Fa. A.Vernout OPENING Fa. A.Vernout Schooltasschen BloemendaaL Stoomwasscherij «Femina» REPARATIE-ATELIER School boeken Teek en behoeften PREDIKBEURTEN Vtijdag 9 September 1938 Dubbele Lederen IJzersterk, laag in prijs blDe acht-en-zestig jarige B. uit Zandvoort is Zaterdag liet slachtoffer geworden van eenige brutale oplichters. blVoor de Haarlemsclie rechtbank stonden blEen late bader, zekere P. uit Apeldoorn, die een bad nam in zee, begaf zich te ver van de kust. Toen de strandwacht den zwemmer door het blazen op den hoorn terug wilde roepen, geraakte P. in een mui, en zag zich den terugweg afgesneden. Hij begon om hulp te roepen. Onmiddellijk greep de strandwacht in en het mocht hem gelukken P. op het strand te brengen, waar bleek dat hij geen nadeelige gevolgen had ondervonden. blDe rijwielbelastingmerken blijven in trek. Wederom zijn bij de politie diverse aangiften ge daan van ontvreemding van eenige der dure blikjes. blIn den nacht van Dinsdag op Woensdag, of in den Dinsdagavond, is een tot nu toe onbekende autobestuurder met zijn wagen door een houten hek gereden, dat als afscheiding van een buiten plaats op de Mollaan diende. Het hek werd ver nield ei} de bestuurder verliet de buitenplaats door den hoofdingang. blDinsdagavond om 6.15 uur reed dc 25-jarige Mej. B. Beynsdorp met haar 11-jarig zusje op den Rottcweg bij de Amsterdamsche Vaart in de rich ting Haarlemmerlicde, aldus schrijft de D.H.C. Toen zij den drukken voorrangsweg wilden over steken, werden zij verrast door een auto, bestuurd door den heer S. v. G. uit Bloemendaal, die met een snelheid van bijna honderd kilometer per uut reed. De meisjes hadden het gevaar gezien, maar kregen geen kans meer om het te ontwijken. Zij werden gegrepen en met buitengewone kracht weggeslin gerd. blDe heer C. Peet, tijdelijk onderwijzer aan de Bornwaterschool, alhier, is in eenzelfde functie benoemd aan de Julianaschool alhier. B. COHEN bl- De A.N.W.B. schrijft ons: blHet z.g.n. centrum van Overveen is in een buitengewoon kort tijdsbestek zoo veranderd dat het bijna niet meer te herkenn'cn is, alleen de twee hotels wijzen duidelijk aan dat het dezelfde plaats is als voor korten tijd, toen liet politie-bureau en het oude raadhuis er stonden met er tegenover het houten gebouwtje voor publieke werken; genoemde gemeentelijke gebouwen zijn met den grond gelijk gemaakt en daarvoor in de plaats is aan den Bloe- mendaalsehenweg een nieuw gebouwencomplex herrezen, met een blok winkelhuizen, waarvan de meesten reeds zijn verhuurd of verkocht. D. J.Jansse BLOEMENDAAL - OVERVEEN Bloemend weg 53 en 255 Leelijke gauwdieven. De oude baas. die in zijn onderhoud tracht te voorzien door het telen van aardappelen en groen ten, kreeg de vorige week, terwijl hij op zijn teel- land aan den Oosterduinweg te Aerdenhout bezig was aardappelen te rooien, bezoek van twee man nen. die aardappelen wenschten te koopen. Ze konden het toen evenwel niet eens worden over den prijs. Zaterdagmiddag kwamen dezelfde twee mannen vergezeld van twee anderen en een splinternieuwe vrachtauto nogmaals over de aardappelen praten. Toen werden elf mud, die reeds gerooid op het land stonden, gekocht. De mensclien waren zeel' behulp zaam en hielpen den ouden baas gezamenlijk de aardappelen van het land naar de auto dragen. Toen er tien zakken op de auto stonden liet men B. alleen den llen halen. Van te voren hadden de oplichters waarschijnlijk hun berekening zoo ge maakt, dat de laatste zak aardappelen voor B. bleef staan, want juist toen deze zoover mogelijk van de auto verwijderd was, reed de wagen in snelle vaart weg in de richting van de Westerlaan. Voor de auto deze laan inzwenkte trachtte B. nog het nummer op te nemen, doch de oplichters had den dit van den wagen verwijderd. De Bloemendaalsche recherche heeft direct een onderzoek ingesteld. Het is haar gelukt twee Ilille- gommers aan te houden, zekere van Z. en K., die gisteren ter beschikking van de Justitie te Haar lem zijn gesteld. Een gedeelte van de geroofde aardappelen kon nog in beslag genomen worden. De laffe daders moeten maar een poosje op water en brood gezet worden. 9 De dienstbode gaat „in Staatsdienst". vorige week terecht twee Weensche dienstmeisjes die ervan werden beticht bij hun respectievelijke mevrouwen groote hoeveelheden goederen te hebben ontvreemd. Tevens was in dit complot nog een man betrokken, die verdacht werd van heling der goederen. De diefstallen waren voornamelijk gdpleegd bij een familie te Bloemendaal, gedmende Aug. 1937. Na een langdurig onderzoek slaagde de politie er eerst in het misdrijf op te helderen en de verdachten voor den rechter te brengen. Tegen de beide hoofdschuldigen werd zeven maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest geëiseht. Donderdagmorgen werd het dienstmeisje ver oordeeld tot vijf maanden met aftrek van preven tief en de heler eveneens tot vijf maanden met aftrek. De derde verdachte, een noodhulp die drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen zich had hooren eischen werd conform veroordeeld. o In leeststemming. blDinsdagavond ongeveer half tien kwam een autobestuurder met vrij groote snelheid van den Zijlweg; hij wist blijkbaar niet, dat in ver band met het bal-champêtre de Zandvoorterweg was afgesloten, want pas toen hij het stremmende hek bijna beTeikt had, begon hij te remmen: een botsing bleef niet uit. Het geheele geval werd tegen den grond geworpen en van den weeromstuit vloog de auto tegen een gevel aan, waar hij een steen los werkte. Enkele voorbijgangers redden het veege lijf door een overhaaste vlucht. Tegen dén bestuurder, A. uit Hillegom, die door de politie werd aangehouden en niet geheel vrij van alcoholica bleek te zijn, is proces-verbaal opgemaakt. Bijtijds gered. REGENTESSELAAN 40 - HAARLEM TELEFOON 13466 na 5.30 uur 16262 OPMAAKWASCH31 cent PERSWASCH26 cent GEMANGELD21 cent DROOGWASCH (Platgoed geman geld) 18 cent Abonnementswasch - Zeer voordeelig Tarief Nog steeds: de plaatjes. Oproep. Degenen, die van het bovenstaande getuige zijn geweest, worden verzocht zich vcor het geven van inlichtingen aan het Bureau van Politie te Over- veen bekend maken. Aanrijding te Haarlemmerlicde. I)e oudste zuster liad een zwac hersenschudding bekomen, terwijl bij de jongste een schedelbasis- breuk, alsmede een aantal andere wonden werden vastgesteld. De politie trof onmiddellijk de noodigc maat regelen. Ilr. Kuipers uit Halfweg, die inmiddels ter plaatse geroepen was, diende de eerste zorgen toe, waarna beide meisjes naar de Mariastiehting te Haarlem werden overgebracht. De schuldvraag zal nog nader worden uitgezocht, het is echter niet onwaarschijnlijk dat dc meisjes niet voldoende rekening hebben gehouden met het feit. dat zij een voorrangsweg wilden oversteken. Dc auto werd slechts licht beschadigd. Benoemd. op ZATERDAG a.s. van mijn zaak in GOUD, ZILVER, DIAMANT en UURWERKEN. Tevens een uitgebreide collectie GERO-ZILVER en ZILMETA INKOOP EN KUIL VAN OUD GOUD HOUTPLEIN 15 TELEF. 1728G Spoorwegovergang In de Kleverlaan te Bloemendaal. De rijbaan van den overweg in de Kleverlaan in de gemeente Bloemendaal is te smal, om, na opening van de afsluitboomen, het verkeer uit beide richtingen normaal te doen verloopen. Tengevolge daarvan is bij druk verkeer de situ atie niet ongevaarlijk, zoodat het voor een goede afwikkeling -van het verkeer zelfs noodig is, dat dit. op „spitsuren" aan beide zijden van den over weg wordt geregeld. Aan dit bezwaar zou kunnen worden tegemoet gekomen, indien het gedeelte van de voormalige trambaan voor het wegverkeer zou worden be schikbaar gesteld. De A.N.W.B. heeft tot B. en W. van Bloemen daal het verzoek gericht, deze verbetering te willen bevorderen. Wij mogen er aan herinneren, dat reeds po gingen, althans op papier, in het werk zijn ge steld om de gevaarlijke situatie ter plaatse op te lossen. Het schijnt echter, dat de belanghebbende partijen niet gemakkelijk tot overeenstemming kunnen komen. (Red.). Opening Vischhandel Fa. Rienstra. He eerste ingebruikname vond gisteren plaats door de Pa. Rienstra, die er een vischhandel opende. Deze bekende firma met een reputatie van meer dan 50 jaren te Amsterdam komt te Overveen goed te voorschijn Het nieuwe gebouw is keurig ingericht en voldoet wat betreft hygiëne en com fort aan de hoogste eischen. Het interieur is geheel in tegels opgetrokken met granieten vloeren en een uitstaltafel, terwijl de verlichting in alle opzichten zeer goed voldoet. Ter gelegenheid van de opening sierden tal van mooie bloemstukken het gezellige interieur dat aan het geheel een feestelijk aanzien gaf. Roozen's bouwbedrijf, die dit gebouwencomplex deed verrijzen mag met voldoening op dit mooie werk terugblikken. Van onze Adverteerders. Morgen opent de heer B. Cohen zijn nieuwe zaak in goud, zilver, diamanten en uurwerken aan het Houtplein 15 te Haarlem. Behalve de reeds genoemde artikelen, heeft de heer Colien een groote keuze in eerste kwaliteit Gero-zilver en Zilmeta. Ten overvloede wellicht mogen wij er nog de aandacht op vestigen dat Houtplein 15 tevens het adres is voor inkoop en ruil van oud goud. Men neme eens een kijkje in de nieuwe zaak en overtuige zich van de kwaliteiten. Vereeniging „Haerlem". Na het zoo geslaagde uitstapje naar Gouda zal thans een bezoek worden gebracht aan Rotterdam, ter bezichtiging van de tentoonstelling Meester werken uit vier eeuwen in het Museum Boymans, op Zaterdag 17 September e.k. De tocht zal ge schieden per trein en tram. Vertrek van Haarlem om 13.29 uur. De secretaris zal in de hal van het station de kaartjes verstrekken en verzoekt ter bevordering van een vlotte regeling uiterlijk 15 minuten vcor liet vertrek aldaar aanwezig te zijn. Ieder kan met een trein naar keuze terugkeeren. De kosten peT persoon zullen f2.25 bedragen (trein, tram, tentoonstelling). Voor deskundige voorlichting in het museum zal worden zorg gedragen. De rondgang vergt bijna anderhalf uur. Het bestuur vertrouwt, dat zeer velen zich voor deze excursie zullen opgeven; zij zijn toch voor een gering bedrag in de gelegenheid deze belangrijke tentoonstelling van schilderijen en teekeningen, welke in binnen- en buitenland alom de bewonde ring trekt, onder kundige leiding te bezichtigen. Aanmelding vooi de excursie onder opgaaf van l.t 1 aantal personen kan geschieden tot Woensdag 14 September, uitsluitend schriftelijk aan den secretaris, den beer P. A. Dijkenia, Prankestr. 42, terwijl het verschuldigde bedrag tot. dienzelfden datum op postrekening 5403 fen name van De Erven P. Bohn N.V., wordt ingewacht, onder vermelding „Excursie Rotterdam". Omdat de gezamenlijke heenreis op een gezelschapsbiljet wordt gen-aakt. kunnen latere aanmeldingen niet meer in aanmerking komen en wordt nadrukkelijk verzocht het verschuldigde bedrag op de aange geven wijze te voldoen. N.C.V.B. De Afdeeling Haarlem en Omstr. van den Neder- landschen Christen-Vrouwenbond zal haar begroe tingsavond, die het karakter van een Oranje-avond zal dragen, D.V. houden op Donderdag 15 Septem ber, 's avonds 8 uur, in liet Wijkgebouw aan de Ged. Oude Gracht 104. x De presidente, Mej. Mr. Dr. G. II. J. van dei- Molen hoopt een causerie te houden over: „De Koningin als Hoofd van Staat". Het zangkoortje uit de leden zal eenige liederen zingen en er zal een gekleurd Oranje-filmpje vertoond worden. De Vlootrevue en tewaterlating van de „Oranje". De treinen naWi weer overvol. Van alle oorden des lands stroomt 't naar Amsterdam. Op de „Pelikaan" van den heer P. Kooij, schuin tegenover den westelijken uitgang van het Centraal Station zaten wij naast een werkman, die er voor uit'Brabant was overgekomen. Om de Koningin te zien op het water in de fraaie statie-sloep met de 24 riemen. De Neder landers zijn nu eenmaal een waterbespelend volk. Zelfs van hen wie geen water heeft geroken moet bij zoo'n gelegenheid er bij zijn. Provinciale grootheden met en zonder vrouwen, oude juffrouwen, die niet willen gaan zitten als ze hun achterburen 't zielrt. benemen, oud-marine mannen die hun vrouwen wijzen op het lucht afweergeschut op de onderzeeërs, 't kapiteintje, schipper genoemd, die de varende burgerij wijst op het verschil in waarnemingstijd van vuur en kruitdamp en de knal, en die met z'n kleine watervogel ons steeds de béste plaats weet te verschaffen, allen voelen zich als wilde eenden, als watersnippen en zwanen in folio. Daar gaat het eerste schot door de lucht. „Zij" vaart af! Langs de honderden geschaarde booten dei- gecombineerde zeilelubs, vele raartuigen met een oranje wimpel Iangei dan de schuit boven de vlag, overal een gejuich, een gewuif en rumoe ren: dan langs de „Piet Hein", eigenlijk een een voudig vaartuigje, den westelijken kop vormend van de pleizierjaehten En naast hem de „Tromp", de nieuwe oorlogsschuit langer en lager dan we van oorlogsschepen gewend zijn, onmiddellijk gevolgd door twee mijnenleggers. waan aast de „Sumatra", die de kanonnen afschiet als hadden we Hartjesdag op zee. Voorafgegaan door de boot met Z.E.A. burgemeester de Vlugt. de Prins en Prinses naast zich in de hooge keurig afgedekte achterbak glijdt onder een denderende regenhui H. M., het liefelijk middenpunt van ons daarom heen cirkelvormig verdeelde volk, op den steiger af waarboven machtig maar vredelievend de nieuwe aanwinst onzer koopvaardijvloot, de „Oranje" zijn keurig licht geverfde gestroomlijnde zijden torenhoog in de lucht steekt. De politie- booten houden beleefd doeli streng een flink slok water voor den terugtocht open en als na iang wachten, waarin een der oude juffrouwen en wie op haar redeneerkunst mede oproer maakten, vijf maal moest worden verboden, komt er een glijdende beweging in de groote schuit, fluiten, sirenen, bellen en hoerageroep vullen de lucht zoodat er geen plaats meer over is om iets anders te hooren. Het is gelukt, Oranje" drijft weer .op zijn element het water, en in zijn zwarte jas tro nende op de witte tent van een pleizierboot, neemt een capueijner pater een kiek. Nu wordt de terugtocht snel aanvaard. Keurig gelijk vallen de 24 rechtopstaande riemen geluid loos op het IJ-water. De Koningin komt. langs ons. Alles wuift met boeden en petten en zak doeken en vriendelijke woorden, een vriendelijke groet terug en voorbij is de officieele gebeurtenis, Het slot is een strijd van de kermis van vaar tuigen meest motorig, even tegengehouden, door de politiebooten, dan in een wirwar van wielingen en stroomen aanvarend op de stad, de lijn langs die ook de statiesloep trok. Daar is de groote boot met een duizend kinderen uit de Jordaan, die oranjeballons oplaten, de gepavoiseerde mijnenvegers en de onderzeebooten De groote Zaanbooten, waaronder de „Prins Hendrik" op hun twee verdiepingen brengen de bezoekers der tribune's weer naar de Amsfelstad en alleen Piet de Nijs met zijn „De Nieuwe Zorg" van Terneuzen achter op zijn lange motoraak, vaart ons van achteren aan en stevent alsof z'n neus bloedt overal op af, tegen aan en doorheen, als om te demonstreeren, dat de Amsterdammer misschien een leuke landrot is, maar dat dit de middag is geweest voor de notabelen van buiten waaronder uw verclaggever. T. BLOEMENDAAL - OVERVEEN Bloemend.weg 53 en 255 Zondag 11 September 1938. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. Cb. de Beus. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 M. Nederl. Prot. Bond. geen dienst. Vrije Kath. Kerk, Popellaan, Kinheimpark, v.m. 10.30 uur, gezongen II. Mis. Woensdag 8 uur n.m. Genezingsdienst en Lof. Zaterdag 17 Sept., 7.25 v.m. Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. IIerv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk, n.m. 9.45 en n.m. 5.30 uur, Cand D. Wijnbeek. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur, de heer D. v. d. Plas. HAARLEM. Evang. Luth. Gem„ v.m. 10 y2 uur, Ds. J. G. Duyvendak. Eglise Wallone a 10.30 h„ Service et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur M. Jospin. 3e collecte pour 1' Eglise. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 en n.m. 5 uur, Dr. J. G. Ubbink te Zevenhoven. In de voorzaal, v.m. 10 uur, Kinderdienst. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk), v.m. 10 uur, Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur'," BskrJji 'JfccrSriertsma, Cath. Zond. 31. Zondagsschool 12.301.30 uur Openb. school Tetterodestr., hoek Santpoorterstr.Jongens club (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12 jaar Woensdag 89; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 4—5.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kind. en volw.) Vrijdag 7—8 Bibl. en alle clubs in de Potterstraat 4. Rozekruisers Genootschap, Bakenessergracht 13. Tempeldienst met lezing. Spr. de heer D. Dillo. Onderwerp: „De Magie van het Chris tendom". Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk), v.m. 10 uur, Ds. J. W. Siertsma. N.m. 5 uur, Ds. C. Veenhof, catech. Zondag 32. Geref. Kerk (Wilhelminakerk), v.m. 10 uur, Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur, Ds. A. M. Boeyinga, cath. Zond. 31. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk), Ds. A. M. Boeyinga, Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk), v.m. 10 uur, Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur, Ds. L. Hoorweg, catech. Zond. 32. Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia", afd. Haarlem II, Societeits-verecniging, Zijlweg 1, v.m. 10 uur, Wijdingsmorgen. Spreker: de heer Th. H. Ivockx uit Den Haag. Onderwerp: „Rust of strijd". Helderziende waarnemingen: Mevr. J. Remmers-v. d. Lans. IJMUIDEN. Gem. Gods (Willebrordstraat), v.m. 10 uur en n.m. 8 uur, dc heer Jeninga. ZANDVOORT. Geref. Kerk (II. V.), v.m. 10 uur en n.m. 5 uur, Ds. P. van der Vloed. Groote keuze Hee- ren-, Dames- en Kinder - Parapluies. HeerenWandelstok- Parapluies. Dames- en Heeren-Wandel- stokken. Opvouw bare Damestasch- Parapluies Knirps en Boy. Dames- Parapluies 16-baans vanaf f 1.90. GEN. CR0NJÉSTRAAT 88 TELEFOON 12464 Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongeyallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2