broote Wala ^Modeshow Wekelijksch Spreekwoord: Burgerlijke Stand Gevonden Voorwerpen. DAMES!!! Wala Corsets - Corselets en ^Bustehouders C O R s ETTE N MUZIEK I „HIJ IS DEN BRAND ONTLOO PEN", beteekent: hij is aan een gevaat ontsnapt, ff ie zijn Brandstollen bij Kolenhandel Krul bestelt, „ontloopt den brand" van geen goeden brand te krijgen. IVant Kolenhandel Krul zorgt voor prima kwaliteit en prima bediening. KOLENHANDEL KRUL, Stations terrein. Otterveen, Telefoon 23517. bl— 15 e v a 1 1 e n: C. M. J. van Mannekus Mensing, zoon; W. E. Patervan de Pol, dochter; H. van den BergTholenaars, zoon. Ondertrouwd: C. van Dijk en E. C. Zuider- duijn. Getrouwd: J. H. Bouwman en M. C. de Vos; O. A. Henke en G. C. van der Ham. Overleden: W. Cassee, 69 jaar, overleden te Haarlem. o Nederi. Ptotestantei b.nd. blMaandagavond hield de afd. Bloemendaai 1 „X.Iprïfm- blGevonden en terug te bekomen bijRoelofsz, Dahlialaan 31, een poesje; Van Klink, Rijnegom- laan 22, een zakmesje; Witkop, Oranje Nassau laan 45, een grijs jasje, een vulpenhouder en een belastingmerk ten name van HoedemakeT; MaTez Oyens, Tramweg 5, een paar damesschoenen; v. d. Bergh, Oranje Nassausingel 177, een hand schoen; Hagen, Noorder Tuindorplaan 14, Haar lem, een vulpotlood; v. d. Sluijs, Korte Zijlweg 27, een autoped; Pronk, Duinlustparkweg 4, een damesportemonnaie met inhoud en een bril; Tetterodeweg 3, een angora poesje; Nijhuis, J. van Oldenbarneveldstraat 9. Haarlem, een portemon- naie met inhoud; Geertsema, Graaf Florislaan 63, Vogelenzang, een schaartje; den Ouden, Dickman- straat 38, HaaTlem, een dameshandschoen; Heems kerk, Vogelenzangseheweg 334, een plaid; Delleijn, H. Roozenlaan 3, Haarlem, een riem; Kennel Fauns, Haarlem, een herdershond. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur voormiddags): handschoenen, hondenriem, sleutel, mondorgel. Politiepost Aerderhcut: een ledige portemonnaie. o1 Ned. Natuurhistorische Vereeniglng, Afd. Haarlem en Omstreken. haZondag 23 October 1938 wordt een bezoek gebracht aan de kweekerij Terra Nova en aan de Orchideeënkweekerij Barendsen v.d. Berg, beide te Aalsmeer. Vertrek autobus Kennemerplein 8.45, Lorentz- plein 9 uur. Terug in Haarlem waarschijnlijk pl.m. 14.30 Brood meenemen. Zondag 30 October 1938 wordt een wandeling gemaakt door de Schoorlsche duinen en bosschen, onder leiding van den heer G. Gerbranda. Vertrek autobus Lorentzplein 9 uur, Kennemer plein 9.15. Terug in Haarlem pl.m. 17.30. Brood meenemen. Opgave door storting van een bedrag van f 1.20 op gironummer 238008 N.N.V., afd. Haarlem, uiterlijk Donderdag 27 October. o blMaandagavond mem ut van den Nederi. Protestantenbond een leden vergadering in het kerkje aan den Potgieterweg. I)e leiding berustte bij den voorzitter den heer Th. Teiweij. Het door den secretaris, den heer J. A. van Rijswijk, uitgebrachte jaarverslag vermeldde noch van voor-, noch van achteruitgang in het ledental, dat met 225 op het bestaande peil bleef staan. Ver schillende feiten uit het afgeloopcn jaar, als de voordrachtsavond, het 20-jarig bestaan enz. wer den door den secretaris gememoreerd. H?t financieel verslag van den penningmeester, Uitsla» van de Prijsvraag den heer L. van Essen, sprak van een groot drei- «end tekort, dat door verschillende maatregelen uitgeschreven door de Commissie van Moeders en van circa f 1000.tot pl.m. f 340.kon' worden Opvoedsters (uit deVer.Voor Volkenbond en Vrede), gereduceerd. Versterking van de finantieele posi- Afd. Haarlem en omstreken, tie is echter gewenscht, waartoe de penningmeester een beroep op de aanwezigen deed, welke woorden door den voorzitter krachtig werden beaamd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden, Mevr. E. Veltman-Nienhuys, en de heer H. M. Schiefcrdecker, bij acclamatie herkozen. Een viertal afgevaardigden werd benoemd voor de Algemeene Bondsvergadering te Zeist, n.l. mevrouw van Zutfen, mej. Bethe, en de heeren Ds. Knipseheer Cn van Gijn. Wij noodigen U uit tot het bijwonen van onze OPENBARE LES over TOEGELICHT MET LICHTBEELDEN op WOENSDAG 26 OCTOBER 1938, 's middags 2.30 u 's avonds 8 uur, in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond, Tempeliersstraat 35. Tijdens de demonstratie wordt NIET verkocht. - In de pauze wordt U een geurig kopje thee aangeboden. Toegangskaarten geheei gratis verkrijgbaar aan onze zaak, ook telefonisch (18104) en 's middags en 's avonds aan de zaal. Maandag a.s. spreekt Mevr. Tony de Ridder- Sehotteluis voor de afd. Bloemendaai van den Nederi. Protestantenbond, in liet kerkgebouw aan den Potgieterweg. Zij zal spreken over de Trilogie van Gulbranssen. o In een moeilijke situatie. bl—- Ter hoogte van „Middenduin" werd op den Zeeweg Donderdagavond ongeveer half acht een auto gevonden, die zwaar beschadigd bleek te zijn. De politie, die met dit geval in kennis werd ge steld, stelde een onderzoek in, doch kon van een bestuurder niets ontdekken. Nadat men zich telefonisch met de Haarlemsche ziekenhuizen in verbinding had gesteld, bleek de bestuurder in het Diaconessenhuis te zijn opgenomen. Hij vertelde iets teveel uitgeweken te zijn, waardoor hij in den zachten berm kwam en onderst boven viel. Hij kon niet uit de auto komen, maar wist met hoomsignalen de aandacht van een pas- seerenden automobilist te trekken, die met behulp van eenige motorrijders den wagen weer op z'n pootjes bracht. De bestuurder werd door den auto mobilist meegenomen naar het Diaconessenhuis, waar bleek, dat hij een knie gebroken had. De auto is zwaar beschadigd weggesleept. o- Ned. Philat. Vereeniging „Op Hoop van Zegels". blBovengenoemde vereeniging houdt op Vrijdagavond '28 October a.s. een algemeene leden vergadering. De agenda vermeldt o.a. een lezing van den heer J. D. van Brink te Arnhem, hoofd redacteur van Het Nederlandsclie Maandblad voor Philatelie, over het onderwerp: „Van het Duifken tot de Pelikaan", een historisch overzicht van de postverbindingen Nederland-Ned.-Indië. De lezing wordt verduidelijkt door lichtbeelden. Introductie tot deze bijeenkomst is mogelijkaanvragen daartoe kan men richten vóór 26 October a.s. aan het secretariaat van „Op Hoop van Zegels" te Over veen, Oranje Nassaulaan 26. o- Examen. bl- Voor het propaedeutisch examen c. i. slaagde de heer W. N. Blankevoort te Bloemendaai. JAC. VAN DEN BOSCH 70 JAAR. blTer gelegenheid van zijn 70sten verjaardag heeft dc heer Jac. van den ïloscli Woensdag j.l. talrijk- blijken van belangstelling mogen onder vinden. Tal van bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen gewerden den jubilaris: bovendien kwamen verschillende deputaties hun felicitaties aanbieden, o.a. van de Vereen, voor Ambachts- en Nijverheidskunst, waarvan de heer v. d. Bosch oprichter was, van „Kunst Zij Ons Doel" en „We ten en Werken". De Haarlemsche beeldhouwster Mej. N. Bakema bood den heer v. d. Bosch een door haar vervaardigd borstbeeld van den jubi laris aan, terwijl de V.A.N.K. aan Aart van Dob- benburgh opdracht heeft gegeven tot het vervaar digen van een litho van den jubilaris. o Cursus Eerste Hulp bij Ongelukken der Bloemend. Reddingsbrigade. blBelangstellend en voor den E.H.B.O.-cursus georganiseerd door de Bloemendaalsche Reddings brigade, worden verzocht van onderstaand goede nota te nemen. Voortaan zal deze cursus (gegeven door Dr. W. D. van Oldenborgh, des Woensdagsavonds van 8 uur tot 9.30 uur), gehouden worden in Het Kennemer Lyceum, en wel in lokaal 16, op de eerste verdieping. Ingang links van de school. Secretaresse: A. E. Evers, Platanenlaan 83, Bloemendaai. Deze prijsvraag, uitgeschreven naar aanleiding van het Zilveren jubileum van H. M. Koningin Wilhelmina, heeft groot succes gehad. De daden van Vredelievendheid en Menschlievendheid onzer Vorstin zijn door de Jeugd begrepen. Uit ver schillende opstellen van jongens en meisjes blijkt wel, hoe fijn dit is aangevoeld. Aan de volgende deelnemers is als belooning een boek als prijs en herinnering toegekend, 't Zijn Catrientje Drijbcr, Evert Roersch, Adr. Pijl, Mieke Lubberink, P. W. Franse en A. A. Muller. Bovendien ontving Paul Zeydner een prijs voor de alleraardigste weergave van den praalwagen voor den Vrede. Moge de vredesklank in deze jonge harten steeds sterker roepen om een vredes- daad! Aanrijding tijdens de verduisteringsproet bl— Tijdens de verduisteringsproef te Bloemen daal begaf zich de 15-jarige F. C. op den Bloemen- daalscheweg voor zijn woning op de straat. Hij werd door een wielrijder aangereden, waardoor hij viel en een zijner beenen brak. De jongen werd naar een der ziekenhuizen te Haarlem over gebracht. Voortvluchtige aangehouden. blIn den nacht van Woensdag op Donderdag werd door de politie in Aerdenhout aangehouden een 19-jarig meisje, afkomstig uit Amsterdam. Zij liep doelloos rond, terwijl haar aanhouding en terugbrenging door de Amsterdamsche politie was verzocht. Heropening Uurwerkhandel Ulttenbogaard. haDe heer Uittenbogaard, de bekende hor logemaker van Haarlem-Noord heeft dezer dagen zijn zaak heropend. Na de verbouwing en verandering is het interieur heel wat ruimer geworden, hierdoor is het moge lijk de vele en mooie artikelen, die verkocht, worden op hun voordeeligst te laten uitkomen. Ook het atelier is uitgebreid. Horloge maken is bij den heer Uittenbogaard een familievak, de vader was horlogemaker, maar ook de grootvadar en de overgrootvader waren het reeds. De firma bestaat in Haarlem reeds 75 jaar. Buiten de horloges en klokken voert de firma ook het artikel sportprijzen zijnde bekers, schilden, medailles, enz., die tengevolge van deze verbou wing mede een ruimere plaats kregen. Schoterweg 35 zal een adres worden waar heel wat sportliefhebbers en anderen hun schreden naar richten. Opening filiaal Tullenaar's Bakkerij, Rollandslaan bl— Woensdag opende de heer Tullenaar aan de Rollandslaan in het Ramplaankwartier een filiaal van zijn overbekende bakkerij aan den Zijlweg. De buitengewoon snelle uitbreiding van dat Haarlemsche stadsdeel, dat eigenlijk bij Overveen behoort, wat ligging betreft, (er wonen op 't oogen- blik meer dan 900 gezinnen) heeft vanzelfsprekend ook behoefte aan winkels. Het is dan ook goed gezien van den heer Tullenaar om hier een zaak te openen, te meer waar deze zaak in de onmiddellijke nabijheid ligt van de bakkerij aan den Zijlweg, zoodat alle bakkerijproducten versch en vlug kun nen worden afgeleverd. De nieuwe winkel ziet er keurig verzorgd uit, de gehecle winkelbetimmering, uitgevoerd door de fa. Tiethof te Amsterdam, is in modem licht eiken hout uitgevoerd, luxe electrische lichtomamenten doen het interieur bij avond in een zee van licht baden, waardoor de „smakelijke" artikelen keurig gearrangeerd in glazen vitrines op 't aantrekkelijkst uitkomen. Geen wonder dat bakker Tullenaar, zoo alom bekend door zijn vakkennis, veel belangstelling ondervond. Tal van bloemstukken, welke in den winkel bijna niet te bergen waren, getuigden van de sympathie van cliënten en vrienden. De ondernemer liet zich niet onbetuigd en ver strekte aan iederen cliënt een zakje heerlijke boter- speculaas van eigen fabrikaat en zal, zooals blijkt uit de advertentie, voorkomende in dit nummer, deze attractie a.s. Zaterdag herhalen. ZONDAG 23 OCTOEFK 1858. BLOEMENDE AL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. C. van Dijk. Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Voorber. II. Avondmaal. Radio- uitz. op golfl. 245.9 m. Nederi. Prot. Bond, v.m. 10 uur niej. Dra. J. H. Bethe. Ilerfstdienst voor de jeugd. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10% uur. Gezongen H. Mis. Toediening van het If. Doopsel. Uitstelling v. h. H. Sacram. van 2.20 tot 5% UUT n.m. Gelegenheid tot meditatie. Maandag v.m. 7.25 uur Gesprclen H. Kis Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof.. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Chr. de Beus. Eerste Kamermuziekavond op Donderdag 13 Oct. In den Stadsschouwburg. De afdeeling Haarlem e.o. van de Mij tot Be vordering der Toonkunst neemt in het Haarlem sche Muziekleven een voorname plaats in. Naast haar Muziekschool vooral door hare Kamermuziek avonden. Dat op den eersten avond het pianopaar Ethel Bartlett cn Kae Robertson optrad baart geen verwondering. Deze virtuosen zijn hier zeer bekend en geliefd. Hun samenspel was ook dezen keer buitengewoon. En evenals vroeger bleek ook nu weer hun groote liefde vooral voor moderne muziek. In de hoogere regionen hadden wij van de beide concertvleugels zoo nu en dan een zangeriger toon verwacht. Bij anderen vraagt men zich wel eens af of de noodzaak van nauwgezetheid in het samenspel op twee piano's niet afbreuk dreigt te doen aan het persoonlijke in de uiting van elk der spelers. Deze beide kunstenaars echter gaan geheel in elkaar en samen in hun spel op. Het zeer tal rijk opgekomen publiek genoot zichtbaar volop cn toen het laatste nummer van het program, een Rondo van Chopin, verklonken was werden zij vzoo veel malen teruggeroepen dat zij verschillende toegiften gaven, o.a. een romance, een geestige étude van Saint Saëns en de Marche Turque van Beethoven. Ook toen kon het publiek nog niet besluiten zelf op te marcheeren. Wij hebben het als een geestige hint van het echtpaar beschouwd, maar de nazaten van Kenau en Ripperda wilden zich blijkbaar van Turksche militairen onder scheiden. Voor de afdeeling Toonkunst was deze avond een groot succes. Argentinita in den Stadsschouwburg te Haarlem op Vrijdag 14 October j.l. Ernst Krauss, zelf kunstenaar, dichter, heeft Anna Pavlova, goed gekend als bewonderaar, vriend en haar impressario. Na Pavlova's betreurd heengaan heeft hij het voorrecht als impressario op te treden van de Spaansche danseres uit Spaan- sche ouders in Argentinië geboren en die zich daarom Argentinita noemde. Zuiverder heeft men, schrijft Krauss, in Neder land het Spaansche dansen nimmer gezien. Hij typeert dit als hartstocht, rijkdom en geest in éénen, en in die eenheid van een onuitputtelijke (vorm) schakeering. Inderdaad zóó heeft Argen tinita ook Haarlem haar levende kunst leeren kennen. Dat Haarlem er van heeft kunnen genieten, bleek ons een groot voorrecht. Amsterdam zelfs bleef ervan gespeend. Het publiek van Haarlem en omgeving heeft blijkens zijn gToote opkomst haar komst dan ook zeer op prijs gesteld. Voor de pauze moest zelfs de uit een 50 jaar vroeger dateerende mazurka worden gebisseerd. Bij haar tweede vriendelijke verschijning in dien dans was Argentinita nog geestiger en spon taner, zoodat er een levendig contact tusschen haar en de zaal ontstond, dat ook na de pauze bleef aanhouden. Ook de Castiliaansche dans van Navarro moest worden herhaald. De begeleiding op den Bechstein-vleugel door Rogelio Machado voldeed uitstekend. Dat hij de piano wist te laten zingen (volgens Alphons Diepenbrock de opperste bestemming van dit instrument), bewees hij in zijn solo Navarra Jota een dans van Larregja, die warm werd toegejuicht. Ook Carlos Montoya boeide èn als begeleider van de danseres èn als solist op de gitaar (een moeilijk instrument) door zijn virtuositeit en fijn gevoel. Alles tezamen ook door de mooie Spaansche costumes, een avond voor den Schouwburg en voor Ernst Krauss om trotsch op te zijn, voor ons om dankbaar te hopen op een terugzien het vo' gend jaar. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. H. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. J. H- Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 uur Cand. D. Wijnbeek. N.m. 5% uur Ds. W. Breukelaar. Em. Pred. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer Ir. B. H. Blankenberg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 uur Ds. Duijvendak. Eglise Wallone a 10.30 h. Service et Sermon pré- sidé par Mr. Ie Pasteur R. F. Ie Gras, de Nimegue; 3 icme Collecte pour la restaura- tion. h 9.15 h. Ecole du Dimanehe. Mercredi, Fète d'Eglise (chez Brinkmann, Gr. Markt). Geref. Kerk (Kloppersingelkerk), v.m. 10 uur Ds. Böeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Catech. Zondag 36. Zondagsschool 12.301.30 uur: Openb. school Tetterodestraat, hoek Santpoorterstraat; Jon gensclub (tot 12 jaar),Woensdag 78, idem boven 12 jaar Woensdag 89Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30Bibliotheek (voor kind. en volwassenen). Vrijdag 78 uur Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat 4. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. Veenliof. Catech. Zondag 36. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk), v.m. 10 uur Ds. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Catech. Zondag 37. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Catech. Zondag 37. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. V.m. 10 uur (Voorzaal), Kinderdienst. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. A. H. Haentjens. 12 uur (Remonstrantenhuis) Kinderdienst. Gem. Gods (Fr. Halsstraat) v.m. 10 uur de heer Jeninga. Te IJmuiden (Willebrodstraat) n.m. 5 uur de heer Jeninga. Ned. Ver. v. Spir. „Harmonia" afd. Haarlem II (Soc. Ver. Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdings morgen, spr. de heer A. 't Hoen van A'dam; heldepz. waarn. mevr. J. Remmers-v.d. Lans. neiue^z. waaru. uievi. uuuiii.is- Rozekruisers Genootschap. Bakenessergracht 13. nam. 7.15 uur tempeldienst met lezing. Spr.: Hr. M. Verhoog, met het onderwerp: „De Heeren rondom Jehova".

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1938 | | pagina 3