Eet nu Kalfsvlees Peper's Vleespaleis Sport een Spel. A. G. POST - WAGENMAKER TUÏNBOUWGEREEDSCHAP Typewerk C p i e r - w e r 1: Vrijdag 17 Februari 1939 HOEST, &EELPUH GRIEP, RHEÜMATIEK STEKEN IM DE ZU,EMZ. PUNSTILLENDE WATTEN Tafeltennis B.V.C. Bloemendaal. SPORTHUIS TE NUYL Korfbalclub „Sport Vereent". Bridgeclub „Santpoort" English Association in Holland. VERHUUR VAN BAKFIETSEN Blank en Goede Kwaliteit Krocht 12, tegenover de „Hema" Telefoon 15G73 Kennemer Type- en Copiëer-lnr. BloeraendSaaï Korte Kleverlaan 66 Telefoon 23453 Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon doozen a 35 en 55 ct. Op een nagenoeg onbespeelbaar terrein en onder zeer ongunstige weersomst andiglieden hebben onze plaatsgenooten Zondag in Amsterdam' de punten met Germaan moeten deelcn. Daar Rippdrda met go van A.P.G.S. won is deze concurrent weer t punt op Bloemendaal ingeloopen en de strijd 5m den titel belooft dan ook uitermate spannend te worden. Bloemendaal verscheen Zondag tegen De Gei- riaan zonder Hartman, wiens plaats dooi Van beuven werd ingenomen. Al spoedig bleek, dat r-oed voetbal op dit ongelijke terrein niet mogelijk zou zijn, waarbij nog kwam, dat er een halve storm schuin over het veld blies. De witten, die voor rust den wind iets mee hadden, waren hierdoor meer in den aanval en het gevaar kwam voornamelijk van den rechtervleugel. Na een kwartier gal Van Bragt een goeden voorzet, die door Cas=ee ineens inge schoten werd. (01 Een zwak mometit in de Bloemendaal-achter- hocde werd door Germaan uitgebuit en de stand was wederom gelijk (11 Een kwartier voor rust verliet Inunei wegens een oog-blessure het veld en de witten spoelden toon met 10 man verder. Het was in deze periode, dat C. van der Schalie met een prachtig schot den Germaan-keeper ten tweeden male het nakijken g if (12). Met dezen stand brak de rust aan. Na rust stond Kloos op de rechtsback-plaats en speelde J. van der Schalie rechtshalf. Bloemendaal was ook nu over het algemeen gevaarlijker, maar tot doelpunten kwam hel niet.. Nadat er een kwartier in de tweede helft was gesneeld, begon het ontzettend te regenen en het veld was weldra in een modderpoel herschapen. Van voetbal was toen heelemaal geen sprake meer en het publiek vermaakte zich nog alleen om de potsierlijke bewegingen van de spelers, die zich op het spekvette veld slechts met de grootste moeite konden staande houden. Een kwartier voor tijd werd C. van der Schalie nog vervangen door Willemse. die op de linksbuiten^ plaats ging staan. Het einde nadeide en reeds dacbi :etieidat Bloemendaal de overwinning zou behalen, toen 3 minuten voor tijd door onvoldoende wegwerken der witte achterhoede, van Fa mei een kopbal de Haas kon passeeren. (22). Weldra kwam het einde en had Bloemendaal een kostbaar puntje verspeeld, maar de omstandig heden in aanmerking genomen kan den spelers hiervan geen verwijt gemaakt worden. Zondag a.s. staan onze plaatsgenooten wederom voor een zware opgave. Zij moeten naar De Zee meeuwen in Zandvoort en deze club was tot dusver de eenige, die Bloemendaal een nederlaag wist toe te brengen. Zooals vanzelf spreekt, zullen do witten nu hun uiterste best doen om revanche te nemen, maar bovendien zal liet feit, dat, wil de eerste plaats niet in het gedrang komen, er Zondag ge wonnen moet worden, voor de spelers een aan sporing temeer zijn. om zich ten voile te geven. Ongetwijfeld zullen vele BSoemendaal-supporters hun elftal naar Zandvoort vergezellen, om hun favorieten in den strijd om de punten de noodige aanmoedigingen te geven. De samenstellers van het Bloemendaal-elftal, hebben het voor dezen belangrijken strijd als volgt geformeerd: de Haas Kloos v. d. Mey Immer Beyk Tuilenaar v.Bragt J.v.d.Schalie Cassee C.v.d.Schalie N.N. Daar het niet zeker is, dat Hartman de links buitenplaats zal kunnen bezetten, heeft men deze nog voorloopig open gelaten. Zooals men ziet, is J. v. d. Schalie weer naar de voorhoede verhuisd en staat Kloos weer als rechtsback- opgesteld. Wij vertrouwen, dat dit elftal het Zondag tegen De Zeemeeuwen tot een overwinning zal weten te brengen, maar dat dit resultaat alleen ten kosle van de uiterste inspanning bereikt zal kunnen worden, is welhaast zeker Bloemendaal 2 ontvangt Zondagmorgen I.V.O. D.W.O. De witte reserves, die eigenlijk nog teren op de resultaten, die zij voor de vorstperiode be haald hebben, konden het daanra niet meer tot een zege brengen. Nu de witten door het gelijke spel van D.C.O. weer met dezen concurrent gelijk staan, zullen zij wel alles in liet werk stellen om Zondag Weer eens een overwinning te behalen. Tegen het niet zoo sterke I.V.O.D.W.O. lijkt ons dit zeer wel mogelijk en daarom vertrouwen wij, dat zij onze woorden niet zullen logenstraffen. voor Voetbal, Handbal, Korthal, Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES SCHOTERWEG 2J. H.T.T.C. „Shot". Secretaris: J. Mey, Donkerelaan 1, Bloemendaal. Speelavond: Donderdag 810.45 uur. Jeugdhuis Donkerelaan 6a, Bloemendaal. Wèdstrijduit,slagen: Shot 1T.O.G. 1 010, shot 4—T.O.G. 5 64, Barna ld—Shot 2 0—10. Het programma van 20 tot 27 Februari luidt: 20 Febr. Barna ldShot 4; 20 Febr. Barna 2d Shot 5; 21 Febr. T.O.G. 2— Shot 1; 23 Febr. Shot 3Barna 3; 23 Febr. Shot 5Barna 4; 24 Febr. Heemstede 2Shot 4. Shot 4 en .5 kunnen beiden winnen van het eerste en tweede damesteam van Barna. Het eerste maakt natuurlijk geen kans tegen T.O.G. 2. De 3 andere wedstrijden kunnen alle dooi de Shot-teams gewonnen worden, hoewel Heemstede 2 een geduchte tegenstander zal blijken te zijn. Er staat evenwel niets meer op bet spel. Shot 1—T.O.G. 1 0—10. Zooals de uitslag reeds doet vermoeden kregen de Shottcrs geen schijn van een kans. Geen hunner slaagde er in zijn enkelspelen in, ook maar één set te winnen, dil lukte slechts aan het dubbel Bloemsma—Vrijbloed, die v. Abbesév. Dam de eerste set afdwongen. Zij nog vermeld, dat Vrijbloed tegen de Haarlemsehe kampioen F., v. Abbené zeer goed partij gaf. waarbij vooral in de tweede set vele en goede rallies ten beste werden gegeven. Barna ld—Shot 2 o—10. Het tweede, met een invaller voor Klupper, waarvoor Zalm meespeelde, won Maandag j.l. ge makkelijk met 100 van de hékkesluiters Barna ld, die bovendien nog gehandicapt was door liet feit dat het team mei 2 invallers uitkwam. Waan- ders en invaller Zalm brslisten hun partijen in 2 sets, wat vooral vooi Zalm een verdienstelijke prestatie was. v. d. Giezen had nog twee maal drie sets noodig om de partijen in zijn voordeel te doen beslissen Het dubbel v. d. Giezen-Waanders had ook geen moeite met het Barna-dubbel Jansen- Ambagtshcer en won gemakkelijk in 2 «ets. Door deze overwinning staat Shot 2 definitief op de 2e plaats. Shot 4—T.O.G. 5 6—4. Hartman zag kans twee partijen in de wacht te slepen en moest slechts op liet nippertje in v. Zijl zijn meerdere erkennen. Hurts won zijn drie enkel spelen, waarbij hij slechts tegen Kosters 3 games noodig had. Schipper mocht er bij oen stand van 53 ten slotte in slagen zijn eenigste partij te winnen en daarmee liet winnende piini te scoren. Hel dubbel spel kwam met 18—21, 16—21 bij de T.O.G.'ers terecht. Bloemendaal/Santpoort. Gespeeld: Zaterdag 11 Febr.: Haarlem b— S.V. a 0- 5. Gespeeld Zondag 12 Febr.: S.V. 1Archipel 1 11Watervliet S.V. 4 7—1. Te spelen: Voor Zaterdag zijn geen adspiranten-wedstrijden vastgesteld. Alle adspiranten van den Haarl. Korfbalbond komen in Haarlem bij elkaar in „de Leeuwerik". Zie ons wekelijkseh clubblad. Zondag 19 Febr.: K.V.D. 2S.V. 2, 12 uur; Oosthoek 1S.V. 4, 10 uur (Noordersportpark). Sport Vereent 1Archipel 1 11. De winnaar van dezen wedstrijd had een kans op het kampioenschap van afd. B. Het is echter een gelijk spel geworden, mede dooi den sterken wind, welke aan het doelen veel afbreuk deed. De thuisclub was voor de rust iets sterker, haar aanvallen waren even gevaarlijker, dat dan ook werd uitgedrukt in een goeden doorloopbal van A. Menet. Nog een kwartier was te spelen, toen een verre bal van de gasten doel trof. Fel werd nu om de leiding gekampt, doch de verdedigingen bleven de baas, waardoor de punten eerlijk werden verdeeld, zoodat D.E.D. den voorsprong behoudt. Secretariaat: St'haepmanlaan 19, Bloemendaal. Ter gelegenheid van haai eerste lustrum houdt bovengenoemde bridgeclub een open Drive op Zondag 5 Maart a.s., in hotel Velserend", tegen over de Ruïne van Brederode. Aanvang des middags om 2 uur. Fraaie prijzen worden hiervoor ter beschikking gesteld. Opgaven van deelname (7.5 eent per persoon) uiterlijk Donderdag 2 Maart laatste post (klasse A, B of C), alléén aan liet secretariaat N. Hand- graaf, Scliaepmanlaan 19 te Bloemendaal. -a—f In snelle opvolging van den vorigen voordracht avond. trad Donderdag j.l. de heei R H. Mottram vooi bovenstaande Association op in een der bovenzalen van de Kroon met een lezing over: ,I,ocal influences in English liteiature". De Voorzitter, dié den lieei Mottram voorstelde, merkte terloops op, dat liet auditorium heden avond bevoordeeld zou worden met de voordracht van een werkelijk goed schrijvei. Hij haalde o.a. aan „The Spanish farm", een oorlogsgeschiedenis, zeer gunstig beoordeeld door Goldswortby, de Dormer-trilogie enz. Maar daarover zou de heer Mottram het helaas niet hebben. Deze, liet woord nemende, wees er met zekeren trots op, dat zijn geboorteplaats Norwich in 't algemeen het zeer arme district East Anglia, hoofdzakelijk bekend door de wolindustrie, ver scheidene goede schrijvers beeft voortgebracht. Reeds in 1.56U maakte de ietwat zonderlinge Robert Green, zoon van een zadelmaker, die ha eerst in Cambridge te hebben gestudeerd, zijn studies in Leiden voortzette, naam. Hij schreef o.a. het tooneelstuk Alt'ons King of Arrngon ,,n looking glass for London", waarin hij de Londenaars betaald zett- de minder prettige ontvangst, welke hij in Londeon genoten h"d. Hij vermeldde den pliilosoof Tlios Brown, als mede de eigenaardige Miss Harriot Martinot, die een sterke drang in zieli had tot schrijven, of ze de onderwerpen beheer-lit e is een tweede kwestie. Zij waagde zich bijv. aan: „I-Tow to deal with the negro problem", en schreef ook Flay fellow. Haar broer, Dr. in de godgeleerdheid, schreef tot op hoogen leeftijd werken ovci theologische onder werpen Nog een afstammeling van East Anglia was Thomas Shadwell, een voorstander van Willem van Oranje, die liet durfde opnemen tegen den poet laureate Dryden en 't pleit won. Hij schreef Haarlemsehe Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijs i 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen Xe kwaliteiten en roomboter. eehtei niet in grooten stijl en zijn aardigheden waren niet altijd even netjes. Hij was ook niet origineel; een van zijn boeken herinnert sterk aan l'avare. Spr. noemde nog Thomas Payne en vooral Robert Bloomficld, een eenvoudig landbouwer, met een open oog voor het schoone in de natuur. Iemand van wien men meer zal liooren is William George Clark, een zeer scherp waarnemer, die de kunst verstond menschen van verschillend slag te boeien. Al deze schrijvers zijn ontsproten aan deze eenvoudige landstreek en de gebruiken en gewoon ten hebben natuurlijk hun stempel gedrukt op de werken. Maar ook in deze kan men vaak con trasten waarnemen; dat zien we aan den vroolijken Robert Green tegenover den ernstigen theoloog Martinet. Hoofdzaak voor spr. was aan te toonen, dat ook een eenvoudige omgeving groote mannen kan voortbrengen. Spr. heeft een prettige, vaak geestige wijze van voordragen. Het was daarom wel jammer, dat het koude weer velen had weerhouden dezen zeer interessanten avond bij te wonen. De voorzitter, Dr. van der Voorde wees hier nog eens op en terwijl hij den beer Mottram dankte voor het gebodene, spi'ak hij de hoop uit, dat deze ons land nog eens zou bezoeken en dan eens iets vertellen van zijn efgen werken, die zeker de moeite waard zijn, om eens naar voren te worden gebracht. C. E. Verbindingsweg no. 53, Bloemendaal Kruiwagens uit voorraad- leverbaar. Speciaal adres vo-n hel Slijpen en Zetten, van Zagen HAARLEM'S OUDSTE LEESBIBLIOTHEEK Hah h n. K n gK a/B ih^ steeds ie nieuws te werken. Bil. (L fa P3A tmi r Keurig -onderhouden l Leesgeld Kruisweg S7a o h. station Vet. p. d. r>. w. (ieen inleggeld Lappen 2 pond88 cent Fricandeau, 2 pond 98 eent Rollade, 2 pond 98 cent Varkenscarbonade, 2 pond 100 een! Rollade en Hamlappen, per pond. 53 cent Fricandeau, pei pond55 cenl Runderlappen, 2% pond1 gulden Rundvet en Reuzel, per pond 35 cenl ALS RECLAME: 2 POND GEHAKT HALF OM HALF, POND OSSEVET, NU 80 CENT. Varkenspooten, per pond10 cent Krabbeltjes, per pond15 cent Rookworst, per pond35 cenl 19817 Barmé Benno; Willem de Zwijgerlaan 114, Overveen. 19618 Bekooy, C. M., Waseh-, Glans- en Strijk- inriclrting, Anthoniestraat 34. 29658 Blink, A. v. d., Richard Holplein 7, Heem stede. 19815 Duits L. H., Lood en Zink, Mastiekbewer- king enz., Zoctestr. 8 rood. 19715 Eerden, J. J. van, Kruideniers- en fijne vleeschwaren, Emostraat 41. 19816 Ducro, J. G., meubelmakerij, Laurens Cos- terstraat 11. 19717 Hartsuijker P. D., Ernst Casimirlaan 73, Overveen. 19217 Iloeben Jan A., Muziekleeraar, Leidsche- vaart 214. 20016 Jansen en Zoon, R., Electra-, radio-, rijwie len Inr., Noordertuindorplaan 36, Overveen. 20019 Joustra, Fa. M., Bouwwerk Beatrix school, Houtmanpad. 24502 Koningstem, C., Zaanenlaan 11. 20117 Kuijt, B., Gen. Cronjéstraat 30. 19719 Marwitz, Jordensstraat 76r. 19916 Meubelverkoop „Excelsior", Nieuwe Gracht 66 19718 Overtoom, Jac., Inspecteur Verz. Mij., St. Willebrordus, Kruistochtstraat 19. 29746 Polak C. A., In- en verkoop van 2e hands goederen, Cloosterweg 15, Heemstede. 27525 Rijnveld, B. I)., Westerlaan 16, Aerdenhout. 15955 Siilevis, L. W., Koninginneweg 75. 29748 Smit, P., Oud-Assistent Resident, Meerweg 81B, Heemstede. 29747 Visser S. P., muziekleeraar, organist-dirigent adviseur in zake concert- en kerkorgelbouw, Nic. Beetsplein 8, Heemstede. 19418 Piet Frans, illustrator, Begentesselaan 29. 19119 Puts Zoon, M. C., schoenmakerij, An thoniestraat 33—35. 19516 School Florapark (nieuwbouw). 19616 Vermeulen, XL, Chocoladefabriek, Tempe lierstraat 56. 23955 ZiekenhuisVerz. „Stichting voor Prot. Chr. Ziekènhuisverplcging", Orionweg 94, (b.g.g. 22168). 18917 Ramaker, A. A., (Handel Mij. Boumat N.V.), Gfaafschapstxaat 86. 19919 Rosies, H., Huis-, Decor-, Reclameschilder, Zaanenstraat 3. 29653 Sieverding, J. A. M., banketbakker, Binnen weg 27, Heemstede. 24108 Vliegen, F. II. W., Jan Haringstraat 53. 19216 Bloem, II., Deckerstraat 36. 19218 Bloemenmagazijn ,,I>e Anjelier", Theo Koelineijcr, Leidscliestraat 26. 18919 Boekhandel Noorder, C. J. vgji Kuijeren, Gen. Cronjéstraat 99. 19215 Bosch, C. C., insp.IIoll. Glasverz. Mij., Blocmhofstraat 35 rood. 24301 Bruine, G. L. N., Stationsweg 3, Bloemen, daal. 20610 Culp, W., Anna v. Burenlaan 48. 19015 Dijk-Boerema, M. A. van, Nic. v. d. Laan- straat 27 zw. 19117 Duijn, Jac., dames- en hcerenkleermakerij, Karei v. Manderstraat 18. 27524 Eweg, R. A., inspecteur „The Ocean Acci dent en Guarantee" Corp. Ltd., Leidsche- vaartweg 115. 22448 Gijn, A. J. van, aannemer, ICleveriaan 264 19118 „Het Spinnewiel", L. AHard; wol, hand werken, baby-artikelen, Lcidschevaart 72. 27529 Heyligcrs, J. M., brood, gebak en choco laterie, Zandv.laan 355, Aerdenhout. 18618 Jong, Ds. A. R., de O. R. G., Óranjeplein 9. 24203 Kimmcnacde, A. C. M. v., Dr. Dirk Bakker laan 52, Bloemendaal. 24302 Lobbes, G.- A., Kleverlaan 263. 24202 Noordaa, J. W. van der, tandarts. Spreek uur 13—-14 Di -f Do., 1920 uur en volgens afspraak, Bloemendaalscheweg 227, Over veen. Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. (tusseben de ns. 14712 13218). 29745 M. I). Constandse, insp. v. vervoer, woonh. Hugo de Grootlaan 11, Heemstede. löllö-Pophpao, Zf, M. La» Krelag«4raat 28,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5