HERHALING SUNLIGHT ZEEP EXCURSIE Sport en Spel. Vrijdag 3 Februari 193» WACHT U THANS NIET TE LANG B.V.C. Bloemendaal. Tafeltennis SPORTHUIS TE NUYL Korfbalclub „Sport Vereent". TOONEEL HaarUmschc Diner-Ver«eniging Op de grens van Weiden en Duinen. Van de ontspanningscommissie voor leden. 5 Wegens de overgroote belangstelling wordt de Sunlightzeep-excursle op I FEBR. *.s. nogmaals HERHAALD, ten einde de vele teleurgestelden in de gelegen-heid te stellen ook deel te nemen aan deze interessante excursie. U kent Sunlightzeep, Lux, Radion, Rinso, Vim, en de vele andere bekende Sunlight- producten. Wilt U eens weten hoe of deze producten gemaakt en verpakt worden? Geeft U dan op als deelnemer; (ster} aan de SUNLIGHT-EXCURSIE OP 9 FEBRUARI A.S.Ï Den deelnemers (sters) wordt aangeboden bezichtiging van het bedrijf, prima KOFFIE MAALTIJD, THEE MET VERSNAPERING, en ter herinnering, LEUKE SOUVENIRS. Vertrokken wordt per verwarmde touringcar naar Vlaardingen, met gelegenheid tot instappen te ZAANDAM, ZAANDIJK, KOOG A. D. ZAAN, WORMERVEER, KROMMENIE, UITGEEST, VELSEN, BEVERWIJK, HEEMSKERK, HAARLEM. Deelnemerskaarten kunnen a f 1,95 per persoon (alles inbegrepen) tot en met uiterlijk 7 Febr. a.s. schriftelijk besteld worden bij den Leider der excursie, den heer M. P. A. Hamstra, W. de Zwijgerlaan 126, Amsterdam (West). Bestelde deelnemerskaarten worden thuis bezorgd. Onze plaatsgenooten zagen hun positie hoven aan de ranglijst wederom versterkt, daar Ripperda op eigen veld de punten met Zeemeeuwen deelde en zij zelf T.I.W. met een 2—0 nederlaag naar huis terugstuurden. Al mogen deze feiten vreugdevol stemmen, het vertoonde spel in den wedstrijd tegen T.I.W. gaf geenszins aanleiding tot optimisme. Deze wedstrijd was een kampioenscandidaat onwaardig en zelfs het slechte weer en het primitieve tegenspel van T.I.W. waren hiervoor geen voldoende excuus. In de komende wedstrijden zal dan ook beslist uit een ander vaatje getapt moeten worden, daar wij anders het ergste vreezen voor het kampioenschap. Wie gedacht had, dat Bloemendaal met T.I.W. korte metten zou maken, kwam bedrogen uit. De gasten waren aanvankelijk sterker en alleen het feit, dat zij allerbedroevendst slecht schoten, was de oorzaak dat doelpunten uitbleven. Bloemendaal kreeg ook diverse kansen, maar geen der binnenspelers wist deze uit te buiten. Het plaatsen was bij beide partijen over het algemeen zeer slecht en het publiek kreeg dan ook niet veel fraais te zien. Cassee liet even voor rust de harten der Bloe mendaal-supporters iets sneller kloppen, toen hij door goed doorzetten den T.I.W.-keeper wist te passeeren (10). De thee bracht niet veel verbetering en het spelbeeld was ongeveer gelijk aan dat van voor de rust. Ook nu kregen de beide voorhoeden weer ver schillende kansen, maar weer bleken zij on machtig tot scoren. Zoo dreigde deze wedstrijd als oen nachtkaars uit te gaan, toen drie minuten voor tijd Bloemen daal haar supporters nogmaals aanleiding tot juichen gaf. Van Leuven gaf een uitstekenden pass aan Cassee, die deze op fraaie, wijze langs den T. I .W. - doelman schoot. Even hierna kwam het einde. Daar voor Zondag een inhaalprogramma is vastgesteld, komen de witten Zondag met in het veld. t Op het oogenblik ziet de ranglijst van de Derde klasse B er als volgt uit 10 2 1 36—15 22 8 4 1 35—19 20 6 3 4 28—23 15 6 2 5 29—20 14 6 1 5 18—23 13 3 4 5 19—31 10 4 2 7 28—33 10 3 3 7 19—34 9 2 3 7 18—28 7 2 2 8 21—28 6 hebben nu met nog slechts T.I.W. 5 wedstrijden te spelen een uuixigcu van 2 punten op Bipperda veroverd en het komt er nu op aan, dien te behouden. Een factor in het voordeel van Bloemendaal is, dat zij een lichter programma hebben af te werken dan Ripperda en misschien dat dit den doorslag geeft. Bloemendaal 2, dat inmiddels de tot dusver door haar bezette eerste plaats aan D.C.O. heeft moeten afstaan, heeft a.s. Zondag den zwaren uitwedstrijd tegen Schoten 2 op het programma staan. De reserves brengen Zondag een sterke combinatie in het veld (o.a. zijn Hartman en Cassee van de partij) en daarom vertrouwen wij, dat ditmaal weer eens een overwinning zal worden behaald. H.L.T.C. „Shot". Secretaris: J. Meij, Donkcrelaan 1, Bloemendaal. Speelavond: Donderdag 810.45 uur, in het Jeugdhuis, Donkerelaan 6a, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen: Shot 1H.T.T.C. 2 1 9, Shot 4—H.T.T.C. 3 1—-9, Barna 1—Shot 1 5—5, T.O.G. 5—Shot 2 1—9. Het programma van 6 Februari tot 13 Februari luidt: 6 Febr. Barna 2—Shot 3, 9 Febr. Shot 1— T.O.G. 1, 9 Febr. Shot 4—T.O.G. 5. voor Voel bal, Handbal, Korfbal, Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES SCHOTERWEG 27. Shot 3 gaat tegen Barna 2 een zekere nederlaag tegemoet, te meer daar zij onvolledig uitkomt, door ziekte van haar aanvoerder Nidelstein Walter. Het eerste zal tegen de a.s. kampioenen wel een 100 nederlaag te slikken krijgen. De strijd tusschen Shot 4 en T.O.G. 5 is een strijd tusschen twee gelijkwaardige partijen. Een gelijk spel zal misschien weer het resultaat zijn, evenals in de eerste ontmoeting. Shot 1—H.T.T.C. 2 1—9. Een wedstrijd waarin Vrouwe Fortuna niet op de hand der Shotters was. Zoo eindigden de final sets van Vrijbloed tegen Bouting en Hoonhout met resp. 2426 en 2022 ten gunste van la tst- genoemden, terwijl van Frankenliuijsen met 2119 de derde set van Hoonhout verloor. Tevens stond Bloemsma tweemaal op het punt een set te winnen, doch ook bij hem ontbrak de finishing touch en met 2325 tegen Weener en 2022 tegen Bouting ging hij ten onder. Vrijbloed zorgde voor de ge bruikelijke redding der eer, door Weener met 18—21, 29—19, 21—16 te slaan. Barna 1Shot 1 55. Na een enerveerenden strijd slaagden de Shotters er in Barna 1 een punt af te dwingen. Vrijbloed had hierin het grootste aandeel, door overwinningen in zijn singles tegen Jansen en Berkemeijer en een 2-sets zege met v. Frankenhuijsen in het dubbel spel. Verder brachten Bloemsma en van Franken liuijsen, beiden door een overwinning op Jansen, de score in evenwicht, zoodat deze prettige en spannende kamp in een, de verhouding juist weer gevend, gelijk spel eindigde. Shot 4—H.T.T.C. 3 1—9. Hetzelfde resultaat dus als de vorige week het 2e team, al waren de behaalde games toen wat royaler. Het eenige winstpunt werd hier door Hurts gescoord, die in 3 games van Gottsehal wist te winnen. Behoudens de set tusschen Hartman en Gottsehal, die er een van 3 games was, gingen de andere partijen in 2 games verloren. Het dubbelspel Sehipper-Hurts tegen Gouman Gottschall werd ten gunste van de laatsten beslist in 15—21, 18—21. T.O.G. 5—Shot 2 1—9. De wedstrijd eindigde in een gemakkelijk ver diende overwinning voor Shot 2. Zoowel Klupper als van der Giezen hadden geen moeite met hun tegenstanders en slechts Waanders moest tegen Kosters een veer laten en verloor met 2220, 2321 van hem. De eerste game van het dubbelspel was voor de T.O.G.-ers, maar de twee volgenden deden Klupper en v. d. Giezen met 21—23,1721 in hun voordeel beslissen. Bloemendaal Santpoort. Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Gespeeld Zaterdag 28 Januari: WatervlietS.V. a 04. Zondag 29 Januari: S.V. 1Rohda 1, S.V. 2 Oosterkwartier 3, S.V. 3Aurora 2. Te spelen: Zaterdag 4 Februari: S.V. aMeerleboseh a, 2.45 uur. Zondag 5 Februari: A.W. 1S.V. 1, 12 uur, Oosthoek 1S.V. 4, 10 uur. Rohda uit Amsterdam was Zondag de gast van Sport Vereent 1, doch kon daar geen overwinning behalen. Bleken de twaalftallen eerst van gelijke kracht, de thuisclub was af en toe iets sterker, wat ze ook in doelpunten kon uitdrukken. Doch eerst na de rust, welke met gelijken blanken stand inging. Direct daarna gaf A. Menet zijn club de leiding, welke voorsprong dezelfde speler vergrootte tot 20. Er was toen nog een kwartier te spelen, en toen kwam Rohda geducht opzetten om den achterstand in te halen. S.V. hield echter stand, maakte kort vóór het einde er zelfs 30 van. S.V. nestelde zich daardoor vaster op de 3e plaats. De S.V.-reserves verloren van Oosterkwartier, na de leiding te hebben gehad. Tooneel te Amsterdam. Zaterdag 4 en Zondagavond 5 Februari zal Met Nederlandsch Tooneel, Directeur Cor van der Lugt Melsert, artistieke leiding: Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum, A. Defresne in den Stadsschouw burg, alhier de eerste voorstellingen in dit seizoen ge ven van Madame Sans Géne, tooneelsDel in vier be drijven en een voorspel door Victorien Sardou en Emiie Moreau. Regie: Gor van der Lugt Melsert. Annie van der Lugt Melsert-van Res. Mien Duv- maer van Twist, Hélène Berthé, Mies Elout. Josephin van Gasteren, Cissy van Bennekom. Mvra Ward, Stine Lerou, Cor van der Lugt Melsert. Louis van Gasteren, Theo Frenkel. Oscar Tourniaire. Hans van Meerten, Frits van Dijk. Anton Roemer. Johan Schmitz. Ludzer Eringa, Jacques Snoek. Eduard Pal mers, Gijsbert Tetsteeg, Piet Rienks. Han König. Hnn Bentz van den Berg. André van Zandbergen e.a. Ver der hofdames, gasten, kamerlieeren, officieren, bedien den, kameniers, waschmeisjes. volk. soldaten. Costumes: Fa. J. N. Mulder. Utrecht. Kapwerk: Fa. D. H. Michelz, Amsterdam. o „Es war einmal ein Walzer". Voor een goed bezette zaal heeft het Fritz Hirsch Gezelschap Zaterdagavond in den Stads- schouwburg een voorstelling gegeven van „Es war einmal ein Walzer", van Beda en Lunzer, muziek van Leo Ascher. Er is dezen avond ge noten van het zangspel, waar de muzikale illustra tie een belangrijk deel innam. o Dansavond Els Keezer in den Stadsschouwburg. De begaafde Nedcrlandsche danseres Els Kee zer, docente voor danskunst aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, is niet alleen algemeen bekend door haar dans- paedagogische werk en haar solo-dansen, maar ook door haar werk met haar bewegingskoren en wei in het bijzonder haar bewegingskoor uit Haarlem. In Maart zal zij een dansavond geven in den Haarlemschen Stadsschouwburg, lietgeen 'n hoog staande gebeurtenis van groot artistiek belang belooft te worden. Het laatstgenoemde bewegings koor zal op dien avond ook medewprken. De danseres heeft voor deze belangrijke gebeurtenis een grootendeels nieuw programma samengesteld. Tel. 14393, Bakenessergracht 27 Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. LENTEBODEN? Behalve de nieuwste verkeers- yoorsch riften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennenl Dezer dagen ontdekte volgens een krantenberi-l.t iemand in IJselmuiden onder een dakpan een musschennest, waarin drie eitjes lagen. Berichten als deze kan men bijna elk jaar in de kranten aantreffen, evenals over de vroege bloei van appel- of andere vruchtboomen, die ook nu weer opgedoken zijn. Het zou voorbarig zijn om uit deze „spelingen der natuur" een vroeg voorjaar af te leiden. Beter kan men ze zien als toevallige merkwaardigheden en er geen verdere consequenties, b.v. voor hel voor den dag halen der voorjaarsgarderobe of het beginnen van de schoonmaak aan verbinden. En dit te meer niet, daar het vlak na het vinden van het musschennest weer is gaan vriezen, zoodst 's morgens alles licht berijmd is en den geheelen dag het ijs in de slooten niet smelt. Ook overigens is er van lenteboden niet Veel te bemerken. Al mag een koolmees of een merel eens een paar geluidjes laten hooren, die verklappen dat er in zijn schedeltje een herinnering aan het vorige voorjaar voor den dag komt, op werkelijke lente symptomen zullen we nog wel een maandje moeten wachten. De plantenwereld is nog doodsch en wat in den zachten herfst aan het groeien ging, is uitwendig verschrompeld en soms zelfs geheel bevroren. Na tuurlijk rust er in den bodem een ontzaggelijke groeikracht in den vorm van zaden, sporen en wor tels, maar dat sluimerend leven wacht op een zoel voorjaarswindje om te ontwaken. Dan kan het heel gauw gaan en dan zullen wij weer kunnen genieten van het schoonste in de natuur, het ontspruiten van het jonge groen en het ontplooien van de grootste activiteit in de dierenwereld. Maar eerst konden wij nog wel eens op de schaats komen. Gymnastiekcursus voor Heeren. Waarom voor de dames wèl en voor ons niet, zoo werd ons meerdere malen gevraagd. Welnu, mijne heeren, de schuld lag niet.aan ons, maar aan het feit, dat aan het instituut onderricht werd gegeven door dames. Wij hebben echter niet stil gezeten en het doet ons genoegen thans te kunnen berichten, dat de mogelijkheid bestaat een cursus in gymnastiek voor heeren te geven, welke dan zou worden gehouden eiken Vrijdagavond van kwart over 9 tot kwart over 10 (eventueel half 10 tot half 11). Deze cursus zal worden gegeven in het bekende instituut aan den Ramplaan van den heer De Haan. Ons lid, de heer Kroes, gediplomeerd leeTaar M.O., is bereid gevonden dezen cursus te leiden en zijn deskundige leiding waarborgt, dat zijn lessen ook vrucht zullen dragen. Echter, het doorgaan hangt af van het aantal deelnemers. Wij hebben noodig minstens 20 heeren, terwijl het maximum 30 bedraagt. Een 7-tal is ons echter reeds bekend, die wensclien deel te nemen. De kosten bedragen 25 et. per les, terwijl men zich voor minstens 3 maanden verbindt den cursus te volgen. Wees er dus vlug bij, opdat u geen teleurstelling zult krijgen. U kunt zich op geven tot 13 Februari a.s. bij ondergeteekende, Ramplaan 98. Over liet nut van gymnastiek behoeft ik hier nauwelijks te schrijven. Onze toekomstige leider zal hieronder met eenige woorden het zijne daar van vertellen. Laat deze gelegenheid, zoo dicht bij huis en op zulke voordeelige voorwaarden een gymnastiek cursus mede te maken, niet voorbijgaan en schrijft direct in. ,Nu is de beurt aan de heeren om hun enthousiasme te toonen voor de gymnastiek club; dat is ze volkomen waard. Dit keer eens geen hersenwerk als bridgen en schaken, maar all-round lichaams-oefeningen; prettige, soms misschien uitbundige ontspanning, geen be- heersehte gladgestreken maskers, doch vrije, levende gezichten. En toch ook ernstige ar- bcid( zonder dat het gevoeld wordt), voor op bouw en herstel van lichaam en geest; weg werken van stijfheid, loomheid, kortademig heid, overtollige dikte, onzekerheid. Hoe heerlijk dan gewaar te worden, dat men nog spieren bezit, spieren die werk weten te verzetten, en longen welke meer waard blijken dan men dacht. Doet allen mee. U wordt weer jong en frisch, kwiek en lenig, kunt zonder bedenken met uw kinderen gaan rennen en ravotten aan strand en in bosch. Aarzelt niet; hoe meer bezwaren hoe meer redenen om mee te doen". J. C. KROES. Dames Gymnastiekcursus. Tot onze spijt moet ik hierbij berichten, dat geen nieuwe leden meer kunnen worden inge schreven. De beide cursussen zijn dermate bezet, dat verdere toelating een goed les geven zou schaden. Wel zullen wij de namen noteeren van dames, die nog wenschen mede te doen, in de hoop dat wij voor die dames nog een uurtje kunnen vinden. Gevonden voorwerpen. Gevonden op Woensdagavond: een paar wit linnen damesschoentjes. Terug te bekomen bij ondergeteekende. C. F. STROOSNIJDER, Secr. Ramplaan 98. Brldge-club „Ramplaankwartler. Uitslag van den op Woensdag 25 Jamiiip: voor de competitie gespeelden wedstrijd: ZuidNoord, groep I: Paar 1. mevr. Bessehr. v. d. Meer, no. 1 met 10) m.p. 3. heeren FranseHeideman, no. 2 met 92 m.p' 2. mevr. Kuijkheer Evelijns, no. 3 met 88 V„ rmr! 4. h.h. De LangeBouckaert, no, 4 m. 78 m,j-, 12. heer en mevr. Sengers, no. 1 met 95 m.p. 9 mevr. Stevens—hr. Zeepvat, no. 2 met 95 V. m.p 10. mevr. Nassette—hr. Outhuis, no. 8 m. 90 m p 11. mevr. Funckler—hr. Burk, no. 4 m. 79 m.p. ZuidNoord, groep II; 6. mevr. v. d. Wolkhr. Kuijk, no. 1 m. 102 m p. 8. mevr. Linck—hr. Zwolle, no. 2 met 98 U m.p. 5. mevr. v. d. Meer,hr. Stevens, no. 8 met 91 m.p. 7. mevr. Zwolle—hr. Rensen, no. 4, met 70},? m.p. 14. mevr. Heidemanhr, Sibie, no. 1 m. 104 V, m.p 13. heeren Nassette—v. d. Wolk, no. 2, m. 98 m.p. 15. mevr. Zeepvathr. Kleve, no. 8 met 83 m.p. 16. Heeren Kuipers-Zonneveld, no. 4 m. 74}? m. De Commissie: Th. v. d. MEER. A. C. STEVENS. Schaakclub „Ramplaankwartler". Uitslagen van de voor de competitie gespeelde wedstrijden op 28 Januari 1.1.: Besse—v. Ewijck 1—0, v. Ewijok—Ebrink 0—1 Voor de nieuwe competitie werden gespeeld op 27 Januari: SienversSchippers 1—0, Prinsen gaayvat l0, BesseBaars 10.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5