VULPENHOUDERS Fa. A.Vernout Parapluies-Wandelstokken - Pelterijen 2 Vrij dag 7 October 1938 EEN NIEUW ADRES MET OUDE REPUTATIE J. o. d. Ziel - 'Bontwerker DAMESHOEDEN - PULLOVERS - VESTEN DAMES-, HEEREN- EN KINDER- Bloemendaal. D. J .Jansse Stichting „Onze Kring" Stoomwasscherij «Femina» A. G. G. M. GIORGIS Zn. Groote collectie in DIVERSE PRIJZEN. Gevonden Voorwerpen. KI everparkweg 61, hoek Santpoorterstr. Telefoon 20906 Repareeren en overtrekken van Parapluies - Vervormen van hoeden - Veranderen en repareeren van Bontwerk Bijna 50 jaar gevestigd te Amsterdam-Oost De Spoorwegovergang aan de Kleverlaan. Dr. A. Vletter rector van het Kennemer Ly ceum heeft het volge nde adres aan den Minister van Waterstaat gericht: Er bestaat aan de Kleverlaan, tusschen de ge meenten Haarlem en Bloemendaal, een wan toestand in de verkeersregeling, die nu al jaren voortduurt, en die het gevaar met zich brengt, dat doodelijke ongelukken gebeuren: eenige jaren geleden heeft een doodclijk ongeluk plaats gehad. Terwijl de gemeentebesturen van Haarlem en Bloemendaal er voor gezorgd hebben, dat het verkeer langs breede rij- en fietswegen tot aan den spoorwegovergang wordt geleid, veroorzaakt deze spoorwegovergang een ergerlijk obstakel in het auto- en rijwielverkeer. De overgang wordt per dag door duizenden fietsers gebruikt, waar onder honderden schoolkinderen. Er zijn dagen, dat op een uur vóór of na het uit- of aangaan der scholen, door ondergeteekende meer dan honderd fietsers geteld zijn en twintig en meer voertuigen. Terwijl, zooals boven gezegd, de nadering van deze ongelukkige verkeersbelemmering langs be hoorlijke wegen kan plaats vinden, worden alle passanten, auto's, vrachtwagens, autobussen, fiet sers en voetgangers, gedwongen op den straatweg te gaan, waardoor een samenpersing ontstaat, die groote gevaren meebrengt. Wanneer geen politie agent aanwezig is, wordt over het voetpad door fietsers gereden; dit kan ook haast niet anders. Wanneer niet door politiemannen eenigszins wordt opgelet en regelend wordt opgetreden, wringen oudere en jongere fietsers zich tusschen auto's, bussen en dergelijke. Het ergelijke is, dat de oplossing van een en ander duidelijk voor de hand ligt. Wanneer het op het gemeenteterrein van Bloemendaal n.b. aanwezige fietspad werd doorgetrokken, was een groot gedeelte van de bezwaren opgeheven; het hier genoemde fietspad wordt echter afgesloten door de spoorboomen van de vroegere trambaan, die tientallen jaren lang geregeld omhoog getrok ken werdén bij het passeeren van een tram, maar die nu geheel gesloten blijven zelfs met prikkel draad zijn omwonden. Anderhalve meter van den stoeprand af staan signaalpalen van de sporen; midden op den overgang wederom 1m. van den rand ligt een ijzeren plaat, die uitsteekt boven den beganen grond, en een gevaar is voor aan rijden, slippen en vallen. Wanneer Uwe Excellentie ter plaatse de toe stand in oogenschouw zou doen nemen, zou ge concludeerd worden, dat hier op schandelijke wijze de veiligheid van het verkeer wordt ge schaad, en door laksheid of onwelwillendheid een situatie bestendigd wordt, die met eenvoudige maatregelen zou kunnen verdwijnen. Sinds jaren ijvert ondergeteekende om in dezen toestand verbetering te krijgen; hij gevoelt zich als Rector van het Kennemer Lyceum, van welke school honderden leerlingen den overgang aan de Kleverlaan dagelijks passeeren, eenigszins ver antwoordelijk voor de gevaren, die hier dreigen. Het schijnt, dat de gemeentebesturen van Haarlem en Bloemendaal, zooals trouwens ook uit den wegenaanleg blijkt, overtuigd zijn, dat verbetering zeer noodig is; het lijkt echter ook, dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen zich van een en ander niets aantrekt. De ondergeteekende wendt zich tot Uwe Ex- cellehtie met het dringend verzoek maatregelen te nemen, die aan dezen hoogst ongewenschten toestand een einde maken. Geachte Clientèle, DE MATRASSEN MAKERIJ is VER PLAATST van Kruisstraat 18 naar LORENTZKADE 114 TELEFOON 27310 Aanbevelend, H. HONSBEEK. Groote keuze Hee- ren-, Dames- en Kinder- Parapluies. HeerenWandelstok- Parapluies. Dames- en Heeren-Wandel stokken. Opvouw bare Damestasch- Parapluies Knirps en Boy. Dames- Parapluies 16-baans vanaf f 1.90. Para- pluie-repar. billijk. CR0NJÉSTRAAT 88, HAARLEM-N., TEL. 12464 Inbraak spoedig opgehelderd. bl— Zaterdagmiddag trof een agent bij een leegstaande villa aan den Vogelenzangsclieweg een bakfiets aan. In afwachting van de komst van den eigenaar, stelde de agent zich Verdacht op; aldra kwam een man met eenige gevulde zakken aan, die hij op de bakfiets deponeerde en er mee van door ging. De agent stelde een onderzoek in de villa in, en bemerkte dat de weinig stoffeering, die achtergebleven was, en het aanwezige lood en koper, verdwenen waren. In samenwerking met inmiddels van den politiepost Aerdenhout gearri veerde assistentie, werd de voortvluchtige achter volgd; op de Leidschevaast onder Heemstede werd hij aangehouden, tezamen met den compagnon" van den inbreker, die zich bij hem had gevoegd. Inderdaad bleken de zakken goederen te bevatten die in de villa behoorden. De twee mannen werden in arrest gesteld; het bleken te zijn twee zwervers, H. J. G., gedomicilieerd te Gorkum en N. B. ge domicilieerd te Den Haag. Woensdag zijn zij bij den Officier van justitie te Haarlem gedomicilieerd geworden. Ziektekostenverzekering voor den Middenstand BESTUUR: de Heeren: II. F. Jantzen, Burgemeester van Westzaan. A. P. Versluys, oud-ontvanger der Regis tratie, Heemstede. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel, Haarlem. Dr. W. I,. Wolff, oud-lid van den Volksraad in Nederlandsch-Indië, Heemstede. Medisch Adviseur: Dr. W. J. Talsma, H'lem. Direct. Admin.: II. Steinmeier, Haarlem. Kantoor: Ramplaan 92, Tel. 16589. PARTICULIERE BEHANDELING. Vrije keuze: Arts, Apotheker, Ziekenhuis,enz. Eventueele Winst voor de Verzekerden. Billijke Premies. Vraagt inlichtingen. Tevens actieve Vertegenwoordiger(ster) gevraagd. W. Cassee f blIn den ouderdom van 69 jaar is Zaterdag j.l. overleden de heer W. Cassée te Overveen, in leven bouwer en aannemer aldaar. Dat de heer Cassee een wijden kring van vrienden had, bleek duidelijk toen Dinsdagmiddag op de Algemeene begraafplaats zijn stoffelijk overschot ter aarde werd besteld. Uit kerkdijken kringde heer Cassee was diaken-coHectant bij de Ned? Hen.-, kerk aan de Ramplaan, welk kerkgebouw door hem ook werd gebouwd en uit gemeentelijke kringen waren velen aanwezigen om den over ledene de laatste eer te bewijzen. In het sterfhuis was door Ds. Ch. de Beus een lijkdienst gehouden. In de aula sprak Ds. J. C. van Dijk, als voorzitter van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente. Na de familie zijn hartelijke deel neming betuigd te hebben met het verlies van den besten man en trouwen vader, bracht liij namens den kerkeraad lof en prijs aan de beminnelijke per soonlijkheid, die steeds vriendelijk, maar oprecht en trouw was, die sprak zooals hij dacht en zei, wat hij meende. Wat uit zijn handen kwam was degelijk, daarvan kan, wat hij tot stand bracht, getuigen, 't Schoonste wat van hem gezegd kan worden is, dat hij steeds trouw is gebleven, trouw in huis, in gemeente, in de kerk en bij zijn werk. Dit, zei spr., hebben wij allen wel geweten, maar bij 't leven wordt dat niet zoo gezegd. Daarom mag dat thans niet verzwegen worden. Trouwe vriend, wij zullen u niet vergeten en rust in vrede, aldus besloot spr. zijn rede. De baar werd hierna grafwaarts gedragen; vele bloemstukken dekten liet stoffelijk overschot. Ds. van Dijk sprak bij het graf een woord van dank voor de belangstelling namens se familie en besloot de plechtigheid met bet -,Onze Vader". Jaarvergadering Volkszang. blDinsdagavond hield de afd. Bloemendaal van Volkszang haar jaarvergadering in het Jeugd huis onder leiding van den lieer D. Kuiper. Aan liet jaarverslag van den heer A. Kranenburg ontleenen wij het volgende: De afdeeling heeft een veelbewogen jaar achter den rug, omdat naast de drie groote propaganda- avonden, Mei-, Kerst- en Slotavond, medewerking werd verleend met de verschillende Oranjefeesten. Zoo zong de Gouden Eeuw, een uitzending werd verzorgd voor de N.C.R.V., enz. De repetities werden van den aanvang af flink bezocht. Het verslag bracht hulde aan den eminenten leider, den heer P. de Nobel en eindigde met de beste wenschen voor groei en bloei der afdeeling, als propaganda voor het mooie Hollandsclie lied. Mevr. Cassee bracht liet financieel verslag uit. Dank zij de gemeeutelijke subsidie, is er dit jaar een batig saldo van f 5.34. In de kascommissie werden benoemd mevr. Berghorst en de heer Fonteine. Als bestuursleden werden benoemd mevr. M. P. Cassee-Visser (aftr.) en de lieer W. A. Duivestein. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat de repetities weer zullen aanvangen op Dinsdag 11 October in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. Vaardigheidsdiploma A. blZondagochtend 2 October 1938 had in Stoop's Bad het zwemmen plaats voor het vaardig- héidsdiploma A. van den K.N.Z.B. Het programma bestond uit: le. 15 minuten onafgebroken zwemmen en hierin minstens af te leggen 100 Meter schoolslag, 50 Meter samengestelde rugslag of rugcrawl en 50 Meter vrije slag. 2e. Een ongekleede drenkeling 10 Meter te ver voeren in kopgreep. 3e. In één duik van den bassinrand minstens 5 van de 10 bordjes op te duiken. (De mooiste prestaties van dit nummer waren van de dames, 7 bordjes door Mevr. Velthuijsen en van de Heeren 10 bordjes door den heer Stevens en 9 bordjes door den heer de Korte). 4e. 25 Meter Sehoolborstslag demonstreeren. 5e. Van de 1 Meter springplank, zonder aanloop een duiksprong en een sluitsprong met aangesloten armen maken. Alle deelneemsters en deelnemers zijn geslaagd. Het waren de dames C. A. JKroon, JE. van Velt- huijsen en C. Terstal. Verder de heeren G. VV. H. de Korte, H. J. Stevens, W. van Honschooten en J. Wijnhout. Het examen werd afgenomen door den K.N.Z.B.-official Mevrouw S. E. Knuijt-van Laar en den directeur van Stoop's Bad, den heer G. Vogels. De heer Joh. Kuit had de deelnemers opgeleid. 0 „Bloemendaal's Tooneel". bl— Zaterdag 8 October a.s. geelt „Bloemendaal's Tooneel" een uitvoering in hotel Vreeburg. Op gevoerd wordt, onder regie van J. van Dam: „Zijn zoon", blijspel in 3 bedrijven van G. von Moser. o Schilderijententoonstelling. bl— In het zaaltje van „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23, te Haarlem, wordt van 1 tot en met 22 October a.s. een tentoonstelling gehouden van Maria E. van Regteren Altema. De tentoonstelling is geopend op werkdagen van 10—5, des Zondags van 25 uur. o Kennemer Filmliga. blDinsdag 11 October a.s. houdt de Kennemer Filmliga haar eerste filmvoorstelling in het gebouw van den Haarlemsehen Kegelbond. Vcrtoong wordt de film „Spaansclie aarde", van Joris Ivens. Aan vang 8.15 uur. o Onderscheiding. 1,1Rij Kon. Besluit is benoemd tot Bidder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Mr. V. J. H. van der Meulen, directeur van de Rotter- damsche Bankvereeniging te Amsterdam, wonende te Overveen. Examens. blVoor het examen typen slaagde aan het Instituut „Mercurius" te Haarlem, mej. C. J. de Heer te Bloemendaal. o Zelfbeschermingsmaatregelen. blBekend wordt gemaakt, dat ter secretarie der gemeente Bloemendaal te Overveen op werk dagen tusschen 9 uur v.m. en 1 uur n.m. voor de ingezetenen tegen betaling van den kostenden prijs (f 0.25) is te verkrijgen de brochure: „Zelfbescher mingsmaatregelen" (Gezinsbescherming), uitge geven door de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming te 's-Gravcnhage. Bloemendaalsche Bridge Club. blZaterdag 1 October j.l. hield bovengenoemde club haar eerste Howell-drive in dit seizoen. De goede opkomst van leden en introducée's bewijst wel opnieuw hoezeer de drives van deze club in den smaak vallen. Onder de correcte leiding van den voorzitter, den heer Germeraad, bad deze drive een zeer vlot en prettig verloop. Van de 156 match- punten behaalden in de „Gele lijn" de le prijs de heer en mevr. Cats met 96% m.p„ de 2e prijs de heer en mevr. Cohen met 89 m.p., de 3e prijs de heeren KosterD'Ancona met 86% m.p., de 4e prijs de heer en mevr. KJuit met 83 m.p. In de „Grijze lijn" behaalden van de 120 m.p. de le prijs de heer en mevr. Rikkers met 72 m.p., de 2e prijs de dames Perk-Heidcndaal met 69% m.p., de 3e prijs mevr. Faber en de heer Holtman met 69 m.p., de 4e prijs de heeren Krabslniis-Zon met 66% m.p. REGENTESSELAAN 40 HAARLEM TELEFOON 13466 na 5.30 uur 16262 OPMAAKWASCH31 cent PERSWASCH26 cent GEMANGELD21 cent DROOGWASCH (Platgoed geman geld) 18 cenl Abonnementswasch Zeer voordeelig Tariet SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 BLOEMENDAAL - OVERVEEN Bloemend weg 53 en 255 blGevonden en terug te bekomen zijn bij: v. d. Pavert, Bleekerspad 5, een sjaal; politie bureau Zandvoort, een groen damesjasjeWieringa, Heussenstraat 74, Haarlem, een zilveren broche; Hamel, O. Nassaulaan 41, een zakmesje; Dikko- boom. Hereulesstraat 7, Haarlem, een autoped: Wolthuis, Noordlaan 25, een Eng. sleutel; Arnold, Ramplaan 84, Haarlem, een handschoen; Kol, Brederodelaan 9, een heerenrijwiel; Hoogwoud, Zijlweg 299, Haarlem, een spaniel; J. Meij, Don- kerelaan 1, een bruin-grijze hond; Van Oosterzee, Siangenkruidlaan 18, Haarlem, een huissleutel; Klein, Zijlweg 279, Haarlem, een vulpenhouder. Politiebureau te Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur voormiddags): een ring met sleu tels, 1 zak kolen, 1 parapluie, 1 rozenkrans. Post Aerdenhout: 1 schroevendraaier, 1 fietsbel. Politie bureau Overveen: 1 kwitantie ten name van Van der Zee. N.C.V.B. De Afd. Haarlem en Omstreken van den Nederl. Christen-Vrouwenbond zal haar winterlezingen aanvangen op Woensdag 12 October, 's avonds 8 uur, in liet Wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht 104. Dien avond zal als spreekster optreden Mevr. M. M. de Groot-Kuylnmn van Utrecht, met het onderwerp: „De godsdienstige ondergrond van de werken van Selnia Lagcrlöf". JAC. VAN DEN BOSCH 19 OCTOBER A.S. ZEVENTIG JAAR. blDe laatste jaren der 19e eeuw en de eerste decenniën der 20e, waren zeer belangrijk voor de vernieuwing der bouwende en sierende kunsten in Nederland. Vóór dien tijd werden bij het bouwen en inrichten der woonhuizen de historische stijlen gevolgd. Daarna kwam hierin veranderingen. De namen der baanbrekende kunstenaars zijn nog wel niet geheel vergeten, al weten maar weini gen der tegenwoord ge jongeren van hun streven strijden en ovenvinnen, waardoor de vrijmaking der toegepaste kunsten werd verkregen. De toenmalige groep der pioniers was evenwel niet groot. Onder hen was ook Jac. van den Boscli Van 19001929 leidde hij „Het Binnenhuis" te Amsterdam aan welks oprichting Dr. Berlage, de Bazel, Eysbnloffel, Penaat en vele andere jonge nijverheidskunstenaars deelnamen. Het was één der inrichtingen, welke krachtige propaganda voor de moderne nijverheidskunst hebben gevoerd, waardoor het bestaande conser vatisme werd bestreden en frissche, nieuwe denk beelden gelegenheid vonden zich te uiten. Er kwam belangstelling voor den arbeid dei jonge kunstenaars die nieuwe wegen volgden, nieuwe materialen in toepassing brachten en de verouderde vormen onzer woninginrichtingen met nieuw leven bezielden. Van den Bosch bleef al die jaren zijn overtuiging getrouw. Hij transigeerde niet en toen de mode en later de nieuwe zakelijkheid de leiding namen trad hij uit de beweging teiug. Hij kan daarom terug zien op een leven waarin hij met zijn gaven en krachten heeft gestreden voor beginselen welke het mogelijk hebben gemaakt, dat de ambachts- en nijverheidskunsten zich vrije lijk hebben kunnen ontplooien. Velen zullen zich hem herinneren en danken voor hetgeen hij in moeilijke tijden voor het Ver- eenigingsleven den V.A.N.K. en voor de Nijver heids Kunstenaars heeft gedaan.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2