BIHIQIiaiQIEliQlBlia LUCHTBESCHERMING Fa. A. Vernout Boterhanket oanVessem 2 Vrijdag 14 October 1938 BHHBBBEaEnBainamiBHBBBtanng I Bloemendaal. Gevonden Voorwerpen. De Busroute wordt gewijzigd. Opening van het Tooneelseizoen A. G. G. M. GI0RGIS Zn. 25 cent per ons IETS FIJNS Kleverparkweg 10 - Telef. 11070 Verduisteringspapier Vraagt vrijblijvend Demonstratie bij het bekende Radio-Bureau KLEVERLAAN 176 (TEGENOVER SPORTVELD) TELEFOON 14753 blGevonden en terug te bekomen bij: de Win ter, Graaf Florlslaan 59, Vogelenzang, een belas- tingmerk; Jung, Brouwerskade 7, Haarlem, een be- lastingmerk; Wilde, Bloemendaalscheweg 190, een klut; Blankevoort, Kortelaan 14, een ceintuur; De Groot, Oranje Nassaulaan 3, twee ceintuurs; Kes- seler, Bosch en Duinlaan 25, een radiateurdop; Korsman, Alb, Thijmlaan 55, een gouden medaillon met foto's; R, Wolthuis, Noordlaan 25, een dames- portemonnale met inhoud; Café Rusthoven, Brede- rodelaan 86, een huissleutel, model Lips; Markus, Bosch en Düinplein 2, een verm. zilveren armband; Groenendijk, Rollandslaan 26, Haarlem, een por- temonnaie met inhoud; Jore, Van 't Hoffstraat 284, Haarlem, een belastingmerk; Bal, Rustenburgerweg 8, een zwart poesje; Lakke, Zuidér Stationsweg 8, een schaar; Swaneveld, Dompvloedslaan 31, een stalen duimstok en een kindermutsje. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur vim.): horlogedeksel met glas, flesch met Engelsch briefje, handschoen, boogzaag, zakdoek. Politiepost Aerdenhout: motorhandschoen. DIEFSTAL VAN FOTOTOESTELLEN bl.Eenige dagen geleden arresteerde de Bloe- mendaalsche politie den 28-jarigen K., die er van werd verdacht uit een winkel te Bloemendaal een fototoestel te hebben gestolen. De jongeman be kende zich aan deze diefstal te hebben schuldig gemaakt en toen hem een verder verhoor werd afgenomen, bleek al spoedig, dat hij nog meer op zijn kerfstok had. Daar kwam vast te staan, dat zijn andere misdaden allen te Haarlem waren ge pleegd en volgde overbrenging naar het politie bureau alhier. Het onderzoek bracht vele, meeren- deels kleine misdaden aan het licht. De kantoorbe diende had tusschen April en October van dit jaar uit verschillende winkels in Haarlem fototoestellen en andere foto-attributen ontvreemd. Onder meer werden winkels op de Gedempte Oude Gracht, aan den Kruisweg en in het Kleverpark door hem be zocht. In alle gevallen deed hij zich voor als klant en bezocht de winkels onder het een of ander voor wendsel, van een oogenblik van onoplettendheid van den winkelier gebruikmakend om iets van zijn gading te stelen. De zaak werd aan het rollen gebracht door een Bloemendaalsch fotohandelaar, die naar aanleiding van de vermissing van een toestel een advertentie plaatste in een van de vakbladen. Hij kreeg ant woord van een collega uit den Haag, die hem berichtte het vermiste toestel te hebben gekocht, De politie volgde dit spoor en kon zoodoende spoe- die den dader arresteeren. .0 HOE LANG NOG? blMaandag heeft bij den overweg aan de Kleverlaan een aanrijding plaats gehad, waarvan een fietsrijder het slachtoffer werd. Deze kwam nl. met zijn rijwiel, na het openen der boomen, in de knel tusschen een autobus van de N.Z.H.T.M. en een luxe auto. De fiets werd vernield en de fiets rijder liep een gekneusden enkel op. Dr. Drijber ver leende de eerste hulp, waarna de wielrijder per politie-auto naar zijn woning werd vervoerd. o Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, Afd. Haarlem en Omstreken. haDe Haarlemsche Toonlcunst-afdeeling orga niseert sedert vele jaren kamermuziek-avonden, die door de leden ten zeerste op prijs worden gesteld. Daarentegen is de belangstelling buiten den ledenkring vaak gering. Dit wekt bevreemding, immers op het gebied der kamermuziek worden betrekkelijk weinig concerten hier te stede gegeven. Dit valt zeer te betreuren, want wil de afdeeling haar werk op dezelfde wijze, d.w.z. door goed verzorgde kamermuziek-concerten, kunnen voort zetten, dan moet zij daartoe door een voldoend concertbezoek in staat gesteld worden. De kamermuziek-beoefening vindt wel in allerlei kringen in onze stad en hare omstreken ernstige belangstelling, doch op de concerten van „Toon kunst" worden te veel deze belangstellenden gemist. Wordt daarom lid van onze afdeeling. Het concertbureau A. Vernout, Warmoesstraat, Haarlem en het secretariaat van „Toonkunst", Rembrandtlaan 34, Heemstede, zijn steeds tot alle inlichtingen bereid en zullen gaarne opgaaf van nieuwe leden in ontvangst, nemen. De volgende concerten worden nog gehouden: Donderdag 17 November 1938: Lola Bobesco, viool; Vrijdag 10 December 1938: Monique Haas, piano; Vrijdag 17 Februari 1939: Em. Feuermann, cello; Woensdag 22 Maart 1939: Budapester Strijkkwartet: Joseph Roismann, le viool, Alexan der Schneider. 2e viool, Boris KToyt, alt-viool Miseha Schneider, cello. blDe laatste wijziging van de route der bussen van de N.Z.H.T.M. had vele, hierdoor gedupeerde ingezetenen uit de omgeving Kleverlaan, Korte Kleverlaan, Prof. v. Sloterweg, gedeelte Bloemen daalscheweg enz. aanleiding gegeven eeh adres tot de N.Z.H.T.M. te richten, waarin verzocht werd de route weer te verleggen naar het oude traject, althans een gedeelte daarvan. Adressanten hebben gisteren bericht ontvangen, dat de directie het verzoek zal inwilligen. Binnen afzienbaren tijd zal de route als volgt worden: In de richting Bloemendaal: Kleverlaan, Verbin dingsweg, Ign. Bissincklaan, Dr. D. Bakkerlaan, Bloemendaalscheweg. In de richting Haarlem' Bloemendaalscheweg, Korte Kleverlaan, Kleverlaan. De datum van ingang zal, evenals de nieuwe halteplaatsen, nader bekend gemaakt worden. o DOOR TEGENLIGGER VERBLIND bl— Dinsdagavond werd de bestuurder van ,een bestelauto, rijdende met klein licht op den Duin- lustweg in de richting Aerdenhout, verblind door een tegenligger, welke met groot licht reed. Hij sloeg daardoor de oprit naar de buitenplaats „Duin- lust" in en botste tegen het hek. De chauffeur kreeg enkele kleine wonden aan het hoofd, ziin auto moest worden weggesleept. —o— PADVINDERIJ biZaterdagavond 15 October zal het Najaars kampvuur gehouden worden door de verschillende Padvlndersgroepen uit het district Haarlem van de N.P.V. Er wordt verzameld om 7 uur in het Kenau park. Daarna wordt gezamenlijk opgemarcheerd naar het landgoed Wildhoef, waarbij verschillende bands zich zullen doen hooren. Om 7.45 uur wordt het kampvuur ontstoken, waarna een afwisselend programma zal worden afgewerkt. o LEDENVERGADERING PROTESTANTENBOND blDe afd. Bloemendaal van den Ned. Prot. Bond houdt een ledenvergadering op Maandag 17 Octo ber in het Kerkgebouw aan den Potgieterweg. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van mevr. "E. Veltman— Nienhuys en den heer H. M. Schieferdecker (beiden herkiesbaar) en behandeling van den beschrijvings brief voor de Algemeene vergadering op 2 Novem ber te Zeist. blZaterdagavond vond in hótel „Vreeburg", alhier voor een matig bezette zaal de opvoering plaats van het blijspel „Zijn Zoon", blijspel in drie bedrijven van G. von Moser, door de tooneel- vereeniging „BIoemendaaTs Tooneel". Voor den aanvang werd een kort woord van welkom gesproken door den voorzitter, den heer M, L. Hessels, die de minder goed bezette zaal weet aan stagnatie in den kaartverkoop, veroor zaakt door de internationale spanning, die achter ons ligt. Hierna volgde de opvoering van het reeds ge noemde blijspel, waarmede „Bloemendaal's Too neel" als openingsstuk een gelukkige greep heeft gedaan. Het stuk zelve is een blijspel naar den hekenden trant der Duitsche kluchten, waarin de eene verwikkeling de andere ten gevolge heeft, doch op het einde toch uitdraait op een „happy end". Betrekkelijk zonder inhoud, maar toch hebben deze kluchten, getuige de lachsalvo's in de zaal, haar uitwerking op de massa nog niet Verloren. De clou van de zaak, een gefingeerde zoon van den heer Niedorp, volgens hem een jeugdzonde, doch in werkelijkheid bestaande uit een uitgaans potje voor Pa, brengt als Ma Niedorp, haar man's zoon wenscht te adopteeren, allerlei moeilijk heden. Als dan een jongmensch ten huize van den heer Niedorp verschijnt, ziet mevrouw Niedorp hem aan voor den zoon. In werkelijkheid is hij echter de verloofde van de dochter des huizes, wat ook deze moeilijkheden bezorgd. Alles lost zich echter op in een happy end, voor de dochter zoowel als voor Pa en Ma. De hoofdrollen gespeeld door den heer F. de Klerk en mevr. M. Schipper waren in goede handen, van de andere rollen kon men nog merken, dat men nog aan het begin staat. De regie was ditmaal in handen van den heer J. van Dam. De entre-acte muziek evenals de dansmuziek na afloop der uitvoering, werden wederom ver zorgd door het langzamerhand geworden „huis"- orkest van Bloemendaalsch tooneel „The Jolly Jokers" o.l.v. van den heer A. J. Grootegoed. De eerste uitvoering in dit seizoen had een zeer dankbaar onthaal en beteekent, naar wij hopen een goede inzet voor de volgende uitvoeringen en ook volle zalen. Bloemendaal's Tooneel kan op een geslaagden avond terugzien. Wekelijkseh Spreekwoord: TUSSCIIEN TWEE VUREN ZITTEN geschutsvurenbeteekent: zich tusschen twee moeilijkheden be vinden. Als men eetmaal het adres van Kolenhandel Krul kent, bevindt men zich, wat de brandstoffenvoorziening be treft, nooit meer „tusschen Iwee vurenj" KOLENH AN DEE KRUL, Stations terrein, Overveen, Telefoon 23517. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Heropening Groente- en Fruithandel Piet Veldt, ovDe bekende „winkelgalerij" aan den Bloe mendaalscheweg te Overeen is weer uitgebreid met de opening van bovengenoemde zaak. De heer Veldt heeft zijn zaak verplaatst van het Zandvoorterpad naar dit nieuwe perceel. De winkel ziet er keurig verzorgd uit en beteekent voor den ondernemer een belangrijke verbetering. Het geheel winkelinterieur is met tegels opge trokken, zoodat de aanwezige artikelen er smaak vol in uitkomen. Langs de wanden zijn de diverse soorten blikgroenten systhemetriscli gerangschikt, terwijl voor de twee étalages de frissche groenten en de begeerenswaardige vruchten smaakvol liggen uitgestald. Een moderne machine, geleverd door de fa. Glastra te Amsterdam, 'zorgt, dat de aardappelen worden geschild, maar tevens de roode en witte kool geheel gescheiden worden gesneden. Verder vindt men er een telcassa en een luxe weegschaal. Zoo werkt het geheel er gunstig toe mee, dat de orders vlug. en correct Worden uitgevoerd. Onder den winkel is een ruime kelder, welke dient om de aanwezige voorraad levensmiddelen te bergen op een koele plaats, zoodat alles frisch kan worden afgeleverd. Het is de moeite waard om in dezen nieuwen winkel eens een kijkje te nemen. Wij wensclien den lieer Veldt gaarne veel succes 1 „Comité „Katholiek Overveen". Winterprogramma 19381939. Het einde van den zomertijd heeft de periode der lange avonden ingeluid; wij stevenen recht óp den wintertijd aanden aetietijd van onze ver- eenigingen en organisaties. De zomer lokte ons naar buiten, in Gods schoone natuur werden lichaam, geest en hart gestaald. Nu zal de donkere gure tijd ons gemakkelijk oeren naar de gezelligheid der warme vergader zalen, waar in een groote verscheidenheid van onderwerpen onze belangen weer zullen worden behandeld. De winteractle vraagt dus ons aller zorg en kracht. Ook het Comité „Katholiek Overveen" heeft het winterprogramma thans voorbereid en vast gesteld. Ditmaal is aan het uitgesproken woord een ruime plaats toebedeeld, het bevat o.a. onder staande voordrachten: 1„De ontwikkeling van Haarlem's Stadsschoen" (met lichtbeelden), te houden door mevr. J. M. Sterck-Proot (Vrijdag 28 October). 2. „De Katholieken en de cultuur", door Mr. J. F. de Vilder (Vrijdag 25 November). 3. „Een monstrueuze vergissing", door H. de Greeve, Pr. (Woensdag 7 December). 4. „Priester en leek", door Mr. Aug. E. M. Povel (in Januari). 5. „20 Jaren gezondheidszorg in Nederland" (met lichtbeelden) door Mr. J. de Vreeze te Utrecht (in Februari). 6.„De zeven wonderen van Afrika" (met licht beelden) door Mr. J. Hustinx (in Maart). Al deze voordrachten worden gehouden in ge bouw „Domi" aan het Zandvoorterpad, 's avonds om 8.15 en zijn voor ieder gratis toegankelijk. Vanzelfsprekend verwacht het bestuur van het Comité „Katholiek Overveen" voor deze zeer interessante en leerzame avonden groote belang stelling. o Intern, Vereeniging Bellamy. haDe Intern. Vereeniging Bellamy, afd. Haarlem en Omstreken houdt een groote propa- ganda-bijeenkortist op Dinsdag a.s., om 8.15 uur precies, in den Haarlemschen Kegelbond, Tem peliersstraat 35. Als spreker treedt op de heer J. Boogaard uit Den Haag. De heer Boogaard koos als onderwerp: „Naar de nieuwe samenleving" o Heropening. W. G. Kruse, Kleverparkweg 3. ha.J.l. Zaterdag heropende de heer Kruse zijn zaak aan den Kleverparkweg 3. De heer Kruse is in het Kleverpark geen on- ■kende. Reeds jaren hier gevestigd als bekwaam imeskapper, heeft de zaak zich snel uitgebreid, zoodat de ondernemer zich genoodzaakt zag, om te zien naar een grooter pand,. Betrekkelijk nog kort geleden vestigde de ondernemer zich in dit geheel verbouwde perceel, Klerparkweg 3. De uitbreiding aan zijn zaak bestond hierin, dat er een ruime winkel aan verbonden werd in parfumerieën en aanverwante artikelen. Zooals reeds boven aangehaald, heeft dit slechts kort geduurd, want een verbouwing was weer noodzakelijk en zoo is Zaterdag de vergroote winkel heropend. Men vindt er nu een afdeeling parfumerieën en toiletartikelen en afdeeling dro gisterijen, lederwaren, byouterieën enz., alles keurig gearrangeerd, terwijl achter den winkel de dameskapsalon is gevestigd met een aparte beauty-studio, voor gezichtsmassage en dergelijke, met de daarvoor benoodigde moderne toestellen, voor hoogtezon- en ultra violetstralen. De heer Kruse ondervond veel belangstelling, tal van bloemstukken van cliënten en leveranciers jeven aan het geheel een feestelijken aanblik. In [en ruimsten zin des woords een winkel, die er wezen mag, waar men te kust en te keur terecht kan. Den ondernemenden winkelier onze beste wen- schen. Speciaal Bijzonder geschikt voor het afsluiten van vensters etc. Prijs per rol 10 m. lang, 100 c.m. breedf 1. Prijs per Meter f 0.12 Warmoesstraat 10 Tele'oon 10547 Bloemend, w. 53 Telefoon 23039 Bloemend, w. 255 Telefoon 22292 Jeugdbioscoop „Haerlem". haWoensdag a.s. vindt de opening plaats van Jeugdbioscoop „Haerlem", welke wordt ge vestigd in het geheel gerestaureerde gebouw aan de Jacobstraat 6, alhier. lederen Woensdag- en Zaterdagmiddag wordt van half 3 tot half 5 een uitgebreid jeugdprogramma vertoond, hetwelk wordt samengesteld uit leer-, cultuur-, teekén en aardige speelfilms, terwijl voor komische films een belangrijke plaats wordt ingeruimd. Het ligt in de bedoeling ook speciale jeugdmid- dagen te geven met medewerking van een gooche laar, buikspreker, poppenkast en andere inslaande attracties. Door deze stichting krijgt de jeugd van Haarlem en omstreken een prachtige gelegenheid om zich op gepaste wijze en in prettige omgeving te ont spannen. o Nederl. Natuurhistorische Vereeniging ltd. Haarlem en omstreken. Paddenstoelen-excursie. blSlechts een klein aantal liefhebbers had het slechte weer getrotseerd om o.l.v. den heer G. L. van Eyndhoven, in het Vogclenzangsche bosch hun kennis te verrijken. En natuurlijk had den ze gelijk dat ze hadden doorgezet, het weer viel mee en de oogst aan paddestoelen was groot. En voor de deelnemers zelf is hun gering aantal eerder een voor dan een nadeel. O.a. werden gevonden de mooie, maar vergiftige Amanita phalloides, de groene, en A.mappa, de gele knolainmaniet; de vijand van de beuk, de porceleinzwam (Armillaria mucida)van de Ridder- zwam Tricholoma urinum; het Fluweelpootjc (Collybia velutipes); van de teerc en slanke Mycena o.a. de rose (M.p'wa), de helm Mycena, de streep- steel Mycena, de bloedsteel Mycena en M.flavo- alba. Nog een paar van die kleintjes: Omphalia fibula, Maramus rotula (het wieltje), M.urens (de scherpe Marasmus) en de Marasmus met vertakte steel (M. van Bulliardi). Ban de bundelzvamihen de goudvlieszwam (Fholiota aurea) en de schubbige (Ph. squarrosa). Voorts spijkerzwam, krulzoom, kopergroenzwam, zwavelkopje, grijze streepklokjes (Psathyrella dis seminata), twee vormen van de heksenbolect (B. Luridi en B. miniatoporus), melkbolcet, kastan- je-boleet, eekhoorntjesbrood. Ook de biefstukzwam (Fistilina hepatica) werd aanfgetroffen en een kortstzwam (Vuilleminia eomedens) terwijl we tenslotte nog vermelden de kleine kogelwerper, aardappelbovist, gekuifde aardster, gele trilzwam oranjedropzwam, eikeldopzwam, zwarte kluifjes- ONDERWIJZERS SINT NICOLAASFEEST. Bond van Ned. Onderwijzers, Vereeniging van Hoofden van scholen. -Traditiegetrouw is de Sint-Nicolaascommissie, thans samengesteld uit leden van de Hoofdenver- eeniging en den Bond van Ned. Onderwijzers, met de voorbereidingen van het 31ste Sint-Nicolaas- feest begonnen. Gezien de groote waardeering en medewerking, die wij steeds van verschillende zijden mochten ondervinden, aarzelen we niet, ook dit jaar weder om een beroep op de offervaardigheid der Ingezete nen te doen. Ons feest, waaraan alle kinderen van de Openbare Voorbereidende, Lagere, Buiten gewone, Doopsgezinde Scholen en Leerschool deel nemen, is voor vele onzer leerlingen de eenige Sinterklaasvreugde. Ongaarne zouden we dan ook tot inkrimping overgaan. Steun ons daarom door Uw bijdrage, opdat wij het feest op dezelfden voet kunnen voortzetten. Ook dit jaar stelden een 50-tal personen zich beschikbaar, ons bij het inzamelen der gelden te helpen. In den loop der komende weken zullen ze U onze lijsten aanbieden. Deze zijn voorzien van liet stempel van den Commissaris van Politie en dragen het opschrift „Onderwijzers Sint-Nicolaas- feest". Helaas moeten wij U er op attent maken, vooral toe te zien, op de goede lijsten te teekenen, aan gezien men herhaaldelijk onder onzen naam gelden voor andere feesten tracht in te zamelen. Onze collectanten zijn voorzien van een legitimatie bewijs, getcekend door den penningmeester. Waar geen lijsten worden aangeboden, kunt ge Uw bijdrage storten op girorekening 139828 van onzen penningmeester, den lieer S. P. Doek, die bovendien iederen Woensdagavond vanaf 26 October zitting houdt in het Groene Kruis, Oude Groenmarkt, tot het geven van inlichtingen. Helpt ons dit 31ste feest te doen slagen; bij voorbaat onzen dank. De Commissie: M. J. COEVOET, voorzitter, Bulten- rustlaan 30. Mej. A. MELCHIOR, secretaresse, Molijnstraat 16. S. P. DOEK, penningmeester, K. van Manderstraat 50. Mevr. A. JETSES-BALDER, K. van Manderstraat 81. L. BROEKHUIZEN, Iepenlaan 3, Bloemendaal. G. BROUWER, Orionweg 46. ALS MEN ONZE DAN ZEGT MEN I Echtnouoe i Dat ziet HAIS0N CHIC - 1 l250e„De Ro Zondag 16 Octob gezelschap van Pier fn het Gemeentelijk stelling gegeven tei voering m Nederiar stuk „De Rozenkra van Florence Bare: Teneinde deze v< karakter te geven samen te stellen on te huldigen. Voor d de Leeuwe „Zuste „de blinde Gerald spelenden zijn: Mi Vink, Betty Verdu; Wim Faassen en Cl Rosary", muziek v zongen door Enny of er zal voor dit stelling bestaan. RASMUS, 1 Tooneelspel in tafereel. Schrijve taler M. Parser, king van Saalbo Stadsschouwburg Gelukkig! Einde inhoud. Louis Saalborn, vinden elementen Willem Royaards, h stukken, waarin ni het tooneel wil ,,v maar waarin een oplevert gesteld, dc En zijn spelleidir (ensceneeringen), ir gezelschap tot een hij zelf meespeelt, lijk leven beeldendi troffen Russen in i verte. Maar dat is ligt 'm aan de tooneelsehrijvers, e hebben. Ieren, En dinavieërs vooral 1 geleverd (b.v. Ibser nair ontplooiend; dan 't gewone, he Westersche samenl om hare schrijvers 1 scheppingen te insj Doch dat komt een nieuwe waarlij besef dringt door, heid is dan de gen een innerlijke aan lijkheid, waaraan i Met stukken al dat het alom ziel „arts of wonderdol in de menschliev hoofd van den vers hart van den liefd droom-mensch, zijl den weg. Dank du voor keuze van si voering. Dank ook opgekomen, voor stelling en z'n ent die aan het slot i Hen allen te noi Zelfs de kleinste;:) zijn vrouw werden Waldorp) met de Lau Ezerman, de beer, maar toch ei werk beter dan in En wat een pra wat 'n reuze Niels de schoenmaker v: Hans Kaart! Alles Dat is de invlc tembaar als van als van Willem I dat hij in zijne oj maken van leven. Het moet heerli en te werken. D Meester, maakt he klagen, dat er in i zijn. Alsof in een alle muzikalen d( ivorden bevredigd Wij gaan den onderdeelen niet weer wordt gegevi ze wel thuis kon behoort de schou wij hopen te hebb om Saalborn's typ persoon Rasmus inderdaad de zieli top natuurlijke ei gevoelige Menschf gelijk de 19e eei heeft opgeleverd op het heerscher verstandsmensch, eener beschaving, eigenwijsheid afg zou niet gaan en weg, zij komt in stal te zetten en z Wij zijn over dez De 20ste eeuw Zondagavond th stuk speelt voor 1 is reeds de tot (loeide wonderdoi

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 2