Fa. v. VASTENHOVEN W. H. VAN STAVEREN c.s. Suilioer's Vrijdag 13 M ei 1938 5 1898 1938 Ostadestraat 4 - Telefoon 10413 EEN JUBILEUM-CHEQUE H. v. d. HAM Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Ingezonden. Haarlemsche Diner-Vereeniging Tooneel. Van de Leestafel. BRANDSTOFFENHANDEL 40-üarig Hestaan Met genoegen brengen wij U ter kennis, dat onze zaak a.s. Zaterdag 14 Mei, 40 JAAR BESTAAT. Wij betuigen U hierbij onzen dank voor het genoten vertrouwen en hopen dit ook in de toekomst van U te mogen genieten. J t gelegenheid van ons Jubileum geven wij van- fa a.s. Donderdag 12 tot en met 21 Mei aan alle cliënten, voor iedere bestede gulden (f 1. recht gevende op 20 ct. aan winkelgoederen (manu facturen). U beleefd tot een bezoek uitnoodigend, teekenen wij, onder voortdurende aanbeveling, be I ti i in ti B' Hoogachtend, De verbouwing van onze winkelvoor pui en etalages is gereed gekomen en Donderdag j. I. in gebruik genomen 26477 19308 19506 27501 19608 1„20S 27408 19409 19408 23725 18707 23408 23742 19407 23715 19509 19209 23730 19306 19507 18907 19708 27308 19807 23437 23709 23644 19508 12431 27407 23775 29908 29615 19406 23482 19709 19808 19706 23791 23752 23539 23732 19906 ^002 Duik, Mr. J. den, Rhododendronplein 1, Heemstede. Geluk, D. J. A., Ramplaan 5, Haarlem (Postadres Overveen). Giezen, F. van, dames- en heerenkapper, Damstraat 6. Loman, E., Grenelaan 1, Bentveld. Luyt, o.i., Ir. J. J., Overboschlaan 21, Heemstede. Met aal fabriek „Bazo", Plioenixweg 5. Morgenroth Erwin, Spiegelenburglaan 27, Aerdenliout. IJsbreker", „De, (D. Buis), Judith Luyster- straat 14# Bergisch, W. C., Mandagist, filiaal, Rijks straatweg 86e. Bouwwerk Kleuterschool, Raafstraat, Haar lem-Noord (tijd. aansluiting). Horn, Fritz, Willem de Zwijgerlaan 87, Overveen. Oldenborgh, Mevr. M. van, Rio Grande- laan 59, Overveen. Roosmalen, N. A. van, Lage Duin en Daal- scheweg 91, Bloemendaal. Rijksinspectie voor de Werkverschaffing, Groote Houtstraat 77rood. Verheul, J., aannemer-makelaar, Spaarn- rijkstraat 53. Vermeer, F.W., Julianalaan 122, Overveen. Walen Jr., W. W. v., Versproekweg 46. Alg. Ned. Bond v. Handels- en Kantoorbe dienden afd. Haarlem, pcnningm. W. A. N. Kerkhof, Van Nestraat 84. Boudt-Scliamhart, A„, Julianalaan 152, Overveen. Drieman, Adr. J. dir., vertegenw. C. J. van Houten Zoon N.V., Oranje-Nassau- laan 100, Overveen. Feith, Jonkvr. J. J. P., Willem de Zwijger laan 2. Hartog, Dr. H. A. Ph., Van Kcdenstraat 18, spec, voor hart- en vaatziekten. Ilerz, J., Zonnebloemlaan 22, Aerdenliout. Maarsman, II. F., Ernst Casimirlaan 83, Overveen. Manus, K. P., Lonbar Petrilaan 22, Over veen. N.L.F.C.B., afd. Haarlem, Joh% Maas, penningm., Altenastr. lrood, II.-Noord. Overste, J., Pernambucelaan 43, Bloemen daal. Schuppen, Celis van, Bouwbureau, werk Hospeslaan, Haarlem. Steffelaar-Rahder, mevr. F. W., Rem- brandtlaan 23, Heemstede. Storm, 1'., secretaris Kinderzorg, Haar lem, Teunisbloemlaan 3, Bentveld. Wijers, Ir. II. J., Sclieepbouwkundig in genieur, Prof. v. Vlotenweg 7, Bloemendaal. Wcyl, Willi, Heemst. Dreef 166, Heemstede. Dietz, A. R., Heemst. Dreef 13, Heemstede. Drost-Panhuis, B., Klèverparkwcg 135. Dunder, Firma F. Kaarshulsen-, Vondel- weg 490. Ferguson, B. VScotersingel 139. Krijt, II. J. A., Meindert Hobbemastraat 27, Heemstede. Molendijk, A.,-Dames- en Heerenkapper, Santpoorterplcin 1. Bergshoeff, A., Bouwwerk 26 woningen Directiekeet Recigelaan, Bloemendaal. Daemen, B.. vertegenwoordiger N.V. Le- vensverz. Mij. R.V.S., Dietsveld 13, Haar lem-Noord. Heijbroek, P., Pernambucolaan, Overveen. Knetemann, J. II., Bouwondernemer, Pla- tanenlaan 69, Bloemendaal. Langeveld, Mej. C. J., Rozenstraat 1. Muller, Ir. J. A. E., Hoofdinspecteur van den Arbeid, Versproekweg 117. 19806 29619 20003 20101 29903 20001 29616 27504 27157 19905 Adelaar, Drogisterij de, Rollandslaan 57. Bulten, W., Secr. Comité Ontwikkeling en Ontspanning Werkloozen, Heemstede, Java- Iaan 31. Doorn, O., v. d. Vinnestraat 1. Jong van Heuven, J. H. de, Spaarnelaan 21. Kaplan, M. A., Arts, Heemst. Dreef 61, Heemstede, spr.uren 89 en 1314. Stéijnen, S. van, Auto-slooper, Kamper vest 5. Stroetzel, A. F. W., Binnenweg 119, Heem stede. Terheyden, E. J. M., Veldtlaan 16, Bent veld. Vlugt, Dr. W. de, Leeuwerikkenlaan 12, Aerdenliout. Wilmink, G. M., Regentesselaan 18. EEN VROEG BEGIN. o „Vaeantie Buiten" wensclit een vroeg begin te maken met de uitzending. Wel is het nog koud en guur, doch het weer kan ieder oögenblik omslaan. Het prille voorjaar, wanneer men zelf nog geen plannen heeft, om uit te gaan of logeergasten te ontvangen, is voor vele vriendelijke gastvrije families den meest geschikten tijd om één van onze kleinen te ontvangen. Daarom kloppen wij zoo vroeg bij U aan en vragen met bescheiden aandrang: Wilt U in deze maand nog of in het begin van Mei een „Vaeantie-' Buiten"-kind voor ten minste vier weken ontvangen in Uw huis? Een ,,Vacantie-Buiten"-kindWat is dat voot een kind? Voor wie zoo vraagt, is „Vacantie-Buiten" nog een vreemdelinge. Toch zendt deze Vereeniging reeds meer dan dertig jaren zwakke kinderen uit en wel leerlingen van Christelijke scholen, voornamelijk uit de groote steden van ons land. Duizenden kinderen zijn in den loop der jaren door „Vaeantie Buiten" uit gezonden. Waarheen dan? Overal heen, waar Christelijke families, gedrongen door den geest van barmhartig heid en liefde van Jezus Christus htm huis en hart openstellen, om zonder eenige financieele ver goeding een zwak kind gedurende ten minste vier weken op te nemen in hun gezin. Gode zij dank, worden zulke gezinnen nog steeds overal in ons land gevonden. Het spreekt van zelf, dat de gezonde streken van ons land, waar de kinderen veel frissche lucht kunnen hebben en vrij van het buitenleven kunnen genieten, hiervoor 't meest geschikt zijn. Vroeg willen wij dit jaar beginnen, ook in het belang van de kinderen zelf. "Zij hebben het zoo dringend noodig eens een poos buiten te zijn", zoo verklaart onze dokter na geneeskundig onderzoek. En daarom -naar buiten, hoe eer, hoe beter. Zoo gaat dan onze vriendelijke noodiging uit: Aan wien mogen wij één van onze kinderen toe zenden Laat ieder, wiens hart bereid is tot dit betoon van Christelijke naastenliefde en wiens omstandig heden dit toelaten, gehoor geven aan onze dringende bede. Hij wende zich dan zonder uittsel tot onzen Secretaris, den heer G. Muys, Van der Hoochlaan 15, Amstelveen, die ook gaarnealle gewensclite inlichtingen geeft. Het Bestuur van „Vaeantie Buiten": J. TH. R. SCHREUDER, Voorzitter. J. H. v. d. BEND, Arts, 2e Voorzitter. G. MUYS, Secretaris-Penningmeester. D. v. VLIET, 2e Secretaris. J. P. BOXEN. JOH. ZUIDMEER. Mej. M. C. VON RONNEN. Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen 1 0.90 Idem met soep of toespijsf 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Jeugdbijeenkomst op 18 Mei. haDoor het Comité „Jeugd Wil Vrede", waarbij een achttal Haarlemsche Jongerenver- eenigingen is aangesloten, zal op Woensdag 18 Mei a.s., ter gelegenheid van den Volkenbondsdag (datum, waarop in 1899 de eerste Vredescon ferentie in Den Haag bijeenkwam), een groote openbare bijeenkomst worden belegd in de nieuwe tooneelzaal van liótel De Leeuwerik, Kruisstraat 30, alhier, welke om 8.15 uur zal aanvangen. Op dezen avond zal het woord gevoerd worden door Mr. B. W. Stomps uit Heemstede, die zal spreken over „Internationale rechtsorde en Vol kenbond" en door Drs. G. Nederliorst uit* Amster dam met het onderwerp „De gevolgen van de her bewapening". De avond zal verder worden opge luisterd met pianospel van Nely de Bock. De in bovengenoemd comité samenwerkende vereenigingen zijn de afdeelingen Haarlem van de A.J.C., den Doopsgez. Jongeren-Bond, de Jon geren Vredes-Actie, den Ned. Bond van Abstinet Studeerenden, het Religieus Cultureel Jeugd Centrum (Vrijz. Clir.), de Vereeniging voor Inter nationale Vriendschap en Wereldvrede, de Vrij zinnig Chr. Jeugd Gemeenschap en de Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie. Wie dit bord voor zich ziet moet x t r a voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan!) TE AMSTERDAM. „Rasmus, de Wonderdokter", door Paul Saraun bij „Gezelschap Saalborn Parsen" (regie Louis Saalborn). Saalborn was de wonderdokter. En zijn spel was subliem en groot, den gang naar den schouwburg dubbel waard. Hij gaf die rol in den gullen, bree der! stijl, die dezen Rasmus vereischt. Het is een probleem-stuk, zeer objectief gesteld: Dokter contra wonderdokter. Heeft deze laatste recht van bestaan? De dokter zegt „neen", Rasmus zegt „ja". Waar de dokter faalt kan de wonderdokter soms wonderen doen. Rasmus is een vriende lijk, oud man, de dokter ook oud, maar minder gemoedelijk en geïrriteerd door het feit dat een kwakzalver hem zijn patiënten afneemt, hen ge neest ofvermoordt. Rasmus heeft een zoon, dien liij voordokter heeft laten studeeren. Hij kwam er summa cum laude. Deze jonge man is verliefd op de dochter van den ouden dokter. Deze komt den dag na de promotie bij Rasmus om hem te verwijten dat hij door verkeerde behande ling den dood van een zieke heeft veroorzaakt. De zoon van Rasmus, zelf man der wetenschap, wendt zich van den vader af, trouwt met het meisje, dat hij lief heeft. De oude Rasmus voelt zich leeg en verlaten, vindt eenige troost bij een oude getrouwe, mismaakte huishoudster, die zeer aan hen ver knocht is. Deze mismaaktheid nu zou aan den echten dokter te wijten zijn geweest. Twee jaren later wordt de dochter van den doktei ziek. Onge neeslijk, naar deze meent. Zij roept om Rasmus. Deze komt, na eenige aarzeling. Spreekt met het vrouwtje en geneest haar. Verzoening tusschen den dokter en zijn „collega" Rasmus en verzoening tusschen vader en zoon. Men ziet: het stuk is 'n tikje sentimenteel en de logica is 'n beetje zoek, maar het is een sterk speelstuk en vooral Rasmus is wel echt menschelijk ook. De echte dokter werd fijn, deftig en verbeten gespeeld door Folkert Kramer, liet dochtertje en haar man, de jonge dokter, niet slecht, maar wat tooneelachtig door Carla de Raet en Ferd. Sterneberg. Een aardig type van Maud Perry van de oude huishoudster. „Wintersport" door Mark Reed bij het „Centraal Tooneel" (regie Cees Laseur). Een wel aardig stuk. Dinsmore (Laseur) heeft een eenzame post ergens aan de Noordpool of daar omtrent. Hij heeft het koud en heeft eenige jaren geen blanke vrouw gezien. Dan komt op zekeren dag een ietwat onwaarschijnlijke piloot (Joan Rem- meltsl met zijn meisje (Mary Dresselbuys) bij hem binnen, want zij waren verdwaald. Stante pede wordt Dinsmore verliefd op het lieve meisje, Ethel genaamd. Hij besnuffelt haar, zegt wat origi- neele dingen, zooals moderne cynici dat doen. Hij bevalt haar dus, .maar haar partner geeft haar niet prijs. Deze piloot is barscli, onbeschoft en niet origineel, het duel is dus niet moeilijk en wordt gewonnen door Dinsmore. Nu had die een meisje en die komt hem achterna. Nu gaat het warm toe op de Noordpool of daaromtrent, want de piloot wil de zijne en de verloofde van Dinsmore den hare. Het einde is dat zij ruilen, en twee gelukkige paren. Werd zoo'n stuk niet goed gespeeld, dan zou ik aan het succes twijfelen, maar deze spelers deden het met zooveel overtuiging, dat je er heusch aan zou gelooven. Cees Laseur was zoo zielig'(goed stil spel) en zoo erg verliefd, dat je er medelijden mee zou krijgen en blij bent met „the happy end". Mary Dresselhuys was charmant als pilote. Rie Gilhuys als het andere meisje minder maar dat moest ook niet, want ze is kattig bedoeld. Joan Remmelts, de piloot, is een pracht acteur maar gaf dezen piloot, naar mijn meening, te fel. Men kan 'n ruwe beerzijn, maar toch mindërbarbaarsch. Hij gaf toch niet zoo veel om zijn meisje, anders zou hij met kruisspel niet accoord zijn gegaan. „Tot de Hel toe Nedergestooten", predieatie uit gesproken 6 Februari 1938 in de Gereformeerde Kerk van Bloemendaal, door Ds. Joh. C. Brussaard, Geref. Predikant aldaar, uitgave van de Radio- Commissie der Geref. Kerk van Bloemendaal, adres Bloemendaalscheweg 14, Postrekening 167316 Het „Algemeen Nederlandsch Verbond", Laan 34, 's Gravenhage, heeft van zijn maandblad voor de Mei-uitgave een herdenkings-nummer gemaakt bij zijn 40-jarig bestaan, dat hiermede tot een omvangrijk boekske is geworden. De Vereeniging „Nationaal Welzijn", Heeren gracht 270 te Amsterdam, zond ons haar vierde publicatie „Uw geld en nog wat", van de hand van den heer W. G. Nieuwenkamp. Van de Hollandia-Drukkerij N.V. te Baarn ont vingen we de nieuwe Mei-aflevering van het door haar uitgegeven tijdschrift „Meisjesleven", maand blad voor de Vrouwelijke Nederlandsche Jeugd onder leiding van Willy Pétillon. „Contact", maandblad voor de Nederlandsche Jeugd (uitgaveHollandia-Drukkerij N.V.Baarn) vermeldt ditmaal in den kop op de eerste pagina, dat thans na Rostra Gymnasiorum ook de Neder landsche Schoolkrant in „Contact" is opgenomen. De inhoud van „Contact', is als gewoonlijk wederom zeer variëerend. Mr. A. G. Maas behan delt in zijn politiek overzicht de annexatie van het voormalige Oostenrijk. Alfred van Sprang schrijft over „Nederland verlengt den dienstplicht". Technisch aangelegde jongelui zullen met belangstelling lezen over „De electrificatie van het middennet der Nederlandsche Spoorwegen". Verder nog artikelen over: „De Werkplaats Kindergemeenschap", „Ibsen's Nora", „II. Marse man". In de rubriek „Contact-medewerkers van onder de 20" schrijft de heer J. van Ebbenhorst Tengbergen over „Eenige gedachten en indrukken van een scholier". De hoofdredacteur P. J. G. Huincks behandelt in de rubriek „Uit de corres pondentenkring' „In de vrije republiek Contact". Van James Hilton verschijnt het laatste deel van zijn boekje „Dag meneer Chips!" Verder belang rijke mededeelingen over de Contact-sterrit en de rubriek „Van puzzle, punch en puntdicht". Bij Uitgeverij Schuyt N.V. te Baarn verscheen no. 12 van haar uitgave „Detective, een boek in Courantvorm", ditmaal een verhaal van Anthony Webb„Uitspraak zonder Rechter". De Uitgever Emil Wegelin, Heuvellaan 15 te- Bussum zond ons het Mei-nummer van het tijd schrift voor „Parapsychologie" waarin opgenomen de mededeelingen van de Studie-vereeniging voor Psychical Research. Bij de Erven Bohn te Haarlem verschenen twee uitgaven van de Vereeniging „Haerlem": „Rond gangen door Haarlem", met kaartjes van Mevr. J. M. Sterck-Proost, en een geïllustreerd werkje van Dr. A. Heppner „Weverswerkplaatsen". Wij zullen met genoegen in een onzer eerstkomende nummers deze uitgaven bespreken. TELEF. 10497 Koudenhorn 10, Gasthuislaan 54, Velserstraat 31Kant. Zakstraat8 PRIMA ENG. en BELG. ANTRAC., GIET- en BRECH- COKES VOOR CENTR. VERWARMING Eindelijk lag mijn bootje vlak langszij van het groote schip; ik greep-de touwladder, die mij toe geworpen werd en stapte weldra met heel mijn hebben en houden aan boord. Het vreemdste vond ik de lengte van den kapitein en de bemanning en ik dacht met reuzen te doen te hebben. Ik was zoo gewend geraakt aan de Lilliputters, dat ik verbaasd den kapitein vroeg: „Ben ik soms onder de reuzen terecht gekomen Maar de kapitein verstond geen gekheid en tikte eens tegen zijn voorhooid en vroeg mij beleefd: „U bent toch niet op uw hoofd gevallen?" Maar ik hielp hem gauw uit den droom en vertelde hem, w at er met mij was gebeurd. Daarop haalde ik om licm te bewijzen dat ik geen praatjes ver kocht, mijn dwergjes uit den zak en liet hen over het dek niarclieeren. En tot hun grootste ver bazing haalde ik daarpa een hand vol koeien en schapen uit mijn binnenzak en zette deze eveneens «i het dek.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5