvereeniging" ooit heeft gegeven. Eerst een uilenproloog van Nell Knoop, de philosophe in het stuk. Louis van Gasteren was een waardige Nobel, koning der dieren. Geestig speelde Oscar Tourniaire de Wolf en lenig, slank en gracieus Frits van Dijk den Kater. Sternheim was de welsprekende advocaat, de Das. Snoek was de Wolf, Bob de Lange een gemaniereerde Poedel, Philip la Chapelle de statige Haan. Dan was er nog een koor van Ezels, zeer geestig, dat zoo'n beetje de spottende moraal na elk bedrijf gaf. Het allerbeste bewaar ik voor het laatst. Dat Was niet minder dan de allereerste rangs-creatie van Ben Groenier in den titelrol. AUe facetten van deze zeer moeilijke rol deed hij tot haar recht komen. Hij heeft getoond één onzer groote ac teurs te zijn! Een onvergetelijke creatie en een eclatant succes. EDMOND VISSER. ZONDAG 24 APRIL 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Prof. Dr. F. W. A. Korff, Leiden. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. Joh. C. Brussaard. Radio uitz. op golfl. 245.9 m. Ned. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Meditatie bijeenkomst. Uitstelling van het H. Sacrament. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Jeugddienst. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer A. C. Renyl. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10.30 uur Ds. G. J. Duy vendak. Eglise Wallonne a 10 h. 30, Service et Sermon presidé par Mr. Ie pasteur Marc. Jospin3e collecte pour l'Eglise. a 9 h. 15, Ecole de Dimanche. Geref. Kerk (H.V.) (groote zaal „Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt 20) v.m. 10 uur de heer G. F. W. Herngreen, theol. student. N.m. 5 uur Ds. A. A. Wildschut, Ned. Herv. pred. te Rotterdam. V.m. 10 uur (in de voorzaal) Kinderdienst. Gem. Gods (Fr. Halsstraat 4), v.m. 10 en n.m. 5 uur, de heer Jeninga, van IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur (W. Geldeloozep. 14), Bijbellezing en Bidstond. Coll. tot verbr. v. spir. begins, (geb. „Theosofia", Nassauplein 8), v.m. 10% uur Wijdings morgen. Spr. mevr. Z. v. Beuge-Balsem. (Anthroposofe). ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. v. d. Vloed. 89. Maar daarin vergisten de kleine heeren zich toch. De koning hier, wilde mij niet laten binden; maar liet mij bij zich komen. Samen overlegden wij, wat den keizer van Lilliput te antwoorden. En toen iK den vriendelijken koning vertelde, dat ik zoo graag met de gevonden boot naar mijn eigen land en vrouw en kinderen wilde terugkeeren, liet hij de volgende boodschap aan de ijlbode afgeven 90. „Zijne Majesteit Keizer van Lilliput! De Bergmensch, genaamd Gulliver, kunnen wij niet aan handen en voeten gebonden aan U over leveren. Daarvoor is hij te groot en te sterk. Gulliver wil gaarne naar zijn vrouw en kinderen terug in zijn land. Het lot is ons gunstig, om deze man, die uw land geheel leeg eet, kwijt te raken, daar hij een reusachtig groot zeeschip heeft gevonden. Andere berichten kan ik uw bode niet meegeven. Wij groeten U. Koning van Blefuscu". Met dit antwoord keerde de ijlbode met het zee schip weer naar zijn land en keizer terug. Eenheid door Democratie. hlDe afdeeling Haarlem houdt op Donder dagavond 28 April a.s. een Propaganda-vergade- ring alwaar zullen spreken: Mr. J. J. R. Schmal (Chr. Hist.) over „Met E.d.D. voorwaarts", IC Vorrink (S.D.A.P.) over „De Democratie in de branding" en Mr. P. J. Oud (V.D.) over „Sluit de gelederen". 0 Evang. Luthersche Gemeente. Op 6, 7 en 8 October a.s. zal er ten bate van de Evangelisch Luthersche gemeente te Haarlem voor noodzakelijke vernieuwingen in haar kerk gebouw een Bazar worden gehouden in „Rust oord", Westerhoutpark 36. Reeds thans is op initiatief van den Kerkeraad een commissie gevormd om deze, Bazar te organiseeren. Van deze commissie zijn de beide5predikanten der Ev. Luth. Gemeente, Ds. C. H. Brandt en Ds. G. J. Duyvendak resp. Voorzitter en vice-voorzitter terwijl nog een tiental leden der Kerk er deel van uitmaken. Naast deze Bazarcommissie is een Comité van Actie ingesteld, welk Comité in het bijzonder de practische kant van de zaak zal aan vatten. Het ligt in de bedoeling om vóór den aanvang van den Bazar een verloting te doen plaats vinden. Als hoofdprijs zal een dames- of heerenrijwiel wor den gesteld terwijl nog tal van andere prijzen hier bij zullen komen. De prijs der loten is op slechts 25 cent bepaald- Zij die met het doel dezer Bazar sympathiseeren en de Bazar-commissie met een geschenk in natura wenschen te verrassen, kunnen hune geven inzen den bij Mej. C. A. Doorn, Westerhoutstraat 44, bij de kosterij of bij de predikanten. Ook geldelijke steun zal zeer op prijs worden gesteld. Penning meester is de heer H. D. Cappel, Iepenlaan 86, Bloemendaal en zijn gironummer 269927. o- Vrouwen Vredes-gang. De Vrouwen Vredesgang op 10 Mei a.s. trekt niet alleen hier te lande, doch ook in het buiten land zeer de aandacht. De adressen, die aan regee ring en Volkenbond zullen worden overhandigd, zijn reeds onderteekend, o.a. door den Inter nationalen Vrouwenraad, zetelend te Brussel; het Comité voor Vrede en Ontwapening der Inter nationale Vrouwenorganisaties („Dingman-Comité" te Genève; de Fransche afd. van de „Ligue des Mères et des Educatrices pour la Paix", die 18 Mei een afgevaardigde zendt, en de „Bund Schweizerischer Frauenvereine", die ongeveer alle Zwitsersche vrouwenvercenigingen omvat. Betoogingen zullen gehouden worden in Zwit serland, Frankrijk en Aberdeen (Schotland). Adhaesie-betuigingen werden reeds van ver schillende kanten ontvangen. als u bij wegkruisingep dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg! Toen de bode vertrokken was, vroeg de koning vriendelijk of ik niet voor goed in zijn land wilde blijven. Ik kon dan altijd op zijn machtige be scherming rekenen, Maar met de hand wees ik hem aan, hoe een klein meisje en een jongen er thuis op mij wachtten en naar hun vader verlang den. Toen veegde de koning de tranen uit zijn ocgen en vroeg niets meer. Nu volgde er voor mij een heerlijke tijd. Alles werd voor mijn vertrek in gereedheid gebracht en ieder hielp mee om het schip voor mij zeewaardig 92. te maken. Vijfhonderd man waren bezig op mijn aanwijzing twee zeilen te maken. Dit deden zij door hun sterkste linnen dertienvoudig op elkaar te naaien. Zelf zat ik men lang aan den kant van de zee, om kabels te maken door tien, twintig, of dertig van lnm dikste touwen ineen te draaien. Ik gebruikte het vet van driehonderd koeien om mijn boot in te smeren. Ik moest hard werken om eenige van hun grootste hoornen om te hakken voor riemen en een mast. Na een maand was mijn boot geheel klaar en stuurde ik een boodschap naar den koning, wanneer ik afscheid mocht komen nemen. ALLE STOOMEN IS NOG GEEN „PALTHEN" Bij lange na niet! „PALTHEN"... dat is al het extra- vakkundige werk en al de extra-zorg, die alleen een groote fabriek als PALTHE aan Uw goed kan besteden. Dat is b.v. het gratis chemisch bijverven van verschoten en uitgebeten plaatsen. Dat is b.v. de krimpvrije behandeling, het motecht maken of onzichtbaar stoppen. Kortom„PALTHEN" dat is het oer degelijke werk van PALTHE, Neerlands oudste en groot ste fabriek op haar gebied met meer dan 650 arbeiders. Ons devies:„KWALITEIT VOOR ALLES" is bij onze clientèle genoegzaam bekend. verkocht de slijmpillen van De Erven G.F.Metr. Ze zijn bekend als een zacht en uitstekend laxeer middel, in doosjes van 40 stuks De beste Aetdappelen Koopt U steeds bij Probeert nog heden t 5 K.G. Red Star, uit 't duin 35 ct. 5 K.G. Zandvoortsche Duinaardappelen, zeer fijn45 ct. 5 K.G. Zeeuwsche Bonten 35 ct. 5 K.G.Kleiaardappelen 25 ct. MET BON VOOR GRATIS FRUIT „Meuhileer-Unrichting" lste Klas werk onder garantie. Prijzen zeer laag 7. Tlieuwenhoi Éssehilderstraat 29, Tijdelijk i'elel. 12530 als u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. voor 35 cent. GIERSTRAAT 3. Let op het juiste adres: Mr. Cornelisstraat 40 Telefoon No. 15014

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3