A. MO HERHALING RAVIC A. J. V A. G. PO! TUINBOI Opticien Te Voor aüe soorten uurwerken AGENDA. PREDIKBEURTEN A. G. G. M. GIORGIS Zn. Vrijdag 3 Februari 1939 P. L. van Bueren. Gevonden Voorwerpen. Horlogemaker LUC. PRINS jüLüiXBd HOEST. KEELPUN (jRIEP.RHEUMATIEK STEKEN IH DEZUenz PUNSTILLEHDE WATTEN Stichting „Onze Kring" Ernstige aanrijding op de Klever] aan. SUNLIGHT ZEEP EXCURSIE EICHH0I 24 stuks p. b Ruim 15C E VERHUUI Sai PERMA var Openbare Voo Met uw Bril I Bijzoon verouderde Wc hoes t is oppassen gebo den. Bestrijdt het chronisch worden, gebruik de beste1 samenstelling, die vereenigd is in de thans verstèrkte Akker's Abdijsiroop. Abdijsiroop bevat van ouds beproef de slijmoplossende en borstver- sterkende geneeskruiden en boven dien de „codeïne" de krachtigste, hoestbedwingende stof. Abdijsiroop lost daardoor de sljjnj op> zuivert de luchtwegen, doet daardoor ge makkelijker ademhalen en vermin dert de pijn en de drukking op Uw borst. De hoeststillende stof „codeïne" maakt dat U aan het eind van den dag niet uitgeput en ver moeid zot van 't langdurig hoesten. Door Abdijsiroop te nemen be vrijdt U zich hiervan en dan kunt U ook weer vrij en diep ademhalen. t'enige der 20 kruiden AKKER 'S JbfjL) v&zstèx&èe mmmmm tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct„ f 1.50, f 2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar In den ouderdom van 70 iaar is alhier overleden de heer P. L. van Bueren, ingenieur agricole en eere lid van het Algemeen Syndicaat van Suikerfabrikan ten in Ned. Indië. Voorts was de heer van Bueren o.a. president-commissaris van de N.V. Biienstand „Meilona" te Santpoort. Na zijn studiën in België voltooid te hebben vertrok de heer Van Bueren naar Indië. waar een eervolle loopbaan hem wachtte in de suikerindustrie en waar liij door een strikte rechtvaardigheid ook tegenover inlanders aller achting verwierf. Zijn Indische loop baan werd afgesloten met een studiereis naar de Phi- lippijnen, Formosa, Japan. Na zijn vestiging in 1918 in onze gemeente op „De Wennen" trad hij toe ais lid van de afd. van „Tuin bouw", van welke afdeeling hij het secretariaat op bijzonder ijverige wijze vervulde. Het vorig jaar zag de heer Van Bueren zich ge noodzaakt wegens gezondheidsredenen als secretaris te bedanken. De crematie vond Dinsdag jl te Westerveld onder zeer groote belangstel ing plaats. Aanwezig waren bestuursleden en leden der afd. Bloemendaal-Velsen van de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, de heeren J. G. Wiebenga, voorzitter van de B. E. N. I. S. O., B. Nierstrasz, oud-lid der Tweede Kamer; Jhr. E. P. van der Wijck, Den Haag; J. Ph. Levert, directeur der Cultuur Mij. Pagottan; Mr. J. A. S. baron de Vos van Steenwijk, president van het Gerechtshof te Arnhem; Mr. C. M. J. de Jongh, subst. griffier bij de Arr. Rechtbank te Haarlem; W. Lubbers, Hilversum; P. A. Bbrgsma en B. van Delden, oud-administrateurs van cultuur maatschappijen; Leonard A. Springer, tuinarchi tect te Haarlem; G. H. de Marez Oyens, Amster dam; Ir. P. van Delden, directeur der cement fabriek IJmuiden; J. Cohen Tervaert; W. L. Harmse; J. de Meza, directeur van de N.V. Bijen park Meilona te Santpoort e. a. De heer J. Luyten zeide op verzoek van het Alg. Syndicaat van suikerfabrikanten in Ned. Indië een woord van afscheid te willen spreken. Spr. herdacht hoe de overledene een der pioniers was van de suikerindustrie, die reeds in 1896 proeven nam met selectievelden, welke groote belangstelling wekten, terwijl zijn artikelen in iiet vakblad groote waardeering verwierven. Hij be kleedde 10 jaar lang de functie van voorzitter van het Ondersteuningsfonds, werd bestuurslid van het Alg. Syndicaat en zag zijn verdiensten na een lang vice-voorzitterschap beloond met het eere lidmaatschap, zoowel van het Syndicaat als van het Suikerproefstation. Namens het AJgem. Syn dicaat bracht spr. een laatsten groet. Mr. J. D. v. d. Plaats sprak als voorzitter der afdeeling Bloemendaal-Velsen van de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Spr. zeide dat de overledene een secretaris was, als men niet beter zal kunnen wenschen. Als de naam der afdeeling genoemd werd, werd ook de zijne met eere vermeld. Hij eischte veel van zijn medewer kers, maar gaf ook alles van zieli zelf. Een verzoek om voorzitter te worden wees hij af, omdat hij het secretariswerk gaarne deed. Spr. was dankbaar voor de prettige vriendschap en zeide dat de afdee ling het vele goede, dat door den overledene is verricht, in dankbare herinnering zal houden. De organist speelde Gezang Jf)4, Letzter Frühling van Grieg en bij het dalen der kist den treurmarseh uit de Erolca van Beethoven. Een schoonzoon, de heer W. A. den Tex Bondt, dankte voor de be langstelling. Terug te bekomen bij W. Ottervanger. Zaanenlaan 114, Haarlem een city-bag met inhoud. Van Schaeck Mathon Lonbar Petrilaan 18 Over veen een blauwe kin derwang L. Braakman Kweekduinweg 6 Overveen een oaar lederen handschoepen met kan. Bonarius Bioemendaalscheweg 108 Bloemendaal een gedeelte van een ruitenwissther. P. Heemskerk Vogelenzang- scheweg 334 Vogelenzang een heeren handschoen, Vaji der Pol Brederodelaan 33 Bloemendaal een rood wollen handschoen. Van ter Tholen Merellaan 11 Aer- denhout een autoped. Concierge Jeugdhuis Bloemen daal Donkereiaan een heerenrijwiel. Haltechef N.Z.H.T. Stationsplein Haarlem een sportportemonnaie. Per ceel Voorduinstraat 21 te Haarlem een damesoorte- monnaie. Perceel Voorduinstraat 21 te Haarlem een damesportemonnaie met inhoud. Hofman Oranie Nas- saulaan 116 Overveen een oud damesrijwiel. Blanke voort Viiverweg 10 Bloemendaal een zwarte bouvier- hond. G. J. Prenen O. Tuindorplaan 4 Haarlem (W) een vulpenhouder. A J. Jurgens Prins-Hendrik'aan 85 Overveen een paar Nappa Handschoenen. Kennel Ridderstraat Haarlem een jonge bouvier. Kimmel Brederodelaan 7 Heemstede een paar bruine hand schoenen.Hulsker Mcrellaan 7 Aerdenhout een hondie, Rutte Kleverlaan 117 Bloemendaal een kinderoorte- monnaie met inhoud. Mevr. Peereboom Koorstraat 2 Haarlem een jonge herdershond. Mevr. Vermeer Kor te Kiev rlaan 28 Bloemendaal een damesarmbandie, van Altena van Stolberglaan 7 Aerdenhout een sport medaille. Reinalda Dr. D. Bakkerlaan 41 Bloemendaal éen geruite siaal. Aan het Bureau van Politie te Over veen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.) een oorbel, een padvindersfluit. een paar gebre;''* dames- handschoencn. een beursje, een huissleutel, een lips sleutel een mutsje, een paar nieuwe heèrensokken, een blauwe dameshandschoen. Aan de Politiepost te Aerdenhout Schulpweg een lederen dameshandschoen, bi— Gevonden en terug te bekomen bijKorsius, Pr. Hendriklaan 120, een blauwe muts; Van Roon, Pr. Hendriklaan '.'3, een regenmuts; Krabbe Bentveldsweg 136, een vulpenhouder; Van Kam pen, Van Stolberglaan 9a, een gonje zak; Van Holland, Van Stolberglaan 23, een vulpenhuder; Portielje, Ted. van Berkhoutlaan 37, een school- étui; Van de Pavert, Bleekerspad 5, een kleedje- Faubel, Dahlialaan 21, een jonge hond; Kokkel koren, Manpadslaan 20, Vogelenzang, een dek zeil; Zuidwijk, Duinlustparkweg 43, Santpoort- Station, een wantje; Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.) tompouce, handschoenen, mutsen, ijzeren instru ment, sleutel, hondenhalsband, rozenkrans. Politie post Aerdenhout: kinderwantje, sierspeld, regen mutsje, huissleutel. Vertrouwd adres 1 crunTCSttfCf: O "2 Degelijke garantie SCMOItKWCU ZO Gouden VerlovingsenFantasieringen op de pijnlijke plek. bestrijdt doozen a 35 en 55 ct. 25-larig jubileum F. A. Vcss bij De Twentsche Bank Bloemendaal. Op 1 Februari werd de heer F. A. Voss, procuratie houder ten kantore der Twentsche Bank te Bloemen daal, voor hemzelf geheel onverwacht, op plechtige wiize ontvangen. De heer Ritsema maakte hem erop attent, dat het heden juist 25 jaar geleden was. dat de heer Voss zijn intrede in het bankvak deed. In een kort ove'r- zicht schetste de heer R. de gebeurtenissen uit de carrière van den jubilaris, prees zijn uitnemende kwa liteiten en dankte hem voor de aangename samen- werking. Ais blijk v?n sympathie overhandigde hij den lieer Voss een blijvend aandenken aan dezen dag, de hoop uitdrukkende, dat de jubilaris vele gelukkige uren van dit geschenk zou mogen aflezen. Vervolgens werd de heer Vos door het personeel nog met een toepasselijk cadeau en bloemen verrast. In den middag na kantoors'uiting werd de gcnoegc- Iiikheid van het samenzijn verhoogd door de aanbie ding van eenige versnaperingen. Zoo ging dc heer F. A. Voss op pad naar zijn 50- jarig jubileum. O - - Plechtigheden in Stoop's bad. hlop Maandagavond 6 Februari a.s. zullen er om 9 uur 's avonds in Stoop's bad te Overveen enkele plechtigheden zijn. Deze plechtigheden bestaan uit: X. Uitreiking van een beker, welke door de Haar lemsche Reddings Brigade werd uitgeloofd, aan de oudste diploma-zwemster van 1938, n.l. aan mevr. J. Schuver-de Baat Doelman. 2. Doopplechtigheid van de nieuwe duikpop. 3. Plechtige te water bestelling van de oude duikpop „Sampy". Tot slot zij nog vermeld, dat in het bassin een bus staat, waarin de zwemsters en zwemmers hun antwoord kunnen gooien op de vraag: „Hoe moet onze nieuwe duikpop heeten?" Voor kijklustigen zijn zitplaatsen op het balcon aanwezig. Personalia. blOpgeleid door den heer Joh. Kuit, slaagde Maandag 30 Januari j.l. voor het school-vaardig- heids-diploma B van den K.N.Z.B. in Stoop s Bad Annie Jansen. o Prinses Beatrix' verjaardag. blDe verjaardag van Prinses Beatrix heeft de schooljeugd Dinsdag j.l. een vrijen middag bezorgd. Behalve een concert, des avonds door de Chr. Muziekvereeniging „Sursum" in Hotel Vreeburg gegeven, is de eerste jaardag van het Prinsesje ongemerkt voorbijgegaan. o Nederl. Protestantenbond. blWoensdag a.s. wordt door de afd. Bloemen daal van den Nederl. Protestantenbond een lezing gehouden, waar als spreekster optreedt (in het kerkgebouw aan den Potgieterweg) Mej. Dr. N. A. Bruining, met het onderwerp: „Inhoud en be- teekenis van liet Vrijz. Protestantisme, de taak welke het ons oplegt en de wijzen waarop die taak kan worden uitgevoerd". TELEVISIE IN NIEUWE BANEN. Uitvinding van een plaatsgenoot. In het orgaan van de Ned. Vereeniging voor inter nationaal radio-amateurisme wordt medegedeeld, dat het den heer H. J. Krusemeyer te Bloemendaal. stu dent in de wis- en natuurkunde te Leiden, gelukt is, een zend- en ontvangsysteem voor televisie te ont werpen, waarbij de in beslag genomen frequentie- band bij dezelfde rasterfijnheid aanzienlijk kleiner is dan bij de tot nu toe zebezigde systemen. Daar het verkleinen van de door een televisiezen der in beslag genomen frequentieband de eenige mo gelijkheid biedt om fijnrastertelevisie op langere golf lengten zonder storing van ander draadtoos telegrafie- of telefonieverkeer te verwezenlijken, is reeds lang gezocht naar een systeem, dat met een kleinere band breedte zou kunnen toekomen. Een der hoofdkenmerken van het door den heer Krusemeyer ontworpen systeem (dat phaseselectief zend- en ontvangsysteem genoemd wordt) is dat aan den ontvangkant voor het scheiden van twee inko mende signalen niet alleen gebruik gemaakt wordt van de frequentie-verschillen der Fourier-componen- ten dier signalen, maar ook van de phaserelaties van die componenten. Hierdoor is het mogelijk signalen waarvan de Fourierspectra elkaar geheel of gedeel telijk overlappen en welke gelijktijdig worden ontvan gen. aan den ontvangkant te scheiden, hetgeen met behulp van afgestemde kringen alléén niet mogèlijk is. De door het nieuwe systeem vereischte bandbreedte maakt het mogelijk, bij dezelfde rasterfijnheid als bij de moderne fijnrastertelevisiezenders op golflengten boven 20 M. te zenden zonder storing van ander ver keer. Tengevolge van een en ander heeft een tele visiezender niet meer de beperkte werkingsfeer van 50 K.M., zoodat men met één zender toekomt, waar men vroeger een zeer groot aantal zenders moest bezigen. Door de aanzienlijke geringere bandbreedte is de grootte van het frequentiegebied. waarin de ontvan ger lineair moet versterken, ook aanzienlijk kleiner, tengevolge waarvan de effectiviteit van den ontvan ger sterk wordt verhoogd. Een en ander komt tot uitdrukking in den prijs en afmetingen van den ont vanger. Daar de ontvanger uitgerust is met een me- chanisch-optisch systeem, waarbij door samenwer king van ultrasonore trillingen met lucht het beeld verkregen wordt, is de helderheid van dit beeld veel grooter dan bij gebruik van kathodestraalbuizen. o N. C. V. B. De Afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Christen-Vrouwenbond hoopt haar vierde of laatste winterlezing te houden op Donderdag 9 Februari s avonds 8 uur in het Wijkgebouw. Ged. Oud Gracht 104. Als spreekster hoopt op te treden Mei. C. Thierry, van Amsterdam, met het onderwerp: „Omgang tus- schen jongens en meisjes." Ziektekostenverzekering voor den Middenstand BESTUUR: de Heeren: H. F. Jantzen, Burgemeester van Westzaan. A. P. Versluys, oud-ontvanger der Regis tratie, Heemstede. Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel, Haarlem. Dr. W. L. Wolff, oud-lid van den Volksraad in Nederlandsch-Indië, Heemstede. Medisch Adviseur: Dr. W. J. Talsma, H'Iem. Direct. Admin.: H. Steinmeier, Haarlem. Kantoor: Ramplaan 92, Tel. 16589. PARTICULIERE BEHANDELING. Vrije keuze: Arts, Apotheker, Ziekenhuis, enz. Eventueele Winst voor de Verzekerden. Billijke Premies. Vraagt inlichtingen. blWoensdagavond te ongeveer 11 uur reed een taxi-ondernemer met zijn auto van de Velser- straat naar de Mamixstraat, zonder te zien dat rechts van hem, op de Kleverlaan de 29- arige dienstbode D. W. u.t Bloemendaal per fiets in de richting Bloemendaal reed. Het gevolg was een botsing. Het meisje sloeg met- het hoofd tegen de voorruit van de auto en v.el op .straat, waar zij bleef liggen. Een dokter verleende de eerste lmlp en liet het slachtoffer per ziekenauto naar liet St.- Elisabeths Gasthuis vervoeren. Hier bleek, dat het meisje een sehedelbasisfractuur had. Haar toestand was ernstig, maar er was geen onmid dellijk levensgevaar. De auto en het rijwiel werden in beslag ge nomen. Procesverbaal is tegen den autobestuurder opgemaakt. Stadsschouwburg: Zaterdag 8 Ulir: Middelbare Technische School. Zondag: Gez. Jan Musch, „Als je maar een ver leden hebt". Maandag, 8.15 uur: Gez. Jan Musch, Dr. Knock. (5e Abonn. voorstelling, Serie I). Woensdag, 2 uur: Tooneclgroep E) Maré, Kin- dermatinée (voor de Vereen, van Huisvrouwen). Vrijdag 8.15 uur: Prof. Dr. F'. J. J. Buytendijk, Dierenpsychologie (voor de Vereen. Geloof en Wetenschap). Frans Hals-theater: „De Rebel van Texas", met loan Bennett, Randolph Scott en May Robson. Luxor Sound Theater: „De dertien Lanciers". Cinema-Palace: „De Wildeman", met Charles aughton en Dolly Mollinger. „Nanon" met Joh. Heesters en Erna Sack. Rembrandt-Theater: „Circus-Reizigers" met FTanjoise Rosay en Hans Albers. Zondagmorgen 11.80 uur: „Naar het land der Pyramiden". Op 9 FEBRUARI a.s. wegens de enorme belangstelling HERHALING der SUNLIGHT ZEEP-EXCURSIE. Aangeboden wordt koffiemaaltijd, thee met versnapering, leuke souvenirs, bezichtiging der labricken. Vertrek naar VLAARDINGEN per ver warmde touringcar. Gelegenheid tot instap pen te Zaandam, Zaandijk, Koog aan de Zaan, Wormervcer, Krommenie, Uitgeest Beverwijk, Velzen, Haarlem. Deelnemerskaarten a f 1.95 per persoon, schriftelijk te bestellen bij den Leider der excursie den heer M. P. A. Hamstra, W. de Zwijgerlaan 126, Amsterdam (West), Telef. 85244 (5 tot 7 uur). Deelnemerskaarten worden toegezonden. BLOEMENDAAL. ZONDAG 5 FEBRUARI 1939. Dijk. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. Extra collecte voor de diaconie. Donderdag n.m. 8 uur (geb. ,Maranatha") Ds. J.'C. v. Dijk. Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. Nederl. Prot. Bond v.m. 10% uur Ds. G. H. Moll van Charante. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.80 5.30 uur n.m. Gelegenheid tot meditatie. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. XO uur Ds. Oh. de Beus, extra-collecte voor de Diaconie. Donderdag n.m. 8 uur Ds. Ch. de Beus. Bijbellezing. AERDENHOUT. Ver. Relig. Kring. v.m. 10% uur Ds. P. v. d. Veer, Voorganger Vrije Gem. te Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. B. H. Oldeman. Uitzending V.P.R.O. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Dr. W. G. Harrenstein. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer C. Redert. Voorbereiding H. Avondmaal. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m, 10% uur Ds. C. H. Brandt. Geb. Prot. Bond (Berkenstraat, Haarlem-Noord), v.m. 10% uur Ds. C. J. Duyvendak. Eglise Wallone, a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. Ie Pasteur J, Baliu', de Saint Martin de Ré; Sième collecte pöur l'eglisé. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Ds. J. F. v. Raven, Rem. pred. te Amsterdam. Kinderdienst in liet Remonstrantenhuis. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Catech. Zondag 49. Zondagsschool 12.301.30 uur Openb. school Tetterodestraat, hoek Santpoorterstraat; Jon. gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12 jaar Woensdag 89Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 45.30, idem boven 12 jaar Maandag 7—8.30; Bibliotheek (voor kinderen en volwassenen). Vrijdag 78 Biblio theek en alle clubs in de Lotterstraat, 4. Geref. Kerk (Wilhelminakerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Catech. Zotidag 49. Geref' Kerk (Noord-Sehoterkerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. Hoorweg. Catech. Zondag 50. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. Veenhof. Catech. Zondag. 50 Geref-, Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. W. van Deth. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Rozekruizers Gen. (Bakenessergr. 13), n.m. 7.1." uur Tempeldienst met lezing. Spr. de heer J Leene, onderw.„De nieuwe staat" (He eiland Caphar Salama). College lot verbr. van Spirit. Begins., geb. „Theo sofia", Nassaupl. 8) v.m. 10% uur Wijdings morgen. Spr. Ir. A. J. Gopkes uit Indië. Theosofische Loge (Nassaupl. 8) (Theosofie is ee hulp tot geestelijken wederopbouw) Vrijda (heden) n.m. 8.10 uur openb. voordracht don- den heer J. Kruisheer van Amsterdam.; onderw.:.,,Hemel of Hel". ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. v. d. Vloed. Rusthuis „Ons Thuis". blIn perceel Noorder-Stationsweg 13, Bloe mendaal, is Woensdag 1 Februari op eenig$zins feestelijke wijze geopend liet rusthuis „Ons Thuis". Het geheel biedt een gezelligen aanblik- Moderne gemakken staan denrustbehoevendenten dienste. De leidsteT, Zr. Keiloo, had tal van geluk, wenschen in ontvangst te nemen. SCHOORSTEENVEÜERS x RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 1331' GR. HOU' Telefoon 1; Een blzoni gerecht, m Vleeschvul heerlijke V a rr v G Verbir Kruiwagei adres vo s Di Me De beste resul ROZEKRUISERS GEN< BAKENESSERGR/ Zondag 7.15 uur n van den Heer J. LEI „DE NIEUWE S (Het eiland Caphar (TEVENS TEMPEL Bloemendaalschcstra: Tel. 683 - Sanlpoor Leverancier voor „Ziekenfonds IJn „Bloemendaalsch fonds", Ziekenfonds zorg". Alle andere fondsen zelfde voorv Praetisch en the gediplomeerd Uit onze groote sorte Theeblad Suikerpot Theepot Gedeeltelijk geëtaleerd

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2