Sport en Spel. TOONEEL Vrijdag 24 Februari 1939 5 SPORTHUIS TE NUYL B.V.C. Bloemendaal. Bridgeclub „Santpoort" Korfbalclub „Sport Vereent". Tafeltennis voor Voel bal, Handbal, Korfbal, Hockey, enz. HET GOEDKOOPSTE ADRES SCHOTERWEG 27. Vrouwe Fortuna was Zondag onzen plaatsgenoo- ten Wel zeer goed gezind, want ondanks dat zij zelf 1 puntje aan de Zeemeeuwen verspeelden, liepen zij toch weer op hun concurrent Ripperda uit, daar deze club op eigen veld van V.V.A. een zware 50 nederlaag te slikken kreeg. Bloemendaal heeft nu weer 2 punten voorsprong op Ripperda en met nog slechts 3 wedstrijden te spelen, kan deze voorsprong wel eens beslissend zijn voor het kampioenschap. Bovendien is de mogelijk heid, nog een keer te struikelen, voor Ripperda grooter dan voor Bloemendaal, daar de Haarlemmers nog twee zware uitwedstrijden tegen Zandvoort en Schoten voor den boeg hebben. In alle geval staan de kansen voor de witten wel zeer gunstig en ongetwijfeld zullen zij zich het kampioenschap niet meer laten ontgaan, Bloemendaal verscheen Zondag tegen Zeemeeu wen met 2 invallers n.l. voor Hartman en v. d. Meij. In plaats hiervan speelden Noordhoff en van Leuven. De witten startten met den vrij sterken wind in den rug. Door dit belangrijke voordeel waren zij wel meer in den aanval dan de gastheeren. maar door te peuterig spel, wisten zij dit voordeel niet in doelpunten uit te drukken. Bovendien hadden de Zeemeeuwen niet over gebrek aan geluk te klagen. In liet laatste kwartier voor de rust wisten de Zeemeeuwen zich uit den Bloemendaal-druk los te werken en stonden er diverse gevaarlijke situa ties voor het Bloemendaal-doel. Keeper de Haas had er echter goed het oog in, zoodat hij zijn heilig dom tot de rust voor een doorboring wist te be- Zoo brak de rust aan zonder dat er door een der partijen een doelpunt gescoord was. Na rust had Bloemendaal wederom het beste van het spel en reeds gauw boekten de witten suc- toen de Zeemeeuwen keeper een boogballetje van C. van der Schalie volgens den scheidsrechter achter de doellijn stopte. (01). De Zeemeeuwen stelden hierna energieke po gingen in het werk, om den gelijkmaker te scoren, maar verschillende van hen gingen hierbij wel eens al te hardhandig te werk, zoodat de witten diverse vrije schoppen te nemen kregen. De gasten konden zelfs hun voorsprong vergroo- ten, toen bij een corner op het Zeemeeuwen-doel, de keeper onvoldoende wegwerkte en Cassee den bal slechts voor het intrappen had. (0—2). De vreugde over dit doelpunt was evenwel niet van langen duur, Want bij een zwak moment der Bloemendaal-defensie, schoot de Zcemeeuwen-mid- voor onhoudbaar voor de Haas in. (I2). De Witten begingen hierna de tactische fout, zich in de verdediging terug te trekken, zoodat de Zeemeeuwen meer in den aanval kwamen. Desondanks zou de wedstrijd toch nog gewonnen zijn, indien de scheidsrechter niet voor een geringe overtreding in het beruchte gebied, de thuisclub een penalty had toegekend, die op onberispelijke Wijze in een doelpunt Werd omgezet. (22). Volledigheidshalve zij nog opgemerkt, dat Noord hoff een kwartier voor het einde door Hartman, vervangen werd. Het tweede elftal stelde Zondagmorgen danig teleur, door tegen I.V.O. D.W.O. met 10 het onderspit te delven Daar Zondag a.s. de interlandwedstrijd Holland Hongarije gespeeld wordt, staat de competitie van den K.N.V.B. vrijwel geheel stil. Voor de Witte reserves is Zondagmorgen a.s. den uitwedstrijd tegen E.D.O. 3 vastgesteld. Door de nederlaag van j.l. Zondag hebben de kam pioenskansen van de witten een geduchte knauw' gekregen, maar niettemin hebben zij hun lot nog geheel in eigen hand. Om te beginnen zal dan a.s. Zondag gewonnen moeten worden. Het Wordt wel weer eenigszins tijd, want na de vorstperiode heb ben de Bloemendaal-reserves het zoet der over winning niet meer mogen smaken. Met de sterke combinatie, die zij Zondag a.s. in het veld brengen, moet een overwinning op E.D.O. 3 mogelijk zijn. Het elftal ziet er n.l. al volgt uit: Berkemeijer G. v. d. Linde Willemse K. v. d. Linde De Vries Huisman Hartman, Cassee A. H. v. Mey- F. v. d. Mey-de Bie, de Bie, Noordhoff Voor de enthousiasten, die Zondag toch hun gang naar het voetbalveld willen maken, is het beslist de moeite waard de verrichtingen van dit elftal op het E.D.O.-veld eens gade te slaan. o HAARLEMSCHE RIJ- EN JACHTVEREENIG1NG. Cross-Country te Vogelenzang. Evenals vorig jaar organiseerde de Haarlemsche Rij- en Jachtvereengiging Zaterdag j.l. n.m. een cross-country over weilanden aan den Vogelen- zangschen weg en Bokslaan, waartoe de eigenaren weer welwillend toestemming hadden verleend. Deze wedstrijd liep over een gedeelte van de vroegere Jamboreeterreinen, welke ook voor dit doel zeer geschik zijn. Bij deze cross, welke uit 3 afdeelingen be stond, verschenen achtereenvolgens 32 ruiters aan de start. Er werd begonnen met de afdeeling voor landelijke ruiters, die een parcours van 1900 m. lengte reden. Daarna volgde een lichte cross van dezelfde lengte, waarvoor zes omliggende landelijke rijvereenigingen een wisselbeker hadden beschikbaar gesteld. De zware cross over 2900 m. met slooten was onderverdeeld in een wedstrijd voor épuipes en in een personeele wedstrijd. Aan den eerstge- noemden namen deel de Leidsche Officiers-Jacht- vereeniging en de Haarlemsche Rij- en Jacht- vweeniging, ieder met drie ruiters. Deze Regio nale wedstrijd is bedoeld als voorbereiding voo het Nederlandsehe kampioenschap Terreinrijden 1939 van den Nationalen Bond voor Ruiterwed- strijden. Dit kampioenschap wordt georganiseerd op 29 April in Driene bij Enschedé. Voor de berekening van de volgorde werden de tijden van de twee bestgeplaatsten deelnemers per équipe samengesteld. De équipe, welke dan de korstste totaaltijd heeft, wordt als winnaar be schouwd. Volgens deze berekening werd de L.O.J.V. winnares. In den personeelen wedstrijd werden ook vlotte parcoursen vertoond. Na afloop verzamelden de ruiters en tallooze belangstellenden zich in het café „Rusthoek", waar de heer J. A. C. Steur, voorzitter van de H.R.J.V., het woord nam en de prijzen uitreikte. De heer H. van Dijk, die bovendien vertegen- wodrdiger was van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen overhandigde hierbij de bewuste wisselbeker. Namens de Leidsche Officiers-Jachtvereeniging bedankte de 2e luit. P.C. Snorn, waarbij hij tevens de leden van de H.R.J.V. uitnoodigde tot deel name aan een cross op 11 Maart te Wassenaar. Na zijn dank te hebben uitgesproken jegens de eigenaren van de terreinen, de leden van de jury en allen, die hadden bijgedragen om dezen wed strijd te doen slagen, besloot de voorzitter de prijsuitreiking. De uitslagen luiden: Lichte cross voor landelijke ruiters: 1. P. Meerburg L.R. „Kapt. v. d. Wal") met Nico, tijd 2 min. 59 sec. 2. G. van Staverden (L.R. „De Badhoeve Rui ters") met Prinses, 3.17 4/5. 3. J. van Nieuwenhuijzen (L.R. „Kapt. v. d. Wal") met Tama, 3.21. E.V.: J. Stut (L.R. „Ritm. de Kruyff") met Dulman, 3.34 2/5 en J. P. van Leeuwen (L.R. „Kapt. v. d. Wal") met N. N. 3.45. Lichte cross. 1. J. M. J. F. Erens en winnaar van den wissel- beker met Polski, tijd 3 min. 17 1/5. 2. J. A. Blanken met Iscander, 3.47 2/5. 3. J. J. Steur met Trouvaille, 4.15 4/5. E.V.mevr. L. Mol met Grasda, 4.56 1/5 en R. Rhodius met Béla Kun, 5.59 3/5. Zware Cross verdeeld in: Regionale wedstrijd: 1. équipe van de L.O.J.V., bestaande uit 2e luit. J. Stam met Zampa (R.W.P.) 5 min. 36 4/5 en res.-luit. D. Hudig met Pieter, 5.51 2/5. 2. H.R.J.V., bestaande uit mevr. P. Gund- lach met Robert, 7 min. 19 4/5 en Ph. B. Ruppert met Sir, 5.45 2/5. Personeele wedstrijd: le. 2e luit. J. Stam met Zampa (R.W.P.) tijd 5.36 4/5. 2. Ph. B. Ruppert met Sir, 5.45 2/5. 3. D. Hudig met Pieter, 5 min. 51 2/5. E.V.: Th. B. Rilckers met Splendid, 5.53 en mej. O. Abas met Ruby, 6.12. o Opgericht 12 Oct. 1933, Secr.: Schaepmanlaan 19, Bloemendaal. Santpoort 1 heeft de vlag moeten strijken voor IJmuiden 1, welke club wel de sterkste is. Op Donderdag 9 Maart speelt een 12-tal reserves in het Jeugdhuis te Santpoort(dorp) tegen dat van de Kennemers, voor welke wedstrijden (y2 competitie) een kleinere bokaal door de betrokken vereenigingen is disponibel gesteld. Opgaven voor onze open drive in Hotel „Vel- serend" (afd. A. Bofe) alleen aan ons Secretariaat uiterlijk Vrijdag 3 Maart, laatste post, bij voorkeur vroeger. o Oprichting Bridge-CIub. Enkele Bridgeliefhebbers(sters) hebben het plan opgevat een bridgeclub op te richten. De oprichtingsvergadering heeft plaats Donder dag 2 Maart a.s. des n.m. 8 uur in Gebouw,Spaarn- berg", Wüstelaan 75, Santpoort. Nadere inlichtingen verstrekt J. H. Th. van Hooff, Schaepmanlaan 24, Bloemendaal (post Santpoort), Tel. Santpoort 289. o Bloemendaal/Santpoort. Secr.: Bruno Klauwerstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld Zondag 19 Februari: K.V.D. 2—S.V. 2 t.a. Oosthoek 1S.V. 4 51. Te spelen: Zaterdag 25 FebruariS.V. aOnder Ons, 2 uur. Zondag 26 Februari: S.V. 1D.E.D. 1, 2 uur; S.V. 3Animo Ready 2, 10 uur. Kaarten voor den feestavond op Zaterdag 18 Maart in „Vreeburg", zijn spoedig verkrijgbaar aan de bekende adressen. De leiders van afd. A., 2e kl. K.N.K.B. komen a.s. Zondag achter de Ruïne van Brederode om S.V. 1 te ontmoeten. Hoewel uit tegen hen werd verloren, heeft S.V. 1 op eigen terrein een behoor lijke kans om minstens gelijk te spelen of eene kleine overwinning? H.T.T.C. „SHOT". SecretarisJ. Mey, Donkerelaan 1, Bloemendaal. Speelavond: Donderdag 810.45 uur. Jeugdhuis, Donkerelaan 6a, Bloemendaal. Wedstrijduitslagen Shot 1—T.O.G. 3 0—10Barna ld—Shot 4 3— Shot 5Heemstede 3 28Barna 2dShot 5 55. Het programma van 27 Febr. tot en met 2 Maart luidt: 27 Febr.H.T.T.C. 1Shot 12 Maart: Shot 2- Heemstede 2. Shot 1 gaat hiermee zijn laatste nederlaag tege moet en zal het volgend seizoen in de tweede klasse uitkomen. Het tweede zal ook haar laatste wedstrijd wel weten te winnen en bezet daarmee een eervolle tweede plaats in de tweede klasse. Dit zijn de laatste twee wedstrijden voor het seizoen 19381939. Over de verrichtingen van onze teams in dit seizoen komen wij nog eens terug. Shot 1—T.O.G. 3 0—10. Volkomen kansloos verloren de Shotters deze kamp. Zonder aan de keurige prestaties van onze tegenstanders iets af te doen, kunnen wij toch wel constateeren dat het geheele Shot-team een vol slagen off-day had, wat moge blijken uit het feit, dat in totaal slechts een set gewonnen werd. In de nog restende matches aan onze spelers den taak zich te rehabiliteeren. 18 Februari 1939: Obadja 1Shot 1 55; Obadja 2Shot 2 55. Deze jaarlijksche krachtmeting met de H.J.M.V. verliep ook nu weer zeer geanimeerd. Diverse fraaie wedstrijden en verrassende uitslagen vielen te no- teeren. Hiervan noemen we met name voor Shot 1, de zege van Nidelstein Walter op Boemsma. Het dubbel van de eerste teams, dat de overwinning kon bezorgen verliep onder groote spanning, doch met 2116, 1421, 1621 moesten Vrijbloed v. Frankenhuysen tenslotte de punten aan het Obadja-dubbel Traksel-v. d. Giezen laten. Het tweede team verrichtte nog verdienstelijker prestatie, door, na voortdurende achterstand nog een gelijk spel uit het vuur te sleepen. Pot- harst en Kolk vergaarden de punten, terwijl Veld kamp eenigszins teleurstelde. Hier was het, het Shot-dubbel Kolk en Potharst dat door een 2113 2115, overwinning de partijen op gelijken voet bracht. In Maart zal Shot in het Jeugdhuis een revanche aanbieden. Barna ld—Shot 4 3—7. Hoewel de uitslag dit niet doet vermoeden, is de overwinning van Shot geen oogenblik in gevaar geweest. Vanaf de eerste partij, werd door Hart man 2, Schipper 2 en Hurts 3, winstpartijen, de stand op 70 gebracht. Deels door beter tegenspel, deels door slordig spel der onzen gingen de laatste twee enkelspelen en het dubbelspel verloren. Shot 5Heemstede 3 28. Zooals te verwachten was, heeft het sterke Heemstede-team dezen wedstrijd gewonnen. Zalm toonde zich als gewoonlijk de beste speler van Shot 5. Hoewel hij zijn eerste match tegen Vermeij met 20 verloor, won hij toch op verdien stelijke wijze van I lenberg (2i en van Wolters (20). De Graaff en Parau vs bleken niet opgewassen tegen het sterke spel der Heemstede spelers. De Graaff verloor zijn drie enkelspelen met 20. Para dijs verloor twee maal met 20 en het derde enkel spel met 21. Het dubbelspel gespeeld door de GraafZalm tegen EngelenbergWolters werd op regelmatige wijze met 20 door Heemstede gewonnen. Eindstand 28. TOONEEL TE AMSTERDAM. „Honeymoon", door J. R. Priestly bij „Het Neder- landsch Tooneel" (regie Paul Storm). In het vorige nummer van dit blad stond al een kort exposé van dit stuk. In de vertooning, die wij zagen, lijkt het ons een amusant spel. niet zonder verdienste, maar met weinig diepgang. Het spel van de beide hoofdpersonen was wel goed. vooral van Joséphine v. Gasteren, die wei knap voor zoo'n jonge ac trice althans levendigheid gaf aan dit blijspel. Paul Storm, tweede hoofdpersoon, heeft een mooie stem. maar of hij de juiste persoon was in den rol van Keith Flaxman, betwijfel ik. Het was gedistingeerd, maar vlak. De inhoud, nu eenigszins anders verteld dan in het exposé, is: Julia Chertsey en Keith Flax man (de beide genoemde hoofdpersonen) leven sa men gelukkig ongetrouwd. Zij is een beroemde too- neelspeelster, hij een tooncelschrijver. die voor haar stukken vervaardigt. Een handige impresario, (goed en geestig spel van Louis de Bree) wil hen ezploitee- ren ten zijne en ten hunne bate. maar dan moeten zij eerst trouwen. Dan kan men hen interviewen, nhnto's van hen laten maken, snoeven op een zielsgelukkig huwelijk en op de volkomen harmonie van het paar. Alles reclame! Dit geschiedt, maar het werd een co- medie in de comedie. want, ofschoon zij diep-innerlijk van elkaar houden, is de buitenkant lang niet alles: Julia bliikt een grillige vrouw en Keith nogal een las tig cynisch heer. Wel aardig is telkens de camou flage van hun disharmonie, haar lievig gedoe, als er een journalist op het schip, waarmee ze naar Ame rika gaan komt om hen te interviewen en dan weer de felle uitvallen, zoodra deze weer weg is. Het laatste bedrijf verkeert van blijspel in klucht. Zij lo geert bij een vriendin Ook hij is daar in vermom ming. Man en vrouw géven elkaar daar rendez-vous. Nu. gescheiden, houden ze weer van elkaar. Of ze zijn niet gescheiden, maar ze veinzen voor de wereld, dat zij het wel zijn. En nu komt alles weer op z'n poot jes terecht. Er komt nog een vieux beau in dit stuk voor. die avances maakt tegenover het vrouwtje en door Anthon Roemer karakteristiek werd gespeeld, een jong. rossig meisje, kittig van Myra Ward, op wie Julia denkt dat Keith een oogie heeft, een kame nierster die tevensschrijfster en communiste is en dus koel afgemeten door Mies Elout werd ge speeld. Nog drie persphotografen door Theo Frenkel gejongejand. „Stralende dageraad" door Norman Macowan bi! „Het Residentie Tooneel" (regie Betsy Ranucci). De schrijver Macowan blijkt geen vriend van een nationaal-socialistisch of fascistisch staatsstelsel. Het tooneelspel geschiedt in een gefingeerden staat waar een autoritaire regeering heersch. Godsdienst is daar een verboden zaak, en de uitoefening daarvan wordt streng gestraft. De menschen begroeten elkaar daar met de woorden: „De staat is alles!" Iedereen beeft in dien staat, vooral voor den fanatieken generaal Gurgani, iemand, die in groot aanzien bli den leider staat. In een boerendorp in dien staat nu woont een fa milie. Grootvader, moeder en haar zoon en dochter. De zoon is verloofd met een „de staat-is-alles"- meisie. Het raakt later af. omdat de familie niet goed in de leer is. De Grootvader is in het geheim anti. en leidt geheime vergaderingen tegen het heerschen- de regieme. De kleindochter, de hoofdpersoon is een Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijs f 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. soort van Jeanne d'Arc: zij heeft visioenen, waarin haar wordt bevolen, den godsdienst te propageeren en dus stelling te nemen tegen den godloozen staat. Dit zet zij door tot in den dood. want de meedoo- genlooze Gurgani wil ook deze weerbarstige familie uitroeien met wortel en tak en zoo krijgen zij allen den kogel. Dit stuk gaf wel gelegenheid tot sterk soel. Adrien- ne Canivez was het fanatieke meisie. Zij deed dat goed, zoodat men aan haar geloofsijver niet twijfe len kon. Zij deed het (misschien iets tè) sober. Een buitengewone creatie en verrassing gaf Ben Groenier van generaal Gurgani: koud. hard. onvermurwbaar, een man van onwrikbaar principe. Richard Flink mar keerde den stuggen boer, den ouden man. die met geen geweld wijken wilde en gelaten den doodstraf onderging. „Vasantasena" door Koning Cudraka bü „Het Residentie Tooneel" (regie, decors, costuums door Johan de Meester). Dit Oud-Indische tooneelspel, dat te Ujjani, de hoofdstad van het oude Indië in de 5e eeuw onzer jaartelling speelt, en door dr. J. H. Leo pold schitterend werd vertaald, is wel de ge beurtenis van het nu voorbijgaande tooneelsei- zoen. Hoe algemeen menschelijk is dit spel! Het is van een romantiek als Shakespeare's „Romeo en Julia", en mutadis mutandis zou het in onzen tijd kunnen spelen. Het is een heel simpel lief desspel tusschen Carudatta, Brahmaan en koop man, vroeger vermogend, thans door zijn vrij- gevendheid in armoede vervallen. Hij heeft Va- santasena, een rijke bajadère (zoo iemand, die wij thans een courtisane zouden noemen) lief met een reine, trouwe liefde, die haar zelve lou tert. Hij is een wijs en goed man, die liefde tot de naaste leert met de woorden: „bescherm hem, die om bescherming vraagt". Hij is een soort van menschelljke Christusfiguur. Natuurlijk wordt hij belaagd door de menschen rondom hem en in het bijzonder door des Konings zwager Ma- trega, die hem haat, wijl deze Matrega Vasan- tasena begeert. Daar zij hem niet ter wille is, tracht hij haar te worgen en werpt de schuld van den moord op Carudatta. Deze wordt tot den dood aan de galg, die hij zelf moet dragen (men zie de analogie met Christus) veroordeeld. Gelaten en vergeestelijkt zal hij den dood on dergaan, maar dan komt Vasantasena, die slechts schijndood was in levende lijve en zoo blijkt zijn onschuld. Dat is de simpele intrige. Dit spel gaf Johan de Meester gelegenheid tot een meesterlijke regie, tot een schakeering in dé cors en costuums van een schitterende kleuren pracht. Van een statigheid der gedragingen en gebaren der spelers, die in een geheel andere we reld leefden, dan gewoonlijk het geval is. Het begon met Philippe la Chapelle, die, nadat het doek, voorstellende een reproductie van een Raj- put-miniatuur, voorstellend, hoe Bhagavan, den koning der Olifanten, die in nood verkeert, door twee jonge meisjes wordt vaneen gespleten. Het bijzonders met Philippe la Chapelle, die dePaeda- goog was van prins Mastrega (hij beleefde ove rigens niet veel genoegen van zijn pupil) en die tevens de proloog-zegger was. Met statige geba ren en sombere stem. Dan verscheen Adolphe Engers als een komische figuur en huisvriend van den koopman Carudatta. Hij is de eenige, die hem in het ongeluk trouw is gebleven. Hoe Engers zulk een komisch figuur vol wijsheid en humor speelde, kan men zich voorstellen, wan neer men dezen tooneelkunstenaar wel eens heeft gezien in een rol. Het was minder komisch dan karakterspel. Het was van een opgeheven, verheven komische kracht. Prins Maitrega van Bob de Lange was een groote verrassing. Ge weldig sterk spel, zeer expressief van gebaar en gang van den „verrader". En nu Enny Meunier als Vasantasena. Zij speelde de rol zeer blank en rein, van hooge stemming in hare liefde tot Ca- radatta. Deze speelde den koopman, als een ge heel vergeestelijkt man (hij deed mij ook den ken aan Rooyaards, en ook aan Moissi's creatie in „Het levende lijk" van Tolstoi). Paul Steen bergen was de koopman. Dit is het korte verslag van deze onvergetelijke vertooning. EDMOND VISSER. Erratum: In mijn vorig verslag komen weer enkele drukfouten voor. De ergste is dat Louis Bouwmeester, die in vroegere jaren Napoleon in „Madame sans Gêne" heeft gespeeld de zoon van mevrouw Mann-Bouwmeester werd ge noemd. Hij was haar broeder. Die rol heb ik ook nog eens van Adolphe Bouwmeester, den neef van den grooten Louis gezien. Ook van Louis de Vries. o DE KAMERMUZIEKAVOND VAN TOONKUNST MET FEUERMANN. Toonkunst heeft zijn leden en vrienden Vrijdag 17 dezer in den Stadsschouwburg de 4e Kamer muziekavond intens doen genieten. Van Emanuel (God met ons) Feuermann zou kunnen gezegd worden, dat hij als cellist geboren is, wanneer het niet wat komisch aandeed dit wonderschoone groote instrument te denken naast een wieg. Maar hij gaf reeds als 11 -jarige te Weenen een cello-concert, en was 16 jaar toen hij de cello klasse aan het Staats-concervatorium te Berlijn te leiden kreeg. Nadien rees zijn ster steeds hooger. Hoezeer Duitschland onder het tegenwoordig regime cultureel veramt, gevoelt men, hem hoo- rende bij het bedenken, dat ook deze geboren kunstenaar dit land heeft moeten verlaten. Hij wordt in gewone landen met des te meer liefde en dankbaarheid ontvangen. De avond van Vrijdag 17 dezer getuigde daarvan in Haarlem. Zoo heeft het ijverig en deskundig toonkunst- bestuur onzer muziekstad en hem en Haarlem's muziekliefhebbers weer opnieuw aan zich verplicht

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5