DE CHRISTELIJKE SCHOOL TE OVERVEEN. A. G. G. M. GI0RGIS Zn. Vrijdag 17 Februari 1939 Vervolg Raadszitting. Zal de gemeente Haarlem toch het fraaie uitzicht belemmeren? Aan groot gevaz Aanbesteding W Gevonden Vo< (Vervolg van pagina 1) f 300,als wordt uitgedrukt door een breuk, waarvan de teller is het gemiddeld getal Bloe- Imendaalsche leden en de noemer het totaal aan tal leden der Vereeniging, dat op den eersten dag van iedere maand van het jaar 1938 op de éoor de totstandkoming van de nieuwe wegen ledenlijst stond ^geschreven, tesschen de spoorbaan en den Kennemerweg, De heer QUABLES VAN UFFORD (V.B.) •Isook in andere richting voor voetgangers- en vraagt eenige toelichting op de prestaties der ver- wielrijdersverkeer door den nieuwen tunnel op- eeniging, wie haar directeur is, hoeveel leden ei der de spoorbaan door. Een verruiming van het zijn, wat de contributie is, en welke toestellen ter plein door een betere afronding van den hogk beschikking zijn. Deze gegevens treft spr. in het Noorder- en Zuider-Stationsweg is mede met' prae-advies niet aan. het oog op het gevaar voor het verkeer in dien De heer CASSEE (V.D.) merkt op, dat in Sep- scherpen bocht, zeer wenschelijk. De eigenaren tember 1988 reeds een verzoek tot B. en W. van de op dien hoek gelegen perceelen zijn be- gericht om een bijdrage in een tekort van f 570.- reid den voor de beoogde afronding benoodigden dat o.a. ten nauwste samenhangt met de moei grond in eigenom af te staan tegen een grond- lijke economische omstandigheden. Er zijn 93 prijs van f 10 per vierk. Meter, plus een schade- Bloemendaalsehe en 60 niet-BIoemendaalsche loosstelling wegens waardevermindering der leden, waarvan 20 in Tuindorp, voor welk laatste perceelen. B. en W. stellen daarom voor: aantal spr. tevens de subsidie zou willen toe kennen. Dit zou neerkomen op een bedrag van a. van de - N.V. Uitgevers Mij „Focus" pl.fn. rond f 225.Spr. zou voorts de huur, die de ge- 125 M2 grond te koopen; b. van P. van Marken pl.m. 130 M2 grond; meente nog moet ontvangen van de vereeniging over 1938. tot een bedrag van f 130.wijlen zulks met toekenning van een schadevergoeding kwijtschelden. Ook andere sportvereenigingen wegens waardevermindering van: f 900,aan krijgen van gemeentewege een zeer te waar de N.V. Focus, en f 275,aan P. van Markén, deeren steun terwijl tevens voor rekening der gemeente de De heer SCHULZ (S.D.A.P.) vindt het voorstel in den bocht bij perceel Zuider Stationsweg 33 van B. en W. niet duidelijk, omdat het bedraj staande garage zal worden verplaatst; de kosten niet bekend is. Spr. is het wel eens met B. en W, van dit laatste bedragen f 900, dat het möeiliik is om thans over 1938 nog sub Voorts vragen B. en W. een crediet van f 1625 sidie toe te kennen. Het voorstel van den heer voor werkzaamheden en materialen ter verbete- Cassee acht spiwel aanvaardhaai Weth. OUWEHAND (C.H.) zegt het niet juist te vinden, om huur over 1938 kwijt te schelden Indien men een goede begrooting heeft gemaakt moet de post huur daar zeker op voorkomen. Gerekend .naar hel gemiddeld aantal leden D Zomerzorglaan behoeft, voor zooveel betreft zaj f[e subsidie f 188.— moeten bedragen. De VOORZITTER merkt op, dat de Bloemen daalsehe Gymnastiekvereeniging vroegei werd ring van .de verkeerssituatie ter'plaatse. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VERBREEDINGZOMERZORGLAAN. Zomerzorglaan behoeft, voor zooveel be het gedeelte van de Koepellaan tot den Bloemen- daalscheweg, dringend verbetering. Mej. C. J. de Boer te Amsterdam heeft zich I gt-stcuud door verlaging van de vergoeding voor bereid verklaard voor de wegverbreeding een j,ct gebruik der lokalen: dezelfde huren als door strook grond van ca. 70 vierk. M. van haar andere vereenigingen worden nu door de gvmna- eigendom aan de Zuidzijde van de Zomerzorger- stiekvereeniging betaald. Om geen preeendentcn laan tegenover de Verlengde Koepellaan aan de te scheppen, b.v. ten opzichte van de Vereeniing gemeente te verkoopen tegen f 10,per M2, on- voor Jeugdwerk e.d., zou spr. niet willen subsi der voorwaarden, dat de tuin na wegverbreeding dieeven voor 1938. van den weg zal worden afgescheiden door een jje heer HONDIUS (Nat. Herstel) vraagt of aan te brengen eenvoudig ijzeren hekwek met het niet mogelijk is een grooter bedrag uit te drie toegangshekken, terwijl in de versmalde trekken, ten einde hieruit ook andere vereenigingen voortuinen nieuwe watermeterputten zullen moe ten worden bepaald, een en ander op kosten der gemeente. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. tesübsidieeren. De heer CASSEE (V.D.) vindt den heer Hondius plus royaliste" que le roi, want volgt de raad zijn advies dan zouden de vereenigingen maar raak kunnen leven en tenslotte bij de gemeente om sub De heer CASSEE (V.D.) vraagt of de verbree-i - - ding van de Zomerzorgerlaan geheel kan worden 31(jie kunnen aankloppen, uitgevoerd. Er bliift namelijk nog een klein smal De heer SCHULZ wijst er nog op dat by subsi- gedeelte over dle aan an(lere vereenigingen nimmer is gevraagd VVéth PRINSENBERG (R.K.) antwoordt dat «aar het aantal leden dat ai of niet in Bloemendaal in verband met de plannen tot, bouw van een woont. Spr. zou daarom deze kwestie luer ook met nieuwe R.K. Kerk op „Sparrenlicuvel", het kerk- 111 't geding brengen. - - - -- 1 Overigens is liet wel meermalen voorgekomen dat door do gemeente reductie op of kwijtschelding van huren en pachten werd gegeven. bestuur onderhandelingen over eventueele over dracht van grond wil uitstellen tot heslist is wat met de tegenwoordige hulpkerk zal geschieden, Het voorstel wordt dan zonder hoofdelijke stem ming aangenomen VERBREEDING ZEEWEG—BOULEVARD. Het gemeentebestuur van Zandvoort is voorne- De heer VAN TILL (C.H.) zegt nog geen ant woord te hebben gehoord op de vraag welke contri biitie wordt betaald. De heer. BOUVY (R.K.) stelt voor een subsidie van f 355.-te geven. De heer QUARLES VAN UFFORD (V.B.) zegt mens tot verbreeding over te gaan van den Zee- hoewe, wj jjet voorstel van B. en W. principieel weg (boulevard) op Zantvoort s gebied. juister vindt, zicii toch wel in liet voorstel van den Om die plannen mogelijk te maken zal een ge- 1 jleer asset- te kunnen vinden. Men moet voorko- deelte van den duinreep (aan de zeezijde) aan I men dat Jiet-yqor vereenigingen die in Bloemendaal den weg moeten worden toegevoegd. hun- domicilie kiezen, ook worden gesubsidieerd Zandvoort z&l daartoe ook de beschikking moe- voor Haarlemsche leden, getuige o.a. het verzoek ten hebben over een 6 M. breede aan den be- voor de christelijke School te Overveen. staanden weg grenzenden strook dumgrond, toe- Uc hcer CASSEE (tot den heer van Riesscn) behoorende aan de gemeente Bloemendaal, Zandvoort heeft verzocht deze strook grond (van het Noorderbad tot de gemeentegrens) gra tis voor wegverbreeding te willen afstaan. Je krijgt ook nog een veeg uit de pan, Pieter. De heer VAN RIESSEN (A.R.) zegt met ge noegen van den lieer Cassee te hebben gehoord dat deze voor menschen uit het Tuindorp ook subsidie Zandvoort niet meer zal worden aangeslagen voor den Zeeweg. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. KLEEDLOKAAL SPORTTERREINEN JULIAN ASCHOOL. Ten Noorden van het sportterrein nabij de Burgemeester en Wethouders hebben zich be- wiI verieenen. jiet verheugt spreker dat de heer reid verklaard de inwilliging van het verzoek te I (jaggee 0p eertijds genomen ^standpunt blijkt bevorderen nu vaststaat, dat Bloemendaal door komen '"1 Weth. OUWEHAND, wijst er op dat het voor stel van B. en W. geboren is uit een consequentie ten opzichte van de hockeyclub II.B.S., die ook grootendeels haar leden uit Haarlem trekt. Om te voorkomen dat misbruik zou worden gemaakt van de gemeente Bloemendaal wordt met liet aantal Bloemendaalsehe leden rekening gehouden. icn Spr. gevoelt wel voor het voorstel van den heer Julianaschoóh^* tusscherT de"Vrlj'bürgiaan en de I Bouvy om vóór een jaar f 355 subsidie te vcrlee- Willem de Zwijgerlaan, is door de gemeente nen, en voor volgende jaren de basis van het voor gekocht een terrein ter oppervlakte van pl.m. stel van B. en W. bij-toekenning van een subsidie 11290 M2. Op dit terrein bevindt zich een stee- te handhaven. nen schuur van twee verdiepingen, groot De VOORZITTER kan liet argument van den 8 5 x 19 meter, welke schuur zou worden afge- I beer Schulz, dat aan pachters huur is kwijt ge broken en dan ook reeds was overgegaan in han- scholden, niet deelen, omdat dit laatste zeer aan den van een sloopersfirma. Aangezien deze het verloop van het seizoen onderhevig is. Deze schuur nabij het sportveld zeer goed tot kleed- factor gemt hier niet. huis c.a. zou zijn in te richten en deze opstal Tenslotte wordt, zonder hoofdelijke stemming, alsnog voor f 700,kan worden verkregen, stel len B. en W. voor daartoe te besluiten en daar door de instandhouding van de steèncn schuur te verzekeren. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen, besloten voor 1939 een subsidie van f 355.toe te kennen. BEPLANTING ZEEWEG ONTTREKKING SAXENBURGERLAAN. Van Dr. .Tae. P. Thijsse is een rapport ingekomen I omtrent de beplanting langs den Zeeweg. De heeren NOORMAN, CASSEE en HONDIUS I brengen hulde aan den samensteller van het rapport In de raadsvergadering van 19 Januari j l. rüe van groote deskundigheid heeft blijk gegeven werd in beginsel besloten in te gaan op het voor- In Vele nuttige wenken heeft verstrekt. Tevens stel van B. en W. om een gedeelte van de Saxen- worfjt met genoegen geconstateerd, dat de be- burgerlaan aan het openbaar verkeer te onttrek- handeling der beplanting door Publieke Werken ken, teneinde dat gedeelte aan het speelterrein I zoo jnist is gesellied. van de school van de Bloemendaalsehe School- I Weth. PRINSENBERG wijst er nog op dat de Vereeniging toe te voegen. I beplanting groote bezwaren ondervindt door de Van dit besluit is openbare kennisgeving ge- I konijnen. Als de raadsleden daar eens iets tegen daan; daar geen enkel bezwaarschrift is inge- weten, houdt spr. zich aanbevolen. komen,-stellen B. en W„ voor.ftet betreffende ge deelte aan het openbaar ver'. ',i»r te onttrekken. Op voorstel Van den Voorjjtter wordt dit punt aangehouden om het in ge'abne zitting te behan delen. STEMMEN: De stroopers meer vrijheid geven. VERBOUW SPORTHUIS AELBERTSBERG B. en W. stellen voor het bij raadsbesluit d.d. 15 Sept. 1938 verleend crediet ad f 6000.voor den verbouw van het Sporthuis aan den Aelberts- bergweg met f 2000.te verhoogen, aangezien het GYMNASTIEKVEREENIGING. I toegestaan crediet te gering is gebleken, echter In verband met de financieele moeilijkheden Pndar voorbehoud dat een aesthetisch bevredi- SUBSIDIE BLOEMENDAALSCHE vraagt het Bestuur der Bloemendaalsehe Gym nastiekvereeniging een subsidie uit de gemeente- ka's voor de jaren 1938 en 1939. Aangezien het vereenigingsjaar 1938 reeds beëindigd is, stel len B. en W. voor op de subsidie-aanvrage voor 4at jaar afwijzend te beschikken. Voor het jaar I B. en W. om de navolgende ontheffingen van be- ®39 geven B. en W. in overweging een subsidie palingen der bcbouwingsvoorschriften te ver toe te kennen tot een zoodanig gedeelte van leenen aan gende oplossing zal worden verkregen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN De Raad vereenigt zich met liet voorstel van blZooals wij reeds in ons vorig nummer mede deelden, is door liet bestuur der Vereeniging voor Christelijk onderwijs te Overveen een nieuwe tee- kening ingediend voor den bouw van een Christe lijke school aan den Korte Zijhveg, zulks ter tege moetkoming aan de bezwaren van vermeende belemmering op het Haarlemsche stadsbeeld met den grooten Ravo als middelpunt. Zooals uit de teekening, op pagina 1 van dit nummer opgenomen, blijkt, geeft het nieuwe pro ject een afdoende oplossing. Ter linkerzijde komt het scholencomplex, terwijl de vrije doorkijk be houden blijft. Bovendien maskeert de nieuwe be bouwing het minder schoone geheel dat zich thans nog ter linkerzijde aan het oog vertoont. Een deskundig oordeel. Door den heer D. F. Tersteeg is in overleg met de stichting Noord-Hollandseh Landschap een rapport uitgebracht over de nieuw-ontworpen situatie. De heer Tersteeg schrijft in zijn rapport ,,Een meer of minder dichte bebouwing langs het gedeelte Korte Zijlweg zou het mooie ver-ge zicht voor altijd te niet doen. Ook het stichten van een schoolgebouw met bijgebouwen, die langs de rooilijn zouden kunnen worden gebouwd, is af te keuren. Waarschijnlijk heeft de architect, met de plannen voor de school belast, ook deze bezwaren overzien en kwam voor de situatie tot een andere oplossing. Het voorterrein to. aan de grens „Bloe- mendaal-Haarlem" is van den Korten Zijlweg af ongeveer 135 meter diep. Een complex schoolgebouwen is langs de Noord zijde ontworpen. Het overblijvende gedeelte van iiet terrein aan de Zuidzijde dus tot de Brouwer- vaart is onbebouwd gebleven en gedeeltelijk bestemd voor cultuurgrond en grasveld speel terrein dus „overzichtelijk". Ook dan zal dus het fraaie vergezicht gespaard blijvende breedte van deze open strook grond zal dan nog 50 a 60 Meter blijven. Deze plaats Voor liet schoolgebouw komt mij wel gunstig voor. Evenwel moet de hoogte van bega- nen grond niet worden vastgesteld ten opziente van den Korte Zijlweg maar hierbij moet het terrein, waarop gebouwd zal worden, liet uitgangs punt zijn. De bekoring, die het uitzicht thans biedt, zal niet gewijzigd worden en dus blijft deze attrac tie volkomen gespaard. In de gemeente Bloemen daal zal dan door het bouwen van de school geen uitzicht worden belemmerd. Ten Oosten van de gemeente-grens ligt een ter rein langs, de Brouwersvaart ter breedte van ruim 100 nieter, waarop bouwverbod is gelegd. Hier blijft dus ook het doorzicht ongeschonden. De meer Oostelijk gelegen gronden in de gemeente Haarlem tussehen Zijlweg en Brouwersvaart zijn bestemd voor bebouwing. Langs de Westzijde van dit buurtschap zal een verkeersweg (de Blois van Tresionglaan) worden aangelegd. De bebouwing, die van deze laan af tot aan de stad Haarlem zich in de toekomst zal ont wikkelen, zal helaas het fraaie overzicht wèl schaden. Het is te betreuren, dat in het verlengde an het genoemde „terrein met bouwverbod" in Oostelijke richting geen groene gordel in het uit- Hoe de situatie wordt, wanneer de gemeente Haarlem haar uitbreidingsplannen volvoert. breidingsplan werd op genomen. Zoo'n gordel zou bestemd kunnen zijn in hoofd zaak voor sportvelden. In dat geval zöu het uitzicht ook in de toekomst onaangetast zijn ge bleven". Ter illustratie ervan geven wij hierbij een over zicht van de situatie, zooals deze zal worden wan neer de gemeente Haarlem haar reeds in 1929 goed gekeurde uitbreidingsplan zal gaan uitvoeren. Zij zelve zal dan het fraaie uitzicht, dat thans zoo'n groote rol speelt, wegnemen door den aanleg van de geprojecteerde Blois van Treslonglaan. Zooals de heer Tersteeg terecht in zijn rapport opmerkt, zou slechts een uitbreiding van het Bouwverbod in Oostelijke richting een garantie vormen voor het behoud van het stadsbeeld. A. Donker, Overveen, voor het verbouwen van een schuur tot garage bij perceel Kweekduinweg 4 Dr. H. A. Marcus, Lisse, voor het bouwen van een woonhuis met aangebouwde garage aan den Oosterduinweg; Bestuur II.B.S. vooi Meisjes Bloemendaal, vooi het verbouwen van het perceel Koepellaan 8 Bestuur Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, voor het verhouwen der perceelen Brederodelaan 46 en 48 tot Broederhuis; A. Plantinga, Heemstede, Voor het vergroot en der garage bij perceel Madelievenlaan 4; R. v. d. Ploeg, Haarlem, voor het bouwen van een garage bij perceel Iepenlaan 30. Geweigerd worden de aanvragen van: J. C. Brand, Aerdenhout, voor het bouwen van woonluiiüen aan de Platanenlaan en 3 winkelhui zen met magazijn en garage aan den Verbindings weg Mej. C. J. de Boer, Amsterdam, voor het ver bouwen van het enkele woonhuis Zomerzorgerlaan tot een dubbel; C. S. Wonink, Haarlem, voor het bouwen van woonhuizen met 2 aangebouwde garages aan de Pernambucolaan. RONDVRAAG. De heer VAN TILL (C.H.) wijst op de nog niet afdoende verlichting van den Zandvoorterweg, op sommige plaatsen werkt de verlichting ver blindend. Spr. vraagt verder de aandacht voor onjuiste erbeteringen bij de wegverbreedingen, b.v. bij de Busken Huetlaan en liet oude Raadhuis, waar liet rechtergedeelte van den weg liooger ligt dan het linker. Weth. PRINSENBERG zal aan een en ander aandacht besteden. De lieer IIONDIUS (Nat. Herstel) geeft in overweging de maximum snelheid op de wegen, die zich daartoe ieenen, te verhoogen van 30 op 45 km. Voorts wijst spr. nog op de omstandigheid, dat vele hagen in deze gemeente uitzichtbelcmnie- rend Werken. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. de bevoegdheid hebben om dergelijke hagen te doen snoeien. Verhooging van de maximum snelheid kan overwogen worden. De heef CASSEE (V.D.) vraagt aandacht voor de luchtbescherming. Er fnoet wat meer initiatief van liet gemeentebestuur uitgaan, want spr, vraagt zich af of bet tot dusver verriehte wel vol doende belangstelling wekt. Wordt er reeds iets gedaan aan liet maken van vluchtkelders of schuilloopgraven, b.v. bij scholen, waar een dringende noodzaak geldt. In dit opzicht kan productief werk door de werkloozen worden ge daan. De lieer QUARLES VAN UFFORD is het met den lieer Cassee niet eens, omdat hij aanvallen van vijanden op gemeenten als Bloemendaal uit gesloten acht in verband met de weinige trefkans. De VOORZITTER zegt, dat het gemeente bestuur liet zijne doet, doch dat de bevolking niet doordrongen is van de noodzakelijkheid. Momen teel worden demonstraties van gasmaskers op twee verschillende plaatsen in deze gemeente gegeven. Onderzocht kan worden of de soholen gasdiclit gemaakt kunnen worden. Weth. OUWEHAND zegt de beweringen van den heer Quarles van Ufford ook door deskundigen bevestigd te kunnen krijgen. Bevoegde instanties hebben spr. verklaard, dat er pas maatregelen genomen kunnen worden als er oorlog is. Voorbe reidende maatregelen zijn soms gebleken heele- maal niet afdoende te zijn B. en W. zijn echter diiigent, hoewel de materie niet gemakkelijk is. De heer CASSEE wijst er nog op, dat in China 450.000 mensclien gedood zijn door bommen, om van Spanje nog maar niet te spreken. Spr. achi liet maken van schuilkelders enz., vooral bij scholen een eerste vereiselite. De VOORZITTER deelt mede, dat B. en W. spoedig met een aanvullende begrooting voor den luchtbeschermingsdienst zullen komen, zoodat alsdan gelegenheid zal zijn er nader op terug te komen. De zitting wordt hierna te 4.15 uur gesloten. o FEESTAVOND B. J. C. blZaterdag a.s. hoopt de (B)loemendaalsche (J)ongens (C)lub haar jaarlijksche feestavond te geven in het Jeugdhuis. Het programma, dat evenals andere jaren ook nu weer goed verzorgd is, bevat o.a. een opvoe ring van „Een zeker Meneer Fortuin", van Dick Faber. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 blEen bewoner van e den spoorbaan te Vogelenza dagmiddag circa half een v toen met groot geweld een raam naar binnen vloog, van stukken glas met krach! kwam. Op hetzelfde momei passeerd. Bij het ingestelde het ijzer afkomstig was vai niet van den trein, die juis delijk is een vroegere trei raakt, en werd het thans dc kracht weggeslingerd. De glasscherven kwamen ook t( eten, dat juist was opgedi werd. De bewoner is, dooi moment van zijn stoel wa: groot onheil ontsnapt. De schade beperkte zich eele. o bl- Door B. en W. va Woensdag j.l. in het oper bouwen van vier woningen a weg te Overveen, onder a heei .1. Mulder Hzn. te Bloc a. Volgens bestek; ft. met Ingeschreven werd door; Fa. Meijer, iJmuiden Fa. Winnubst, Haarlem Gebr. Berghoek, Alphen a; den Rijn Fa. Breevoort, Haarlem Gebr. v. d. Aardweg, H'lem Joh. Elskamp, Haarlem A. v. d. Varik, Haarlem Gebr. de Vries, Haarlem Zandv. Bouw Exph, Zar voort Abr. Lassing, Bl.'daal Fa. Ebbing, Haarlem Fa. Philips, Haarlem J. Hemmes. Santpoort Brandsma Bakker, H'lem „Saturnus", Amsterdam De gunning is aangehoud o blGevonden en terug t< Rustenburgherweg 4a, een Wijsman, Leyweg I No. 9b wielbelastingmerk; Kokk plein 8 Haarlem, een zakir laan 27 een padvinders (w Duinlustparkweg Santpooi met inhoud; Kennel Ridde jonge hond; Bieman, Uite poort, een groentenmandje; horststraat 28 Haarlem, ei schoenen; Koedijk, Nachtej lastingmerk; Wijgers, N. 7 lem, een bril met hoornen O. Nassaulaan 125, een ge houd. Politiebureau Overv dagen van 1012 uur vo handschoen, drijfriem. Pi fantasiedoekje. AUTO UITGI blDe brandweer werd brand in de garage van dr. denhout. Spoedig was de A en slangenwagen ter plaat auto van dr. Ruys in lie eenige slangen op de water bestreden. Zoodoende blei tot de auto, die geheel uitt De Bloemendaalsc' e M: opgeroepen, maar behoefdi FAILLISSEN Het weekblad Handelsbc de crediteurenlij st in het 1 Goebel, eenig beheerend venn. „Nefana" Nederl. Fr ducten te Bloemendaal. D teuren, waarvan 3 met bet totaal passief bedraagt f I drag van f 805.19 van ee welke op den Staat van Bs komen. Preferent is f 1.687 De baten bedragen f 3.228 morie posten bestaande uit deren en inventaris filia consignatie-goederen. De ren zijn: G. Hurkmans f 14.752.55; N.V. Philip: schadevergoeding f 16.900. blAan de ingezetene mendaal wordt kennis geg tot en met 10 Maart a.s. monstraties zullen wordei maskers voor de bevolkin Tevens zullen inlichtin betreffende het gebruik, b koop en de levering. Bij voldoende belangste wogen oefeningen in het maskers te houden. De demonstraties zulen 1. In het bureau van p Maandag, Woensdag en I dags van 810 uur; op Dinsdag en Donderd 25 uur. 2. In de Vondelschool as berglaan te Aerdenhout V 5 uur en Vrijdagnamid

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 2