TUUR Vernout isrmniorffieifi] Sport en Spel. i- Gullioep'st^sizen. Buurtvereeniging Ramplaankwartier. Naamplaten - Stempels WIJNANDS VAN RENSEN B. V. C. BI oemendaal. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. SPORTHUIS TE NUYL. Tenten, Kampeer- kleeding, Tennis enz. HARP. Vrijdag 24 Juni 1938 DE KONINKLIJKE GROOTMOEDERS EN MOEDER RONDOM HET DUIMENDE PRINSESJE BEATRIX. Agenda. Predikbeurten. 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Bloemendaal heeft van het ten einde ioopende seizoen geen afscheid willen nemen, zonder haar leden nog een avond van verstrooiing aan te bieden. Deze laatste clubavond vond 1.1. Zaterdag in hótel „Vreeburg" plaats en was gewijd aan de film. Het aardige was, dat de vertoonde films in hoofdzaak beelden van eigen verrichtingen lieten zien zooals van wedstrijden tegen Ahrends S.D.Z.,, Kinheim en een der promotiewedstrijden tegen Z.V.V.. Ondanks de gemengde gevoelens, welke deze beelden bij de aanwezigen opgeroepen moe ten hebben, sprak uit vele blijken van mede leven, dat er volop genoten werd. Een filmklucht „De Rugbywedstrijd" zorgde voor de noodige afwisseling. Vooral de jongeren, die van half acht tot negen uur genoodigd waren, smaakte deze kost, getuige de schaterlach, welke geregeld door de zaal klonk. De ouderen met hun dames, die te half tien hun opwachting maakten, zouden niet aan het tweede deel van hun programma beginnen, het tradi- tioneele dansje met verrassingen alvorens hun de grootste verrassing van den avond geboden werd. Daarvoor zorgde de heer De Kok uit Gouda, die niet alleen geheel belangeloos de Bloemen- daal-films vervaardigde en vertoonde, maar thans ook de vereeniging deze films ten geschenke, aan bood. Dat hij voor het vele hiervoor verrichte werk en voor de bovenvermelde geste hartelijke woorden van groote waardeering en warmen dank van Bloemendaals voorzitter in ontvangst had te nemen, onderstreept door applaus der feest gangers, behoeft nauwelijks betoog. Bloemendaals archief is hierdoor wel met eenige zeer bijzondere historische documenten verrijkt. 21103 Blees, C., Granen Commissiehandel, Klever parkweg 34. 23506 Dankmeyer, J. W., Joan Mauritsplein 21, Overveen. 29816 Staveren, J. v., aardappelhandel, Binnen weg 26, Heemstede. 21004 Eykern. C. E. van, ambtenaar N. S., Tetterodestraat 41. 21003 Haak, J. van den, maatkleermakerij, Kle- vcrlaan 60 zw. 27604 Hartog, S., jute-producten, Zandvoorter Allee 23, Heemstede, (b. g. g. Boodschappen dienst K 08). 21102 Vliet, Maarten Piet er van der, Santpoorter- plein 2. 27702 Vreemdelingenverkeer Heemstede, Inlich tingenbureau Zandvoortschelaan, Heem stede. 27606 Bouw Bureau Zwaan, N.V., Bouwwerk Leidschevaart. 27701 Hees, J. H. van, tennistrainer, Laan van Rozenburg 21, Heemstede. 20503 Hoorn, L., Zuiderhoutlaan 20. 20904 Muskee, J., assurantiecn, Kleverparkweg no. 134. 27608 Rosenhart, P., aannemer, Lorentzkade 54. 27707 Stam, J., Dir. import en export, J. A. Stam N.V., Amsterdam, Fred. v. Eedenplein 11, Heemstede. 27609 Strien, Alex. P. v., Dir. N. V. Haarlemsche Auto Centrale „De Ebbinge", Bentvelds- weg 15, Bentveld. Schoterweg 27 AL OVERVEEN lloemend.weg 53 en 255 'elefoon: 23039- 22292 ootste geheim van het leven is en en schuld en dood zijn on- >ns. Eigenlijk hooren ze diet ride leven, ze passen niet in elennnercn den groei. Het zijn lelijk dichte deuren, die de rlle eeuwen heen met zooveel n verwijten hebben bekogeld, te gelooven is, dat de deuren ot zijn. Maar zij zijn nog even den dag dat de Paradijspoort werd, en geen antwoord op .Waaroms" dringt door het/ elieim, dat nog grooter is. Dat hter het onbegrijpelijkste van t: de genezing van liet lijden, lar werk? Hoe is bet mogelijk, ed, dat onoverkomelijk en on- bcli een troost bestaat, en dat tot dien troost soms mogen nij te wonderbaar, ik kan er in Job alleen kan ook het onze in, dat het bestaat, meer is dan een verzachting, waardoor alles anders wordt, ei wijzen komen: door een ge- ame wandeling, door een enkel een preek of een lied. Maar er jzondere troost, die alleen een ons zonder woorden kan geven, vond in Davids harp. Jeeren was van Saul geweken, maakte hém onrustig, auls op onze beurt, door onzen nlieid van God verlaten. Wij joozen geest, ieder onzen éigen, die ons bedreigt met het ver liet liefste is. De booze geest oomen, hij jaag! ons voort, naar afgrond blijkt. Hij is ons ont- at onzen slaap verstoort, omdat sschien overdag in slaap susten, ar het besefIk had een koning ben het niet. En wij vluchten de roeping, die ons achtervolgt, ;ten. een booze geest, maar toch „een ien Heer gezondere", inen wij niet altijd in onze booze als Saul dat herkende. Niet aeobserkenning komen: „Waar aan deze plaats, en ik heb liet den Heer niet kon ontdekken st, door Hem gezonden, had hij n dien Heer, Die van hem ge- te vinden. s harp en speelde er op; toen eming; hij werd beter, en de van hem." dezen zuiveren mensch is liet 5g redden kan. Zijn eigen snaren roesten, maar er is toch nog één de hart, die meetrilt, daarom is -ioren. Hij is nog niet zóó van dat hij heelemaal dicht is. Hij em aanvaarden van de reinen ïog niet doof voor het lied des reugde en alle smart bevat, en en alle landen hetzelfde klinkt, cloos verloren raakte Saul pas tiij zijn speer slingerde naar het dat hem gebleven was: naar wilde niet David vermoorden, het laatste op de wereld wat innerde. lisschien iets is deze wanhoops- a uit van mij, want ik ben een Maar David was geen Jezus, en ed worden, zooals Petnis gered hij de aanblik van het Heilige ,'erd: David vluchtte, t Saul hem eeuwig najagen, hij oor hij den mensch heeft terug- i eenige troost was geweest, Hij vijs, dat hij zijn vijand achter- waarheid zocht hij zijn eenigen niet leven zonder Davids harp. ij sterven, ook al wilde David iden. r mensehen van kleiner formaat soms de troost van Davids harp. r, dat we alleen maar stil en roer- nnen ontvangen. het allergrootste wonder: an Saul cn David in het gewone len verwisseld: we mogen soms naar ook David zijn; en we weten ie ophoudt en het andere begint. enschen, die zóóveel haast :bben, dat hun de tijd ontbreekt n veilig te rijden, krijgen vaak aanden cadeau in hospitaal of lis van bewaring.... (Foto genomen door Z.K.H. Prins Bernhard). ZONDAG 26 JUNI 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. M. M. den Hertog van Den Haag. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitz. golfl. 245.9 m. Ned. Piot. Bond, geen dienst. Vrije Katli. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10 uur, Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. G. J. Hoenderdaal, Remonstr. pred. van Boskoop. A.s. Zaterdagmiddag vindt onze vischtocht plaats en de reis zal evenals vorig jaar wederom naar de Veenderij-plassen te Halfweg plaatsvinden. De inschrijving hiervoor is gesloten, terwijl de deelnemers afzonderlijk bericht hebben ontvangen. Wij hopen dat de reis door goed weer mag worden begunstigd en als het even gezellig als vorig maal zal toegaan, wacht ons weer eer prettige middag. Excursies. Wij zijn doende wederom eenige excursies op touw te zetten, waaronder, indien de toestemming zal worden gegeven, een toeht naar het schoon' buitengoed „Eïswout", zulks op velerlei verzoek. Volgende week zullen wij hieromtrent nader lx richten. De Secretaris der O. C., C. F. Stroosnijder 113. Op een dag kwam de Burgemeester van het dorp ook eens kijken wat voor zonderlinge dingen Gulliver toch na zoo'n lange afwezigheid had mee gebracht. Toen hij de kleine menschjes, de koeien en de schapen zag, stond hij stom verbaasd naar die kleine krummels te kijken. Plotseling gaf hij een gil. Wat was er gebeurd? Eenige tientallen Lilliputters waren achter elkaar in zijn wandel stok geklommen en hingen er enkele aan zijn vin gers. Luxor Sound Theater: „De Zwarte Spin", n William Powell en Jean Arthur. Frans Hals-Theater: Prolongeert ,,f 5.000.000. zoeken een erfgenaam" met Heinz Rühmann. Rembrandt-Theater: „Ik beschuldig" („J'ac cuse") met Victor Francen. Cinema-Palace: „Als vrouwen verliefd zijn", met Bettie Davis, Leslie Howard, Olivia de Havilland en Eric Blore, „Land der liefde" met Gusti Huber en Albert Matterstock. a Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Dr. G. Bouma, van Den Haag. Catech. Zondag 23. Om de 14 dagen straatprediking Zaterdags avonds op het Pretoriaplein. Zangkoor. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg. Catech. Zondag 23. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Dr. G. Bouma, van Den Haag. N.m. 5 uur Ds. A. M. Boeyinga. Catech. Zondag 24. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Catech. Zondag 24. ZANDV00RT. 111. Ik was buiten mijzelf van angst toen ik dien leelijken platten kop met die glinsterende oogen zag. Plotseling kreeg ik een reddende gedachte. Voorzichtig bracht ik mijn heide handen achter mijn rug. Langzaam, heel langzaam trok ik mijn ponjaard uit de scheede. Juist op het oogenblik dat het monsterdier zijn leelijken kop introk en op hetzelfde moment hiermede snel naar voren schoot, stiet ik hem het wapen tot diep achterin de afzich telijke bek. Als een leege zak rolde het heest van mijn lichaam af en was ik gered. 114. Gelukkig was de burgemeester een dapper man en was hij al gauw over zijn schrik heen. „Gulliver" zei hij, „je moest al dat spul aan den dierentuin cadeau doen. Het zal er storm loopen van de men- schen om dat te zien. De hoorn des overvloeds zal over de stad worden uitgestort. De stad zal groeien en bloeien en hekend worden om zijn bezit van de kleinste beestjes ter wereld". Nu was het Gulliver, die den burgemeester verbaasd aankeek. Hij kon het haast niet gelooven, dat zijn beestjes de stad zooveel rijkdom zouden brengen. En in gedachten zag hij al die weldadige hoorn, die al dat geld uit strooide. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Dr. W. G. Harrenstein. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Wallonne a lOh.SO, Service et Sermon (a Elswout) présidé par Mr. Ie Pasteur Mare. Jospin. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur, de heer G. F. W. Ilerngreen, theolg. Cand., te Am sterdam. Gem. Gods v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer Jeninga, van IJmuiden. Donderdag n.m. 8 uur Bijbellezing en Bid stond, (W. Geldl. pad 14). Onze vischtocht. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur d« heer Biera Visser. Dadelijk liep ik naar mijn Lilliputtersdorp terug om hulp te halen. Zeker wel tienduizend van die kleine menschjes zijn er noodig geweest om dit monster naar de stad te sleepen. De huid hebben ze daar voor me gelooid en als aandenken heb ik nu nog een pracht van een leeren sigarenkoker. Natuurlijk wilde ieder dit voorwerp nu dadelijk zien. Maar dat liet Gulliver zich niet welgevallen en met een zwaai van z'n arm groette hij luidruch tig zijn toeschouwefs en verdween in zijn huis. Uw drogist verkoopt thans ook ROD O NT doodelijk voor rat en muis, doch onge vaarlijk voor huisdieren en pluimvee Per doos 40 cent. Van de Ontspannlngscommlssle.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3