ABmiROOP DIE HOEST Vrijdag 17 Februari 1939 Bloemendaal Aan groot gevaar ontsnapt. Aanbesteding Woningbouw. Gevonden Voorwerpen. Haarlemsche Rij- en Jacht- vereeniging Burgerlijke Stand Predikbeurten AGENDA. is morgen oyer AKKER'S PeïstètAte Buurtvereeniging Ramplaan- kwartier TOONEEL 3 blEen bewoner van een der huizen langs den spoorbaan te Vogelenzang was juist Woens dagmiddag circa half een van zijn stoel gestapt, toen met groot geweld een stuk ijzer door het raam naar binnen vloog, en met medeneming van stukken glas met kracht op den stoel terecht kwam. Op hetzelfde moment was een trein ge passeerd. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat het ijzer afkomstig was van een treinrem, doch niet van den trein, die juist passeerde. Vermoe delijk is een vroegere trein het ijzer kwijtge raakt, en werd het thans door zijn opvolger met kracht weggeslingerd. De overal wegvliegende glasscherven kwamen ook terecht in het middag eten, dat juist was opgediend en onbruikbaar werd. De bewoner is, doordat hij op hetzelfde moment van zijn stoel was opgestaan, aan een groot onheil ontsnapt. De schade beperkte zich overigens tot materi- eele. f 15.900 f - 15.865 - 15.665 f,;_ Door B. en W. van Bloemendaal werd Woensdag j.l. in het openbaar aanbesteed het bouwen van vier woningen aan den Brouwerskolk- weg te Overveen, onder architectuur van den heei .J. Mulder Hzn. te Bloemendaal. a. Volgens hestek; b. met verschil in gevelsteen Ingeschreven werd door: o. b. Fa. Meijer, iJmuiden Fa. Winnubst, Haarlem Gebr. Berghoek, Alphen aan den Rijn Fa. Breevoort, Haarlem Gebr. v. d. Aardweg, H'lem Joh. Elskamp, Haarlem A. v. d. Varik, Haarlem Gebr. de Vries, Haarlem Zandv. Bouw Expl., Zand- voort Abr. Lassing, Hl.'daal Fa. Ehbing, Haarlem Fa. Philips, Haarlem .1. Hemmes, Santpoort Brandsma Bakker, H'lenr „Saturnus", Amsterdam De gunning is aangehouden. o bi— Gevonden en terug te bekomen bijKnapp, Rustenburgherweg 4a, een gebreide handschoen; Wijsman, Leyweg I No. 9b Vogelenzang, een rij- wielbelastingmerk; Kokkelkoorn, Van Twisk- plein 8 Haarlem, een zakmesje; Tibbert, Noord- laan 27 een padvinders (welpen)pet; N. W. Tol, Duinlustparkweg Santpoort, een portemonnaie met inhoud; Kennel Ridderstraat Haarlem, een jonge hond; Bieman, Uitendaalstraat 34 Sant poort, een groentenmandje; Antonisse, Van Raep- horststraat 28 Haarlem, een paar grijze hand schoenen; Koedijk, Nachtegaalstraat 66, een be- lastingmerk; Wijgers, N. Tuindorplaan 6 Haar lem, een bril met hoornen montuur; Koelemey, O. Nassaulaan 125, een gebreid taschje met in houd. Politiebureau Overveen (alleen op werk dagen van 1012 uur voormiddags): dames handschoen, drijfriem. Politiepost Aerdenhout fantasiedoekje. - 15.800 - 15.575 - 15.500 - 15.097 - 15.012 - 14.969 - 14.752 - 14.580 - 14.440 - 14.300 - 14.215 - 13.942 - 13.895 - 13.815 - 13.790 - 12.790 - 13.775 - 13.650 - 13.750 - 13.500 - 11.958 - 11.873 - 10.600 AUTO UITGEBRAND. biDe brandweer werd opgeroepen voor een brand in de garage van dr. C. L. W. Ruys te Aer denhout. Spoedig was de Aerdenhoutsche ladder en slangenwagen ter plaatse. Het bleek, dat de auto van dr. Ruys in lichterlaaie stond. Met eenige slangen op de waterleiding werd de brand bestreden. Zoodoende bleef de schade beperkt tot de auto, die geheel uitbrandde. De Bloemendaalsc1 Magyruswagen was wel opgeroepen, maar behoefde geen dienst te doen. FAILLISSEMENTEN. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillissement van J. F. Goebel, eenig beheerend vennoot van de comm. venn. „Nefana" Nederl. Fabriek van Natuurpro ducten te Bloemendaal. Deze lijst telt 22 credi teuren, waarvan 3 met betwiste vorderingen. Het totaal passief bedraagt f 34.976.70 plus een be drag van f 805.19 van een viertal crediteuren, welke op den Staat van Baten en Schulden voor komen. Preferent is f 1.687.87 en betwist f 856. De baten bedragen f 3.228.50 plus twee pro me morie posten bestaande uit voorraad diverse goe deren en inventaris filiaal België en waarde consignatie-goederen. De voornaamste crediteu ren zijn: G. Hurkmans krachtens acte cessie f 14.752.55; N.V. Philips gloeilampenfabriek, schadevergoeding f 16.900.34. LUCHTBESCHERMING. biAan de ingezetenen der gemeente Bloe mendaal wordt kennis gegeven, dat van 13 Febr. tot en met 10 Maart a.s. van gemeentewege de monstraties zullen worden gehouden met Gas maskers voor de bevolking. Tevens zullen inlichtingen worden verstrekt betreffende het gebruik, het onderhoud, den ver koop en de levering. Bij voldoende belangstelling zal worden over wogen oefeningen in het practische gebruik der maskers te houden. De demonstraties zulen plaats hebben: 1. In het bureau van politie te Overveen op Maandag, Woensdag en Donderdag des namid dags van 810 uur; op Dinsdag en Donderdag des namiddags van 25 uur. 2. In de Vondelschool aan de Juliana van Stol berglaan te Aerdenhout Woensdagnamiddag van >—5 uur en Vrijdagnamiddag van 810 uur. Op Zaterdagmiddag, 18 dezer, organiseert de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging een cross country over weilanden aan de Bekslaan te Vo gelenzang. 1. lichte cross voor landelijke ruiters, lengte 1900 M., gebruikelijke hindernissen, geen sloo ten; 2. lichte cross voor introduces, werkende en junior-leden om den wisselbeker aangeboden door ie omliggende landelijke rijvereenigingen. parcours als onder 1; 3. zware cross voor introducé's werkende en juniorleden, lengte 2900 M., gebruikelijke hin dernissen en slooten. Om precies half twee wordt bij het café Rust hoek (W. Th. Ariës), Vogelenzangsche weg 182 Vogelenzang, begonnen met het afwandelen van de parcoursen. Onmiddellijk na terugkomst start de eerste landelijke ruiter. Na afloop van de wedstrijden vindt de prijs uitreiking plaats in het café Rusthoek. PHILIPS' REIZENDE DEMONSTRATIEZAAL. biDoor de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven is deze week in samenwerking met het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland en de Installateurs te Bloemen daal, door middel van Philips' Reizende Demon stratiezaal, een gezamenlijke actie gevoerd voor betere en doelmatige huis-, winkel- en etalage verlichting. Voor het hoofdkantoor van het P.E.N. noodde de groote blauwe wagen tot een bezoek. Bij de officieele opening vertelde de heer Zaal, van Philips', dat in de grootere steden tegenwoordig permanente toonzalen zijn, die duizenden bezoe kers doordringen van de noodzakelijkheid van meer en beter licht, voor woninginterieuren, win kels, scholen, fabrieken, kantoren enz. Naast deze toonzalen bestond echter behoefte om in alle plaatsen van Nederland gelegenheid te hebben den eisch van meer en beter licht te propagee- ren. In een beperkt bestek moest in transporta belen vorm een geheel worden vervaardigd, dat ondanks zijn minimale afmetingen, zeer doeltref fend moest zijn. Hierin is de vervaardiger volko men geslaagd. Een aantal miniatuur-kamers, schoollokalen, étalages, enz., enz. geven een bijzondere gelegen heid om de nuttigheid van goede verlichting te demonstreeren. Men is daarbij van het idee uit gegaan, dat tegenwoordig niet kan worden vol staan met de utiliteitsverlichting, zooals deze tot dusverre, meestal in zoo spaarzamelijk mogelij ken vorm, is aangebracht, doch dat het licht moet worden aangewend als bouwstof. De con trole op een voldoende hoeveelheid licht, door middel van een der nieuwere vindingen op dit gebied, n.l. de luxmeter, bewijst tevens groote diensten. Deze voortgaande wetenschap heeft verder voor b.v. étalageverliehting kwikmeng- lampen vervaardigd, die kleurcorrigeerend wer ken. De demonstratiezaal werd door vele personen bezocht, die onder deskundige voorlichting langs de expositie werden rondgeleid. COMITé „KATHOLIEK OVERVEEN". ,DE ZEVEN WONDEREN VAN ZUID-AFRIKA IN DOMI". Op den vierden wintervoordrachtavond van het comité „Katholiek Overveen", die gehouden wordt Maandag 20 Februari om kwart over acht precies in „Domi" te Overveen, zal de film „De Zeven Wonderen van Zuid-Afrika" vertoond worden. Aan deze filmvoorstelling is verbonden een causerie door mr. A. Hustinx te Roermond, die als journalist Zuid-Afrika zelf heeft bezocht. Voor dezen grooten cultureelen en documen- tairen avond rekent het Bestuur van „Katholiek Overveen" op groote belangstelling, temeer daar de toegang kosteloos is. Er bestaat ad 10 cent gelegenheid zich vooraf van een besproken plaats te voorzien en wel Zondagmorgen 19 Februari van 1112 uur en Maandagmorgen 20 Febr. van 912 uur bij den heer Jae. Bakker (gebouw „Domi"). JOSEPHINE BUTLERVEREENIGING. Donderdag 23 Februari 1939, des namiddags ^.15 uur zal de Afd. Haarlem van de Josephine Butler-vereeniging haar Jaarlijksche Algemee- ne Vergadering houden in Hotel „Lion d'Or", Kruisweg 3436 te Haarlem. Ieder die belangstelling heeft in den strijd te gen den handel in vrouwen en kinderen, is har telijk welkom. Geboren: G. J. P. Reede-Jongkind, zoon. L. A. M. Lugt-Mensing, zoon. T. de Jong-van Blitterswijk, zoon. Ondertrouwd: J. W. Figee en A. E. Val. K. L. Papauschek en H. Hiilsmann. Gehuwd: Geene. Overleden: B. M. Zandvliet, oud 3 jaar, overleden te Haarlem. J. Beumer, oud 86 jaar, overleden te Haarlem. A. Kruijer, oud 73 jaar, overleden te Haarlen, wed. van J. de Groot. G. Bousema, oud 69 jaar, echtgenoot van S. Bousema. „CHRISTUS EN DE RASSEN". De Interraciale vereeniging „Allen Creaturen" hoopt Dinsdag 21 Febr. 8.15 uur een bijeenkomst te houden in de kerk der Evang. Broederge meente aan de Parklaan te Haarlem, waar ge handeld zal worden over het thema: „Christus en de rassen". Sprekers dr. W. ten Boom, van Hil versum, en de heer les Kuyper, van Bilthoven. Eenige oosterlingen van zeer uiteenloopende ras sen zullen mede, heel in 't kort, het woord voe ren. Ds. H. Bielke spreekt het slotwoord. Toegang vrij. De Vrije Katholieke Kerk. blZondag 19 Februari, zal Mgr. Ir. F. A. Brandt, Wij-Bisschop der Ned. Diocese, deze gemeente be zoeken. Des ochtends om half elf zal Z.H. Eerw. in de St. Raphaëlskerk, Popellaan,-Kinheimpark een Hoogmis opdragen en het H. Vormsel toedienen. N. C. V. B. De Afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Christen-Vrouwenbond hoopt haar jaar vergadering te houden op Woensdag 22 Februari des avonds om h„lf acht in „De Leeuwerik' Kruisstraat 30. ZONDAG 19 FEBRUARI 19S9. BLOEMENDAAL Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. v. Dijk Donderdag (geb. „Mamnatlia") n.m. 8 uur Ds. .1. C. v. Dijk. Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 m. Nederl. Prot Bond v.m. 10.30 uur Ds. Hubcek van Vlaardingen. Vrije Kath. Kerk Popellaan Kinheimpark), v.m. 10 uur Hoogmis. Celebrant Mgr. F A. Brandt. Toediening van het H. Vormsel Woensdag n.m. 8 uur Viering v. Aseh-Woensd Completen en Lof, toespraak van Priester K. Borsten. OVERVEEN Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Cli. de Beus. Donderdag n.m. 8 uur dezelfde. Bijbellezing. AERDENHOUT Vereen. Relig. Kring, v.m. 10% uur Ds. S. H. N. Gorter, Doopsgez. pred. te Rotterdam. SANTPOORT Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Veenhuijzen van Amsterdam. Geref. Kerk v.m. 9.45 en n.m. 5% uur Dr. W. G. Harrenstein. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. N.m. 7% uur Ds. W. J. Kooiman van Am sterdam. Jeugddienst. Êglise Wallone, a 10 h 30. Service et Sermon pré- sidé par Mr. Ie Pasteur Marc. Jospin; 3ième collecte pour l'eglise. a 9.15 H. Ecole du Dimanche. Remonstr. Geref. Gem. v.m. 10% uur Dr. A. H Haentjes. 12 uur' Kinderdienst in het Remonstr. huis. Vrijdag n.m. 8.15 uur Wijkbijeenkomst in het Jeugdhuis te Bloemendaal, Donkerelaan 6. Geref. Kerk (Kloppersingelkerk) v.m. 10 uur Ds. L. Hoorweg. N.m. 5 uur Ds. Siertsema. Cat. Zondag 51. Zondagsschool 12.301.30 uur Openb. school Tetterodestraat, hoek SantpoorterstraatJon gensclub (tot 12 jaar), Woensdag 78, idem boven 12« jaar Woensdag 89; Meisjesclub (tot 12 jaar) Woensdag 4-5.30, idem boven 12 jaar Maandag 78.30; Bibliotheek (voor kinderen en volwassenen). Vrijdag 78 Bibliotheek en alle clubs in de Lotterstr. 4. Geref. Kerk (Wilhclminakerk) v.m. 10 uur Ds. A. M. Boevinga. N.m. 5 uur Ds. Veenhof. Cat. Zondag 51. Geref. Kerk (Noord-Schoterkerk) v.m. 10 uur Ds. J. W. Siertsema. N.m. 5 uur Ds. Boeyinga. Cat. Zondag 52. Geref. Kerk (Zuid-Oosterkerk) v.m. 10 uur Ds. C. Veenhof. N.m. 5 uui Ds. Hoorweg. Cat. Zondag 52. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. ten Scheggert. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. Rozekruizersgen. (Bakenessergr. 13), n.m. 7.15 uur Tempeldienst met lezing. Spr. de heer J. Leene, onderw. „De nieuwe staat" (het ont staan van Christianapolis). Vereen, tot verbr. v. Spir. begins, (geb. „Tlieoso- fia", Nassaupl. 8) v.m. 10% uur Wijdings morgen, spr. de heer A. Mins van Rotterdam. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. G. T. W. Herngreen. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Zaterdag 18-2 1939, 8.15 uur: Fritz Hirsch Ope rette, Een Bonte Operette-Avond, (voor Maatsch. Zorg voor Zieken). Zondag 19-2, 8 uur: Diogé, Grafin Maritza. Maandag 20-2, 8.15 uur: Voor de Kunst, Ria Tocke, zangeres. Dinsdag 21-2, 8.15 uur: Ned. Tooneel, Het Chi- neesche Landhuis. Woensdag 22-2, 2 uur: Residentie Tooneel, Les sen in Laster. (Schoolvoorstelling). 8.15 uur: De Schakel, Gilbert en zijn moeders. Donderdag 23-2, 8.15 uur: Haarl. Boekenverk. Verg., Letterkundige Avond. Vrijdag 24-2, 8.15 uur: De Apocalyps door Henk Schaer (voor de Ver. Geloof en Weten schap). Frans Hals Theater: „De Fat'ale Nacht", met Danielle Darrieux, Jacques Dumesnil, Pierre Dux en Raymond Cordy. Rembrandt Theater: „De Zusters" met Errol Flynn en Bette Davis. Zondagmorgen 11.30 uur: ,Mooi Frankrijk". Luxor Sound Theater: Prolongeert Marie An toinette" met Norma Shearer en Tyrone Power. Cinema-Palace: „Spoorweg-Piraten" met Erich von Stroheim, Charles Vanel, Suzy Prim. Tweede film: „Meer dan secretaresse", met Jean Arthur en George Brert. mits Ge Uw kind vanavond nog AKKER's Abdijsiroop geeft. Gedu rende den nacht gaat de heilzame werking der kruiden door en maken zij de verkoudheid los. terwijl de hoeststillende kracht der „codeïne" zorgt, dat Uw kind rustig slaapt en niet wakker blijft door benauwende hoestprikkeling. De slijm kornt los en de hoest verdwijnt, dat is de verrassende dubbele werking van Abdijsiroop, welke uit kruiden-ex tracten en .codeïne" bestaat. Zorgt dat U altijd Abdijsiroop in huis hebt. ..Een lepel Abdijsiroop aan Uw kind vóór het naar school gaan, werkt als een „beschuttend schild". tegen hoest, griep, bronchitis, asthma Flacon 90 ct„ f 1.50, f 2.40. f 4.20. Alom verkrijgbaar VAN DE ONTSPANNINGSCOMMISSIE. GYMNASTIEKCURSUS VOOR HEEREN. Dat de heeren niet voor de dames zouden on derdoen, had ik wel verwacht, doch dat het maximum aantal deelnemers, n.l. 30 zóó spoedig zou worden bereikt, had ik toch niet durven voorspellen. Wij kunnen dus geen liefhebbers meer aannemen, wel zullen wij trachten nog een tweeden cursus voor heeren te beginnen, zoodat diegenen, die interesse hiervoor hebben, zich kunnen opgeven, in de hoop, dat een tweede cursus kan worden begonnen. Alle heeren hebben een circulaire ontvangen, doch ten overvloede bericht ik nog even, dat de eerste les plaats heeft Vrijdagavond 9.15 uur. FEESTAVOND OP 1 APRIL A.S. In vervolg op onze vorige berichten deelen wij mede, dat het ons gelukt is het bekende cabaret trio De Vos te engageeren voor onzen laatsten feestavond in dit seizoen. Een varieerend en suc cesvol, uiterst beschaafd cabaretprogramma zal dien avond worden geboden, zoodat het zich laat aanzien, dat het weer een bijzondere avond zal worden. Let dus op onze volgende mededeelingen hier omtrent. De Secretaris der O.C. C. F. STROOSNIJDER. Ramplaan 98. SLOTBAL VAN ONZEN DANSCURSUS. Het slotbal van onzen danscursus wordt ge houden op Donderdag 23 Februari a.s. des avonds te 8.15 uur in Hotel „Roozendaal". Voor leden, die eens met dezen prettigen cursus wenschen kennis te maken, is dit een goede gelegenheid. Het belooft een zeer gezelligen avond te worden. Tot 2 uur is er gelegenheid met een goede band, onder leiding van dansleeraar v. d. Moolen, me nig prettig dansje te maken. De entreeprijs be draagt f 0,50, er zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij den heer C. Tesselaar, Lambr. van Dalenlaan 3. Voor hen, die nooit ge legenheid hebben een feestavond op Zaterdag mede te maken een unieke gelegenheid zich een vroolijken avond te bezorgen. SCHAAKCLUB „RAMPLAANKYVARTIER". Eindstand van de laatste competitie: 1. Erbrink 6 punten uit 7; 2 Prinsen 5 punten uit 73. Besse 4 punt uit 74. Zcepvat 4 punten uit 75. Baars 3 punt uit 76. Stevens 3 punten uit 77. Zonneveld 2 punten uit 78. v. Ewijck 0 punten uit 7. Door het bedanken van de heeren v. Dordt en Munniksma, zijn de tegen hen gespeelde en nog te spelen partijen komen te vervallen. Uitslag van de nieuwe competitie 10 Febr.: Schipper—StenversO1, ErbrinkPrinsen v. EwijckZonneveld In deze laatste partij had wit alleen nog zijn koning, terwijl zwart nog koning, dame, toren en vier pionnen had en in twee zetten mat kon geven. Door een „bok" van zwart echter zette hij wit's koning pat. Prinsen speelde zeer verdienstelijk tegen Erbrink. Door echter een minder goeden zet af te geven, ontging hem de winst en zag Erbrink kans om door een goed eindspel remise af te dwingen. Eindstelling: Wit: Kf2Tb6, pionnen f3, f4 en 1)4. Zwart: Kf6Ta7, pionnen eö, f5, g6 en h6. Ten slotte zij nog vermeld dat de heeren Brandon en Kos door hun aanwezigheid blijk van belang stelling gaven. Waar blijven echter de andere schakende buurtbewoners Komt u eens op een onzer oefenavonden en overtuig u van de prettige geest die er heerscht, en wij zijn er zeker van dat u daarna geregeld zult komen om onze bij uitstek mooie geest-verfris- schende tak van sport te beoefenen. Namens de Commissie, J. ZEEPVAT. Bloemveld!" 35. Wegens plaatsgebrek moet de rubriek „Tooneel" tot het volgend nummer blijven staan. RED.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3