OPRUIMING PRI Fa. A. VERMOUT Telefui OPENBA HET H Horlogemaker LUC. PRINS Voor alle soorten uurwerken Bloemendaal Vervolg Raadszitting. BOEKHANDEL VAN BOEKEN EN KALENDERS DAMES, IETS VOOR U AGENDA. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon VOO PRESTO 2 T0( Manifest der .2 Vrijdag 20 Januari Ï939 üegelijke'garantiè SCHOTERWEG 23 Gouden Verlovings- en Fantasieringen (Vervolg van pagina 1) nieuw te maken of te veranderen bouwwerken en van reeds bestaande niet in uitvoering zijnde bouw werken, in 't bijzonder voor liet schilderwerk). De heer POSTHUMUS MEYJES (V.B.) vraagt dit punt aan te houden, omdat spreker voornemens is een voorstel bij den Raad in te dienen betreffende de instelling van een schoonheidscommissie in deze gemeente. Het voorstel wordt aangehouden, slechts het onderdeel, waarbij verboden wordt zonder ver gunning van B. en W. in- en uitritten te .naken van en naar den openbaren weg, wordt aan genomen. VERBETERING GEMEENTEWONINGEN KINHE1MWEG. B. en W. stellen den Raad voor, daar de ge meentewoningen aan den Kinheimweg, nos. 59, 01, 63, 65, 67, 69. 71 en 73, buitengewoon vochtig zijn, deze te verbeteren. No. 69, dat toevallig onbewoond was, is reeds verbeterd. De verbetering der zeven overige woningen zal ongeveer f 7900.bedragen. B. en W. vragen een crediet tot dit bedrag en deelen den Raad voorts mede, dat genoemde woningen door de voorgenomen verbeteringen aanzienlijk in waarde zullen stijgen, zoodat de huur tot f 5.(thans f 4.50) per week verhoogd zal kunnen worden. B. en W. stellen nader voor den verbouw open baar te doen aanbesteden en in de voorwaarden van aanbesteding een bepaling op te nemen dat de uitvoering zal moetengeschiedendoorBloemendaal- sche werkkrachten, ten genoegen van B. en W. De heer BOLLEMAN (R.-K.) vindt een huur verhooging van f 0.50 onjuist, omdat de huur bij verhooging meer dan 1/7 gedeelte van het loon zal bedragen. Het vooTStel wordt, nadat aanvankelijk be sloten was het aan te houden, omdat weth. Prin- senberg niet aanwezig is, en verschillende vragen niet beantwoord kunnen worden, toch in stem ming gebracht en aangenomen met de stemmen van de S.D.A.P. en den' heer Bolleman tegen. WIJZIGING VOORWAARDEN GELDLEENING De N.V. Levensverzekering-Mij. „Utrecht" te Utrecht, heeft zich bereid verklaard, het recht tot renteverhooging van de 3% pCt. leening, groot f 544.000.(met de gemeente aangegaan 15 Oct. 1936) te laten vervallen, tengevolge waarvan de rente gedurende den geheelen verderen looptijd der leening blijft gehandhaafd op 3 pCt. 's jaars. B. en W. stellen voor, een en ander bij raads besluit vast te leggen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOOR- VOORSCHRIFTEN. Aan de N.V. Roermondstad te Heemstede wordt dispensatie verleend voor het bouwen van een woonhuis aan den Bloemendaalscheweg. SPEELTERREIN BLOEMEND. SCH00LVEREENIGING. Het bestuur van de Bloemendaalsche Sehool- Vereeniging zou zeer gaarne zien, dat het aan den eigendom van de Sehoolvereeniging grenzende deel van de Saxenburgerlaan aan het speelterrein van de schooi kon worden toegevoegd. Aangezien geen andere uitbreidingsmogeiijk- heid van het schoolterrein bestaat, en de ruimte bij het schoolgebouw als speelterrein voor de schooljeugd zoo gering is, dat de kinderen ^>p het schoolterrein onvoldoende bewegingsvrijheid heb ben, achten B. en W. termen aanwezig om zoo mogelijk aan den wensch van het bestuur der Bloemendaalsche Sehoolvereeniging tegemoet te komen. B. en W. stellen voor in beginsel te besluiten om het betreffende gedeelte van de Saxenburger laan aan het openbaar verkeer te onttrekken en belanghebbenden in de gelegenheid te stellen van dit voorstel kennis te nemen en c.q. hunne be zwaren daartegen in te dienen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. hlDinsdag 24 Januari a.s. houdt de afd Bloemendaal en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenver gadering in café „Rusthoek". Ter tafel komen o.a.: Verslag van de verificatie-commissie in zake rekening 1938; 2. Jaarverslag 1938; 3. Prijs- uitkeering puntenstelsel 1938; 4. Vragenbus; 5. Algemeene bespreking over: a. Ervaring met het kweeken van vruchten in zakjes; b. Ervaringen gedurende de laatste vorstperiode; 6. Wedstrijd in het herkennen van zaden. o Lezing Soeti-beweging. bi— Maandagavond a.s. te 8.15 uur zal de heer H. J. Kerbert in het gebouw tot Nut van het Al gemeen, Lange Veerstraat 16 te Haarlem, een lezing houden over liet onderwerp: „Van duister nis tot licht". o Mij. „Tot Nut van 't Algemeen". haHet departement Haarlem van de Mij. „Tot Nut van 't Algemeen" organiseert Maandag a.s. een voordracht van Prof. Dr. L. H. Grondijs in hötel „De Leeuwerik" over het onderwerp: „Wat beteekent het Japansch-Chineesche con flict? Wat wil Japan in China? Welke gevaren zijn voor Japan aan deze politiek verbonden?" o ZWEMMEN IN STOOP'S BAD. blNadat de kinderen Dolf Lanting, Beb Marseille en Marietje van Hemert, Woensdag j.l. diploma hadden gezwommen (5 candidaten kon den wegens ziekte niet opkomen) werd er met de zwemwedstrijden begonnen om omstreeks 3 uur. Eerst kwam het nummer 25 meter schoolslag voor jongens en meisjes; toen het nummer 25 meter rugslag voor idem, en hierna de pyama- race. De uitslagen van deze 3 nummers waren als volgt Groep A meisjes: eerste prijs Lenie Brandt; tweede prijs Aai' Lichtenbelt; derde prijs Elly Klaje; vierde prijs Lineke de Wild. Groep A jongens: eerste prijs Egbert Krispijn; tweede prijs Andre Kolb; derde prijs Ralph Weening. Groep B meisjes: eerste prijs Netty Roggeveen; tweede prijs Rietje Elias; derde prijs Nelly v. d. Polder; vierde prijs Henny Meijer; Vijfde prijs: Lous Bijleveld; zesde prijs Greetje Landzaat. Groep B jongens: eerste prijs Louk Lichtenbelt; tweede prijs Gerard Tot; derde prijs Freddy Kroon; Vierde prijs Kees Wielsma. Groep C meisjes: eerste prijs Rietje v. d. Veen; tweede prijs Elly van Duin; derde prijs Helene van Engers; vierde prijs Willy Lagerwerf; vijfde prijs Fie Schuurman; zesde prijs Gerda Pegel; zevende prijs Nelly Hunsclie. Groep C jongens: eerste prijs Cor Koot; tweede prijs Jan Stalenman; derde prijs Theo Hoek; vierde prijs Sally Kan. Als vierde nummer volgde nog de Vossenjacht, waarbij de deelnemers geblindoekt moesten zwem men en de Vos, alias de heer M. Brandt met een bel op de bassinwand liep en af en toe in het water zwom. Voor dit nummer werden twee prijzen uitgedeeld. Nadat de kinderen nog even vrij mochten zwemmen volgde de prijsuitreiking, die hierboven al vermeld werd; zij, die geen prijs hadden ge wonnen kregen een verrassing. het deed voorkomen alsof hij namens een groote zeepfabriek kwam en zich door verkoop van een bepaald quantum een vaste betrekking kon ver werven. Het bleek echter dat er geen enkele relatie tusschen koopman en fabriek bestond, terwijl de zeep tegen veel te hoogen prijs werd verkocht. o Zwitsers op school. bl- Donderdag 12 Januari kwamen aan de Chr. School voor L.O. en U.L.O. een negental Zwitsers, vormende een dubbel Jodelkwartet, dat voor de Ned. Chr. Reisvéreeniging een tournee door ons land maakt. Nadat de kinderen in de gymnastiekzaal een enkel lied gezongen hadden, hebben de Zwitsers het Wilhelmus en een enkel Jodellied doen hooren. Een en ander viel bij de leerlingen der school vanzelfsprekend bijzonder in den smaak. Na schooltijd hebben enkele der oudste meisjes de Zwitsers een paar der mooiste punten van Bloemendaal laten zien, waartoe ze hen bij het Kopje en bij Duin-en-Daal en den Hertenkamp brachten. De leerlingen vonden 't allerinteressantst, in het Duitsch met de gasten te mogen conver seeren. 't Was voor allen, ook voor de Zwitsers, een heel bijzondere middag. De zaak Wlegerink Muschfer Co. blBij den overval doftr de Justitie verricht in het kantoor der Comm. Vennootschap Wiege- rink Muschter Co. te Amsterdam zijn destijds de beide beheerende vennooten W. en M. met een procuratiehouder gevangen genomen. De heer W. koos zich als raadsman mr. H. Keune, advo caat te Bussum, de heer M. mr. F. P. Th. Rohling, advocaat te Amsterdam, wonende te Bloemen daal, de procuratiehouder mr. P. Tideman van hier. Na overleg van laatstgenoemde met den Officier van Justitie mr. Wassenbergh en met toestemming van den Rechter-commissaris mr. Dijksterhuis heeft de Strafkamer der Amster- damsche Rechtbank onder voorzitterschap van mr. Boll, den procuratiehouder j.l. Vrijdag op vrije voeten gesteld onder voorwaarden. Deze invrijheidssteling heeft zijne familie en vrienden vreugde en voldoening bereid. Bloemendaalscheweg 53 en 255 uitgesteld tot 6 tot en met 14 October a.s. Zij zal dan ook worden gehouden in de groote tentoon stellingszaal van het Frans Hals-Museum. Naar aanleiding van deze verdaging is de uiterste datum van betaling van het inleggeld en inzending van het inschrijvingsformulier en van de foto's, resp. voorkomende in art. 9, 10 en 11 van het wedstrijd-programma, thans bepaald op 20 September a.s. „Haarlems Bloei" heeft gemeend, dat door deze verdaging van den fotowedstrijd en - tentoonstel, ling niet alleen aan de wenschen van een groot aantal amateurs wordt tegemoet gekomen, doch dat zulks ook aan de belangrijkheid en aan het welslagen van den fotowedstrijd en -tentoonstelling ten goede zal komen en heeft zich daarom gaarne aangesloten bij het advies der medewerkende amateur-fotografenvereenigingen. OUDERAVOND TETTER0DESCH00L. hlDe eerste Ouderavond in 1939 op de Tette- rodescliool had Woensdagavond j.l. plaats. Nadat het Hoofd der School, de heer Doyer, de aanwezigen een welkom had toegeroepen, werd in Vertegenwoordiger biedt zijn monsters BONTMANTELS tegen IMPORT prijs aan 39 Rijksstraatweg 39 - Haarlem (N,) RONDVRAAG. De heer POSTHUMUS MEYJES (V.B.) vraagt of B. en W. reeds onder oogen gezien hebben de wenschelijfcheid om het Zandvoorterpad voor een richtingsverkeer open te stellen. De VOORZITTER deelt mede dat besloten is otn eerst een proef te nemen, met het aanbrengen van verkeerspunaises. De heer ENSCHEDE (V.B.) zegt nog niets te hebben vernomen omtrent zijn onlangs gestelde vraag of gasmaskers van gemeentewege beschik baar gesteld kunnen worden. De VOORZITTER antwoordt dat voor de be- sehermingsgroepen gasmaskers beschikbaar wor den gesteld; particulieren kunnen zich tot het adjunet-hoofd van den Luchtbeschermingsdienst om advies wenden. De heer ENSCHEDE wijst er verder op in ver band met het doodelijk ongeluk dat deze week op de Zandvoortschelaan plaats heeft gevonden, dat deze laan feitelijk te smal is. Kan zij niet verbreed worden. De VOORZITTER zegt gaarne onderzoek toe. De zitting wordt hierna te 4.25 uur gesloten. Spreekuur wethouder J. Ouwehand. U— De wethouder van onderwijs en sociale ■aken ir. J. Ouwehand is verhinderd op Woensdag 25 Januari zijn gewone ipreekuur t* houden. Gevonden voorwerpen. bl- Terug te bekomen bij: Freijser, De Gene- stetweg 20, Bloemendaal, een paar glacé heeTen- liandschoenen; F. Janssen, Zijlweg 295, Haarlem, een bruine kinderpet; W. Witkop, Oranje Nassau- Iaan 45, Overveen, een rood wollen handschoen; J. van der Kroft, Zaanenstraat 24 rood, Haar lem, een damesportemonnaie met inhoud; Plat ting, Madoerastraat 3, Haarlem, een paar bruine motorhandschoenen; Breeman, KJ everparkweg 166, Haarlem, een bos sleutels (6 stuks; Politie bureau Smedestraat, Haarlem, een nummerbord G.Z. 42793; L. Braakman, Kweekduinweg 6 te Overveen, een handschoen en een kussen; J. Tervoort, Hooge Duin en Daalscheweg 2, Bloe mendaal, een bruine dameshandschoen; Van der Werf, Bloemendaalscheweg 110, Bloemendaal, een eind dik touw, ongeveer 10 m. lang; Hoff- schlag Theehuis 't Kopje Hooge Duin en Daal scheweg, Bloemendaal, een overschoen; Kroone, Oranje Nassaulaan 6, Overveen, een koperen ge wicht van 2 lig.; M. J. Meijboom, Cremerplein 28, Haarlem, een lieeren handschoen met bont gevoerd; B. II. Jansen Merovingenstraat 50, Haarlem, een paar zeemlederen dameshand schoenen; M. Koopman, Ramplaan 38, Haarlem, een vulpotlood,; Vader, Alberdinck-Thijmlaan 25, Santpoort, Station, een rijwielbelastingmerkJ. Koning, Duinvlietspad 4, Overveen een paar wanten; Van IJzerlqo, Saxenburgerlaan 4, Bloe mendaal, een portemonnaie met inhoud; mej. Hoogcboom, Zandvoorterweg 52, Aerdenhout, een paar lieeren kaplaarzen; Kuurstra, Zuider Tuindorplaan 14, Haarlem, een kinderbril. Aan het bureau van politie te Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.: een wit kindersokje, een bruine damesportemonnaie zon der inhoud, een want, een huissleutel, een paar grijze handschoenen. Aan de politiepost te Aerdenhout, Schulpweg: een ceintuur. Zeepkoopman aangehouden. hlDoor de Bloemendaalsche recherche is te Den Haag aangehouden zekere I. v. d. S., koop man alhaar. Deze maakte er zijn beroep van hier en elders doozen zeep aan te bieden, waarbij hij EN MQOIT ZEEP VAM OIMBEKEIWDF De minderjarige en de dienstplichtwet. bl- De ten vorige jare met een veroordeeling van den minderjarige uit Haarlem geëindigde strafprocedure in zake gehoorzamen aan zijn vader, voorheen principieel dienstweigeraar, in het zich-niet-aangeven voor den Dienstplicht, is thans voor het Hof te Amsterdam in hooger beroep behandeld. Hij werd als raadsman wederom bijgestaan door mr. Tideman van hier. De dagbladen hebben er over gezwegen. De uitspraak van het Hof, onder voorzitterschap van Jhr. mr. Lewe van Nijen- 'stein den nieuwen vice-president is bepaald op 25 Januari a.s. 0 Ned. Natuurhist. Vereen., afd. Haarlem en Omstr. Jaarvergadering en lezing. ha— Op de laatst gehouden ledenvergadering, werden, na goedkeuring der notulen, de verslagen over 1938 behandeld. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1938 weer vele geslaagde lezingen en excursies werden gehouden. Het ledental groeide. Dat ook de burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. Baron de Vos van Steen- wijk als lid toetrad, werd met groote erkentelijk heid genoemd. Het financieel verslag gaf eveneens reden tot optimismede rekening sloot met een batig saldo van f 77. Bij de bestuursverkiezing werd de secretaresse, mej. W. L. v. d. Velden, bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag werd door de aanwezigen een groot aantal wenschen en voorstellen ten aanzien van te houden excursies geuit, welke voorstellen voor het bestuur een basis zullen vormen voor het werkprogramma in het komende jaar. Na de pauze hield de heer C. Sipkes een voor dracht over de flora van het Westen van ons land. Ons land heeft een uitgesproken Atlantisch klimaat, veroorzaakt door de golfstroom van Midden- Amerika naar West-Europa. De invloed van den uit zee komenden wind op den boomgroei is groot, doch wordt bepaald niet door de sterkte van edezen wind, maar door zijn zoutgehalte. InWal- heren, waar de wind weinig of niet belemmerd, overheerschend N.W. is, staan de boom- kroonen in Z.O., richting, en vormen zoo als het ware een barricade tegen dezen wind. Mooie foto's van het schilderachtige Veere, van zandverstuivingen op Schouwen en van den plantengroei op Voorne, volgden (bijenorchis, duizendguldenkruid, Pirola, Parnassia, moeras- wespenorchis, muggenorchis, Chlora). In het Wassenaarsche duin de kruisgentiaan, die zeer goed de droogte schijnt te kunnen verdragen, en tenslotte foto's van de duinen te Castricum, waar bij dé invloeden van wateronttrekking aan de duinen en van de konijnen, aan de orde kwamen. o Fotowedstrijd en -Tentoonstelling „Haarlem en Omgeving door de Lens" verdaagd tot 6 tot en met 14 October 1939. haTeneinde tegemoet te komen aan een door vele amateurfotografen geuite wensch nog in de gelegenheid te worden gesteld de noodige op namen van Haarlem en omgeving in voorjaar en zomer te kunnen maken, is mede op advies van den „Kennemer Fotokring" en de „Haarlemsche Amateurfotografen" de fotowedstrijd en -tentoon stelling „Haarlem en Omgeving door de Lens" een vlot tempo het huishoudelijke gedeelte van de Agenda afgewerkt. Daarna hield de heer H. Elsinga, Hoofd der Rijksleerscliooleen causerie over „Projectie bij het Onderwijs", geillustreerd met een serie lichtbeel den in natuurlijke kleuren over een verblijf in Zuid-Frankrijk. De aanwezigen hebben volop genoten van deze prachtige kleurenfoto's, waarbij zij zich een idee konden vormen van de werkelijk buitengewone vorderingen, die de fotografie en speciaal de kleurenfotografie heeft gemaakt. Mede in verband met de plannen van de Ouder commissie om voor de Tetterodeschool een modern projectietoestel aan te schaffen, een zeer geslaagde avond. Haarlemsche Bachvereenlglng. blDe Haarlemsche Bachvereeniging geeft het vierde concert op Dinsdag 24 Januari a.s., n.m. 8.15 uur in de Gemeentelijke Concertzaal. „Het Residentie-orkest" speelt onder leiding van Frits Schuurman. Soliste: Ilona Durigo, altzangeres. Stadsschouwburg: Zaterdag 1.30 uur: Residentie Tooneel, „Lessen in Laster". (Schoolvoorstelling). 8.15 uur: Ned. Tooneel, „De Thompson Brothers". Zondag, 8 uur: Ludamus „De mensch wikt Pa beschikt". Maandag, 8.15 uur: „Het Masker", Duo. (4e Abonn. voorstelling. Serie II). Dinsdag, 8.15 uur: Operette-Gezelschap „De Hoofdstad". „Ik wil van jou 'n foto". Woensdag, 8.15 uur: Yemenieten Ballet. Donderdag, 8.15 uur: A.B.C.-cabaret. „Wim Kan en de zeven Joffers". Frans Hals Theater: „Alarm in de Middelland- sche Zee" met Kim Peacock, Rolf Wanka en Pierre Fresnay. Zondagmorgen 11 uur: „Zweden en Lapland" (Dr. W. G. N. van der Sleen). Luxor Sound Theater: „In Geheimen Dienst" met Brigitte Horney en Niel Hamilton. Rembrandt-Theater: „Vier dochters" met Pric- cilla Lane, Lola Lane, Rosemary Lane, Gale Page, Claude Rains en May Robson. Zondagmorgen 11.30 uur: „Hedendaagsch Rusland". Cinema Palace: „Gold Diggers" in Paris", met Rudy Vallee, Rosemary Lane, Hugh Herbert en Allen Jenkins. „Het Geheim van den Vuurtoren" met Hugh Herbert. 18415 Asten, H. van, beliangerij-stoffeerderij, meubileerinrichting, Leidschestraat 4. 24204 Baaren, Henri van, commissiehandel en verkoopeentrale, Middenweg 114. 24201 Bakker, W. C., ambtenaar ter Prov. Griffie %an Noorli. Middenweg 96b. 18916 Beccari, F. W. N„ lid der firma P. J. F. Beccari Zn., Mar-itssfcraat 8. 18717 Vries, K. de, Z'anki. he Bakkerij, ItMlfa weg 29. X)e hierbij vermelde tot het Tooneel, liebb< gesteld, dat het nooc meening te doen kenn de vrijheid van het to Meer en meer wor< stukken van sociale ei ren uitspraak bevatti stukken van het gew van het machtsmisbrui! hestuurs-instanties er boden; andere stukken omdat men een verbo het toch reeds moeilijk Dcor dezen gang v slechts zeer ten deele den tijd en drager v zijn opvoedende taak, wikkeling protesteeren Zij doen een beroep o hen stelling te nemen, tooneel in zijn vrije on Daarnaast protested de toenemende eensuu spelen stukken wordt van elementen uit di schrapt worden. Zij 1 tasting van de vrijhe varen in zich draagt geestelijke vrijheid in dat slechts het toegek lezen mag krijgen, st mondigen. Het ontvs dat ieder menseli waa en ziet zich allengs in zijn meening gestuit, het bijzonder en van vrijheid van het volk i hierbij de tooneelspelc dit protest weerklank Aangezien de sociale zoozeer een politieke is het van belang hier manifest mede onder inspireerd is door een van ander ambacht d: stenaars zich vereenij het Kunstenaars-Ccntr baarheid. Het Organisatie B (Roelofsstraat 84, Den bewijzen van instemmi manifest. Januari 1939. Ko Arnoldi, Lize i Hetty Beck, Cissy van Frits Bouwmeester, I Louis de Bree, Adrie Capellen, Albert van Mary Dresselhuijs, Jet Engelbert, Ludzer Erir man, Johan Fiolet, J. ren, Elise van Gastere Groenevelt, Ad. Haml: Harms-Haspels, Leo d Diny Heynes, Adriaan ROZEKRUISERS GENOi BAKENESSERGRAi Zondag 7.15 uut na Openbare Vooi van den Heer J. LEI DE WAAN DER WET (TEVENS TEMPELI BL PRO w Notaris H. M. VAN A Februari 1939, nam. 7 straat te Haailem, HoogwelGeb. Vrouwe HOUT, wegens sterfge te BLOEMENDAAL groot 2.66 Aren; onve Grondlasten f 63.96; lasten: 23 Maart 1939 Bezichtiging: Dinsdag: Inlichtingen verstrekt Overveen, Bloemend.w VELSERSTRAAT 1 ERKENDE REPARl

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2