Fa. A. VERNOUT Sport en Spel. Vrijdag 10 Februari 1939 Een goed figuur is zeer geutenscht CORSETTEN, STEPIN'S, BUSTEHOUDERS in diverse modellen FAv.Vastenhoven AGENDA. Haarlemsche Diner-Vereeniging B.V.C. Bloemendaal. Bridgeclub „Santpoort" Korfbalclub „Sport Vereent". PREDIKBEURTEN SPORTHUIS TE NUYL Tafeltennis Horlogemaker LUC, PRINS Voor alle soorten uurwerken KASTPAPIER PUNAISES Zooeven ontvangen de nieuwste Ostadestraat 4 Telefoon 10413 Sinds 1898 STADSSCHOUWBURG. hlZaterdag 11 Febr. 1939, 8 uur: Droste: „Hij, zij en Hottentot. Zondag 12 Febr. 8.15 uur: Centraal Tooneel: „Je kunt 't toch niet meenemen". Maandag 13 Febr. 8.15 uur: Ned. Tooneel: „Nora". Dinsdag 14 Febr., 8.15 uur, St. Odilia: „Kunst Feestavond. Woensdag 15 Febr., 2.15 uur Hermas' Poppen spel „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". 8.15 uur: De Schakel: „Gilbert en zijn moeders". Donderdag 16 Febr. 8.15 uur: Kleine Therésia Stichting: „Zomerzotheid". Vrijdag 17 Febr., 8.15 uur: Toonkunst, Feuer- mann, cello. Rembrandt-Theater: „Die verduivelde waar heid", met Irene Dunne en Cary Grant. Op het tooneel „The Royal Kilties Band". Zondag morgen 11.30 uur „Mooi Frankrijk". Luxor Sound Theater: „Marie Antoinette" met Norma Shearer, Tyrone Power, John Barrymore en Robert Morley. Frans Hals-Theater: „Mannen met Vleugels" met Fred. Mac. Murray, Ray Milland, Louise Campbell. Cinema-Palace: „Duister Shanghai" met John Ceyradine, George Sanders en Dolores del Rio. „Op glad IJs" met Sonja Hennie en Tyrone Power. Tel. 14393, Bakenessergracht 27 Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep o! toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Alhoewel het zich in het midden der vorige week niet liet aanzien, dat er Zondag gevoetbald zou kunnen worden, bleek het dien dag niettemin schitterend voetbalweer te zijn. Alleen de ter reinen verkeerden soms nogal in een slechten toe stand. Daar het eerste elftal zich in een vrijen Zondag verheugde, hebben wij 's morgens op het Schoten terrein 'de verrichtingen van het tweede elftal tegen Schoten 2 eens gadegeslagen. Evenals het eerste elftal wisten ook de witte reserves het in deze omgeving niet verder dan tot een gelijk spel te brengen en met dit resultaat mochten zij nog meer dan tevreden zijn, daar Scho ten over het algemeen stukken beter speelde. Vooral de witte voorhoede toonde zieh tegen over de resolute Schoten-achterhoede, machteloos. Het spel van Hartman, die de rechtshalf-plaats bezette, stak wel erg gunstig af bij dat van de overige spelers, die allen min of meer een off-day hadden. Voor rust kwam Bloemendaal wel heel gemak kelijk aan de leiding, toen een van de Schoten backs, zoo vriendelijk was, een voorzet van rechts in eigen doel te deponeeren. Met veel kunst en vliegwerk wist de Bloemendaal- achterhoede den stand tot rust blank te houden. Na rust scoorde Schoten al gauw den gelijkma ker en toen even later keeper Berkemeijer, die ove rigens uitstekend werk verrichtte, zich door een ver schot liet verrassen, namen de Schotenaren zelfs met 21 de leiding. De witte reserves waanden zich reeds geslagen maar Hartman dacht er evenwel anders over. Hij ging rechtsbuiten spelen en het was aan zijn uitstekend werk te danken, dat Bloemendaal 5 min. voor tijd gelijk kon maken. Zoo kwam het einde van dezen spannenden kamp. Met een 22 gelijk spel. De stand in de Eerste klasse A. van den H.V.B. is momenteel als volgt D.C.O 18 9 1 3 44—20 19 Bloemendaal 2 18 6 6 1 35—22 18 Hillinen 2 12 5 4 3 27—21 14 Schoten 12 4 5 3 2722 13 Haarlem 3A 13 6 1 6 29—31 13 I.V.O.D.W.O. 18 3 5 5 19—25 11 Spaarnestad 14 4 3 7 25—30 11 E.D.O. 3* 12 8 5 4 22—25 9 Kinheim 3 13 8 3 7 3442 9 R.C.H. 5 13 4 1 8 26—50 9 E.D.O. 3 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen. Zooals hieruit blijkt, zijn de Bloemendaal- reserves 1 punt op D.C.O. achter geraakt. Zij heb ben echter hun kans nog geheel in eigen hand en hopelijk zullen zij hiervan nog gebruik weten te innken. Zondag a.s. gaan onze plaatsgenooten op be zoek bij Germaan. Alhoewel deze club een der onderste plaatsen van de ranglijst bezet, moet deze wedstrijd toch niet als een walk-over beschouwd worden. Zondag j.l. slaagde Germaan er n.l. nog in Zeemeeuwen met een 63 nederlaag naar huis terug te sturen. Ook Bloemendaal zal zich dus tot het uiterste dienen in te spannen om haar voor sprong op Ripperda te behouden. Het volgende elftal zal de reis naar Amsterdam aanvaarden De Haas. J. v. d. Schalie v. d. Meij Immer Beijk, Tullenaar v. Bragt, Hartman, Cassee, C. v. d. Schalie, Noord- hoff. Zooals men ziet, is Hartman weer van de partij en dit is beslist een geduchte versterking en al geven wij volmondig toe, dat Van Leuven zich steeds zijn plaats waard toonde, toch mist hij de fighting-spirit van Hartman. Indien Bloemendaal haar tegenstander niet onderschat, hebben wij het volste vertrouwen, dat zij wederom de twee puntjes in de wacht zal sleepen. Rest ons nog te vermelden, dat voor Bloemen daal 2 Zondag a.s. geen wedstrijd op het program ma staat. Secr.: Schaepmaniaan 19, Bloemendaal. Op haar Donderdag 2 Februari gehouden leden vergadering is o.m. besloten tot het houden van een open drive, ter gelegenheid van het le lustrum en den overgang naar het nieuwe speellokaal Hotel „Velserend" tegenover Ruïne van Brederode en wel op Zondag 5 Maart a.s. aanvangende des middags om 2 uur. Nadere bijzonderheden volgen. Op 16 Februari zal het eerste 16-tal van de Bridgeclub „IJmuiden" de gast zijn van „Sant poort" welke Kennemer bokaalwedstrijd in hotel „Velserend" zal plaats vinden. Aan belangstellenden voor het bridgespel geeft ons Secretariaat gaarne alle gewenschte irüich- tingen. 0— BloemendaalSantpoort. Secr.: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (Stat.). Door weersomstandigheden zijn alle wed strijden afgelast. Te spelen: Zaterdag 11 Febr.Haarlem bS.V. a 3 uur; Zondag 12 Febr.: S.V. 1Archipel 1, 2 uur; Watervliet 2S.V. 2, 10 uur. Onze Jaarlijksche Feestavond zal plaats heb ben op Zaterdag 18 Maart in Hotel „Vreeburg" Kerkplein te Bloemendaal. Nadere bijzonderheden volgen. voor Voetbal, Handbal, Korfbal,Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES SCH0TERWEG 27. H.T.T.C. „Shot". Secr.: J. Meij, Donkerelaan 1, Bloemendaal. Speelavond: Donderdag 810.45 uur. Jeugd huis Donkerelaan 6a. Bloemendaal. Wedstrijduitslagen Shot 3H.T.T.C. ld 4—6; Barna 2Shot 3 5—5. Het programma voor 13 tot 20 Februari luidt: 13 Febr.: Barna ldShot 2; 16 Febr. Shot 1 T.O.G. 3; 16 Febr. Shot 5Heemstede 3. De Barna-dames zullen aan het tweede team wel niet veel moeilijkheden opleveren. Shot 1 en Shot 5 zullen resp. tegen T.O.G. 8 en Heemstede 3 wel geen kans maken. Shot 3—H.T.T.C. ld 4—6. J. Sonneborn zag alleen kans van mevr. Michel- Ordtte winnen (18—21, 21—14,21—10). In Mej. Niexten moest hij zijn meerdere erkennen (2113, 2115) evenals in Mej. Mauhart (2117, 721, 821) Ook J. Meij verloor van Mej. Niesten (1321, 1721), doch met Mej. Mauhart (2114, 21—11) en Mevr. M.-O. (21—10, 21—11) had hij geen moeite. De invaller J. Potharst maakte zich zeer verdienstelijk door van Mevr. M.-O. te winnen met 218, 219. Ook van Mej. Mauhart wist hij een set te winnen met 21—9, doch de volgende twee sets verloor hij met 2117 en 2118. Van Mej. Nusten verloor hij met 2117, 218. De stand was nu 54 voor de dames en dus zou het dubbelspel de beslissing brengen. J. MeijJ. Son neborn verloren de eerste set met 1215, doch de tweede was voor hen (2119). Na een buitenge woon spannende derde ste verloren zij op het nip pertje (2022) van Mej. NiestenMej. Mauhart, zoodat de einduitslag 64 voor H.P.P.C. ld was. Barna 2—Shot 3 55. Dit was de eerste competitie-wedstrijd voor Shot 3, waarin zij een beetje geluk had. J. Sonne born en J. Potharst wisten alleen van T. Edam te winnen. In Zijlstra en Jansen moesten zij hun meerdere erkennen. J. Meij wist echter van Jansen te winnen evenals van Edam, doch ook tegen Zijl stra moest hij het onderspit delven. J. Meij en J. Sonneborn wisten echter na 3 span nende sets het dubbel in hun voordeel te doen be slissen zoodat een 55 glijk spel werd behaald.' Gaat zoo voort derde Shotters. Vertrouwd adres! crurkTCOWcr. OO Degelijke garantie JvHUI tnVVtu ij Gouden Verlovings-enFantasieringen ZONDAG 12 FEBRUARI 1939. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Jeugddienst. N.m. 5 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uitzending op golfl. 245.9 m. Nederl. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark), v.m. 10% uur Gezongen H.Mis. Woensdag n.m. 8 uur Meditatie-bijeenkomst. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. AERDENH0UT. Ver. Relig. Kring, v.m. 10% uur Ds. G. J. Waar denburg, Ned. Herv. pred. te Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. II. Oldeman. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Dr. W. G. Harrenstein. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Dr. J. G. Ubbink. Bed. H. Avondmaal. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Duyvendak. Donderdag n.m. 7% uur Ds. G. H. Brandt. (Weeshuis). Eglise Wallone, a 10 h. 30 Service et Sermon présidé par Mr. le Pasteur Marc. Jospin; 3ième collecte pour l'eglise. a 9 li. 15. Ecole du Dimanche. Mardi a 8 h. du soir Mr. le pasteur Choistand fera une eonférance avec projections lumi- neuses sur l'Evangelisation en France, (avec traduition hollandaise). Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. A. H. Haentjens. 12 kinderdienst in het Remonstratenhuis. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk), v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. Veenhof. Cat. Zondag 50. Zondagsschool 12.301.30 uur Openb. school Tetterodestraat, hoek Santpoorterstraat; Jon gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12 jaar Woensdag 89Meisjesclub (tot (in diverse kleuren) BOEKHAN DEL Bloemendaalscheweg 53 Tel. 23039 Bloemendaalscheweg 255 Tel. 22292 Warmoesstraat 10 Tel. 10547 Onafh. Relig. Gemeenschap n.m. 7% uur (Gem. Concertgebouw), Ds. A. R. de Jong. 12 jaar) Woensdag 4-5.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kinderen en volwassenen). Vrijdag 7—8 Biblio theek en alle clubs in de Lotterstraat 4. Geref. Kerk (Wilhelminakcrk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. N.m. 5 uur Ds. L. Hoorweg, Cat. Zondag 50. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 51. Geref. Kerk (Züid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. I,. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Cateeh. Zondag 51. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. W. van Deth. Rozekruizers Gen. (Bakenessergr. 13), n.m. 7.15 uur Tempeldienst met lezing, spr. de heer M. Verhoog, onderw.„De zeven inwijdingen voor het Hoogaltaar). Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" (afd. Haar lem II, Soc. „Vereeniging", Zijlweg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. Ir. Felix Ortt van Soest, onderw. „God is liefde". Helderz. waarn. mevr. J. Remmers-v. d. Lans. Soefi-Bew. (geb. Nut v.h. Algem., Lange Veerstr. 16), Universeele Eeredienst v.m. 11 uur mej. S. A. v. Braam, onderw. „Het water des levens". ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. v. d. Vloed. Van het bestuur. Woensdag 1 Februari j.l. hebben wij voor d» jongens en meisjes onzer leden een gezellige film. middag gehad, zulks ter gelegenheid van den eersten verjaardag van Prinses Beatrix. Gaarne wilde ik vanaf deze plaats allen, die aan het wel slagen dezer middag hebben medegewerkt, harte lijk dankzeggen voor al hun goede zorgen. In het bijzonder mag ik wel noemen mevr. Brandon en den heer Zeepvat, die beiden wel de spil vormden waarom alles draaide. Moge het bovenstaande voor de bewoners onzer buurt, welke nog geen lid onzer vereeniging zijn, een aansporing zijn, zich thans nog als lid op te geven. Einde vorig jaar lieten wij liuis-aan-huis een oranje-kleurige circulaire bezorgen, waar aan den onderkant een strook was, welke men kon invullen om zich als lid aan te melden. Lang alle maal ontvingen wij bedoelde strooken niet terug en ligt het in onze bedoeling, dan ons medelid, de heer Ropma, in de komende dagen bij diegenen zal komen, die deze strooken nog niet inleverden. Mag ik in dezen op uw aller medewerking rekenen en den heer Ropma overladen met strooken inge vuld met uw naam en adres. B. G. BOS, le Secretaris- Bloemveldlaan 7. Bridge-club „Ramplaankwartier. Uitslag van den op Woensdag 1 Februari 1.1. voor de competitie gespeelde wedstrijd. Groep I. NoordZuid: Paar 1. mw. Bessehr. v. d. Meer, no. 1 m. 131 mp. 3. heeren FranseHeideman, no. 2m. 113%m.p. 2. mw. Kuijkhr. Evelijns, no. 8 m. 110% m-P- 4. h.h. De LangeBouckaert, no. 4 m. 101 m.p. Groep I. OostWest: 9. mw. Stevenshr. Zeepvat, no. 1 m. 127 m.p. 12. heer en mevr. Sengers, no. 2 m. 118% m.p. 10. mw. Nassettehi. Outhuis, no. 3 m. 114 m.p. 11. mw. Funcklerhr. BuTk, no. 4 m. 96% m.p. Groep II. NoordZuid: 6. me. v. .d Wolkhr. Kuijk, no. 1 m. 129% m.p 5. mw. v. d. Meerhr. Stevens, no. 2 m. 120 mp 8. mw. Linekhr. Zwolle, no. 3, m. 119 m.p 7. mw. Zwollehr. Rensen, no. 4 m; 87 m.p Groep II. OostWest. 14. mw. Heidemanhr. Sibie, no. 1 m. 130 m.p. 18. h.h. Nassettev..d. Wolk, no. 2 m. 123 m.p. 15. mw. Zeepvathr. Kleve, no. 3 m. 105 m.p. 16. h.h. KuipersZonneveld, no. 4 m. 97% m.p. Op 8 Februari j.l. is onze competitie beëindigd. De resultaten daarvan worden Woensdagavond 15 Februari a.s. bekend gemaakt. Op laatstgenoemden datum zal onze 3e onderlinge competitie beginnen Er zal bij voldoende deelneming, wederom in twee groepen worden gespeeld, volgens het verbeterde Scheveningsclie systeem, met een spelbeoordceling in de NoordZuid-lijn en in de OostWest-lijn. De indeeling van de groepen wordt door het be stuur geregeld. Het vormen van de paren zal dit keer aan de leden worden overgelaten. Voor hen, die geen partner kunnen vinden, zal het bestuur zeer zeker een oplossing vinden. De bedoeling van het spelen in twee gToepen is, dat de twee laatst-aankomende, aan het eind van de competitie, uit de eerste groep, zullen wisselen, met de eerst-aankomende uit de 2e groep. Een moeilijk probleem is natuurlijk, om de paren in de gioepen onder te hrengen, doch het bestuur vertrouwt er op, dat allen met die indecling accoord gaan. Voor deze competitie worden weder om eenige prijsjes beschikbaar gesteld. Het be stuur komt daar later nog op terug. Wanneer een lid op een der competitie-avonden verhinderd is, gelieve hij of zij dit vroegtijdig te berichten aan de bekende adressen. Indien moge lijk, zorge men bij verhindering voor een plaats vervanger, die in zijn of haar plaats dien avond zal spelen. Is voor hem of haar geen plaatsver vanger, dan is de belooning 5 m.p. beneden het laagste aantal op dien avond behaald. Besprekingen, informaties of raadgevingen be treffende een spel, moeten zooveel mogelijk worden vermeden. Hierdoor wordt het spel bekend, waar door andere spelers ervan zouden kunnen profi- teeren. Nieuwe leden, die zieh in den loop van de com petitie aanmelden, komen, indien plaatsing moge lijk is, in de tweede groep uit. De Commissie, Th. v. d. MEER. A. C. STEVENS. Haarlem, 6 Februari 1939. Van de Ontspanningscommissie. Gymnastiekclub voor Heeren. 'In aansluiting op de berichten van vorige week, kan ik vermelden, dat reeds 16 deelnemers zich hebben aangemeld voor dezen cursus. Het door gaan is derhalve verzekerd en wij deelen aan de ingeschrevenen mede, dat de eerste avond plaats heeft Vrijdag 17 Februari a.s., des avonds om kwart over 9. In verband met een goed verloop verzoeken wij beleefd 9 uur aanwezig te zijn. Gymnastiek costuum of kort broekie met shirt, terwijl noodzakelijk is, dat de zooien der schoentje: icif-rubber moeten zijn. De eerste maal is 40 et. verschuldigd, de vol gende malen 25 et. Voor hen, die nog niet hebben ingeschreven, deelen wij mede, dat de gelegenheid daartoe nog bestaat tot 14 Februari a.s. bij ondergeteekende. (Maximum 30 deelnemers). De verbintenis tot deelname is 3 maanden, terwijl ook bij verhinderd zijn moet worden be taald. De cursussen worden gehouden onder leiding van den lieer Kroes eiken Vrijdagavond kwart over 9 in het Instituut van den heer De Haan aan den Ramplaan. Feestavond. Onze laatste avond is geweldig in den smaak gevallen bij onze leden en ons is dan ook om herhaling verzocht. Derhalve besloten wij op 1 Apri a.s. (dit is geen mop), een soortgelijke avond te houden, wederom met medewerking van goede artisten. Bijzonderheden hieromtrent zullen later volgen. De Secretaris der Ontspannings-Comm. C. F. STROOSNIJDER. Ramplaan 08.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2