Tlajaamioffen V. POFFEN Zn. 115 30 63 45 85 85 29 79 85 85 Groote Houtstraat 31 bij Anegang Vrij dag 7 October 1938 er H.L. f2.90 afm. 30/50 mM, f3.10 afm. 20/30 mM. f2.30 afm. 16/20 mM. f2.65 afm. 30/50 mM. f2.85 afm. 20/30 mM. f 2.20 afm. 16/20 mM. f2.10 afm. 30/50 mM. f2.30 afm. 20/30 mM. f2.00 afm. 16/20 mM. f2.00 afm. 30/50 mM. f2.15 afm. 20/30 mM. f 1.90 afm. 16/20 mM. f 1.50 afm. 8/15 mM. f 0.95 f 0.90 ERWARMING: per 1000 K.G. f 17.50 per 1000 K.G. f 17.- per 1000 K.G. f 24.— TELEFOON 22240 0p de grens van Weiden en Duinen. Ingezonden Ruitstoffen Wollen strepen Angorastof Laine Jacquard Angora Rayé Bouclé fantasie Tweed Mantelstof Mantelruiten Mantelbouclé Crêpe de Chine Taffet Carreau Peignoirstof Velvet Bedrukte Crêpe Satin Crêpe Mousse Crêpe Soutache Velours Chiffon Bont Imitaties <|05 -J55 «jj30 ^30 Bij aankoop van 5 GULDEN STOF ontvangt U EEN PATROON VAN MEVR. IDA DE LEEUW—v. REES I# Haarfemsche Diner-Vereeniging AGENDA. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon Buurvereeniging Ramplaan- kwartier Drdt de correspondentie dage- ks afgehandeld voor zoover dit jgelijk is? Worden schriftelijke telefonische bestellingen met enveel zorg en spoed uitge- erd als die, waarvoor de klan- in Uw zaak komen? Iets wat U als eigenaar nooit ig hooren is: „Mijnheer, dit of t is nog niet weg, daar heb ik en tijd voor gehad." Dan wordt t hoog tijd, dat U personeel er i aanneemt, daar met een tekort n personeel Uw zaak zich niet n ontplooien. Zoo mag het ook niet voorko en, dat in een tamelijk drukke ak, waar de boekhouder den heelen dag zijn geregelde werk :eft en waar hij er voor moet rgen, dat de maandnota's en vitantie's op tijd worden uitge- hreven, van zijn werk wordt eggehaald als er opeens veel ïbliek in den winkel is, om mee helpen. Het uitsparen van een ■acht wordt zoodoende een dure jschiedenis, want als de nota's et op tijd de deur uit zijn, kun- ;n de kwitanties eveneens niet idig worden aangeboden, met s gevolg, renteverlies. Dus weer een ander onderdeel de machinerie, dat behoorlijk igezien en gesmeerd moet wor- ïn. Als U zoo heel minitieus iedere 'deeling grondig onderzoekt, zal heel wat voor den dag komen, ït noodig gerepareerd moet orden. Welnu, wees een goed lonteur en zorg, dat Uw machine lilloos loopt. k velend, jSCHEWEG 42, een jaar en het bovenleer is nog heelemaal gaaf. Ik wilde ze graag in de étalage zetten, om het publiek hierop attent te ma- ken." De cliënt vond het idee niet on aardig en stemde toe. De schoe nen prijkten al spoedig in de étalage met een kaart erbij, waar op stond: „Deze schoenen zijn door een van onze klanten, den heer A. B., reeds een heel jaar gedragen en het bovenleer is nog volkomen intact. Onze waren zün werkelijk goed." De winkelier had een helder oogenblik gehad, want de schoe nen trokken vele koopers. Hoe zeere vallen ze af, de zieke zomerblaren; Hoe zinken ze, altemaal, die eer zoo groene waren, te grondewaard! Hoe deerlijk zijt gij ook nu, boomen al bedegen; Hoe schamel, die weleer des aardrijks, aller wegen, de schoonste' waart! Hoe zeere vallen ze af, onhoorbaar, in de lochten, En schier onzichtbaar, in de natte nevelvochten der droeve maand, Die al de onvruchtbaarheid, die al de onvrien delijkheden des Winters baant! Het is zeker, dat wie de natuur wint, over het algemeen gaarne de prachtige verzen van Guido Gezelle zal lezen en aanhalen. Een vers van dezen grooten dichter in den kop van dit herfststuk is dan ook wel op zijn plaats. De herfst is er en is er met groote kracht geko men. De geheele week heeft het gestormd en ge regend, zoodat behalve bladeren, ook vele takken van de boomen werden gerukt en zelfs menige boom geheel als slachtoffer van de windgeweld viel. Zoo'n landschap in stormgeweld is grootsch, het biedt met de jagende wolken en rumoerende boo men een machtigen aanblik. Maar het biedt weinig gelegenheid tot het aan dachtig beschouwen van details. Vogels zijn haast niet te zien en laten zich hoegenaamd niet hooren; de bloemen zijn verwaaid en wat er aan struik en blad anders voor moois te zien is, hangt druilerig van den regen. Daarom leeft ieder op, als de wind weer gaat liggen en de zon door de wolken breekt. Dan hoo ren wij weer allerhande vogelgeluid en trachten struik en plant zich weer van de aangerichte schade te herstellen. Het beekje, dat wij vorige week beschreven, is door het overvloedige water sterk gezwollen en vooral op plaatsen waaf iets in den weg ligt, bruist het voort. De schrijvertjes en waterspinnen zijn nu op kleine plekjes, die door een in het water liggende tak of steen, rustig worden gehouden, opgehoopt en beschrijven daar wat kleiner en kalmer kringetjes, totdat de beek weer normaal zal worden of tot ze hun winterslaap ingaan. Nu de storm is gaan liggen, ziet men ook beter de prachtige herfstkleuren der boomen, en prijkt het bosch met alle schakeeringen van geel, rood en bruin, tegen het fond van eeuwig groene dennen en sparren. De spinnen weven in dit herfstbosch hun reus achtige webben, de paddestoelen komen in groote verscheidenheid van vorm en kleur uit den grond naar boven of vertoonen zich op de boomstammen en hekpalen. En om ons huis beginnen de wintergasten op de voerplank af te komen. Nog is de zon niet boven de kim, als reeds de vogels in den dorrenden tuin komen scharrelen en schuimen. De tuin is maar klein en de struiken zijn klein. Maar de vogels weten wel, dat het er goed is. Zij zoeken de voederplank af naar restjes van den vorigen dag, in afwachting van den nieuwen voorraad, die hen helpt in de wintersche voedsel- schaarschte. Niet alleen de tierige bruin-grijze musschen en de jolige spreeuwen in hun warme wit-gespikkelde winterpakjes bezoeken het tuintje, ook de zwarte, goudgesnavelde merel komt zijn deel halen. Met flinke sprongen hipt hij, met den snavel hakt hij forsch in de blaren, die de lupinen tegen de nacht vorst beschutten en vindt wormen en poppen. Tot hij op de voederplank gaat kijken om van de voor hem gereserveerde rotte appel te snoepen, af en toe den kop luisterend en waakzaam geheven. Het oolijke, vroolijke winterkoninkje kruipt en sluipt door de takjes en vindt eiken dag weer pop pen en spinnesten, die het gisteren vergeten heeft, wat aanleiding geeft tot menig vluchtig gebrabbeld wijsje. In eens schiet het weg als een snorrend bal letje naar buurman's vlierboschje, waar ook altijd wel wat te vinden is. Het fleurige roodborstje, dat parmantig op de schutting verschijnt, richt de kraaloogjes glurend naar de voederplank. Zou-ie-durven de laatste krui meltjes op te pikken. Het naaldfijne snaveltje opent zich even en met een helder toontje vliegt het vo geltje pardoes op de voerplank om schaarsche krui meltjes te verschalken en dan als dank wat te miesperen en weer verder te stroopen. In het kleine kastanjeboompje hangt een kokos noot en een stukje spek. Daar zweeft en gymnasti- seert altijd wel een koolmees. De geel-en-blauw-en- zwarte acrobaat komt altijd als de winter nadert, uit de rietkragen om bij menschen bescherming en voedsel te vinden, in ruil voor zoo menig vroolijke toer en zoo menig glashelder geluidje. Zijn neefje, de pimpelmees, klein en kleurig en teer, meer nog dan de koolmees, lichtblauw en geel, is een zeldzamer en zeer gewaardeerde gast. Als om 8 uur het brood naar buiten wordt ge bracht en de musschen en spreeuwen bij groote groepen aankomen om te eten, te schetteren, drukte te maken, te pikken en te vechten, dan verdwijnen de andere, eenzame vogels, om geleidelijk stil en fijn weer terug te komen. HET ROODE KRUIS". Veel verkeerde begrippen heerschen bij het publiek omtrent deze instelling. Sommigen denken, dat het een rijksinstelling is, waarvan de kosten uit de schatkist worden betaald. (Komt dit, omdat alles gratis beschikbaar wordt gesteld?). Het Roode Kruis is een liefdadige instelling, waarvan het eenige en zuivere doel is, hulp te bieden aan de lijdende inenschheid, zoowel in vredes- als in oorlogstijd. In bepaalden kring hoort men de opmerking: ,,Als er geen Roode Kruis bestond, om gewonden weer op te lappen en weer naar liet front te sturen, zou er ook geen oorlog bestaan." frissche dessins, groot assorti ment 45, 79, nouveauté, 90 c.M. breed div. kleuren, 130 c.M. breed wollen japonstof met ingeweven dessin, 130 c.M. breed zuiver wol, 130 c.M. breed, nieuwe kleuren nieuwe kleuren, 130 c.M. breed.. modekleuren, 140 c.M. breed nouveauté, 140 c.M. breed prima kwal., 140 c.M. breed -120 -130 <198 195 24 kleuren en zwart voor mantel voering 45, 58 aparte ruiten nieuwe kleuren, extra aanbieding alle kleuren, 70 c.M. breed bonte dessins, 90 c.M. breed envers satin, 90 c.M. breed Nouveauté, 90 c.M. breed 16 nieuwe kleuren en zwart, 90 c.M. breed groot assortiment, 120 c.M. breed 1.95, 3.10, M00RSEL Hoe dwaas en zonderling deze opvatting is, begrijpt elk verstandig mensch. Het Roode Kruis bemoeit zich in oorlogstijd niet met het oplappen en weer naar het front sturen van gewonden. Het doel is dan slechts het lijden van gewonden te verzachten. Of wilt gij, moeders en vrouwen, liever, dat uw zonen en mannen zonder eenige medische hulp op het slagveld blijven liggen tot zij van uitputting sterven. Het Roode Kruis tracht nog te redden, wat mogelijk is en om haar hiertoe in staat te stellen, bevelen we de collecte op Zaterdag 8 October, speciaal bij u aan. Bij het publiek in het algemeen heerscht wel nog bekendheid over het Vredeswerk van het Ned. Roode Kruis. Noemen we slechts: de bloed transfusiedienst, de radio-nredische dienst de park herstellingsoorden, het patrouileeren door manschappen van de transportcolonnes op drukke dagen langs de wegen en hun hulp bij gebeurte nissen waar vele menschen bijeen zijn, b.v. de opening der Staten-Generaal, voetbalwedstrijden, nationale feestdagen enz. Al dit werk wordt gratis gedaan. En 't is zoo jammer, dat het Ncd. Roode Kruis, de transport-colonisten en de hulpvaardige posthouders zoo bitter weinig bespeuren van eenige dankbaarheid. Zelden komt het voor, dat iemand die langs den weg door een hulppost uit den ergsten nood wordt geholpen, soms zelfs zijn leven aan die Roode-Kruis-post te danken heeft, naderhand van zijn dankbaarheid blijk geeft. Is het eigenlijk niet vanzelfsprekend, dat zoo iemand indien hij het maar eenigszins kan, uit dankbaarheid lid wordt van die vereeniging, waar aan hij zooveel te danken heeft of een kleine bij drage geeft als blijk van waardeering. lie minimum-contributie bedraagt 1' 1.— per jaar. Voor Haarlem en omstreken te storten op giro no. 10931 van den penningmeester van hetg Ned. Roode Kruis afd. Haarlem en Omstreken Dr. J. Ph. Joosten Hattink. TSJECHO-SLOW AK1JE. Een zucht van verlichting is uit de volkeren van Europa opgestegen, toen het verleden week moge lijk was gebleken om den oorlog te vermijden. Een golf van dankbaarheid zoekt een weg, ook in ons volk. Ondergeteekenden zijn met de over- groote meerderheid van ons volk één in het besef dat inderdaad het behoud van vrede een hoog te waardeeren goed is. Zij zijn er diep van doordron gen, dat het volk van Tsjecho-Slowakije zeer groote offers heeft moeten brengen, waartegenover, voor zoover ons bekend, geenerlei garantie of schade loosstelling wordt geplaatst; bovendien zijn zij ten zeerste getroffen door de waardige houding, die volk en regeering van TsjechoSlowakije in deze voor hen zoo hittere weken hebben aangenomen. Dit volk komt nu voor geweldige moeilijkheden te staan: het moet tienduizenden vluchtelingen uit de bezette gebieden, die onder het nieuwe regiem tot ondergang zijn gedoemd, opnemen en verzorgen; het moet rijke bronnen van inkomsten afstaan; het wordt verminkt óók in zijn econo misch leven. Zou de dankbaarheid van Holland zich niet moeten richten op dat volk van Tsjecho-Slowakije, dat hulp dringend noodig heeft, óók omdat liet zich vereenzaamd en verlaten voelt. Er is thans groot werk van menschelijkheid te doen aan dat kleine, dappere en waardige volk, dat niet in ver bittering en isolement mag ondergaai Wij, Hollanders, hebben uit den aard der zaak sympathie voor de bewoners van andere kleine democratische landen. Daarom roepen onderge teekenden alle Nederlanders die hun dankbaar heid willen toonen op, om deze daad ten goede te doen komen aan het volk dat in deze situatie hel eenige is dat lijdthet volk van Masarvk en Benesj, Giften worden gaarne ingewacht bij Mej. C. P. Ral, giro 290543, Bloemendaal. Voorloopig Comité van sympathiseerenden met het lot van Tsjecho-Slowakije Mej. C. P. Ral, Rustcnhurgerweg 8, Bloemendaal, Postgiro no. 290453; Dr. W. Banning; Dr. J. S. Bartstra; Dr. J. W. Berkelbach v. d. Sprenkel; Mej. C. M. Burger; Mr. M. A. van Eek; Pro i Dr. A. D. Fokker; D. J. A. Geluk; Mej. C. M. H. His- sink; Mevr. C. E. M. van 't Lam-Teepe; Mevr. K. Langeveld-Hebbenaar; Mevr. A. M. Pennings- Gerritse; Dr. J. Roorda; Prof. Dr. J. H. Thiel Mej. Dr. M. A. Thiel; Mevr. A. Tromp-de Jong. WIE DRAAGT NOG EEN STEENTJE BIJ VOOR HET WERK VAN DE NEDERLANDSCHE BLINDENBIBLIOTHEEK? Op 30 Maart werd een avond georganiseerd ten bate van de Nederlandschc Blindenbibliotheek, tevens werd ons door den Minister van Justitie toestemming verleend tot het houden r an een ver loting. Hoewel de avond en de door de A.V.R.O. gedane uitzending voor ons veel succes opleverden, slaagden wij er niet in de 10.000 loten te plaatsen Nog zijn ongeveer 7.000 loten a f 1.verkrijgbaar. Wie helpt nu mede, dat wij in korten tijd dit aantal kunnen plaatsen en dat wij aldus door ver sterking van onze kas in staat zullen zijn ons liefdewerk op ruimer schaal voort te zetten De ongeveer 300 prijzen, waaronder bijzonder fraaie, zijn ons belangeloos voor deze verloting beschikbaar gesteld; zou het nu niet mogelijk zijn voor dit goede doel 7000 menschen in Neder land te vinden, die bereid zijn ieder hun steentje bij te dragen Denkt erom, ook Gij, die niet in den Haag woont, dat wij werken over geheel Nederland, dat wij stichtelijke-, onderwijs- en ontspanningslec tuur aan allen, waar ook en van welke gezondheid, in Nederland, Nederlandsch-Indië of Zuid-Afrika zenden en aldus zooveel ertoe kunnen bijdragen het lot van hen, die het genot hunner oogen moeten missen, te verachten. De verloting zal plaats hebben ongeveer half November a.s. Trekkingslijsten zullen wij op ver zoek a f 0.10 toezenden. Allen die écn of meer loten wenschen te nemen, verzoek wij het daarvoor verschuldigde bedrag toe te zenden, hetzij per postwissel: aan de Nederlandsche Blindenbiblio theek, Noordwal 7, den Haag; hetzij per giro aan: Penningmeester Nederlandsche Blinden-Biblio- theek, den Haag, Girono. 244236. Ook toetreden als lid (minimum contributie fl.is ons zeer welkom. Bij voorbaat onzen hartelijken dank aan alle milde gevers. U draagt toch allen uw steentje bij, niet waar Mr. H. K. VERSTEEG. fel. 14393. Bakenessergracht 27. Haarlem 1 0.90 1 1.05 Vieesch, groente, aardappelen Idem mei soep oi toespijs Idem mei soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Oagelijks keuze uit minstens 3 menu s. Alleen te kwaliteiten en roomboter. Stadsschouwburg Zaterdag 8 October, 8.15 uur: Gezelschap Jan Museh: „Speurhonden". Zondag 9 October, 2.30 uur: Haarl. Middenstands Operette: „Prins van Sind". Te 8.15 uur: Gezelschap Saalborn-Parscr: „Ras mus, decWonderdokter". Dinsdag 11 October, 8.15 uur: Geli. Onthouders Tooneelvereeniging„Inkeer". Woensdag 12 October, 8.15 uur: „Kunst aan het Volk", Lily Krauss, pianoste. Donderdag' 13 October, 8 uur: „Toonkunst Ethel Bartlett, Rae Robertson, pianistenpaar. Vrijdag 14 October, 8.15 uur: Spaansche danse res, La Argentinita. Luxor Sound Theater: „De Kunst om te leven met Irene Dunne en Douglas Fairbanks Jr.' Frans Hals-Theater: „De Wildzang" met Deanna Durbin, Herbert Marshall en Gail Patrick. Cinema-Palace: „Twee werelden" niet Katlie Gold en Carl Ludwig Diehl. „Parijsche Zeden" met Michele Morgan en Raima. Rembrandt-Theater: „De Patriot' met Harry Baur en Piere Renoir. 18414 Alg. Handelsblad, Ged. Oude Gracht 9. 23012 Baren, S. van, huisschilder, Altenastraat 6-4. 18010 Beetstramm, Tj., Ref. II, P.T.T., Molijn- straat 1 20823 Bolier, A., insp. 3e klasse Prov. Eleetr.- Bedr. voor NoordhoJJand, Binnenweg 128. 21809 Dameskapsalon Maison Lueie, Burgcm. Rampstraat 7. 21605 Deth, Ds. G. W., predikant Geref. Kerk (H.V.), Willem de Zwijgerlaan 10, Overveen. 27413 Dible, J. K. V., hofstede „De Hazelaar", Bentdelsduinweg 2a, Aerdenhout. 18113 Dijke, J. M. van, rijwielen en motoren, Paul Krugerstraat 80- 21607 Geus, J. F. de, timmerman, metselaar en aannemer, Frans Halsstraat 13 zw. 29828 Ilagedoorn, A., Em. predikant, Julianaplein 4, Heemstede. 21908 „Heemsteedsche Tip-Top" filiaal, Jan van Goyenstraat 8 (1). g. g. fel. 29378). 1S214 Hidde Nijland, Ir. J., Zijlweg 168 I (hij g. g. tel. 17289). 29734 Homeyer-de Bruin, Mevr. Wed. J. A., Raad huisplein 10, Heemstede. 18314 KesseJ, Jr., J. A. v. d., Wijde Geldelooze pad 2. 23088 Kok, W„ Res. Kapitein, Delftlaan 175. 18413 Leeuwen, Henk van. Amusementsbedrijf Zuid Schalkwijk, Z. Schalkw.weg 11. 23070 Lindenborn, W., leeraar lich. opvoeding, heilgvmn., massage, Middenweg 157. 18412 Marlet, J. J., Kapitein Eerstaanwezend In genieur der Genie, Koninginneweg 49. 29824 Middeldorp, M. J. L„ agenturen, Franz Schubertlaan 78, Heemstede. 29825 Mulisch, K. V. K., Spaarnzichtlaan 23, Heemstede. 27415 Nelissen, J. P., Bouwwerk Huize Alverha, Aerdenhout. 29827 PJuygers, W„ Bachlaan 13, Heemstede. 20727 Proosdij, S. van, Cloosterlaan 4, Heem stede. 21807 Prins, Fa. G., vischhandel in paling en ge rookte viseh, hengelsportartikelen, Schoter- weg 36. 18313 Roozen, J. M„ gedipl. verpleegster, Prins Hendriklaan 105, Overveen. 21707 Zilversmit, speciaalzaak voor damescon- fectie, Anegang, hoek Warmoesstraat. van de Ontspanningscommissie. Onze Danscursus. Zoo heeft Donderdag 29 September dan onze eerste dansavond plaats gehad en te oordeelen naar de stemming op dezen avon gelooven wij, dat deze cursus een flink sueces zal worden. De heer Duisenberg heeft de talrijke deelnemers een woord van welkom toegeroepen, waarbij hij niet verzuimde de commissieleden dank te zeggen vooi het vele werk, dat zij hebben verricht voor hei tot stand komen van dezen cursus. De goede leiding van den dansleeraar, den heer v. d. Moolen met medewerking van zijn echt genoote, staat er borg voor, dat de deelnemers aan het einde der cursus de moderne dansen onder de knie zullen hebben. Het spijt ons te moeten constateeren dat van de ingeschrevenen op dezen eersten avond eenigen afwezig waren. In verhand hiermede berichten wij diegenen, dat wij op dezen cursus geen geld kunnen bijpassen en dat wij met het aantal inge schreven deelnemers met den heer v, d. Moolen finantieel zijn overeengekomen voor een bepaald bedrag per avond. Wij vertrouwen, dat dus alle ingeschrevenen hun verplichting zullen nakomen. Kinderdanscursus. Hiervoor refereeren wij naar onze vorige be richten en verzoeken wij diegenen, die interesse voor dezen cursus hebben, zich alsnog te willen opgeven bij de leden onzer commissie. De Secretaris der Ö.C. C. F. STROOSNIJDEH. 1 I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 9