Sport@#i Spel. Së°nort:ïS l l S \l KING A. G. G. M. GIORGIS Zn. Bloemendaal wederom Kampioen. Vrijdag 31 Maart 1939 SPORTHUIS TE NUYL Tafeltennis Zwemmen. Haarlemsehe Diner-Vereeniging Korfbalclub „Sport Vereent". Bridgeclub „Santpoort" Haarlemsehe Rij- en Jacht- vereeniging Doordat onze plaatsgenooten in hun laatsten wedstrijd tegen Schoten met 30 zegevierden, legden zij dit jaar voor de tweede achtereenvolgende maal beslag op het kampioenschap van de Derde klasse. Deze kranige prestatie is zeer zeker een compli ment waard en wij willen niet nalaten hieraan den wensch toe te voegen, dat Beyk c.s. er ditmaal wel in zullen slagen de kroon op het werk te zetten, n.l. het heroveren van een plaats in de Tweede klasse. Dit tweede kampioenschap is volgens onze meening een voldoende bewijs, dat Bloemendaal niet in de Derde klasse thuis hoort, maar met recht aanspraak kan maken op een plaats in de hoogere regionen. Werd het vorig jaar het kampioenschap met slechts 1 punt voorsprong op 3 andere concurrenten behaald, dit jaar bedraagt de voorsprong op no. 2, Ripperda, niet minder dan 4 punten. Toch was de tegenstand ditmaal zeker niet min der dan vorig jaar en vooral Ripperda, dat dit seizoen in de Derde klasse debuteerde, ontpopte zich als een geduchte concurrent. In den eindspurt bleek deze Haarlemsehe club echter niet oveT vol doende „Ausdauer" te beschikken, zoodat zij nu, mede door het verliezen van haar laatsten wedstrijd tegen Zandvoort, de tweede plaats inneemt met 4 punten achterstand op de kampioenen. Alhoewel de eindstand in de Derde klasse B nog niet is bereikt, meenen wij voor dit seizoen te kunnen volstaan met den stand van de 5 bovenste clubs: Bloemendaal. 18 12 5 1 47 22 29 Ripperda g Verleden jaar behaalde Bloemendaal het kam pioenschap met de volgene cijfers: Bloemendaal20 12 5 3 69—34 29 Vergelijken we deze cijfers met elkaaT, dan komen we tot de volgende conclusies. De witten beha? lden in de competitie van het vorige jaar, die echter 20 wedstrijden telde, evenals dit seizoen 29 punten. Het aantal gewonnen en gelijk gespeelde wedstrij den bleef gelijk, terwijl daarentegen dit seizoen slechts 1 keer verloren werd tegen 3 keer vorig jaar Bij vergelijking van de doelcijfeTS merken wij op, dat de witte voorhoede vorig jaeT 69 doelpunten scoorde tegen slechts 47 dit jaar, alzoo een \rij belangrijk verschil van 22 doelpunten, waaraan o.i. het feit, dat Hartman geruimen tijd op non- actief werd gesteld, niet vreemd zal zijn. V erge lijken we echter de doelpunten, die in oeide jaren tegen gescoord werden, dan zien wij, dat de Haas het afgeloopen seizoen slechts 22 keer behoefde te visschen tegen 34 keer in het vorige seizoen. Over 't algemeen valt er in deze cijfers dus van vooruitgang te bespTeuren en alhoewel wij niet gaarne hieraan te veel waarde zouden villen hechten, meenen wij toch de promotie-wedstrijden met vertrouwen tegemoet te mogen zien. Alvorens tot het verslag van den wedstrijd tegen Schoten over te gaan, willen wij met nalaten aanvoerder Beijk van deze plaats hartelijk geluk te wenschen met zijn 20-jarig jubileum als lid van de B.V.C. Bloemendaal. Voor den wedstrijd tegen Schoten moest deze sympathieke Bloemendaal-speler zich een lang durige huldiging laten welgevallen. Achtereenvolgens werd hij door den neer 11. Potharst, voorzitter, en den heer A. Cassee, eere voorzitter van zijn vereeniging, hartelijk toege sproken. Daarna werd nog namens de vereeniging Schoten, namens de Bloemendaal-supporters en ten slotte namens enkele politic-supporters het woord gevoerd en hierbij werden den Bloemendaai- captain een zilveren sigarettenkoker en enkele bloemstukken overhandigd. Wat den wedstrijd zelf betreft, kunnen wij dit maal vrij kort zijn. De snijdende koude wind maakte het verbliji SCHOTERWEG 27 HAARLEM-NOORD RACEETS vanaf 2.75, 3.75, 5.75, 6.50, 8.50, 11.50, 16.50 enz. OLIE 0.35. HOEZEN 0.30. PREZZEN 0.75. FIETSKLEMMEN 1.25. TENNISSCHOENEN 0.95, 1.10, 2.25. REPAREEREN EN NIEUWE BESPANNING, NET EN GOEDKOOP. ROLSCHAATSEN OP KOGELS 2.75 op het veld voor de talrijke toeschouwers alles behalve aangenaam en liet evenmin na, zijn stempel op den wedstrijd te drukken. De spelers hadden de grootste moeite den bal onder controle te houden en het was dan ook niet te verwonderen, dat het spelpeil hieronder zeer had te lijden. Schoten had voor rust het windvoordeel en al hoewel de geelzwarten in het veld zeker niet slechter waren dan Bloemendaal, liet de afwerking der aanvallen zooveel te wenschen over, dat succes uitbleef. Na ruim <cn kwartier wist bij een Bloemendaal- aanval van Bragt de Schoten-verdediging van zich af te schudden en met een onhoudbaren schuiver den Schoten-keeper te passeeren (10). Tot rust bleef deze stand gehandhaafd. Na rust had Bloemendaal wind mee, maar toch was het aanvankelijk Schoten, dat den toon aangaf. Keeper de Haas, die weer in uitstekenden vorm was, wist echter erger te voorkomen. Langzamerhand konden de witten het spel ver plaatsen en er was 20 minuten in de tweede helft gespeeld, toen Hartman, die op dat oogenblik als middenvoor fungeerde; op handige wijze den voor sprong van zijn club tot 20 wist te vergrooten. Even later was dezelfde speler de Schoten-ver dediging wederom te vlug af en met een schitterend schot gaf hij den Schotcn-kecper geen schijn van kans (30). De Bloemendaal-overwinning en daarmede het kampioenschap waren toen veilig. Het einde kwam met ongewiizigden stand en onder geweldig enthousiasme' der Bloemendaal- aanhangers, die allen het veld op stroomden, werd aanvoerder Beijk, nadat hem namens de suppor ters nog een krans was overhandigd, op de schou ders van het veld gedragen. Nadat de spelers wederom de noodige krachten hadden verzameld, togen allen gezamenlijk en begeleid door' bestuursleden en supporters naar café-restaurant „Roozendaal" te Overveen, waar de feestvreugde nog langen tijd hoogtij vierde. Daar het nog niet bekend is welke vereeniging uit de Tweede klasse haar plaats tegen Bloemendaal en Zaandijk zal moeten verdedigen, kan het nog wel even duren, voordat er een promotie-wedstrijd vastgesteld wordt. Immers, volgens de bestaande regejing heeft de Tweede klasser het recht te be palen welke wedstrijd het eerst gespeeld zal worden Op het oogenblik zijn er nog 3 clubs in de Tweede klasse, die ernstig gevaar voor de laatste plaats loopen. De stand van deze 8 laagstgeplaatsten is momenteel als volgt: Alc. Victrix 17 5 3 9 3045 13 H.F.C16 4 3 9 27—43 11 West-Frisia 16 2 6 8 24—47 10 PEPERMUNT ter opwekking en verkwikking irma "TONNEfAA Cie Fabrikanten De witten laten den tijd, dien zij nu nog beschik baar hebben, echter niet onbenut en dank zij de medewerking van de H.F.C. „Haarlem", is het bestuur van Bloemendaal erin geslaagd Donder dagavond van 7 tot 9 uur beslag te leggen op het terrein van deze Haarlemsehe club. Onder de deskundige leiding van den heer- van Kol zullen zoowel de spelers van het eerste als van het tweede elftal zich aan een intensieve training moeten onderwerpen, waarbij vooral de in dit seizoen gemaakte fouten onder de loupe genomen zullen worden. Voorloopig zal men dus eiken Donderdagavond Bloemendaal op het Haar lem-terrein bij kunstlicht aan het werk kunnen zien. Ook voor het tweede elftal is deze training van veel nut, want door de nederlaag van D-C.O. op Zondag j.l. behoeven de reserves de hun resteerende 2 wedstrijden slechts te winnen óm zich kampioen te mogen noemen. Dit zal natuurlijk nog niet zoo eenvoudig zijn. A.s. Zondag gaat de strijd tegen Hillinen 2 in Hillegom en in geval deze wedstrijd gewonnen wordt, rest het tweede elftal alleen nog den thuis wedstrijd tegen de huidige leiders D.C.O. Mocht ook deze wedstrijd in een overwinning voor de witte reserves eindigen, danMaar zoover zijn wij nog niet, zoodat we dus eerst het resultaat van den wedstrijd tegen Hillinen maar zullen afwachten. Zeker is echter, dat het tweede elftal zijn kans weer geheel in eigen hand heeft en het spreekt vanzelf, dat deze tot het uiterste verdedigd zal worden. H. T. T. C. „SHOT". Secretaris: J. Meij, Donkerelaan 1, Bloemendaal. Speelavond: Donderdag 810.45 uur, Jeugd huis, Donkerelaan 6a, Bloemendaal. De competitiewedstrijden zijn thans geheel beëindigd, en is er een aanvang gemaakt met de promotie- en degradatie-wedstrijden. Het eerste Shot-team, dat de laatste plaats bezet in de Eerste klasse, afd. Haarlem, is hier in zoover bij be trokken, dat er slechts degradatie-wedstrijden gespeeld behoeven te worden, indien de kampioen van de Eerste klas, T.O.G., naar de hoofdklasse van den N.T.T.B. promoveert. Gebeurt dit even wel niet, dan volgt automatische degradatie, daar de Eerste klas dit seizoen uit 9 teams heeft bestaan, hetgeen 1 meer is, dan reglementair is toegelaten. Het wachten is dus op wat T.O.G. zal doen. De interne clubcompetitie-wedstrijden zijn ook geëindigd en hebben als kampioenen opgeleverd: A. v. d. Giezen in afd I en P. Zalm in afd. II. Thans zijn de jaarlijksche handicapwedstrijden weer aan de beurt met als inzet een wisselbeker, houder 1938 is E. Bloemsma, en nog enkele andere prijzen. De bedoeling hierbij is, ook de zwakkere spelers een kans te geven door ze in wedstrijden tegen sterkeren, in iedere game een aantal punten voor te geven, naar verhouding van hun speelsterkte. Aardige partijen kunnen verwacht worden, en een mogelijke winnaar aan te wijzen behoort hierbij natuurlijk niet tot de onmogelijkheden. De wed strijden zullen ongeveeT 5 a 6 weken in beslag nemen Clubkampioenschap 1938/'39. Kampioen van afdeeling I ia A. v. d Giezen ge worden, vanaf 26 Januari bezette hij zonder onder .14 11 3 22—10 11 0.79 14 10 4 21—11 10 0.71 13 7 6 17—16 7 0.54 14 6 8 15—17 6 0.43 14 6 8 15—18 6 0.43 14 4 10 13—23 4 0.29 13 2 11 6—22 2 0.15 breking de eerste plaats, waar hij met succes de felle aanvallen van zijn concurrenten heeft door staan. Goede tweede werd G. v. Frankenhuijsen, •Wat hij voornamelijk aan zijn vechtlust en routine dankt. J. Meij verrichtte de fraaie prestatie, in de tweede helft geen wedstrijd te verliezen en belande hierdoor op de derde plaats. J. Sonneborn en G. Klupper wisselden goede met slechte wedstrijden en handhaafden zich, gelijk verwacht, in den middenmoot. G. Waanders sloeg er nog een aardig spurtje uit door zijn laatste vier wedstrijden alle te winnen, maar verder dan p één na onderaan bracht dit hem niet. E. Bloemsma bezet de laatste plaats, voor 'n speler van het eerste team wel een beetje beschamend. De stand luidt gesp. gew. verl. v.t. pnt. gem A. v. d. Giezen G. v. Franken- huysen J. Meij J. Sonneborn G. Klupper G. Waanders E. Bloemsma Afdeeling II leverde P. Zalm als kampioen op. Na een titanenstrijd tusschen P. Zalm, J. Kolk en K. Hurts, waarbij zij beurtelings aan kop zaten, eindigden beide eerstgenoemden ten slotte met een gelijk aantal punten. De barrage-partij won P. Zalm gedecideerd. J. Potharst, aanvankelijk ook een der serieuze kampioenspretendenten, moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. In deze afdeeling speelde C. Hartman het klaar, in drie weken van de 11e naaT de 5e plaats te verhuizen, een keurige prestatie! H. Feldkamjp, die van zijn abonnement op de 5e plaats tijdens deze competitie, blijkbaar een jaarabonnement wilde maken, dui kelde door Hartman's krachttoer op de zesde plaats De zevende plaats bezet B. Schipper, die We eigen lijk in hooger regionen thuis-dachten. W. de Graaff vormt de duidelijke grens tusschen kop en staart van deze afdeelingzijn winstpunten behaalde hij n.l. uitsluitend op de 5 ondersten. J. Paradijs volgt zijn teamgenoot op den voet; terwijl K. de Jong een tien krijgt, maar dan als rangnummer. N. N. zal met wat meer routine de volgende competitie wel uit de dubbele cijfers raken, wat trouwens ook voor H. v. d. Werff en Jp. Meij geldt. Het devies: „Steeds hoogeT" zullen zij ongetwijfeld verwezen lijken. De eindstand is: gesp. gew. verl. v.t. pnt. gem P. Zalm 24 22 2 H. Kolk 24 22 2 K. Hurts 24 20 4 J. Potharst 24 17 7 C. Hartman 24 16 8 H. Veldkamp 24 15 9 B. Schipper24 13 11 W. de Graaff 24 10 14 J. Paradijs 24 7 17 K. de Jong 24 6 18 N. N24 5 19 H.v.d. Werff 24 3 21 Jp. Maij 24 0 24 Na barrage. 45—9 44—7 40—11 36—20 36—22 34—21 33—24 25—82 19—35 16—87 12—41 8—45 448 22 0.92 22 0.92 20 0.83 17 0.71 16 0.67 15 0.63 13 0.54 10 0.42 7 0.29 6 0.25 5 0.21 3 0.13 0 0.— Diploma-zwemmen van de Vaardigheids- zwemclub. Dinsdagavond j.l. werd in „Stoop's Bad" te Overveen gezwommen voor de vaardigheids diploma's „A" en „B" van den K.N.Z.B. Om kwart voor zes werd er met zwemmen begon nen en eerst waren de 7 candidaten voor het „B"-diploma aan de beurt. Nadat de „B"-candidaten hun programma hadden afgewerkt, waren de }1 candidaten aan de beurt voor het diploma „A". Het examen werd afgenomen door den K.N.Z.B.-bonds-oficial, mevr. A. E. Knuyt Van Laar en door den heer P. Sehultink, den nieuwen directeur van „Stoop's Bad". Alle deelneemsters en deelnemers, die op gekomen waren, zijn geslaagd voor het diplo ma „B" waren dat: mej. D. M. van der Jagt, en de heeren: W. van Honschooten, G. Kok, W. Oosterhof, J. Wijnhout, W. Vleghert en H. Tollenaar. Voor het diploma „A" de dames: F. van Heerde, W. ter HorstErkelens, J. van Put ten—Stiphout, A. Schulte, S. van Tongeren en S. A. G. van Nüss en de heeren: A. Ve- ninga, A. Siteur, W. G. S. ten Berge, P. Smid en G. van Heemskerk. Na afloop van het diploma-zwemmen hiel den de heer Sehultink en mevr. KnuijtVan Laar en korte speech. De heer Sehultink wees op het groote organisatie-vermogen van den heer Kuit en hoopte, dat de heer Kuit als vaste opleider voor de diploma's van den K.N.Z.B. aan Stoop's Bad zou worden ver bonden. Mevr. Knuyt hoopte, dat alle candidaten verder zouden oefenen, zoodat ze het vol gende jaar weer een diploma zouden kunnen halen. Hierna sprak de heer J. Kuit, de leider van de V.K.C. nog een dankwoord, waarin hij vooral op het doorzettings-vermogen der candidaten wees, en ook de namen van de heeren Honsehoten en Kok noemde, welke deelnemers de 6 kruisjes al gepasseerd waren. Hierna deelde de heer Sehultink de diplo ma's uit. Tenslotte deelen we nog mede, dat de aspi rant-leden der vaardigheids-zwemclub, kinde ren van 9 tot en met 12 jaar, a.s. Dinsdag 4 April, 's avonds om halfzes in „Stoop's Bad" een demonstratie zullen houden; o.m. staat er stelde rug- en vrije-slag, bordjesduiken, duik en voetsprong, polonaise, mislukte redding. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Tel. 14393 Hakenessergracht 27 - Haarlem. Vleesch, groente, aardappelen t 0,90 Idem met soep of toespijs1,05 Idem met soep en toespijs f 1,20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen). Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's Alleen le kwaliteiten en roomboter. Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort-St. Gespeeld: Zaterdag 25 Maart: N. FloraS.V. b 20. Zondag 26 MaartVesta 1S.V. 1 54, S.V. 4 O.K. 7 0—9. Te spelen: Zondag 2 April: S.V. JSportief J, 2 uur; S.V. 2Oosterkwartier 2, 12 uur. Voor de overige wedstrijden zie H.K.B.-nieuws, Aangenomen als steunende leden de dames: Van Schaik, Pennings, Wolff en Familie Donker voort. Evenals in den thuiswedstrijd is het S.V. niet gelukt een enkel punt tegen Vesta binnen te halen, ondanks hare veldmcerderheid. Nadat de Amster dammers de leiding hadden genomen, werd gelijk gemaakt en wisten de gasten een 13 voorsprong te nemen, weike Vesta verkleinde tot 28, met welken stand de rust inging. Vlak daarop werd het 24. Vele kansen werden door S.V. niet benut, de Vesta-aanval echter wel en het werd 4-4. Even vóór het einde maakte Vesta 54, toen aan S.V. nog 2 keer een strafworp werd toegeKend. Beide werden gemist, zoodat de punten in Amster dam bleven. A.s. Zondag komt de eerste klasser Sportief op bezoex voor een wedstrijd om den Zilveren korf. Een volledig S.V. heeft op eigen terrein zeer zeker een kans. De S.V.-feserves ontvangen de Ooster kwartier-reserves om 12 uur, voor den Zilveren Nieuws van den Dag-bal. Een gelijk spel? o Secr.; Schaepmanlaan 19, Bloemendaal. Door diverse omstandigheden moest de wedstrijd tegen Sans Atout een paar weken worden uit gesteld. De Santpoort-reserves verloren met pl.m. 12 m.p. van die van Sans Atout uit Beverwijk. Het eerste exemplaar van ons maandelijks ver schijnend clubblad, genaamd,Sant poort's Fakkel", is heden verschenen. Bijdragen hiervoor uitslui tend aan de Redactie. Aan bridgeliefhfebbers(sters) geeft ons secre tariaat gaarne (ook per post) alle mogelijke in lichtingen. Ons speellokaal is hotel „Velserend". Onze speelavond is Donderdagavond. o Jachtrit op Zaterdag 1 April: Meet: Om half drie bij de uitspanning „Kraantje Lek" te 'Overveen. Jagermeester: de Heer J. M. J. F. Erens. Fieldmaster: de Heer J. L. Prins. Parcours: Duinen in de omgeving van den Bloemendaalschen Zeeweg, strand te Zandvoort, Visscherspad. Einde: Om ca. 4.45 uur bij „Kraantje Lek". FEEST IN DE NEDERLANDSCHE JEUGD HERBERGEN In April zal het 10-jaar geleden zijn, dat te Amsterdam werd gesticht de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale, waarbij zich aansloten diverse jeugdvereenigingen, onderwijs-organi- saties, school- en gemeente-besturen, jeugd herberg-besturen en trekkers. In het eind van het vorig jaar herdacht de Kennemer Vereeniging voor Jeugdherbergen het 10-jarig bestaan in Haarlem en Omstreken met een groote propaganda-avond, waar Prof. van Poelje, Voorzitter van de N.J.H.C. in een rede wees op het groote belang en het prach tige paedagogische werk van de jeugdher bergen. In deze 10 jaar groeide het door een groep idealisten en vrienden van de jeugd begon nen werk uit tot een machtige organisatie met 67 aangesloten jeugdherbergen cn ongeveer 35.000 trekkers. Vele schoolbesturen en gemeentebesturen hebben zich aangesloten om het den onder wijzers mogelijk te maken door middel van een leiders-kaart met een groep schoolkinde ren de jeugdherberg te gebruiken bij een meer- daagsch schoolreisje. Op 1 April viert de Centrale het heugelijk feit met een receptie en een feestavond voor de medewerkers (herbergouders en bestuurs leden van de aangesloten organisaties) in Am sterdam, terwijl de tweede Paaschdag werd uitgezocht om in heel het land in de jeugd herbergen een trekkersfeest te vieren. Ook de Haarlemsehe Jeugdherberg „Jan Gij zen" zal aan dit feest deel nemen en hoopt op dezen dag veel trekkers aan den feestmaal tijd te vereenigen. De maaltijd is een zeer uitgebreide brood maaltijd, met de Paaschgerechten eieren en Paascbbroód en nog meer lekkernijen. De prijs voor deze heerlijkheden bedraagt niet meer dan anders (30 et.), de meerdere kosten worden gedragen door Centrale en plaatselijk bestuur. De bedoeling is om zooveel mogelijk aange sloten trekkers, dus ook liefhebbers uit de plaats zelf, aan den disch te vereenigingen, om zoodoende gezamenlijk het feest te vie ren. Na afloop van den maaltijd, wordt een aardig programma afgewerkt, dat begint met een toespraak van een bestuurslid, dan de op lossing van een trek-puzzle, een vroolijk een- actertje en een nieuw trekkerslied. Voor de Haarlemsehe trekkers, die niet bui ten de stad gaan en toch mee willen feesten, is het aan te bevelen zich omgaand voor den maaltijd aan te melden aan de Jeugdherberg.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 5