mm THERN Sport en Spel. A. G. G. M. GIORGIS Zn. Bescherm U tegen Hoest FABRIKAAT „THERMOGENE" B.V.C. Bloemendaal. Tafeltennis SPORTHUIS TE NUYL Haarlemsche Rij- en Jacht- vereeniging Korfbalclub „Sport Vereent". Bridgeclub „Santpoort" SUNLIGHT ZEEP EXCURSIE Predikbeurten Haarlemsche Diner-Vereeniging Buurtvereniging Ramplaan- kwartier Versche Holl. Zalm 3.— per pond Deze week speciaal Tong aanbevolen GEBAKKEN BOKKING Vrijdag 20 Januari 1939 VERKOUDHEID, BRONCHITIS met liet Pijnverdrijvende borst- en rugbedekking, een bron van warmte. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten F 1.10 Ook op eigen terrein wisten onze plaatsgenooten Zandvoort de puntjes te ontfutselen, zoodat de Zandvoorters voor de eerste plaats voorloopig uitgeschakeld zijn. Bloemendaal omzeilde hierdoor een lastige klip en deed wederom een stap in de goede richting. Daar ook Ripperda Zondag j.l. zegevierde, staan ie concurrenten nog beide in punten gelijk en alleen het iets betere doelgemiddelde van de witten geeft hen recht op de eerste plaats. Na de langdurige rustperiode startten onze plaatsgenooten begrijpelijkerwijze eenigszins on wennig en het was Zandvoort dat in het begin meer in den aanval was. Eenmaal voor het doel gekomen, bleef het goede schot evenwel uit en bovendien bleek de Haas in goede conditie te zijn. Bloemendaal liet zich OHdertusschen ook niet onbetuigd, maar over het algemeen waren de aan vallen der gasten gevaarlijker. Toch zou de thuis club in de eerste helft nog de leiding nemen, toen Dngeveer 5 minuten voor rust Hartman den bal uitstekend aan van Bragt doorgaf, die nog net voor de outlijn een afgemeten voorzet kon geven, die door den naar binnen gekomen C. v. d. Schalie onhoudbaar voor den Zandvoort-keeper werd ingeschoten (10). Dit was werkelijk een mooi staaltje voetbal, liet ongewijzigden stand brak de rust aan. Na rust was Zandvoort wederom overwegend in den aanval en de Bloemendaal-verdediging kreeg handen vol werk. Zij kweet zich echter op uitstekende wijze van haar taak en alleen Kloos had af en toe minder gelukkige momenten. Niettemin wisten de gasten den gelijkmaker te scoren, toen hun rechtsbinnen van een zwak moment in de Bloemendaal-defensie wist te profi- teeren en de Haas geen kans gaf (11). Beide elftallen wierpen nu alle krachten in den strijd om de leiding te veroveren. Zandvoort was hierbij meer in den aanval dan de witten, doch de Bloemendaal-achterhoedc met de Haas aan het hoofd wist kranig stand te houden. In deze periode werd Hartman, die geblesseerd sverd, door Cassee vervangen en het was laatst genoemde speler, die door zijn uitstekende spel- Verdeeling weer iets meer gang in de Bloemendaal- voorhoede wist te brengen. Op éen gegeven moment wist Immer alleen door Se achterhoede der gasten heen te breken en hij cou zeker zijn club de leiding hebben gegeven, Indien hij niet op het laatste moment op ongeoor loofde wijze ten val was gebracht. Dit kostte Zandvoort een penalty, die door van der Meij in Een doelpunt werd omgezet (2-1). Alhoewel Zandvoort nog verwoede pogingen in het werk stelde, om den stand gelijk te maken, slaagde het hierin niet en zoo kwam het einde met Een eenigszins geflatteerde Bloemendaal-overwin- hing. De Bloemendaal-reserves stelden Zondagmorgen danig teleur, door van de hekkensluiters R.C.H. 5 met 21 te verliezen. Zij leden hierdoor hun eerste nederlaag. Daar hun concurrenten echter ook struikelden, bleef de bovenste plaats voor hen behouden. Zondag a.s. gaan onze plaatsgenooten in Aals" meer op bezoek bij de gelijknamige club aldaar- Op eigen terrein 'werd hiervan met overtuigende cijfers gewonnen en wij gelooven, dat ook ditmaal, al zal het niet zoo gemakkelijk zijn, Bloemendaal rich de sterkere zal toonen. Bloemendaal is zeer gehandicapt door het niet beschikbaar zijn van Hartman, die door zijn Zondag j.l. opgeloopen blessure verhinderd zal zijn can de partij te zijn. Het elftal zal nu in de volgende Dpstelling verschijnen de Haas J. v. d. Schalie v. d. Meij Immer Beijk Tullenaar v. Bragt v. Leuven Cassee C. v. d. Schalie Noordlioff Bloemendaal 2 speelt Zondagmorgen tegen Haarlem 3A uit. Na het teleurstellende spel van Zondag j.l. zijn eenige grondige wijzigingen in dit Elftal aangebracht. De wedstrijd tegen de rood- broeken zal moeten uitwijzen, of het hier even zoo Vele verbeteringen betreft. In elk geval zal er gewonnen moeten worden, daar anders de eerste plaats leelijk in het gedrang komt. voor Voel bal, Handbal, Korlbal, Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES SCHOTERWEG 27. H.T.T.C. „Shot". Secretaris: J. Meij, Donkerelaan 1, Bloemendaal. Speelavond: Donderdag 810.45 uur in het Jeugdhuis, Donkerelaan (ia, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen: T.O.G. 4—Shot 3 82, T.O.G. 6Shot 5 82, Shot 1Heemstede 1 0—10, Shot 2—Shot 4 9—1. Het programma van 23 tot 30 Januari luidt: 24 Januari T.O.G. 7Shot 5; 20 Januari Shot 1 H.T.T.C. 2; 26 Januari Shot 4-Il.T.T.C. 3. Het vijfde gaat te gast bij de T.O.G.'ers en heeft minstens kans op een gelijk spel. Shot 1 ontvangt een andere zwakke broeder, n.l. H.T.T.C. 2 en zal dus moeten trachten hier wat wijzer van te worden. Dat worit trouwens ook hoog tijd, want de achterstand op. Barna bedraagt nog altijd 2 punten. Shot 4 ontvangt H.T.T.C. 3, de leiders in de 2e klas A, maar zij zal het hen wel niet te moeilijk kunnen maken. i Shot 1Heemstede 1 010. Zooals voor de hand ligt, is er van de Shot verrichtingen in dezen wedstrijd weinig goeds te vermelden. Speciaal van Frankenhuijsen en Bloems- ma waren te zwak voot hun tegenstanders en verloren al hun partijen in 2 sets. Vrijbloed zag kans, om zoowel van Dick als van Guus Wolters een set te winnen. G. Roosjen speelde het echter in 2 sets met hem klaar. In het dubbelspel verricht ten Bloemsma en Vrijbloed een zeer verdienstelijke prestatie door den winnaars van het Haarlemsch kampioenschap, de gebroeders Wolters, een set af te snoepen, de cijfers waren 921, 2116,16-21. T.O.G. 6—Shot 5 8—2. Deze eerste wedstrijd van de tweede helft eincligde in een 82 overwinning voor het sterke T.O.G. 6. Zalm toonde zich goed in vorm en won zijn enkelspelen van Maurik en Heiligers. Zijn derde partij tegen I.enaarts eindigde na een span- nenden gelijkopgaanden strijd in een 21 games nederlaag. Paradijs en de Graaff zagen geen van beiden kans om een partij te winnen. Het dubbel Zalmde Graaff was eveneens kansloos tegen liet duo MaurikLenaarts en verloor dan ook in 2 games. Shot 2—Shot 4 9—1. De menschen van het tweede waren gedecideerd sterker dan die van het vierde en slechts Schipper kwam even boven het middelmatige uit om toch nog 1 punt voor het vierde in de wacht te sleepen. Klupper had tegen Hartman, Hurts en Schipper elk, drie games noodig en verloor zelfs van de laatste: 21—12, 11—21, 20—22. v. d. Giezen was ditmaal in topvorm en sloeg zijn 3 tegenstanders gemakkelijk in 2 games. Waanders verloor de eerste game van Hartman met 1621maar de beide volgende games toonden wel aan wie de sterkste was: 2110, 219. Hurts en Schipper werden in 2 games door hem geslagen, waarbij de 2e set tegen Hurts bijzonder spannend was: 2220. Het dubbelspel tussclien Klupper-v. d. Giezen en Hartman-Schipper was ten slotte een waardig besluit, waarbij het ..an de noodige spanning niet ontbrak: 21—19, 17—21, 22—20. Jachtrit op Zaterdag 21 Januari: Meet: om 2 uur precies aan de uitspanning „Kraantje Lek" te Overeen. Jagermeester: de heer J. L. Prins; Fieldmaster: de heer J. M. J. F. Erens. Parcours: Duinen in de richting van den Bloe- mendaalsclien Zeeweg, Visscherspad, Naalden- veld, weiland „Mariënboseh", Van Vollenlioven- laan, Mr. F.nschedéweg, Van Haemstedelaan, Duinlustweg. Einde: om ca. 4.15 uur aan de uitspanning „Kraantje Lek". o Bloemendaal/Santpoort. Seer.Bruna Klauwersstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld Zaterdag 14 Januari: S.V. bAurora- Zondag 15 Januari: S.V. 1—Green Geel 1; S.V. 2Luto 2, S.V. 4Aurora 4. Te spelen: Zaterdag 21 Januari: S.V. aOoster kwartier b, 2.45 uur. Zondag 22 Januari: Blauw Wit 8S.V. 1, 2.30 uur; Zwaluwen 1S.V. 3, 2 uur. Op onze laatstgehouden bestuursvergadering is o.m. besloten: het houden van een jaarlijk- schen feestavond, op 18 Maart in hotel „Vree burg", te Bloemendaal. ïfc Sport Vereent 1Groen Geel 1, 32. Hoewel met een klein verschil heeft het eerste twaalftal toch beslag weten te leggen op beide punten in haar wedstrijd tegen de Zaankanters, die een vlugge, hardwerkende ploeg bezitten. K. v. d. Kol scoorde een mooie doorloopbal, doch G.G. maakte direct daarop gelijk. Het 2e aanvalsvak van de thuisclub zette direct een flink tempo er in en F. Fortgens had al gauw succes, 21, waarmede de rust inging. Direct na de rust scoorde A. Vink no. 3, daarbij dus z'n club een mooie voorsprong gevend. Doch G.G. viel nu fel aan en had succes, 32. De ver dedigingen bleven verder de baas, zoodat S.V. 1 als winnaar uit het strijdperk trad en dus weer iets hooger op den ladder komt te staan. De S.V.-reserves misten 2 dames en gingen ten onder tegen de leiders, Luto 2. Secr.: Schaepmanlaan 19, Bloemendaal. Op Donderdag 26 Januari zullen „De Kenne- mers" en „Santpoort" elkaar ontmoeten in hótel „Velserend" om de Kennemerland-bokaal. Voor een 30-tal dames en/of Ileeren bestaat er gelegenheid om deel te nemen aan een excursie naar de Sunlight-Zeep-Fabrieken te Vlaardingen op Woensdag 1 Februari. Door de directie wordt aangeboden: Koffie maaltijd, Thee mtt versnapering, bezichti ging der fabrieken en leuke Souvenirs. Vervoer naar Vlaardingen per verwarmde touringcar. Gelegenheid tot instappen te: Zaandam, Zaandijk, Koog aan de Zaan, Wormerveer, Krommenie, Santpoort en Haarlem. Deelnemerskaarten a f 1.95 per persoon, alles inbegrepen, kunnen uitsluitend schrifte- ijk bij den leider der excursie, den heer M. P. A. Hamstra, Willem de Zwijgerlaan 126, Amsterdam (West). Telefoon 85244 (5 tot 7 uur) besteld worden, tot uiterlijk 27 Januari. Bestelde plaatskaarten worden toegezonden. De ledenvergadering zal plaats vinden op Don derdag 2 Februari a.s., des avonds om 8 uur. Voor het lidmaatschap wende men zich tot ons secretariaat, dat gaarne alle inlichtingen ver strekt. ZONDAG 22 JANUARI 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. v. Dijk. Donderdag n.m. 8 uur (geb. „Maranatha") dezelfde. Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard, Bed. II. Avondmaal. Radio-uitz. op golflengte 245.9 m. Nederl. Prot. Bond v.m. 10% uur Prof. Dr. G. A. v.~"d. Berg van Eysinga. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur. Genezing en Lof. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Bed. H. Avondmaal. N.m. 7 uur Ds. K. J. Lofvers van Amsterdam. Jeugddienst. Donderdag n.m. 8 uur Ds. Ch. de Beus. Bijbellezing. AERDENH0UT. Ver. Relig. Kring, v.m. 10% uur Ds. D. H. J. James van Rotterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Cand. D. Wijnbeek. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de lieer B. H. Blankenberg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Wallone, a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. Ie Pasteur Marc. Jospin; 3ième collecte pour l'eglise a 9.15 h. Ecole du Dimanclie. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10 uur Dr. A. H. Haentjens. 12 uur Kinderdienst in het Remonstrantenhuis. Vrijdag n.m. 8.15 uur Lezing van Prof. Dr. W. II. M. Noordhof van Arnhem over „De Vrijheid als opdracht en verantwoordelijk heid". Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. J. W. Siertsema. Cat. Zond. 47. Zondagsschool 12.301.30 uur: Openb. school Tetterodestraat, hoek Santpoorterstraat; Jon gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12 jaar YVoensdag 89; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 4—5.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kinderen en volwassenen) Vrijdag 78 "uur. Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstraat 4. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 47. Geref. Kerk (Noord-Sclioterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. Veenhof. Cat. Zondag 48. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 48. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer C. Vermaat van Baarn. V.m. 10 uur Kinderdienst in de Voorzaal. Rozekruizers Gen. (Bakenessergr. 13) n.m. 7.15 uur Tempeldienst met lezing. Spr. de heer J. Leene; onderw.„De waan der -wetenschap" Soefi-bew. (Nut v. Algem., Lange Vcerstr. 16), v.m. 11 uur Universeele eeredienst, mej. J. Kerbert. Coll. tot verbr. v. Spiritische beg. („Theosofia", Nassaupl. 8) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. G. M. Offerman, trance-toespraak. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer D. van der Plas Jr. N.m. geen dienst. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Tel. 14393, Bakenesserpracht 27 Haarlem Vleeseh, groente, aardappelen 1' 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Schaakclub „Ramplaankv. artier". Door een goede opkomst cn ccn prettige geest is onze gongwedstrijd, welke wij Vrijdag j.l. had den georganiseerd, zeer geslaagd. Er werd ge speeld in 4 groepen s an vier en 1 van 1vce. De uitslagen hiervan zijn: Groep I: Brandon. 1, F.rbrink 3, Tiemeijer 1, en Groeneweg 1 punt. Groep II: Prinsen Lindeman 1, Stenvers 3, en Schipper 1 punt. Groep III: Besse, 2, Baars 1, Zupont 3, Mun- niksma 0 punten. Groep IV: Baaij 3, Genarg 1, v. Eeijck 0 en v. Meer Jr. 2 punten. Mevr. Gezang en de heer Zonneveld speelde, door verhindering van 2 spelers, drie partijen tegen elkaar om een aparte prijs. Dal zij hiermede accoord zijn gegaan, stellen wij zeer op prijs. De heer Zonneveld werd eerste met 2 punten. In de demi-finale kwamen na loting tegen el kaar: ErbrinkBaaij, welke partij door Erbrink werd gewonnen en StenversZeepvat, welke partij door Stenvers remise werd gegeven, alhoe wel er nog winst in zat voor hem. Door deze uitslag moest worden geloot, wie met Erbrink om den len en 2en prijs zou moeten kampen. Zeepvat was de gelukkige, maar verloor de partij tegen Erbrink. zoodat laatstgenoemde eerste werd in deze, goed bezette, wedstrijd. Om den en vierden prijs werd dooi Stenvers en Baaij nog een interessante partij gespeeld, welke werd gewonnen door den heer Stenvers, zoodat deze op den 3en prijs beslag wist te leggen. J. ZEEPVAT. Bloemveldlaan 35. (Copie aan één zijde beschrijven s.v.p. Red.) Sic De Gymnastiekcursus voor Dames. Wij berinneren biermede aan onze berichten van vorige week en herhalen nog even, dat in ver band met de groote deelname twee cursussen wor den gehouden en we) elke Woensdagavond van kwart vóór 8 tot kwart vóór 9 en elke Donderdagavond, eveneens van kwart vóór 8 tot kwart vóór 9 uur. Voor dames, die Donderdags niet konden deel nemen, bestaat dus gelegenheid een cursus op Woensdag mede te maken. De inschrijving daartoe is opengesteld tot 21 Januari a.s. bij onder- geteekende, Rarnplaan 98 (uitsluitend dan voor den Woensdagcursus). De kosten bedragen 25 et. per les, ook te vol doen bij eventueel verhinderd zijn. Men ver bindt zich minstens 3 maanden den cursus te volgen. Voor diploma en administratiekosten zijn de eerste maal 15 ct. verschuldigd. Tenslotte deelen wij nog mede, dat de eerste les voor den Woensdagavondcursus aanvangt op 25 Januari a.s. De Secretaris der O.C. C. F. STRCOSNIJFI R, Ramplaan 98. Bridgeclub „Ramplaankwartier". Uitslag van den op Woensdag 11 Januari ge speelden wedstrijd voor de competitie: Groep I, N.Z.-lijn: Paar 1. mevr. Bessehr. v.d. Meer, no. 1 m. 52 m.p. Paar 4. h.h. De LangeBouckaert, no. 2, m. 43 m.p. Paar 3. h.h. FranseHeideman, no. 8 m. 88 m.p. Paar 2. mevr. Kuvkhr. Evelijns no. 4, m. 35 m.p. O.W. lijn. Paar 9. mevr. Stevens-hr. Zeepvat, no. 1 m. 49 m.p. Paar 12. heer en mevr. Sengers, no. 2. met 48 m.p. Paar 10. mvr. Nassette-hr. Outhuis, no. 3 m. 40 m.p. Paar 11. mevr. Funkler-lir. Burk, no. 4 m. 31 m.p. Groep II, N.Z.-lijn: Pr. 6. mvr. v.d. Wo!k-hr. Kiiijk, no. l m. 48 m.p. Pr. 8. mevr. Linck-hr. Zwolle, no. 2 m. 47 m.p. Pr. 5. mvr. v.d. Meer-h. Stevens, no. 3 m. 39% m.p. Pr. 7. mevr. Zwoile-br. Rensen, no. 4, m. 32% m.p. O.W.-lijn: Pr. 14. mvr. Heideman-hr. Sibie, no. 1 m. 52 %.m.; Pr. 13. hr. Nassette-v.d. Wolk no. 2 m. 41 m.j Pr. 15. mevr. Zeepvat-hr. Kleve, no. 3, m. 41 m.p Pr. 16. h.h. Kuipers-Zonneveld, no. 4 m. 33 m.p De Commissie. Gekoelde Zalm om koud met mayo naise te gebruiken f 1.50 per pond Oesters: onze specialiteit, groote Imperialen f 1.50 cn f 2.— p. doz. Jonge Oesters, prachtig, 50 stuks f 3.50, 100 stuks f 6.—

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5