Fa.Jan Rienstra Hevdt's Uieden Geopend Vischhandel Ouwejan's Sigarenhandel Sport en Spel. \ELSWOUT" Van de Leestafel B.V.C. Bloemendaal. AGENDA. Naamplaten - Stempels SPORTHUIS TE NUYL Hoogst belangrijke Meubel Verkooping 23 Massief Eiken Clubameublementen Slechts 3 dagen Najaars- en Wintercollectie Bloemendaalscheweg 43 Telefoon 22341 EMPIREBUILDING. Door een anoniem Nederlander-Middenstander Is een boekje, of beter een dikke brochure, geschre ven over misstanden die volgens den schrijver in N.-O. Indië heerschen in het beleid in het algemeen en in het agrarische recht in het bijzonder. De schrijver geeft eerst een Hoofdstuk over Regeerkunst, dan een over de vrijze waarop N.I. «sregeerd moet worden. Het derde hoofdstuk iraagt'tot titel„Faults of the Dutch", het vierde behandelt den Ned. Middenstand (in Indië) en in het vijfde en laatste wordt op Empirebuilding aangedrongen. Voor degenen die belang stellen in Indische aan gelegenheden en zeker is dit getal in Nederland tè klein, worden hier ongetwijfeld interessante vraag stukken te berde gebracht. Kr zijn in Indië zeer veel bevolkingsgroepen; als Inlanders, Indo Europeanen, Europeanen en vreemde Oosterlin gen, die alle hun aparte rechten heboen, terwijl deze rechten, ook de grondrechten, lang niet altijd behoorlijk duidelijk omschreven zijn. De conclusie van den schrijver is: „India wants a modern Coen", en hij beschrijft in extenso de verheven eigenschappen die dezen Coen moeten sieren. Jammer is het, dat de schrijver er niet tevens een voordracht van b.v. een zestal personen bijvoegt, waaruit deze regeerder bij uitnemendheid kan worden gekozen. Eigenaardig is het, dat het boek zoo doorspekt is met: zinnen in allerlei talen, vooral Engelsch, maar Latijn en Duitsch zijn evenmin vergeten. Waren dit nu bondige uitspraken, er ware wat voor te zeggen, maar 't zijn over het algemeen woor den of zinnen waarop een behoorlijke Ned. ver taling onmiddellijk volgt en het huitenlandsch dus sterk den indruk van etalage maakt. Overigens is het een door de drukkerij „De Toekomst" te Soerabaja keurig uitgegeven boekje, dat zijn tweede druk reeds beleefd en door Ger. P. Adolfs van fantastische teekeningen is voorzien. „Fordwereld". Het September-nummer van „Fordwereld", maandblad gewijd aan Transport en Toerisme, is in feestgewaad gestoken. Het in de nationale kleuren gehouden omslag vertoont een afbeelding van de Nederlandsche Ford Automobiel fabriek, een mooie foto van de jubileerende Vorstin siert de titelpagina, terwijl 51. A. Boer schrijft over „Het stamslot van het Nederlandsche Koningshuis de Dillenburg". "V oorts bevat dit mooie tijdschrift vele wetenswaardigheden over de Ford-producten in veel verscheidenheid maar één kwaliteit. (Red. en Adm. Fordwereld, Postbus 425, Amster dam, hoofdpostkantoor). „Wat is dat?" Wij ontvingen de 15e en 16e aflevering van „wat is dat de Enevclopaedie voor Jongeren (2c druk. 6e12e duizendtal); deze afleveringen besluiten het tweede deel van dit aantrekkelijke standaardwerk voor de Neder landsche Jeugd, dat in 24 afleveringen, welke in drie kalflederen banden gebonden zullen kunnen worden, compleet zJl 'fcijö. Deze afleveringen loopen van Kerkelijke Staat tot Laboratorium en van Laconiek tot en met Luchtvaart. Het zijn wederom rijk geïllustreerde afleveringen geworden met interessanten tekst, die bij het doorbladeren lust tot lezen wekt en dan de belangstelling boeit voor de zeer verscheidene onder werpen die liier op een voor jongeren zoo begrij pelijke wijze worden hehandeld. „Wat is Dat?" is daardoor een standaardwerk voor de jeugd geworden dat bij al zijn leerrijkheid nooit vervelend of droog is. De vele en juist gekozen illustraties dragen hiertoe het hunne zeer zeker bij. De gek'eurde plaats van aflevering 15 behoort bij Kermis, een reproductie van een oude Vlaam- sche kermis naar een schilderij van Anton Pieck; de gekleurde plaat van aflevering 16 hoort bij Landaanwining, een reproductie naar een aquarei van C. Vreedenburg. De band van het tweede deel van de Encyclo paedic voor Jongeren, waarin de afleveringen negen tot en met zestien gebonden kunnen worden en waardoor zij beter den tand des tijds zullen door staan, verscheen tegelijk met deze zestiende afle vering, en wordt door de uitgevers tegen den lagen prijs van f 0.95 beschikbaar gesteld. Met het oog op veelvuldig gebruik is deze band vervaardigd van grijs linnen met blauw-lederen rug, waarop in goudopdruk de titel van liet boek. „Wat is dat is een uitgave van de Hollandia- Drukkerij N.V. te Baarn. „Contact" en „Meisjesleven". Nu de scholen weer zijn begonnen, willen wij nog eens de speciale aandacht vestigen op twee uitstekend geredigeerde maandbladen voor de Nederlandsche Jeugd. Daar is eerst het Maandblad „Contact", waarin opgeno men Rostra Gymnasiorum en de Nederlandsche Schoolkrant, dat telkenmale een bron van veel genot is en door de leerzame bijdragen van be kwame medewerkers èn door de artikelen die de jeugdige Contact-correspondenten zelve in hun orgaan publiceeren. Daarnaast noemen we hef maandblad, „Meisjesleven" onder redactie van Willy Pétillon, een tijdschrift meer speciaal voor de vrouwelijk Nederlandsche Jeugd. De September aflevering die we ontvingen, bevat van de redac trice een inleidend artikel „40 Jaren"; en geeft voorts het vervolg van „Laat Polly 't doen" van Anny Wentworth Stone, en meer aardige artikelen. Mr. W. Coops beoordeelt naar het handschrift van lezeressen, haar karakter. In de correspondentie rubriek worden behartenswaardige wenken gege ven. Beide maandbladen zijn uitgaven van de Hol- landia-Drukkerij N.V. te Baarn. Wij ontvingen voorts: No. 5 van den lOen jaargang van het „Tijdschrift voor Parapsychologie", waarin opgenomen de mede- deelingen van de Studievereeniging voor Psychical Research, uitgave Emil Wegelin, Heuvellaan 15, Bussum. „Neerlandia", maandblad van het Algemeen Nederlandsch Verbond, 42ste Jaargang. Septem ber-nummer, onder redactie van P. J. de Kanter, Ph. C. A. J. Quanjer en C. van Son. Redactie en Administratie Laan 34, Den Haag. „Detective", een boek in courantvorm, uitgave van uitgeverij Schuijt te Baarn, behandelt in haar jongste uitgave het verhaal van Anitz Blaekman: „Moord in het Richelieu Hotel". Het Augustus-September nummer van „Nill- mijmeringen", het huisorgaan van de N.V. Levens verzekering Mij. „Nillmij" van 1859, red. en adn. Paleisstraat 3 te 's Gravenhage. Gelegenheidsgedichten 18801938. In een aardig boekje, uitgegeven door N. V. Leidsche Uitgeversmaatschappij, verzamelde 51. S. Juynboll-van Ysselsteyn 35 gelegenheidsgedichten over ons Koninklijk Huis, van 18801938, met mooie portretten van de Koninklijke familie, van Koning Willem III tot Prinses Beatrix. Het 40-jarig Regeerings-jubileum brengt uiter aard een veelheid van Oranje-Iectuur, en dit boekje met poëzie neemt daaronder een heel goede plaats in. De oudere gedichten zijn van Jacques Perk, II. J. Schimmel en veelal van Nie. Beets, en uit de nieuwe heeft Mevr. Juynboll een zeer geslaagde keuze gedaan en gedichten van Boutens, Jan Prins, 51. Nijhoff, 5VerumeUs Buning, Jan Campert en Melis Stoke opgenomen. De Leidsche Uitgeversmaatschappij streefde naar een uitstekende verzorging. Opening van het nieuwe home. Zaterdagmiddag heeft de B.V.C. „Bloemendaal" haar nieuwe terreinen aan de Brederodelaan in gebruik genomen. Met een woord van dank voor de aanwezigheid van den burgemeester, verschillende raadsleden, den directeur van Publieke werken, officieele personen an zuster-vereenigingen en organisaties, enz., leidde de voorzitter van „Bloemendaal". de heer H.A. Jansen, 't oogenblik in waarop de nieuwe terreinen en het clubhuis in gebruik zouden worden genomen. De voorzitter verzocht den burgemeester de deur van het kleedhuis te openen en hierdoor als eerste binnen te treden. Na een kort woord gesproken te hebben, ging de burgemeester over tot de officieele handeling en opende het clubgebouw. Het kleedhuis. Het kleedhuis is, zooals de voorzitter van de B.V.C. zeide in z'n rede: „boven onzen stand". Mogen wij dit niet tegenspreken, dan kunnen we toch niet nalaten te zeggen dat het kleedhuis werkelijk boven allen lof verheven is. Uit de oude WIJNANDS VAN RENSEN - 't Medaillehuis, Schoterweg 78, t.o. kazerne Telefoon 17256 Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergrachl 27. Haarlem Vleesch, gioenle, aardappelen 1 0.90 Idem mei «ocp of toespijs1' 1.05 Idem mei soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen te kwaliteiten en roombotci. Stadsschouwburg: Zondag 11 September, 8.15 uur: Groot Ned. Volkstooneel, met „Dolle Hans" Frans Hals-theater: „5Ieisjes van 17", met Carl Ludwig Diehl, Dorothea Wieck cn Jutta Freibe. Op het tooneelTo Rhama, de groote helderziende. Rembrandt-theater: prolongeert de Nationale film „40 Jaren". Cinema-Palace: „De weg naar Rio", met Kathe von Nagy. „Kom je ook bij de Brandweer" met Joe E. Brown. Luxor Sound-theater: „Tarantella" (de Dans, van het Vuur), met Jeanette Mac Donald en Allan Jones. Geachte Clientèle, DE MATRASSEN MA K E R IJ is VER PLAATST van Kruisstraat 18 naar LORENTZKADE 114 TELEFOON 27310 Aanbevelend, H. H0NSBEEK. boerenschuur van „Bleek en Berg" heeft men het klaargespeeld een gezellig en modern kleedhuis te doen herleven. De in werkverschaffing uitge voerde arbeid, van veelal oud materiaal, mag inderdaad veelomvattend genoemd worden. Een achttal kleedhokjes, een scheidsrechters- kamer en de 8 douchecellen met stroomend warm en koud water zijn allen even ruim en comfortabel. De vloeren in den gang, douchecellen en closets van ingelegde steentjes, zwart en wit. De plafonds modern van celotex met donkere betimmering. Op de bovenverdieping is een aardige tliee- selienkerij, waar men een zeer gezellig zitje heeft, en het publiek zal in de rust niet verzuimen hier even uit te blazen van de spanning waarin de B.V.C.-ers hen dit seizoen wel zullen houden. Na de opening van het kleedhuis, dat we bijna een der mooiste in Nederland durven noemen, werd overgegaan tot de ingebruikneming der terreinen, waartoe de burgemeester, Jhr. Mr. C. J A. den Tex, de clubvlag heesch. Hierna werd overgegaan tot den eersten officiee ion wedstrijd op het nieuwe terrein, tusschen een elftal van Bloemendaal-juniores en een junioren elftal van H.F.C. Ten slotte mogen wij nog de conditie, waarin de nieuw-gedraineerde velden zich bevinden, uitstekend noemen. Het geheel werd in ruim 5 maanden in werk verschaffing uitgevoerd. Op het oogenblik zijn 2 terreinen gereed en wel het grootste met afmetingen 110x75 meter en het tweede met 90x70 meter. Hopenlijk zullen het volgend seizoen nog 2 velden gereed zijn, één van internationale afmetingen, dat het dichtst bij het kleedhuis komt te liggen en waarschijnlijk een adspiranten-terrein, zoodat Bloemendaal dan de beschikking over 4 speelvelden zal hebben. Het Waller-Beker-Tournooi, dat Bloemendaal 1.1. Zondag op haar nieuwe terrein aan de Brede rodelaan organiseerde, leverde eenige geanimeerde wedstrijden op, maar aan Bloemendaal niet de winst, waarop ongetwijfeld in den eersten wedstrijd op nieuwen grond gehoopt was. In den wedstrijd tegen Ilillegom verschenen de witten in een combinatie, die doet vermoeden, dat het stadium van proefnemingen nog niet beëindigd is, evenwel ook het bewijs leverde, dat de oplossing nig niet gevonden is. Tegen het zonder omwegen op winst ingestelde spel van Hillegom kon de thuisclub inhaar oorspronkelijke opstelling niet het passende tegenspel vinden, zoodat zij in de eerste speelhelft een 3- 0 achterstand te boeken kreeg. Met hun gewijzigde opstelling na de rust domineerden de gastheeren weliswaar, maar het tastbare resultaat bestond uit slechts 2 doelpunten, zoodat Hillegom zich met een op het laatst nog moeilijk bevochten 32 overwinning in de finale plaatste. De andere finalist werd de bekerhouder van het vorige jaar, liet Amsterdamsche T.O.G., dat in een snelle, maar op niet zeer hoog peil staande ont moeting het Leidsche A.S.C. er met 52 onder hield. De in de middaguren tusschen Hillegom en T.O.G. gespeelde finale gaf zooveel felle momenten, dat wij wel moeten gclooven, dat de TValler-beker een hevig begeerd kleinood is. De op deze wijze tot uitdrukking gebrachte begeerte had echter tot nadeel, dat de spelkwaliteit er onder leed. In den beginne kreeg het in vrij groot aantal opgekomen publiek een verdeeld spclbeeld te aanschouwen, maar langzamerhand ontpopte Hillegom zich als de sterkste en bevocht zich tenslotte een 40 overwinning. Hillegom krijgt dus voor de eerste maal de fraaie Waller-Beker voor een jaar in haar bezit. De uitreiking vond na afloop vóór het nieuwe kleedhuis plaats, vergezeld van eenige toepasselijke woorden van Bloemendaal's voorzitter, die daarbij den in den loop r an dit jaar verscheiden schenker van de beker, den heer Waller, alsmede diens ver diensten voor de lichamelijke opvoeding in Neder land, herdacht. Aan de andere finalist, T.O.G. werd een zilveren herinneringsmedaille uitgereikt. lir rest nu nog één Zondag vóór den aanvang van de competitie en die benut onze plaatselijke vereeniging om nog een friendly game tegen A.S.C. in Leiden te spelen, welke .vereeniging ter ens het tweede elftal der witten uitnoodigde, dat die invi tatie ook aangenomen heeft. De lagere elftallen krijgen a.s. Zondag eveneens gelegenheid zich in wedstrijden te oefenen en wel op eigen terrein tegen eenige elftallen van het Ilaagsclie tVesterkwartier. Er zullen wedstrijden zijn om half elf en in de middaguren. De theeschenkerij op den zolder heeft 1.1. Zondag reeds een groote aantrekkingskracht zoowel op den Bloemendaal-aanhang als op de bezoekers uitge oefend. De gelegenheid is dan ook uitnemend. voor Voetbal Handbal, Koifbal, Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES Schoterweg 27. Personalia. blDe heer R. D. Lagendaal is met ingang van den nieuwen cursus benoemd tot tijdelijk Onder wijzer aan de openbare school voor U.L.O. aan den Vijverweg. Makelaar J. H. PRUISSERS zal in opdracht van zijn lastgevers publiek a contant onderhands verkoopen, in de showroom van de Meubelfabriek „ONS BELANG", PI. MIDDENLAAN 14 te AMSTERDAM, o.a.: waaronder Ameubl. bestaande uit 4 stoelen, 2 crapeauds, geheel veerend en met prima moquette bekleeding f 39,eiken huis kamer Ameubl. f 28,50, groote partij zwaar massief eiken clubtafels 70 c.M. bladmaat f 4,90, eiken slaapkamers f49,met 23 deurs kast f 59,slaapkamer Ameubl., geheel uitneem- baar en met noten middendeur f 69.eiken clubfauteuils f 6,90, schuiftafel met 3 bladen f 9,Engelsche riet salons, bestaande uit 2 clubs, bank en bijpassende tafel, alles dubbel riet f 74, groote partij Engelsche huiskamers compleet f 135,echt lederen clubs f 22,salonspiegels f 2,50, kapokbedstellen 1 pers. f 6,90, 2 pers. f 14,90, orgn. schilderijen, vloerkleeden, rust- en fantasie fauteuils, kapstokken, dressoirs, ledikanten, spiralen, groote massief eiken schrijfbureau's met voorstaande laden f21,wollen en gestikte dekens en wat verder ten ^verkoop wordt geboden. Zaterdag 10, Maandag 12 en Dinsdag 13 Sept. van 's morgens 10 tot 's avonds 8 uur (Zaterdags van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m.). Makel. J. H. PRUISSERS, PI. Middenlaan 14, Amsterdam, met tramlijnen 7, 8, 9, 14. Franco levering door geheel Nederland en bij aankoop reiskosten vergoed. Bloe.mendaalscheweg 339 Hoek Zijlweg - Tel. 13897 Wij noodigen U beleefd uit onze moderne inrichting te bezoeken, opdat U zich van een hygiënische bediening kunt overtuigen Onze meer dan 50 jaren bestaande zaak in Amsterdam waarborgt U prima kwaliteit. KLEERMAKERIJ Vooi Dames en lleeren Bericht de ontvangst van de nieuwe Voordeelig en vaste prijzen!! BLOEMVELDLAAN 43 bij de Ramplaan HAARLEM-OVERVEEN 44 ANEGANG 44 HAARLEM'S OUDSTE LEESBIBLIOTHEEK Li LI I AUlf AMD Steeds de nieuwste werken. H. H. LANKA 1*1 r Keurig onderhoudenI Leesgeld Kruisweg 17a, b. h. Station 8 ct. p. d. p. w. Geen inleggeld. Een geurige sigaar Wij staan voor U klaar!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 5