De mode brengt: Details in sprekende kleuren en bloemen, véél bloemen H Streng Mantelcostuum KNIPPATROON japonnen vilten corsages niet alleen bui tengewoon practisch, doch tevens apart, hetgeen wij eveneens kunnen zeggen van de „fibre" bloemen. Een nieuw materiaal, dat niet alleen bloemen geeft, die aesthe- tisch werken, doch dat het voordeel heeft tegen een regenbuitje bestand te zijn. De ideale bloem voor mantels en tailleurs! Bloemen nemen een zeer bevoorrechte plaats in en worden ook buitengewoon veel gebruikt, o.a. ook als garneering van hoe den doch tevens voor avondjaponnen. We zagen een zwarte tullen robe met een guir lande van zacht rose kanten bloemen langs het decolleté en langs den zoom, dat bij zonder mooi werkte Men ziet trouwens rose bloemen op zwarte kanten robes en hecht ze nu eens op de schouders, dan weer op de heupen, in de taille of waar de gril van het oogenblik zulks ingeeft. Kleine, zwarte tullen avondhoekjes hebben even eens rose rozen of andere bloemen, en be staan soms slechts uit een kleine, platte touffe met linten onder de kin gestrikt. De ze bloemen-mode verschaft aan zeer vele vrouwen en meisjes een bestaan, omdat zij eerst haar opleiding gehad hebben als fleu- riste in Parijs. Meestal leeren zij tevens het bewerken en maken van veeren, zoodat zij niet aan een bepaald seizoen gebonden zijn. Een eisch, die aan de fleuristes-plu- massières gesteld wordt is, dat zij niet al leen'/éél geduld hebben, doch tevens over vlugge vingers en een buitengewoon goe den smaak beschikken. Onze schets geeft een zeer modern bloe- menhoedje weer, bestaande uit niet meer dan een bol, die geheel bedekt is met kleu rige bloemen, waarbij roze en orchidé-ach- tige tinten lila tot paars den boventoon voeren. Aan de zijkanten gros-grain, dat tegen het achterhoofd gestrikt wordt. De zwartzijden crêpe japon heeft een garnee ring aan bovendeel en een smal baantje aan de voorzijde, van bedrukt imprimé in kleuren, die afgestemd zijn op die van de hoed. Het geheel werkt bijzonder fleurig en kleurig en volkomen in overeenstem ming met hetgeen la reine Mode decreteert voor het voorjaar 1938. i De tegenwoordige mode maakt het mo gelijk om met behulp van allerlei details telkenmale een ander aspect aan een ja pon te verleenen. Halsafwerking, taille hoogte en mouwen zijn onderdeelen, die ten nauwste verband houden met de mode voorschriften. In hoofdzaak komen donkerblauwe en zwarte japonnen in aanmerking om geme- tamorphoseerd te worden en liefst weinig opvallende modellen. De voorname coutu- rie brengen een reeks van nieuwe moge lijkheden; zoo zal aan een satijnen middig- japon b.v. een deel der voorzijde van de corsage van lamé worden gemaakt, even als een smal kraagje. Het satijn der rok vormt een oploopende "'int, die als een keursje werkt E ,"(Se -Rijkheid is om rug, mouwen en voorzijde kantstof te maken met het effect van verkorte corsage en afgewerkt in min oï /eer scherp gepunte lijnen. De groote keuze in zijden, bro-aat en ve lours-weef seis maakt het mogeli dat men telkenmale op een of andere v\ >e veran dering aan kan brengen door „afneemba re" garneeringen. Worth geeft een zwart zijden jersey mid dagjapon met een garneering bestaande uit plastron en tablier van kaneelkleurig sa tijn. Langs de hals een naar model geknip te bies, die aan de rug-zijde sluit en om de taille een gedrapeerde ceintuur als ver bindingstuk van plastron en tablier draagt; dit laatste geeft het effect van een inge haald baantje. Deze garneering kan men door verschillende andere verwisselen, o.a. door breede, gedrapeerde ceintuur, die men in één of twee contrasteerende kleuren draagt. Paul Roy geeft op een zwarte middagja pon een breede ceintuur van lang biais zwart en turquois satijn, terwijl Lelong weer een volkomen ander effect verkrijgt met sterk sprekend rood. Deze breede cein tuurs worden meestal geknoopt, midden vóór of iets naar op zij en hebben lange af hangende einden, die meermalen met zij den franje zijn afgewerkt. Kleuren, veel kleuren is het parool en dankbaar wordt hiervan op alle mogelijke wijzen gebruik gemaakt. Doch laten wij niet alleen de iet wat opvallende garneeringen noemen, doch tevens de aandacht vestigen op de vele bescheiden details, van wit piqué. Aller aardigste kleine strikjes van dit materiaal geven een finishing touch aan eenvoudige middagjaponnen. Wij zagen een bijzonder geestig garnituur in den vorm van een ge iteven, omliggend puntboord met vlinder- Strikje, iets dat ongetwijfeld de harten van van geruite stof met zijstukken, die be- stikt zijn in ruitvorm met wit tres. Hooge revers-kraag, die een sluiting met meerde re knoopen gewenscht maakt. Nauwe rok met aan de voorbaan opgestikte plooien, die pl.m. 30 c.M. van den zoom af uit springen. INNEMEN VAN MEDICIJNEN DOOR KINDEREN. Zeer vaak staan kinderen zéér afwerend tegenover het innemen van medicijnen, vooral indien er een bittere smaak aan is. Menigmaal is een opvoedkundige fout van de zijde der moeder hieraan echter óók schuld Men maakt er veel te vee] ophef van, in dien men de medicijnen toedient, inplaats van ze rustig en kalm, als iets doodgewoons te geven. Wil men de leelijke smaak min der doen proeven, dan kan met bittere druppels b.v. op een klontje of een lepel suiker geven Tabletten lost men in sui kerwater op en vloeistoffen in limonade. Avond tailleur van geborduurde tulle met onyx knoopjes voor de sluiting. Blouse van qeplisseerde mouseline de soie in zacht blauw. Avond hoed bestaande uit bloemengarneerinq, welke met een dun elastiekje in evenwicht gehouden wordt. Afhangende voile. Ontwerp Lucile Paray en Jenny. WANDELJAPONNEN. Twee-in-één-patroon 2073. Prijs f 0.30 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Zeer nieuw zijn wandeljaponnen van dunne wollen stof met een garneering van bedrukte of witte zijde. Donkerblauw is zeer modern voor meer gezette figuren Het rechter model is dan ook zeer afkleedend, waartoe medewerken de puntvormige hals en de ruimte boven de taille, die de stof mooi over de buste doet vallen. Als garneering smalle nervu- res. Het linker model is voor jongere dames, de hals is gesloten met een strikje. Met dit Twee-in-één-patroon, dat ver krijgbaar is in de maten 42. 44, 46, 48, 50 en 52 kan men beide modellen maken. Besteladres: „Het Practisch Modeblad", postbus 36, Den Haag, giro 203203 Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro. vele jonge dames zal veroveren en zeer pi kant werkt op een voor j aars jumper. Deze laatste zijn en blijven steeds onmisbaar bij tailleurs en ensembles en vooral de Ween- sche modellen munten uit in ontwerp, kleur en uitvoering. Verder staan op sportieve

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 6