Afslag nieuwe Aardappelen Toe set, Mr. Cornelisstr. 40 SCHOOL BOEKEN Fa. A.Vernout Koopt bij onze Adverteerders Gulliver's Reizen. Bloemendaal. D. J. JANSSE njdag 15 Juli 1938 Examens. Gevonden Voorwerpen. Na het Jamboree-Incident. Prima Fijne Duinaardappelen 12 et. per K.G. Prima Eigenheimers 12 Muisjes 9 cent p. K.G. KI. Muisjes 8 ct. p. K.G. NIEUWE MALTA'S Zoolang de voorraad strekt TELEFOON 15014 Overgangsexamens Middelb. Technische School. W—- Bevorderd werden van het eerste naar het tweede studiejaar: Weg- en Waterbouwkunde: W. F. Oosterhof, Overveen. Eleetrotechniek: R. Alting du Cloux, Bloemen daal; P. A. Koelemij, Overveen; J. H. v. Randt- wijk, Santpoort. VliegtuigbouwkundeG. B. Oldenboom, Aerden- hout. Scheepsbouwkunde (Vliegtuigbouwkunde)T. Klerk, Bloemendaal. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het practische leerjaar: Weg- en WatrebouwkundeJ. Tjaden, Bloemen daal. Vliegtuigbouwkunde: D. Maasen, Overveen; B. A. v. d. Sluijs, Overveen. Bevorderd van het tweede naar het vierde studiejaar: Bouwkunde: L. Hendriks, Santpoort. WerktuigbouwkundeJ. Polak, Overveen. M.U.L.O.-examens. Voor het Mulo-examen slaagden alsnog: Diploma AJ. C. Kuit, W. Töépoel, B. J. Cassee, C. H-. J. Cassee, K. R. Bijkerk, C. Klaij en G. Plessius, allen te Bloemendaal. Voor het toelatingsexamen van de Rijksaca demie van Beeldende Kunsten te Amsterdam slaagden voor den dagcursus teekenen de heer M. R. Westerwoudt te Aerdenhout, A-oor den avond cursus de heer J. Hagemeijer te Aerdenhout. Voor het candidaats-examen Indisch recht slaagde aan de Leidsche Universiteit mej. M. J. van Woerden te Overveen. - Bij de te Den Haag gehouden Staatsexamens voor Muziek slaagde voor het theoretisch gedeelte L.O. mej. L. Koekoek te Overveen, leerlinge van den heer Lürscn. Kennemer Lyceum. Aan het Kennemer Lyceum slaagde voor de litterair-economisehe afdeeling (II.B.): de dames A. C. van Abs, I. M. E. L. Byck, F. J. Dalmeyer, C. J. de Heer, M. II. Hoekstra, M. Huizinga, H. C. van der Hijden, J. A. Keg, G. J. Meijer, M. I'. Mulder, C. J. Rezelman, G. Ritsema, F. Snuijff en G. M. Vogel; en de heeren G. F. de Bruijn. C. A. Crommelin, D. Lageman, ,1. W. Muijsken, G. Poots, R. A. H. Rhodius, H. H. Straus, G. Verspoor, O. Wie- meijér en Th. A. Ruijter. Na voortgezet examen zijn alsnog geslaagd voor het examen Gymnasium aan het Kennemer Lyceum voor diploma B. de dames M. Mees en M. Briët en de heer E. Anholt. ,,'t Kopje". Geslaagd zijn voor het examen aan de Middel bare School voor Meisjes ,,'t Kopje" de dames: T. Adriani, E. van Arkel, R. Beels, W. Hagedorn, T. Hijmans, N. Koenigs, Chr. Kutzleb, T. van der Laan, K. Limburg, A. Mendes de Leon, E. Oudenhoven, L. Pelsky, M. van Reenen, N. Siewertsz van Reesema, M. Smidt van Gelder, N. Stobbe, Chr. Toulon van der Koog, L. Vis, F. v. d. Vlugt en N. van Waveren. Toelatings examen ,,'t Kopje". blToegelaten tot de 1ste klasse van ,,'t Kopje" Midd. School voor Meisjes te Bloemendaal; L. Bard, M. van Boetzelaar, E. Breitenstein. H. van Dam, L. Dyserinck, C. van Essen, H Graper, G. Goedkoop, G. Hauptmann, M. de Koek van Leeuwen, Af. van der Hell, A. van Marken, E. van Marken, G. Alarkus, S. van der Weijden, C. Neuerburg, W. von Saher, IV. den Tex, M. van Till, E. van IJsselsteijn. blGevonden en terug te bekomen bij: Lam mers, Oranje-Nassaulaan 140, een portemonnaie met inhoud; Zorge Rustenburgherweg 18, een paar voetbalschoenen; Vethaak, Bloemendaalsche weg 303, een Lipssleutel; Kleefman, Spaarndam- scheweg 432, een oud damesrijwiel; Kennel Ridder straat, Haarlem, een bouvier; Van Diermen, v. d. Duinstraat 7, Haarlem, een verm. gouden ringetje; Borst, Zuider Tuindorplaan 27, een cein tuur; Ligtenberg, Diederikstraat 9, Haarlem, een batterij; J. Vermeer, Bosehlaan 8, een wollen kindervest; Schuurman, Boschlaan 6, een klosj garen en een vingerhoed; Van Dijk, Dahlialaan 24, een paar rolschaatsen; Dr. Van Oldenborgh Bloemendaalscheweg 201, een poederdoos in étui Kinheimweg 63, een geruite eape; Poelgeest Kleverlaan 39, Bloemendaal, een jongensjasje Platanenlaan 17, een vulpenhouderHollander Militairenweg 2, een belastingmerkSjoerda Bloemendaalscheweg 303, een muts van de Oranjegarde; Ravenhorst, Korte Kleverlaan 21 een belastingmerk; Van der Meij, Zandvoortsehe laan 319, Zandvoort, een bankbiljet; Noordlaan 46, een ceintuur; Boon, Brederodeweg B 55, Santpoort, een Duitsche herder; Bersee, Ilooge Duin en Daalscheweg 7, een jongensjasje; Kennel Ridderstraat Haarlem, een bruine hond. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): zakmes, slipover, kinder portemonnaie met inhoud, portemonnaie, heeren rijwiel, actentasch met inhoud, defect horloge, ceintuurs. Post Atfrdenhout: kinderportemonnaie, gewicht van 5 h.g., accu, ceintuur. Post Strand: portemonnaie en mantelceintuur. Centrale Raad acht straf voor agent te Bloemendaal te zwaar. blIndertijd heeft het Hoog Militair Gerechts hof, als gevolg van het befaamde incident tijdens den Jamboree Wandeltocht op 8 Augustus 1937, waarbij een conflict ontstond tusschen twee politie-agenten van de gemeente Bloemendaal en den leider van een groep militairen van de Kolo niale Reserve te Nijmegen, welke groep zich niet hield aan de voorwaarden tot deelneming, uitge vaardigd door den burgemeester van Bloemen daal, den luitenant die den troep leidde vrijge sproken, omdat hij handelde in uitvoering van een hem gegeven bevel. De beide politiemannen werden door den burge meester gestraft, de hoofdagent met ontslag en de agent met inhouding van zes dagen vacantie. De laatste won het advies in van het Scheidsge recht, dat een straf van vier dagen extra werk zonder belooning beter oordeelde. De agent Cuperus kwam van de straf in be roep. De Centrale Raad heeft vandaag dit beroep gegrond verklaard, terwijl het besluit van den burgemeester nietig werd geacht. De Raad nam als verzachtende omstandigheid aan, het recal citrante optreden van den luitenant der Kolo niale Reserve en was van oordeel, dat de door het Scheidsgerecht geadviseerde straf beter met de zwaarte van het vergrijp overeenkwam. o Hotel „Vreeburg", heropend. blZooals reeds in onze advertentie-kolommen werd aangekondigd, is met ingang van heden de heer M. L. van Holst als eigenaar van hotel „Vreeburg" uitgetreden en wordt hij als zoodanig opgevolgd door zijn zoon, den heer M. van Holst. De heropening zal hedenavond met een feestelijk tintje eenige luister worden bijgezet door het optreden van Prof. Koehof op biljart en Prof. Barendini Zoon, de bekende buikspreker. On getwijfeld zal de heer Van Holst Jr. de reputatie van hotel Vreeburg op waardige wijze in de toe komst bestendigen. o Heerenkapsalon Van der Meer. blVrijdag j.l. heeft de heer L. W. v. d. Meer aan den Duinlustparkweg 65, Santpoort, zijn naar de eischen des tijds ingerichte heerenkapsalon geopend. Aan billijke tarieven paart de heer Van der Meer een bekwame vakkennis; de keurige outillage van zijn salon waarborgt tévens een prima behandeling. Ook de dames hebben ge legenheid tot haarknippen, wasschen, blondeeren, verven enz. o Looddief gearresteerd. blIn het laatst van de vorige weck en in het begin dezer week werd bij de Bloemendaalsche bij afname van 10 K.G. 1 cent per K.G. lager. ALLEEN Bij: noS verkrijgbaar. politie aangifte gedaan van looddiefstal uit eenige perceelen in Overveen. De recherche stelde een onderzoek in en wist een deel van het gestolene bij opkoopers in Haarlem op te sporen en in beslag te nemen. Ook de dader kon toen aangehouden worden, n.l. de 32-jarige A. F. uit Haarlem, die bereids is arrest is gesteld. Vreemde onderscheidingsteekenen. blBij Koninklijk Besluit is aan I'. C. Adrian, wonende te Overveen, gem. Bloemendaal, directeur van de N.V. Nederlandsche stoomvaart maat schappij „Oceaan" te Amsterdam, verlof verleend tot het aannemen van het onderscheidingsteeken van officier in de orde „Polonia restituta" van Polen. Verplicht stemmen voor Raadsleden? blDe Bloemendaalsche Raad nam op 21 April 1938 het besluit dat een raadslid niet bij elke stemming verplicht is zijn stem uit te brengen. Gedeputeerde Staten waren van meening dat een raadslid zich niet van stemming mag onthouden en gaven in overweging het betreffende raadsbesluit in te trekken. In de vergadering van 17 Juni besloot de raad echter na een uitvoerige discussie om het besluit te handhaven. Wij vernemen thans dat Gedeputeerde Staten dit besluit ter vernietiging aan de Kroon zullen voordragen. Bedelende Duitscher aangehouden. blIn Aerdenhout werd een bedelende 23-jarige Duitscher aangehouden; hij bleek niet in het bezit van papieren, geld of eenig middel van bestaan te zijn. In afwachting van een nadere bestemming is de Duitscher voorloopig in arrest gesteld. Haarlem Warmoesstraat 10 Bloemendaal - Bloemendaalscheweg 53 Overveen - Bloemendaalscheweg 255 Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- 'abriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN. CRONJÉSTRAAT 88. Groote keuzeTuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. 123. Op zekeren dag kwam de burgemeester weer eens bij Gulliver aangeloopen. Hij was in de beste stemming. „Gulliver", zeide hij, „je ziet, dat ik gelijk heb gehad, Ons dorp wordt een stad. Er worden huizen gebouwd, kanalen worden ge graven, de wegen worden verbreed, kortom, Gulliver, jij bent onze weldoener geweest. Van heinde en ver komen boeren, burgers cri buitenlui naar je kleine koeien en schapen kijken. 124. En nu zou ik je willen vragen: geef onze goede stad ook jouw Lilliputters cadeau. Wij zullen er een mooi huis voor laten bouwen. Je zult eens zien wat een menschen onze goede stad zullen be zoeken." Verontwaardigd keek Gulliver den burge meester aan. Hij zijn vrienden weggeven, alsof het appels waren, dat nooit hoor! „Neen, mijnheer de burgemeester, dat kan ik nooit doen." Pas had Gulliver dit gezegd of niet een gil vloog het eene been van den burgemeester omhoog. „O," kreunde hij, „die akelige eksteroogenen hij wreef pijnlijk zijn voet. 125. ,Roeo", riep Gulliver toen de arme burge meester verdwenen was. „Roco, kom jij eens hier." Een bedeesd en pieperig stemmetje klonk van be neden: „Ja, heer Menscliberg, hier ben ik." Gulliver zette Roco op zijn hand en keek heel streng. In de Lilliputterstaai sprak Gulliver nu liecl dreigend. ,Roco, jij stak onzen goeden burgemeester met een speld, die je daar in je hand hebt, door zijn schoen precies op zijn grooten teen. Roco, als jij weer zoo'n gemeenc streek uithaalt, dan gooi ik je hier vandaan de zee in, versta je?" „Ja, heer," zei Roco haast huilend. „Afaar wij willen niet weggegeven worden". 126. En zoo was liet ook. Toen de burgemeester met zijn voorstel bij Gulliver kwam om de Lilliputters voor zijn stad te verkrijgen, hadden de kleine menschen dit plan met schrik aangehoord. Roco was woedend opgesprongen en fluisterde: „Wij moeten dien gevaarlijken menscliberg het huis uit zien te krijgen; anders neemt liij ons mee." En vóór allen goed begrepen wat er gebeurde, had Roco zijn degen, die een speld was, getrokken en stak deze met kracht in den grooten teen van den armen burgemeester.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2