Sport en Spel. De Derde Promotiewedstrijd verloren. BEEM A. G. G. M. GIORGIS Zn. Vrijdag 13 Mei 1938 B.V.C.— Bloem endaal. Het „beroemde kwartiertje" was te kort Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN Het tennisseizoen begint Automobielen Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaalsche Schaakclub. Tafeltennis. Caai Uw Nieuw Bijkantoor Twentsche Bank N.V. „MeubileeP'ünrichting" 7. Tlieuioenhof Predikbeurten. REPAREEREN bij HONSBEEK Agenda. In ons vorig overzicht wezen wij op de mogelijk heid van verrassingen in de promotie-competitie Hp nederlaag, welke Bloemendaal 1.1. Zondag te i leed tegen Z.V.V., zal voor den aanhang itten wel een heel onaangename verrassing .reest zijn. En dat ondanks het feit, dat de neder- ïiag niet geheel onverdiend was. Echter deden de tallooze snelle aanvallen, welke de witte voorhoede ia de eerste helft hadden ondernomen, de verwach ting koesteren, dat de 10 achterstand, welke Bloemendaal hij het ingaan van de rust had, in de weede helft wel ingehaald zou worden, doordat de 'vitten dan de noodige rust gevonden zouden heb- Ven om tot een behoorlijke afwerking der aanvallen te geraken. Want daaraan ontbrak vóór de rust maar al te veel. 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 De Zaandammers beten direct na het begin flink van zich af en daar er over het spel onzer plaatsgenooten een zekere matheid lag, waren de gastheeren in den aanvang het meest in het offen sief. De Bloemendaal-aanvallen werden evenwel langzamerhand sneller en gevaarlijker, zqodat het Zaansehe doel eenige benauwde oogenblikken be leefde, meer doordat de keeper der ontvangende vereeniging zich in die periode weinig klemvast toonde dan door de afwerking der Bloemendaal- aanvallen, welke vrijwel steeds onder de maat bleef. Mede oorzaak van het laatste was het feit, dat Leemhuis niet geheel genezen bleek van een in den vorigen wedstrijd opgeloopen blessur|.Deze handicap mag zeker bij het heoordeelen dezer nederlaag als een verzachtende omstandigheid worden aangemerkt. De Zaandammers zagen hun zwoegen vrij onverwacht beloond toen hun midden voor, bij een vrije schop wegens hands, in onge dekte positie gelaten, den bal langs de Haas kon koppen. De rust ging met 10 in, al had Bloemen daal ook,een doelpunt gemaakt, toen de Z.V.V.- keeper hi) een aanval van de Bloemendaal-linker- vleugel met bal en al achterover viel, waarbij de bal het doelvlak passeerde. De scheidsrechter be vond zich echter op een plaats, vanwaar hij dat onmogelijk kon constateeren, waarom hij ook liet doorspelen. Laat Uw rackets besnaren bij een vakman in het SPORTHUIS TENUYL Schoterweg 27. Helaas toonden ook na de thee de Bloemendalers niet de mentale kwaliteiten, welke naast de tech nische noodig zijn, in het bijzonder om wedstrijden als de onderhavige te winnen. Integendeel hun spel demonstreerde eerder nog meer onrust dan in de eerste helft. Wel werd meer op den aanval gezet, maar daarbij verloor de witte rechtsback de voor zichtigheid zoodanig uit het oog, dat Z.V.V. de gelegenheid kreeg de score binnen korten tijd tot 3o te verhoogen. Kort daarop verliet Leemhuis, die zich hoe langer hoe minder geven kon het veld en werd vervangen door Potharst, die linksbuiten ging spelen. Dat bracht weer wat opleving, maar de „finishing touch" bleef hij de witte aanvallen ontbreken, terwijl de rechtervleugel heelemaal weinig presteerde. Toen ook Tullenaar zich moest laten vervangen, omdat hij last kreeg van een ver leden week opgeloopen blessure en Immer zijn plaats innam, kwam er ook in de witte achterhoede meer evenwicht en rust. Er werd nu grootendeels op de Z.V.V.-helft gespeeld en dat het doel der gastheeren onder grooten druk stond, bewijst wel het feit, dat een hunner backs meende niet anders redding te kunnen brengen dan door den bal met de hand te bewerken. Ditmaal liet Bloemendaal zich het buitenkansje van een toegestane penalty niet ontgaan, v. d. Meij de Bie voltrok het vonnis op correcte wijze. Steeds moeilijker konden de gast heeren zich staande houden, waardoor zij hun toe vlucht namen tot in het voetbalspel ongeoorloofde middelen. De overtredingen verschaften Bloemen daal evenveel vrije schoppen en één daarvan, toe gekend omdat de keeper een te groot aantal passen met den bal liep, werd hard door Beijk ingeschoten. De achterstand was dustot 1 doelpunt gereduceerd, maar de resteerende minuten bleken te kort om den gelijkmaker te scoren. En daarmede was ook het „beroemde kwartiertje", op het riskante waarvan wij in ons vorige verslag wezen, dezen keer te kort geblekende 32 nederlaag was een feit geworden. Hoogstens beeft bedoeld kwartiertje zijn nut ge had om nog eens te beuijzen, dat de witten over een reserve aan energie en „ausdauer" beschikken, welke, mits meer evenredig over den geheelen speeltijd verdeeld, de grondslag kunnen vormen voor een aangename verassing. Daarop blijven wij, ondanks de teleurstelling van j.l. Zondag, hopen voor den laatsten wedstrijd tegen Alkmaarsche Boys te Bloemendaal op 22 Mei a.s., welke de witten moeten winnen, om de kans op het tweede-klasser- schap te behouden. Dat die kans er nog is, blijkt uit den volgenden stand: Alkm. Boys Bloemendaal Z.V.V. 2 110 3 111 3 10 2 3—1 3 5—5 3 4r—6 2 A.s. Zondag ontvangen de Alkmaarders Z.V.V., welke laatste door de zege op Bloemendaal haar hoop op het behoud van haar tweede-klasserschap zag herleven en zich in Alkmaar wel tot het uiterste zal geven. Aan den anderen kant hebben de Alkmaarders hun kans om zegevierend uit deze competitie te voorschijn te komen na den wedstrijd van 1.1. Zondag zien verhoogen, zoodat van hen niet minder verwacht kan worden. Aan een voorspelling wagen wij ons dan ook niet; wat wij met den geheelen Bloemendaal-aanhang hopen, valt gemakkelijk genoeg te raden.- Voor Bloemendaal is voor Zondag 15 dezer den wedstrijd tegen Zeemeeuwen uit Zandvoort om den H.V.B.-beker vastgesteld, welke op het Bloe mendaal-veld wordt gespeeld. Waarschijnlijk zullen vrijwel alle eerste elftalspelers van Bloemendaal a.s. Zondag rust nemen en zal het witte elftal dan hoofdzakelijk uit jeugdige reserves bestaan. I-ZADELMAKER h t i n g voor het EVERLAAN 16 BLOEMENDAA SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 B'daal/Santpoort. Seer.: Bruno Klauwersstr. 5, Santpoort (S.) Gespeeld Zaterdag 7 Mei: S.V. 2—Haarlem 3 0—3. Te spelen Zondag 15 Mei: S.V. 1Volharding I. 2 uur. (Zilveren Korf); Palvu 2S.V. 3, 10 uur; S.V. 4r— S.V. 5, 12 uur. Om half tien wordt op het S.V. terrein gespeeld de promotie-degradatie wedstrijd le klasse T.H.B. 2Oosterkwartier 2. Voorgesteld door het bestuur als lid: Rinus van den Berg, Jan Gijzenkade 101, Haarlem (N.). Op Zondag 22 Mei maken de adspiranten een uitstapje. Opgave hiervoor worden nog deze week ingewacht. Woensdagavond gaf de wereldkampioen Wind spelen George Koltanowski voor onze schakers en vele belangstellenden een buitengewoon geslaagde en interessante schaakavond. Wegens het late uur van het beëindigen der séance hopen wij volgende week hiervan een verslag te geven. De uitslag was als volgt: Van de 10 gespeelde partijen heeft de heer Koltanowski er vijf gewonnen vier remise gespeeld en een verloren. Alleen de heer Zoontjes uit Beverwijk (Schaak club Weenink) mocht het gelukken te winnen. Remise speelden de heeren G. Kroone van Haarl. Schaakgezelschap, H. Marseille, W.H. Hogenbirk en P. A. C. van de Bronk, leden van de Bloemen daalsche Schaakclub. DE WEDSTRIJDEN OM DEN N.T.T.B.-CUP TE HAARLEM. De wereldkampioen Vana op bezoek. Door een oud-tafeltenisser is aan den N.T.T.B. een prachtige zilveren cup geschonken. Deze N.T.T.B.-Cup, zoo genaamd door den schenker, zal als jaarlijksclie wisselprijs verspeeld worden tussclien de tien beste Nederlandsche spelers. De organisatie van deze wedstrijden is dit jaar aan de Haarlemsche Tafeltennis Vereeniging „Tot Ons Genoegen". De wedstrijden zullen op één dag ver speeld worden en wel op 15 Mei a.s. in het voormalig „Zander-instituut", Badhuisstraat hoek Kleine Houtweg, des middags van 2 uur tot pl.m. 6 uur en des avonds van 7.3010.00 De door de K.T.C. aangewezen spelers, waaronder du Buy, Clausen Thunnissen en anderen, zullen een halve competitie spelen. De Haarlemmers die zich voor tafeltennis interesseeren, zullen dan de gelegenheid krijgen van een serie hoogstaande partijen te genieten. Als extra attractie heeft de organiseerende vereeniging voor dezen dag den wereldkampioen Vana uit- genoodigd, die 's middags en 's avonds tegen onze sterkste Nederlandsche spelers zal spelen, en een prachtige gelegenheid krijgt om het supertafel- tennis te demonstreeren. Het perceel Bloemendaalsche weg no. 92 zal geheel worden gesloopt. Op het vrijgekomen terrein zal een nieuw bijkantoor voor De Twentsehe Bank N.V. worden gebouwd naar het ontwerp van den architect J. J. van Noppen te Haarlem. Na onderhandsche aanbesteding is de onder bouw met kluis e. d. opgedragen aan de N.V. Kon. Rotterd. Beton Mij. v.h. van Waning en Co. te Rotterdam, de bovenbouw aan de N.V. Gebrs. Joustra's Aanneming Mij. te Haarlem. De Centrale verwarmingsinstallatie zal worden verzorgd door het Techn. Bureau Stuurman te Bloemendaal en de electrisch lichtinstallatie aan de Techn. Mij. Heringa en Wutrich te Haarlem. Men hoopt nog dit jaar met den bouw gereed te komen. Hierbij een afbeelding van den voorgevel. lste Klas werk onder garantie. Prijzen zeer laag Esschilderstraat 29, Tijdelijk Telef. 12530 Bedden en Matrassen KRUISSTRAAT 18 TELEFOON 15484 ZONDAG 15 MEI 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. Joh. C. Brussaard. (Radio uitz. golfl. 245.9 M.) Ned. Prot. Bond, v.m. 10.30 uur, Prof. Dr. G. J. Heering, Oegstgeest. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10 uur, Gezongen H. Mis. Woensdag 18 Mei n.m. 8 uur, Completen en Lof. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. Ch. de Beus. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, v.m. 10.30 uur, Ds. R. II. Oldeman, Ned. Herv. Pred., Santpoort. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, geen dienst. N.m. 7 uur, Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk (Burg. Enschedélaan hoek Fr. Net- scherlaan) v.m. 9.45 en n.m. 5.30 uur, Dr. W. Harrenstein. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur, de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem., v.m. 10.30 uur, Ds. C. H. Brandt. Eglise Wallonne a 10h:30, Service et Sermon présidé par Mr. le pasteur Mare. Jospin, 3e Collecte pour l'Eglise. a 9 h:15 Ecole de Dimanche. Mardi 17 Mai a 8 h: du soir, Cercle Biblique. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. C. J. I. Sluijk, Baarn. Gem. Gods (Fr. Halsstraat 4), v.m. 10 en n.m. 5 uur, de heer Jeninga, IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur, Bijbellezing en Bid stond. (Wijde Geldeloozepad 14). Geref. Kerk (Kloppersingel Kerk), v.m. 10 uur, Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur, Ds. C. Veenhof. Catech. Zondag .19. Zondagsschool 12.301.30 uur Openb. school Tetterodestr. hoek Santpoortstr.Jongens club (tot 12 jaar), Woensdag 7--8, idem boven 12 jaar Woensdag 89; Meinjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kind. en volw. Vrijdag 78, Bibl. en alle clubs in de Lotterstraat 4. Geref. Kerk (Wilhelminakerk), v.m. 10 uur, Ds, A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur, Ds. L. Hoorweg, Catech. Zondag 19 Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk), v.m. 10 uur, Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur, Ds. A. M. Boeyinga, Catech. Zondag 20. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk), v.m. 10 uur, Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur, Ds. J. W. Siertsema. Catech. Zondag 20. Ned. Ver. van Spir. „Harmonia", afd. Haarlem II. Soc. Ver., Zijlweg 1, Haarlem, v.m. 10.30 uur, Wijdingsmorgen. Spr.de heer Ir. Felix Ortt, uit Soest. Onderwerp: „Het levend water". Helderz. waarn.: Mevr. J. Remmers-v. d. Lans. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. P. van der Vloed. Openbare Belijdenis. Stadsschouwburg: Zondag 15 Mei, 8.15 uur: R.K. Haarlems Ge mengd Tooneel „Thalia": „De houten ham". Maandag 16 Mei, 8.15 uur: Idem. Dinsdag 17 Mei, 8 uur: Muziekinstituut Nico HoogerwerfLeerlingenuitvoering. Donderdag 19 Mei, 8 uur: Haarl. Meisjesclubs, Demonstratie clubwerk en opvoering van „Goud muiltje". Vrijdag 20 Mei, 8 uur: Amsterd. Tooneel En semble: „De rechte lijn". Zondag 22 Mei, 8 uur: Haarl. Operette Gezel schap: „De Jonge Hertog". Maandag 23 Mei, 8.30 uur: Ver. Rotterd. Hof- stad-Tooneel: „Zijne Eminentie doet zaken", (voor Nieuwe Haarl. Kunstkring). Dinsdag 24 Mei, 8.30 uur: Idem. Donderdag 9 Juni, 8 uur: Haarl. Tooneel En semble. Cinema-Palace: „Madame Bovary" met Pola Negri" en „De strijd om het Record" met James Stewart, Wendig Barrie, Una Merkel en Ralph Morgan. Frans Hals Theater: „Kareltje op Dwaalwegen" met Heinz Rühmann, Karin Hardt en Sybille Schmitz. Rembrandt-Theater: „Meisjes achter tralies", met Annie Duceaux, Roger Duchesna, Corinnc Luchaire. Luxor Sound-Theater: „Een mensch stierf on schuldig", met Burgess Meredith, Margo, John Garradine en Mischa Auer. Van Vrijdag tot en met Donderdag (behalve Zondag) eiken middag van 25 uur 50-minuten voorstellingen, waarin de speciale filmreportage van de Doopplechtigheid van Prinses Beatrix In de vóórprogramma's van alle Theaters de speciale reportages van de Doopplechtig heid van Prinses Beatrix. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! r

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3