VOORJAARSHOEDEN T? BLIJFT en Ni- Knippatroon KWAADSPREKEN en kwaadspreken uikte men als ïtsuren de aro- uitmaken van lal de verras- gebruiken» steeds zeggen: alsem op!" nieuwe wonden, n, blaren, zweren, mmen, open huid. >rdt voor U het be- jem op de wonde" !m op de wonde" ervoeten, winter en, schrale huid, ven, roode huid. middel bij Spit, lekingen, Stram- pijnlijke spieren. van 50 Gram f 1.04 UL. iL. ar Ds. J. P. van 5 uur Ds. Joh. C. ng op golflengte 'inheimpark), v.m. pleten en Lof. eweging), Centrum eeburg, Kerkplein uur. Spr. mej. van uw zijn en ver- Os. J. C. van Dijk. r. >.30 uur Dr. YV. G s. R. H. Oldeman. 30 uur Ds. G. J. 9 h. 30 Service et pasteur G. Forget e pour l'Eglise a i.30 uur Dr. A. II. nst in het Remon- I, v.m. 10 uur Ds. A. M. Boeyinga. uur, Openbare oek Santpoorter- jaar), Woensdag ar Woensdag 89 Woensdag 78 indag 78.30 uur. en volwassenen: :k en alle clubs in v.m. 10 uur Ds. J' W. Siertsema. v.m. 10 uur Ds. r Ds. L. Hoorweg. v.m. 10 uur Ds. r Ds. C. Veenhof. enessergraclit 13, met lezing. Spr. ,,De viervoudige m. 5 uur Dr. J. G. m. V.m. 10 uur 1. .Harmonia", afd. Zijlweg 1), v.m. Spreekster: Mevr. egstgeest. Onder- ?lderziende waar- rs-v. d. Lans. ginselen (gebouw v.m. 10.30 uur, t M. Offerman, vrij. redienst (gebouw n", Lange Veer- r. A. Schamhart- c" en „Succes". a.m. 5 uur Ds. H swillig! Maar id verdubbelt fstand, ncodig I X 2 - 4 Oude modellen In nieuwe vor men. Lentedagen zijn bij uitstek ge schikt om de vrouwen eens klaps te doen aanvoelen, dat ze aanvulling van hare garderobe behoeven. Zulks beteekent echter volstrekt niet, dat de winterkleeren hun welverdiende rust tegemoet gaan. Men ziet tot zelfs ver in het voorjaar nog bont mantels dragen, trouwens bij de voorjaarscollecties der Fransche mo dehuizen werd veel bont gezien, o.m. astrakan, vos sen, marters. Onverschillig of we bont- of over gangsmantels met of zonder bont- garneering dra gen, één ding is er, waarnaar alle vrouwenharten thans uitgaan, d.i. de voorjaarshoed, die ongetwijfeld in het middelpunt der belangstelling staat! Vol over moed fladderen van sommige mo dellen vroolijk gekleurde georgette wim pels, die van de speelsche fantasie der ont werpers getuigen. Het heeft er soms veel van, alsof alle kobolds herrezen zijn om een nieuwe hoeden-mode te too veren! Wie al deze voorjaarsmodellen gezien heeft, zal onwillekeurig het gevoel krij gen, dat de oude, getrouwe winterhoed wel wat antiek geworden is en afgedaan heeft. Inderdaad zijn er vele creaties, die be wondering afdwingen, anderen weer wer ken gewild exentriek, doch hoe het ook zij, een feit is, dat volstrekt niet alle modellen geschikt zijn om ieder gelaat recht te doen wedervaren. Meer dan ooit zal het ge- wenscht zijn om wat rustige morgenuren te besteeden, om een hoed uit te kiezen, die niet alleen overeenstemt met den prijs, COMPLEET UITZETJE VOOR BABIES EN POPPEN. Suqcespatroon 2781. Prijs per uitzet 40 ct. Het maken van kin- derkleertjes is altijd een aardig werk, dat a.s. moeders met veei genoegen doen, terwijl ook grootmoeders zich in dit opzicht niet on betuigd laten. Verschil lende fijne weefsels worden hiervoor aan gewend, terwijl kleine handversieringen het effect verhoogen. Aar dig is het om het ge- heele stelletje ook voor een baby-pop te ma ken, zoodat het groote- re zusje haar poppen- kind op dezelfde wijze kan kleeden als klein zusje. Bovenaan een mantel en mutsje van vyella en rechts een aardig jurkje, beide met kleine bloemetjes ver sierd. Practisch' is het slaappakje, dat onder aan ingehaald wordt. Onderjurk rechts en kort en lang manteltje onderaan. Patronen voor den leeftijd van een half jaar. Besteladres: Het Prac tisch Modeblad, postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij bestelling het verschuldigde be drag in postzegeis bij- buiten of opzenden per MMmcI of per giro. die men zich gedacht heeft, doch die bij persoonlijkheid en leeftijd past. Opvallend vaak gebeurt het, dat men vrouwen ziet, die alles met smaak weten te kiezen be halve haar hoed, waarvan het gevolg is, dat hare verschijning een mislukking is. Men moet bij het passen der verschillende modellen, als het ware aan weten te voe len, welke hoed goed staat en flatteert, niet oud, doch ook niet meer tè jeugdig kleedt en nimmer zal men keus moeten maken „omdat men al zoo lang gezocht heeft". De verkoopster zal er vee] meer bij gebaat zijn, indien haar cliènte in alle op zichten tevreden is, want dit beteekent, dat zij terug komen. Welke vormen decreteert Madame Mode voor de komende maanden? Het antwoord hierop is niet te geven, want behalve de V V >::V:;v .x" X" - - -v /4' feö&h-m Moderne voor jaarsjapon, waar van de rok geplis seerd is en het lijfje met smalle nervures is ge maakt. Elegante, korte mouwtjes. De eenige garnee ring bestaat uit een corsage van goudgele bloemen die met het spre kende groen der zijde een voor jaarseffect geven. Gele dokterbloe- men op een groe ne weide! steeds gangbare sportieve modellen voor de morgenuren, vindt men een ongelooflij ke verscheidenheid, waaronder enkele een uitgesproken type aangeven, andere wel haast vormloos zijn. Het eigenaardige is echter, dat die z.g. vormlooze modellen door hun rijke garneering van struisveeren, bloemen en touffes geapprêtteerde tulle toch bijzonder elegant en coquet aandoen. Kleine dopjes, die ver in 't gelaat gedra gen worden en aardige bloemen tuiltjes op de bol hebben, zijn up-to-date. Toques nemen een groote plaats in, doch bij het zien van enkele modellen, vroegen we ons even bezorgd af, of grootmoeders „kapotje" inderdaad weer acte de présen- ce zou willen geven. De moderne vrouw zou zich bepaald onwennig voelen, indien zij weer gedwongen zou worden, een of andere creatie met brides en groote strik ken onder de kin in bedwang te moeten houden. Doch de kunstenaar-ontwerper weet de psyche der hedendaagsche vrouw zeer juist aan te voelen en heeft de banden, die de hoedjes in evenwicht houden, naar 't achterhoofd verplaatst. Om te voorkomen, dat deze eentonig werken, worden ze ver sierd met clips van strasz, filigraine, mar- cisite en ook met bloemen. Hoe groot de fantasie op het gebied van hoeden is, be wijzen ongetwijfeld de beide modelhoeden, op nevengaande schets, beide ontworpen door het modehuis van Marjorie Dunton te Parijs. Links ziet men een toque a la Mar tinique, geïnspireerd door de geboorteplaats van Napoleon's eerste vrouw, keizerin Eugé- nie, die een Creoolsche was. Uitvoering van imprimé zijde in goud, bruin en groen. Hooge gedrapeerde bol. Rechts een herhaling van de hoofdbe dekking tijdens de Fransche revolutie, ge maakt van goudkleurig vilt met garnee ring van zwart fluweelen roset. De smalle fluweelen banden, die aan de zijkanten gehecht zijn, worden laag in den hals gestrikt en herinneren aan de „Sui- vez-moi", die vroeger op bergères gedragen werd. Niets nieuws onder de zon, inderdaad komt al het oude weer terug, doch in nieu we vormen, die er op berekend zijn apart en 'n tikje piquant te werken! G. C. M.—S. Oordeelt niet te vlug. Wellicht is het ons niet altijd even hel der en klaar, doch zeer zeker is het waar, dat vrouwen elkander het leven dikwijls heel moeilijk maken. Soms is het een vrien din, dan weer een familielid of welmeenen- de buurvrouw, die speldeprikken toedient, welke niet alleen een bron van ergernis, doch zelfs van verdriet geven. Wanneer wij enkele voorbeelden naar het leven nemen,' dan zullen onze lezeressen de waarheid van ons beweren toegeven. Een jong meis je van een jaar of twintig, Annie L. zullen wij haar noemen, verstaat de kunst zich met weinig middelen smaakvol te kleeden. De buren weten, dat het gezin, waartoe Annie behoort, als het ware ieder dubbel tje om moeten keeren en met uitgestrekte halzen wordt het geval door „welmeenen- de buurvrouwen" besproken. „Zie toch eens", klinkt het in onderling gepraat, „hoe keurig dat deerntje toch ge kleed gaat. De nieuwste snufjes zijn haar, ze heeft warempel weer een nieuwe hoed op. Onbegrijpelijk, maar de moeder schijnt dat allemaal te 4e han« te «wrlwal Wie zou haar die mooie dingen cadeau geven?" Onderling wordt besloten, dat men de va der de oogen eens zal dienen te openen. Een rechtstreeks onderhoud durven de „goede" buurvrouwen niet met den vader te hebben. Den volgenden morgen vindt L. een anonieme briefkaart in de bus, waarin „iemand, die het goed meent" den vader aanraadt eens een waakzaam oog op zijn dochter te houden! Een donderslag in het gezin, dat tot dus verre zoo rustig en in onderlinge harmo nie samen leefde. Wie zou die kaart ge schreven hebben, men raadt en gist, komt niet verder en verdriet en onrust zijn ge zaaid Een ander voorbeeld? De vrouw van den directeur komt haar man aan zijn kantoor halen en moet wach ten, omdat haar man nog enkele brieven heeft te dicteeren, die zijn secretaresse op neemt. Met argusoogen neemt zij het jonge meisje op, dat er eenvoudig, doch keurig gekleed uitziet, netjes gekapt is en gemani cuurde nagels heeft. Nauwelijks is zij met haar man alleen of zij zegt: „Je zult die typiste van je toch zeker geen verhooging geven in de toe komst? Indien men dat kapsel ziet en die nagels.... Iedereen kan tikken, ik zou je aanraden haar den volgenden maand f 10 salarisverlaging te geven. Wanneer ze er geen genoegen mee neemt, doe je haar een voudig weg, er zijn genoeg meisjes, die voor een schijntje willen werken"! Tenslotte nog een ander voorbeeld en hiervoor gaan wij maar naar de familie S., die enkele heeren en dames op bezoek heeft. Het dienstmeisje schenkt thee en serveert deze aan het gezelschap. Ze is nog jong en verlegen voor al die vreemde men- schen en vooral voor de critische blikken der dames. Het is een bescheiden, gewillig en ijverig kind, dat steeds vlijtig haar werk doet, doch mevrouw werkt eenvoudig op haar zenuwen. Bij het ronddienen morst ze thee op een schoteltje en is min of meer onhandig bij het presenteeren der koekjes en andere lekkernijen. Mevrouw is hard en ongevoelig en inplaats het stilzwijgend te laten passeeren, maakt zij eenige scherpe opmerkingen, die het jonge ding nog meer van streek maken. De dames lachen „me delijdend" en het meisje zou, als ze naar haar gemoed te werk ging liefst alles in den steek laten, doch ze weet wat plicht beteekent, gaat verder met haar werk zonder een enkel woord te zeggen Wat weten wij vaak van hetgeen er in de ziel van andere vrouwen, hetzij onze gelijke of onze ondergeschikten omgaat? Waarvoor moeten wij gevoelloos en onmeedoogend zijn en zijn wij, waar het mannen betreft, dikwijls zooveel ruimer in onze opvatting dan tegenover onze eigen sexe-genooten? Denkt gij lezeressen, dat wij overdrijven? Inderdaad zijn deze kleine voorvallen uit het leven gegrepen en wij zouden ze met veel scherpere kunnen aanvullen. Indien wij serieuze werkende vrouwen vragen of zij bij voorkeur in dienst van mannen of vrouwen zijn, dan zal het overgroote deel ons antwoorden, dat zij liever bij mannen werken. Velen harer zullen heel wat ster ker staaltjes van onwelwillendheid aan de zijde van vrouwen ondervonden hebben, dan hier gegeven zijn. Met een weinig goeden wil en zelfkennis kunnen wij deze karaktertrekken, die an deren verdriet berokkenen overwinnen, zoodat wij in de toekomst niet meer als vrouw tegen vrouw staan, doch aanvoelen dat slechts gevoelens van zachtheid en be grijpen ons opvoeren tot een hooger plan, waarbij alle kleinzielig gedoe

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1939 | | pagina 3