Fa. A.Vernout Fa A.Vernout D. J. JANSSE Schooltasschen Scl loolboeken C. H. C. VOS 2 1 Vrijdag 2 September 1938 Dubbele Lederen IJzersterk, laag in prijs Bloemendaal. Stichting „Onze Kring" Gezellige Dienstbode's. Van VACANTIE terug? Gevonden Voorwerpen. Gen. Cronjéstraat 88 - Telefoon 12464 AGENDA. Uitsluitend Heerenkappersbedrijf Huishoud- en Industrie School Kleeding „De Huisvlijt" heeft 't. A. G. G. M. GIORGIS Zn. BLOEMENDAAL - OVERVEEN Bloemend, weg 53 en 255 Ongelukkige val. blDe wielrijder G. G. uit Haarlem, wilde van het Duinlustpad komende, de Elswoutslaan over steken; een motorrijder kruiste daarbij zijn baan, en wel op een zoodanig ongelukkig moment dat een botsing ondanks het sterke remmen en het uit wijken van den motorrijder niet meer te voorkomen was. Met een hersenschudding en een wonde aan zijn hoofd moest de wielrijder per ziekenauto van Mathot naar de Mariastichting te Haarlem worden overgebracht. 0 Twee wandelaars, die inbrekers bleken te zijn. bl- Een surveilleerende agent van politie ont dekte in den bijna donkeren avond tegen het hek van een onbewoonde villa in Aerdenhout twee fietsen. Niet geloovende, dat adspirant- bewoners in den duister een huis wilden bekijken, meende hij goed te doen een oogje in 't zeil te houden en een voorbijganger assistentie te laten halen van dennabijzijnden politiepost. Het duurde niet lang of een wandelaar kwam aangestapt, die een der fietsen wilde nemen en op een vraag van den agent met een heel onschuldig gezicht antwoordde dat hij een eindje wandelde. De agent vond het echter raadzamer den jongeman aan zijn inmiddels gearriveerden collega mee te geven; toen deze zich met z'n arrestant ver wijderde, en de eerste politiedienaar bij de fietsen bleef, hoorde hij even later een heftig gesprek van den agent, den gearresteerde met nog een derden persoon; hij ging er op af, en rekende num mer twee, die zich over z'n vriend-in-nood had willen ontfermen, ook in. Het bleek dat de politie een goede vangst had gedaan; de zoogenaamd on schuldige wandelpartij had zich uitgestrekt tot de villa, waar een ruitje was ingedrukt, doch de afdoende sluiting voor de ongenoode gasten een onoverkomelijke hinderpaal was geweest om verder dan de buitendeur te komen. Er kwam bij het voortgezet onderzoek nog meer aan het licht: de twee knapen liet waren een 17- en een 18-jarige Haarlemmer hadden hier en in omliggende plaatsen meer inbraken op hun geweten. Zoo hadden zij o.a. in den afgeloopen zomer te Aerdenhout ingebroken waar zij geld en goederen ontvreemdden; ook een diefstal op een bouwwerk te Aerdenhout kon hun ten laste gelegd worden. Zij zijn ter beschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. o Ernstige aanrijding te Overveen. blOp den hoek RamplaanElswoutslaan had een ernstige aanrijding plaats. De motorrijder B., wonende te Oudendijk kwam van de Elswoutslaan in de richting Over veen. Van Overveen was de motorrijder van L. uit Haarlem de vluchtheuvel reeds gepasseerd om de Ramplaan in te rijden. Beide bestuurders hebben elkaar vermoedelijk niet opgemerkt en reden met een groote vaart op elkaar in. Zij sloegen tegen den grond en werden erntig gewond aan hoofd, armen en beenen. Dr. Bos verleende de eerste hulp en oordeelde het noodig de slachtoffers naar een ziekenhuis te Haarlem over te brengen. Per ziekenauto werden zij naar de Deo gebracht ter verdere behandeling je; Bakker, Faradaystraat 13, Haarlem, een gou den zegelring; Breedeveld, Rustenburglierweg 10 een damesarmbandhorloge; Klinkenberg, badman aan het Bloemendaalsche strand, een beursje; Stoeltje, Jan Nieuwenhuizenstraat 26, Haarlem; een veerklem. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.) ceintuurs, scha kelarmbandje, heerenhorloge, kinderportemonnaie damestaschje met inhoud, heerenportemonnaie met inhoud. Post Strand: haarkam, bal, mes, bad pakken, speelgoedauto, badabonnement, sleuteltje damesjasje, motoronderdeel, dameshoed, H. J. Nijland, Graaf Florislaan 33, Vogelenzang, ketting met slot. Orgelbespeling. blDonderdag 8 September a.s. wordt in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal een orgel bespeling gegeven door den heer Piet Halsema des avonds 8.15 u. Medewerking wordt verleend door Bep Missetvan Andel. In verband met het regeeringsjubijeum van H. M. de Koningin zal het pro. ramma een nationaal karakter dragen. De toegang is vrij. Programma a 10 cent aan de kerk verkrijgbaar. Benoemd. bl— Tot onderwijzer aan de Chr. School voor L. O. en U.L.O., hoofd de heer Tj. K. Roosjen, is benoemd de heer P. Roest te VoorbuTg. Aan de Christelijke school te Santpoort is per 1 September a.s. benoemd tot onderwijzeres mej. S. v. d. Snel te Delft. Deze benoeming geschiedt op grond van art. 56, 2e lid der Onderwijswet. B.C.V. „Bloemendaal". blZaterdagmiddag 3 September a.s. te 4 uur zullen de nieuwe terreinen en kleedlokalen van de B.V.C. „Bloemendaal", gelegen aan de Brederodelaan, officieel in gebruik genomen worden. Ziektekostenverzekering voor den Middenstand BESTUUR: de Heeren: H. F. Jantzen, Burgemeester van Westzaan. A. 1'. Versluys, oud-ontvanger der Regis tratie, Heemstede. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel, Haarlem. Dr. IV. L. Wolff, oud-lid van den Volksraad in Nederlandseh-Indië, Heemstede. Medisch Adviseur: Dr. W. J. Talsma, H'lem. Direct. Admin.: H. Steinmeier, Haarlem Kantoor: Ramplaan 92, Tel. 16589. PARTICULIERE BEHANDELING. Vrije keuzeArts, Apotheker, Ziekenhuis, enz. Eventueele Winst voor de Verzekerden. Billijke Premies. Vraagt inlichtingen. Tevens actieve gevraagd. Vertegenwoordiger(ster) Maar niet voor hun Mevrouwen. niet? Dit was de vraag, die mr. L. G. van stelde en aan de magistraten van de Haarle Rechtbank ter beantwoording voorlegde, goederen hadden gestolen. de raadsman. De had. De Officier bracht daartegen in, dat stolen suiker, die in het gestolen theetreksel was gegaan, toch wel degelijk geheel geconsumeerd was. Enfin, het is een juridische puzzle, die nog groote perspectieven heeft, doch het belette het O. M. niet zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest te vorderen. Voordat deze verdachte in het groene bankje was gekomen liad er een vrouw gezeteld, het meisje van dezen verdachte. Zij was in dienst bij een familie te Bloemendaal, die op groote schaal werd bestolen. In de periode van Augustus tot December 1937 had zij ontvreemd: bedde- lakens, sloopen, flanellen, tafellakens, waaronder een kostbaar damasten, slaolie, azijn, thee suiker enzoovoort, enzoovoort. Wanneer de rechtzaal de rechtzaal niet geweest was, maar een gezellige huiskamer en de atmosfeer niet zoo kil, dan was misschien iets van een Sint- Nicolaasstemming gekomen. De grqcnbclakendc tafel was bezaaid met ettelijke pakjes, in knisterend papier en elk pakje bevatte een aantal degelijke voorwerpen als ondergoed, kleedjes en dergelijke Sint-Nlcolaas-stemming. Dit waren de stomme getuigen.^ ken van overtuiging" bode een Wcensehe, den mannelijken 0 Dan direct llwe tl tl i bestellen bij t 1 Hl p BLOEMENDAAL - OVERVEEN i Bloemend.weg 53 en 255 blGevonden en terug te bekomen bij: Bijster, Bloemendaalscheweg 29, een portemonnaie met inhoud; Sluiter, Eikenlaan 1, een zak kalk; Hultzer, Schulpweg 3, een langharige hond; Van Eerden, Kleverlaan 1, Bloemendaal, een armbandhorloge; Ravelli, Gen. Kraaienhofstraat 59, Naarden, een motorhandschoen; Overste, Pernambucolaan 43, een ruwharige terrier; Mooren, Kruistochtstraat 55, Haarlem; een foxterrier; Schuithein, Klever- laan 144, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; Van Duyn, Vogelenzangsclieweg 330, een blauw jongensjasje; Peets, Hooge Duin en Daalscheweg 22, een bruine hond; Wisman, Bleekerspad 3, een belastingmerk; Dalman, Bloemendaalscheweg 263, een belastingmerk; Vinke, Venneperweg 484, Haar lemmermeer, een blauwe regenjas; Van der Weiden, Hasselaarsplein 23, Haarlem, een verm. zilveren kinderarmbandje; Egelie, Julianalaan 35, een poes- OPENING DAMES- EN HEERENKAPSALONS „MAISON LENY" IN „STOOP'S BAD". Zaterdag 10 dezer opent „Maison Leny" naast haar bekende zaak aan de Kleverlaan 119 te Bloe mendaal, een tweede Dames- en Heerenkapsalon. Deze tweede coiffeurszaak wordt gevestigd in „Stoop's Bad". De daarin bestaande inrichting wordt hiertoe naar de laatste eischen des tijds tot eenuptodate kapsalon omgebouwd. Een voorname factor is hierbij onder anderen de verlichtingdeze wordt ook geheel vernieuwd en volgens moderne opvatting zoowel in de salons, als aan den voor gevel van het gebouw, uitgevoerd door het tech nisch- en installatiebureau P. A. Tammer, Klever laan 176, Haarlem. De gereorganiseerde inrichting zal voor iedereen toegankelijk zijn, dus ook voor hen, die niet van „Stoop's Bad'' gebruik maken. Vóór alles zal er naar gestreefd worden aan de clientèle een accurate service te bieden; zoo zal er onder meer voor de dames, die een bad genomen of gezwommen hebben, gelegenheid bestaan, tegen een heel klein bedrag, het baar te laten drogen, de krullen weder op te leggen en het heele kapsel opnieuw te soigneeren, zoodat men, perfect gekapt, „Stoop's Bad" kan verlaten. De prijs van een der gelijke behandeling bedraagt tezamen vijf-en- twintig cent. Naar verkiezing wordt bovendien een lichte make-up aangebracht, eveneens tegen den prijs van vijf-en-twintig cent. Bij abonnement van tien behandelingen woTdt deze prijs geredu ceerd tot twee gulden totaal en bedraagt dan der halve twintig cent per keer. Ook al heeft menden vorigen dag het haar laten kappen, toch behoeft men, gezien deze regeling, zich niet te laten weer houden, van bad of zwembassin gebruik te maken. Ofschoon de opening op 10 dezer plaats vindt, zal zooveel mogelijk getracht worden, om heeren, die gewoon zijn dagelijks de inrichting te bezoeken, toch, trots de verbouwing, te bedienen. Wij wen- schen „Maison Leny" veel geluk met de uitbreiding harer onderneming en een niet minder succes, dan zij het vorig jaar op de Jamboree oogstte. Ten slotte verwijzen wij onze lezers naar een desbetref fende advertentie in dit nummer. B. Groote keuze Heeren-, Dames- en Kinder-Parapiuies. Heeren Wandelstok-Parapluies. Opvouwbare Damestasch-Parapluies Knirps en Boy. Dames-Parapluies 16 baans vanaff 1.90 Dames- en Heeren-Wandelstok-ParapMes de „stuk die door deze dienst waren gestolen en bij verdachte in beslag waren genomen. De voorraad was werkelijk enorm en het record zal wel niet gauw overtroffen worden. De dievegge bekende de ten laste gelegde feiten. De Officier van Justitie vroeg zich af hoe deze vrouw, die nimmer met den strafrechter in aanraking is geweest, er toe was gekomen, op een dusdanige manier te stelen. Hij meende dat de auctor intellectualis van de affaire de man was. de verloofde, met wicn verdachte zou trouwen, zoodat de veronderstelling voor de band ligt, dat men het huis wilde inrichten. Desniettemin achtte het O.M. de feiten zeer ernstig en luj vor derde zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Na liet ondergaan van deze strat zal de vrouw natuurlijk over de grens worden i j0 volgende verdachte was de al eerder ge noemde man, de verloofde van het dienstmeisje, een 33-iarige Haarlemmer J. C. In zijn woning, waar blijkbaar tal van Weensclie dienstmeisjes reünie hielden, waren de gestolen goederen in beslag genomen. De man ontkende eienwel, dat hij geweten had, dat alles van diefstal afkom stig was. In een uitvoerig verhaal lichtte hij toe op welke manier zijn meisje dikwijls wat kocht. Geenszins had hij argwaan gekoesterd, de voor werpen waren bij hem neergezet en gebruikt. Verdaclite's meisje, of liever gezegd ex-meisje, had ook haar verklaringen m dezen geest afgelegd. 7,i\ poogde haar ex-verloofde te ontlasten, doch desondanks zeide mr. Th. Semeyns de \ries van Doesburgh in zijn requisitoir, dat hij den man als den hoofdschuldige beschouwde. In deze meening werd hij nog versterkt door de getuigenis van een ander, ook al Wecnsch dienstmeisje, dat beweerde, dat verdachte wel degelijk geweten had wat hij kreeg en waar het vandaan kwam. Cherchez la femme. Het O.M. zeide, dat de heling bewezen was en eisclite zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. En toen kwam mr. L. 1 van Dam, die sprak over het aloude „cherchez la femme", over de gelagkamer voor Weensclie dienstmeisjes ten huize"van den verdachte en over de thee die een aftreksel was van de gestolen thee en de suiker, die daarin was gedaan. In ieder geval, zeide pleiter, bestaat het niet, dat iemand die meedronk ook heelde. Spreker verzocht clementie. En tenslotte kwam de derde, het nog ont brekende lid van het trio, ook al weer een Weensch dienstmeisje. Ook zij kwam bij den mannelijken vorigen verdachte, ook zij had gestolen, ten minste, dat werd haar voor de voeten geworpen. Deze verdachte was als noodhulp in betrekking geweest bij een dame te Bloemendaal, een andere mevrouw dan die van de eerste verdachte. Na de huis zoeking bleek, dat er goederen waren van die mevrouw, waar zij kort had gewerkt en deze mevrouw ging eens kijken en miste toen pas de gevonden voorwerpen. Deze verdachte, die niet op liaar mondje was gevallen, stak een lange verklaring af, waaruit men kon destilleeren, dat zij onschuldig was, dat zij daarom niet veroordeeld kon worden en dat zij niet wist boe de goederen in het huis van den man waren beland. Kr was een zekere Hilde in hetspel (u raadt het al: een Weensch dienst meisje, inmididdels naar de Heimat teruggegaan) en die zou het wel gedaan hebben. Hilde bad echter ook een verklaring afgelegd, vroeger al, en zij had gezegd, dat zij van niets wist. Zij zou nooit iets aan dit meisje gegeven hebben. De Officier vond de rol van deze Hilde lijken op die van den berucht en „man met de pet", die alles op zijn geweten heeft, maar nooit gevon den kan worden. Als het waar is wat de verdachte zegt, is zij niet schuldig aan diefstal maar aan heling, omdat zij van Hilde goederen heeft aange nomen, die van diefstal afkomstig waren. De eisch luiddedrie maanden gevangenis straf. Mr. O. H. van Wijk pleitte vrijspraak of anders een mild vonnis. Uitspraak 8 September. (O. H. C.) Een dringend verzoek. bl- In de Drentsehe veenkoloniën is dringend behoefte aan kleeding en dekking. Vooral bij de kinderen. Ook aan babygocd is nijpend gebrek. Daarom wordt er een beroep op U gedaan om Uw afgedankt goed, wat het ook zij, te willen zen den, naar het Gemeentehuis te Emmen, waar voor rechtvaardige en doeltreffende verdeeling zorg wordt gedragen. o Rozekruiskamp en Zomerschool „De Haere" te Doornspijk. blHet kamp en de Zomerschool van het Ne- derlandsche Rozekruisers Genootschap op het landgoed „De Haere" te Doornspijk werd Zaterdag j.I. onder groote belangstelling gesloten. In totaal bezochten in de verschillende perioden ongeveer duizend personen het kamp. o De eerste Beurs-Telex te Haarlem. Dat de Telex-maehine, de wondere „verre- schrijver" die als een der nieuwste snufjes den laatsten tijd haar intrede heeft gedaan in de kran tenwereld, niet alleen voor de „Koningin der aarde" waarde heeft, doch ook voor andere be drijven van groot belang kan zijn, hebben we dezer dagen gedomonstreerd gezien op het Effecten- en Assurantiekantoor der fa. Kallmann Steger te Haarlem, waar de eerste „Beurs-Telex" is geplaatst. Want niet minder dan voor de kranten uitgevers, geldt ook voor den beursman het parool: vlugger dan vlug. Als in onrustige tijden de koersen met sprongen stijgen of dalen, is het gewenscht a la minute op de hoogte te zijn. De beurs-telex verschaft die mogelijkheid! Houders van aandeelen hebben vrijen toegang om den stand hunner papieren na te gaan. Blijkens eene annonce in dit nummer heeft men van des mor gens 10.30 uur tot 's avonds 5 uur tot den Telex toegang; velen zullen ongetwijfeld van deze gelegenheid gebruik willen maken; de fa. Kall mann en Steger heeft getoond zich aan de eischen van den tijd te kunnen aanpassen. o Opening Manége te Zandvoort. blWij vernemen, dat het initiatief is genomen, tot het bouwen van een manége te Zandvoort, in de onmiddellijke omgeving van de halte Water leiding aan de Zandvoortsehe laan. Morgen, Zater dag 3 September des middags 4 uur zal de ge denksteen gelegd worden door den Edelaehtbaren heer H. van Alphen, burgemeester van Zandvoort. Stadsschouwburg: Maandag: 8.30 uur: Nw. Haarl. Kunstkring 1813 (Gala). Dinsdag, 8.30 uur: Idem. Woensdag, 2.30 uur: Idem (Jeugdavond). 8.30 Idem. Luxor Sound Theater: De Nationale Film „Veer tig Jaren". Frans Hals Theater: De Nationale Film „Veer tig Jaren", met Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer en Matthieu v. Eysen. Rembrandt-Theater: De Nationale Film „Veertig Jaren". Cinema-Palace: „Borneo, het Eiland der Won deren". „Een meisje uit duizend", met Sonja Henie. Bezoekt U ook eens het van Lambrecht van Dalenlaan 9a le zijstraat links achter Rollandslaan Alles volgens kleur en teekenlngl! SCHAGCHEISTR 46 - HAARLEM - TELEF. 14461 SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2