FONGERS Studebaker Wat is Kleva Wat is Kleva? De Twentsche Bank N.V. - Bloemendaal Effecten Coupons Safe-loketten ALS EEN MISDADIGER GEARRESTEERD D. J. JANSSE Wat is Kleva? Wat is Kleva? Wat is Kleva Wat is Kleva? Wat is Kleva? 32e Jaargang - No. 40 Vrijdag 24 Februari 1939 Oplaag 6300 Etf. Algemeen Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Haarlem (Kleverpark en Ramplaankwarlier) en Santpoort-Station ADVERTENTIEN ABONNEMENTEN Wat een onschuldig plaatsgenoot overkomen is. Doodelijk Ongeluk. SPECIAALZAAK IVONNE Gevonden Voorwerpen. „Wat een wonder! PAARLBERG Wat is Kleva? Wat is Kleva? WinkeliersvereenigiDg ,,'t Kleverpark". Agent J.G.Verbeek, BI. d. weg 5, Tel 22276 HET ILOEMEHDAALSCH WEEKBLAD Advertentiënper regel 10.15, KRUIDNOTEN kleine advertenties 4 regels 10.35. bij vooruitbetaling. Elke regel meei 0.10. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. Bureau voor Redactie en Administratie en Advertentiën: KORTE KLEVERLAAN 64, BLOEMENDAAL Telefoon 23453 Postgiro No. 191387 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 11.per halfjaar. Abonnementen kunnen steeds ingaan, maar zijn ver bindend voor het loopende halfjaar. Losse nummers 0.05. 1 Bloemendaalscheweg 147 - Telefoon 23270 Er hebben reeds langen tijd allerlei geruchten geloopen over de arrestatie van een bekend koopman hier ter plaatse, die in de maand Mei van het vorig jaar, op het terras van Hotel café-restaurant „Roozendaal", ten aanschouwe van het daar aanwezige publiek, door drie Bloemendaalsche politie-agenten werd gearres teerd, en per politie auto werd weggevoerd. Na ongeveer negen maanden onderzoek door de Justitie te Haarlem, is vast komen te staan dat de koopman, de heer C. van M. te Overveen onschuldig is. Doch deze zaak is met de kennisgeving van den Officier van Justitie te Haarlem, Mr. van Does- burgh, dat C. van M. niet verder zal worden vervolgd, vermoedelijk niet ten einde. In een uitvoerig adres heeft de heer van M. zich tot den Minister van Justitie gewend, om een uiteenzetting te geven van de z. i. onbehoorlijke wijze waarop hij is behandeld en op een nauwgezet onderzoek van ministerieele zijde aandringt. Hoe de arrestatie geschiedde. Nadat v. M. op 16 Mei 1938 van des morgens 10 uur in een vergadering in het Americain Hotel te Amsterdam van den Bond van Automobiel handelaren was geweest, en des avonds om 8 uur was thuisgekomen, weTd hij om 9 uur in een ver gadering van de Bloemendaalsche voetbaivereeni- ging geroepen, om eenige zaken te bespreken. Op°weg daarheen, toen hij zich juist bevond op het terras van Hotel „Roozendaal", te Overveen, werd hij door drie politieagenten gearresteerd en in de politie-auto gebracht, zonder eenige nadere verklaring. Zoowel op het terras als in de zaal zaten verscheidene personen. Hoewel v.M. eenige dagen te voren tot tweemaal toe op het politiebureau was geweest, geschiedde de arrestatie, namens den Commissaris van politie, als hulpofficier van Justitie, in het openbaar. De heer v. M. werd verdacht van valschheid in geschrifte en verduistering van 'n remboursement, groot f 12.80 (zegge twaalf gulden en tachtig cent.; Conflict met het Militair gezag. Na de arrestatie van den heer v. M. werd nog dienzelfden avond de zoon van den verdachte per politie-auto uit de Ripperda-kazerne gehaald, zonder voorkennis van den commandant van het Korps Motordienst te Haarlem, Luit .-Kol. v. Loon. Deze laatste berichtte aan Mevr. v. M., dat haar zoon onmiddellijk in de kazerne moest terugkeeren, omdat hij anders door twee militaire politie-agenten zou worden gearresteerd. Luit.-Kol. van Loon is daarop persoonlijk naar het politiebureau te Overveen gegaan, om aldaar mede te deelen dat zonder zijn voorkennis geen manschappen uit de kazerne mochten worden gehaald, waarop door de Bloemendaalsche politie excuses moesten worden aangeboden. In een onderaardsch gewelf. De heer v. M. werd naar het Gerechtsgebouw te Haariem getransporteerd, waar hem een plaats Werd gegeven in een onderaardsch gewelf, dat als gevangeniscel moest dienst doen, en waar hij van 's morgens 9.30 uur tot 's middags 3 uur moest blijven, zonder eten of drinken. In die cel was de liederlijkste taal en teekeningen op den muur te lezen. Een ijzeren ton zonder zitting, met het noodige vuil er in, waarbij men z'n positieven zou Verliezen, diende als eenig sanitair comfort. In het Huis van Bewaring. Op zijn herhaald verzoek om bij den Officier van Justitie te worden toegelaten, werd de. heer van M. ten slotte met den gevangenwagen, waarin geen plaats was om te zitten, naar het Huis van Bewaring gebracht, waar hij 't is bijna ongeloof lijk in zeven kamers en cellen, waaronder met ijzeren tralies als voor een zwaren misdadiger, had gezeten, vóór hij eindelijk in zijn kamer was op- alleen bij; J. G Verbeek, Kerkplein 21, Tel.22276 gesloten en niet dan op dringend verzoek den cipier wist te bewegen hem de hem aangeboden gevangeniskleding bruine buis met witte broek en hemd te sparen. Medische hulp geweigerd. Ondanks zijn zware ziekte, aldus gaat de heer van M. in zijn request aan den Minister voort, die hij pas achter den rug had, en tengevolge waarvan hij tweemaal achtereen met een ernstige darmbloeding in het St. Elisabeths Gasthuis te Haarlem werd opgenomen, en waarbij Dr. van Oldenborgh, Dr. Joosten Hattink, Dr. Ladenius als darmspecialist, en Prof. Snapper uit Amster dam, te pas hebben moeten komen, ondanks dit alles werd hem medische hulp in het Huis van Bewaring geweigerd. Viermaal gefotografeerd. Op het politiebureau te Overveen werden van M. tot tweemaal toe vingerafdrukken genomen, terwijl hij tot viermaal toe werd gefotografeerd! Driemaal werd hij met den gevangenwagen door Haarlem gereden. In vrijheid gesteld. Na bijna vier dagen werd de heer van M. op verzoek van zijn zoon in vrijheid gesteld, daar het geheele garagebedrijf in de war liep. De Rechter-Commissaris, Mr. Bijleveld, stelde den heer v. M. om die reden in vrijheid, maar noch tans werd hij eerst weer tot 3 uur in de cel van het Gerechtsgebouw gezet, en daarna weder met den gevangenwagen naar het Huis van Be waring gebracht. Onschuldig. Thans, na negen maanden, is den heer v. M. de „kennisgeving van niet verdere vervolging", beteekend. Waarom? De uitspraak van den Of ficier van Justitie, laat zich hier niet over uit. „De Officier van Justitie enz., gelast, „kennis te geven aan C. v. Mdat hij, O. v. J., hemniet verder zal vervolgen en zulks op grond van ja waarvan? Het justitioneel onderzoek heeft toch klaar be wezen, dat er geen valschheid in geschrifte is gepleegd, dat er geen verduistering van een remboursement is gepleegd. Een en ander heeft den heer v. M. aanleiding gegeven om een onderzoek door den Minister van Justitie te vragen, om niet met eenige vraag- teekens te worden afgescheept, waar tenslotte een zakelijke reputatie van twintig jaren en een persoonlijke reputatie door de vooraanstaande positie, die de heer v. M. in verschillende ver- eenigingen, zoowel plaatselijk als landelijk in nam, door de arrestatie in opspraak en discre- diet zijn gebracht op gronden, die behalve van zoo weinig beteëkenis, bovendien geheel onhoud baar gebleken zijn. De Minister heeft reeds doen weten, dat door hem een onderzoek wordt in gesteld. In het belang van de rechtszekerheid der in gezetenen is het zeker gewenscht, dat omtrent de handelingen van de politie in deze zaak een duidelijke uitspraak worde gedaan. blOp den onbewaakten overweg Woestduin, onder Vogelenzang, is Dinsdagmorgen ongeveer half twaalf een ongeval gebeurd, waarschijnlijk als gevolg van den mist. Een vrouw is hierbij om het leven gekomen. De ongeveer 25-jarige S. fietste met een ruim 20-jarige dame over den overweg, zonder, dat zij bemerkten, dat uit de richting Haarlem een trein naderde. Beiden werden door den trein gegrepen. De vrouw werd op slag gedood. De man werd weggeslingerd en liep slechts onbeteekenende wonden op. Dr. P. van Aalst, uit Bennebroek, die spoedig ter plaatse was, kon de vrouw geen hulp meer verleenen. De man werd, voor zoover noodig, ver bonden. Hij kon over het gebeurde geen inlich tingen geven, daar hij totaal overstuur was. Hij is later naar zijn woning te Haarlem overgebracht o VOOR LAMPEN EN KRONEN HET BESTE ADRES 1 GR. HOUTSTRAAT 147 - TEL. 10925 t.o. Proveniershuis EIGEN ATELIERS. blGevonden en terug te bekomen bij Postkantoor Bloemendaal, een damesparapluie Pinellaan 14, een dameshoed; Noorder Stations weg 9, een fox-terrier; Bizan, Asterlaan 37 een duif; De Groot, Bloemendaalscheweg 229, een fox-terrier; Monsjou, Vinkenbaan 15, een sjaal; Happé, Denijs van Hullelaan 24, Haarlem, een zakmes; Hanhart, Zijlweg 271, Haarlem, een wandelstok; Stuut, Zijlweg 342, een dames armbandhorloge met bandje; Roozen, Zijlweg 174, Haarlem, een paar dameshandschoenen; Gramsen, Rijnegomlaan 10, een paar rolschaat sen; Hoogesteijn, Alb. Thijmlaan 44, een arm bandhorloge; Schouten, Korte Zijlweg 27,. een spuit van een eau de cologneflacon; Postkantoor Overveen, een damesparapluieHonig, Iepen laan 18, een lichtbruin hondje; Opdam, Bloe- mendaalschestraatweg 66a, Santpoort, een bank biljet. Politiebureau Overveen (alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): bankbiljet, double broche pochette. Post Aerdenhout: een bruine handschoen. -o SPREEKUUR WETH. OUWEHAND. De Wethouder van Onderwijs en Sociale Za ken, de heer Ir. J. Ouwehand, zal in plaats van Woensdag 1 Maart, op Maandag 27 Februari a.s. zijn gewone spreekuur houden. Nieuwe directeur Stoop's Bad. blIn de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Overdekte Bad- en Zweminrichting „Stoop's Bad" is op zijn ver zoek eervol ontslag als directeur verleend aan den heer G. Vogel. Met in gang van 1 Maart a.s. werd in zijn plaats tot directeur benoemd de heer P. schultink. o Moordenaar op de vlucht. blZondagmorgen zag een conducteur an een trein, rijdende van Haarlem naar Velsen, dat een hond bezig was huis te houden in een kippenhok op een weiland langs den Kennemerweg. De con ducteur deelde dit aan den stationschef te Sant poort mede, die op zijn beurt de Bloemendaalsche politie waarschuwde. Direct begaf zich toen een agent van politie naar de aangegeven plaats waar hij den hond nog aantrof. Bij de nadering van den politieman sloeg de hond echter op de vlucht. Na een hardnekkige achtervolging raakte de politie het spoor bijster. Men heeft echter hoop den eige naar van den hond, wiens moordlust den eigenaar van de kippen, den heer P. B., op pl.m. twintig gulden komt te staan, alsnog te vinden. o Voogdijkind ontvoerd. blDe politie te Bloemendaal kreeg Dinsdag j.l. aangifte van een ontvoering uit een observatiehuis aldaar van een daa verpleegd I6-jarig meisje, een voogdijk.nd. Dienzelfden avond kreeg de Haagsche politie van de Bloemendaalsche het verzoek, de 52-jarige moeder, die in de Kranestraat in de Resi dentie woonachtig is, aan te houden. Dit geschiedde en tevens werden aangehouden een in hetzelfde perceel vertoevende 26-jarige koopman en een 22-jarige zuster van de ontvoerde. Alle drie personen worden verdacht de hand in deze ontvoering te hebben en werden in arrest ge steld. Na verhoorfzijn zij Woensdag weer vrijge laten. Het meisje verbleef in Amsterdam, alwaar zij is aangehouden en weer naar het observatiehuis werd teruggebracht. o Inlichtingen verzocht. blDinsdagmiddag te ongeveer half twee werd op den hoek MollaanBloemendaalscheweg een 8-jarig meisje door een vrachtauto aangereden. Vermoedelijk werd zij verrast door den auto; een wagen was haar gepasseerd, en zonder richting aan te geven wilde zij van den Bloemendaalsche weg de Mollaan ingaan, toen een tweede auto achter nummer 1 aankwam, en haar greep. Haar linkerbeen brak en zij werd naar het Diaconessen- huis vervoerd. De Commissaris van Politie verzoekt hen, die inlichtingen omtrent dit ongeval kunnen ver strekken, daarvan aan zijn bureau mededeeling te willen doen. „Bloemendaal's Tooneel". blZaterdag 25 Februari a.s. geeft „Bloemen" daal's Tooneel" een uitvoering in hótel „Vree burg". Opgevoerd wordt: „Het Spook van de Vrijburcht" door Mar. Janssen en Ger. Nielen. Regisseur is de heer J. van Dam. Na afloop is er gelegenheid tot dansen met muziek van „The Jolly Jokers". U kocht die sigaren bij die zijn altijd goed". Bloemendaalscheweg 119, Tel. 22628 hoek Dr. D. Bakkerlaan TIMMERMAN HAARLEM TELEFOON 12464 Zonneschermen- en Marquizen- fabriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN. CRONJESTRAAT 88. Groote keuze Tuinparasols, Tuin meubels, Strandtenten, enz. enz. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. blDe afdeeling Bloemendaal van bovenge noemde Maatschappij, houdt een ledenvergade ring op Dinsdag 28 Februari a.s. in Café „Rust hoek". De agenda vermeldt o.a. lezing met licht beelden door den heer Abr. van Bergen Hene gouwen, te Den Dolder, over: „Boomen in het Landschap, in Park en Tuin". Verder zal de prijsuitreiking plaats vinden voor de prijsvraag getrokken bolgewassen. Wat Is Kleva? Wat is Kleva? Wat is Kleva? Wat is Kleva Wat is Kleva? Wat Is Kleva? „WAT IS KLEVA?" „Wat is Kleva"? Nu nog een raadselachtige vraag! Maar binnenkort een bekend slagwoord, want „Kleva" is het motto gekozen van een actie die dezer dagen door de Winkeliers- en Bedrijfs- vereeniging „Het Kleverpark" wordt georgani seerd, en die op alle aangesloten zaken extra de aandacht zal vestigen. „Kleva" komt! Nog even geduld, en nadere bijzonderheden zullen spoedig volgen. Zakenman, winkelier, doet ge mee aan „Kleva?" Stelt u in verbinding met het Bestuur van „Het Kleverpark". Hier zijn de adressen: C. Nijgh, Santpoorterstraat 42, Voorzitter; Harry van Beek, Kleverparkweg II, Vice-Voor- zitter; J. Verdel, Kleverparkweg 2, le Secretaris; P. van Gasteren, Santpoorterstr. 59, 2e Secr.; H. v. d. Ham, Ostadestraat 4, le Penniügm.; J. van Vessem, Kleverparkweg 8, 2e Penningm.; P. A. Tammer, Kleverlaan 176, Commissaris.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 1